Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Irsko - 14. října 2020   18:00

Finsko
Finsko
67' Jensen
1:0
(0:0)
Irsko
Irsko
Finsko
Hrádecký – Granlund (87. Raitala), Toivio, Arajuuri, Uronen – Soiri (46. Niskanen), Kamara (77. Schüller), Sparv, Taylor – Pukki (81. Pohjanpalo), Jensen (86. Kauko).
L. Tschudi (Švýcarsko)
Olympiastadion (Helsinky, Finsko)
Irsko
Randolph – Doherty, Duffy, O'Shea, E. Stevens – Molumby (84. Knight), Hourihane, Hendrick (76. Idah) – Horgan (76. Curtis), Maguire (53. Brady), Connolly.

Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. Pokud si svůj fotbalový program chcete ještě prodloužit, doporučím vám například atraktivní souboj a reprízu finále MS – Chorvatska a Francie od 20:45. Sledovat ho můžete taktéž na onlajnech.
Skončil nám i druhý poločas, který byl mnohem zajímavější. Oba týmy si vytvořily zajímavé šance. Vsítit se ale podařilo pouze Finsku. To po gólu parádně uhlídalo svoji branku taky díky skvěle chytajícímu Hrádeckému, který si v 90+2. minutě připsal nejddůležitější zákrok proti Connollyho hlavičce.

Finsko se dostalo na průběžnou první pozici s devíti body, Wales ale svůj čtvrtý zápas hraje až dnes od 20:45. Irsko zůstává i po čtvrtém zápase předposlední, s tím, že poslední Bulharsko má zápas k dobru, taktéž od 20:45 právě s Walesem.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 2:5.
Střely mimo: 2:5.
Rohy: 2:6.
Ofsajdy: 1:2.
Fauly: 13:12.
90+5'
90+3'
Brady se dopustil faulu, když odhlavičkovával míč. Uronen dostal ránu do hlavy a padl k zemi. Sudí okamžitě píská.
90+2'
Skvělý Hrádecký! Nyní si připsal nejdůležitější zákrok v zápase, když po rohu irů zneškodnil rukou hlavičku doprostřed branky. Vynikající zákrok.
90+1'
Nastavovat se budou ještě čtyři minutky nad rámec základní hrací doby druhého poločasu.
90'
Do třetice už to bylo mnohem lepší. Hrádecký měl co dělat, aby s míčem nezapadl za čáru, ale nakonec to udělal velmi dobře a připsal si úspěšný zákrok.
89'
Irsko podruhé nedokázalo rohovým kopem ohrozit branku, ale finové opět odhlavičkovali za čáru, takže se bude roh opakovat ještě jednou.
88'
Irsko si vybojovalo rohový kop, který sice nezužitkovalo podle představ, ale následně si finové míč zakopli zase za čáru a tak se roh bude opakovat.
87'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Albin Granlund, přichází Jukka Raitala.
86'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Fredrik Jensen, přichází Joni Kauko.
85'
Granlund zůstal ležet na zemi a lékaži ho nyní musí odvést mimo hrací plochu, kde ho ošetří. Zatím to moc nevypadá na to, že by měl pokračovat.
84'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Jayson Molumby, přichází Jason Knight.
83'
Duffy se dostal k penaltovému puntíku a naskočil si hezky na centr z rohového kopu. Hlavičkoval kousek na branku a nechybělo moc.
82'
Irové si kopli další standardku. Tentokrát už to vypadalo lépe a po zásahu finského obránce dostávají k dispozici alespoň rohový kop.
81'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Teemu Pukki, přichází Joel Pohjanpalo.
80'
Žlutou kartu dostává Aaron Connolly (Irsko).
79'
Sparv poslal protihráče velmi nešetrně k zemi. To se nelíbilo jednak irům, ale druhak taky sudímu Tschudimu, který takové to zákroky rozhodně nepřehlíží.
78'
Volný přímý kop si nyní mohlo dopřát Irsko. Tuto výhodu ale naprosto zahodilo. Míč hosté poslali přímo na hlavy domácích obránců.
77'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Glen Kamara, přichází Rasmus Schüller.
76'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Jeffrey Hendrick, přichází Adam Idah.
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Daryl Horgan, přichází Ronan Curtis.
75'
Hrádecký musel teď zakročit proti Connollymu, který dostal velmi dobrý pas do vápna, ale jeho rána šla právě přímo na finského gólmana se slovenskými kořeny.
74'
Zaímavě vypadající akci finů přerušila velmi nepřesná finální přihrávka. Kdyby vyšla, byl by pravděpodobně Jensen sám před brankářem, jenže se tak nestalo.
73'
Finové opět v útočné kombinaci před vápnem soupeře. Zatím si ale jen "ťukají" mezi sebou a nemohou najít pozici ke střele.
71'
Kamara ve vápně přihrával Uronenovi, ale jeho pas nebyl moc dobrý a Uronen ho zachytil až před čárou. Následný centr tak poslal přímo do obránce.
70'
Domácí se dostávali do dobré příležitosti, ale Kamara asi deset metrů před vápnem neměl komu přihrát, a tak míč podržel na kopačkách, zatímco ho doběhli ostatní hráči Irska.
69'
Doherty si narazil míč do vápna se spoluhráčem, ale předkopl si ho až k čáře. Následně zkusil z úhlu odcenrovat, ale trefil soupeře do ramena.
67'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finsko se dostává do vedení! Teemu Pukki navedl míč do šestnáctky, následně ho nacentroval před branku, kde číhali dva finové. Hendrickovi na zemi se sice podařilo míč vyhlavičkovat, ale naneštěstí pro Iry nabral směr k FREDRIKU JENSENOVI, který ho z halfvoleje napálil přímo do branky. Bez asistence.
65'
Dogherty se dostal do další podobné akce, kterou Irsko mělo už dvakrát v předchozích několika minutách. Z hranice malého vápna kopl míč z první na branku, kterou o malý kousek minul.
63'
Stevens se dostal s míčem blízko branky a poslal zajímavou střelu, která "lízla" růžek branky! Chybělo pár centimetrů!
62'
Finsko si vybojovalo rohový kop, ale zahrálo h ovelmi špatně. Míč byl odcentrován přímo na hlavy vyskakujících hráčů ostrovanů.
60'
Velká šance taky na druhé straně. Pukki se dostal do vápna a následně poslal přihrávku na Niskanena, který z první vypálil z hranice malého vápna, ale soupeř do rány skočil a srazil míč kousek vedle tyčky Randolphovy branky.
58'
Velmi dobrou šanci si vytovřili hosté. Connolly se dostal před branku a obdržel pas. Okamžitě pálil, ale střela mu moc nesedla a Hrádecký nakonec neměl těžkou práci. Kdyby si ale Connolly dal více záležet a do rány dal větší razanci, mohlo to skončit pohromou pro domácí.
57'
Kamara se po zisku míče nijak nerozmýšlel a pálil z první okamžitě na branku. Jeho ránu ale zablokovala obrana.
55'
Irsko odebralo míč a okamžitě šlo do útoku, kde si ale velmi tvrdou hrou muselo pomoct k tomu, aby se dostal odo vápna. Sudí okamžitě odpískal.
53'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Sean Maguire, přichází Robbie Brady.
51'
Irové začali hezky kombinovat na polovině soupeře. Jejich rychlá kombinace jednoduchých přihrávek na jeden dotek s nadsázkou připomíná barcelonskou Tiki-Taku.
48'
Hourihanův nynější faul se taktéž obešel bez žluté karty, i když by se za tento zákrok určitě udělovat mohla. Sudí ale za toto podražení Hourihanovi výrazně domluvil.
47'
Velmi nehezky nyní zajel Maguire do svého protihráče a sudí Tschudi okamžitě odpískal. Žlutit se ale zatím nebude.
46'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Pyry Soiri, přichází Ilmari Niskanen.
46'
První poločas končí za bezbrankového stavu. Viděli jsme opatrný fotbal, kde nebylo moc šancí. Teemu Pukki se dostal za Finsko do dvou šancí, ovšem v obou případech nebyl tolik přesný, jak by chtěl, a míč poslal trochu vedle levé tyčky. Doufejme, že ve druhém poločase uvidíme trochu akčnější fotbal a snad i nějaké ty branky.
45+1'
45'
Sudí k tomuto poločasu přidá ještě jednu minutku nad rámec standardní hrací doby.
44'
Pukki nyní ukázal velmi hezké sólo. Doběhl na hranici šestnáctky a následně vypálil. Jeho střela ale nebyla tolik přesná a prolétla kousek vedle levé tyčky Randolphovy branky.
42'
Žlutou kartu dostává Fredrik Jensen (Finsko).
41'
Kombinace finů před vápnem skončila, když jednomu z hráčů utekl míč za autovou čáru. I když ho hráč okamžitě poslal zpět na hřiště, sudí jasně viděl, že míč opustil hrací plochu a pískal.
40'
Finsko se dostalo do rychlého brejku, ovšem taktéž nenalezlo palebnou pozici a tak jen odkoplo míč zpět k obráncům
39'
Irsko nyní hodně drží míč a kombinuje na polovině soupeře. Ostrované se ale nemůžou dostat do žádné střelecké pozice, jelikož finové velmi dobře presují a blíž než k vápnu je nepouští.
37'
Finsko ve velké šanci! Jeden z hráčů se dostal do vápna, kde následně míč prostrčil za obranu pro Teema Pukkiho. Ten z velkého úhlu vypálil pozemní technickou ránu na vzdálenější tyč, kterou o kousíček minul!
35'
Connolly se stává pomalu ale jistě otloukánkem zápasu. Nyní ho zfauloval Granlund, a byl už to asi šestá větší faul na tohoto hráče.
33'
Taylor si ve vápně "udělal" soupeře a byl skoro sám před brankářem, ale moc si míč pokopl od sebe a O' Shea byl u něj dříve, takže ho odkopl.
32'
Maguire se nyní mohl dostat do samostatného úniku, když "naletěl" jako hurikán mezi dva finské obránce a sebral jim míč při přihrávce, jenže ho nezpracoval ideálně a on mu utekl.
31'
Granlund parádně přiběhl ke dvěma hráčům u vápna Irska a odebral jim míč. Při následném předkopnutí mu ale utekl k rohu a následně dokonce Granlund zahrál rukou.
29'
Hrádecký si musel vyskočit pro nebezpečný centr, který Irové vyslali z pravého křídla. Původem československý brankář následně míč rychle rozehrál a poslal Finsko do brejku.
28'
Karma je zdarma, alespoň se to tak říká. Před chvílí tvrdě faulující Sparv nyní při výskoku pro míč dostal od soupeře hezký políček, což určitě také nebylo příjemné.
27'
Irové měli k dospozici volný přímý kop. Míč nacentrovali do vápna, tam se udělal zmatek a následně situaci uklidnil až pomezní sudí, který naznačil ofsajd.
26'
Connolly už je naštěstí na nohou, předtím ale dlouho ležel na zemi a nevypadalo to hezky. Sparv nyní může děkovat sudímu, že mu za tento zákrok neudělil ani žlutou kartu.
25'
Connoly běžel s míčem. Pod nohy se mu dostal Sparv a nasadil mu skoro až hokejový bodyček. Connolly se celý přetočil a dopadl na hlavu a rameno. Nyní leží na zemi. Vypadalo to opravdu hrozivě.
24'
Taylor rozehrál míč od rohové zastávky. Centroval ale jen do hloučku hráčů v zelených dresech, kteří s odhlavičkováním míče neměli žádný problém.
22'
Taylor si vyžádal míč na levé křídlo k čáře, následně se od něj nenechal odstavit ani jedním z tří hráčů v zeleném a poté vypálil zpoza vápna. Jeho střela ale byla hrozně slabá a nedostala se ani k brance.
21'
Velmi dlouhý byl nákop finské zálohy do útoku, kde se pohyboval Pukki. Ten na míč neměl šanci dosáhnout a tak se herní pomůcka dostala až k Randolphovi.
20'
Connolly se řítil do vápna, ale tam poslal k zemi Granlunda ve snaze skočit si pro míč. Hlavní arbitr utkání Tschudi správně odpískal útočný faul, i když se to Connollymu moc nelíbilo.
18'
Po střele Horgana byl už Hrádecký připraven k zákroku, ale nakonec se do ní vložil jeden z finských obránců a nohou míč vykopl pryč.
17'
Irsko se rychle dostalo k brance soupeře a po zblokované střele si vybojovalo alespoň rohový kop. Ten ale nebyl vůbec dobře kopnutý a hosté museli rychle zpět do obrany.
16'
Granlund dostal míč do šestnáctky. Místo střely ho ale poslal před půlkruh na Kamaru. Ten rychle vypálil, ale jeho slabší rána šla jen do náruče brankáře Randolpha.
15'
Hrádecký se vysunul z vápna, a šel si kopat míč s obranou. Finové se snaží kombinací od zadu soupeře nečekaně překvapit.
14'
Jensen utíkal za míčem, ale těsně na hranici soupeřova vápna se svalil k zemi. Sudí to jako faul nevyhodnotil a tak se na druhou stranu rychle vydali Irové.
13'
Connolly byl opět poslán k zemi ne uplně férovým zákrokem. Ryhle se ale zvedl, sudí přisoudil Irsku míč a to se dostalo velmi rychle před branku.
12'
Maguire se dostal do velmi dobré pozice, následně oklamal ještě jednoho dobíhajícího obránce, ale sudí mu správně odpískal ofsajdové postavení.
10'
Nyní se naopak provinil právě Connolly, který vběhl do souboje velmi agresivně a neúmyslně potáhl nohu Uronenovi. Toho vychýlil z rovnováhy a poslal tvrdě k zemi.
8'
Connolly byl při hlavičkovém souboji sražen k zemi, ale sudí to přehlédl. Nejvíc to očividně naštvalo Irského trenéra, který na lavičce nezkrotil emoce.
7'
Finové se po pěkném sólovém běhu Kamary dostali do hezké pozice před vápnem, ale následně hru směřovali na křídlo a tam jim míč utekl za autovou čáru.
6'
Dlouhý míč až z obrany obdržel na levém křídle Taylor a krásně si ho zpracoval. Následně ale míč poslal zpět na polovinu domácího týmu.
5'
Finsko se vydalo dopředu a po rychlém brejku bylo už u pokutového území. Následně se ale seveřané rozhodli míč poslat do obrany a vrátit se.
4'
Hrádecký rozehrál na Soiriho do velmi svízelné pozice, ale Finský záložník svízel vyřešil, ovešel dva hráče a centroval dopředu.
3'
Connolly chtěl centrm přenést hru na druhou stranu vápna, ovšem moc ho přetáhl a poslal míč až skoro k rohovému praporku soupeře.
2'
Úvodní výkop si vzalo na starost Irsko, které dnes obléklo zelenou variantu dresů. Finsko naopak zvolilo velmi hezkou variantu symbolizující vlajku severské země.
1'

Finsko: Hrádecký – Granlund, Toivio, Arajuuri, Uronen – Soiri, Kamara, Sparv, Taylor – Pukki, Jensen.
Náhradníci: Joronen, Mäenpää – Alho, Karjalainen, Kauko, Niskanen, Ojala, Pirinen, Pohjanpalo, Raitala, Schüller, L. Väisänen.

Irsko: Randolph – Doherty, Duffy, O'Shea, E. Stevens – Molumby, Hourihane, Hendrick – Horgan, Maguire, Connolly.
Náhradníci: Travers, Kelleher – Brady, Cullen, C. Christie, Idah, S. Long, K. Long, Manning, Knight, Curtis..
IRSKO

Irsko je na tom podstatně hůře. Za tři zápasy dokázalo vstřelit pouze jednu jedinou branku. Uhrálo sice dvě remízy, a to včetně zápasu s vedoucím Walesem, ale to pořád stačí jen na pouhé dva body a třetí místo ve skupině. Hůř je na tom jen poslední Bulharsko s jedním bodem za remízu právě s Irskem.

Forma: R – P – R

Poslední zápasy:
Irsko – Wales 0:0
Irsko – Finsko – 0:1
Bulharsko – Irsko 1:1
FINSKO

Finsko se po třech zápasech drží na druhém místě tabulky skupiny 4 Ligy B. Před ním je jen Wales, který získal sedm bodů, tedy o bod více, než Finsko. To v vodním zápase podlehlo právě Walesu na domácí půdě. Seveřané vstřelili tři góly a jeden inkasovali.

Forma: V – V – P

Finsko – Bulharsko 2:0
Irsko – Finsko 0:1
Finsko – Wales 0:1