Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Albánie : Island - 27. září 2022   20:45

Albánie
Albánie
35' Lenjani (Uzuni)
1:1
(1:0)
Island
Island
90+7' Anderson  (Helgason)
Albánie
Strakoša – Balliu, Ismajli, Veseli, Lenjani (77. Hysaj) – Ramadani, Gjasula (83. Mihaj), Abraši (69. Laci) – Uzuni, Cikalleši (C) (69. Broja), N. Bajrami (83. Çokaj).
Beriša, Kastrati – Asllani, A. Bajrami, Doka, Mucolli, Seferi.
de Burgos – De Fransisco, Núñez (všichni Španělsko).
Air Albania Stadium, Tirana
Island
Rúnarsson – Pálsson, A. Gunnarsson (C), Magnússon, D. Ólafsson – Jóhannesson (69. Haraldsson), Bi. Bjarnason (81. A. Gudjohnsen), Helgason – Thorsteinsson (12. Grétarsson), Finnbogason (70. Anderson), G. Sigurdsson (70. Ellertsson).
P. Gunnarsson, E. Ólafsson – S. Gudjohnsen, Hermannsson, Thórdarson, Thrándarson, Gunnlaugsson.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:2.
Rohy: 14:5. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 12:3.
90+7'
90+7'
Island právě vstřelil branku!
No vida, zápas má překvapivé rozuzlení! Helgasonův polovysoký lob Ellertsson na přední tyči podběhl, ale na zadní tyči zůstal volný MIKAEL ANDERSON a ten měl jednoduchou úlohu. Albánie ztratila vyhraný duel v poslední minutě a v tabulce tak zůstane za Islandem.
90+5'
Z brejku uvízl v ofsajdu Myrto Uzuni.
90+4'
Centr odvrácen, ale Island zůstává na útočné polovině.
90+3'
Roh pro Island. Jedna z posledních šancí na srovnání.
90+2'
Hördur Magnússon dnes hraje prim a trenér Islandu v něm musí vidět opravdu velký potenciál. Výborně teď zatarasil cestu Brojovi, který už se chystal na samostatný únik.
90+1'
Myrto Uzuni z Albánie si nepohlídal ofsajd.
90'
Žlutá karta pro tým Albánie (Enea Mihaj).
88'
Po levém křídle útočící Armando Broja zleva oběhl Grétarssona a ještě žádal roh. Rozhodčí měl na celou věc jiný názor, ale pak se nechal přesvědčit. Každopádně zmíněný roh Albánie nevyužila.
86'
Frederic Veseli nedostává svého jména, v bolestech je odnášen na nosítkách. Je jasné, že mu Islanďané křivdili, tady o simulaci nemůže být řeč. Opakované záběry ukázaly špatný došlap na trávník.
84'
Ošetřování. Po jednom ze soubojů zůstal na zemi ležet Frederic Veseli. Islanďanům se to vůbec nelíbí, ale rozhodčí je uklidňuje ukazováčkem na hodinkách: "Nebojte, potřebný čas nastavím."
83'
Střídání v týmu Albánie:
ze hřiště odchází Nedim Bajrami, přichází Enis Çokaj.
83'
ze hřiště odchází Klaus Gjasula, přichází Enea Mihaj.
82'
Odvrácený centr a po něm ofsajd, ve kterém se viditelně nacházel Armando Broja.
81'
Střídání v týmu Island:
ze hřiště odchází Birkir Bjarnason, přichází Andri Gudjohnsen.
80'
Daníel Leó Grétarsson zabránil Hysajovi v centru poklekem. Před rohovým kopem uvidíme střídání.
79'
Žlutá karta pro tým Albánie (Ylber Ramadani).
77'
ze hřiště odchází Ermir Lenjani, přichází Elseid Hysaj.
76'
Držení míče: 60% 40%.
74'
Armando Broja rozkmital své rychlé nohy a vkročil na pravou stranu vápna. Na jeho lahůdku si před brankou dělal chutě Uzuni, ale Magnússon je na poslední chvíli zahnal. Výborný počin islandského obránce.
72'
A čerstvá krev zahrozila. Mikael Anderson výborně získal padající míč a ze střední vzdálenosti to okamžitě zkusil z otočky. Tomas Strakoša byl na svém místě.
71'
Škatulata se dohejbala, jdeme znovu hrát!
70'
ze hřiště odchází Alfred Finnbogason, přichází Mikael Anderson.
70'
ze hřiště odchází Gylfi Sigurdsson, přichází Mikael Egill Ellertsson.
69'
ze hřiště odchází Amir Abraši, přichází Qazim Laci.
69'
ze hřiště odchází Sokol Cikalleši, přichází Armando Broja.
69'
ze hřiště odchází Ísak Bergmann Jóhannesson, přichází Hákon Arnar Haraldsson.
68'
Tohlr už byl tlak. Obléhání islandského vápna zakončil Amir Abraši střelou do brankářových rukavic, dorážející Nedim Bajrami mířil z voleje mimo.
67'
Iván Balliu zvedl ruku i hlavu, než odcentroval do vápna. K ničemu to ale nebylo.
66'
Teď však mají hosté obrácené starosti, a sice s bráněním rohového kopu. Zvládnou se udržet na dostřel?
65'
Arnar Thór Vidarsson organizuje vlastní svěřence. Navzdory oslabení islandský kouč cítí, že v Tiraně může vydolovat bod.
63'
Rozehrávka nakrátko nic kloudného nepřinesla. To z brejku zahrozil Ylber Ramadani, který však se zakončením příliš otálel a nakonec ho pokazil.
62'
O vyrovnání usilujícího Bjarnasona vychytal u vlastní tyče Tomas Strakoša! Nebezpečí však definitivně zažehnáno není, Island si totiž kopne roh.
61'
Držení míče: 60% : 40%.
60'
I po hodině vede Albánie nad Islandem díky Lenjaniho hlavě nejtěsnějším rozdílem.
58'
Na druhé straně se míč svezl po rameni Klause Gjasuly, který stál zrovna ve vápně. Ani v tomto případě to dle pravidel penalta nebude.
57'
Tentokrát to s přechodem do útoku zvládli domácí fotbalisté lépe a na konci všeho stál Nedim Bajrami. Škoda pro Albánce, že ho zradila muška.
55'
Ofsajd a v něm Sokol Cikalleši.
54'
Zachytal si i Tomas Strakoša. Albánský gólman šel hbitě k zemi, aby lapil pokus Sigurdssona.
53'
Místo toho tady byl roh. Lenjaniho centr z něj hosté odvrátili, ale pak museli dávat pozor na Uzuniho. Jeho zakončení ve skluzu musel zlikvidovat Rúnarsson.
52'
Ne, penalta se nakonec kopat nebude.
51'
Pozor! Victor Pálsson vychýlil Bajramiho ránu rukou. Možnou penaltu prověřuje VAR.
49'
Teď už jsou ve hře fotbalisté Albánie. Fantastický sprint předvedl Nedim Bajrami, obešel při něm čtyři soupeře, ale přes Helgasona už neodcentroval.
48'
Pro Helgasonův centr si vyskočil Victor Pálsson. Jeho hlava byla tvrdá, leč nepřesná.
47'
Islanďané začínají aktivně. Centr zprava si ve vápně našel Alfred Finnbogason, k němu honem přistoupil Iván Balliu a míč mu odkopl na rohový kop.
46'
Průběh prvního dějství ovlivnila červená karta. Aron Gunnarsson ji dostal za stažení Myrta už v jedenácté minutě. Přesilovku se Albáncům podařilo využít o více než dvacet minut později, kdy se po Uzuniho chirurgicky přesném pasu prosadil hlavou Ermir Lenjani. Pro domácí hráče to tedy vypadá slibně, zatímco vyhlídky Islanďanů nejsou vůbec růžové.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 1:1. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 5:2
45+5'
45+3'
Po Lenjaniho faulu na Sigurdssona kopali hosté standardku. Thórir Jóhann Helgason z ostrého úhlu šikovně obstřelil zeď, aby míč poslal jen do boční sítě. Strakoša se právě chystá na jeden z posledních výkopů před pauzou.
45+1'
Žlutá karta pro tým Island (Arnar Thór Vidarsson).

Hostující kouč je potrestán za řeči. Nejprve se mu nelíbilo, odkud hází aut Iván Balliu, s průpovídkami ale nemínil přestat a to ho stálo varování.
43'
Jeho exekutor Ermir Lenjani zakroutil míč od branky někam k hranici malého vápna. Ideální možnost pro hlavičkáře. Jenže Hördur Magnússon se dostal výš.
42'
Cikallešiho ránu srazil Bjarnason na roh.
40'
Jako bych to přivolal. Domácí strašili soupeře centry z obou stran, až se zničehonic prodral do šance Myrto Uzuni. Z levé strany vápna zkoušel propálit Rúnarssona po zemi, islandský gólman se však nenechal.
39'
Rychlá kombinace zatím Albánii do palebné pozice nedovedla. Ale co není, může být.
37'
Vstřeleným gólem povzbuzená Albánie zkoumá nad dalšími možnostmi k odemknutí branky.
35'
Albánie právě vstřelila branku!
Albánci otevírají skóre parádním gólem! Poté, co nevyužili příležitost v podobě rohového kopu, vrátil gólman dlouhým nákopem míč na útočnou polovinu. Uzuni pak zleva odcentroval před branku, ERMIR LENJANI tam přeskočil dva obránce, a i když si na jeho hlavičku Rúnar Rúnarsson sáhl, zabránit míči v cestě do sítě nedokázal.
32'
Přihrávku na hranici vápna převzal Ermir Lenjani a pohotově vystřelil. Hördur Magnússon byl znovu na správném místě a jeho pokus zblokoval.
31'
Držení míče: 54% : 46%.
30'
Následoval Lenjaniho roh. Houf albánských hráčů naběhl do pokutového území zbytečně, situaci vzal totiž opět do svých rukou Hördur Magnússon.
29'
Albánci roztáhli hru doleva. Na centr před brankou číhal Myrto Uzuni, ale nedočkal se ho, protože před ním zasáhl stoper Magnússon.
27'
Evidentně tam však byla teč, protože Island kopal roh. Ísak Bergmann Jóhannesson vyslal ostrý pas na přední tyč, kde ještě ostřeji odkopával Balliu.
26'
Zrychlení hry přineslo ovoce v podobě rohového kopu. Odražený míč si u zadní tyče našel Birkir Bjarnason, v krkolomné pozici zakončil nad.
24'
Vzhledem k předchozímu varování hosté uklidňují hru.
23'
Myrto Uzuni se zkoušel prosadit stejně jako v Izraeli. A nechybělo moc, aby mu to znovu vyšlo! Nápadité zakončení volejovým způsobem prosvištělo za zkoprnělým brankářem jen kousek kolem tyče.
22'
Thórir Jóhann Helgason se na pravém křídle nejprve zkušeně vypořádal s Cikallešim, pak nepřesnou přihrávkou ovšem odevzdal míč soupeři.
21'
Reparát už vypadal o něco lépe. Do vzduchu se při něm vyhoupl Iván Balliu a hlavou mířil na břevno, balon proletěl přibližně metr nad ním.
20'
Tam byl sražen i centr na přední tyč.
19'
O chvíli později už hrála Albánie. Ismajliho centr Rúnar Rúnarsson podcenil a situaci musel zachraňovat Victor Pálsson odkopem míče na roh.
18'
Kolizi mezi Uzunim a Johannessonem rozhodčí vyhodnotil jako faul albánského fotbalisty.
17'
Naštěstí nešlo o nic vážného, Rúnar Rúnarsson je připraven na odkop a chytat bude dál.
16'
Držení míče: 42% : 58%.
15'
Nakonec z toho byl centr do náruče Rúnarssona, ten později s míčem přilepeným v rukavicích padl k zemi. Islandský gólman naznačuje, že potřebuje ošetřit.
14'
Ze všech nabízejících se variant Nedim Bajrami zvolil tu nejpohodlnější, a sice krátkou přihrávku. Albánie díky tomu může obléhat pokutové území.
13'
Nedim Bajrami udělal přesně to, co se od něj čekalo. Vyslal přímou střelu. Jeden z hráčů ve zdi balon přizvedl a my tak uvidíme kop od rohového praporku.
12'
ze hřiště odchází Jón Dagur Thorsteinsson, přichází Daníel Leó Grétarsson.
11'
Červená karta pro tým Island (Aron Gunnarsson).

Už je to jasné! Aron Gunnarsson je za stažení Myrta v těsné blízkosti pokutového území vyloučen. Albánii teď čeká opravdu dlouhá přesilovka. A k tomu slibný přímý kop.
8'
Byl Myrto Uzuni stažen posledním obráncem? Pokud ano, bude hrát Island v oslabení. Jak celou situaci vyhodnotí Ricardo de Burgos? Vytáhne červenou kartu? Rozhodne se u videa.
7'
Po souboji u střídaček se z trávníku také těžce zvedal Jón Dagur Thorsteinsson. Islanďané hráli chvíli bez něj, ale už jsou kompletní.
6'
Teprve u středové čáry získali míč domácí. Myrto Uzuni s ním postoupil do palebné pozice a bolestivě trefil Ólafssona do tváře.
4'
Vysokým presinkem se Albánci snaží obrat Islanďany o míč. Blízko tomu byl Sokol Cikalleši, ale Davíd Kristján Ólafsson se okrást nenechal.
3'
Myrto Uzuni pokračoval dál a pustil se do souboje muž proti muži, z něhož vytěžil roh. Bajramiho nadějný centr pak hlavou zneškodnil stoper Magnússon.
2'
Souboj u lajny naproti střídačkám mezi Lenjanim a Thorsteinssonem vyzněl lépe pro albánského zadáka. Domácí pak díky tomu vyvezli míč přes půlící čáru.
1'
Výkop provedli v bílém hrající Islanďané a hned vybojovali na útočné půlce aut, kterým vrátí balon do hry Hördur Magnússon.
1'

Albánie: Strakoša – Balliu, Ismajli, Veseli, Lenjani – Ramadani, Gjasula, Abraši – Uzuni, Cikalleši (C), Bajrami.
Náhradníci: Beriša, Kastrati – Asllani, Bajrami, Broja, Çokaj, Hysaj, Doka, Laci, Mihaj, Mucolli, Seferi.
Trenér: Edoardo Reja.

Island: Rúnarsson – Pálsson, A. Gunnarsson (C), Magnússon, Ólafsson – Jóhannesson, Bi. Bjarnason, Helgason – Thorsteinsson, Finnbogason, G. Sigurdsson.
Náhradníci: P. Gunnarsson, Ólafsson – Anderson, Ellertsson, Grétarsson, A. Gudjohnsen, S. Gudjohnsen, Haraldsson, Hermannsson, Thórdarson, Thrándarson, Gunnlaugsson.
Trenér: Arnar Thór Vidarsson.

Rozhodčí: de Burgos – De Fransisco, Núñez (všichni Španělsko).
Vážení a milí fotbaloví přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání Ligy národů mezi reprezentacemi Albánie a Islandu. Na hřišti národního stadionu v Tiraně už nějakou dobu probíhá rozcvička, a to je ten správný čas odtajnit vám sestavy.
Poslední vzájemný zápas

Utkání Islandu s Albánií hrané 6.6.2022 skončilo dělbou bodů za remízu 1:1. První půle vyšla lépe Albánii, která byla fotbalovější a ve 30. minutě ji poslal do vedení Taulant Seferi, jenž se dostal k dorážce po předchozím nejistém zákroku brankáře Rúnarssona. Islanďanům však vyšel nástup do druhé půle, když už ve 49. minutě srovnal Jón Dagur Thorsteinsson. Hra pak postupně hodně uvadla a šance se už téměř nerodily. Zajímavou příležitost měl až v nastavení hostující Vrioni, kterému ale šel včas pod nohy Rúnarsson.

Island – Albánie 1:1 (0:1)
Góly:
49. Thorsteinsson – 30. Seferi.
Zápasy Islandu

Izrael – Island 2:2 (1:1)
Góly: 25. Abada, 84. Weissman – 42. Helgason, 53. Sigurdsson.

Góly: 49. Thorsteinsson – 30. Seferi.

Island – Izrael 2:2 (1:1)
Góly: 9. Thorsteinsson, 60. Helgason – 35. Gretarsson (vl.), 65. Peretz.
Zápasy Albánie

Albánie – Izrael 1:2 (1:0)
Góly: 45+2. Broja (pen.) – 57. a 73. Solomon.

Izrael – Albánie 2:1 (0:0)
Góly: 46. Weissman, 90+2. Baribo – 88. Uzuni.
Tabulka (Liga B, skupina 2):

2. Island – 3 body (5:5)
3. Albánie – 1 bod (3:5)
Dobrý fotbalový večer u Ligy národů! V Lize B, skupině 2 zbývá dohrát jediný zápas, a to mezi Albánií a Islandem. Oba soupeři si to v přímém souboji rozdají o druhé místo, postup má už od soboty jistý Izrael.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.