Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Chorvatsko - 13. června 2022   20:45

Francie
Francie
0:1
(0:1)
Chorvatsko
Chorvatsko
5' Modrić
Francie
Maignan – Koundé (46. Pavard), Konaté, Kimpembe (C), Digne – Rabiot, Kamara (46. Tchouaméni), Guendouzi (81. Griezmann), Nkunku (73. Coman) – Mbappé, Benzema.
Lloris, Aréola – Ben Yedder, Clauss, Saliba, Diaby, T. Hernández.
O. Grinfeeld – R. Hassan, I. Yarkoni (všichni ISR)
Stade de France
Chorvatsko
Ivušić – Juranović, Šutalo, Erlić, Stanišić – Kovačić (90+2. Sučić), Brozović, Modrić (C) – Brekalo (73. Vlašić), Budimir (73. Kramarić), Pašalić (65. Majer).
Livaković, Labrović – Pongračić, Ćaleta-Car, Jakić, Oršić, Ivanušec, Vida.

Chorvatsko navíc dnes dosáhlo historického vítězství nad Francií. Francii už reálně hrozí sestup do Ligy B. Další zápasy oba týmy čekají v září. Francie se opět utká s Rakouskem, Chorvatsko se pak utká v odvetě s Dánskem.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:1. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:10.
Chorvatsko to nakonec ubojovalo a ubránilo svou "tvrz". Francie od své inkasované branky hledala cestu k vyrovnání. Ale dnes na dobrou defenzívu a dobře chytajícího Ivica Ivušiće nenašli zkrátka recept a musí zkousnout svou druhou porážku.
90+4'
90+4'
Velká šance na vyrovnání! Benzema mohl být hrdinou, ale Ivica Ivušić jeho hlavičku vyrazil na roh!
90+3'
Benzema už si šteloval míč na střelu, ale nakonec neměl ideální prostor. A tak zkoušel ještě přihrávku na pravou stranu, ovšem Antoine Griezmann na rychlou přihrávku nedokázal včas doběhnout.
90+3'
Pavard vyslal dobrý centr, ale defenzíva hostí zase úspěšná.
90+2'
Střídání v týmu Chorvatsko:
ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Luka Sučić.
90'
Ještě čtyři minuty dělí Chorvaty od překvapivého vítězství.
89'
Poslední minuty zápasu si Chorvatsko perfektně hlídá své vedení a Francii nyní moc míč nepůjčují.
88'
Vše nakonec končí sympatickým zakončením a Mike Maignan opět musel zasahovat, tentokrát proti tvrdé přízemní ráně z levé strany.
87'
Chorvati mají míč na svých kopačkách a hrají to velmi chytře. Zdá se, že Francie už si neví rady a snaží se co nejrychleji dostat míč zpět.
86'
Paradoxně i v prvním vzájemném zápase se Chorvatsko prosadilo zásluhou penalty. Nicméně tehdy až v závěru zápasu a šlo o vyrovnávací branku. Dnes je situace zcela opačná.
85'
Ten byl rozehraný na krátko a Francie kombinací na hranici pokutového území hledá potřebný prostor, kudy ideálně poslat míč do sítě.
84'
Kingsley Coman sice nedostal míč před branku, ale aspoň vybojoval rohový kop.
83'
Po téměř tří minutovém obléhání, se Chorvatsku opět daří dostat míč dál od své svatyně.
82'
Centr do vápna nyní mířil přesně na tři bránící hráče Chorvatska. Na Francii jde vidět, že už nemá moc času.
81'
Kylian Mbappé se pokoušel prosadit přes dva bránící hráče, ale nevyzrál na své protivníky.
81'
Střídání v týmu Francie:
ze hřiště odchází Matteo Guendouzi, přichází Antoine Griezmann.
80'
Ibrahima Konaté svým tělem podrazil soupeře a dává tak po přerušení prostor k dalšímu střídání.
78'
...nakonec vyslal střelu, ale míč poslal vysoko nad branku Chorvatska.
78'
U míče je Mbappé a uvidíme, co vymyslí....
77'
Luka Modrić se dopustil faulu a nabídl soupeře zajímavou standardní situaci ze střední vzdálenosti.
76'
Lucas Digne aktivně nyní napadal soupeře a nakonec se mu podařilo skrze autové vhazování získat míč zpět pro jeho tým.
75'
Rohový kop Francie pochopitelně přinesl menší rozruch. Nakonec má míč brankáře. Chorvatsko se dnes brání velmi dobře a statečně.
75'
Čas se Francii rapidně krátí a uvidíme, zda se střelecky dokáže prosadit v posledních minutách zápasu. Proti Rakousku se jim to nakonec povedlo.
73'
ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Kingsley Coman.

ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Nikola Vlašić.
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Andrej Kramarić.
72'
A jak už je to u hostí dnes zvykem. Když už se dostanou do blízkosti branky, je z toho nebezpečí. Mike Maignan musel čelit tvrdé střele, kdy vyrazil nepříjemný míč!
71'
Hostům se daří držet míč, ale dopředu postupují velmi uvážlivě.
70'
Josip Brekalo nyní vyvezl míč až na polovinu soupeře a ušetřil další potřebné vteřiny pro svůj tým.
69'
Obrana Chorvatska má za sebou další mini tlak Francie, kdy byl ve vápně hodně aktivní Benzema, který však nedokázal dostat míč do sítě.
68'
Skutečně se zápas nese v duchu dobývání chorvatské tvrze, která stále odolává snaze Francie.
67'
Lucas Digne upadl ve vápně po souboji s Majerem. Míč skončil v zázemí. Penalta to určitě nebude a Rabiot navíc dostává žlutou kartu za protesty proti rozhodčímu.
66'
Mbappé nakonec na nohou a podle grimasy ve tváři to nakonec asi nebude tak hrozné, jak vypadalo.
65'
ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Lovro Majer.
63'
No s Mbappém to nevypadá vůbec dobře a stále leží v nepěkné poloze na trávníku. Chorvatsko mezitím bude střídat.
62'
Žlutá karta pro tým Francie (Benjamin Pavard).
62'
Komplikace pro Francii? Kylian Mbappé podstoupil souboj s Josipem Juranovićem a na trávníku se drží za svou nohu.
60'
Domácí opět na míči a dostávají se zpět k obléhání branky Ivušiće.
59'
Blíží se hodina hry a Chorvatsko stále drží nadějný jedno brankový náskok!
58'
Digne musel být po zákroku ošetřován.
57'
Po špatní hlavičce se rázem hosté ocitli v pokutovém území a Lucas Digne na poslední chvíli skluzem zabránil soupeři ke střele. Navíc to nebyl zcela kontrolovaný skluz, naštěstí hráč zasáhl první míč.
56'
Stále mají míč hosté, kteří zejména kombinují na polovině hřiště.
55'
Až po téměř deseti minutách hry se Chorvatsku daří na delší dobu držet míč.
53'
Francie rozhodně změnila přístup, daleko více se pokouší střílet směrem na branku. Nyní to ukázal Benzema, který poslal míč kousek mimo levou tyč!
52'
Chorvatsko se zatím ve druhé části hry moc před branku soupeře nepodívalo a pouze se soustředí na poctivé bránění.
51'
Christopher Nkunku vyslal další střelu na branku, ale opět z kategorie lehkých pro brankáře.
50'
Christopher Nkunku si to mířil směrem k brance. Marcelo Brozović po něm šáhl rukou a vidí žlutou kartu za tento faul.
49'
Ante Budimir se nakonec nacházel v těsném ofsajdu, ale stihl ještě donutit brankáře Francie k zákroku, kdy vyrazil míč nad branku.
49'
Francie pochopitelně započala druhý poločas hodně aktivně a snaží se o brzkou vyrovnávací branku.
48'
Adrien Rabiot hezky zasekl míč a přihrál je d palebné pozice na Auréliena Tchouaméniho, který prověřil brankáře svou přízemní střelou do středu branky!
47'
Benjamin Pavard si hledal před brankou cestu k hlavičce po lobu Mbappého. Ale nedostal se přes obránce.
46'
ze hřiště odchází Boubacar Kamara, přichází Aurélien Tchouaméni.
ze hřiště odchází Jules Koundé, přichází Benjamin Pavard.
46'
Francii čeká perný druhý poločas, neboť se bude snažit najít recept na defenzívu Chorvatska. To se totiž na začátku zápasu dostalo do vedení díky proměněné penaltě. Francie měla od inkasované branky více hru pod svou kontrolou, ale do velkých šancí se moc nedostávala a soupeř se předvedl s pevnou a poctivou defenzívou. Čas od času se jim taky daří provětrat obranu Francie a uvidíme, co nám přinese druhý poločas.
45+2'
45+2'
Do třetice v krátké době hlavičkové zakončení a míč skončil nad brankou. Ivica Ivušić může odkopem od své branky uklidnit situaci.
45+1'
Odraženého míče se ujal jeden chorvatský hráč a jeho dobrou střelu nakonec zablokoval soupeře. Zanedlouho následovalo další zakončení, které však zamířilo do boční sítě.
45'
Christopher Nkunku vybojoval rohový kop a to bude asi poslední šance pro domácí, jak se prosadit ještě v prvním poločase.
43'
Josip Brekalo hledal nabíhajícího spoluhráče v pokutovém území. Ale dva obránci Francie včas zavřeli danou uličku.
42'
Dlouhý centr na levou stranu skončil v zázemí. Francii zatím schází nějaký moment překvapení, který by rozhýbal pevnou defenzívu soupeře.
41'
Další útočný pokus domácích, který nevedl k ohrožení branky Ivušiće. Ten po celou dobu víceméně sleduje snahu soupeře z uctivé vzdálenosti.
39'
Ten si Chorvati rozehráli na krátko a daří se jim držet hru na polovině Francie.
38'
Chorvati v momentě kdy dostanou míč na své kopačky, tak nikam nespěchají a většinou je z toho nakonec i ohrožení branky soupeře. I tentokrát se jim podařilo vybojovat rohový kop.
37'
Vypadá to, že se Francie dostala do stejné "šlamastyky" jako v předchozím zápase proti Rakousku, kdy taky dlouho hledala cestu přes jejich obranu, než dokázala alespoň vyrovnat.
35'
Benzema se pohyboval s míčem na hranici pokutového území. Nakonec se ke střele neodhodlal a pokoušel se o přihrávku na spoluhráče.
34'
Josip Juranović provedl útočný výpad po levé straně a ještě pokoušel přihrávkou oslovit nabíhajícího soupeře do pokutového území. Nakonec byla přihrávka o něco delší.
33'
Hráč Chorvatska ihned vystoupil proti střele a míč odrazil až k polovině hřiště. Francie se však rychle dostává zpět ke své kombinaci.
32'
Dobrý centr před branku Maignana nakonec nedokázal lépe nabíhající hráč hlavičkovat.
30'
Chorvati mají další pasáž hry, kdy drží míč a kombinují poblíž poloviny hřiště. Obrana si tak může trochu oddechnout.
29'
Josip Brekalo si míče nyní moc neužil a ihned o něj u postranní čáry přišel.
28'
Teď si však prostor ke střele ze střední dálky vytvořil Christopher Nkunku, který mířil k levé tyčce a jen o kousek minul branku. Pěkná střela!
27'
Francii se aktuálně nedaří dostat míč do pokutového území Chorvatska a hosté zatím předvádí v defenzívě pevnou hru.
26'
Marcelo Brozović zezadu srazil soupeře a hned se omlouvá za tento počin.
25'
Kylian Mbappé dostal míč na levou stranu a hned u něj byli dva bránící hráči a dokázali pozastavit jeho postup.
24'
Chorvatům se nyní daří držet delší dobu míč na svých kopačkách, ale dál jak k polovině hřiště se nedostávají.
23'
Rychlý pas na levou stranu trochu rozhýbal statickou obranu Chorvatska, ale nakonec se domácí nedostali do zakončení.
22'
Francouzi neúnavně hledají cestu jak se prosadit. Nyní se jim to moc nedaří proti dobře organizované defenzívě soupeře.
20'
Brekalo bude v pořádku a hra pokračuje. Francie se dostala rychle k míči a své kroky směřuje hned k brance Chorvatska.
19'
Guendouzi však musel Brekala trefit pravděpodobně loktem a Brekalo je ošetřován.
18'
Matteo Guendouzi tvrdě zajel do Brekala a vidí žlutou kartu. Celá lavička i samotný Guendouzi se hodně diví tomuto rozhodnutí rozhodčího.
17'
Mike Maignan si se standardní situací hravě poradil a bezpečně chytil centrovaný míč.
16'
Chorvatsko bude zahrávat standardní situaci z levé strany.
15'
Mike Maignan vyběhl až mimo své pokutové území. Proti nabíhajícímu Brozovićovi dokázal odrazit míč. Následně stihl ještě odehrát míč do autu a taky faulovat soupeře.
14'
Hosté dostali nyní hru k polovině hřiště, Francie se snaží o rychlý zisk míče zpět na sovu stranu.
13'
Domácí se vehementně snaží udělat ve vápně Chorvatska rozruch. To se jim daří, ale pořádné zakončení zatím nikoliv.
12'
Kylian Mbappé se nedokázal tentokrát prosadit a byl včas ubráněn soupeřem. Francie však záhy pokračuje ve své kombinaci.
10'
Druhý rohový kop Chorvatska byl přetažený a tentokrát z pohledu domácích ubráněný bez faulu.
9'
Mario Pašalić dostal míč na polovinu Francie a zahájil protiútok. Nakonec se míč dostal na levou stranu a odtud nebezpečně byl odcentrován před branku Maignana.
8'
Kylian Mbappé vystřelil z dobré pozice a protáhl brankáře Ivica Ivušiće, který si připsal první ostřejší zákrok!
7'
Francie kombinuje na polovině Chorvatska a snaží se o rychlou odpověď.
6'
Stejně jako v minulém zápase, i nyní bude Francie dotahovat skóre soupeře.
5'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky z pokutového kopu je LUKA MODRIĆ, který napřáhl k levé tyčce a posílá svůj celek do vedení. Mike Maignan vystihl směr, ale až ke své tyčce nedoskočil.
3'
Po zahrání centru se k míči rychle dostal Benzema a ten jej vyvezl z pokutového území. Ovšem v té době Ibrahima Konaté fauloval chorvatského hráče a byla odpískána penalta!
3'
Lucas Digne zablokoval centr z pravé strany a Chorvati budou zahrávat první rohový kop zápasu.
2'
Kylian Mbappé se poprvé v zápase rozběhl s míčem po levé straně. Na středu hřiště před šestnáctkou hledal spoluhráče, ale přihrávka nebyla přesná.
1'
Jako první se kombinace ujali domácí. ty dnes bezesporu požene plný svatostánek.
1'

Francie: Maignan – Koundé, Konaté, Kimpembe (C), Digne – Rabiot, Kamara, Guendouzi, Nkunku – Mbappé, Benzema.
Náhradníci: Lloris, Aréola – Pavard, Griezmann, Tchouaméni, Ben Yedder, Coman, Clauss, Saliba, Diaby, T. Hernández.

Chorvatsko: Ivušić – Juranović, Šutalo, Erlić, Stanišić – Kovačić, Brozović, Modrić (C) – Brekalo, Budimir, Pašalić.
Náhradníci: Livaković, Labrović – Pongračić, Majer, Ćaleta-Car, Kramarić, Vlašić, Sučić, Jakić, Oršić, Ivanušec, Vida.

Rozhodčí: O. Grinfeeld – R. Hassan, I. Yarkoni (všichni ISR).

Francie

Francie zatím zůstává za očekáváním. Potenciální favorit skupiny se nachází na poslední příčce se dvěma body po třech zápasech.
Minulý duel odehrála proti Rakousku a houževnatým soupeřem měla velké problémy. Rakušané se v prvním poločase dostali do vedení a ve druhém poločase dlouho drželi nadějný těsný výsledek. Bod pro Francii nakonec zachránil střídající Mbappé, který vyrovnával v 83. minutě zápasu. Ten pak nastřelil i tyčku a moc nechybělo, aby nakonec Francie na poslední chvíli dokázala zápas obrátit ve svůj prospěch.

Chorvatsko

Chorvati drží třetí příčku a na svém kontě mají čtyři body. V minulém utkání se utkali s prvním Dánskem, které po boji porazili 1:0. Ve vyrovnaném zápase se dočasným hrdinou stal Pašalič, který se postaral o branku v 69. minutě zápasu. Pokud dnes Chorvatsko dokáže o nějaké body obrat Francii, udělá velký krok k záchraně ve skupině.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.