Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Itálie : Německo - 4. června 2022   20:45

Itálie
Itálie
70' Pellegrini (Gnonto)
1:1
(0:0)
Německo
Německo
73' Kimmich
Itálie
Donnarumma – Florenzi (C), Acerbi, Bastoni, Biraghi (80. Dimarco) – Frattesi (85. Ricci), Cristante, Tonali (80. Pobega) – Politano (65. Gnonto), Scamacca (85. Cancellieri), Pellegrini.
Cragno, Meret – Calabria, Felipe, Barella, Mancini, Raspadori.
Jovanović – Stojković, Mihajlović (všichni SRB)
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
Německo
Neuer (C) – Kehrer, Rüdiger, Süle, Henrichs (59. Hofmann) – Kimmich, Goretzka (69. Gündoğan) – Gnabry (80. Raum), Müller (69. Havertz), Sané (59. Musiala) – Werner.
Trapp, Baumann – Tah, Nmecha, Klostermann, Brandt, Schlotterbeck.

Celky Itálie a Německa odstartovaly Ligu národů remízou 1:1. V úvodu byli v Bologni lepší hosté, ale největší šanci první půle měl na kopačce Gianluca Scamacca, jenž zamířil do tyče. Zkraje druhého poločasu se úroveň hry podstatně zvedla. Zpočátku byli lepší Italové, ale tolik důležitý gól dokázali vstřelit až v 70. minutě, kdy Wilfried Gnonto našel dorážejícího Lorenza Pellegriniho. Úřadující mistři Evropy ale po chvíli inkasovali, o srovnání se postaral záložník Joshua Kimmich. Pak Itálie vyklidila pole a v závěru byli nebezpečnější Němci, nicméně zřejmě po zásluze se dnes body dělí.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 7:6. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 12:17.
90+5'
90+4'
Na druhé straně ale budou mít výhodu rohového kopu také hosté. Bude se jednat o zřejmě poslední akci zápasu.
90+4'
Žlutá karta pro tým Itálie (Matteo Cancellieri).
90+3'
Federico Dimarco ale nacentroval mizerně, takže žádný větší vzruch před Neuerem k vidění nebyl.
90+3'
Bryan Cristante se dostával k hlavičce, jenže zapracoval také obránce. Itálie rozehraje rohový kop.
90+2'
Ještě jedna standardní situace pro Italy přijde na řadu. Většina všech hráčů na hrací ploše se stěhuje před Manuela Neuera.
90'
Za chvíli se dozvíme, kolik minut se bude ve druhém dějství nastavovat. Němci to teď zkoušejí postupnou kombinací.
89'
Ke konci zápasu fauly přibývají. Žluté napomenutí obdržel také útočník Německa Timo Werner.
87'
Antonio Rüdiger to v souboji s Cancellierim udělal velmi chytře. Ucítil kontakt a spadl na zem. Srbský rozhodčí foukl do své píšťalky.
86'
Federico Dimarco se snažil dostávat vpřed po levé straně, nicméně tolik potřebnou rychlost neměl a nakonec byl zakřižován vracejícími se Němci.
85'
Střídání v týmu Itálie:
ze hřiště odchází Gianluca Scamacca, přichází Matteo Cancellieri.
ze hřiště odchází Davide Frattesi, přichází Matteo Ricci.
83'
Němci podvanácté v tomto klání faulovali. Hříšníkem byl tentokráte Kai Havertz, jenž to s došlápnutím celkem přehnal. Zcela po zásluze viděl žlutou kartu.
82'
Italové to zkoušeli rychlou přihrávkou, ale Gianluca Scamacca si míč vůbec nenašel. Na začátku půle sice byli lepší domácí, ale teď už je vše naopak.
80'
ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Tommaso Pobega.
80'
ze hřiště odchází Cristiano Biraghi, přichází Federico Dimarco.

Střídání v týmu Německo:
ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází David Raum.
80'
Žlutá karta pro tým Itálie (Alessandro Bastoni).
79'
Další velký tlak hostů, kteří se po vyrovnávacím gólu neuvěřitelně zvedli. Pálil Kimmich, proti kterému se ale Gianluigi Donnarumma vytáhl.
78'
Jamal Musiala pořádně vystrašil gólmana Gianluigiho Donnarummu. Vystřelil z prvního doteku, ale zamířil jen do středu brány, kde byl jeden z nejlepších brankářů planety připravený.
76'
Na řadu přichází přestávka na oddech. Oba celky se občerstvují a poté už půjdeme do závěrečné fáze tohoto střetnutí.
75'
Němce vyrovnávací branka rozhodně nakopla. Svěřenci kouče Flicka nyní kombinují na útočné polovině.
73'
Německo právě vstřelilo branku!
Je srovnáno! Během chvíle se radují také hostující fotbalisté, kteří to sehráli také velmi dobře. Na konci celé akce byl JOSHUA KIMMICH, který parádně zamířil ke vzdálenější tyči. 1:1.
70'
Itálie právě vstřelila branku!
V 70. minutě padá první branka tohoto střetnutí! Italy posílá do vedení LORENZO PELLEGRINI, který do prázdné brány doklepával přízemní centr Gnonta. Parádní práce druhého jmenovaného, který to zkušenějšímu kolegovi naservíroval skvěle. 1:0. Asistence: Wilfried Gnonto.
69'
ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Ilkay Gündoğan.
ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Kai Havertz.
68'
Hosté to nyní sehráli celkem dobře. Od Müllera šel míč na Goretzku, který ještě vybízel na levé straně Jamala Musialu, jemuž se ale rána z první vůbec nevydařila.
67'
Kimmich hledal pár metrů před vápnem co nejlepší variantu k přihrávce, jenže ten dost možná ideální moment prováhal. Nakonec přece jen zkusil balón propasírovat za obranu, ale Italové to zvládli.
66'
Napomenutí dostal také domácí Tonali, jenž zastavil rozběhnutého Gnabryho.
65'
ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Wilfried Gnonto.
64'
Matteo Politano má zdravotní problém. V dnešním zápase pravděpodobně pokračovat nebude.
63'
Škoda pro domácí, neboť Cristiano Biraghi byl rozběhnutý, ale hra se musela zastavit. Míč o chloupek dříve opustil hrací plochu.
62'
Sudí teď rozdával karty, poněvadž u ležícího italského hráče vznikla mírná strkanice. Za žlutou to mají domácí Florenzi a hostující Kehrer.
61'
Teď sledujeme spíše boj o střed pole. Přišel však italský faul, takže hra se musela přerušit.
60'
Serge Gnabry to nyní nemyslel vůbec špatně. Vyslal velmi razantní přihrávku do pokutového území Itálie, po míči musel skočit pozorný Gianluigi Donnarumma.
59'
ze hřiště odchází Benjamin Henrichs, přichází Jonas Hofmann.
ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Jamal Musiala.
57'
Antonio Rüdiger dokázal odvrátit nepříjemný centr levého beka Cristiana Biraghiho, ale tlak Itálie se každou minutou stupňuje. Němci ve druhém dějství zatím nemají protihru.
56'
Matteo Politano vyslal střílenou ránu z hranice pokutového území. Jen těsně minul vzdálenější tyč, nechybělo mnoho a Itálie mohla mít náskok.
55'
Werner si hledal prostor na malém vápně, jenže první dotek se mu nevydařil. Jednalo se o první náznak Němců ve druhém poločase.
53'
Alessandro Florenzi naservíroval míč do vápna, ten byl sklepnut a do rány nůžkami se dostal Gianluca Scamacca. Pálil ale do středu brány, tudíž velezkušený Neuer si poradil.
52'
Kehrerovi se pokus o co nejrychlejší přihrávku po lajně nepovedl. Následoval rychlý aut Itálie a nepřesné zakončení z velké dálky.
51'
Žlutá karta pro tým Itálie (Lorenzo Pellegrini).
50'
Sandro Tonali se dostával do zajímavé pozice po přihrávce kolegy. Zpracování se mu ale nevydařilo, takže Neuer měl snadnou práci.
50'
Gnabryho centr se kroutil na malé vápno, ale přesný nakonec nebyl. Rozehrávky se ujímá Gianluigi Donnarumma.
49'
V Bologni je fantastická atmosféra, fanoušci si zápas Ligy národů opravdu užívají. Dokonce stadionem probíhá mexická vlna.
48'
Itálie pokračovala v tlaku rohovým kopem, po kterém se ale do dalšího zakončení nedostala. Němci si nicméně musí dávat pozor.
47'
Stopeři Německa nechali před bránou zcela volného Gianlucu Scamaccu, jenž mohl hlavičkovat, což také udělal. Nezakončil ale vůbec přesně, takže kouč Mancini si akorát mohl skrýt ruce v dlaních.
46'
Dobře se na vlastní polovinu vrátil Gnabry, který přihrávce domácích zamezil. Aut vhodí Cristiano Biraghi.
46'
V prvním poločase jsme branku neviděli. Pár šancí na obou stranách k vidění bylo, ale kralují zatím především obrany. Nejblíže ke gólu měl domácí útočník Gianluca Scamacca, jenž z poměrně nenápadné střely trefil tyč branky Manuela Neuera. Více ze hry ale v celkovém součtu měli Němci. Otázkou zůstává, co nám nabídne druhá půle.
45'
45'
Kimmich posílal míč do vápna Itálie jemným obloučkem, našel však hlavu stopera.
44'
Je třeba napsat, že jsme dnes už viděli poměrně hodně podklouznutí. Hrací plocha je zřejmě pokropená více, než by bylo zdrávo.
43'
Pomalu ale jistě se blížíme do úplného závěru prvního poločasu. Nyní na středu hrací plochy kombinují němečtí fotbalisté.
42'
Antonio Rüdiger číhal u zadní tyče, jenže míč se k němu nedostal. Obránci Itálie nebezpečí snadno a rychle odvrátili.
41'
Joshua Kimmich se ujímá rozehrávky standardní situace. Většina hráčů se stěhuje do vápna Italů.
40'
Individuálně to středem hřiště zkoušel Sané, ale tři protihráči už na jeho kličkovanou byli moc.
38'
Müller přistrčil na Goretzku, který se ocitl ve skvělé pozici, ale ideální moment ke střele prováhal. Pak se balón odrazil přes hruď Wernera až k pálícímu Gnabrymu, jemuž pokus z první nevyšel.
38'
Se střelami z dálky se roztrhl pytel. Tentokrát to vzal za své Davide Frattesi, ale také on poměrně jasně přestřelil. Zahraje si tedy Neuer.
36'
Goretzkovi zatím střely z dálky nejdou. Opět to zkoušel otevřenou placírkou, ale opět vůbec netrefil brankový prostor. Je ale příjemné sledovat, že se hra rychle otáčí ze strany na stranu.
35'
Gianluca Scamacca trefil tyč hostující branky. Jeho přízemní rána ze střední vzdálenosti málem byla gólová!
34'
Davide Frattesi si navedl míč na levačku, ale rána zhruba z dvaceti metrů se mu nevydařila. Neuer situaci jistil, ale do zákroku nemusel.
33'
Werner se defenzívu Itálie snažil překvapit tím, že si seběhl k levé straně. Pak si ale kopl balón až příliš před sebe, takže je z toho odkop od brány domácích.
32'
Politanova prostrkávačka si s přesností tak úplně nepotykala. Jeho spoluhráč byl zahnán, takže jakýkoliv vzruch z této italské akce ani přijít nemohl.
30'
Timo Werner se zhruba na polovině hrací plochy nestačil rozběhnout, poněvadž jej zatáhl k zemi Acerbi. Stoper Itálie moc dobře ví, že Werner patří mezi velmi rychlé hráče.
29'
Tempo hry se nám ale určitě zvedlo. Francesco Acerbi nastartoval Pellegriniho, který si ovšem nepohlídal ofsajdové postavení.
28'
Už to vypadalo, že se Davide Frattesi dostane do šance. Parádně jej ovšem vykrokoval levý obránce Kehrer.
27'
Gnabry vybídl pod sebou stojícího Leona Goretzku, jenž otevřenou placírkou vypálil z první. Jeho rána ale úplně povedená nebyla, znatelně minula prostor mezi třemi tyčemi.
26'
Thomas Müller zůstal úplně sám na hranici vápna, avšak první dotek s míčem se mu nepovedl dle představ. Zakončení sice přišlo, ale to bylo zablokované.
24'
Lorenzo Pellegrini předvedl dvě velké parády, když si jeslemi obhodil hned dva hráče. Následně se snažil nastartovat spoluhráče, ale míč byl o zhruba metr nepřesný.
23'
Itálie se ale v posledních minutách po celkem ospalém úvodu rapidně zvedla. Vysoko napadá a pro soupeře je pořádně nepříjemná.
22'
Sané dostal na levou stranu těžký míč. Nakonec se od něj balón odrazil do zámezí, takže s autem přispěchají domácí.
22'
Itálie se snaží těžit z náběhů za obranu. V jednom takovém se nyní ocitl Gianluca Scamacca, ale přece jen byl v mírném ofsajdu. Pomezní arbitr si toho všiml.
21'
Leon Goretzka fauloval Alessandra Bastoniho poměrně nešetrně. Hlavní rozhodčí ale žlutou kartu z kapsy zatím nevytáhl.
20'
Thilo Kehrer zvládl hlavičkový souboj u zadní tyče. Poté ale pokračoval centrem Alessandro Florenzi, obrana Německa si poradila.
19'
Kimmich teď chytře odehrál míč hlavou na Neuera. Zvládl to s velkým přehledem, přestože se jednalo o ošemetnou situaci.
18'
Také domácí pomalu ale jistě vystrkují růžky. Přihrávku do vápna se snažil propasírovat Lorenzo Pellegrini, ale přesný úplně nebyl.
16'
Davide Frattesi to pravačkou zkoušel z uctivé vzdálenosti. Jeho zajímavá rána ale zaplavala zhruba metr vedle zadní tyče branky Manuela Neuera.
15'
Serge Gnabry si navedl míč do poměrně dobré pozice, jenže Gianluigiho Donnarummu nepřekvapil. Reflex brankáře Itálie byl vynikající.
14'
Serge Gnabry se po faulu ocitl na trávníku. Píšťalka srbského rozhodčího zareagovala rychle.
13'
Leon Goretzka se dostával do zajímavé pozice ke střele, jenže bleskurychle u něj byli hráči v modrém. Záložník Německa by musel pálit z první, aby mohl pomýšlet na přesné zakončení.
12'
Benjamin Henrichs si nepřesně vyměnil balón s Gnabrym. Celkem jednoduchá ztráta pro Němce, takže odkopávat bude Donnarumma.
10'
Na levém křídle dostal prostor Werner. Na hranici pokutového území se snažil přihrávat zhruba na penaltový puntík, jenže tam Sané prudkou přihrávku promáchl.
9'
Gianluca Scamacca se dostal do úniku. Hosté signalizovali ofsajd, ale akce pokračovala dále. Forvard Itálie zamířil nepřesně, nicméně postavení mimo hru bylo zpětně přece jen odmáváno.
8'
Je evidentní, že svěřenci kouče Flicka se co nejvíce snaží držet balón. Opět se hrací předmět dostal až k Neuerovi, který znovu ukázal, že to spodními končetinami umí.
6'
Žádný větší vzruch před brankou Italů k vidění nebyl. Gianluigi Donnarumma sebral míč a nyní hledá varianty k rozehrávce.
6'
Gianluca Scamacca dokázal odvrátit centr Saného od rohového praporku. Přijde však rohový kop s pořadovým číslem 2.
5'
Zahrál si také Gianluigi Donnarumma, jenž poměrně riskantně rozehrál po zemi na vlastní vápno. Poté přišla nepřesnost a hosté si připíší svůj první dnešní roh.
4'
Už téměř tři minuty je míč trvale na kopačkách Němců, kteří ale stále hledají vhodnou variantu k finální přihrávce.
3'
Francesco Acerbi výborně vystoupil ze své pozice a dokázal odkopnout do zámezí nepříliš ideální pas Thila Kehrera.
2'
Poprvé se výrazněji na balón dostali Němci. Leroy Sané zvolil zpětnou přihrávku až ke stoperům.
1'
Itálie se po dvaceti vteřinách snažila dostat co nejrychleji na polovinu soupeře, ale přihrávka Politana přesná nebyla. Zahrál si tedy Neuer.
1'
V Bologni už je vše připraveno ke startu dnešního utkání. Itálie nastupuje v modrých dresech, Němci budou hrát v bílém.

Itálie: Donnarumma – Florenzi (C), Acerbi, Bastoni, Biraghi – Frattesi, Cristante, Tonali – Politano, Scamacca, Pellegrini.
Náhradníci: Cragno, Meret – Calabria, Felipe, Ricci, Dimarco, Barella, Mancini, Raspadori, Gnonto, Cancellieri, Pobega.
Trenér: Roberto Mancini

Německo: Neuer (C) – Kehrer, Rüdiger, Süle, Henrichs – Kimmich, Goretzka – Gnabry, Müller, Sané – Werner.
Náhradníci: Trapp, Baumann – Tah, Raum, Havertz, Nmecha, Musiala, Klostermann, Hofmann, Brandt, Gündoğan, Schlotterbeck.
Trenér: Hans-Dieter Flick

Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Mihajlović.
Německo zažilo na posledních dvou velkých šampionátech zklamání, nicméně stále patří mezi evropskou špičku. Na EURO 2021 muselo překousnout porážku v osmifinále proti Anglii, pak se ale dokázalo kvalifikovat na MS do Kataru, kde se Die Mannschaft utká se Španělskem, Japonskem a vítězem baráže. Pod novým trenérem Flickem Německo nevyhrálo jen a pouze jednou, a to v březnovém přípravném klání, kdy remizovalo poměrem 1:1 s Nizozemskem. V následujících týdnech jej čekají čtyři duely v Lize národů.
Ačkoliv je Itálie úřadujícím evropským šampionem, na MS si podruhé za sebou nezahraje, poněvadž nezvládla baráž se Severní Makedonií. Po zdrcující porážce se fotbalisté Squadry Azzurry utkali s Tureckem v přípravném zápase, alespoň mírně si zlepšili chuť díky výhře 3:2. 1. června hrála Itálie proti Argentině v rámci Finalissimy, radoval se jihoamerický tým, který mistra Evropy přehrál 3:0. Kromě Německa bude Itálie hrát v Lize národů proti Maďarsku i Anglii.
Je to už šest let, kdy se celky Itálie a Německa naposledy potkaly. V listopadu 2016 se utkaly v přípravném zápase, který skončil poměrem 0:0. O pár měsíců dříve změřily síly ve čtvrtfinále EURO, Němci přes Italy postoupili po penaltách.
Hezký sobotní večer při sledování textového přenosu z Ligy národů UEFA. Dnes uvidíme velmi lákavý střet mezi Itálií a Německem. Který tým si povede lépe? Začínáme ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.