Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Rakousko : Norsko - 18. listopadu 2020   20:45

Rakousko
Rakousko
90+4' Grbic (Arnautović)
1:1
(0:0)
Norsko
Norsko
60' Zahid  (Veton Berisha)
Rakousko
Pervan – Lainer, Ilsanker (82. Trauner), Hinteregger, Ulmer – Ranftl, Baumgartlinger (C), X. Schlager (65. Grbic), Alaba – Sabitzer, Arnautović.
B. Bastien – H. Zakrani, F. Haquette
Ernst-Happel-Stadion, Vídeň
Norsko
Brätveit – Ryerson (81. Granli), Gabrielsen, Hanche-Olsen, Skjelvik – Zahid (81. Askildsen), Tronstad, Ulvestad, Daehli (C) (67. Thorstvedt) – J. Larsen (86. Evjen), Veton Berisha (86. Vindheim).
Kristiansen – Askildsen, Börkeeiet, Evjen, Granli, Thorstvedt, Vindheim.

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího utkání z Ligy národů, na viděnou.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 10:4. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:16.
Je konec. Norsko, jakožto oslabený celek bez téměř žádné hvězdy nakonec smolně remizuje 1:1, což tak posílá Rakousko do Ligy A. I přesto tento tým Norů předvedl parádní výkon, za který se vůbec nemusí stydět, ba naopak. Hrdinou rakouského týmu je právě vystřídaný Adrian Grbic, o kterém jsem právě mluvil, zda toto utkání rozhodne a on tak učinil. Největším smolařem zápasu je Marko Arnautović, jenž spálil více jak 3 tutovky. Hráčem utkání byl však zvolený brankář norského celku Per Kristian Brätveit, který dnes svůj tým držel jak to šlo.
90+5'
90+4'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Domácí se nakonec dočkali! V poslední moment utkání Marko Arnautović poslal do běhu ADRIANA GRBICE, jenž svojí střelou na zadní tyč nedal brankáři Bratveitovi šanci!
90+2'
Na hranici brankoviště se nyní sešli všichni hráči Rakouska a snažili se utkání nějakou akcí vyrovnat. Nakonec se k balónu dostal Marko Arnautović, ale jak už to v tomto zápase bývá, jeho rána putovala nad.
90+1'
Marko Arnautović zkusil překvapit brankáře svým dalekonosným pokusem, ovšem rána putovala pouze vedle.
90'
Hlavní sudí nastavuje pět minut!
89'
Alaba centroval z levé strany, jenže míč okamžitě ze vzduchu sbíral brankář Per Kristian Brätveit.
88'
Žlutou kartu dostává Daniel Fredrik Granli (Norsko).
87'
Na hřiště se přeci jen dostal hráč Sparty Prahy Andreas Vindheim, jenž vystřídal jediného hráče z domácí Eliteserien. Uvidíme, zda to už s týmem dotáhnout do vítězného konce.
86'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Veton Berisha, přichází Andreas Vindheim.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Jörgen Larsen, přichází Håkon Evjen.
85'
Následně zkoušel dnes již několikátou střelu Marko Arnautović, ale ani teď obranu snaživého Norska neprostřelil.
84'
Rakušané opět atakovali branku Norska. O střelecký pokus se tam snažil Reinhold Ranftl, jeho ránu však dokázal zblokoval Gabrielsen.
82'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Stefan Ilsanker, přichází Gernot Trauner.
81'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Ghayas Zahid, přichází Kristoffer Askildsen.
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Julian Ryerson, přichází Daniel Fredrik Granli.
80'
Střelec první branky Ghayas Zahid hledal svojí patičkou nabíhajícího se Larsena, přihrávku ale přečetl domácí obránce, jenž tak překazil nebezpečnou akci Norska.
79'
Žlutou kartu dostává Julian Ryerson (Norsko).
77'
Marko Arnautović utekl obraně Norska, jenže těsně před brankářem jeden z obránců předvedl brilantní ovšem velmi riskantní skluz, který ale nakonec vyšel. Rakousko si tak musí stále počkat.
76'
Norsko překazilo držení míče domácích a nyní se těch posledních třináct minut budou muset co nejvíce bránit.
74'
Rakousko již dvě minuty drží míč na kopačkách a snaží se pochopitelně vyrovnat, v jejich cestě však stojí dnes jednoznačně opora, Per Kristian Brätveit v brance.
72'
I přesto, že Norsko vede, tak stále první a postupové místo patří rakouskému celku. Aby to bylo právě Norsko, musí přidat ještě jednu branku, a poté již neinkasovat. Uvidíme, zda se něco takového dnes povede.
70'
Není vyrovnáno!! David Alaba pronikl do brankoviště, kde následně přihrál do malého vápna doslova volnému a čerstvému Adrianu Grbicovi, jenž měl následně před sebou prázdnou branku! Brankář Per Kristian Brätveit však předvedl vynikající zákrok, nad kterým by smekl i Buffon.
69'
Nyní nastal podobný faul, akorát ze strany Norska. Rakousko tak bude mít volný kop z vlastní poloviny.
68'
Právě čerstvě vystřídaný Adrian Grbic fauloval norského Gabrielsena a může být rád, že odešel pouze s domluvou.
67'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Mats Daehli, přichází Kristian Thorstvedt.
66'
Trenér Franco Foda posílá do hry čerstvého hráče, čímž je Adrian Grbic, jenž působí v týmu FC Lorient, který hraje momentálně nejvyšší francouzskou ligu Ligue 1. Uvidíme, zda právě tento hráč zkusí utkání vyrovnat.
65'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Adrian Grbic.
63'
Domácí opět pronikli až do brankoviště, kde se pohyboval dnes velmi aktivní Marko Arnautović, místo střely ale nesmyslně fauloval a Norsko tak bude zahrávat volný kop.
61'
Rakousko se po překvapivě inkasované brance snažilo utkání ihned vyrovnat. Do střely zpoza vápna se tam rval Xaver Schlager, jeho pokus ale putoval pouze vedle.
60'
Norsko právě vstřelilo branku!
To je překvapení! Veton Berisha prošel po pravé straně až na samotný roh brankoviště, odkud našel sbíhajícího se GHAYASE ZAHIDA, který do zcela odkryté sítě poslal Norsko do vedení.
58'
Ani šestý roh za záda Bråtveita neprošel. Míč putoval na přední tyč, kde se o hlavičku pokoušel David Alaba, ale jeden z norských obránců byl o něco vyšší.
57'
Rakousko zahrávalo rohový kop, po kterém ale žádné nebezpečí nepřišlo. Domácí atakovali i nadále, což jim nakonec pomohlo vybojovat další.
56'
Norové se pokoušeli o nějakou tu kombinační akci, ale obrana Rakouska drží pospolu a dále než na hranici vápna neprošli.
55'
Druhý poločas zatím patří co se týče šancí Rakousku. Akce přišly již od začátku, tak uvidíme zda již hráči v červeném najdou ten správný recept jak brankáře Bråtveita prostřelit.
54'
Marko Arnautović prošel znovu až do šestnáctky Norska, kde se zapletl do konfliktu se Skjelvikem a fauloval.
52'
Poprvé se v druhém poločase ozvali i hosté! Jörgen Larsen připravil skvělý míč pro nabíhajícího se kapitána Daehliho, jenže jeho střela putovala pouze vedle. Mohlo za to také atakování dvou obránců naráz.
51'
Rakousko si po rohovém kopu následně vytvořilo další střeleckou akci, na jejímž konci byl David Alaba, jehož střela ale brankáře Bratveita nijak nepřekvapila.
49'
Žlutou kartu dostává Mats Daehli (Norsko).
48'
A další tutovka pro Rakousko! Marko Arnautović obehrál jednoho z obránců a udělal si tak prostor pro střelu, rána zpoza malého vápna však putovala pouze vedle!
47'
Rakousko do druhého poločasu vlétlo rovnou zajímavou akcí! Do střely se tam přes obranu dostal Marcel Sabitzer, který štiplavou střelou prověřil brankáře Bratveita.
46'
Je tomu tak. I přesto, že první poločas zatím branku nepřinesl, tak sledujeme zajímavé utkání, kde se neustále něco děje. Ze začátku to byli Norové, kteří jako první zahrozili, brankář Pavao Pervan byl však připraven. Na druhé straně řádil Marko Arnautović, ale ani on brankáře soupeře neprostřelil. V závěru byla k vidění velká tutovka hostujícího celku, která započala chybou v obraně, ale mladičký hroťák Jörgen Larsen v tutovce selhal. Uvidíme, jak na tom bude druhý poločas, toto skóre zatím Rakousku na postup stačí.
45+1'
45+1'
Per Kristian Brätveit bude kopat volný kop z vlastní poloviny, ale to bude v prvním poločase nejspíše všechno.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu!
45'
Rohový kop se zahrával i na druhé straně, ale o veškeré nebezpečí se tam postaral stoper Andreas Hanche-Olsen, jenž míč odhlavičkoval pryč.
44'
Norsko tak mělo k dispozici rohový kop, po kterém se mohla rozvlnit síť, ale hlavička Gabrielsena putovala pouze vedle levé tyče.
43'
Po krasné přihrávce se po levé straně brankoviště dostal do zakončení nebezpečný Veton Berisha, jehož střelu však nakonec zblokoval obránce Hinteregger.
42'
Pomalu, ale jistě se nám blíží konec prvního poločasu. Uvidíme, zda se dočkáme nějaké branky, nebo již skóre zůstane nedotčené a budeme si muset počkat do druhého poločasu.
40'
Domácí teď zkusili zajímavou kombinační akci, která skončila zakončením. Míč se přes Alabu dostal až na zakončujícího Ranftla, který bez váhání zkusil střelu z první, ta však putovala pouze vedle.
39'
Larsen v hlavičkovém souboji fauloval jednoho z domácích, Rakousko tak bude zahrávat volný kop na vlastní polovině.
36'
Norsko opět zahrozilo! Obrana nechala zakončit dnes nejvíce zkušeného hráče v Norské sestavě, čímž je Jørgen Skjelvik, který z poměrně velkého úhlu protáhl brankáře Pervana, jenž nyní drží svůj tým před inkasováním.
35'
Změna proběhla dnes i na lavičce norského týmu. Místo kouče Larse Lagerbäcka, který též musel do karantény, se jeho místa ujal Leif Gunnar Smerud, jenž působí jako trenér Reprezentace do 21 let.
33'
Následný roh Norska nebyl tak nebezpečný, jako pár minut zpět soupeře, míč totiž ihned putoval pryč z brankoviště.
32'
Činit se musel i domácí brankář! V obraně Rakouska nastala obrovská chyba, kterou málem potrestal mladý útočník Jörgen Larsen, ovšem jak jsem již zmiňoval, brankář Pavao Pervan střelu vyrazil na roh.
31'
Následný rohový kop byl též nebezpečný, s ním si však nakonec obrana severského celku poradila.
30'
Rakousko se málem dostalo do vedení. Do brankoviště přišla skvělá přihrávka na kopačku Marka Arnautoviče, který se s míčem geniálně otočil a následně i vystřelil. Jeho tvrdý pokus však brankář Per Kristian Brätveit výtečně vyrazil na roh!
29'
Nyní je hra přerušená, neboť Ruben Gabrielsen, stoper norského celku sedí na zemi a je tak momentálně ošetřován.
28'
Z levé strany přilétl jakýsi centr na zadní část brankoviště hostů, na ten si však nikdo z hráčů v červeném nenaběhl.
27'
Nyní sledujeme kombinační hru domácího týmu, kteří nechtějí nechat Norsko vůbec hrát, uvidíme zda se jim z toho povede něco vytěžit.
25'
Dopředu nadešel dlouhý nákop z kopačky jednoho z hostí, na ten si vepředu nabíhal Larsen, který ale nesmyslně fauloval a domácí tak budou zahrávat volný kop.
24'
Norsko se v posledních cca pěti minutách nedokázalo osvobodit z vlastní poloviny, což tak Rakousku nahrává na první branku večera.
22'
Rakousko začíná hrát velmi ofenzivně. Obrana opět nechala volného Arnautoviče, který tak bez váhání zkusil zakončit, ale jeho pokus putoval jen do stojícího obránce Ulvestada.
21'
Pokud dnes Rakousko remizuje, postoupilo by tak do Ligy A, což by byl skvělý úspěch, ovšem šanci mají stále i Norové. Pokud tato oslabená sestava dokáže vyhrát o více jak dvě branky, postup by tak slavil právě severský kádr.
20'
Vzápětí na to, měli domácí další střelecký pokus u kterého se zjevil Marko Arnautović, jenže ani dnes jeho druhá střela na branku nepronikla.
19'
Rakousko se dostalo do velmi zajímavé šance! Jejich kombinační hra došla až do brankoviště, kde se tam o střelecký pokus snažil David Alaba, jeho ránu ale na poslední chvíli zblokoval stoper Andreas Hanche-Olsen.
17'
Po faulu domácího hráče, byl k vidění přímý kop Norska, který putoval rovnou do brankoviště, ovšem jako první se k míči dostal domácí brankář.
16'
Žlutou kartu dostává Stefan Ilsanker (Rakousko).
15'
David Alaba si nabíhal na velmi zajímavý centr za obranu, který by ho tak poslal samotného na branku, jenže pomezní sudí ho načapal v ofsajdovém postavení.
14'
Norové převážně agresivně presují, což však domácí hráči v klidu zvládají a žádné chyby díky tomu nevyvolávají. Uvidíme, co nám tak přinesou následující minuty.
13'
Andreas Ulmer se dlouho táhl s míčem, až nakonec našel malou skulinku v obraně, kterou se pokusil propálit. Jeho rána ale nakonec putovala vedle.
12'
Domácí hráči se nyní dlouhé dvě minuty drží na středu hřiště, kde se pokoušejí projít přes obranu Norska a vstřelit tak úvodní gól, ta ale zatím drží.
11'
Před zápasem jsem očekával, že v norské sestavě nastoupí více hráčů z domácí soutěže, nakonec je na place pouze jeden. Jedná se o hrotového útočníka Vetona Berishu, který obléká dres Vikingu. Uvidíme, jak se mu dnes bude dařit.
10'
Rakousko si tak vybojovalo první rohový kop, který nejdříve putoval mimo vápno, následně se tam ale do střely opřel Reinhold Ranftl, jehož střelu však vychytal norský brankář.
9'
Rakousko přeci jen zahrozilo. Do střely zpoza vápna se dostal bývalý hráč West Hamu Marko Arnautović, jenže jeho tvrdá rána byla nakonec zblokovaná obráncem Gabrielsenem.
8'
Domácí se snažili zahrozit kombinační hrou, ale finální přihrávka Ilsankera skončila jen na kopačce soupeře.
7'
Domácí Rakousko zatím nic velkého nepředvedlo, zatímco Norsko poměrně překvapivě tlačí. Uvidíme, zda se dnes ve Vídni dočkáme nějakého překvapení.
6'
Hosté měli k dispozici rovnou druhý rohový kop, ale ani tento nijak branku Rakouska neohrozil.
5'
Sabitzer fauloval, díky čemuž tak mohlo Norsko zahrávat přímý kop, jenž směřoval do středu vápna, ovšem ani tentokrát nikdo z hostů zakončit nedokázal.
4'
Domácí Rakousko dnes nastoupilo v červených dresech, zatímco Norsko v dresech bílo-modrých.
3'
Norsko zahrávalo první rohový kop tohoto zápasu, jenže míč putoval pouze na přední tyč, kde se o veškeré nebezpečí postarala obrana.
2'
Do první gólové situace se dostali Norové, kteří pronikli na hranici vápna, kde si míč připravil Jörgen Larsen, jeho pozemní pokus mu však brankář Pervan vychytal.
1'
O úvodní výkop se postarali Norové, kteří ihned rozehráli směrem dopředu, ale dlouhý nákop nedopadl tak jak by si hráči představovali.
1'

Rakousko: Pervan – Lainer, Ilsanker, Hinteregger, Ulmer – Ranftl, Baumgartlinger (C), X. Schlager, Alaba – Sabitzer, Arnautović.
Náhradníci: A. Schlager, Stankovic – Grbic, Gregoritsch, Kalajdžić, Onisiwo, Schaub, Trauner, Trimmel, Wiesinger, Žulj, Balič.

Norsko: Brätveit – Ryerson, Gabrielsen, Hanche-Olsen, Skjelvik – Zahid, Tronstad, Ulvestad, Daehli (C) – J. Larsen, Veton Berisha.
Náhradníci: Kristiansen – Askildsen, Börkeeiet, Evjen, Granli, Thorstvedt, Vindheim.

Rozhodčí: B. Bastien – H. Zakrani, F. Haquette.
Vzájemná utkání:

4.9.20 – Norsko – Rakousko 1:2
20.11.02 – Rakousko – Norsko 0:1
29.8.79 – Rakousko – Norsko 4:0
30.8.78 – Norsko – Rakousko 0:2
23.9.59 – Rakousko – Norsko 5:2
Norsko se nachází na druhém místě s 9 body. Na kontě mají tři výhry, jednu prohru a ještě zápas k dobru. Jak jsem již zmiňoval a všude se i píše, Norsko dnes nastoupí s velmi oslabenou sestavou, kde budou spíše hráči z domácí Eliteserien. Uvidíme, jak se tomu postaví a zda dnes Rakousko zaskočí, nebo to bude naopak. Pokud Norsko pomýšlí o postupu, budou dnes muset hrát za 3 body. Kdyby se to Norsku povedlo, muselo by vyhrát i odložený duel s Rumunskem. Norsko si připsalo zatím jednu jedinou prohru, a to právě s Rakouskem po zpackaném prvním poločasu. Ve druhém sice snížili, ale na vyrovnání už neměli. Uvidíme, jak tomu dnes tedy bude.
Rakousko se nachází na 1. místě s 12 body. Na kontě mají čtyři výhry a jednu prohru. Dnes se postaví velmi oslabenému Norsku, což je tak dělá velkými favority. Jak jsem již zmiňoval, Rakousko potřebuje pouhý bod k postupu do Ligy A, mezi ty nejlepší celky Evropy. Pokud by však dnešní zápas s překvapením prohráli, museli by doufat ve výhru Rumunska, neboť Norsko má ještě zápas k dobru. Jedinou porážku si Rakousko připsalo proti Rumunsku, a to 3:2. Poslední vzájemný duel skončil výhrou Rakouska 2:1, a to díky vydařenému prvnímu poločasu, Norsko již pak srovnat nedokázalo. Uvidíme, zda se bude konat ve Vídni překvapení, nebo Rakousko splní lehkou roli favorita.
Dobrý večer všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes se podíváme na Ligu národů, a to konkrétně na zápas Rakousko – Norsko. Rakousku stačí pouhý bod, aby si zajistilo postup do Ligy A, zatímco Norsko musí nutně vyhrát, ovšem chybět jim bude celá sestava se slavnými jmény. U hráčů se totiž objevil Covid-19 a museli tak do karantény. Do Vídně by tak měl přijet velmi oslabený kádr s hráči z domácí ligy. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.