Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Česko - 4. září 2020   20:45

Slovensko
Slovensko
88' Schranz
1:3
(0:0)
Česko
Česko
48' Coufal  (Jankto) • 53' Dočkal   • 86' Krmenčík  (Darida)
Slovensko
Greif – Pekarík, Štetina (32. Valjent), Škriniar, Gyömbér – Hrošovský, Lobotka – Kucka (C), Duda (17. Zreľák), Haraslín – Boženík (65. Schranz).
Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs (všichni LVA)
Národný futbalový štadión, Bratislava
Česko
Vaclík – Coufal, Čelůstka, Kalas, Bořil – Darida, Král – Masopust (86. Ševčík), Dočkal (C), Jankto (68. Provod) – Hložek (72. Krmenčík).
Pavlenka – Hovorka, Brabec, Provod, Krmenčík, Ševčík, Kúdela, Kalvach, Matějů.

To už je ode mně pro dnešek vše. Češi tedy zvládli svou premiéru v druhém ročníku Ligy národů a z Bratislavy si vezou do Olomouc tři body. Na počtenou!
Češi Slováky přehráli téměř ve všech statistikách. Měli na kontě více střel na bránu i mimo ni, jednoznačně ovládli rohy a i míč drželi více času. Výsledek zápasu tedy rozhodně mluví i za to, jak probíhal.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 0:12. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 19:22.
Mezitím se odehrálo také druhé utkání ve skupině 2, kde se utkali Skotsko a Izrael. Zápas nakonec přinesl remízu 1:1, což tedy znamená, že Česko se nyní vyhřívá na prvním místě, i když po prvním kole se tomu nemůže přikládat vysoká váha.
Česko zahajuje druhý ročník Ligy národů na výbornou, protože po téměř bezchybném výkonu poráží Slovensko 3:1! Zpočátku utkání to však bylo více než vyrovnané a rozhodně vůbec nebylo jasné, kdo zvítězí. Tento stav trval až do přestávky, avšak po ní se čeští fotbalisté rozstříleli. Nejprve se trefil Vladimír Coufal a pak z penalty Bořek Dočkal, který tak zajistili výhru svému týmu. Tyto dva góly navíc Slováky složily, takže už se na žádnou reakci nezmohli. Jakmile se pak ještě prosadil střídající Michael Krmenčík, bylo hotovo. Slovenští fanoušci se však poté mohli alespoň jednou radovat, protože Ivan Schranz se prezentoval nádhernou střelou, ale nic to nezměnilo na to, že Češi ze svého prvního zápasu ve skupině berou plný počet bodů!
90+5'
90+4'
Po rozehrávce Dominika Greifa ještě čeští fotbalisté velmi aktivně presují.
90+3'
Jeden z českých hráčů si ještě při souboji o balón pomohl nedovoleným zákrokem, po kterém se Slováci ještě nejspíš naposledy ubírají dopředu.
90+2'
Zápas už se vyloženě jenom dohrává. Bořek Dočkal ještě hledal před bránou dalšího spoluhráče, což by se mu i povedlo, kdyby tam někdo byl.
90+1'
Norbert Gyömbér tento zápas není schopen dohrát, takže jeho spoluhráči to v nastavení budou muset zvládnout v deseti.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Naši fotbalisté už se snaží míč držet co nejdál od své brány, aby neinkasovali podruhé a aby se o vítězství nemuseli bát. Slovensko už se ani moc nesnaží, takže udržet se na útočné polovině není moc těžké.
88'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Slováci se nakonec také dočkají branky, i když je to jen malá náplast na velkou ránu! Trochu lacinou rozehrávku Vladimíra Coufala vystihl IVAN SCHRANZ, který se následně přiřítil s míčem až na hranici pokutového území, odkud se nádherně trefil do levé tyče, od které se míč odráží do brány. Bez asistence.
86'
Česko právě vstřelilo branku!
Češi to zase skvěle sehráli, díky čemuž se radují už ze třetího gólu! Vladimír Darida si našel nějaký prostor v pokutovém území, který využil k pěkné patičce na MICHAELA KRMENČÍKA, který sice míč netrefil úplně čistě, ale stejně střelou k levé tyči dokázal Dominika Greifa překonat. Asistence: Vladimír Darida.
86'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Petr Ševčík.
85'
Norbert Gyömbér se zničehonic sedá na trávník a vyžaduje si ošetření. Měl by ale pamatovat na to, že už ho Pavel Hapal nemůže vystřídat.
84'
Vladimír Darida sice dokázal míč v šestnáctce procpat na Michaela Krmenčíka, ale ten zakončoval pod tlakem a v těžké pozici, takže volejem mířil jen vysoko nad bránu.
83'
Tělo Jana Bořila v posledních minutách hodně trpí, po dalším souboji kulhá a nejspíš má něco se svým pravým stehnem. Asi to ale nebude nic vážného, protože to zvládne bez ošetření.
82'
Aktuální útočník Brugg si nakonec došel pro nedovolený zákrok, takže si Dominik Greif musí stavit zeď. Bořek Dočkal však zase zvolil možnost centru, i když tentokrát nedokázal najít nikoho ze dvojice českých stoperů.
81'
Naši hráči se přece jen dopředu už moc nedívají, i když jako bych to zakřikl, protože právě při napadání vybojovali míč. Michael Krmenčík však místo riskantního centru raději přihrával dozadu.
80'
Jeden z Čechů záměrně odkopává míč do zámezí, aby se Jan Bořil mohl vrátit na hřiště. Češi totiž nechtějí bránit v oslabení, už nechtějí nic riskovat.
79'
Ondřej Čelůstka nešťastně při odkopu trefil Jana Bořila přímo do hlavy, že kterého se ale naštěstí stačí jen chvíli vydýchat.
78'
Na obou stranách vidíme celou řadu nepřesností, valná většina hráčů už toho má plné zuby. Opět tak chyboval třeba Juraj Kucka, kterého vzápětí vysvobodil český faul.
76'
Ke slovu se dostal také Michael Krmenčík, který pěknou zadovkou uvolnil Vladimíra Daridu, kterému se však střela volejem vůbec nepovedla, protože míč doletěl až na autové vhazování.
75'
Žlutou kartu dostává Juraj Kucka (Slovensko).
74'
Tomáš Kalas šel do hlavičkového souboje s Lukášem Haraslínem moc tvrdě, což neušlo pozornosti hlavního sudího, který bez váhání odpískal přímý kop pro Slovensko.
73'
Češi napadají soupeřící rozehrávku v pěti hráčích, což se nakonec vyplácí, protože jeden z domácích fotbalistů jen nepřesně nakopl až k Tomáši Vaclíkovi.
72'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Michael Krmenčík.
72'
Lukáš Provod byl poprvé po svém příchodu na trávník v akci, přes dva protihráče dokonce dokázal odcentrovat, ale ve vápnu tentokrát dobře pokryla prostor slovenská obrana.
71'
Zápas je pořád dost tvrdý. Juraj Kucka nyní nesouhlasí s ním, že jeho spoluhráč nebyl faulován, ale výrok hlavního rozhodčího už nezměnil.
70'
Slovensko už má jen posledních dvacet minut na dva góly, což opravdu není moc času. Česko navíc pořád drží míč daleko od své brány a jistě směřuje za snadnými třemi body.
69'
Bořek Dočkal bude rozehrávat standardku téměř totožnou s tou předešlou slovenskou, avšak český kapitán na rozdíl od soupeře jenom centroval. A vypadalo to hodně nebezpečně, avšak jeden ze slovenských stoperů dokázal na poslední chvíli zasáhnout.
68'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Lukáš Provod.
68'
Slováci ještě směrem dopředu alespoň trochu ožívají, další centr za českou obranu ale bez problémů chytá český gólman Sevilly, který rychle rozehrává.
67'
Lukáš Haraslín poslal do šestnáctky tvrdý střílený centr, ale ten přes zahuštěný prostor nemohl projít, do bezpečí ho hlavou uklidil Vladimír Coufal.
66'
Juraj Kucka byl ještě před vhozeným autem zbytečně faulován Alexem Králem. Domácí tak budou rozehrávat přímý kop téměř z hranice šestnáctky.
65'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Róbert Boženík, přichází Ivan Schranz.
63'
Dominik Greif nakonec míč nakopl na Adama Zreľáka, který však balón dokázal srazit jen do autu, protože byl pod tlakem skvěle hrajícího Vladimíra Coufala.
62'
Lukáš Masopust šel do souboje s tím, že asi fauluje, ale moc ho to netrápí. Žlutou kartu totiž neviděl a navíc aspoň zdržel založení slovenské útočné akce.
61'
Česko i při dvoubrankovém vedení nic nevypouští a ještě zkouší navýšit vedení. Další centr Jana Bořila je ale jenom sražen mimo hrací plochu.
60'
Lukáš Haraslín měl prostor na pravé straně, kde to prostě vzal na sebe, míč si navedl na levačku a vypálil, ale do jeho rány se obětavě vložil Vladimír Darida.
59'
Stanislav Lobotka se sám dostal téměř k pokutovému území, kde se průnikovou přihrávkou pokusil najít Róberta Boženíka, ale míč nakonec skončil až v rukavicích Tomáše Vaclíka.
58'
Lukáš Masopust se prezentoval milimetrovým centrem na hlavu Bořka Dočkala, který to tedy zkusil, ale míč poslal jen těsně nad horní tyčku.
57'
Bořek Dočkal si staví míč k dalšímu rohového kopu, při kterém tentokrát volil přihrávku do bližší tyč, ale tu měli Slováci moc dobře pohlídanou.
56'
Češi se po další vstřelené brance zase osmělili a pomocí pěkné kombinace se zkusili dostat do další šance, ale ta tentokrát byla opravdu moc rychlá, což v konečném součtu znamenalo nepřesný pas.
55'
Tomáš Kalas si sám dokázal obejít dva protihráče, ale potom už se dostal do těžké pozice, takže byl jedině rád, že ho jeden ze soupeřů fauloval.
53'
Naši fotbalisté skórují během pěti minut podruhé a opravdu hodně se přiblížili k výhře! BOŘEK DOČKAL už od začátku věděl, že bude pálit do středu brány, o čemž ale neměl tušení Dominik Greif, který šel z jeho pohledu doprava, takže nemohl zasahovat.
53'
Lukáš Masopust nádhernou patičkou dozadu uvolnil nabíhajícího Vladimíra Coufala, který se tak dostal do šestnáctky, kde byl Norbertem Gyömbérem poslán k zemi. Píská se tedy penalta, Slovák navíc vidí žlutou kartu.
52'
Penalta pro Česko!
52'
Naši fotbalisté si ale také musí chvíli odpočinout, takže balón si na vlastní polovině mění Ondřej Čelůstka a Tomáš Kalas.
51'
Hosté si směrem dopředu začínají dělat co chtějí a výhru si chtějí pojistit druhým gólem. Pálili tak Vladimírové Darida a Coufal, ale oba mířili jen mimo tři tyče, i když jejich rány měly slušné parametry.
50'
V pokutovém území byl tentokrát s míčem Vladimír Darida, ale ten si moc dlouho připravoval zakončení, kvůli čemuž mu byl míč nakonec odebrán a rychle byl uklizen do autu.
49'
Žlutou kartu dostává Róbert Boženík (Slovensko).
48'
Češi ze své aktivity těží vytouženou branku a zpočátku druhé půle jdou do vedení! Vypadalo to, že Jakubu Janktovi se zprvu přihrávka před bránu vůbec nepovedla, ale trestuhodně ji nikdo ze slovenských hráčů nedokázal jistě odvrátit. Místo toho Dominik Greif jen špičkou rukavic tečoval míč k VLADIMÍRU COUFALOVI, který z těžké pozice dokázal míč dopravit do odkryté sítě. Asistence: Jakub Jankto.
47'
Slováci to na rozdíl od Česko opět zkoušejí pomalu a nikam stále nespěchají. Možná už začínají přemýšlet nad tím, že by chtěli udržet bezbrankový stav.
46'
Hned na úvodu poločasu byli Češi zase blízko gólu! Po centru byl před Dominikem Greifem velký zmatek, o zakončení se tam pokoušeli Lukáš Masopust či Alex Král, ale nakonec se ke střele nedostal nikdo!
46'
První poločas tedy i přes spoustu šancí na obou stranách končí bezbrankovou remízou. Ke gólu však měli rozhodně blíže čeští hráči, nejblíž pak byl asi Adam Hložek, který ze svého velkého počtu šancí nastřelil třeba tyč nebo ho také dobře vychytal Dominik Greif. Česko zatím pouští Slováky do příležitostí jen kvůli špatným rozehrávkám, což tak bylo dvakrát, avšak v obou případech nás podržel pohotový Tomáš Vaclík. Blíže ke gólu tedy mají určitě naši hráči, který mají na jeho vstřelení ještě rovných 45 minut, tak uvidíme, jestli se ho už konečně dočkají.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
45+3'
45+2'
Česko dělá soupeři vrásky i v nastaveném čase. Domácí už všechny míče uklízí co nejdál od brány a doufají, že hlavní rozhodčí za chvíli zapíská konec poločasu.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Vladimír Coufal ještě naposledy v první půli hledal ve vápnu sparťanského útočníka. To se mu nepovedlo, i když míč srazil obránce k Bořkovi Dočkalovi, který to zkusil z hranice pokutového území, ale napálil jen prvního soupeře v cestě!
44'
Češi opět zbytečně pochybili při rozehrávce. Vladimír Coufal poslal míč dozadu blíže k Róbertu Boženíkovi, který však sprinterský souboj s rozběhnutým Tomášem Vaclíkem prohrál, český gólman míč ve skluzu uklízel pryč.
43'
Slováci už chtějí dohrát v první půli v co největším klidu. Přece jen si ještě Róbert Boženík řekl o přihrávku na hrot, ale k míči si pomohl jen dalším nedovoleným zákrokem.
42'
Adam Hložek opravdu touží po první brance při své premiéře, ale další jeho hlavička končí jen nad bránou. To Vladimír Coufal hodnotil slovy "ty vole".
41'
Slovensko po opravdu dlouhé době kombinuje na útočné polovině, kde sice získala aut, ale pak o míč trestuhodně přišel Stanislav Lobotka. Češi tak okamžitě zahajují protiútok.
40'
Alex Král si vůbec nerozuměl s Jakubem Janktem, od kterého očekával náběh, ale ten po přihrávce nepřišel. Znamená to tedy odkop pro slovenského gólmana.
39'
Následně se k nebezpečné dalekonosné ráně dostal krajní bek Vladimír Coufal, který však mířil jen do středu brány, kde musel povinně zasahovat Dominik Greif.
38'
Domácí fotbalisté už toho mají plné zuby. Milan Škriniar si tedy při souboji pomohl faulem, aby si to ulehčil, ale hlavní rozhodčí si toho všiml, což znamená nebezpečný přímý kop pro Česko.
37'
Češi v závěru poločasu kontrolují hru a opatrně se tlačí ještě k dalšímu zakončení. Nyní míč drželi na pravé straně, ale Vladimír Darida hru raději vrátil zase dozadu.
36'
Lukáš Masopust chtěl Stanislava Lobotku obrat o míč za každou cenu, ale při tomto pokusu se dopustil jen nedovoleného zákroku, který neušel pozornosti hlavního sudího.
35'
Skákavý míč Vladimíra Coufala se přes čtyři hráče dostal až k Jakubu Janktovi, který si křikem řekl o přenechání balónu, ale jeho střela slabší pravou nohou se mezi tři tyče nevešla.
34'
Martin Valjent se poprvé zapojuje do hry, a to když na pravé straně vhazuje aut. Po následném hlavičkovém souboji se v bolestech však svíjí Tomáš Kalas, u kterého to ale asi nebude nic vážného.
33'
Pozor, tak Slováci už ve 33. minutě musí vynuceně střídat! Za hřiště tedy odchází Lukáš Štetina, kterého nahrazuje Martin Valjent. Uvidíme, jestli tyto střídaní nějak ovlivní dění na hřišti.
32'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Lukáš Štetina, přichází Martin Valjent.
31'
Češi se snaží velmi aktivně využít dočasné absence jednoho ze slovenských stoperů. Míč tak pořád mají pod kontrolou a čekají, až se vepředu nabídne Adam Hložek.
30'
Lukáš Štetina je ošetřován za postranní čárou, ale Češi i přesto rozehrávají roh. Centr od rohového praporku směřoval na zadní tyč, kde právě Lukáš Štetina dost chyběl, protože Adam Hložek úplně sám zakončoval, ale míč napálil jen do Dominika Greifa! Vzápětí ještě český talent napálil tyčku!
29'
Na zemi zůstává ležet další slovenský hráč, tentokrát je to obránce Lukáš Štetina, který nebyl faulován, ale při souboji se svým spoluhráčem ze Sparty Adamem Hložkem se možná mírně zranil.
28'
Adam Hložek se proti Lukáši Štetinovi a Milanu Škriniarovi stále nemůže prosadit. Nyní sice zachytil přihrávku, ale míč si nedokázal zpracovat ideálně, kvůli čemuž o něj rychle přišel.
27'
Vladimír Coufal poslal pěkný aut až do vápna nabíhajícího Bořka Dočkala, který si o míč dříve řekl, ale vůbec mu nesedlo zpracování, protože mu balón utekl až do zámezí.
26'
Lukáš Štetina se sice sám prokličkoval skrz dva protihráče, ale následně stejně o míč nechtěl přijít, takže se otočil a vrátil míč jednomu ze svých spoluhráčů v obraně.
25'
První nádherná česká kombinace bohužel těsně nekončí gólem! Vladimír Darida se dostal na hranici šestnáctky, kde si nádherně vyměnil míč s Lukášem Masopustem, díky čemuž mohl zakončovat z opravdu dobré pozice. Míč však český záložník posílá jen nad horní tyčku!
24'
Tentokrát z pravé strany centroval Vladimír Coufal na bližší tyč, kde byl Vladimír Darida, ale ten chtěl pouze naznačit, že do míče jde, takže ho pustil za sebe. To však moc nečekal Adam Hložek, který se ani netlačil ke střele.
23'
Jakub Jankto zkusil z velké dálky centrovat až do pokutového území, kde číhal Adam Hložek, ale přes soupeřící beky se k němu míč nemohl dostat.
22'
Vladimír Coufal si při souboji s Lukášem Haraslínem pomohl jasným nedovoleným zákrokem, po které tedy Slovensko rozehrává další standardku, ale tu Češi zase bez problémů odvrátili.
21'
Tomáš Vaclík při rozehrávce vyrobil zcela zbytečnou chybu, která málem znamenala první branku! Ani jeden ze tří slovenských hráčů ho však naštěstí pro něj nedokázal překonat.
20'
Róbert Boženík za každou cenu chtěl nechat míč doletěl do autu, což se mu také povedlo. Vladimír Coufal si však myslel, že míč má on, takže prohlašoval "hej my máme, máme my!" Ale po signalizaci rozhodčích nakonec míč zůstává v držení Slováků.
19'
Norbert Gyömbér výborně zastavil české přečíslení a následně uklidňuje hru. Po chvíli se pokusil o nějaký nákop, ale ten je zase hodně nepřesný.
17'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Adam Zreľák.
17'
Jan Bořil zkusil vrátit předešlý faul pokusem o přípravu gólu, prostor ke gólové přihrávce rozhodně měl, ale ta se mu moc nepovedla.
16'
Jasný faul zezadu si proti Janu Bořilovi připisuje Peter Pekarík, který může být jenom rád, že v ruce hlavního rozhodčího neviděl žlutý kartónek.
15'
Ondrej Duda odchází po svých za postranní čáru, takže to asi snad nebude nic vážnějšího. Mimo hřiště se však rozhýbe a do hry se zapojí až za chvíli.
14'
Zápas se už ve 14. minutě začíná trochu přiostřovat. Po souboji tak zůstává na trávníku ležet Ondrej Duda, kvůli čemuž musí být přerušena hra. Slovenský záložník si také vyžádá ošetření.
13'
Bořek Dočkal rozehrává první český roh v zápase, ale v zahuštěném prostoru v pokutovém území hlavičkuje jen jeden ze Slováků. Čeští beci se následně hodně zapotili, aby zastavili nebezpečný protiútok.
12'
Slováci se po úspěšné defenzivě pokusili o nějaký protiútok, jenže Česko se opravdu rychle stáhlo zpět do obrany, čímž zahnalo soupeře zpět na jeho polovinu.
11'
Lukáš Masopust se zničehonic s míčem zjevil v pokutovém území, kde se místo zakončení pokusil o přihrávku, která však byla složitá. Mohl přihrávat na Vladimíra Daridu nebo Adama Hložka, avšak přihrál přesně mezi ně, takže se k ním balón ani nedostal.
10'
Vladimír Darida se pokoušel o přenesení hry, což se sice povedlo, ale zpočátku to tak dobře nevypadalo, protože míč směřoval na slovenského beka. Ten ale hlavičkuje jen zpět k soupeři.
9'
Slovensko se zase usazuje na své polovině, kde to ale má s kombinací velmi složité, protože Češi napadají rovnou v pěti hráčích. Patrik Hrošovský přitom míč málem odevzdal, ale napadající protihráč na něj nakonec nedosáhl.
8'
Jan Bořil se individuálně dostal přes dva protihráče, díky čemuž mohl odcentrovat. V šestnáctce pak málem našel Adama Hložka, ale ten nakonec nedokázal zakončit.
7'
Lukáš Masopust viděl nabíhajícího Alexe Krále, kterému chtěl poslat míč do běhu, což si i povedlo. Přihrávka však byla moc daleká, takže skončila až v rukavicích Dominika Greifa.
6'
Kolem pokutového území také poprvé kroužili tak čeští reprezentanti. Ti ale na rozdíl od soupeře nic nedokázali vymyslet, protože odcentrovali jen do zámezí.
5'
Ondrej Duda luxusním centrem našel za obranou soupeře Juraje Kucku, který sice hlavičkuje nechytatelně do sítě, ale jeho radost moc dlouho netrvá, protože asistent rozhodčího signalizuje ofsajd!
4'
Faul si připisuje také Vladimír Darida, který raději skluzoval unikajícího Lukáše Haraslína. Za to vidí žlutou kartu.
4'
Češi už mají na kontě čtyři fauly. Hned dva si připsal Alex Král, který je v osobních soubojích více než důrazný, za což ho hlavní rozhodčí zatím jenom trestá.
3'
Poprvé si do míče kopne také Tomáš Vaclík, který si ho chvíli podrží, ale pak nakopne na půlící čáru. Tam ho chytil Adam Hložek, ale ten ho raději vrací dozadu.
2'
Jako první se o centr pokoušel Juraj Kucka, ale ten nastřelil jen prvního protihráče v cestě. Domácí následně nechtějí riskovat ztrátu balónu, takže stahují až ke svému gólmanovi.
1'
První český zápas druhého ročníku za nezvyklého ticha právě začíná! O úvodní rozehrávka se starají Slováci, kteří se následně stahuji až ke svému brankáři.
1'

Slovensko: Greif – Pekarík, Štetina, Škriniar, Gyömbér – Hrošovský, Lobotka – Kucka (C), Duda, Haraslín – Boženík.
Náhradníci: Rodák, Kuciak – Valjent, Šatka, Mihalík, Schranz, Bero, Zreľák, Niňaj, Sabo, Koscelník, Ďuriš.

Česko: Vaclík – Coufal, Čelůstka, Kalas, Bořil – Darida, Král – Masopust, Dočkal (C), Jankto – Hložek.
Náhradníci: Pavlenka – Hovorka, Brabec, Provod, Krmenčík, Ševčík, Kúdela, Kalvach, Matějů.

Rozhodčí: Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs (všichni LVA).
Po dnešních testech má česká reprezentace druhý případ nákazy Covid-19, nakažen je také generální manažer týmu. Slavia Praha tak po dnešním zápase stáhne všechny své hráče, proti Skotsku tak česká reprezentace nastoupí v oslabené sestavě.
Česko už před samotným zápasem řeší obrovské komplikace. Jeden ze členů širšího realizačního týmů měl totiž pozitivní test na Covid-19. Kvůli tomu musí do karantény české opory, konkrétně defenzivní záložník Tomáš Souček a jediný útočník Patrik Schick. Nepřicestuje také Ondřej Kolář kvůli riziku nákazy. Kvůli situaci neměl přicestovat ani Lukáš Masopust, ale ten nakonec do Bratislavy dorazil. Jaroslav Tvrdík však informuje, že pokud se v týmu objeví ještě jeden pozitivní test, stáhne všechny Slávisty zpět do Prahy, což by mohlo naprosto zdemolovat celou českou reprezentaci. Slavii totiž koncem září čeká 4. předkolo o Ligy mistrů a nechce dopadnout jako nedávno Slovan Bratislava, jehož předkolo muselo být kontumováno.
Na české nominaci od předchozího reprezentačního sraz moc změn není. Nejvýraznější je asi nominace Adama Hložka, který by se mohl stát nejmladším reprezentantem vůbec. Bránu bude samozřejmě jistit Tomáš Vaclík, defenzivu pak potáhne Ondřej Čelůstka a Tomáš Kalas. V záloze měl být lídrem Tomáš Souček, ale ten nakonec musí do karantény. Máme zde ale jiné dobré hráče v čele s Vladimírem Daridou, Alexem Králem, Jakubem Janktem nebo právě Adamem Hložkem. Český tým si také bude muset poradit bez svého jediného útočníka. Uvidíme, kdo tedy bude dávat góly.
Nominace Česka na zápasy se Slovenskem a Skotskem:

Brankáři: Tomáš Vaclík (FC Sevilla/Špa.), Jiří Pavlenka (Werder Brémy/Něm.), Ondřej Kolář (Slavia Praha).

Obránci: Pavel Kadeřábek (Hoffenheim/Něm.), Vladimír Coufal, Ondřej Kúdela, Jan Bořil (všichni Slavia Praha), Tomáš Kalas (Bristol City/Ang.), Jakub Brabec (Plzeň), Ondřej Čelůstka (Sparta Praha), Aleš Matějů (Brescia/It.).

Záložníci: Lukáš Masopust, Petr Ševčík (oba Slavia Praha), Bořek Dočkal, Adam Hložek (Oba Sparta Praha), Tomáš Souček (West Ham/Ang.), Vladimír Darida (Hertha Berlín/Něm.), Alex Král (Spartak Moskva/Rus.), Lukáš Kalvach (Plzeň), Jakub Jankto (Sampdoria Janov/It.).

Útočníci: Patrik Schick (AS Řím/It.).
První ročník Ligy národů
Češi mohou docela dobře vzpomínat i na první ročník Ligy národů. Tam dvakrát dokázali porazit právě svého dnešního soka, ale následně ani jednou nebodovali proti Ukrajině, což jim tedy stačilo na druhé místo, které znamenalo komfortní udržení. Za zmínku také stojí to, že všechny zápasy Česko končily jednobrankovým rozdílem, tak uvidíme, jestli to bude platit i dnes. Češi však letos budou chtít určitě zabojovat o Ligu A, protože proti sobě mají možná i slabší soupeře. Skupinu 2 totiž doplňuje Izrael se Skotskem, což nejsou papírově nejsilnější celky. Dnešní zápas nám tedy může hodně napovědět o tom, kdo nakonec postoupí.

Zápasy v Lize národů 2018/19
Česko vs. Slovensko – 1:0
Ukrajina vs. Česko – 1:0
Slovensko vs. Česko – 1:2
Česko vs. Ukrajina – 1:2
Česko
Čeští fanoušci mohou být na své fotbalové reprezentanty ze své výkony v předešlé sezoně rozhodně pyšní. Češi se totiž víceméně bez problémů kvalifikovali rovnou na Euro, kde však v základní skupině schytali Anglii, Chorvatsko a zatím neznámého soupeře, kterého se dozví po baráži. Nyní si pojďme shrnout českou cestu kvalifikací. Zpočátku to totiž vůbec nevypadalo dobře, protože museli skousnout debakl 0:5 od Anglie. V dalších dvou zápasech s Bulharskem a Černou Horou však přišla náprava, naši fotbalisté si připsali plných šest bodů. Pak však přišlo další klopýtnutí. Česko padlo s Kosovem těsně 1:2, čímž si výrazně zkomplikovala cestu na finálový turnaj. Povinně tak muselo porazit Černou Horu, což se také povedlo a pak přišla na řadu odveta s Anglií. Ta byla z českého pohledu naprosto skvělá, jelikož jsme vyhráli 2:1, o vítěznou branku se postaral Zdeněk Ondrášek. Následně Češi vrátili porážku i Kosovu, což jim zajistilo Euro 2020! Hořkým závěrem kvalifikace pak byla porážka z Bulharskem, ale tento zápas se asi všichni budou chtít snažit zapomenout. Dnes ho tedy čeští reprezentanti každopádně mohou napravit.

Anglie vs. Česko – 5:0
Slovákům chybí v nominaci asi jejich nejznámější a nejcennější hráč. Hamšík sice mohl z Číny dorazit, ale musel by před zápasy absolvovat až třítýdenní karanténu, což by ho omezovalo v tréninku. Z Ameriky také nepřicestují Rusnák a Greguš. Nepřijede ani Dúbravka, který má poraněný kotník. Naopak na nominaci figuruje Hancko, který v letošní sezoně za Spartu ještě nenastoupil, ale o víkendu už by mohl být fit. „Mluvil jsem s ním a mohl by nastoupit už teď o víkendu. Léčbu po minulé sezoně neměl optimální. Ale počkáme a věřím, že se nic špatného nestane,“ uvedl Hapal.
Nominace Slovenska na zápasy s Českem a Izraelem:

Brankáři: Marek Rodák (Fulham/Angl.), Dominik Greif (Slovan Bratislava), Dušan Kuciak (Lechia Gdaňsk/Pol.).

Obránci: Peter Pekarík (Hertha Berlín/Něm.), Ľubomír Šatka (Lech Poznaň/Pol.), Martin Koscelník (Slovan Liberec), Lukáš Štetina, Dávid Hancko (oba Sparta Praha), Milan Škriniar (Inter Milán/It.), Martin Valjent (Mallorca/Šp.), Norbert Gyömbér (Perugia/It.), Branislav Niňaj (Fortuna Sittard/Niz.).

Záložníci: Stanislav Lobotka (Neapol/It.), Patrik Hrošovský (Genk/Belg.), Juraj Kucka (Parma/It.), Ondrej Duda (Hertha Berlín/Něm.), Matúš Bero (Vitesse Arnhem/Niz.), Erik Sabo (Fatih Karagümrük/Tur.), Lukáš Haraslín (Sassuolo/It.), Jaroslav Mihalík (Lechia Gdaňsk/Pol.).

Útočníci: Róbert Boženík (Feyenoord Rotterdam/Niz.), Michal Ďuriš (Omonia Nikósie/Kypr), Ivan Schranz (Jablonec), Adam Zreľák (Norimberk/Něm.).
Slováci ani na první ročník Ligy národů nevzpomínají úplně v dobrém. Stejně jako letos byli ve skupině s Českem, trojici pak doplňovala Ukrajina, která v té době hrála hodně suverénně. Slovensko na ni právě v prvním duelu nestačilo, avšak skončilo to jen 0:1 v jeho neprospěch. Psychiku to ale nejspíš ovlivnilo, protože pak nezvládlo ani duel s Českem, avšak zase těsně, tentokrát 1:2. Následoval další zápas s Ukrajinou, která byla do té doby stoprocentní, ale ve druhém souboji se Slovensko překvapivě jasně selhala, protože padla jednoznačně 1:4. Tím získali Slováci naději k udržení, kterou však v poslední utkání s Českem nedokázali využít. Zase padli jednobrankovým rozdílem, pro změnu 0:1, takže ve skupině 1 skončili na posledním místě. To pro ně ale nakonec neznamenalo sestup, jelikož se Liga B letos rozšiřuje. V jejich skupině jsou totiž čtyři týmy, Skotsko, Izrael a samozřejmě Česko, kterému tedy mají z předchozího ročníku co vracet.

Slovensko vs. Ukrajina – 4:1
Ukrajina vs. Slovensko – 1:0
Slovensko
Slovenští fanoušci jsou na rozdíl od těch českých dost smutní, jelikož jejich fotbalisté nedokázali úspěšně přejít přes kvalifikaci na Euro 2020, které je tedy přeloženo na příští léto. Slováci však k účasti na velkém turnaji stále mají poměrně blízko, protože při další reprezentační přestávce je čeká baráž o postup s Irskem.. Kvalifikační skupiny F zahájili na výbornou, protože na úvod zdolali Maďarsko 2:0. Pak přišel v konečném součtu rozhodující duel, kdy je Wales porazil 1:0, čímž si vlastně ve finále zajistil přímý postup pro sebe. Slovensko totiž následně dvakrát porazilo Ázerbájdžán, podruhé zdolalo i Maďarsko, ale ani v jednom případě nestačilo na Chorvatsko a právě v odvetném duelu se Walesem si připsalo jen remízu. Slováci tak skončili až na třetím místě s jednobodovou ztrátou na Wales, který tak postoupil, zatímco naší východní sousedé budou muset do baráže. Slovenští reprezentanti tak berou první dva zápasy Ligy národů jako přípravu na barážové utkání, které pro ně bude dosavadním nejdůležitější zápasem celé kvalifikace. Pokud porazí Irsko, bude je pak čekat soupeř ze dvojice Bosna a Hercegovina/Severní Irsko. Když vyhrají v obou případech, jsou na Euru!

Slovensko vs. Maďarsko – 2:0
Zdravím všechny české fotbalové fanoušky! Po dlouhém desíti měsíčním čekání je to konečně zase tady, naší fotbalovou reprezentaci konečně čeká fotbalový duel, takže budeme moci fandit! Na úvod skupiny 2 v Lize B tak na sebe narazí v derby Slovensko a Česko. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.