Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemsko : Belgie - 25. září 2022   20:45

Nizozemsko
Nizozemsko
73' van Dijk (Gakpo)
1:0
(0:0)
Belgie
Belgie
Nizozemsko
Pasveer – Timber (65. de Vrij), van Dijk (C), Aké (46. Malacia) – Dumfries, Berghuis (31. Gakpo), de Roon, Blind – Klaassen (90+2. Gravenberch) – Janssen (46. Taylor), Bergwijn.
Cillessen, Noppert, Flekken – de Ligt, Rensch, Weghorst, Brobbey.
A. Taylor – G. Beswick, A. Nunn (všichni ENG)
Johan Cruijff Arena (Amsterdam).
Belgie
Courtois – Debast, Alderweireld, Vertonghen – Meunier (46. Carrasco), Onana (74. Tielemans), Witsel, Castagne (82. Lukebakio) – E. Hazard (C) (64. Trossard), Batshuayi (46. De Ketelaere), De Bruyne.
Mignolet, Casteels – Theate, Vanaken, Saelemaekers, Openda, T. Hazard.

Tímto se s vámi loučím, přeji dobrou noc a příště na shledanou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:9.
Druhá půle se také dlouho nepřinášela žádnou změnu ve skóre a zdálo se, že se oba celky rozejdou smírně. Zhruba dvacet minut před koncem se však domácí po rohovém kopu ujali vedení, které dokázali uhájit až do závěrečného hvizdu. V nastavení pak měli obrovské štěstí, když protivník trefil pouze tyč, ale i kdyby vyrovnal, změnu v tabulce skupiny by to už stejně nepřineslo.
90+5'
90+5'
Dodi Lukebakio byl velmi blízko vyrovnání. Už se hrál přesčas, když přišel poslední centr z levého křídla, po kterém hráč s devatenáctkou na dresu střihl parádní nůžky, kterými poslal balón ze svého pohledu pouze do pravé tyče. Remko Pasveer se v tomto případě jenom ohlédl, tady by neměl absolutně žádnou šanci zasáhnout.
90+4'
Belgičané sebrali míč ve svém pokutovém území a postupovali směrem dopředu, jeden z hráčů ale přetáhl svůj pas a tím pokazil celou akci.
90+2'
Střídání v týmu Nizozemsko:
ze hřiště odchází Davy Klaassen, přichází Ryan Gravenberch.
90'
Thibaut Courtois zabránil dalšímu gólu, když se včas položil na zem a konečky prstů tečoval přihrávku z pravé strany. Díky tomu poslal míč do míst, kde nebyl žádný z domácích hráčů, který by jinak mohl střílet do úplně prázdné brány.
89'
Kevin De Bruyne poslal svůj centr z dálky jen do rukavic gólmana. Takto to určitě nepůjde, jeho týmu se navíc krátí čas.
87'
Mohlo být definitivně jasno, Davy Klaassen se po slušné přízemní přihrávce ocitl sám před brankářem Belgie, ale zblízka jej překonat nedokázal. Thibaut Courtois rychle vyběhl a slabý pokus protihráče vyrazil. Avšak gól by zřejmě pro ofsajd neplatil.
84'
Žlutá karta pro tým Nizozemsko (Kenneth Taylor).
83'
Belgie rozehrála první rohový kop, bylo z toho vzrušení v pokutovém území Nizozemska, které ale nemělo dlouhého trvání, přetažený křižný centr z levé strany na vzdálenější tyč sice Kevin De Bruyne dostihl, ale míč už stačil hlavou pouze odehrát do připravených rukavic brankáře.
82'
Žlutá karta pro tým Belgie (Yannick Carrasco).
82'
Střídání v týmu Belgie:
ze hřiště odchází Timothy Castagne, přichází Dodi Lukebakio.
81'
Yannick Carrasco reklamoval úder do obličeje, kterého se měl dopustit Denzel Dumfries, hlavní arbitr ale zůstává v klidu.
78'
Timothy Castagne střílel bez přípravy na pravé straně na vzdálenější tyč, kterou však asi o dva metry minul.
77'
Žlutá karta pro tým Nizozemsko (Denzel Dumfries). Domácí hráč až příliš zdržovat při autové rozehrávce.
76'
Steven Bergwijn mohl zvýšit vedení svého mužstva, avšak po zpětné přihrávce pálil tvrdě v pokutovém území jenom do boční sítě. Je ale otázkou, zda by gól platil, zavánělo to ofsajdem.
75'
Axel Witsel to zkusil z velké dálky, ale minul vzdálenější tyč poměrně o dost.
74'
ze hřiště odchází Amadou Onana, přichází Youri Tielemans.
73'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Domácí se ujímají vedení, díky čemuž nejspíš uhájí první místo ve skupině. Po rohovém kopu si místo pro hlavičku našel na hranici malého vápna VIRGIL VAN DIJK a balón odehrál do vzdálenějšího rohu brány. Thibaut Courtois možná trochu zaváhal, ale i jeho spoluhráči ponechali soupeři až moc prostoru.
73'
Rohový kop rozehraje domácí tým.
72'
Steven Bergwijn odehrál svoji ránu přímo na střed brány, kde stál připravený Thibaut Courtois.
71'
Denzel Dumfries zůstal v obraně sám a s míčem naložil asi nejlíp, jak mohl. Poslal jej do autu, čímž zbrzdil akci Belgie a jeho spoluhráči se tak mohli vrátit.
68'
Domácím nevyšel útok, míč putuje za postranní čáru a hosté budou vhazovat.
66'
Amadou Onana tečoval na pravé straně míč, z bezprostřední blízkosti se mu ale nepovedlo domácího brankáře překonat. Remko Pasveer se natáhl a fantastickým zákrokem podržel svůj tým, když míč tečoval pravačkou mimo svou bránu.
65'
ze hřiště odchází Jurriën Timber, přichází Stefan de Vrij.
64'
ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Leandro Trossard.
63'
Eden Hazard se těžce zvedá z trávníku po předchozím faulu, za který klidně mohla být udělena žlutá karta. Bude se střídat a na řadu přijde právě její kapitán.
63'
Amadou Onana velmi dobrým obranným zákrokem zabránil šanci soupeře, čistým skluzem sebral protihráči míč od kopaček.
61'
Hosté přenáší hru ke svému brankáři, který pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
60'
Kevin De Bruyne střílel z hodně slibné pozice, ale trefil jen před sebou stojícího van Dijka.
59'
Amadou Onana s číslem osmnáct fauloval domácí osmnáctku Taylora, žádný těžký faul to nebyl, ale hlavní arbitr píská a dává míč domácím.
57'
Nyní už Remko Pasveer chytá letící míč do rukavic a uklidňuje situaci u své brány.
56'
Charles De Ketelaere přenesl hru na levou stranu, kde ale svým centrem nenašel žádného spoluhráče.
54'
Cody Gakpo až příliš dlouho otálel s přihrávkou, míč mu z kopačky sebral jeden z protihráčů. Následuje aut domácího týmu.
52'
Kenneth Taylor si dobře zpracoval v pokutovém území křižný centr, poté byla jeho střela zblokována na roh.
49'
Denzel Dumfries se dokázal uvolnit na pravé straně, následovala polostřela, která projela malým vápnem před prázdnou bránou Belgie, žádný z hráčů Nizozemska se k míči nedostal včas.
48'
Brankář hostů pokračuje dál ve hře.
46'
Thibaut Courtois ve snaze zabránit šanci vyběhl z brány a odhlavičkoval míč do bezpečí. Při tom se ale zranil, když hlavou narazil do protihráče před sebou, ale vypadá to, že bude v pořádku.
46'
ze hřiště odchází Thomas Meunier, přichází Yannick Carrasco.
46'
ze hřiště odchází Michy Batshuayi, přichází Charles De Ketelaere.
46'
ze hřiště odchází Vincent Janssen, přichází Kenneth Taylor.
46'
ze hřiště odchází Nathan Aké, přichází Tyrell Malacia.
46'
První půle končí a k vidění v ní nebyl žádný gól. O něco aktivnější byli hosté, ale žádný z jejich pokusů si cestu do sítě nenašel. Domácí hrozili v závěru, ale Courtois žádnou těžkou situaci řešit nemusel. Skončí duel bez branek i po závěrečném hvizdu? Remíza hraje do karet jednoznačně domácímu mužstvu.
45+2'
45+2'
Jan Vertonghen v závěru prověřil pozornost domácího brankáře, jeho střelu na bližší tyč sice Pasveer vyrazil na roh, ten se ale konat nebude, neboť hráč Belgie stál v jasném ofsajdu.
45'
Cody Gakpo místo střely z první zpracoval míč, což byla chyba, poté už pálil pouze do protihráče.
44'
Po skrumáži v pokutovém území střílel z otočky Vincent Janssen, ale zřejmě neodhadl, kde stojí a míč poslal daleko vedle brány.
44'
V závěru první půle rohový kop pro Nizozemsko.
42'
Domácí trochu zachybovali v rozehrávce, soupeř toho ale potrestat nedokázal a oranžoví nadále drží balón.
40'
Hosté drží míč na kopačkách, ale pouze si přihrávají u středového kruhu. Dočkáme se ještě do konce první půle gólu?
37'
Amadou Onana hezky prošel do zakončení, jeho pokus z dálky do horní části brány však Pasveer dokázal zlikvidovat, míč šel přímo do míst, kde strážce nizozemské svatyně stál.
34'
Timothy Castagne nebyl daleko od otevření gólového účtu, když se před ním odkryl prostor, jenže hráč Belgie špatnou střelou odehrál míč jenom do zámezí.
32'
Axel Witsel se dobře vyhnul ofsajdu, naběhl za obranu a letící míč lehce tečoval pravou nohou, ale jen do míst, kde stál vyběhnutý gólman Nizozemska.
31'
ze hřiště odchází Steven Berghuis, přichází Cody Gakpo. Vypadalo to, že ošetření domácího hráče bude jen banální, ale nakonec je dokonce nutné střídání.
29'
Slušná příležitost Holanďanů, Denzel Dumfries však svou střelou levačkou bez přípravy neuspěl a mezi tři tyče nezamířil.
27'
Na druhé straně zachytává Remko Pasveer Hazardův centr do rukavic, mnoho práce mu to nedalo.
27'
Belgičané špatně rozehráli, ale dokázali ještě zareagovat včas a zabránit šanci Nizozemska, která se hodně slibně vyvíjela.
25'
Thibaut Courtois musel ven z pokutového území, povedlo se mu být u míče jako první a rozehrát na spoluhráče.
23'
Hra se zklidnila a odehrává se převážně daleko od obou branek. Stále se čeká na pořádnou příležitost, třebaže si už oba brankáři připsali po zákroku.
20'
Steven Berghuis rozehrál volný kop, jeho střílený centr šel do vzdálenějšího horního rohu brány, kam se pohotově natáhl Thibaut Courtois a míč schoval do rukavic.
18'
Centrovaný míč z levé strany doputoval přímo do rukavic brankáře Nizozemska, který snadno kryje.
16'
Davy Klaassen se vyhnul ofsajdu, ale špatně si zpracoval přihrávku a do šance se tak nedostal. Následuje rohový kop.
14'
Michy Batshuayi pálil z ostrého úhlu levačkou, Pasveer si při svém zákroku úplně jistý nebyl, ale povedlo se mu míč zkrotit.
13'
Davy Klaassen ve slibné příležitosti místo střely volil přihrávku vzduchem, kterou ale svého spoluhráče nenašel. Tady měl holandský hráč zřejmě zakončovat sám.
11'
Přetažený centr, na který nedosáhl žádný hráčů Nizozemska, doputoval pouze do zámezí. Zatím se na první větší možnost čeká, třebaže Hazardova šance byla slušná.
9'
Eden Hazard byl faulován u středové lajny, což pozornosti hlavního arbitra neuniklo.
7'
Domácí kombinují na své polovině, do hry zapojují i gólmana.
6'
Žlutá karta pro tým Belgie (Timothy Castagne).
4'
Amadou Onana se na levé straně velmi dobře zbavil soupeře, poté vyzval ke skórování přesnou přihrávku Edena Hazarda, jenž ale střelou z voleje odehrál míč vysoko nad.
3'
Nathan Aké se hlásil o přihrávku, ta ale byla nepřesná a míč doputoval jen za postranní čáru. Rozehrává brankář Belgie.
3'
Hosté si přihrávali mezi sebou tak dlouho, až pokazili rozehrávku a odehráli míč do autu.
1'

Nizozemsko: Pasveer – Timber, van Dijk (C), Aké – Dumfries, Berghuis, de Roon, Blind – Klaassen – Janssen, Bergwijn.
Náhradníci: Cillessen, Flekken – de Ligt, de Vrij, Rensch, Malacia, Taylor, Gravenberch, Gakpo, Weghorst.
Trenér: L. van Gaal.

Belgie: Courtois – Debast, Alderweireld, Vertonghen – Meunier, Onana, Witsel, Castagne – E. Hazard (C), Batshuayi, De Bruyne.
Náhradníci: Mignolet, Casteels – Theate, Tielemans, Carrasco, De Ketelaere, Vanaken, Saelemaekers, Openda, T. Hazard, Trossard, Lukebakio.
Trenér: T. Henry.

Rozhodčí: A. Taylor – G. Beswick, A. Nunn (všichni ENG).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.