Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Ukrajina : Švýcarsko - 3. září 2020   20:45

Ukrajina
Ukrajina
14' Jarmolenko (Tymčyk) • 68' Zinčenko (Mychajličenko)
2:1
(1:1)
Švýcarsko
Švýcarsko
42' Seferović
Ukrajina
Pjatov (C) – Tymčyk, Kryvcov, Matvijenko, Mychajličenko – Stěpaněnko, Malinovskyj – Jarmolenko, Zinčenko, Konopljanka (55. Jaremčuk) – Júnior Moraes.
Švýcarsko
Sommer – Mbabu, Elvedi, Akanji, Ricardo Rodríguez, Zuber (46. Steffen) – Embolo, Sow (83. Aebischer), Xhaka (C), Vargas (74. Al. Ajeti) – Seferović.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 8:6. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 7:16.
Je konec! Ukrajina nakonec zvládla domácí duel se Švýcarskem a vítězí 2:1. Domácí celek udeřil ze své první šance, po které se patičkou prosadil Jarmolenko. Ukrajina poté zalezla na svou polovinu a dlouho se bránila. Švýcarsku se jeho aktivita nakonec vyplatila, jelikož tři minuty před přestávkou srovnal krásnou střelou Haris Seferovič. Po změně stran hráli mnohem aktivněji Švýcaři. Obrovskou šanci měl Ruben Vargas, jenže orazítkoval jen tyčku. Naopak Ukrajina udeřila po nenápadném přechodu do útoku, kdy se parádní střelou prosadil Olaxandr Zinčenko! Ve zbytku utkání si už domácí triumf pohlídali.
90+4'
90+3'
Pro Ukrajinu už to vypadá hodně dobře. Domácí celek přečkal další dva centry z křídelního prostoru a nepustil nikoho v červeném dresu do zakončení.
90+2'
Mbabu potáhl míč vpřed po pravém křídle, jenže Roman Jaremčuk se s ním parádně vrátil, položil se soupeři pod nohy a skluzem odehrál míč do autu.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Hra je přerušena! Jeden z domácích fotbalistů zůstává po souboji v pokutovém území ležet na trávníku a drží se za rameno. Uvidíme, zda bude schopen duel dohrát.
89'
Ajeti potáhl míč středem hrací plochy na polovinu Ukrajiny, přenechal balón Xhakovi, který sice mohl pálit, ale jeho dělovku zablokoval hned první hráč ve žlutém.
88'
Renato Steffen si v souboji na polovině soupeře pomohl loktem, ale rozhodčí jeho zákrok pustil. Švýcarsko nadále pokračuje v obléhání velkého vápna.
87'
Renato Steffen se z hranice velkého vápna opřel do odraženého míče, jenže jeho rána pravačkou skončila kousek nad břevnem.
86'
Žlutou kartu dostává Olexandr Tymčyk (Ukrajina).
85'
Andrej Ševčenko po špatné komunikaci domácích stoperů vystartoval až na hranici svého vymezeného prostoru a pořádně vyčinil Matvijenkovi.
84'
Renato Steffen po několika nábězích fauloval a dostává žlutou kartu.
83'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Michel Aebischer.
82'
Akanji se stačil vrátit a odehrál míč z levé strany do bezpečí. Stoper Švýcarska ale odvrátil jen na rohový kop.
80'
Renato Steffen si všiml vysokého postavení brankáře a snažil se jej přelobovat. Brankář Ukrajiny Pjatov ale stačil zacouvat a schoval míč do rukavic.
79'
Steffen prošel po levé straně na hranici velkého vápna, odkud krásně odcentroval, jenže jeho pobídka nenašla nikoho v červeném dresu.
78'
Zinčenko táhl další akci Ukrajiny středem hrací plochy, našel Jaremčuka, který zakončil placírkou, jenže jeho ránu srazil obránce v červeném dresu do bezpečí.
77'
Steffen se snaží něco vymyslet na levé straně, jenže zatím nemá podporu svých spoluhráčů. Ukrajina naopak drží defenzivní blok a získává jeden míč za druhým.
76'
Olexandr Zinčenko je při chuti! Fotbalista Manchesteru City vypálil zpoza hranice velkého vápna, ale jeho pokus ve vzduchu zaplaval a skončil nad břevnem.
75'
Domácí Ukrajina pokračuje v dominanci na trávníku a nepouští hráče Švýcarska do střeleckých možností. Skvělou práci odvedl Stěpaněnko.
74'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Albian Ajeti.
73'
Zinčenko je po vstřelení vedoucí branky pořádně nabuzený a fotbalista Manchesteru City pokračuje v podporování útočné aktivity Ukrajiny.
72'
Ricardo Rodríguez se pokusil překvapit obranu Ukrajiny centrem vnějším nártem, jenže jeho pobídka mířila jen do míst, kde kraloval Taras Stěpaněnko.
71'
Renato Steffen kouzlil s míčem u nohy na levé straně hrací plochy, chytrou kličkou se zbavil obránce a odcentrovat do velkého vápna. Tam kralovala obrana domácích.
70'
Domácí Ukrajina se nadále snaží útočit po křídlech. Jarmolenko táhl akci po levém křídle, jenže nezvládl sprinterský souboj s obráncem, který jej obral o míč.
68'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Domácí Ukrajina se dostává do vedení! Po rychlém protiútoku dostal přihrávku do proti noze OLEXANDR ZINČENKO a parádní technickou střelou poslal míč pod břevno!
66'
Další ofsajd na straně Švýcarska. Své postavení si tentokrát nepohlídal aktivní Vargas. V opačném případě by se řítil do zajímavé možnosti.
65'
Mbabu rozjel akci Švýcarska po pravé straně hrací plochy, jenže jeho přihrávka přiletěla na hranici velkého vápna, kde kraloval Serhij Kryvcov.
64'
Renato Steffen dostal prostor na levé straně, odkud odcentroval do pokutového území, jenže jeho pobídka skončila na hlavě obránce.
63'
Po změně stran se hraje mnohem svižnější fotbal. Švýcarsko se znovu dostalo na polovinu domácího celku, jenže nikdo v červeném nevypálil.
62'
Ukrajina zahrávala další přímý kop na polovině soupeře. Jeho rozehrávky e chopil Ruslan Malinovskyj, jehož technický pokus skončil na tribuně za brankou.
61'
Jaremčuk se ujal rozehrávky rohového kopu, který poslal na malé vápno, jenže nikdo ve žlutém dresu Ukrajiny se do zakončení nedostal.
60'
Elvedi ostrým skluzem srazil k zemi rozběhnutého soupeře a dostává žlutou kartu.
59'
Ricardo Rodríguez vystoupil proti soupeři na polovině Ukrajiny a podle rozhodčího byl jeho zápasnický chvat proti pravidlům.
58'
Švýcarsko se usadilo na polovině soupeře a postupnou kombinací si hledá cestičku do zakončení. Fotbalisté v červených dresech zatím získali jen roh.
57'
Na opačné straně pálil po rychlém protiútoku Malinovskij, jehož technická rána levačkou proskákala těsně vedle vzdálenější tyčky. Na hřišti se začínají dít zajímavé věci.
56'
Švýcarsko si vypracovalo vyloženou možnost! Na krásný centr si naskočil Vargas, který v krkolomné pozici dokázal zakončit a orazítkoval brankovou konstrukci!
55'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Jevhen Konopljanka, přichází Roman Jaremčuk.
54'
Renato Steffen odcentroval z levé strany na malé vápno, kam spěchali hned dva hráči v červených dresech, ale ani jeden z nich nakonec nevypálil.
53'
Akanji potáhl míč až do blízkosti velkého vápna, jenže nedostal prostor pro zakončení a dobře postavený zadák jeho ránu srazil někam k pomezní čáře.
52'
Pjatov se musel zapojit do rozehrávky domácího celku. Gólman domácího mužstva nakopl míč na levou stranu, jenže jeho nákop odehrál Vargas do autu.
51'
Hlavní rozhodčí po další situaci nechtěně trefil míč a přerušil hru kvůli míči rozhodčího. Ukrajina rozehrává v zadních řadách.
50'
Akanji se natáhl na vlastní polovině a zneškodnil průnikovou přihrávku mezi obránce. Fotbalisté Ukrajiny tak přišli o další možnost dostat se do zakončení.
49'
Ukrajina kombinovala kolem pokutového území soupeře, nicméně fotbalisté ve žlutých dresech svou kombinací poslali míč do zámezí. Zatím pokračuje opatrný fotbal.
48'
Jarmolenko se vydal napadat rozehrávku hostujících stoperů. Do rozehrávky se tak musel zapojit také brankář Yann Sommer, který míč nakopl na levé křídlo.
47'
Švýcarsko se ihned po začátku druhého poločasu vydalo na polovinu soupeře, jenže kombinace fotbalistů v červeném skončila nepřesnou přihrávkou.
46'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Steven Zuber, přichází Renato Steffen.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce platí na Ukrajině nerozhodný stav 1:1. Domácí celek udeřil ze své první šance, po které se patičkou prosadil Jarmolenko. Ukrajina poté zalezla na svou polovinu a dlouho se bránila. Švýcarsku se jeho aktivita nakonec vyplatila, jelikož tři minuty před přestávkou srovnal krásnou střelou Haris Seferovič. Do kabin se proto odchází za stavu 1:1.
45'
45'
Hra je přerušena! Embolo zůstává po hlavičkovém souboji ležet na trávníku a drží se za krk. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat ve hře.
44'
Vargas si naběhl na přihrávku za obranu Ukrajiny, jenže si nedal pozor na své postavení a nechal se lapit v ofsajdové pasti. Rozehrávat bude domácí celek.
42'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Švýcarsko se dočkalo branky ještě před poločasovou přestávkou! HARIS SEFEROVIČ napřáhl ke střele z úctyhodné vzdálenosti a parádní dělovkou dopravil míč do dolního rohu!
41'
Embolo si došel pro přihrávku na polovinu hřiště a hned se kolem něj vyrojili tři hráči ve žlutých dresech. Ukrajinci zvýšili presink a drží se na polovině soupeře.
40'
Ricardo Rodríguez nakopl míč na hranici velkého vápna, kde byl Seferovič, jenže druhý jmenovaný prodloužil míč k obráncům Ukrajiny.
39'
Ukrajina se z tlaku svého soupeře dostala jen za cenu nákopu na polovinu Švýcarska. Granit Xhaka se pro míč vrátil a rozjel další akci hostujícího celku.
38'
Znovu se do akce vydal Mbabu, který si doslova naskočil na záda svého strážce a provinil se faulem. Ukrajina ale v posledních minutách prakticky rezignovala na útočení.
37'
Švýcarsko zahrávalo další rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na hranici velkého vápna, jenže Mbabu se podle hlavního rozhodčího dopustil faulu.
36'
Elvedi zastavil další odkop domácího celku a poslal zajímavou přihrávku na polovinu soupeře. V ofsajdu byl tentokrát lapen aktivní Zuber.
35'
Seferovič si naběhl na přihrávku na hranici velkého vápna, jenže dostal přihrávku na paty a už neměl dostatek času na zakončení. Ukrajina přečkala další situaci.
34'
Embolo si naběhl na přihrávku na pravou stranu, ale Mykola Matvijenko k němu okamžitě přistoupil a znepříjemnil soupeři situaci při odcentrování.
33'
Nico Elvedi diriguje rozehrávku Švýcarska na polovině soupeře a snaží se pro své soupeře najít nějaký nebezpečný prostor. Ukrajina ale brání v pevném bloku.
32'
Po dalším centru před branku domácího mužstva musel asistent rozhodčího poslat praporek nad hlavu. Své postavení si nepohlídal Breel Embolo. Ofsajd!
31'
Mbabu dostal přihrávku na pravou stranu hrací plochy, kde si míč zpracoval hrudníkem a odcentroval na hranici velkého vápna. Seferovič si se zpracováním nepotykal.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme zajímavý fotbal. Domácí Ukrajina dokázala proměnit svou velkou možnost a od té doby se spíše koncentruje na obranu.
29'
Jarmolenko si pohybem řekl o přihrávku za obranu, jenže Zinčenkova pobídka byla příliš pomalá a dobře postavený Akanji balón zastavil.
28'
Pjatov se znovu zapojil do rozehrávky domácí Ukrajiny na vlastní polovině. Zadáci ve žlutém tentokrát chybovali a málem nabídli soupeři možnost.
27'
Mbabu vyslal z pravé strany prudkou přihrávku na hranici velkého vápna, kam sprintoval Embolo, jenže druhý jmenovaný si míč pro změnu předkopl do autu.
26'
Akanji dostal přihrávku do pokutového území, kde se chytře otočil kolem obránce, jenže přízemním centrem na malé vápno nenašel nikoho ze spoluhráčů.
25'
Konopljanka chtěl prudkou přihrávkou najít rozběhnutého Jarmolenka, který na jeho pobídku nedosáhl. Míč skončil v zámezí, vhazovat bude Švýcarsko.
24'
Steven Zuber si z levého křídla navedl míč na hranici velkého vápna, kde si jej přehodil na pravačku, ale kvůli bloku domácího obránce nedokázal zakončit.
23'
Matvijenko nakopl míč na polovinu soupeře, kde se až do zakončení prokličkoval aktivní Konopljanka, jehož technický pokus pravačkou prolétl kolem přední tyče.
22'
Jarmolenko dostal přihrávku na hranici velkého vápna, jenže sklepl míč do prostoru, kde nebyl nikdo ve žlutém. Švýcaři tak získali míč zadarmo.
21'
Zadáci Švýcarska našli prudkou přihrávkou Mbabua na pravé straně. Krajní zadák Švýcarska odcentroval na malé vápno, kde hlídkoval domácí stoper.
20'
Jarmolenko dostal přihrávku na pravou stranu, jenže důrazný soupeř jej odstavil za čáru. Hráči ve žlutých dresech ale v první půli hýří aktivitou.
19'
Zadáci Švýcarska si vyměňují krátké přihrávky na vlastní polovině. Nikdo v červeném dresu se však nedostal do blízkosti velkého vápna. Ukrajina brání skvěle.
18'
Ukrajina rozjela další akci ze zadních řad. Tymčyk si na polovině hřiště skvěle pokryl prudkou přihrávku a byl faulován dotírajícím Embolem.
17'
Mbabu dostal ještě jednu šanci k odcentrování do pokutového území. Jeho vysokou pobídku však schoval pozorný Pjatov do rukavic.
16'
Švýcarsko se ihned vydalo do útoku se snahou o rychlou odpověď. Mbabu kouzlil na pravém křídle, jenže jeho pobídka na Seferoviče byla příliš prudká.
14'
Domácí Ukrajina se dostává do vedení! Po krásné akci vedené po pravém křídle vypálil v pokutovém území Olexandr Tymčyk, jehož ránu vyrazil Sommer jen před sebe. Tymčyk míč doběhl, předal jej ANDREJI JARMOLENKOVI a ten patičkou otevřel skóre!
13'
Breel Embolo prošel s míčem u nohy na polovinu Ukrajiny, kde jej nedovoleným zákrokem zastavil Bohdan Mychajličenko.
12'
Jarmolenko táhl akci Ukrajiny po pravém křídle, dostal se na polovinu Švýcarska a přenesl hru na levé křídlo. Hosté se ale stačili vrátit.
11'
První obrovská šance domácí Ukrajiny! Ze střední vzdálenosti napřáhl Malinovskij, jehož razantní dělovka orazítkovala tyč a Jarmolenko následně střílel z dorážky mimo!
10'
Kevin Mbabu dostal prostor na pravé straně, potáhl míč na polovinu Ukrajiny, jenže jeho rozehrávka nakonec skončila u obránce.
9'
Ukrajina rozjela rychlý protiútok po levém křídle, jenže Konopljanka celou akci zbrzdil nepřesnou přihrávkou do středu hrací plochy. Obrana soupeře se stačila srovnat.
8'
Zinčenko fauloval na polovině hrací plochy a daroval Švýcarsku rozehrávku dalšího přímého kopu. Hosté ihned rozehráli a kombinují v zadních řadách.
7'
Zuber obdržel krásnou přihrávku na levou stranu a mohl postupovat do pokutového území, jenže si míč předkopl daleko před sebe a už jej neudržel před obráncem.
6'
Stopeři Švýcarska kombinují s míčem na vlastní polovině a nepouštějí k němu Ukrajinu. Hostující výběr je v úvodních minutách jasně lepším týmem.
5'
Embolo si po přihrávce z levé strany přehodil míč na pravačku a zakončil ze střední vzdálenosti. Jeho dělovka nártem prolétla vysoko nad břevnem.
4'
Akanji přenesl hru vysokým nákopem na levou stranu, jenže nikdo v červeném dresu na jeho pobídku nedosáhl. Hráči Ukrajiny pokryl dobře pokryli.
3'
Embolo táhl další akci Švýcarska po levém křídle, jenže centr z levé strany přiletěl na malé vápno, kde zasáhl pozorný Mykola Matvijenko. Hosté budou zahrávat rohový kop.
2'
Pjatov se hned v úvodu musel pod tlakem zapojit do rozehrávky domácí reprezentace. Zkušený brankář hledal nákopem Jarmolenka, který neustál souboj na levé straně.
1'
Švýcarsko obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hostující celek se ihned vydal do útoku, ale nákop si obrana Ukrajiny pohlídala.
1'
Ještě před výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už nastupují na hřiště. Ukrajina bude hrát ve žlutém, zatímco hosté obléknou červené dresy.

Ukrajina: Pjatov (C) – Tymčyk, Kryvcov, Matvijenko, Mychajličenko – Stěpaněnko, Malinovskyj – Jarmolenko, Zinčenko, Konopljanka – Júnior Moraes.
Náhradníci: Lunin, Buščan – Plastun, Sydorčuk, Suprjaha, Sobol, Kovalenko, Jaremčuk, O. Karavajev, Cygankov, Marlos.

Švýcarsko: Sommer – Mbabu, Elvedi, Akanji, Ricardo Rodríguez, Zuber – Embolo, Sow, Xhaka (C), Vargas – Seferović.
Náhradníci: Omlin, Mvogo – Widmer, Gavranović, Fassnacht, Sohm, Benito, Al. Ajeti, Aebischer, Lang, Steffen, Omeragic..
Ukrajina

Domácí Ukrajina postoupila do nejvyšší úrovně Ligy národů díky výsledkům v předchozím vydání. Naposledy totiž ovládla skupinu s Českem a Slovenskem. Také Ukrajina navíc předvedla fantastické výkony v soubojích o postup na EURO a ve skupině za sebou nechala obhájce titulu z Portugalska.
Švýcarsko

Švýcarsko v posledních letech patří mezi nejlepší evropské reprezentace. Švýcaři v posledním vydání Ligy národů došli až na finálový turnaj, kde v semifinále prohráli s Portugalskem a v souboji o bronz padli s Anglií. Švýcaři přesto zvládli kvalifikaci o postup na EURO a spolu s Dánskem si zajistili místenku na šampionát, když dokonce opanovali celou skupinu. V novém vydání Ligy národů čeká Švýcary Německo, Španělsko a dnešní soupeř Ukrajina.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Ligy národů mezi Ukrajinou a Švýcarskem. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.