Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Irsko : Bulharsko - 18. listopadu 2020   20:45

Irsko
Randolph – O'Shea, Duffy /C/, Long, Manning (86. Christie) – Knight, Hourihane, Brady (78. Byrne) – Horgan (67. Cullen), Collins (86. Maguire), Curtis (86. Parrott).
Travers, Kelleher – Clark, Lenihan, Taylor, Burke, McEneff.
Visser – Nijssen, Vanyzere (Belgie)
Aviva Stadium, Dublin
Bulharsko
Lukov – Popov /C/, Dimitrov, Angelov, Cicinho (61. Vasilev) – Malinov, Cvetkov – Delev (61. Kovačev), Iliev (81. Alexandrov), Ivanov (61. Karagaren) – Krajev.
Karadžov – Jankov, Jusein, Karabeljov, Terziev.

Konečná tabulka Ligy národů B, skupiny 4:

1. Wales 16 bodů (7:1) – postup
2. Finsko 12 bodů (7:5)
3. Irsko 3 body (1:4)
4. Bulharsko 2 body (2:7) – sestup
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 7:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:25.
V Dublinu gól nepadl a Irsko dokázalo husarský kousek! Bez jediného vítězství se dokázalo udržet v Lize národů B o bod před Bulharskem.

Druhý poločas přinesl zajímavější fotbal a několik vyložených šancí: tři na straně reprezentantů „Zeleného ostrova“, jednu tutovku měli i Bulhaři. Přitom paradoxně ani jeden z brankářů nemusel celý poločas zasahovat, hostujícího Lukova jednou zachránilo při Bradyho ráně břevno.

Hosty čeká v příštím ročníku nižší liga C, domácím se do jeho startu snad stihnou zahojit obě odřené uši. Nevyhráli již devět utkání po sobě, na domácí půdě v celé soutěži neskórovali a celkově čekají na vstřelený gól již neuvěřitelných 660 minut.

Děkuji za pozornost, hezký zbytek večera!
90+5'
90+5'
Hosté rozehráli bleskurychle, leč nepřesně a z protiútoku se bude vhazovat půl minuty před vypršením nastaveného času u rohového praporku na bulharské polovině.
90+4'
Malinovův centr poměrně zbytečně odvrací Long odkopem přes břevno na roh.
90+4'
Bulharsko se stále nemůže dostat k závěrečnému náporu. Domácí drží míč v bezpečné vzdálenosti.
90+3'
Darren Randolph si opět kličkou vychutnal napadajícího Krajeva, po jeho dlouhém výkopu je máván ofsajd Parrottovi.
90+1'
Na zadní tyči sklepával Byrneův centr Maguire pod sebe a hosté raději uklízejí na další rohový kop.
90+1'
A konkrétně ještě pět minut dělí Iry od záchrany a Bulhary od sestupu. Tolik totiž nastavuje belgický sudí Visser.
90'
Christieho křížný nákop letí za bránu a Martin Lukov spěchá s rozehrávkou. Pokud se bulharští fotbalisté chtějí udržet v Lize národů B, zbývá jim na gól několik posledních minut.
88'
Další roh Irska rozehrál Byrne, opět se hosté ubránili. Z druhé vlny vypálil daleko mimo O´Shea.
86'
Dimitrov přesměroval centrovaný míč na roh, střídající Christie z něj nic převratného nedokázal.
86'
Irsko střídá hned třikrát: kromě zraněného Ryana Manninga končí také Ronan Curtis a James Collins, nastupují Sean Maguire, Cyrus Christie a osmnáctiletý Troy Parrott.
84'
Podruhé v krátkém čase je v akci irský lékař a po jeho „mlýnku“ směrem ke střídačce se rychle svléká další náhradník.
83'
Manningův centr poblíž levého praporku se stočil do boční sítě, irský krajní obránce se poté chytil za lýtko, které si při sprintu zřejmě natáhl.
81'
Další změnu provádí Bulharsko: ze hřiště odchází Dimitar Iliev, debut v národním mužstvu „Lvů“ si odbyde Denislav Alexandrov.
81'
Bulhaři se ubránili rohu a Kovačev vyváží míč, čistým skluzem mu ho vypichuje do autu čerstvý Byrne.
80'
Hourihanův jedovatý křížný pas proletěl pokutovým územím a ač na něj nabíhali tři hráči v zeleném, nepodařilo se nikomu z nich míč zasáhnout. Hosté tečují na roh.
79'
Konečně může hra pokračovat, ovšem jen pár vteřin. Po dlouhém nákopu Irů fauluje ve výskoku Knight.
78'
Zraněný Robbie Brady skutečně musí střídat, na jeho místo přichází první zástupce irské ligy Jack Byrne z Shamrocku Rovers.
76'
Na zemi sedí důrazně atakovaný Brady a ukazuje rozhodčímu, že to dál nepůjde.
74'
Další roh hostujícího mužstva zhatil faul loktem Svetoslava Kovačeva na domácího Cullena.
72'
Malinov se u koncové čáry probíjel k míči přes Bradyho nedovoleně.
70'
Irská obrana si poradila s centrem Strahila Popova.
68'
Nejzkušenější hráč irské reprezentace Robbie Brady obešel obránce, navedl si míč na levačku a z 22 metrů napálil nádhernou dělovkou břevno za zkamenělým Lukovem!
67'
Poprvé střídá Irsko: ze hřiště odchází Daryl Horgan, přichází Josh Cullen.
67'
Po dalším bulharském rohu, který rozehrál Svetoslav Kovačev, netrefil bránu Božidar Krajev.
66'
Na zadní tyči po rohu propadl přizvednutý míč před Dimitrova, který vyloženou šanci spálil! Na zakončení neměl moc času a z malého vápna těsně přestřeluje.
66'
Do centru se vložil Hourihane a ještě z pokutového oblouku ho prudkou hlavičkou posílá na roh.
64'
Bulharská akce končí jen odkopem od irské brány, brzy po rozehrávce je situace zrcadlově obrácená.
61'
Trojnásobné střídání v týmu Bulharska: ze hřiště odcházejí Neuciano Gusmão „Cicinho“, Galin Ivanov a Spas Delev, nastupují Hristijan Vasilev, Bircent Karagaren a Svetoslav Kovačev.
60'
Odražený míč napálil z rohu malého vápna vysoko nad bránu Božidar Krajev. Nedávný slávistický soupeř v boji o Ligu mistrů z Midtjyllandu je určitě největší hrozbou hostujícího výběru.
59'
U bulharské střídačky čekají tři svlečení hráči na přerušení hry, které zatím nepřichází.
57'
Randolph zahrál na nervy domácích fanoušků u televizí. Božidar Krajev mu málem vypíchl rozehrávku, ale nakonec si zkušený brankář West Hamu kličkami na malém vápně poradil a předává míč Duffymu.
55'
Nudný zápas nabírá grády! Ronan Curtis z třetiligového Portsmouthu dostal přihrávku do náběhu mezi beky a tváří v tvář bulharskému brankáři v jasné šanci přestřeluje ukvapenou ranou z velkého vápna.
54'
Největší šance Irska! Podruhé po přestávce se dostal do koncovky Collins a tentokrát mířil mnohem přesněji. O´Sheův skvělý nízko letící centr napálil z voleje o píď kolem přední tyče do boční sítě.
53'
Slibnou akci rozběhl Božidar Krajev. Před velkým vápnem přiťukl míč do strany Ilievovi, jeho centr však dokázal v záklonu odhlavičkovat irský kapitán Duffy.
51'
Druhý poločas se zatím nese ve stejném duchu jako úvodní dějství. Obě mužstva postrádají nápad či myšlenku a spoléhají se na nakopávání míčů na náhodu.
48'
Longovu nepřesnou rozehrávku vystihl Delev, nedokázal však rychle přenést těžiště a o míč hned přichází.
47'
Collinsovi je vzápětí pískána ruka a hosté rozehrávají standardku zpátky k vlastnímu brankáři. Tudy cesta k vítězství nepovede.
46'
Na O´Sheův centr naskočil Collins, jenže hlavička útočníka druholigového Lutonu směřuje velmi vysoko nad břevno.
46'
V Dublinu branka nepadla, oba celky potvrzují svou mizernou formu v koncovce, když si za 45 minut hry nevypracovaly vyloženou šanci. Průběžný výsledek vyhovuje Irům, kteří mají v tabulce před tímto posledním kolem o bod více, naopak Bulharsko musí zvítězit, aby se vyhnulo sestupu.

Statistiky první půle:
Držení míče 55% – 45%, střely na bránu 1:1, střely mimo 2:1, rohy 1:2, fauly 3:14.
45'
45'
Žlutou kartu dostává Galin Ivanov (Bulharsko) za skluz hřebíky napřed proti O´Sheovi.
44'
V prekérní pozici na jedné hromadě skončili po souboji o míč za čarou Manning a Delev.
43'
Další faul rodáka z Belému, jemuž zjevně vůbec nevadí červená karta, která se nad ním po několika hraničních zákrocích vznáší už hezky dlouho.
41'
Rozhodčí zastavuje hru, aby se mohl vzpamatovat domácí Horgan. Po vícenásobném souboji o poskakující míč s Gusmãem se sice drží za obličej, ale podle záznamu si spíše naběhl na rameno rodilého Brazilce a bývalého Vrbova svěřence z Ludogorce Razgrad.
39'
Daryl Horgan si povodil dva protihráče a ideálním bochánkem posadil míč na hlavu Jamese Collinse, který zblízka vysoko přestřeluje.
37'
Trestný kop ze 30 metrů rozehrál Robbie Brady, nikým netečovaný míč skočil před Lukovem a brankáře Lokomotivu Plovdiv pořádně vystrašil. Reflexivně ho ovšem stačil vytáhnout do strany.
35'
Z opakovaného rohu se k zakončení dostal Dimitrov, jeho hlavička přistála obloučkem na horní síti.
35'
Delevův centr domácí Curtis raději hlavičkuje přes břevno a balkánský výběr si dá repete.
34'
Centr Strahila Popova srazil Ryan Manning podrážkou na roh.
32'
Ivanov vysunul za obranu Ilieva, který mohl postupovat sám na bránu. Míč si však předkopl dost nešikovně pravou botou na levé koleno a hrací předmět odskočil mimo jeho dosah k irskému brankáři.
32'
Irové rozehrávali standardku z 35 metrů. Rybičkou se po míči vrhnul domácí kapitán Shane Duffy, ale stačil ho jen hlavou o zem posunout vedle brány.
31'
Před vlastní bránou uskákal Dimitrov nabíhajícího Collinse, k němuž směřoval velmi dobrý Curtisův centr.
30'
Božidar Krajev sprintoval za kolmým pasem k rohovému praporku, kde ho dobře zakřižoval Shane Duffy.
29'
Žlutou kartu dostává Neuciano Gusmão „Cicinho“ (Bulharsko) za ošklivý na Curtise.
27'
Dimitar Iliev postupoval do otevřené obrany po chybě v irské rozehrávce. Celá domácí trojice věnovala pozornost pouze jemu, Iliev však spoluhráče nalevo ignoroval a vypálil sám doprostřed brány. První ostrý zákrok zapisuje zkušený Randolph.
26'
Hra se zklidnila a znovu se odvíjí uprostřed hřiště, kde je tráva zatím nejprošlapanější.
23'
Hosté vyrazili do protiútoku přes celé hřiště po ubráněné standardce, do střely Aleksandara Cvetkova dal včas nohu Kevin Long.
22'
Sám faulovaný Spas Delev rozehrál přímý kop, ve vápně však fauluje Ivanov.
21'
Žlutou kartu dostává Ryan Manning (Irsko) za faul na Deleva.
20'
Nadějný útok Bulharska zhatil útočný faul Gusmãa.
18'
Bradyho roh se stáčí za zadní tyčí mimo hřiště a jen se odkopává od brány Martina Lukova.
17'
Poprvé zahrozili reprezentanti Irska. Ronan Curtis využil širokého průseku v bulharské obraně a jeho křížná střela ještě nabrala na nebezpečnosti díky teči Kristijana Malinova. Doletěla těsně vedle, skluzující Collins byl na místě pozdě.
17'
Dál probíhá jen boj uprostřed hřiště. Domácí nakopávají míč do země nikoho a Lukovovi stačilo jen nastavit rukavice a čekat, než k němu doskáče.
14'
Sledujeme opravdu utrápené představení z obou stran. Bulhaři měli několik minut územní převahu, Irové obvykle odkopávají k půlce na jejich kopačky, ale v koncovce hosté ještě nic nevymysleli.
12'
Ze slušné vzdálenosti napřáhl Ivanov, jeho střelu odráží obránce Duffy ještě na úrovni velkého vápna.
11'
Žlutou kartu dostává Kevin Long (Irsko). Uprostřed hřiště trefil do obličeje Ilieva.
9'
Ryan Manning při náběhu za míčem nevnímal hrací plochu a centroval již ze zámezí.
7'
Dimitrov strčením do Collinse zavinil přímý kop Irů, ten se v podání Bradyho stočil až k praporku a ve čtvrtkruhu přešel čáru pro vhazování.
5'
O´Sheův kroucený centr do vápna z pravé strany proletěl až do zámezí na protějším křídle.
4'
Začátek zápasu odpovídá formě obou soupeřů, střídají se časté nepřesnosti.
2'
Naturalizovaný Brazilec Gusmão vysunul do vápna Krajeva, který nastřelil metr od něj stojícího irského obránce.
1'
Před prázdný stadión nastoupili domácí v zelených dresech, hosté hrají v bílém.
1'

Irsko: Randolph – O'Shea, Duffy, Long, Manning – Knight, Hourihane, Brady – Horgan, Collins, Curtis.
Náhradníci: Travers, Kelleher – Christie, Clark, Cullen, Byrne, Maguire, Lenihan, Burke, Taylor, McEneff, Parrott.

Bulharsko: Lukov – Popov, Dimitrov, Angelov, Gusmao – Malinov, Cvetkov – Delev, Iliev, Ivanov – Krajev.
Náhradníci: Karadžov – Vasilev, Jankov, Jusein, Karabeljov, Alexandrov, Terziev, Kovačev, Karagaren.

Rozhodčí: Visser – Nijssen, Vanyzere (Belgie).
Bulharsko (0-1-4, 2:7)
Bulhaři doma přišli o vítězství nad Irskem v 93. minutě, což je dosud jediný získaný bod ve skupině Ligy národů B a od sestupu je spasí jedině vítězství v Dublinu.
Do Irska přijeli dokonce bez osmi nakažených covidem (včetně Božikova ze Slovanu Bratislava) s převahou hráčů domácí ligy, které doplnili čtyři krajánci: Popov z tureckého Hataysporu, Dimitrov z Hajduku Split, spoluhráč Václava Jemelky z belgické Lovaně Malinov a Krajev z Midtjyllandu.
Nebýt toho, že si k poslednímu přáteláku pozvali do Sofie reprezentaci Gibraltaru, platilo by o Bulharech totéž co o domácích. V roce 2020 kromě vítězství nad trpaslíkem z britské kolonie a zmíněné remízy s Irskem všech šest ostatních zápasů prohráli.
Irsko (0-2-3, 1:4)
K udržení v Lize národů B stačí domácím v přímém souboji dvou jasně nejhorších mužstev skupiny remíza.
Irové nemají zářivou hráčskou generaci. Jen hrstka nastupuje více či méně pravidelně v Premier League (Brady s Longem za Burnley, Hourihane z Aston Villy a obránci O´Shea z WBA a Clark z Newcastlu), naopak při absenci pěti hráčů z původní nominace, pozitivně testovaných na covid, se dostalo i na několik fotbalistů z anglické třetí ligy.
Reprezentanti „zeleného ostrova“ nevyhráli už osm soutěžních zápasů v řadě a dokonce šestkrát po sobě nevstřelili gól.
Naposledy se radovali z vyrovnání na 1:1 v nastaveném čase prvního vzájemného utkání v Sofii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.