Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Chorvatsko - 14. listopadu 2020   20:45

Švédsko
Švédsko
36' Kulusevski (Lustig) • 45+2' Danielson (Seb. Larsson)
2:1
(2:0)
Chorvatsko
Chorvatsko
81' Danielson (vl.)
Švédsko
Olsen – Bengtsson, Lindelöf, Lustig, Danielson – Forsberg, Ekdal, K. Olsson, Seb. Larsson – M. Berg (C), Kulusevski (74. Claesson).
D.Siebert
Friends Arena
Chorvatsko
Livaković – Uremović (41. Juranović), Ćaleta-Car, Barišić, Pongračić (77. Melnjak) – Modrić (C), Kovačić (77. Rog) – Brekalo (77. Petković), Vlašić, Perišić – Budimir (63. Pašalić).

Je to tak! Švédsko si připisuje první výhru. Chorvatsko hrálo ve druhém poločase důrazněji na branku soupeře, ale nakonec z toho byla jen jedna branka a to ještě za přispění domácího obránce! Severský cele tedy dal zapomenout na nedávnou porážku s Dánskem (mezinárodní přátelský zápas) a díky brankám Dejana Kulusevskeho a Marcuse Danielsona vítězí nad Chorvaty poměrem 2:1.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 5:12.
90+3'
90+3'
Ofsajd Chorvatska a pro domácí celek to již vypadá hodně nadějně, že dnes dosáhnou prvního vítězství v rámci Ligy národů.
90+1'
V nastaveném čase se pro Švédsko otevřel prostor po pravé straně, čehož využili. Následoval prudký pas před branku, na který však ani jeden z hráč nedosáhl.
90'
Poslední minuta základní hrací doby. Rozhodčí nastavuje tři minuty.
88'
... a mohlo být rozhodnuto. Centr byl hodně nebezpečný a moc nechybělo, aby si míč našel cestu do sítě!
87'
Po faulu budou Švédové zahrávat standardní situaci z levé strany...
86'
Žlutou kartu dostává Albin Ekdal (Švédsko).
86'
Naopak nyní mohli zahrozit před branku Olsena, ale celé akci chybělo jen pořádnější zakončení.
85'
Jihoevropský celek je na polovině Švédska, avšak nemá míč zcela pod svou kontrolou. Vypadá to, že Švédové se nesložili po inkasované brance a stále si hrají svou poctivou hru.
84'
Hosté se po zisku míče snažili o rychlý útok, ale jejich snahu zastavil hvizd rozhodčího, který viděl nedovolený zákrok na polovině hřiště.
82'
Chorvatsko se nakonec dostalo ke kontaktní brance a uvidíme, jestli je tato branka nakopne k vyrovnání.
81'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
A je tu šťastná branka pro hosty! Po centru z levé strany se dostal jeden z hráčů k hlavičce, kdy se míč následně odrazil od hlavy MARCUSE DANIELSONA a ten změnil zcela dráhu míče a Olsen již nedokázal zareagovat na tuto nečekanou změnu směru míče.
80'
Až nyní se dostávají před branku Švédska dlouhým míčem, kdy se míč dostal až do vápna, ale k zakončení se hráči nedostali. Respektive obrana dokázala zablokovat pokus o střelu.
79'
Další minuty nyní ušetřili Švédové soubojem o míč na levé straně hřiště. Chorvatsko se nyní nemůže dostat z vlastní poloviny.
78'
Chorvatsko provedlo trojité střídání a uvidíme, jestli to k něčemu bude a podaří se jim dramatizovat blížící se koncovku zápasu.
77'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Bruno Petković.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Marko Rog.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Marin Pongračić, přichází Dario Melnjak.
76'
Zatím se žádný tlak ze strany Chorvatska nekoná, naopak jejich soupeř nyní drží bezpečně míč na svých kopačkách.
75'
Kristoffer Olsson to zkusil z hranice šestnáctky a jeho pokus šel hodně vysoko nad branku. Avšak sympatické ze strany domácích, že se nesnaží jen bránit svůj náskok, ale dokážou i zaútočit.
74'
Střelec první branky, Dejan Kulusevski, má jíž dnes odehráno. Na jeho místo nastupuje Viktor Claesson.
72'
Přihrávka vzduchem na levou stranu neprošla a bránící domácí hráč svým tělem zastavil míč a ukončil další útočnou snahu soupeře.
71'
Obrana Chorvatů se nyní dostala pod menší tlak, kdy čelila napadání ze strany útočících hráčů Švédska.
70'
Dokonce zápasu zbývá ještě dvacet minut hry, což je poměrně dostatek času pro hosty, jak ještě něco s výsledkem udělat.
69'
Sebastian Larsson nacentroval míč ze standardní situace na levou stranu, kde hráč u postranní čáry přiklepl míč na lépe stojícího Berga, jehož ránu srazil jeden z obránců na roh.
68'
Žlutou kartu dostává Josip Brekalo (Chorvatsko).
66'
Domácí po zisku míče hrají hodně opatrně a snaží se podržet míč co nejdéle. Nakonec se dostali i do slibného zakončení, kdy hráč zakončoval nad horní tyč branky Chorvatska.
65'
Dlouhý aut hostů, který zamířil až do šestnáctky. Obrana Švédů byla důrazná a dostává míč mimo nebezpečnou zónu.
64'
Defenzíva Chorvatů před malou chvílí přežila kritickou situaci ve svém vápně. Nyní se opět snaží kombinací utavit soupeře a dosáhnout kontaktní branky.
63'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Mario Pašalić.
62'
Albin Ekdal mohl přidat další branku svého týmu. Před brankou byl zcela osamocený, ale po přihrávce zakončil hodně nepřesně nad branku!
60'
Sebastian Larsson ve vápně "možná" zasáhl míč lehce rukou, ve snaze vyhnout se prudkému centru z pravé strany. Hráči Chorvatska se snažili urgovat tuto situaci, ale hlavní sudí je jiného názoru.
59'
A to se nyní děje. Hosté drží míč a snaží se projít přes pevnou defenzívu severského mužstva. To se zatím brání s přehledem a nepouští soupeře do blízkosti branky.
58'
Úvodní minuty druhého poločasu ukazují, že budeme svědky zvýšeného tlaku Chorvatska a jejich dobývání branky.
57'
Josip Brekalo nabral rychlost na levé straně, předal míč na spoluhráče, který nedokázal zpracovat a tento rychlý útok skončil tak brzy, jako i začal.
56'
Narážečka na středu hřiště byla pohledná, ale centr na pravou stranu už nikoliv a vhazování se ujímá Švédsko.
54'
Pierre Bengtsson si zpracoval míč na levé straně. Následně jej potáhl směrem k brankové čáře, avšak svůj centr před branku vyslal již mimo vyznačené území. Odkop brankáře Livakoviće.
53'
Chorvati trochu zvýšili svůj tlak na branku, leč stále to není to pravé ořechové a na jejich první branku v dnešním zápase si musíme počkat.
52'
Jeden z hráčů hostů dokázal vybojovat před šestnáctkou míč a odcentrovat jej před branku, kde měl jeho spoluhráč dobrý prostor, avšak míč k němu nedoputoval.
51'
...ten přinesl centr do vápna, kde jeden z hráčů hlavičkoval, ale míč mu nesedl a míč ani nedoputoval k brance. Následně míč odkopl jeden z obránců.
50'
Chorvatsko po postupné kombinaci vybojovalo rohový kop...
48'
Švédsko podniklo útok, který soupeř odrazil, avšak nedostal míč na své kopačky. Jejich soupeř pokračuje v kombinaci na polovině hřiště.
47'
Na začátku druhého poločasu nesáhl ani jeden tým ke střídání. Chorvatsko musí výrazně přidat, jestliže bude chtít stáhnout dvou brankové manko soupeře.
46'
Vše podstatné se stalo v poslední desetiminutovce zápasu. Švédsko dalo dvě branky a překvapivě vede po prvním poločase. Chorvatsko zatím nemůže najít recept na obranu soupeře, přes kterého se dostává hodně ztěžka. Zatímco domácí se před branku dostávají hladce a vyjma dvou branek, mělo i několik nebezpečných zakončení.
45+2'
45+2'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédové ještě stihli zahrávat rohový kop. Larsson vyslal centr před branku, kde míč svou hlavičkou uklidil do branky MARCUS DANIELSON. Asistence: Sebastian Larsson.
45+1'
Robin Olsen si dal na čas se svým odkopem. Švédové už chtějí zbytek prvního poločasu dohrát v klidu.
45'
Hlavní arbitr nastavuje dvě minuty!
43'
O centr z levé strany se snažil Ivan Perišić, ale soupeř zavřel levou stranu a vybojoval míč na svou stranu.
42'
Chorvati jsou na míči, nicméně stále jim chybí větší důraz před brankou soupeře. Robin Olsen zatím může vše sledovat zpovzdálí od své branky.
41'
Je to tak. Uremoviće střídá Josip Juranović.
40'
Hra se nyní na kratší dobu zastavila. Ošetření potřeboval Filip Uremović, který nejspíše nebude moci pokračovat v zápase. Odchází za postranní čáru po svých, avšak nejspíše pro dnešek dohrál.
38'
Náznak šance Chorvatska, které se snažilo o rychlou odpověď, ale jejich akce vedená po levé straně měla jepičí život.
37'
Pro Kulusevskeho to byla první branka v pěti odehraných zápasech Ligy národů.
36'
Domácí jdou do vedení! Lustig vyslal přihrávku do vápna, kde se nacházel DEJAN KULUSEVSKI, který se zbavil obránce Kovačiće a přízemní ranou k levé tyčce otevřel skóre dnešního utkání. Asistence: Mikael Lustig.
35'
Duje Ćaleta-Car je prvním potrestaným hráčem žlutou kartou. Na druhou stranu si Car nezahraje další utkání Švédska.
34'
Zatímco hosté nejsou v útoku tak přímočaří jako Švédsko a většina jejích akcí nemá smysluplné zakončení.
33'
Po půl hodině hry sledujeme vyrovnanou hru. Nejblíže ke skórování měli domácí, kteří třemi pěknými střelami zaměstnali Livakoviće v jeho svatyni.
31'
Ivan Perišić nyní ve vápně krkolomně odhlavičkoval centr. Skoro to vypadalo, jakoby míč zasáhl i jeho ruku. Nakonec tomu tak nebylo a penalta se pískat nebude.
30'
Centr se podařilo obránci Chorvatska odhlavičkovat do strany, kde se míče ujal další hráč domácích a ten jej odkopává k polovině hrací plochy.
29'
Hosté si nyní v defenzívě nerozuměli a zbytečně nyní hráč raději odehrál míč do autu. O chvíli později si domácí vybojovali další rohový kop.
28'
...no, a Dominik Livaković již předvedl třetí úspěšný zákrok. Emil Forsberg totiž zamířil k levé tyči a brankář hostů byl u ní včas.
27'
Švédové se poctivě připravují na zahrávání standardní situace...
26'
Tvrdšího faulu se nyní dopustil Uremović, když fauloval Forsberga. Hlavní sudí následně chorvatskému hráči dal na srozuměnou, že příště nemusí zůstat jen u slov.
24'
...po centru se snažili hráči před brankou hlavičkovat, avšak v husté skrumáži před brankou se míč nedostal na branku.
23'
Ke střele ze střední vzdálenosti napřáhl Ivan Perišić, jehož rána mířila do levého horního roku branky. Robin Olsen vyskočil a vyrazil míč na roh...
22'
Míč na druhé straně, kde Chorvati vhazují aut. Následně přesouvají hru na polovinu hrací plochy, kde ztrácí míč.
21'
Rohový kop si Chorvati rozehráli na krátko. Následně přišel centr do vápna, kde se k míči nedostal žádný hráč hostů. Švédsku se však nepodařilo dostat na míč a jejich soupeř se nakonec dostal k zakončení, kdy se o první branku zápasu pokoušel Ante Budimir.
19'
Marcus Berg ve výskoku fauloval soupeře do oblasti zad a musí odevzdat soupeři míč k rozehrání.
18'
Chorvati vyrovnali hru a nyní sledujeme poměrně vyrovnanou hru. U míče jsou právě hosté, kterým zatím dělá problémy dobře hrající defenzíva Švédů.
17'
Chorvatsko se nadechovalo k rychlému útoku. Pas na levou stranu skoro prošel na nabíhajícího hráče. Nicméně Švédové se stihli vrátit a zavřít tento prostor.
16'
O další povedenou střelu na branku Chorvatska se postaral Emil Forsberg, kdy jeho rychlou přízemní ránu lapil Livaković.
15'
Borna Barišić nyní dokázal přerušit počínající švédský útok a poslal míč do autu.
14'
Chorvatsko opět kombinují delší dobu, avšak jejich snaha se odehrává na polovině hrací plochy. Soupeř zatím hodně vysoko brání.
13'
...nicméně z tohoto rohového kopu to rozhodně nebude.
12'
Na poslední chvíli musel jeden z obránců odkopnout míč na rohový kop...Švédsko má možnost udeřit...
10'
I Švédové poslali dlouhý míč na hranici šestnáctky, kde se o něj postaral obránce ve žlutém dresu a eliminoval tuto potenciální hrozbu ze strany Švédska.
9'
Dlouhý míč na levou stranu zamířil daleko do autu a Borna Barišić si marně nabíhal na tento pokus od svého spoluhráče.
8'
Tentokrát z toho nebude přímé ohrožení branky a obrana hostů má míč pod svou kontrolou.
7'
V úvodních minutách jsou o něco živější domácí, kteří se i nyní snaží o kombinaci směrem na branku Livakoviće.
6'
Centrovaný míč z pravé strany jen prolétl vápnem. Nicméně Švédové se udrželi na míči a byla z toho nebezpečná Kulusevskeho, jehož pokus musel Dominik Livaković vyrazit!
5'
Pokoušeli se o dlouhý centr, který nakonec nepřinesl nic zásadního. Míč nakonec končí v autu.
4'
Filip Uremović se dopustil faulu na Kulusevskeho a Švédsko bude rozehrávat z poloviny soupeře.
2'
Ante Budimir dostal míč do vápna, ale neměl před sebou prostor ke střele. Nakonec chtěl patičkou oslovit spoluhráče za sebou, ale ta oslovila jen obránce Švédska.
1'
Jako první se o útok pokoušel domácí celek, který však vyslal nepřesnou přihrávku a nedošlo k prvotnímu zakončení na branku Chorvatska.
1'

Švédsko: Olsen – Bengtsson, Lindelöf, Lustig, Danielson – Forsberg, Ekdal, K. Olsson, Seb. Larsson – M. Berg (C), Kulusevski.
Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – Claesson, Helander, Isak, Krafth, M. Olsson, Quaison, Sema, Svanberg, Svensson, Lys Cajuste.

Chorvatsko: Livaković – Uremović, Ćaleta-Car, Barišić, Pongračić – Modrić (C), Kovačić – Brekalo, Vlašić, Perišić – Budimir.
Náhradníci: Grbić, Sluga – Badelj, D. Bradarić, Čolak, Melnjak, Oršić, Pašalić, Petković, Rog, Juranović, Bašić.

Rozhodčí: D.Siebert.

Švédsko

Severskému týmu se zatím vůbec nedaří. V rámci Ligy národů mají za sebou již čtyři utkání a všechna prohráli. A to i s hrozivým skóre, které činí 1:8! A právě jediná branka padla do sítě jejich dnešního soupeře, který nakonec první vzájemný zápas vyhrál poměrem 2:1. Švédové tedy zatím v konkurenci Portugalska, Francie a Chorvatska příliš úspěch nemají. Ani jejich přátelské utkání během tohoto týdne nepřineslo zlepšení. Utkali se s Dánskem, kterému podlehli 2:0!

Chorvatsko

Chorvati jsou na tom o něco lépe. Ze čtyř zápasů dokázali jeden zvítězit a to právě proti Švédsku. Naopak se střílením branek nemají Chorvati takové problémy jako Švédsko a alespoň jednou, ze čtyř odehraných utkání, se prosadili. Na druhou stranu dostávají poměrně hodně branek – průměrně dvě branky na zápas.
I Chorvatsko odehrálo v týdnu přátelské utkání a to s Tureckem. K vidění byl zajímavý zápas, který skončil nerozhodně 3:3! Chorvatsko v zápase spíše dohánělo manko Turecka, nicméně ve druhém poločase se dostalo na dvě minuty do vedení, než jejich soupeř srovnal na konečný výsledek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.