Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Turecko - 14. října 2018   18:00

Rusko
Rusko
20' Neustädter  • 78' Čeryšev (Golovin)
2:0
(1:0)
Turecko
Turecko
Rusko
Guilherme – Mário Fernandes, Neustädter, Džikija, Kudrjašov – Gazinskij, Zobnin – Ionov (82. Kambolov), Golovin (90+2. Poloz), Kuzjajev (71. Čeryšev) – Dzjuba (C).
Raczkowski – Obukowicz, Siejka (vš. Polsko)
Stadión Fišt, Soči (Rusko)
Turecko
Bolat – Celik, Aziz, Söyüncü, Kaldırım (75. Bayram) – Tekdemir (63. Özcan), Yokuşlu – Ünder, Özyakup (C) (84. Malli), Çalhanoğlu – Tosun.

Z posledního rohového kopu už Rusové nedokázali tureckou branku nijak ohrozit, přesto jim to rozhodně nevadí, neboť zcela zaslouženě vítězí v dnešním zápase 2:0 díky brankám Golovina a Čeryševa.

Rusové hráli výrazně atraktivnější přímočarý fotbal a měli i sami řadu dalších šancí na výrazně vyšší vítězství, naopak Turci v ofenzivě hráli velmi krkolomně a jen stěží se dostávají do střeleckých zakončení.

Rusko se v čele tabulky odpoutalo na čtyřbodový rozdíl před druhým Tureckem a za určitých okolností je může přeskočit už jen třetí Švédsko, to by ale potřebovalo vyhrát oba zbývající zápasy.
90+4'
90+4'
Čeryševův centr ale hosté odhlavičkovali za vlastní branku. Ještě jeden rohový kop, poté už Pawel Raczkowski s jistotou ukončí tento zápas.
90+3'
Po nedovoleném zákroku Celika na Dzjubu naopak ještě jednu velmi nebezpečnou standardní situaci budou zahrávat Rusové.
90+3'
Cenk Tosun byl ve své útočné snaze příliš osamocen, proti početní převaze neměl šanci uspět a když se pokusil vymodlit faul u pokutového území, tak rozhodčí Raczkowski mu to nezbaštil a píská až hru Tosuna rukou.
90+2'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Dmitrij Poloz.
90+1'
Další ruská šance! Po souhře s Dzjubou nebezpečně střílel Čeryšev, Bolat vyrazil míč jen před sebe, turečtí obránci jej odkopávají do bezpečí.
90+1'
Rozhodčí Raczkowski oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
To ruské akce jsou daleko přímočařejší, po přihrávce Maria Fernandese napříč útočnou polovinou Dzjuba šikovně posunul míč do běhu Zobninovi, včas ale z branky vyběhl Sinan Bolat a balón před ruským středopolařem zachytil.
89'
Hosté se ještě pokouší ohrozit ruskou defenzivu, jejich útočným akcím ale chybí veškerá kvalita a nedokáží se dostat do pořádného zakončení.
88'
Turci se usadili na domácí polovině, velmi nepovedený centr Bayrama ale za postranní čáru odkopává Mario Fernandes.
86'
Po následném rohovém kopu se míč několikrát odrazil po hlavách hráčů v pokutovém území, z čehož Rusové vytěžili velmi dobrou příležitost, když Gazinskij posunul míč ke Kambolovovi, ten z ideální pozice hlavou branku netrefil.
85'
Dzjubovu přihrávku vnějším nártem do pokutového území po nedobré komunikaci s brankářem Bolatem Bayram odkopává za tureckou branku.
84'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Oğuzhan Özyakup, přichází Yunus Malli.
83'
Cenk Tosun si na hranici pokutového území navedl míč ke střeleckému zakončení levačkou, to ale mířilo jen do připraveného brankáře Guilhermeho.
82'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexej Ionov, přichází Ruslan Kambolov.
80'
Mario Fernandes se u postranní čáry pokusil o další rychlý přechod na útočnou polovinu, neviděl ale volného spoluhráče, tak akci přibrzdil a nakonec se Turci ubránili.
78'
Rusko právě vstřelilo branku!
Brankář Guilherme nakonec stál u zrodu druhé ruské branky! To když jeho dlouhý výhoz si Golovin posunul do volného prostoru na pravém křídle a přesnou přihrávkou před branku vyzval ke skórování DENISE ČERYŠEVA! Skutečně úžasný přechod do útoku a během pár sekund od brankáře Guilhermeho domácí dokázali skórovat!
78'
Skákavý centr Bayrama doputoval jen k Guilhermemu, ten rychlou rozehrávkou vysílá své spoluhráče ke zteči.
76'
Celikovi na pravé straně absolutně nevyšel centr, který doletěl až daleko za ruskou branku.
75'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Hasan Ali Kaldırım, přichází Ömer Bayram.
73'
Vysoký centr Cengize Ündera, zřejmě tečovaný bránícím Kudrjašovem, se snesl do rukavic brankáře Guilhermeho, brazilský rodák míč snadno zachytil.
71'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Daler Kuzjajev, přichází Denis Čeryšev.
70'
Z následného rohového kopu Rusové sice zahrozit nedokázali, míče se ale brzy ujal Roman Neustädter a jeho centr do pokutového území našel hlavu Gazinského, ten mířil k tyči, brankář Sinan Bolat tam pokryl prostor včas.
69'
Ionov na levém křídle v souboji s Söyüncem vybojoval rohový kop, turecký obránce se pak vehementně rozčiloval, že posledním hráčem, který se dotkl míče, byl ruský fotbalista.
67'
Překvapivá práce pro Guilhermeho, to po stříleném centru Hakana Calhanogla, který se točil k přední tyči jeho branky, Guilherme v nelehké pozici ale dokázal míč vyrazit do volného prostoru.
65'
Rusové se po zisku míče pokusili o rychlý protiútok, ten ale byl záhy zastaven zdviženým praporkem pomezního rozhodčího Siejky signalizující Golovinův velmi těsný ofsajd.
64'
Turci jsou usazeni na ruské polovině, zatím ale marně hledají cestu do kompaktní domácí defenzivy.
63'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Mahmut Tekdemir, přichází Berkay Özcan.
61'
První šance Cenka Tosuna! Jasná turecká jednička na hrotu si zpracovala odražený míč na osmnácti metrech od branky a poté Tosun přízemní střelou prověřil brankáře Guilhermeho, ten nadvakrát dokázal míč zkrotit pod svoji kontrolu.
60'
Standardní situace pro Turky, ti ji tradičně rozehráli po zemi a nikoliv poprvé následně postupně vrátili míč až k brankáři Bolatovi, nijak tedy ruskou defenzivu neprověřili.
59'
A další ruská šance! Golovin běžel takřka od poloviny hřiště sám na brankáře Bolata, na hranici pokutového území si ale míč ukopl od kopačky a ten se odrazil k Sinanu Bolatovi.
57'
Další přímočará ruská akce, Mario Fernandes převzal přihrávku od brankáře Gulhermeho a následně vysunul za tureckou obranu Kuzjajeva, jenž prudkou střelou trefuje břevno! Míč se poté odrazil před brankovou čáru a hosté jej odehráli do bezpečí.
56'
Ionov po rychlém útočném výpadu na pravém křídle našel svým centrem před brankou Arťjoma Dzjubu, ten v záklonu mířil nad břevno.
55'
Žlutou kartu dostává Alexandr Golovin (Rusko).
54'
Bylo jen otázkou času, než Cenk Tosun dostane žlutou kartu. Útočník Evertonu byl v prvním poločase často nespokojen s výroky rozhodčího Raczkowského, teď vidí žlutou kartu za šlapák u soupeřova pokutového území.
53'
Od praporku rozehrávali také Rusové, před tureckou brankou se ale nikdo v bílém neprobil k zakončení.
52'
Hosté znovu od praporku rozehráli po zemi, následný Ünderův centr Guilherme nepřesvědčivě vyrazil, Turci už poté ale nedokázali ohrozit jeho branku.
51'
Turecký kapitán Özyakup na pravém křídle vybojoval rohový kop v souboji s Džikijou.
49'
Tureckou akci přerušil taktickým faulem Zobnin, hosté jsou nuceni rozehrávat od obranné čtveřice na vlastní polovině.
47'
Rusové sehráli rychlou kombinační akci podél pokutového území, Golovin si ale na levé straně nedokázal najít prostor ke střeleckému pokusu, tak posunul míč do běhu Kudrjašovovi, jehož centr doletěl jen na hlavu Söyüncüho.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Po prvním poločase utkání čtvrtého kola Ligy národů Rusko vede nad Tureckem po prvním poločase 1:0, když o dosud jedinou branku se po rohovém kopu ve dvacáté minutě postaral Roman Neustädter.

V Soči se hraje oboustranně svižný fotbal, žádná další příležitost se ale neujala a do šaten tak odcházejí spokojeněji domácí.
45+1'
45+1'
Golovin potáhl míč po turecké polovině, před pokutovým územím si jej vyměnil s Arťjomem Dzjubou, poté ale podobně jako před chvílí na opačné straně Yokuncu zpoza pokutového území branku přestřelil.
45+1'
Pawel Raczkowski k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
45'
Yokuslu střílel z pořádné dálky a jeho střele nechyběla potřebná razance, mířila ale příliš vysoko.
43'
Cengiz Ünder si na hranici pokutového území dobře zpracoval dlouhý nákop z hloubi pole, velmi dobře si ale v obranné práci počínal Kudrjašov, jenž fotbalistu AS Řím dokázal čistě od míče odstavit a ve spolupráci s brankářem Guilhermem dostat míč do bezpečí.
41'
Další nedovolený zákrok, tentokrát si příliš důrazně dělal prostor Cenk Tosun, který atakoval Neustädtera nad rámec fotbalových pravidel.
39'
Kuzjajev v osobním souboji hlavou zasáhl Söyüncüho, píská se proti Rusku.
37'
Kaldirim ostře vletěl do Maria Fernandese a tentokrát už rozhodčí Raczkowski hostujícího obránce napomíná žlutou kartou.
36'
Özykup přesnou přihrávkou našel v pokutovém území zcela osamoceného Tekdemira, to ale není tradiční zakončovatel a z nadějné pozice střílel vysoko nad ruskou branku.
35'
Gazinskij v pokutovém území zakombinoval s Mariem Fernandesem, jehož přízemní centr hosté odehráli do bezpečí.
34'
Rohový kop sehráli Turci tristně, neboť po přízemní rozehrávce se postupně vytlačili až k vlastnímu brankáři Bolatovi.
33'
Na opačné straně z dálky střílel Cengiz Ünder, jeho povedenou střelu ke vzdálenější tyči brankář Guilherme vyráží na roh!
33'
Další nebezpečný centr Golovina doletěl k Dzjubovi, ten neprostřelil bránící Turky.
32'
Alexander Golovin z nadějné pozice trefil pouze tureckou zeď, po dohrávce akce budou Rusové zahrávat rohový kop.
31'
Na trávníku se začíná pořádně jiskřit, Arťjoma Dzjubu podrazil Aziz a Rusové dostávají možnost zajímavé standardní situace poblíž soupeřova pokutového území.
30'
Cenk Tosun bez míče zbytečně dohrál souboj s Romanem Neustädterem a může být rád, že polský rozhodčí Raczkowski zatím ponechává karty ve své kapse.
29'
Calhanoglu si před ruským pokutovým územím nedokázal dobře zpracovat míč, Rusové ale nedokázali rozjet protiútok a jen odevzdali míč zpět Turecku.
27'
Turci pozvolna rozehrávají od obranného kvarteta, Rusové je ale drží na vlastní polovině.
25'
Další ruská snaha o rychlou útočnou akci, Kuzjajev ale adresoval Dzjubovi příliš dlouhou přihrávku a zkušený útočník měl přeci jen rychlostí deficit proti bránícímu Söyüncüovi.
23'
Rusové vystřihli další velmi rychlý přechod do útoku, po Guilhermeho rozehrávce Kuzjajev vysunul do pokutového území Dzjubu, na levém křídle ve skluzu dokázal nasměroval míč před branku, kde Ionovovi chyběl k míči asi krok, jinak by mohl zakončovat do odkryté turecké branky!
22'
Po standardní situaci Hakana Calhanogla se míč od klubka těl odrazil za ruskou branku, rozhodčí přisuzují míč domácím v podobě odkopu od branky.
20'
K bouřlivé radosti publika v Soči se Rusové ujímají vedení! Po rohovém kopu Golovina míč v pokutovém území doputoval k Džikijovi, jehož prudká střela do tyče se šťastně odrazila přímo k ROMANU NEUSTÄDTEROVI, jenž ze dvou metrů doklepl míč do prázdné branky!
19'
Po souhře s Ionovem se Gazinskij nákopem z první pokusil rozběhnout Maria Fernandese na pravé křídlo, ten se dostal do tísně v souboji s Celikem a vybojoval rohový kop.
17'
Po rychlém ruském přechodu do útoku si Dzjuba naběhl na Jonovův centr, z úhlu ale hlavičkoval přímo do tureckého brankáře.
17'
Turci se po zisku míče rozběhli do rychlého brejku ve třech proti jedinému ruskému obránci, tím byl Džikija a perfektně se dokázal vložit do přihrávky Hakana Calhanogla před branku, kam už si do vyložené příležitosti nabíhal Cenk Tosun, míče se ale nedočkal.
16'
Hakan Calhanoglu v osobním souboji přistrčil Maria Fernandese, rozehrávat mohou Rusové.
14'
Dzjuba na levém křídle zkoušel patičkou posunout míč Golovinovi do pokutového území, letní posila Monaka ale byla ubráněna tureckými zadáky.
12'
Golovin se pokusil vysunout Dzjubu kolmicí podél levé postranní čáry, velmi dobře ale přečetl hru Sinan Bolat, turecký brankář vyběhl daleko ze svého pokutového území a před ruským kanonýrem odkopl míč do bezpečí.
10'
Turečtí fotbalisté si riskantní rozehrávkou zadělali na značné potíže a o míč také přišli, Dzjuba ale dostal přihrávku na dlouhou nohu a poté už ze setrvačnosti jen fauloval Azize.
8'
Turci od praporku rozehráli po zemi, s následným centrem Hakana Calhanogla si ruská defenziva poradila.
7'
Nepříliš ideální souhra Neustädtera s Guilhermem, po malé domů prvního jmenovaného míč před brankářem skočil a Gulherme jej poté odehrál jen na rohový kop.
6'
Rusové zatím berou odražené míče do své moci, Zobnin se ale pokusil příliš prudkým pasem vysunout Dzjubu, ten neměl šanci na míč dosáhnout.
5'
Mario Fernandes si dobrým zpracováním míče udělal prostor u pravé postranní čáry, následný centr brazilského rodáka ale přeletěl Arťjoma Dzjubu a doputoval do prostoru nikoho.
4'
Turci už dokázali přenést hru do středu hřiště a hosté mají míč ve svém držení.
3'
Rusové začínají velmi ofenzivně, po hezké souhře se na levém křídle uvolnil Kudrjašov, tomu ale vůbec nevyšla přihrávka před branku, která našla pouze turecké kopačky.
2'
Golovin od praporku centroval k bližší tyči, kde se Turci dokázali ubránit, míč se ale oklikou vrátil ke Golovinu, ten už dalším pokusem našel hlavu Dzjuby, domácí kapitán v tísni ale nedokázal svoji hlavičku nasměrovat na tureckou branku.
2'
Centru do pokutového území se ujal Golovin, před brankou byl Arťjom Dzjuba pokryt, pokračovat se ale bude od rohového praporku.
1'
Po nedovoleném zákroku Yokusla budou Rusové zahrávat standardní situaci na útočné polovině.
1'
Rozehráno! Domácí Rusové hrají celí v červeném, hosté zvolili bílou sadu svých dresů.
1'
Stadión Fišt v Soči je takřka vyprodán, v Rusku po úspěšném mistrovství Evropy panuje velká fotbalová euforie.
Polští rozhodčí přivedli fotbalisty na trávník arény v Soči, před zápasem se ještě tradičně odehrají státní hymny obou dnešních soupeřů.

Rusko: Guilherme – Mário Fernandes, Neustädter, Džikija, Kudrjašov – Gazinskij, Zobnin – Ionov, Golovin, Kuzjajev – Dzjuba (C).
Náhradníci: Luněv, Šunin – Dzagojev, Čeryšev, Kambolov, Al. Mirančuk, Poloz, Rauš, Semjonov, Smolnikov, Sorokin, A. Zabolotnyj.

Turecko: Bolat – Celik, Aziz, Söyüncü, Kaldırım – Tekdemir, Yokuşlu – Ünder, Özyakup (C), Çalhanoğlu – Tosun.
Náhradníci: Akkan, Kirintili – K. Ayhan, Bayram, Ersoy, Gürler, Malli, Özbayraklı, Özcan, Serbest, Ünal, Yazıcı.

Rozhodčí: Raczkowski – Obukowicz, Siejka (vš. Polsko).
Hezký nedělní podvečer při sledování utkání fotbalové UEFA Ligy národů, v rámci ligy B se v Soči utkají Rusko s Tureckem.

Oba týmy už se utkaly na úvod soutěže v Trabzonu a z vítězství se radovali hostující Rusové, kteří díky trefám svých hvězd z letošního mistrovství světa Čeryševa a Dzjuby vyhráli 2:1, Turecku nepomohla ani branka Serdara Azize, jenž před přestávkou vyrovnal na 1:1.

Turecko domácí ztrátu napravilo o tři dny později, kdy zvítězilo ve Švédsku 3:2, přičemž po 50 minutách prohrávalo 0:2 a ještě v 88. minutě dokonce 1:2, poté ale dvěma brankami v rychlém sledu otočil utkání záložník Galatasaray Istanbul Emre Akbaba.

Rusové svůj druhý zápas odehráli až tento čtvrtek a v Kaliningradu uhráli bezbrankovou remízu se Švédskem, po dvou kolech tedy vedou skupinu s náskokem jednoho bodu před Tureckem a Švédsko uzavírá tabulky skupiny 2 se ziskem jediného bodu.