Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Irsko : Finsko - 6. září 2020   18:00

Irsko
Irsko
0:1
(0:0)
Finsko
Finsko
65' Jensen  (Taylor)
Irsko
Randolph – Doherty, Duffy (C), Egan, E. Stevens – Molumby, Arter, Brady – O'Dowda (60. Robinson), Idah (68. McGoldrick), Connolly (77. McClean).
Maresca – Carbone, Peretti (vš. ITA)
Finsko
Hrádecký – L. Väisänen, O'Shaughnessy, Ojala, N. Hämäläinen (81. Uronen) – Alho, Sparv (C), Kamara, Taylor – Pohjanpalo (64. Jensen), Pukki (90+2. Karjalainen).

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 6:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 2:7.
Je konec! Finsko nakonec zvládlo duel na půdě Irska a vítězí 1:0. Vše podstatné se dnes odehrálo po změně stran. Střídající Jensen se trefil po osmnácti sekundách od nástupu na trávník. Dvacet minut před koncem mohl vyrovnat Callum Robinson, ale Hrádecký vytáhl dobrý zákrok. Finové následně mohli přidat druhý gól, ale Pukki netrefil branku a Alho si vylámal zuby na Randolphovi. Hrdinou Irska se mohl znovu stát stoper Duffy, ale tentokrát v závěru utkání po rohovém kopu nevyrovnal.
90+4'
90+3'
Matt Doherty kouzlil s míčem na pravé straně hrací plochy, jenže si jej předkopl daleko před sebe a už míč neudržel na trávníku. Vhazuje Finsko.
90+2'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Teemu Pukki, přichází Rasmus Karjalainen.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Žlutou kartu dostává Daniel O'Shaughnessy (Finsko).
90'
Matt Doherty poslal prudkou přihrávku na polovinu Finska, kde si míč převzal David McGoldrick, jehož nadýchaná pobídka skončila v Hrádeckého rukavicích.
89'
Irsko se dostalo do zakončení! Duffy si po rohovém kopu naskočil na povedený centr, jenže jeho hlavička prolétla těsně nad břevnem finské branky!
88'
David McGoldrick si naběhl na přihrávku na hranici pokutového území, kde se otočil kolem soupeře, jenže na zakončení už neměl dostatek prostoru.
87'
Darren Randolph ještě drží šance domácího celku nad vodou! Alho si totiž v pokutovém území zasekl míč kolem svého strážce, ale domácí brankář jeho technickou střelu vyškrábl nad břevno!
86'
Kamara poslal hodně těžkou přihrávku na levou stranu a Irové se málem dostali do přečíslení. Fotbalisté Finska tak nadále drží míč na svých kopačkách.
85'
Teemu Pukki táhl rychlou akci Finska středem hrací plochy, znovu našel Jensena, který si pro změnu netroufl na zakončení a raději roztáhl hru do strany.
84'
Robert Taylor se krásnou kličkou zbavil napadajícího soupeře, roztáhl hru na pravé křídlo, kde byl Uronen a Finové se znovu usadili na polovině Irska.
83'
Finsko mohlo přidat druhou branku! Teemu Pukki si navedl míč na hranici velkého vápna, odkud vypálil nártem, ale jeho dělovka prolétla kolem levé tyče!
82'
Lukáš Hrádecký znovu potvrdil fantastické čtení hry, počkal si na centr z levé strany a bez problémů si pro míč dokráčel na malé vápno.
81'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Nicholas Hämäläinen, přichází Jere Uronen.
80'
Daniel O'Shaughnessy si navedl míč do blízkosti pokutového území, jenže jeho rána levačkou skončila na holeních prvního obránce v zeleném dresu.
79'
Irové se nastěhovali na polovinu Finska a snaží se vrhnout všechny své síly do útoku. Naopak Finové už zůstávají na své polovině a koncentrují se na obranu.
77'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Aaron Connolly, přichází James McClean.
76'
Daniel O'Shaughnessy poslal dlouhý aut přímo do pokutového území, jenže zadáci Irska si dali dobrý pozor a bez problémů odhlavičkovali míč do bezpečí.
75'
Irové se chtěli dostat do útoku nákopem na levé křídlo, jenže pobídka byla moc dlouhá a prosvištěla do prostoru, kde nebyl nikdo v zeleném dresu.
74'
Finové se usadili na polovině soupeře a postupnou kombinací si hledají cestičku do zakončení. Fotbalisté v bílém si bez problémů hlídají svůj těsný náskok.
73'
Teemu Pukki si na opačné straně hřiště připravil pozici pro zakončení, nicméně jeho dělovka skončila v rukavicích brankáře. Na hřišti se konečně něco děje.
72'
Právě Robinson poslal prudkou přihrávku na hranici velkého vápna, kam si naběhl Connolly, jehož technický pokus trefil jen prvního zadáka v bílém dresu.
71'
Domácí mohli vyrovnat! Callum Robinson se dostal do pokutového území, zakončoval pravačkou, ale Hrádecký vytáhl vynikající zákrok!
70'
Nesmírně aktivní Jensen si tentokrát navedl míč na hranici velkého vápna, odkud zakončil levačkou, ale jeho přízemní rána branku nemohla ohrozit.
69'
Finská obrana předvedla další chybu v rozehrávce. McGoldrick se dostal k míči na hranici velkého vápna, ale ihned se mu pod nohy položil obránce, který střelu zastavil.
68'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Adam Idah, přichází David McGoldrick.
68'
Žlutou kartu dostává Jayson Molumby (Irsko).
67'
Irové jsou po obdržení úvodní branky dnešního souboje zcela opaření. Domácí fotbalisté chybují při krátkých přihrávkách a ztrácejí jednoduché míče.
65'
Finsko právě vstřelilo branku!
Neskutečné střídání finského trenéra! Teemu Pukki narýsoval přihrávku mezi obránce domácího celku, kam si naběhl Taylor, na jehož přihrávku před branku si ve skluzu počkal střídající FREDRIK JENSEN a bez problémů otevřel skóre!
64'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Joel Pohjanpalo, přichází Fredrik Jensen.
63'
Shane Duffy dostal přihrávku na pravou stranu, kde se krásnou kličkou zbavil napadajícího obránce, jenže nikdo v dresu Irska se mu neuvolnil.
62'
Teemu Pukki si naběhl na oblouček na polovinu soupeře, skvěle si pokryl míč tělem a nenechal se od něj odstavit. Finové si ale pomohli přihrávkou do zadních řad.
61'
Callum Robinson se ihned po svém příchodu dostal k míči, navedl si míč na hranici pokutového území, ale pravačkou zakončil vysoko nad břevno.
60'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Callum O'Dowda, přichází Callum Robinson.
59'
Hra je přerušena! Jeden z domácích hráčů zůstává ležet na trávníku a podle všeho bude muset střídat.
58'
Aaron Connolly se po chybě ve finské rozehrávce dostal k míči, prosmýkl se do pokutového území, ale zakončením z ostrého úhlu trefil jen boční síť.
57'
Daniel O'Shaughnessy vhazoval na levé straně hrací plochy. Pro jeho pobídku si přiběhl Pukki, který ale nedokázal přenést hru na spoluhráče.
56'
Finsko zahrávalo rohový kop. Na dobře kopnutý centr si na malém vápně naskočil Pohjanpalo, jenže z těžké pozice nezamířil mezi tři tyče.
55'
Juhani Ojala dostal přihrávku na polovinu hřiště, krásně roztáhl hru na levou stranu, nicméně nikdo v bílém dresu se k jeho pobídce nedostal.
54'
Brady dostal přihrávku na hranici velkého vápna, kde se však nedokázal otočit kolem svého strážce, který mu špičkou kopačky ukopl míč.
53'
Stevens si naběhl na parádní přihrávku do volného prostoru na levém křídle, odkud poslal centr na malé vápno, ale obrana Finska ustála i tuto situaci.
52'
Finové ihned rozehráli do kombinace na vlastní polovině. Fotbalisté v bílém se ihned vydali do útoku, jenže nákop na levé křídlo prosvištěl do zámezí.
51'
Irsko zahrávalo přímý kop na polovině soupeře. Jeho rozehrávky se ujal Brady, který kroutil centr na malé vápno, ale Duffy z těžké pozice minul branku.
50'
Connoly prošel po levém křídle na hranici pokutového území, odkud odcentroval na značku pokutového kopu, ale Sparv jeho pobídku odklidil.
49'
Irsko zahrávalo přímý kop na polovině soupeře. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, jenže naskakující John Egan u vzdálenější tyče zakončit nedokázal.
48'
Irsko se až nyní dostalo ke svému prvnímu útoku druhého poločasu. Domácí se vydali do útoku po levém křídle, kde byl faulován Aaron Connolly.
47'
Lukáš Hrádecký se musel zapojit do rozehrávky Finska. Gólman hostující reprezentace poslal přihrávku na pravou stranu, kde nebyl nikdo v bílém.
46'
Finsko obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Finové se ihned vydali do útoku, jenže nákop na levé křídlo nikdo v bílém neudržel ve hře.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce platí v Dublinu bezbrankový stav. V první půli se totiž hrál hodně opatrný fotbal a na trávníku kralovaly defenzivy. Jedinou šanci měl po deseti minutách Teemu Pukki, který se hnal sám na brankáře, ale zakončil jen do jeho nohy. Irové byli směrem vpřed naprosto bezzubí.
45'
45'
V samotném závěru prvního poločasu si Alho pohybem řekl o přihrávku na pravou stranu, jenže Taylor jeho směrem poslal příliš prudkou pobídku.
44'
Molumby se po dalším sporném souboji s Alhem dožadoval odpískání nedovoleného zákroku na svou osobu, jenže rozhodčí je v první půli hodně benevolentní.
43'
Glen Kamara poslal přihrávku na pravou stranu, jenže Enda Stevens rozehrávku přečetl, včas vystoupil a odkopl míč mimo dosah soupeře.
42'
Nikolai Alho prodloužil přihrávku na pravou stranu za obranu domácího mužstva, nicméně Pohjanpalo jeho pobídku nepochopil a za míčem se nerozběhl.
41'
Domácí fotbalisté se po souboji v pokutovém území dožadovaly odpískání pokutového kopu. Rozhodčí měl střet přímo před očima a nechal pokračovat ve hře.
40'
Domácí reprezentace zahrávala přímý kop z dobré pozice na levé straně hrací plochy. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale rozhodčí viděl útočný faul.
39'
Enda Stevens dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy, potáhl míč na polovinu Finska, jenže nákopem za obranu neoslovil nikoho v zeleném dresu.
38'
Matt Doherty si skvěle pokryl míč na levé straně a napadající soupeř jej zápasnickým chvatem poslal k zemi. Ani v tomto případě se žlutit nebude.
37'
Pohjanpalo dostal prudkou přihrávku na polovinu hřiště, jenže při zpracování mu míč odskočil od nohy a skončil u domácích zadáků.
36'
Kamara ve sprintu naháněl sražený míč na pravou stranu, jenže svým skluzem míči pouze pomohl v cestě za pomezní čáru. Vhazuje domácí Irsko.
35'
Hrádecký přečetl rozehrávku Irska, vyrazil ven z branky a bez problémů se zapojil do rozehrávky. Finský brankář působí při hře s míčem velmi klidně.
34'
Irové rozjeli další akci po pravé straně, jenže Finové na výpady domácí reprezentace po křídlech skvěle reagují. Domácí nemají moc prostoru.
33'
Stevens získal odražený míč na levé straně hrací plochy a odcentroval do pokutového území. Jeho pobídku finská obrana bez problémů odvrátila do bezpečí.
32'
Leo Väisänen poslal nákop za obranu soupeře, kam si naběhl Teemu Pukki, jenže nesmírně aktivní útočník Finska si tentokrát nepotykal se zpracováním.
31'
Teemu Pukki fauloval při napadání rozehrávky soupeře a poslal jednoho z domácích obránců k zemi. Sudí jeho prohřešek viděl a odpískal rozehrávku pro Iry.
30'
Je za námi úvodních třicet minut dnešního souboje a zatím sledujeme hodně opatrný duel. Finové sice měli jednu možnost, ale jinak na trávníku vládnou defenzivy.
29'
Enda Stevens dostal přihrávku na levou stranu, jenže si netroufl na individuální průnik a raději si pomohl zpětnou přihrávkou na spoluhráče z defenzivy.
28'
Robert Taylor zahrával další rohový kop Finska. Centrovaný míč přiletěl k zadní tyči, kde číhal Tim Sparv, jenže jeho pokus ze záklonu zablokoval obránce.
27'
Darren Randolph zariskoval při rozehrávce z vlastního velkého vápna. Domácí brankář vymyslel oblouček na levou stranu, kde chyboval Dohertty.
26'
Callum O'Dowda dostal krásnou přihrávku na pravou stranu hrací plochy, odkud se prokličkoval do pokutového území, jenže jeho následný centr byl nepřesný.
25'
Finsko zahrávalo další rohový kop. Nadýchaný centr tentokrát přiletěl do prostoru, kde byli tři hlavičkáři v bílém, ale ani jeden z nich se k míči neprobil.
24'
Nikolai Alho vymyslel nádherný centr na hranici velkého vápna, kam spěchal Joel Pohjanpalo, před kterým míč odkopl do bezpečí Shane Duffy.
23'
Irové se rozhodli pro rozehrávku rohového kopu do kombinace. Matt Doherty poté poslal nadýchaný centr do velkého vápna, ale pro míč si došel Hrádecký.
22'
Jayson Molumby se z pravého křídla tlačil do pokutového území, jenže jeho průnik zastavil dobře postavený obránce, od kterého se míč odrazil na roh.
21'
Enda Stevens prošel po levém křídle do blízkosti velkého vápna, jenže jeho nadýchaný centr skončil na hlavě urostlého Sparva, který míč odehrál do bezpečí.
20'
Glen Kamara potáhl míč středem hrací plochy do blízkosti pokutového území, jenže tam nebyl nikdo v bílém dresu, kdo by se zapojil do rozehrávky.
19'
Robert Taylor dostal přihrávku na hranici pokutového území, ale podle rozhodčího se dopustil nedovoleného zákroku. Rozehrávat tak bude domácí Irsko.
18'
Hrádecký se musel zapojit do rozehrávky Finska na vlastní polovině. Zkušený brankář nakopl míč na pravou stranu, kde jej napadající Brady srazil do autu.
17'
Enda Stevens se pustil do rozehrávky na levé straně hrací plochy a procedil pobídku za záda obrany soupeře. Nikdo v zeleném dresu jeho pobídku nepochopil.
16'
Pukki kouzlil s míčem u nohy na levé straně hrací plochy, ale obránce jej vytlačil k rohovému praporku, odkud už se největší finská hvězda nedostala.
15'
Robbie Brady dostal přihrávku na levou stranu, odkud poslal přihrávku na hranici velkého vápna, kde upadl Idah. Rozhodčí tentokrát nechává pokračovat ve hře.
14'
Do prvního zakončení se dostali také Irové! Zpoza hranice pokutového území zakončoval Jayson Molumby, ale Hrádecký udržel jeho pokus v rukavicích.
13'
Pukki skvěle napadal rozehrávku Irska na pravé straně hrací plochy, jenže zadáci domácího celku si s ním poradili a pomohli si vysokým nákopem.
12'
Irsko začalo napadat rozehrávku soupeře na polovině Finska, jenže zadáci v bílém si se založením útoku hravě poradili a odehráli míč mimo nebezpečný prostor.
11'
Ojala nakopl míč na levé křídlo, kam sprintoval velmi aktivní Teemu Pukki, jenže hvězda finského výběru si pro změnu neporadila se zpracováním.
10'
Finové zahodili první obrovskou šanci! Teemu Pukki šel sám na domácího brankáře, zvolil technické zakončení, ale Randolph předvedl parádní zákrok!
9'
Pukki sportovně odevzdal míč domácí reprezentaci, která ihned rozjela akci po pravé straně hrací plochy. Irové nyní kombinují v zadních řadách na své polovině.
8'
Robert Taylor se na pravé straně krásnou kličkou zbavil obránce, jenže při kličce podklouzl a poroučel se k zemi. Irové zakopli míč a čekají na ošetření soupeře.
7'
Kamara přišel o míč na vlastní polovině a domácí fotbalisté se okamžitě hnali dopředu. Nikdo v zeleném dresu Irska se však nedostal až do zakončení.
6'
Nikolai Alho vhazoval na pravé straně hrací plochy, jenže Finům zatím chybí lepší pohyb. Domácí zadáci si náběh soupeřů bez problémů pokryli.
5'
Stevens vhazoval na levé straně hrací plochy, jenže jeho dlouhá pobídka až do pokutového území nenašla nikoho v dresu domácího Irska.
4'
První náznak směrem vpřed podnikla také reprezentace Finska. Hosté se dostali do útoku nákopem na Pukkiho, který míč hlavou líznul jen za sebe.
3'
Robbie Brady se na levé straně zbavil svého strážce a dokázal odcentrovat do pokutového území. Jeho pobídka skončila v rukavicích Hrádeckého.
2'
Zadáci domácího celku uklidňují hru postupnou kombinací na vlastní polovině. Nikdo z hráčů Finska zatím rozehrávku soupeře neatakuje.
1'
Domácí Irsko se hned po výkopu dostalo do útoku, jenže nákop na hranici velkého vápna byl příliš prudký a skončil u dobře postaveného obránce.
1'
Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už jsou na hrací ploše. Irsko bude hrát v zeleném, zatímco Finové obléknou bílou sadu.

Irsko: Randolph – Doherty, Duffy, Egan, E. Stevens – Molumby, Arter, Brady – O'Dowda, Idah, Connolly.
Náhradníci: Kelleher, Travers – A. Browne, Coleman, Hendrick, Hourihane, Lenihan, S. Long, James McCarthy, McClean, McGoldrick, Robinson.

Finsko: Hrádecký – L. Väisänen, O'Shaughnessy, Ojala, N. Hämäläinen – Alho, Sparv, Kamara, Taylor – Pohjanpalo, Pukki.
Náhradníci: Jaakkola, Joronen – Granlund, Hostikka, Jensen, Karjalainen, Kauko, Lam, Niskanen, Soiri, Tuominen, Uronen.

Rozhodčí: Maresca – Carbone, Peretti (vš. ITA).
Irsko

Ani Irové nezvládli vstup do nového ročníku Ligy národů bez chybičky. Irové totiž v úvodním duelu dlouho prohrávali na hřišti Bulharska. O vyrovnání se až v nastaveném čase postaral Duffy. Irsko se pro změnu na evropský šampionát nedostalo, jelikož skončilo až třetí ve skupině se Švýcarskem a Dánskem.
Finsko

Celé Finsko se po fantastické kvalifikaci těšilo na evropský šampionát, jenže kvůli koronaviru si na EURO musí rok počkat. Finové přesto vlétli do nového ročníku Ligy národů s nadšením. Proti Walesu sehráli dobré utkání, jenže krátce před koncem utkání inkasovali a prohráli 0:1.Poslední výhru si Finové připsali v loňském listopadu, kdy doma přehráli 5:0 Lichtenštejnsko.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Ligy národů mezi Irskem a Finskem. Výkop je stanoven na 18 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.