Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Rumunsko : Sev. Irsko - 4. září 2020   20:45

Rumunsko
Rumunsko
25' Puşcaş (Chiricheş)
1:1
(1:0)
Sev. Irsko
Sev. Irsko
86' Whyte  (K. Lafferty)
Rumunsko
Tătăruşanu – Hanca (86. Nedelcearu), Chiricheş (C), Toșca, Bancu – Stanciu, Cicaldau (73. Nistor), Maxim – Hagi (56. Crețu) – Puşcaş, Alibec.
Letexier – Mugnier, Danos (všichni Francie)
Venue Arena Naţională
Sev. Irsko
Peacock-Farrell – McNair, Cathcart, Ballard (90+1. Smith) – Dallas, S. Davis (C), C. Evans (77. K. Lafferty), Lewis – Magennis, Saville – Washington (65. Whyte).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. Domácí měli i v průběhu druhého poločasu více ze hry, za což především mohlo vyloučení hostujícího Magennise. Rumunsko mohlo nejednou své vedení pojistit další brankou, jenomže to by v hostující brance nesměl stát Peacock-Farrell, který dnes podržel svůj celek. Severní Irsko se i v početní nevýhodě nadechlo k ojedinělé šanci, která k překvapení všech skončila až v brance. Rumunsko tak doplatilo na nevyužité šance a z tohoto zápasu bere pouze bod.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 6:0. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 20:17.
90+6'
90+4'
Jedna z posledních útočných akcí od domácích hráčů, kteří se marně pokouší o vedoucí branku.
90+3'
Rumunsko mělo během nastaveného času k dispozic rohový kop, který se ovšem snesl přímo do míst, kam přispěchal Peacock-Farrell, který balón vyboxoval.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.
90+1'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Daniel Ballard, přichází Michael Smith.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, závěr bude ještě hodně zajímavý. Zcela určitě totiž budeme sledovat nastavený čas.
87'
To jsou věci! Rumunsko si totiž mohlo vzít své vedení zpět, jenomže ve vyložené šanci selhal zakončující Alibec, který levačkou trefil pouze břevno.
86'
Severní Irsko právě vstřelilo branku!
Je to tady, Rumunsko své šance sice neproměnilo, za což pyká inkasovanou brankou! Hosté totiž zahrávali volný kop z obrovské vzdálenosti, který směřoval do pokutového území. Tam se v klíčovém souboji povedlo uspět střídajícímu Laffertymu, který našel naběhnuvšího GAVINA WHYTEA, jenž hlavičkou překonal domácího brankáře.
86'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Sergiu Hanca, přichází Ionut Nedelcearu.
84'
Zničehonic se k nesmírně nebezpečnému pokusu dostal McNair, který to zkoušel prudkým centrem napříč šestnáctkou, avšak žádný ze spoluhráčů na míč nedosáhl.
83'
Do konce tohoto zápasu zbývá necelých deset minut, na druhou branku stále marně čekáme. Rumunsko své šance mělo, hosté tak stále mohou vyrovnat na 1:1.
82'
V krátkém časovém sledu další nedovolený zákrok, o který se postaral hostující Saville, jenž šel do souboje o míč kopačkou napřed. Domácí hned rozehráli.
81'
Po dalším ze soubojů pro změnu na zemi skončil Hanca, ke kterému se seběhl lékařský personál Rumunska. Zřejmě se jedná o problém s pravým kotníkem.
80'
Další vyložená šance domácích nekončí brankou! Nejprve velice nebezpečně zakončoval Puscas, kterého fantasticky vychytal Peacock-Farrell. Posléze nad branku pálil Stanciu.
79'
V souboji jeden na jednoho zcela evidentně nestíhal hostující Ballard, který nakonec zatáhl unikajícího Hancu za dres. Bude z toho standardka pro Rumunsko.
78'
Žlutou kartu dostává Dan Nistor (Rumunsko).
77'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Corry Evans, přichází Kyle Lafferty.
76'
Domácí reprezentace pokračovala rozehrávkou od vlastního pokutového území. Poprvé se k míči dostal střídající Nistor, který u postranní lajny hledal Hancu.
75'
Peacock-Farrell tak po předchozím ohrožení branky mohl odkopávat od své svatyně. Ani tentokráte do hry nezapojil spoluhráče, Whyte měl k míči hodně daleko.
74'
Málem to bylo o dvě branky! Na levé křídlo si totiž seběhl Bancu, který ihned cpal míč pod sebe, kde si málem vlastní branku vstřelil jeden z hostů. Jeho odvrácení skončilo pouze na tyči!
73'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Alexandru Cicaldau, přichází Dan Nistor.
73'
Mimo jiné nám do konce zápasu zbývá závěrečná dvacetiminutovka. Rumunsko stále drží nejtěsnější možné vedení, které je zároveň hodně ošemetné.
72'
Po zhruba minutovém přerušení se opět pokračuje ve hře. Rozhodčí přisoudil míč Rumunsku, které ihned navázalo na předchozí rozehrávku a kombinuje.
71'
Po celkem důrazném souboji skončil na zemi hostující Ballard, který si vyžádal lékařské ošetření. Hlavní sudí raději přerušil hru, chvíli se totiž hrát nebude.
66'
Další zakončení směrem na hostující branku, Peacock-Farrell si se střelou doprostřed branky dokázal poradit. Severní Irsko se začíná dostávat pod tlak.
65'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Conor Washington, přichází Gavin Whyte.
64'
Na vlastní polovinu se vracel pro balón Tosca, který ho předal vedle stojícímu Chirichesovi. Rumunsko se snažilo přenést hru, což ale přečetl Ballard.
63'
Je za námi více než hodina hry, druhý poločas tak trochu navazuje na ten první. Severní Irsko sice prohrává, avšak i v početní nevýhodě se pokouší útočit.
62'
Alibec i tentokráte velice přesně hledal útočného parťáka Puscase, který se do míče opřel zpoza pokutového území. Peacock-Farrell si prostředek branky pohlídal.
61'
Velice zkušeně to poblíž středového kruhu provedl Hanca, který se chytře obtočil kolem své osy, díky čemuž se zbavil napadajícího Evanse. Domácí kombinují.
60'
Domácí brankář Tatarusanu i tentokráte pomohl svému celku s rozehrávkou, na kterou navázal Stanciu. Záložník pražské Slavie našel rukavice brankáře.
59'
Nahrávka Chirichese sice našla nohu Creta, avšak druhý jmenovaný nedokázal prodloužit na nohu Alibeca. Při další akci ve skluzu zakončoval vedle Maxim.
58'
Alibec sice postupoval volným prostorem, jenomže se mu nepovedlo přesněji přenést hru. Našel totiž pouze McNaira, který si chytře došel pro další faul Rumunska.
57'
Navíc to bylo s nedovoleným zákrokem napadajícího Stancia, který místo míče zasáhl nohu protihráče. Severní Irové se přesto nedostali na druhou stranu.
56'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Ianis Hagi, přichází Alexandru Crețu.
55'
Obrovská šance Rumunska! Na nadýchanou nabídku si dokázal naskočit Puscas, jehož hlavička o zem skončila na připraveném brankáři.
54'
Rumunsko tak rozehrávalo od vlastní svatyně, přičemž to i tentokráte zkoušelo po zemi. Hanca si pokoušel narazit s Puscasem, s čímž ale počítal Ballard.
53'
Posléze došlo k důraznému souboji, při kterém si faulem pomohl již se žlutou kartou hrající Hagi. Tady se klidně dala tasit druhá žlutá, Hagi ale pokračuje.
52'
Ofsajdové postavení potvrdil také opakovaný záběr, na ofsajdy tak máme srovnáno. Mezitím vykopával Peacock-Farrell, který se snažil nalézt Washingtona.
51'
Tatarusanu v tomto případě rozehrál po zemi na Toscu, který se prudkým pasem pokoušel nastartovat Alibeca. Posledně jmenovaný se ale ocitl pouze v ofsajdu.
50'
A výsledkem je nedovolený zákrok dotírajícího Evanse, což pro domácí znamená zisk standardní situace. V tomto případě zřejmě půjde o prudký centr do ohně.
49'
Posléze se do útočení zapojil také domácí Maxim, který se dostal až k pokutovému území. Po jeho nahrávce se Hancovi povedlo roztáhnou hru na Stancia.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se hostujícímu celku povedlo vybojovat autové vhazování. Z levé strany ho obstaral McNair, který ovšem nenašel Dallase.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl celkem vyrovnanou podívanou. Rumunsko se přesto radovalo z jediné branky, o kterou se postaral Puscas. Po této brance se hostujícímu celku povedlo svého soupeře sevřít, avšak k žádné vyložené šanci to nakonec nevedlo. Pro Severní Irsko navíc přišel další trest, druhou žlutou kartu totiž obdržel křídelník Magennis, pro kterého tento zápas předčasně skončil.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Rumunsko rozjelo další kombinaci na polovině soupeře, přičemž domácí hráči nikam nepospíchají. Stanciu obešel protihráče a poté přesně hledal Maxima.
42'
První karta také pro domácí reprezentaci, provinil se talentovaný Hagi, který byl v souboji příliš pozdě.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Další velký malér pro Severní Irsko! Již se žlutou kartou hrající Magennis fauloval soupeře loktem, za což si vysloužil druhou žlutou kartu, a tedy červenou.
38'
V krátkém časovém sledu se domácí dopustili dalšího faulu, po kterém standardku rozehrál McNair. Cvičený signál přinesl centr, při kterém Evans mířil do rukou brankáře.
37'
Tatarusanu měl po delší době práci, padající předmět se mu povedlo sevřít přesně do svých rukavic. Poté došlo k vyhození balónu na volného kanonýra Puscase.
36'
Domácí se snažili překvapit obranu soupeře rychlou kombinací, jenomže nahrávka směrem na Alibeca skončila pouze v zámezí. Vhazovat tak bude Dallas.
35'
Rumunsko zahrávalo další standardní situaci, která ovšem nepřinesla nic nebezpečného. Naopak jsme sledovali snahu o rychlý kontr, kterou přesekl Maxim.
34'
Saville zkoušel levačkou odcentrovat do pokutového území, kde ovšem našel hlavu připraveného Chirichese. Další výpad se povedlo ubránit Cicaldauovi.
33'
Žlutou kartu dostává Corry Evans (Severní Irsko).
32'
Do menších problémů se dostal hostující Ballard, který před napadajícím Hancou odehrál míč směrem do pokutového území, kde vypomohl Peacock-Farrell.
31'
Je za námi třetina hry, zatím jsme se dočkali jediné branky. Rumunsko má i po vstřelené brance více ze hry, naopak hostující celek je čím dál více pasivní.
30'
Jeho dalekonosný pas měl na opačné polovině oslovit Washingtona, který ani v tomto případě ve vzduchu neuspěl. Odražený předmět navíc sebral Stanciu.
29'
V pokutovém území se na zemi ocitl domácí Alibec, který neuspěl s žádostí o pokutový kop. Místo toho byl pískán ofsajd, rozehrávat bude Peacock-Farrell.
25'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
Aktivita domácího mužstva nakonec končí vedoucí brankou! Rumunsko mělo k dispozici standardní situaci z pravé strany, kterou nakonec rozehrál Hagi. Ten cvičeným signálem oslovil za pokutovým územím stojícího Stancia, který pálil na branku. Peacock-Farrell vyrazil pouze před sebe, kde se v pádu Chirichesovi povedlo nahrát před prázdnou branku na GEORGE PUSCASE, před kterým číhala prázdná branka.
24'
Domácí se na delší časový úsek usídlili na polovině soupeře, kde sledujeme celkem zdlouhavou kombinaci. Severní Irsko se snaží napadat rozehrávku.
23'
Jenomže se v bolestech ocitl na zemi zatím nenápadně hrající Alibec, který se drží za kotník. Na nic vážného to nevypadá, sudí přesto raději hru přerušil.
22'
Tatarusanu dokázal roztáhnout hru na osamoceného Hancu, ke kterému bleskovým způsobem přistoupil Lewis, od kterého šel míč opět za autovou lajnu.
21'
Každopádně máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám branku nepřinesla. Rumunsko je sice aktivnější, avšak šanci si zatím nevypracovalo.
20'
U postranní lajny se povedlo zablokovat nahrávku Lewisovi, od kterého šel míč do zámezí. Z pravé strany tak vhazoval Hanca, který se nedostal přes Evanse.
19'
Peacock-Farrell obstaral dalekonosný nákop, při kterém se do hlavičkového souboje dostával Washington, který ovšem proti Chirichesovi neměl moc šancí.
18'
Od vlastního pokutového území vyvážel hrací předmět kapitán Chiriches, který nakonec spolupracoval s Toscou. Do kombinace se zapojil také Stanciu.
17'
Sudí si všiml nedovoleného počínání napadajícího McNaira, který zatáhl soupeře za dres. Ještě předtím ale fauloval Cicaldau, rozehrávat bude Severní Irsko.
16'
S míčem si opět zahrál domácí brankář Tatarusanu, který zpětnou nahrávkou oslovil Toscu. Ten zkoušel na druhé straně najít Puscase, kterého hlídal Evans.
15'
Po pravém křídle si to opět namířil talentovaný Hagi, který dokonce prošel až k hranici pokutového území. Ballard ovšem po zisku míče odkopával do autu.
13'
Žlutou kartu dostává Josh Magennis (Severní Irsko).
13'
Nakonec jsme se ničeho nebezpečného nedostali, centrovaná nabídka se totiž snesla pouze vedle rumunské branky. Mezitím Tatarusanu rozehrál po zemi.
12'
Hlavní sudí si všiml dalšího nedovoleného zákroku, přičemž se faulem prezentoval domácí Chiriches. Soupeř tak bude zahrávat zajímavou standardní situaci.
11'
Do ní se zapojil také defenzivně laděný Tosca, který se dostal až na útočnou polovinu. Tam mu vystavil stopku důrazný Dallas, který nahrál na Cathcarta.
10'
Severní Irsko se ani v tomto případě daleko nedostalo, Cicaldau totiž dokázal zavřít střed hrací plochy. V tuto chvíli sledujeme kombinaci domácích hráčů.
9'
Hagi si na pravém křídle řekl o nahrávku, avšak poté se mu nevydařila spolupráce s Puscasem. Míč se totiž dostal pouze do zámezí, soupeř bude vhazovat.
8'
Domácí hráči tentokráte neprošli středem hrací plochy, avšak příliš to vadit nemusí. Lewis totiž odkopával pouze do zámezí, vhazovat tak bude moci Hanca.
7'
Nakonec to ale bylo s útočným faulem, kterým se prezentoval dotírající Magennis. Hlavní sudí byl i tentokráte pozorný, rozehrávat tak bude moci Chiriches.
6'
Severní Irsko si rovněž vybojovalo vůbec první aut, který si vzal na starost McNair. Tomu na pomoc přispěchal Evans, jenž se s míčem dostává na druhou stranu.
5'
Rumunsko nejprve kombinovalo na vlastní polovině, načež se Stanciuovi povedlo přenést hru na levou stranu, kde se ovšem Maxim nedostal přes McNaira.
4'
Tatarusanu tak mohl rozehrávat od své branky, přičemž to zkoušel do strany na osamoceného Hancu. Ten dokázal trefit Lewise, díky čemuž vybojoval aut.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme se dočkali zakončení ze strany hostujícího celku. Washington to zkoušel zpoza šestnáctky, avšak trefil pouze soupeře.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Rumunsko: Tătăruşanu – Hanca, Chiricheş (C), Toșca, Bancu – Stanciu, Cicaldau, Maxim – Hagi – Puşcaş, Alibec.
Náhradníci: Nita, Lazar – Coman, Bus, Crețu, Deac, Grigore, Iancu, Nistor, Nedelcearu, Ștefan, Burcă.

Severní Irsko: Peacock-Farrell – McNair, Cathcart, Ballard – Dallas, S. Davis (C), C. Evans, Lewis – Magennis, Saville – Washington.
Náhradníci: Carson, McGovern – Boyce, Cooper, Ferguson, K. Lafferty, Lavery, McGinn, C. McLaughlin, Smith, Thompson, Whyte.

Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Danos (všichni Francie).
Severní Irsko

Na opačné straně stojí reprezentace Severního Irska, která to měla o poznání složitější. Byla totiž zařazena do druhé nejtěžší ligy, jejíž skupiny čítaly pouze tři mužstva. Severní Irsko se tak dostalo do nepříjemné společnosti Rakouska a Bosny a Hercegoviny. Výsledkem byla poslední pozice, přičemž se hostujícímu týmu tohoto zápasu nepovedlo získat ani jeden bod. Severní Irsko během čtyř odehraných zápasů dokázalo vstřelit pouhé dvě branky, oproti tomu inkasovalo hned sedmkrát. Ani v jednom duelu se nejednalo nikterak drtivou porážku.
Rumunsko

Fotbalisté Rumunska se v předchozím vydání Ligy národů umístili na sympatické druhé pozici, avšak na postup to nestačilo. Rumunsko se dostalo do společnosti, kterou jim dělalo Srbsko, Černá Hora a Litva. Na jediném postupujícím místě se umístilo právě Srbsko, které se na Rumunsko dívalo s dvoubodovým náskokem. Domácí celek tohoto zápasu přesto během celé skupinové fáze neprohrál ani jedno utkání, naopak se mu ve třech zápasech povedlo naplno bodovat, zbylé tři duely přinesly remízu. Rumunsko se o navázání na tuto sérii pokusí také dnes.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Liga národů UEFA nám vstupuje do prvního hracího dny, my budeme společně sledovat velice zajímavý souboj mezi Rumunskem a Severním Irskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.