Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Švédsko - 14. října 2020   20:45

Portugalsko
Portugalsko
21' B. Silva (Diogo Jota) • 44' Diogo Jota (Cancelo) • 73' Diogo Jota (W. Carvalho)
3:0
(2:0)
Švédsko
Švédsko
Portugalsko
Patrício – Cancelo, Pepe (C), Rúben Dias, Guerreiro – W. Carvalho (80. Moutinho), B. Fernandes (89. Sanches), Danilo – Diogo Jota (89. R. Silva), Félix (76. Podence), B. Silva (75. André Silva).
Jovanovič – Stojkovič, Mihajlovič (vš. SRB)
Estádio José Alvalade, Lisabon
Švédsko
Olsen – Lustig (54. M. Johansson), P. Jansson, Lindelöf, Bengtsson – Kulusevski (89. J. Larsson), K. Olsson, Ekdal, Claesson – M. Berg (C) (89. M. Olsson), Quaison (64. Isak).

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 6:4. Rohy: 6:9. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:17.
Je konec! Portugalsko zvládlo domácí duel se Švédskem a vítězí 3:0. Domácí celek přečkal dobrý vstup Švédska do utkání. Následně dokázal ve 21. minutě po krásné akci udeřit Bernardo Silva. Druhou branku navíc přidal těsně před přestávkou Diogo Jota! V nastavení mohl vedení domácího celku pojistit Fernandes, ale toho vychytal Olsen. Po změně stran měli Švédové několik náznaků, ale Rui Patrício dnes neinkasoval! Naopak pojistku přidal svou druhou brankou v utkání Diogo Jota!
90+3'
90+2'
Švédové zahrávali rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, odkud jej do bezpečí přizvedl dobře postavený stoper Pepe.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Rafa Silva se hnal do pokutového území, jenže si předkopl míč daleko před sebe a už jej neudržel na hrací ploše. Švédové přečkali další akci.
89'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Rafa Silva.
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Renato Sanches.
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Marcus Berg, přichází Martin Olsson.
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Jordan Larsson.
88'
Isak dostal přihrávku do běhu a snažil se míč prodloužil za portugalskou defenzivu. Pepe si ale dal dobrý pozor a odehrál míč do bezpečí.
87'
Pierre Bengtsson dlouho otálel s rozehrávkou a dostal se pod tlak. Obránce hostujícího celku si poté pomohl malou domů.
86'
Bruno Fernandes dojel soupeře zbytečným skluzem a vidí žlutou kartu.
85'
Isak si v pokutovém území naskočil na centr z levé strany, jenže jeho hlavička skončila v rukavicích brankáře.
84'
Joao Félix si navedl míč na levačku a zakončil z hranice velkého vápna. Dobře postavený Olsen jeho ránu schoval do rukavic.
83'
Rui Patrício se musel zapojit do rozehrávky domácího celku. Jeho nákop ale skončil u zadáků ve žlutých dresech Švédska.
82'
Právě Moutinho si po svém příchodu na trávník převzal kapitánskou pásku.
81'
Střídající Joao Moutinho se ihned po svém nástupu na hřiště zapojil do akce domácího celku. Střední záložník ale neprocedil přihrávku mezi stopery.
80'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází William Carvalho, přichází João Moutinho.
79'
Ani Berg si v dnešním souboji neodpustil nedovolený zákrok za žlutou kartu.
78'
Pepe si dal pozor na centr z pravé strany a hlavou přizvedl míč nad břevno. Ani z dalšího rohového kopu už Portugalsko nezahrozilo.
77'
Švédsko zahrávalo další rohový kop. Centrovaný míč se tentokrát snášel přímo mezi tři tyče, ale Rui Patrício jej skvěle vyboxoval.
76'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Félix, přichází Daniel Podence.
75'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází André Silva.
73'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Domácí celek přidává i třetí branku a rozhoduje o svém triumfu! DIOGO JOTA dostal přihrávku na levou stranu, kde rozkmital své hbité nohy, vletěl do pokutového území a přesnou střelou rozvlnil síť!
73'
Andersson dostává žlutou kartu mimo hřiště.
72'
Victor Lindelöf se ve velkém vápně dostal k přataženému míči, který hlavou umístil mezi tři tyče, jenže se trefil do prostoru, kde stál Patrício.
70'
Domácí stopeři uklidňují rozehrávku kombinací na vlastní polovině. Hráči domácího celku se nikam neženou a soustředí se na hlídání náskoku.
69'
Prakticky stejný zákrok předvedl na opačné straně hrací plochy William Carvalho, ale rozhodčí i v tomto případě nechal pokračovat ve hře.
68'
Joao Felix si navedl míč na hranici velkého vápna, kde neustál souboj s obráncem. Rozhodčí měl střet přímo před očima a nechal pokračovat ve hře.
67'
Až nyní se hosté znovu dostali do zakončení. Albin Ekdal se opřel do odraženého míče, jenže rána mu nesedla a balón prolétl nad břevnem domácí svatyně.
66'
Ani další rohový kop nepřinesl ohrožení pro branku domácího mužstva. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, odkud jej odehrál obránce.
65'
Dejan Kulusevski si z pravého křídla navedl míč na hranici velkého vápna, odkud zakončil levačkou. Jeho technický pokus srazila obrana na roh.
64'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Robin Quaison, přichází Alexander Isak.
63'
Žlutou kartu dostává Pontus Jansson (Švédsko).
62'
Švédové se nadále snaží o ofenzivní hru, jenže obrana domácího celku brání v pevném bloku. Další centr srazili Portugalci na rohový kop.
61'
Pierre Bengtsson nakopl míč na hranici velkého vápna, jenže domácí stoper Pepe kraloval ve vzdušném prostoru a hlavou odehrál míč do bezpečí.
60'
Je za námi hodina hry a domácí reprezentace si zatím bez problémů drží své vedení. Švédové sice koušou, ale Patrício v brance je pozorný.
59'
Švédové chybovali při rozehrávce na polovině hřiště a nabídli Portugalcům možnost zaútočit. Félixova rána však minula branku.
58'
Žlutou kartu dostává Kristoffer Olsson (Švédsko).
57'
Švédové zahrávali rohový kop. Centrovaný míč z kopačky Kulusevskiho přiletěl na malé vápno, odkud jej odhlavičkoval obránce.
56'
Victor Lindelöf si v blízkosti velkého vápna přehodil míč na pravačku, jenže jeho přízemní dělovku vyškrábl Rui Patrício na rohový kop!
55'
Joao Félix si naběhl na další přihrávku do velkého vápna, jenže radost mu tentokrát pokazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd.
54'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Mikael Lustig, přichází Mattias Johansson.
53'
Diogo Jota trefil šlapákem jednoho ze zadáků Švédska a dostává žlutou kartu.
52'
João Félix si pohybem řekl o přihrávku mezi obránce, jenže zadáci ve žlutém si na jeho pohyb dali pozor a nepustili mladého Portugalce do úniku.
51'
Diogo Jota si navedl míč na hranici velkého vápna, jenže jeho zakončení nakonec skončilo na hrudi prvního obránce.
50'
Švédové se znovu vydali do útoku, jenže Marcus Berg si při zpracování míče pomohl rukou, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího.
49'
Pierre Bengtsson si v pokutovém území naskočil na parádní centr z pravé strany, ale domácí brankář Rui Patrício jeho hlavičku fantasticky vyrazil!
48'
Hosté následně zahrávali rohový kop. Kulusevski nakopl míč na malé vápno, jenže domácí obrana míč bez problémů odhlavičkovala.
47'
Viktor Claesson se pěknou zasekávačkou zbavil svého strážce a následně dokázal rozehrát na pravou stranu. Akce Švédska ale zakončením neskončila.
46'
Portugalsko obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Domácí celek bude chtít po změně stran navázat na dobrý výkon z první půle.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté domácího Portugalska, kteří vedou 2:0. Domácí celek přečkal dobrý vstup Švédska do utkání. Následně dokázal ve 21. minutě po krásné akci udeřit Bernardo Silva. Druhou branku navíc přidal těsně před přestávkou Diogo Jota! V nastavení mohl vedení domácího celku pojistit Fernandes, ale toho vychytal Olsen. Do kabin se proto odchází za stavu 2:0.
45+2'
45+2'
Domácí celek mohl před přestávkou přidat ještě třetí branku! Ve vyložené šanci se zjevil Bruno Fernandes, ale jeho přízemní pokus Olsen vyrazil!
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
44'
Domácí Portugalsko přidává druhou branku ještě před přestávkou! Cancelo poslal přihrávku do pokutového území, kam si naběhl DIOGO JOTA, pěkně si míč zpracoval a pohotovou střelou jej poslal do sítě!
43'
Švédové se dostali do velkého vápna, kde se Pontus Jansson nedovoleným zákrokem zbavil možnosti k zakončení. Portugalci zatím brání skvěle.
42'
Právě Kulusevski tentokrát vyslal nadýchaný centr na značku pokutového kopu, jenže nikdo ve žlutém dresu se k jeho pobídce nedostal včas.
41'
Dejan Kulusevski po pravém křídle potáhl míč z poloviny hřiště až na hranici velkého vápna, jenže tam neustál souboj s obráncem a poroučel se k zemi. Sudí nechává pokračovat ve hře.
40'
Další ofenzivní výpad hostujícího celku zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího! Své postavení si tentokrát nepohlídal Berg.
39'
Albin Ekdal poslal přihrávku na pravou stranu, nicméně následná kombinace Švédska skončila přihrávkou do zámezí.
38'
Ekdal fauloval na polovině hřiště a dostává žlutou kartu.
37'
Mikael Lustig se hnal za nákopem do pokutového území, jenže dobíhající soupeř se k němu dostal včas a hlavou jej přizvedl do bezpečí.
36'
Rúben Dias svedl souboj u rohového praporku, kde poslal k zemi jednoho ze soupeřů. Rozhodčí zákrok domácího fotbalisty vyhodnotil jako dovolený.
35'
Robin Quaison dostal přihrávku na pravou stranu, odkud odcentroval do velkého vápna ale pozorný obránce míč srazil do bezpečí.
34'
Diogo Jota obral o míč jednoho ze soupeřů, jenže podle rozhodčího si v souboji pomohl nedovoleným zákrokem.
33'
Pierre Bengtsson dostal přihrávku na pravou stranu, ale ihned se k němu stáhli hned dva soupeři, kteří před ním zavřeli prostor. Švédové musí rozehrát přes obránce.
32'
Švédsko zahrávalo přímý kop. Kulusevski odcentroval do pokutového území, jenže jeho nákop si obrana Portugalska pohlídala a odehrála míč do bezpečí.
31'
Marcus Berg se dostal k nákopu na polovinu Portugalska, kde se pokoušel o převzetí míče, jenže Danilo jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního utkání a zatím sledujeme hodně bojovný duel. Domácí Portugalsko se sice dostalo do vedení, ale ani Švédové nejsou směrem vpřed úplně bezzubí.
29'
Pepe se ujal rozehrávky přímého kopu z vlastní poloviny. Portugalský stoper nakopl míč na hranici velkého vápna, jenže tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
28'
João Cancelo se zpoza hranice velkého vápna položil do odraženého míče, jenže jeho dělovka levačkou prolétla kolem vzdálenější tyčky.
27'
Raphaël Guerreiro si po průniku po levém křídle navedl míč na hranici velkého vápna, jenže zadák Švédska mu jej vypíchl. V pokračující hře však Švédové faulovali.
26'
Kulusevski dostal přihrávku na pravou stranu, jenže špatným převzetím si míč předkopl daleko před sebe a domácí obránce jej s přehledem odkopl do autu.
25'
Pepe dostal hodně těžkou zpětnou přihrávku na hranici velkého vápna. Stoper domácího celku roztáhl hru na pravou stranu, kde byl Bernardo Silva.
24'
Portugalci skvěle napadali rozehrávku soupeře. Nikdo v červeném dresu se však nedostal do zakončení. Hráči ve žlutém si tentokrát dali pozor.
23'
Portugalci po vstřelení úvodní branky pokračují v aktivní hře a nadále se tlačí do útoku. Bernardo Silva tentokrát centroval, ale neoslovil spoluhráče.
21'
Domácí Portugalsko se dostává do vedení! Diogo Jota dostal krásnou přihrávku za obranu, dostal se do velkého vápna, poslal přihrávku před prázdnou branku a BERNARDO SILVA už měl snadnou práci!
20'
João Félix se snažil procedit přihrávku do pokutového území, kam si sbíhali hned dva fotbalisté v červeném. Hráči Švédska se ale dokázali ubránit.
19'
Švédové se usadili v blízkosti pokutového území soupeře. Kombinace hráčů ve žlutých dresech byla poněkud kostrbatá a hosté si raději pomohli přihrávkou do zadních řad.
18'
Hra je přerušena! Bernardo Silva byl faulován v souboji u pomezní čáry a jeho křik byl slyšen snad až na předměstí Lisabonu.
17'
Zadáci hostujícího celku nyní uklidňují rozehrávku postupnou kombinací na polovině hřiště. Nikdo z domácích rozehrávku soupeře neatakuje.
16'
Portugalsko zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, jenže nikdo v červeném dresu se do zakončení nedostal.
15'
Portugalsko se po delší době dostalo do útoku. Félix se po pěkné přihrávce dostal k odcentrování, ale jeho pobídku srazili Švédové na roh.
14'
Švédsko se po rohovém kopu dostalo do obrovské šance! Lustig si našel odražený míč, ale zcela osamocený jej napálil nad břevno!
13'
Pepe se skvěle vrátil do pokutového území a před dobíhajícím Bergem na poslední chvíli vypíchl míč na rohový kop.
12'
Bruno Fernandes se zpoza velkého vápna opřel do odraženého míče, jenže jeho přízemní dělovku srazil Jansson mimo tři tyče na rohový kop.
11'
Raphaël Guerreiro poslal přihrávku na polovinu soupeře, jenže Lustig proti míči skvěle vystoupil a stačil jej odehrát do zámezí.
10'
Švédsko pokračuje v aktivním výkonu. Hostující celek pokračuje v dobrém vstupu do utkání a snaží se dostávat do zakončení.
9'
Právě Kulusevski si na pravé straně přehodil míč na levačku a odcentroval do velkého vápna. Jeho prudký centr obránce přizvedl na rohový kop.
8'
Dejan Kulusevski se na pravé straně dostal do blízkosti pokutového území, jenže jeho akce nemohla pokračovat kvůli útočnému faulu.
7'
João Félix sprintoval za krásnou přihrávkou na polovinu Švédska, ale stoper ve žlutém se k němu skvěle stáhl a nedovolil domácí hvězdě zakončit.
6'
Diego Jota si na levé straně krásně připravil míč na levačku a odcentroval do velkého vápna. Jeho pobídku udržel brankář v rukavicích.
5'
Obrovská šance domácího celku! William Carvalho se u zadní tyče dostal k přetaženému centru, jenže z těsné blízkosti trefil jen tyč!
4'
Hlavnímu rozhodčímu nyní vypadlo komunikační zařízení, ale rychle došlo k nápravě. Může se tak pokračovat ve hře.
3'
Diogo Jota si v rychlém brejku navedl míč na hranici velkého vápna, kde si jej přehodil na pravačku, ale jeho přízemní dělovka prolétla kolem pravé tyče.
2'
Dejan Kulusevski skvěle přečetl rozehrávku domácího celku a dostal se do pokutového území. Jeho pobídka ale skončila na noze vracejícího se Pepeho.
1'
Hostující Švédsko obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Nákop skončil u stoperů v červeném, kteří mohou rozjet první domácí akci.
1'
Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už jsou na hřišti. Portugalsko bude hrát v červeném, zatímco Švédsko oblékne žlutou sadu dresů.

Portugalsko: Patrício – Cancelo, Pepe (C), Rúben Dias, Guerreiro – W. Carvalho, B. Fernandes, Danilo – Diogo Jota, Félix, B. Silva.
Náhradníci: Rui Silva, B. Varela – Moutinho, Neves, Podence, Sanches, N. Semedo, R. Semedo, André Silva, R. Silva, Trincão.

Švédsko: Olsen – Lustig, P. Jansson, Lindelöf, Bengtsson – Kulusevski, K. Olsson, Ekdal, Claesson – M. Berg (C), Quaison.
Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – Holmén, Isak, M. Johansson, Krafth, J. Larsson, Seb. Larsson, M. Olsson, Sema, Svanberg, Svensson.

Rozhodčí: Jovanovič – Stojkovič, Mihajlovič (vš. SRB).
Hvězdný Cristiano Ronaldo měl v úterý pozitivní test na koronavirus a do dnešního souboje nezasáhne!
Portugalsko

Domácí Portugalsko je na tom mnohem lépe. Ve třech zápasech získalo sedm bodů a patří mu první pozice o skóre před Francií. Na úvod skupiny si Portugalci připsali vítězství s Chorvatskem a ve Švédsku. Poté v přípravném duelu uhráli bezbrankovou remízu. Stejný výsledek se pak opakoval v nedělním souboji Ligy národů proti Francii.
Švédsko

Švédsku se zatím ve skupině s Portugalskem, Francií a Chorvatskem vůbec nedaří. Ve třech zápasech Švédové nezískali ani jeden bod. Postupně doma padlo s Francií a Portugalskem. Poté sice v přátelském utkání zvítězilo na půdě Ruska, jenže v neděli prohráli Švédové 1:2 v Chorvatsku.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Ligy národů mezi Portugalskem a Švédskem. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.