Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Itálie : Maďarsko - 7. června 2022   20:45

Itálie
Itálie
30' Barella (Spinazzola) • 45' Pellegrini (Politano)
2:1
(2:0)
Maďarsko
Maďarsko
61' Mancini (vl.)
Itálie
Donnarumma /C/ – Calabria, Mancini, Bastoni, Spinazzola (75. Dimarco) – Pellegrini (66. Locatelli), Cristante, Barella (84. Tonali) – Politano (75. Belotti), Gnonto, Raspadori (84. Zerbin).
Cragno, Meret – Di Lorenzo, Felipe, Pessina, Bonucci, Esposito.
Schärer – De Almeida, Zogaj (SUI)
Stadio Dino Manuzzi, Cesena
Maďarsko
Dibusz – Lang, Orbán, A. Szalai – Négo (58. Fiola), Á. Nagy (58. Styles), Schäfer (87. Vancsa), Z. Nagy (81. Bolla) – Sallai, Szoboszlai – Á. Szalai /C/ (87. Ádám).
Gulácsi, Szappanos – Kecskés, Sallói, Baráth, Spandler, Vécsei.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 8:4. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:7.
Fotbalisté Maďarska historicky první bod z Apeninského poloostrova nepřivezou. Po dvou brankách v poslední čtvrthodině první půle sice druhý poločas díky vlastnímu gólu Manciniho vyhráli a herně drželi s mistry Evropy krok, ale z několika náznaků nedokázali vyrovnat.
90+4'
90+3'
Další zoufalý pokus z dálky vyslal střídající Bolla, mezi tyče měl také velmi daleko.
90+2'
Lajdáckost nebo pokus o geniální řešení? Dominik Szoboszlai se pokusil z trestného kopu nedaleko středového kruhu zakončit přímo. Donnarumma byl vysunutý, ale ne zas tolik a především se záložníkovi RB Lipsko stočila střela výrazně od brány.
90+2'
Žlutá karta pro tým Itálie (Bryan Cristante).
90+1'
Nováček Zerbin podnikl výpad pravým křídlem, který i sám zakončil bodlem přes obránce z úhlu. Dibusz byl na místě.
90'
Po střetu s Fiolou se na trávníku svíjí osmnáctiletý Gnonto.
88'
Locatelli pronikl přehuštěným prostorem do šestnáctky, narazil si se zády k bráně stojícím Belottim a přízemní střelou na zadní tyč protáhl Dibusze.
87'
Střídání v týmu Maďarska:
ze hřiště odchází András Schäfer, přichází Zalán Vancsa.
ze hřiště odchází Ádám Szalai, přichází Martin Ádám.
86'
Gnonto, hráč původem z Pobřeží Slonoviny, naskočil zezadu do Attily Szalaie.
84'
Alessio Zerbin si odbyde reprezentační debut, do squadry azzury byl překvapivě povolán z druholigového (!) Frosinone.
84'
Střídání v týmu Itálie:
ze hřiště odchází Giacomo Raspadori, přichází Alessio Zerbin.
ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Sandro Tonali.
83'
Ádám Szalai nemohl přímým kopem z velké dálky příliš ohrozit Donnarummu, který míč podržel v koši.
83'
András Schäfer se vyhnul skluzu Manciniho, o pár metrů později ho již poslal k zemi nedovoleně Belotti.
81'
Střídání v týmu Maďarsko:
ze hřiště odchází Zsolt Nagy, přichází Bendegeuz Bolla.
81'
Po rohu neodčinil vlastní gól ani čtvrtou dnešní hlavičkou Mancini.
80'
Dimarco dostal míč od Locatelliho a vybojoval z levého křídla další roh pro úřadující mistry Evropy.
78'
Attilu Szalaie nepustil k hlavičce na malém vápně mohutným odrazem Bastoni.
77'
Na druhé straně identická výhoda pro hosty po sraženém centru Attily Fioly.
76'
Raspadori si po tečované hlavičce Manciniho roh vzápětí zopakoval. Pohledná točená střela Davideho Calabrii z 25 metrů se nevešla mezi tyče, ale moc jí nescházelo.
75'
ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Federico Dimarco.
ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Andrea Belotti.
75'
Orbán raději placírkou odehrál zpětnou přihrávku Politana na roh.
74'
Nadějnou akci hostů zazdil hrubě nepřesnou přihrávkou Lang.
72'
Žlutá karta pro Maďarsko. András Schäfer stáhl u postranní čáry Barellu za dres a nezahraje si příští zápas.
70'
Po následném Szoboszlaiově rohu se zmocnil míče Gianluigi Donnarumma.
69'
Hosté podnikli rychlý brejk po zisku míče na půlící čáře. Sallai mířil pod břevno přímo do míst, kde stál Donnarumma. Italský brankář zvedl ruce a vytahuje míč nad břevno.
66'
ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Manuel Locatelli.
64'
Žlutá karta pro mužstvo Itálie. Za faul na Ádáma Szalaie ji viděl Nicoló Barella.
62'
Nabuzený záložník Székesfehérváru si pokryl míč a došel si pro faul Pellegriniho.
61'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Střídající Attila Fiola si naběhl na pravé křídlo a odcentroval po zemi před bránu. Na malém vápně se vrhl po míči GIANLUCA MANCINI a skluzem napnul síť vlastní brány.
58'
ze hřiště odchází Ádám Nagy, přichází Callum Styles.
ze hřiště odchází Loïc Négo, přichází Attila Fiola.
57'
Barella se prosmýkl za obranu, Gnonto mu dal finální přihrávku po sérii bleskových narážeček, jenže z bezprostřední blízkosti autoru první branky odskakuje míč od nohy a trefuje jen stojícího Dibusze. Z druhé vlny pak zakončuje daleko mimo Raspadori.
55'
Italští fotbalisté vybojovali míč ihned zpět a Cristante střílí po zemi metr vedle pravé tyče.
55'
Míč potáhl osou hřiště Matteo Politano, levačkou vyslal jedovatou ránu přes dvojblok a překonaného Dibusze zachránilo břevno, od kterého se míč odráží před brankovou čáru!
54'
Barella odehrál míč pozdě a nezabránil rohu. Ten rozehrál Szoboszlai na Ádáma Nagye, jeho sraženou střelu poté napálil dorážkou nad břevno Négo.
53'
Zsolt Nagy si naběhl před bránu a z voleje zblízka pořádně vystrašil Donnarummu, který reflexivně vyráží velkou šanci Maďarska.
52'
Míč přešel mimo hranice hřiště a kope se od brány hostujícího mužstva.
52'
Po tečovaném stříleném centru do boční sítě roh pro Itálii.
50'
Gianluca Mancini však z trestného kopu nic nevytěžil, signál se svěřencům jeho jmenovce Roberta nevydařil.
49'
Schäfer podrazil jen pár kroků od velkého vápna Calabriu.
48'
Pro křížný pas si doskočil Donnarumma a byl u míče o vteřinu dříve než Sallai.
46'
Nevypadá to, že by se maďarští fotbalisté dočkali historicky prvního importu bodů z Apeninského poloostrova. Půl hodiny drželi vyrovnaný stav, o přestávce však prohrávají po krásné trefě Barelly a gólu do šatny z kopačky Pellegriniho o dvě branky.

Statistiky první půle:
Držení míče 58% – 42%, střely na bránu 5:1, střely mimo 2:1, rohy 4:2, ofsajdy 1:1, fauly 5:3.
45+1'
45'
Itálie právě vstřelila branku!
LORENZO PELLEGRINI napravuje své nedávné selhání. Matteo Politano snadno obešel Attilu Szalaie a poslal zprava skvělou přízemní přihrávku napříč vápnem, kterou jeden z obránců promáchl skluzem a hráč AS Řím ji placírkou uklízí pod brankářovým tělem do sítě.
43'
Raspadori vysunul Pellegriniho, který běžel zcela sám na bránu. Místo zakončení úplně zbytečně přihrával nalevo obsazenému Gnontovi a od obránců se míč odráží přímo do náruče ležícího Dibusze.
42'
Při maďarské akci zůstal ležet před vlastní bránou Mancini, kterého nakopnul do hrudi Ádám Szalai.
41'
Dénes Dibusz sebral míč do rukavic na stráži na velkém vápně před nabíhajícím Raspadorim.
41'
Hosté odkopávali od brány, ale na své půlce se míče zmocnili snadno obránci Itálie.
39'
Zády k bráně prodlužoval křížný pas naslepo jen do zámezí Ádám Szalai.
37'
Italové zůstali na míči, Raspadoriho křížná přízemní přihrávka z dobrých 35 metrů doskákala nikým netečována až k bráně a byl to hodně překvapivý zákrok pro Dibusze, jenž musel reflexivně krýt Bastoniho jemnou teč.
36'
Z velké mely u koncové čáry vzešel opakovaný roh pro domácí.
35'
Ádám Lang raději odkopl Politanův skákavý centr před dvojicí dotírajících útočníků na rohový kop.
35'
Ádám Nagy se nedočkal přihrávky do běhu, jmenovec Szalai ho zahnal za paty do autu.
34'
Po Orbánově faulu na Raspadoriho squadra azzura dlouho u míče nezůstala, kousek za půlící čarou se provinil Calabria.
32'
Ze střední vzdálenosti to vzápětí zkusil Politano, jeho pokus ovšem prosvištěl kolem šibenice.
30'
Po výborné přihrávce Leonarda Spinazzoly rovnoběžně s velkým vápnem se opřel do míče záložník Interu Milán NICOLÓ BARELLA a nádhernou nechytatelnou střelou napnul síť v horním růžku.
29'
Donnarumma vystartoval za velké vápno, zásah byl ovšem navíc, protože Szoboszlaiovi je dodatečně pískán ofsajd.
27'
Po rohu byli Maďaři vytlačeni až před svou bránu, míč ovšem udrželi.
26'
První ostrý zákrok si připisuje Gianluigi Donnarumma! Ostrou přízemní šlehou ho vyzkoušel po pěkné souhře hostů na jeden dotek z pravé strany pokutového území Sallai. Odražený míč po odskoku o trávník už brankář PSG nestačil vyškrábnout a zabránit rohu.
24'
Italové kombinovali neúčelně uprostřed hřiště, ale ani Roland Sallai krátkodechým kontrem nezahrozil.
21'
Politano našel z rohu opět Manciniho a tentokrát měl Dibusz s jeho hlavičkou z malého vápna plné ruce práce. Přesně řečeno pouze pravou ruku, kterou ji vyškrábl po pohotovém skoku.
20'
Gnontovu střelu z levé strany pokutového území srazil maďarský trojblok na roh.
20'
Přetažený pas po odvráceném trestném kopu hostujícího Szoboszlaie a následném ukopnutí Néga směřoval na pravé křídlo k Politanovi, dříve však byl u míče Attila Szalai a odkopává za postranní čáru.
18'
Gnonto narazil Raspadorimu, který okamžitě kolmicí vysouval Pellegriniho. Ten však zůstal za ofsajdovou čarou.
17'
Raspadoriho prostrčení do vápna končí na maďarských kopačkách.
15'
Pellegrini rohovým kopem nevyzval spoluhráče k zakončení, nakonec budou vhazovat hosté.
15'
Politano se efektní kličkou zbavil na pravém křídle Zsolta Nagye, přihrávka do vápna však nebyla přesná a od Attily Szalaie se odráží na roh.
13'
Manciniho trefil ve zdi míč do lokte, který měl však pevně přitisknutý k tělu a tak po krátké konzultaci VAR penaltu nedoporučil.
13'
Szoboszlai však z 19 metrů trefil pouze bleděmodrou zeď.
12'
Cristante ze strany srazil Orbána na pokutovém oblouku, Maďaři dostávají k dispozici trestný kop z velmi výhodného místa.
11'
Ostrý centr letěl na zadní tyč na hlavu Zsolta Nagye, kterého italská obrana zblokovala, stejně jako dorážku z druhé vlny.
10'
Szoboszlai si šikovně narazil o Manciniho a vybojoval roh pro Maďarsko.
10'
Cristanteho polovysoký centr zleva odhlavičkoval do bezpečí Lang.
7'
Hosté nepustili italské útočníky k centrovanému míči a kope se od Dilbuszovy brány.
5'
Publikum píská na přeopatrnou rozehrávku maďarské reprezentace, která se nepouští ani na soupeřovu polovinu. U míče po faulu na Sallaie zůstane.
3'
Po faulu Barelly na Schäfera rozehráli hosté na jistotu dozadu a do hry zapojili i Dilbusze.
2'
Po rohu hlavičkoval Gianluca Mancini přímo do náruče maďarského brankáře Dénese Dilbusze.
1'
Hned v úvodní minutě vybojovali domácí fotbalisté sraženou zpětnou přihrávkou rohový kop.
1'
V Ceseně dozněly státní hymny, vše je připraveno k zahájení zápasu. Domácí budou hrát v modrých dresech, hosté v bílých.

Itálie: Donnarumma (C) – Calabria, Mancini, Bastoni, Spinazzola – Pellegrini, Cristante, Barella – Politano, Gnonto, Raspadori.
Náhradníci: Cragno, Meret – Di Lorenzo, Felipe, Locatelli, Tonali, Belotti, Pessina, Dimarco, Bonucci, Esposito, Zerbin.
Trenér: Mancini

Maďarsko: Dibusz – Lang, Orbán, A. Szalai – Négo, Á. Nagy, Schäfer, Z. Nagy – Sallai, Szoboszlai – Á. Szalai (C).
Náhradníci: Gulácsi, Szappanos – Kecskés, Fiola, Sallói, Bolla, Baráth, Vancsa, Styles, Ádám, Spandler, Vécsei.
Trenér: Rossi

Rozhodčí: Schärer – De Almeida, Zogaj (SUI).
Obě země se utkávají po téměř patnácti letech. Poslední vzájemný přátelský zápas v srpnu 2007 vyhrálo domácí Maďarsko 3:1. V soutěžních zápasech ovšem Maďaři nikdy dnešního soupeře neporazilo a na italské půdě dokonce ještě nikdy nebodovalo.
Bezpochyby nejslavnějším duelem mezi Itálií a Maďarskem bylo finále Mistrovství světa 1938 v Paříži, kde obhájila zlato squadra azzura po vítězství 4:2.
Maďarsko
Outsider skupiny bude také chybět na katarském MS. Na úvod skupiny nejvyšší Ligy národů ovšem překvapil vítězstvím 1:0 nad vicemistry Evropy Angličany, prvním po 60 letech. Stejným výsledkem předtím Maďarsko pod vedením italského trenéra Rossiho porazilo Severní Iry a podlehlo Srbsku.
Itálie
Úřadující mistři Evropy budou chybět na příštím světovém šampionátu. Červnový reprezentační sraz zahájili Italové porážkou 0:3 od Argentiny, do Ligy národů pak vstoupili v obměněném složení remízou 1:1 s Německem v Bologni.
Z jedenácti zápasů od zisku zlatých medailí na loňském Euru Italové zvítězili pouze třikrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.