Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Turecko : Rusko - 7. září 2018   20:45

Turecko
Turecko
41' Aziz
1:2
(1:1)
Rusko
Rusko
13' Čeryšev  (Kuzjajev) • 49' Dzjuba  (Gazinskij)
Turecko
Kirintili – Kaldırım, Söyüncü, Aziz (46. Akkan), Özbayraklı – Yokuşlu, Topal (C) (71. Malli) – Çalhanoğlu, Yazıcı (56. Özyakup), Ünder – Tosun.
Akkan, Bolat – Akbaba, K. Ayhan, Celik, Gürler, Malli, Özyakup, Serbest, Tekdemir, Ünal, Ersoy.
A. Soares Dias
Senol Gunes Stadium (Trabzon)
Rusko
Luněv – Mário Fernandes, Neustädter, Džikija, Kudrjašov (82. Rausč) – Zobnin, Gazinskij, Jerochin – Kuzjajev (73. Mogilevec), Čeryšev (79. Ionov) – Dzjuba (C).
Guilherme, Šunin – Ionov, Kambolov, Mogilevec, Poloz, Rausč, Semjonov, Smolnikov, Sorokin, Stockij, A. Zabolotnyj.

To je ode mě vše, na shledanou!
Druhý poločas přinesl rychlou branku Rusů, kdy se prosadil Dzjuba a vrátil tak vedení svému celku. Postupně se již Rusové stahovali dozadu až se začali bránit úplně. Posledních dvacet minut už hrálo jen Turecko, které se však marně snažilo dobýt podruhé svatyni Luněva. Rusko i díky němu tak vítězí a připisuje si první body do tabulky.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:6. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:16.
90+5'
90+5'
A opět Hakan Çalhanoğlu versus Luněv a Luněv vítězí!
Zákroky brankáře Andrej Luněv: 4
Zákroky brankáře Serkan Kirintili: 2.
90+4'
Další centr do šestnáctky a Luněv opět bezchybný.
90+3'
Turecko u míče a snaží se mermomocí dosáhnout vyrovnání. Avšak proti nim je celý bránící celek Ruska v čele s Luněvem.
90+1'
Nastavuje se ještě pět minut, což je ještě dostatek času pro domácí celek.
90+1'
Luněv nyní vychytal Hakana Çalhanoğlu!
90'
Následně dostává žlutou kartu za faul.
89'
Dzjuba nyní orazítkoval břevno domácí branky. Jen to zazvonilo!
88'
Míč je u Luněva a ten nebude nikam pospíchat s jeho odehráním.
87'
Dzjuba se snažil podržet míč, ale nepodařilo se mu to. Turecku pomalu a jistě dochází čas na případné vyrovnání.
86'
A zase se Turecko dostalo nebezpečně k brance Luněva, ale nakonec se jim přes obranu Ruska nepodařilo zakončit.
84'
Rusové se již jen skutečně brání a uvidíme, zda se jim to nevymstí v podobě vyrovnávací branky.
82'
Roh domácích, následná střela z hranice šestnáctky, kterou Luněv viděl a jistě chytá míč.
82'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Fjodor Kudrjašov, přichází Konstantin Rausč.
81'
Z něj však Turci nic nevymysleli, avšak drží se na míči. Rusové, zdá se, že již zahájili defenzivní pojetí hry.
80'
Cengiz Ünder si to nakráčel až k hranic šestnáctky a všichni před ním couvali. Nakonec se rozhodl ke střele, ale minul branku. Míč byl nakonec tečovaný a je tu roh pro domácí celek.
79'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Denis Čeryšev, přichází Alexej Ionov.
79'
Centr Cengize Ündera nebyl přesný a míč končí v zázemí, nyní budeme svědky druhého střídání Ruska.
78'
Turecko kombinuje před brankou svého soka a snaží se o vyrovnávací trefu, povede se jim to?
77'
Dlouhý centr z pravé strany, ale přímo na obránce Ruska, který si věděl rady a odklízí míč do bezpečné zóny na hřišti.
76'
Nyní je Fjodor Kudrjašov za postranní čarou a uvidíme zda to rozhýbe a bude pokračovat ve hře.
75'
Fjodor Kudrjašov zůstal na trávníku ležet poté co provedl obranný zákrok. A nevypadá to s ním příliš dobře, vypadá to na natažení svalu.
74'
Turecko ohrozilo opět branku Ruska, nicméně nyní to nebylo pro Luněva nikterak příliš nebezpečné.
73'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Daler Kuzjajev, přichází Pavel Mogilevec.
71'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Mehmet Topal, přichází Yunus Malli.
71'
Hakan Çalhanoğlu vyslal pěkný nadýchaný centr a někdo v pokutovém území hlavičkuje mimo levou tyčku. Pěkná šance Turecka!
70'
Şener Özbayraklı vyslal centr a Čeryšev jej blokuje nedovoleně, rozhodčí viděl ruku Čeryševa a následuje standardní situace Turecka.
69'
Alexandr Jerochin vyslal dopředu Dzjubu, ale tohle byl příliš dlouhý míč pro něj.
68'
Turecko se pohybovalo na pravé straně hřiště, ale k centru se nakonec nedostalo a Rusko má možnost vhazovat aut.
66'
Oğuzhan Özyakup se dostal do šance, ale Luněv si s jeho přízemní střelou poradil včasným vyběhnutím a likviduje potenciální pokus Turecka o srovnání stavu.
65'
Rusko následně podniklo rychlý útok po pravé straně, centr před branku již nikdo nedokázal adekvátně tečovat.
64'
...centr na penaltový puntík, odkud míč odklidili obránci Ruska.
64'
Hakan Çalhanoğlu se chystá zahrávat standardní situaci...
62'
Turci mají míč pod kontrolou, ale vše se odehrává daleko od branky Luněva.
61'
Centr na zadní tyč a pokus hlavičkovat, nicméně pomezní rozhodčí již signalizuje ofsajdové postavení a hlavní arbitr přerušuje hru.
60'
S tím rozdílem, že Rusové vybojovali alespoň rohový kop...
59'
Domácí podnikli rychlý útočný výpad, ale centr z pravé strany neslavil úspěch. Rusko na druhé straně si počínalo obdobně.
58'
Turecko již dostalo kulatý nesmysl pod svou kontrolu a kombinuje poblíž poloviny hrací plochy.
57'
Rusko se snažilo na pravé straně dostat míč před branku, nakonec se musí spokojit s autovým vhazováním.
56'
Georgij Džikija je ošetřen a může se pokračovat ve hře.
56'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Yusuf Yazıcı, přichází Oğuzhan Özyakup.
55'
Turecko tedy zaspalo úvod druhé půle a nyní musí opět dotahovat náskok svého soupeře.
54'
Fjodor Kudrjašov vidí za zákrok na Şenera Özbayraklıho žlutou kartu.
49'
Rusko právě vstřelilo branku!
A ihned z kraje druhého poločasu je tu další branka v podání Ruska, kdy se tentokrát prosazuje ostrostřelec ARŤOM DZJUBA. Asistence: Jurij Gazinskij.
46'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Serdar Aziz, přichází Gökhan Akkan.
46'
A v ní se již nic zvláštního nestalo, prakticky od vyrovnávací branky jsme již neviděli na hřišti vůbec nic. Jako první se do vedení dostalo Rusko a to brankou Čeryševa, následně mělo Rusko více ze hry a Turecko se před Luněva příliš často nedostávalo. Ale jejich čas přišel chvíli před koncem prvního poločasu, kdy se po pěkné akci prosadil Aziz a srovnal na 1:1!
45+1'
45'
Hlavní sudí nastavuje jen jednu minutu navíc.
43'
Nyní se chvíli nehrálo a to z důvodu ošetřování hráče na hřišti.
41'
Turecko právě vstřelilo branku!
Turecko srovnává stav zápasu a to díky dobře zahranému centru z pravé strany, kdy se ve středu hřiště ke střele dostal SERDAR AZIZ a ten pěknou ranou rozvlnil síť za Luněvem!
40'
Daler Kuzjajev utekl obraně a byl o kro před nimi. Netroufl si až přímo k brance a rozhodl se z úhlu vystřelit. Bohužel pro něj o něco minul levou tyčku!
38'
Şener Özbayraklı dostává jako první žlutou kartu za skluz na Čeryševa.
37'
Daler Kuzjajev centruje na Jerochina a ten se snažil ještě vracet před branku, ale u míče byl dříve obránce a ten zažehnal nebezpečnou situaci.
35'
Turecko je momentálně v útlumu a nedaří se jim dostat míč pod svou kontrolu.
35'
Denis Čeryšev se dostal ke střele ze střední vzdálenosti a míč šel mimo branku Turecka, ale sympatické zakončení.
34'
Daler Kuzjajev utrpěl nějaký šrám a drží se za rameno, ale vypadá to, že bude v pořádku.
32'
Nyní probíhá hra na polovině hřiště.
30'
Rusové se dostávali do dalšího zajímavého útoku, ale tentokrát centr z pravé strany neprošel do pokutového území.
29'
Denis Čeryšev centroval přesně na Dzjubu, který se pohyboval v pokutovém území a jeho hlavičku pohotově chytil Serkan Kirintili!
28'
Luněv odkopává míč od své branky a zatím nemusel řešit nějakou vážnější svízelnou situaci před sovu brankou. Obrana Ruska se zatím drží a dobře brání.
27'
Hakan Çalhanoğlu se dostal ke střele, ale minul branku o dva, tři metry.
25'
Daler Kuzjajev se dostal do zakončení, ale z pokutového území zamířil jen těsně vedle levou tyčku!
24'
Çağlar Söyüncü musí přenechat míč, neboť se podle rozhodčího dopustil nedovoleného zákroku.
23'
Ale ani tento další roh Turecka neznamenal nebezpečí pro Rusko.
22'
Na centr z levé strany si nabíhal Cengiz Ünder, ale neměl dostatek prostoru ke své hlavičce. Nicméně vynutil si další roh pro svůj celek.
22'
Centr soupeř velmi lehce ubránil a již je míč na polovině hřiště.
21'
Cengiz Ünder se chystá zahrávat rohový kop, ale musí počkat, až se uklidní situace před Luněvem.
20'
Fjodor Kudrjašov hodil dlouhý aut až do šestnáctky, obránce odvrátil míč, následně se do něj opřel hlavičkou další hráč hostí, ale to bylo pro brankáře Turecka třešnička na dortu.
19'
Rusové kombinují a postupnými kroky se blíží na dostřel branky soupeře, nakonec se sami vyhání a musí začít až od Luněva, který vyslal dlouhý míč dopředu.
17'
Topal vhazuje aut a následně se jeho celek snažil kombinovat na polovině svého soka, ale nakonec se Turecku nepodařilo vyslat střelu na Luněva.
15'
Rusko rázem ožilo a nyní se více drží na míči a Turecko se musí bránit.
13'
A Rusko ukazuje svou sílu v útoku, po centru z pravé strany se do míče opřel DENIS ČERYŠEV a nechytatelnou ranou poslal míč do sítě. Asistence: Daler Kuzjajev.
12'
Jurij Gazinskij hlavičkuje po dalším rohovém kopu a přímo do rukavic Kirintiliho.
12'
Rohový kop zahrávalo i Rusko a v pokutovém území přišla přízemní střela sražená na další roh...
11'
Rusko se následně dostalo do útoku a obrana Turecka nebyla kompaktní, nicméně centr z pravé strany byl hodně přetažený, následně se Turci stihli vrátit a uhájili bezpečí před svou brankou.
10'
Nakonec jen přistrčil míč na svého spoluhráče v blízkosti rohového praporku a ten vyslal centr, nicméně v pokutovém území se nikdo v červeném dresu k míči nedostal.
10'
Cengiz Ünder se chystá zahrávat první rohový kop svého celku...
8'
Ofsajd Turecka a Rusko bude moci rozehrát míč a pokusit se dostat před branku svého soupeře.
7'
V úvodních minutách je Turecko hodně aktivní, Rusko se zatím nemůže pořádně dostat do hry a zatím vyčkává co předvede jejich soupeř.
5'
Tak to zkoušeli po pravé straně, následně přihrávka na střed hřiště, ale zde byl jen hráč hostí.
4'
Turecko se snažilo projít po levé straně, ale nedokázalo projít přes obranu soupeře.
3'
Şener Özbayraklı se chystá vhazovat aut na vlastní polovině.
2'
I přesto, že hráč Ruska zůstal ležet na trávníku, Rusko pokračovalo ve hře, ale zakončení šlo hodně mimo branku Turecka.
2'
Turecko hraje v červených dresech, jejich soupeř v dresech bílých.
1'
Turecko, Rusko a Švédsko, to je složení skupiny 2 v Lize B. Jeden z této trojice pak může postoupit do Ligy A. Naopak jeden z trojice pak sestoupí do Ligy C a ten, který zůstane na druhém místě, tak zůstane v dosavadní Lize B.
Turecko se nekvalifikovalo nakonec na MS v Rusku a v červnu sehráli dva přátelské zápasy a to s Tuniskem (2:2) a S Ruskem (1:1). Rusko se naopak účastnilo svého domácího šampionátu, ve kterém se předvedli v celkem dobrém světle, když vypadli ve čtvrtfinále s Chorvatskem (2:3 po penaltách). V osmifinále navíc dokázali vyřadit Španělsko po výsledku 2:1!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.