Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Wales : Belgie - 11. června 2022   20:45

Wales
Wales
86' Johnson (Ramsey)
1:1
(0:0)
Belgie
Belgie
51' Tielemans  (Tielemans)
Wales
Hennessey – C. Roberts (61. Norrington-Davies), Rodon, Mepham, B. Davies (73. Burns) – Wilson (73. Colwill), Ampadu, Allen (38. Ramsey), N. Williams – Bale (C) (73. Johnson), D. James.
King, A. Davies – Gunter, Smith, J. Williams, Harris, Thomas.
Bastien – Zakrani, Berthomieu (FRA)
Cardiff City Stadium, Cardiff
Belgie
Casteels – Dendoncker, Boyata, Theate – Meunier, Tielemans, Witsel (90+3. Openda), Trossard (72. Praet) – De Bruyne (C) (72. E. Hazard), Batshuayi, Carrasco (61. T. Hazard).
Sels, Mignolet – Alderweireld, Vertonghen, Januzaj, Vanaken, Saelemaekers, Castagne.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 8:2. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:12.
Oba dnešní duely skupiny A4 skončily remízou. Belgičané byli v Cardiffu blíže vítězství, jenže jediný gól Tielemanse z 51. jim k tomu nestačil. Další desítky minut byly velmi nudné. Změnil to až střídající Johnson a jeho gól na konečných 1:1.
90+6'
90+5'
Nakonec se Belgičanům povedlo domácí rozlet zastavit. Tempo znovu ochablo a vše směřuje k remízovému konci.
90+3'
Střídání v týmu Belgie:
ze hřiště odchází Axel Witsel, přichází Loïs Openda.
90+1'
S podporu fanoušků se Wales nehodlá spokojit s pouhým vyrovnáním. Belgičané se ještě budou muset poprat o bod.
88'
Nějakou dobu hrozilo, že Wales podruhé přijde o gól kvůli ofsajdu. Videorozhodčí žádné provinění ale nenašli a stav 1:1 platí.
86'
Wales právě vstřelil branku!
Radost v Cardiffu. Domácí vyrovnávají na 1:1! Neco Williams zrychlil přechod přihrávkou k Ramseymu. Zkušený záložník vymyslel patičku směrem k BRENNANU JOHNSONOVI a získal tím gólovou asistenci, protože hráč druholigového mistra z Nottinghamu zakončil ideálně do protipohybu Casteelse.
85'
Nebyla to špatně sehraná standardka. Před brankou zůstal volný Rodon, jenž usměrnil přesný centr Ramseyho nad břevno.
84'
Mladíček Rubin Colwill si troufl na Meuniera. Ten mu nasadil hokejový bodyček a Wales disponuje standardní situací.
83'
Ramseyho roh znovu nevnesl do hostující defenzivy sebemenší zmatky. Ofenziva Walesu je po změně stran bezzubá.
82'
Boyata hraje opravdu velký zápas. Nyní se postavil do dráhy přihrávky směřující před Casteelsovu branku.
81'
Po souboji s Boyatou zůstává na hřišti Brennan Johnson. Poprvé v zápase bude mít práci domácí realizační tým.
79'
Dnešní utkání sleduje 27 188 diváků. Stadion v Cardiffu zdaleka není plný, horní patro protilehlé tribuny zůstalo neobsazeno.
77'
Ramseyho exekuce rohového kopu nic nepřinesla. Jeden z Belgičanů balon pohodlně odhlavičkoval do klidnějších vod.
76'
Brennan Johnson se nebál vyrazit do samostatného dobrodružství. Prošel půlku hřiště, načež mu obránce ztečoval technickou střelu na roh.
75'
Na obou stranách se změnili kapitáni. De Bruyne přenechal pásku Edenu Hazardovi. Bale ji zase předal Aaronu Ramseymu.
74'
Daniel James věděl, že se v pokutovém území neprosadí, a tak aspoň dal pocítit svou tvrdost Boyatovi. Ten se docela těžce zvedá zpátky na nohy.
73'
Střídání v týmu Wales:
ze hřiště odchází Harry Wilson, přichází Rubin Colwill.
73'
ze hřiště odchází Gareth Bale, přichází Brennan Johnson.
73'
ze hřiště odchází Ben Davies, přichází Wes Burns.
72'
ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Eden Hazard.
72'
ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Dennis Praet.
69'
Obrana Walesu se ještě má na co těšit. Kouč Martínez hodlá poslat do hry Edena Hazarda a Dennise Praeta.
68'
Vyloženě nudný úsek zápasu přinesl jen řadu důraznějších zákroků. Rozhodčí už je začíná trestat, za atak na Dendonckera vyfasoval Norrington-Davies žlutou kartu.
64'
Ampadu si počínal velmi tvrdě v těsnosti střídaček. V souboji dvou patnáctek to odnesl Meunier.
63'
Boyata si nebral servítky s Jamesem a nedal mu čas na zpracování přihrávky Norringtona-Daviese. Wales pouze vhazuje.
61'
Za hru rukou byl Theate potrestán žlutou kartou.
61'
ze hřiště odchází Connor Roberts, přichází Rhys Norrington-Davies.
61'
ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Thorgan Hazard.
60'
Držení míče: 36 % – 64 %.
59'
Rodon se už nemohl dívat na chaos kolem penaltové značky. Raději vypálil z osmnácti metrů, byť míč prolétl nad břevnem.
58'
Williamsův centr byl odhlavičkován na rohový kop. Vyvolalo to pozitivní reakci mezi domácím publikem.
57'
Hra se začíná více kouskovat. Nyní za to mohl drobný faul Tielemanse na Garetha Balea.
56'
Batshuayi v mezihře rozdal krátkou přihrávku Carrascovi, na jehož centr nikdo další v bílém nedosáhl. Míč pro Wales.
55'
Wales vyrovnává počet udělených žlutých karet. Jmenovitě tak učinil Joe Rondol, jenž vedle středového kruhu zajel do Batshuayie.
54'
Witsel hezky přenesl těžiště na levou stranu. Carrasco si hodil balon na pravou, jenže Trossard střílenou přihrávku mezi tyče neprotečoval.
52'
Bale za to vzal z velké dálky. Z tribun se ozval potlesk, i když hostující bránu o několik metrů přestřelil.
51'
Belgie právě vstřelila branku!
Hosté ruší bezbrankový stav! Batshuayi obdržel od Trossarda míč do vápna. Místo střely se ještě jednou otočil a vytvořil šanci pro YOURIHO TIELEMANSE, jenž vypálil z osy hřiště ze svého pohledu k pravé tyči.
50'
De Bruyneho centr Hennessey vyrazil zpátky za zadní čáru. Hvězda Manchesteru City bude tentokrát kopat z levé strany.
49'
Teď už měl Williams defenzivní starosti. Pohlídal si Meuniera za cenu rohového kopu pro běžného exekutora De Bruynea.
48'
Neco Williams si navedl míč na pravou nohu, kterou vypálil z delší vzdálenosti. Casteels skákal k pravé tyči, ale zasahovat přesto nemusel.
47'
Ani jeden z trenérů před startem druhé části nestáhl do sestav, takže jedinou změnou zůstal vynucený příchod Ramseyho za zraněného Allena.
46'
Wales měl lepší nástup do zápasu. Gól Ampadua mu ale vzal ofsajd a po pološanci Balea už bylo rušno spíše u Hennesseyho. Nejblíže gólu byl jednoznačně Trossard, který si nesrovnal krok a minul takřka prázdnou branku. Do šaten se tedy odchází za bezbrankového stavu.
45+3'
45+2'
De Bruyne zkusil štěstí z pozice nalevo od pokutového území. Hennessey se ranou na přední tyč překvapit nenechal.
45+1'
První žlutá karta této partie. Viděl ji Carrasco za taktický faul na vyvážejícího Ramseyho.
44'
Trossard měl na levém křídle Carrasca, jehož pas do pokutového území byl rezolutně odkopnut za postranní čáru.
42'
Belgičané jistě ubránili roh a odpověděli rychlým přechodem. Hennessey opět dobře zanalyzoval situaci a odkopl míč do bezpečí.
41'
Ani tohle není gól! Trossard si nesrovnal krok, když mu Batshuayi v souboji s Daviesem dal míč před prázdnou branku. Krkolomná střela skončila fiaskem.
40'
Davies si chtěl narazit s Jamesem. Belgičané se do této souhry vložili, jenže míč rychle ztratili a byl z toho halfvolej Robertse nad břevno.
39'
Michy Batshuayi se dral za míčem s přehnaným důrazem. Povalil Wilsona a musel zapomenout na sprint vstříc Hennesseymu.
38'
ze hřiště odchází Joe Allen, přichází Aaron Ramsey.
37'
Joe Allen se během předchozí akce na pravém křídle zjevně zranil. Problém s pravou nohou bude vážnější, zapotřebí je střídání.
36'
Allanův krátký centr směřoval k Robertsovi, jenž si nestihl připravit přesnější hlavičku. Bude se kopat od branky.
35'
Bale tvrdě vrazil do aktivního Tielemanse. Belgická územní převaha může pokračovat kolem půlící čáry.
34'
Další pokus o přímočarou akci. Za přihrávkou za obranu spěchal Batshuayi, ovšem první u ní byl Hennessey. Dobré čtení hry od tohoto gólmana.
33'
Yannick Carrasco předchozí minelu nenapravil. Centrem z hloubi pole překopl všechny spoluhráče i s brankou Walesu.
32'
Vynikající pas na několik desítek metrů od Tielemanse na Carrasca. Ten doběhl do vápna, jenže se mu asi střetly myšlenky a nezvládl přihrát ani vystřelit.
31'
Bale se nepropletl houštinou, která vyrostla před pokutovým územím. Ve společnosti Tielemanse mu míč utekl ke Casteelsovi.
30'
Držení míče: 40 % – 60 %.
29'
Velšané pozapomněli na Carrasca, na kterého přiletěl přesný centr z pravé strany. Střela z voleje každopádně šla přímo na Hennesseyho.
28'
Bale se zaseknutím na levou nohu zbavil Tielemanse. Špičkového centru na zadní tyč však Williams nezužitkoval vinou zlého zpracování.
27'
Gareth Bale pomohl na vlastní polovině. Byl dříve v souboji s Theatem a vynutil si jeho faul.
26'
Meunierem zaviněnou standardní situaci kopal Wilson, nicméně nadzvednutý míč spadl do dlaní hostujícího gólmana.
25'
Davies si rozmyslel střelu z dálky. Posunul míč před sebe, jenže Allen vzápětí vypálil jenom do stopera Boyaty.
24'
Roh kapitána De Bruynea se mezi ty nejlepší nezařadil. Wales se snadno ubránil a pomalu přechází vpřed.
23'
Harry Wilson ztečoval balon za zadní lajnu. Znamená to první roh pro belgickou reprezentaci.
22'
Michy Batshuayi zpomalil belgický útok, jenž se zase vrátil do klidného středu pole.
21'
Belgičané snížili tempo. Míč cirkuluje v obraně, kdežto domácí tentokrát nijak nenapadají.
19'
Až nečekaně snadno se Williams posunul levou stranou. Ve finále hledal Jamese, ale ten to svou střelou neudělal Casteelsovi moc složité.
17'
Witsel měl vlevo Carrasca. Ten z dálky přihrával do ohně, ale pro Trossarda to bylo nechytatelné.
16'
Ostrované si neodpustili chybu v rozehrávce. Rychle ji ale napravili a Bale už startuje rychlou protiakci.
15'
Ampadu nabídl hostům standardní situaci. Z prudkého centru De Bruynea ale nebylo nic. Na správném místě operoval Neco Williams.
14'
Daniel James si na levém konci velkého vápna počkal na podporu z druhé vlny. Bale přiběhl před branku, ale těsně bráněn vypálil bez přípravy mimo tyče.
13'
Zalezlý blok Walesu držel soupeře na uzdě. Míč se dlouhodobě pohyboval daleko od Hennesseyho, kde navíc fauloval Carrasco.
12'
Gareth Bale na ose ztratil kontrolu nad balonem. Belgičané za pomoci De Bruynea rozjíždí postupnou kombinaci.
11'
Meunier rovněž pocítil domácí presink. Od ztráty míče jej uchránil Gastienem zapískaný faul Williamse.
10'
Boyata kraloval ve vzduchu. Witsel čelil otravnému napadání, takže si pomohl malou domů na Casteelse.
9'
Boyata nakopl míč do křídla, kde Batshuayovi prošel hraniční souboj. Právě tento hráč poté vyslal zablokovanou střelu. Tu dorážel Tielemans a do akce musel i Hennessey.
8'
Hosté si dosud míče moc neužili. Pomoct jim může faul na napadaného Yannicka Carrasca.
6'
Videorozhodčí potvrdili přestupek proti pravidlům. Pokračuje se za bezbrankového stavu, byť Belgičané opakovaně dostali velké varování.
5'
Zmatky vzniklé z rohového kopu skončily parádním gólem z voleje Ethana Ampadua. Velká radost však byla předčasná, gól nebyl uznán pro předchozí ofsajd Rodona.
4'
Po rozehrávce na krátko James neprocpal míč před branku. Od Tielemanse šel míč na další roh.
3'
Jamesův rychlý výpad přibrzdil Boyata. Wales bude mít k dispozici rohový kop.
2'
Zahajovací výkop dostali na starost hosté, kteří nastupují v bílých dresech. Wales je v červeném.
1'

Wales: Hennessey – C. Roberts, Rodon, Mepham, B. Davies – Wilson, Ampadu, Allen, N. Williams – Bale (C), D. James.
Náhradníci: King, A. Davies – Gunter, Johnson, Colwill, Smith, Ramsey, J. Williams, Norrington-Davies, Harris, Burns, Thomas.
Trenér: Rob Page

Belgie: Casteels – Dendoncker, Boyata, Theate – Meunier, Tielemans, Witsel, Trossard – De Bruyne (C), Batshuayi, Carrasco.
Náhradníci: Sels, Mignolet – Alderweireld, Vertonghen, Openda, T. Hazard, E. Hazard, Praet, Januzaj, Vanaken, Saelemaekers, Castagne.
Trenér: Roberto Martínez

Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Berthomieu (FRA).
Oba výběry se potkávají relativně často. Dvakrát se střetly v předchozí kvalifikaci o světový šampionát. Belgie doma vyhrála 3:1 a v listopadu loňského roku remizovala na půdě Walesu 1:1.
Belgie vstoupila do třetího ročníku Ligy národů vysokou domácí porážkou 1:4 s Nizozemskem. O pár dní později to neměla nejlépe rozehrané ani proti Polsku, nicméně díky velkému obratu ve druhém poločase přestřílela Lewandowského tým 6:1. Ve skupině A4 se Belgičané nachází na druhém místě s tříbodovým mankem na první Nizozemce.
Wales minulý týden nastoupil do odložené baráže a prostřednictvím výhry 1:0 nad Ukrajinou oslavil historický úspěch v podobě postupu na zimní mistrovství světa v Kataru. To mnohonásobně vynahradilo dvě prohry z Ligy národů – Wales ve skupině A4 prohrál 1:2 s Polskem a stejným výsledkem nestačil ani na Nizozemsko.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu UEFA Ligy národů. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Walesem a Belgií!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.