Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Rakousko : Rumunsko - 7. září 2020   20:45

Rakousko
Rakousko
17' Baumgartner (Lainer) • 80' Onisiwo (Baumgartner)
2:3
(1:1)
Rumunsko
Rumunsko
3' Alibec  (Coman) • 51' Grigore  (Chiricheş) • 70' Maxim
Rakousko
A. Schlager – Lainer, S. Posch, Hinteregger, Ulmer – Grillitsch, Baumgartlinger (C) (59. Onisiwo) – Sabitzer, X. Schlager, Baumgartner – Gregoritsch (73. Grbic).
Nyberg – Beigi, Söderqvist (všichni SWE)
Wörthersee Stadion, Klagenfurt
Rumunsko
Tătăruşanu – Burcă, Chiricheş (C) (74. Nedelcearu), Grigore, Bancu – Maxim, Crețu, Stanciu – Deac (40. Iancu), Alibec (68. Puşcaş), Coman.

To už je ode mne pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji poklidný zbytek večera.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:5. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 15:20.
Rumunsko i přes roli outsidera senzačně poráží Rakousko a to naprosto zaslouženě! Hosté se prosadili hned na začátku utkání, a i když soupeř poměrně rychle vyrovnal, nesesypali se z toho. Pak sice byli Rakušany přehráváni, ale vydrželi to až do přestávky, kde nabrali novou energii díky čemuž se prosadili podruhé a vzápětí potřetí, díky čemuž si vlastně zajistili tři body. Rakousko pak sice ještě dokázalo snížit, ale ne vyrovnat, kvůli čemuž se musí smiřovat s bolestivou porážkou na vlastním trávníku.
90+5'
90+4'
Poslední standardku domácího celku sice musel řešit Ciprian Tătăruşanu, ale ten v pohodě zachytil záchrannou hlavičku spoluhráče. Míč následně vykopává až do útoku.
90+3'
Ciprian Tătăruşanu uklízí míč až na druhou polovinu hřiště, tam navíc míč končí v autu. Rakušané tak přicházejí o další sekundy.
90+2'
Domácí to sice nyní dobře vykombinovali, ale Adrian Grbic zcela pokazil zakončení, protože míč poslal jen vysoko nad horní tyč.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Pomalu vstupuje do nastavení, ale Rakousko si nemůže vytvořit žádné další šance. Rumuni doslova zamkli své pokutové území.
89'
Adrian Grbic trefil loktem Alexandra Crețu do obličeje, což je určitě nepříjemná záležitost. Rumunský hráč tak potřebuje chvíli, aby se sebral.
88'
Rumunsko málem využilo dalšího zaváhání při rozehrávce soupeře, tentokrát ale Alexander Schlager včas odkopl míč co nejdál od jeho klece.
87'
Žlutou kartu dostává Nicolae Stanciu (Rumunsko).
86'
V posledních minutách drží míč jen rakouští fotbalisté, což je tedy pro hosty extrémně vyčerpávají, ale přece jen pořád vedou, o co jim jde hlavně.
85'
Dragoș Grigore se svíjí v bolestech a nejspíš tomu trochu přidává, aby získal pár sekund. Nakonec se bez problémů zvedá a Ciprian Tătăruşanu bude rozehrávat.
84'
Rakušané sice dostali míč do šestnáctky, ale tam jim bylo dáno minimum prostoru, kvůli čemuž se zase musí stahovat jen dozadu.
83'
Ciprian Tătăruşanu posílá míč co nejdál od své klece tak, aby získal co nejvíce času. To se mu docela daří, ale jeho spoluhráči už moc sekund nezískali.
82'
Domácí samozřejmě okamžitě začínají tlačit a pokouší se o další branku. Musí si ale dát pozor na protiútoky, ze kterých nyní bude Rumunsko hrozit.
80'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Rakousko ještě přece jen snižuje a čeká nás zajímavý závěr zápasu! Centr Christopha Baumgartnera skončil přesně na hlavě KARIMA ONISIWA, který byl ještě ve skvělé pozici, takže míč bez problémů poslal přímo do sítě. Asistence: Christoph Baumgartner.
79'
Florian Grillitsch měl dobrou pozici k zakončení na hranici pokutového území. Jeho rána vypadal skutečně nebezpečně, jenže se nakonec nevešla mezi tři tyče.
78'
Karim Onisiwo už z posledních sil alespoň dokázal poslat míč do vápna, čímž zabránil ztrátě a získal aspoň aut.
76'
Naši jižní sousedé začínají další útok od své brány, ale už s ním nikam moc nespěchají. Proti napadajícím Rumunům to navíc není vůbec snadné.
75'
Rakousku stále nic nevzdává, ale šance na vítězství je už pouze teoretická. Další centr Floriana Grillitsche je totiž bez problémů odvrácen.
74'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Vlad Chiricheş, přichází Ionut Nedelcearu.
73'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Adrian Grbic.
70'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
Domácí se sami vzdávají šance na vyrovnání a nejspíš prohrají! Nutno ale vyzdvihnout také výborný výkon ALEXANDRA MAXIMA, který dostal dárek od Stefana Posche v podobě přihrávky. Následně velmi šikovně přeloboval vyběhnutého Alexandera Schlagera.
69'
Ciprian Tătăruşanu si dává s odkopem samozřejmě na čas. Jeho tým totiž pořád drží těsné vedení, to tak bude muset bránit ještě minimálně 21 minut.
68'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Denis Alibec, přichází George Puşcaş.
68'
Centr Stefana Posche je sražený do autu, který poté rychle rozehrává. Následný vzdušný pas už se dostává do vápna, ale nevede k žádnému zakončení.
67'
Alexandru Maxim si dobře vystihl soupeřící přihrávku, ale míč si nedokázal ideálně zpracovat, takže mu utekl až do zámezí. Bude tedy rozehrávat Alexander Schlager.
65'
Hosté jsou v plném počtu stáhnutí u svého pokutového území, které jsou odhodlaní za každou cenu ubránit. To se jim zatím bez většího úsilí daří.
64'
Rakušané následně vymysleli centr. Na něm se podílel zejména Christoph Baumgartner, který to trochu nakombinoval i se střelou, ale jeho nákop byl nepřesný, takže to bylo k ničemu.
63'
Domácí to zkusili přes levou stranu, kam poslali daleký nákop, ale ten si dokázal najít Andrei Burcă, který míč bez váhání uklidil do autu.
62'
Andrei Burcă a Christoph Baumgartner se střeli hlavami, což je bolestivá záležitost hlavně pro rumunského hráče. Vzápětí si totiž vyžaduje ošetření.
61'
Karim Onisiwo hned po svém příchodu zkusil něco vymyslet za pomocí kliček, ale míč si nechtěně dovedl až za brankovou čáru, což znamená odkop pro rumunského gólmana.
59'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Julian Baumgartlinger, přichází Karim Onisiwo.
59'
Ve vápnu se nyní tlačil k zakončení Denis Alibec, což mu nebylo dovoleno. Míč proto vracel patičkou do středu šestnáctky, ale i to rakouská obrana pohlídala, i když s mírnými problémy.
58'
Po dlouhé době si do míče kopne také domácí brankář Alexander Schlager, který zpracovává soupeřící nákop a rychle rozehrává nakrátko.
57'
Stefan Lainer jen tak tak udržel míč na hrací ploše, následně ho tedy vrátil Floriana Grillitschovi, který odcentroval, ale neúspěšně.
55'
Hosté vědí, že teď se budou muset soustředit hlavně na bránění, na což se také začínají připravovat.
54'
Rakušané se rychle oklepali z inkasované branky a už získali rohový kop, ale Christoph Baumgartner ve vápnu nenašel žádného ze spoluhráčů.
53'
Hosté jsou na koni, málem se prosadili již potřetí, ale hlavička z bezprostřední blízkosti se jen těsně nevešla mezi tři tyče!
51'
Rumunům se vydařil vstup i do druhé půle, protože jdou zase do vedení! Centr z přímého kopu prodloužil Vlad Chiricheş na DRAGOȘE GRIGOREHO, který v málem vápnu dostal čas na zpracování i zakončení, míč tak poslal nechytatelně k levé tyči. Asistence: Vlad Chiricheş.
50'
Alexandru Maxim pěknou patičkou dostal míč na rozběhnutého Nicolae Stancia, který si následně došel pro nedovolený zákrok.
49'
Hosté konečně budou moci zaútočit. Úspěšně totiž odvrátili roh a následně si dokázali vybojovat aut na půlící čáře.
48'
V druhém poločase zatím hraje jen na rumunské polovině, kde už začínají kombinovat domácí fotbalisté. Ti také zatím moc nespěchají.
47'
Žlutou kartu dostává Dragoș Grigore (Rumunsko).
46'
Výkop tentokrát patřil Rumunům, kteří se dopředu nějak obzvlášť nehrnou. Nejprve musí zjistit, jaké je to hrát z opačné strany.
46'
První půle nám nabídla docela atraktivní podívanou, kdy pořád byla vidět nějaké snaha o skórování, míč skoro vůbec nestál. Aktivnější jsou určitě favorizování Rakušané, kteří sice rychle inkasovali, ale vzápětí dokázali vyrovnat, takže stále mají šanci na výhru. Stejnou příležitost mají však také Rumuni, kteří se o tři body ještě srdnatě porvou.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
45+4'
45+3'
Rumuni si při bránění pomohli dalším relativně zbytečným faulem, tentokrát se provinil Alexandru Maxim. Jeho čin tak musel hasit jistým zákrokem Ciprian Tătăruşanu.
45+2'
Hra se v nastavení přelévá ze strany na stranu. Každý by se ještě chtěl prosadit, ale zároveň bych nechtěl inkasovat.
45+1'
Nastavují se tři minuty.
45'
Rakousko se při bránění moc dlouho nezdrželo, po zisku míče se okamžitě tlačí zpět dopředu, kde si došlo pro další nedovolený zákrok soupeřícího hráče.
44'
Další útočné snažení Rakousku ukončuje ofsajd Floriana Grillitsche. Hosté už asi s rozehrávkou moc spěchat nebudou, ale by nemohli v první půli inkasovat.
42'
Vlad Chiricheş fauluje při souboji Martina Hintereggera, což znamená nebezpečný přímý kop pro domácí. Ten ale Rumunsko bez problémů odvrátilo.
41'
První půle už se rychle blíží do svého závěru. Míč tak nyní drží Rakušané, kteří opatrně kombinují směrem dopředu, za žádnou cenu nechtějí vyrobit žádnou chybu.
40'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Ciprian Deac, přichází Gabriel Iancu.
39'
S Ciprianem Deacem to asi bude opravdu vážné, protože už pro něj jdou nosítka. Podle ošetření to pak vypadá na vyvrtnutý kotník, což rozhodně není dobrá zpráva.
37'
Rakušané začínají soupeře zase svírat. Vše ale prozatím ukončil Ciprian Deac, který se svíjí v bolestech a vyžaduje ošetření.
36'
Z hranice pokutového území to zkoušel po pohledné kombinaci také jeden z rakouských hráčů, ale mělo to podobný výsledek jako před chvílí u soupeře. Míč skončil jen na obránci.
34'
Po dlouhé době získává roh také Rumunsko. Centr netradičně letěl na hranici šestnáctky, odkud přišel pokus o volej, ale ten skončil jenom na jednom z bránících hráčů.
33'
Hosté jsou plně odhodláni k tomu, aby si vzali vedení zpět. Další útok řídil opět Alexandru Maxim, který ale získává jenom aut.
32'
Zápas se pořád drží ve vysokém tempu. Rumuni se opět pokoušeli po úspěšném ubránění o nějaký protiútok, ale na půlící čáře byl pozastaven, avšak získali aspoň aut.
31'
Domácí si staví míč k dalšímu rohovému kopu. Ten přináší další hlavičku, ale ta nemířila ani mezi tři tyče, takže moc nebezpečná nebyla.
30'
Balón má po delší době v moci Ciprian Tătăruşanu, který s odkopem dlouhá váhá. Nakonec zkusil najít Florinela Comana, ale to se mu úplně nepovedla, i když získal aspoň aut.
29'
Rakušané musí být s rozehrávkou hodně opatrní, protože jsou již u vlastního vápna napadání. Míč sice neztrácí, ale za minuty se nikam neposunuli.
28'
Hosté pokračují v útoku v ponechané výhodě, ale Alexandru Maxim vymyslel jen opravdu vysoká centr, na který nemohl nikdo dosáhnout.
26'
Rakousku už mohlo jít do vedení! Díky rychlé kombinaci se Xaver Schlager dostal až před gólmana, ale tuto šanci trestuhodně zahodil střelou přímo do něj!
25'
Rumuni už jsou směrem dopředu dlouho bezradní. Nyní přišel jen další dlouhý pas, který znamená odkop pro Alexandera Schlagera.
24'
Alexandru Maxim nyní donutil soupeře k faulu, takže jeho spoluhráči budou moci po delší době zaútočit. Ciprian Deac si ale sbíhá pro přihrávku jen v ofsajdovém postavení.
23'
Andrei Burcă dokázal doběhnout nákop letící přes něj, ale celou dobu byl pod tlakem, takže poté míč raději odkopl do autu.
22'
Alexandru Maxim to po souboji ve velké rychlosti neubrzdil a narazil do reklamních bannerů, což je určitě bolestivá záležitost. Mimo hru je tak ošetřován.
21'
Rumuni hrají většinu času bez balónu, což musí být extrémně náročné. Nyní však soupeř na chvíli odstoupil dozadu, takže si mohli odpočinout, ale na na dlouho.
20'
První dvacetiminutovka nám nabídla pohlednou podívanou. Viděli jsme už dva přesné zásahy a pomalu se schyluje k dalším gólům.
19'
Rakušané toho nemají dost a už útočí na obrat. Stefan Lainer se zase dokázal uvolnit na pravé straně, ale tentokrát už nedokázal přesně přihrát.
17'
Domácí rychle srovnávají stav zápasu a začínáme zase od nuly! Nákop na pravou stranu dokázal Stefan Lainer šikovně hlavičkovat do vápna k CHRISTOPHU BAUMGARTNEROVI, který si výborně poradil i v těžké pozici, protože volejem zametl míče k tyči. Asistence: Stefan Lainer.
15'
Stefan Lainer obětavě vletěl proti centrujícímu míči, čímž ho uklidil na rohový kop. Ten společně se spoluhráči bez problémů ubránili, protože nakonec jeden z rumunských hráčů fauloval.
14'
Denis Alibec nechá doletět míč za postranní čáru, aby mohl Andrei Burcă vhazovat. Christoph Baumgartner následně raději zase uklízí míč do autu.
13'
Florinel Coman byl faulován, načež se drží za svou nohu, ale naštěstí na nic vážnějšího to nevypadá. Nejspíš to v pohodě rozhýbe.
12'
Andrei Burcă posílá aut až na střed hřiště, ale to se moc nevyplatilo, protože jeho spoluhráč byl odsud okamžitě vytlačen.
11'
Rumunsko ubránilo i následný rohový kop a konečně si může oddechnout. Při pokusu o protiútok totiž jeden ze soupeřů fauloval.
10'
Málem bylo srovnáno! Centr si našel Martin Hinteregger, který ho dokázal hlavičkovat směrem na bránu, ale orazítkoval jenom břevno!
9'
Jeden z hostujících hráčů si při souboji pomohl nedovoleným zákrokem, což znamená první nebezpečnější standardní situaci pro domácí fotbalisty.
8'
Rakušané už trochu uklidnili hru a opatrně se začínají pokoušet o vyrovnání, ale Stefan Lainer si náročnou vzdušnou přihrávku nedokázal zpracovat.
6'
Andreasu Ulmerovi se tentokrát aut povedlo, ale k ničemu to nevedlo, protože Rumuni díky své obraně rychle získali míč pod svou kontrolu.
5'
Hosté stále nemají dost. Florinel Coman se pokusil proniktou přes levou stranu, ale odtud byl tvrdě vytlačen zpět.
3'
Rumuni využívají svou první vážnější příležitost a jdou do vedení! Florinel Coman si vedl míč přes střed hřiště. S přihrávkou si pak počkal do té chvíle, než na něho půjdou dva protihráči, pak míč poslal na uvolněného DENISE ALIBECA, který se z hranice šestnáctky trefil do tyče, od které se míč odráží do sítě. Asistence: Florinel Coman.
2'
Pomocí nákopu to dopředu zkoušelo také Rumunsko, ale to poslalo míč jen do autu, který však nepřesně rozehrává Andreas Ulmer. To hosté okamžitě zkusili potrestat, takže Alexander Schlager musel zasahovat.
1'
Úvodní výkop obstarali rakouští fotbalisté, kteří následně míří dopředu pomocí nákop. Ten ale končí jen u Cipriana Tătăruşana.
1'

Rakousko: A. Schlager – Lainer, S. Posch, Hinteregger, Ulmer – Grillitsch, Baumgartlinger (C) – Sabitzer, X. Schlager, Baumgartner – Gregoritsch.
Náhradníci: Pervan, Stankovic – Dragović, Ilsanker, Grbic, Ranftl, Lienhart, Žulj, Wöber, Trimmel, Onisiwo, Monschein.

Rumunsko: Tătăruşanu – Burcă, Chiricheş (C), Grigore, Bancu – Maxim, Crețu, Stanciu – Deac, Alibec, Coman.
Náhradníci: Nita, Lazar – Toșca, Hanca, Nedelcearu, Nistor, Puşcaş, Ștefan, Hagi, Iancu, Bus, Cicaldau.

Rozhodčí: Nyberg – Beigi, Söderqvist (všichni SWE).
Rumunsko
Rumunsko bylo ve svém prvním utkání favoritem, ale tuto roli nedokázalo potvrdit. Proti Severnímu Irsku šlo sice rychle do vedení, ale to nedokázalo jen těsně udržet. Soupeř totiž vyrovnal až v 86. minutě, na což už Rumuni nedokázali zareagovat. Dnešní hosté se ale zejména připravují na kvalifikaci na Euro, takže jim o tyto dva duely moc nejde. Chtějí je ale samozřejmě sehrát co nejlépe, aby byli před nejdůležitějšími zápasy sezony v dobré náladě. Dnes by tak chtěli ideálně vyhrát, ale budou to mít extrémně složité.

První utkání Ligy národů
Rumunsko vs. Severní Irsko – 1:1
Rakousko
Rakušané zahájili druhý ročník Ligy národů na výbornou. V prvním utkání skupiny 1 se střetli s ambiciózním Norskem, které táhne zejména Erling Håland. Ten také z části potvrdil svou roli tahouna, ale připsal si jeden přesný zásah, který na výhru nestačil. Rakousko se totiž trefilo rovnou dvakrát, díky čemuž mohlo slavit výhru 2:1 a cenné tři body. Dnes tak bude chtít na tuto výhru navázat proti dalšímu těžkému soupeři.

Norsko vs. Rakousko – 1:2
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Reprezentační přestávka už pomalu směřuje do svého závěru, dnes večer tak Rakousko s Rumunskem sehraje své druhé a poslední utkání před opětovným zahájením ligových soutěží. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.