Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Černá Hora : Finsko - 26. září 2022   20:45

Černá Hora
Černá Hora
0:2
(0:0)
Finsko
Finsko
47' Antman  (Pukki) • 53' Källman  (Antman)
Černá Hora
Mijatović – Vešović, Vujačić, Tomašević, Radunović (25. Balić) – Jovović (63. M. Vukčević), Janković, N. Vukčević, Hakšabanović (33. Camaj) – Jovetić (C) (33. Šćekić), Mugoša (63. Djurdjević).
Carević, Šarkić – Božović, Raičković, Simić, Šipčić.
Letexier, Mugnier, Rahmouni
Podgorica City Stadium
Finsko
Hrádecký – L. Väisänen, Ivanov, R. Jensen – Alho, Kamara, Kairinen, Lingman (46. Pohjanpalo), Antman (89. Soiri) – Källman (75. Hostikka), Pukki (75. Forss).
C. Eriksson, Sinisalo – Hoskonen, F. Jensen, Niskanen, Tenho, Uronen, Valakari.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:13.
Po nepříliš atraktivním prvním poločase, který ovlivnil déšť a brzké vyloučení Tomaševiće, přišly rozhodující momenty zápasu hned ze začátku druhé půle. Ve 47. minutě se prosadil debutant Oliver Antman po přihrávce od Pukkiho. Antman o pár minut později nacentroval před bránu, kde už měl jednoduchou práci nikým nehlídaný Benjamin Källman. Finové potom v klidu dohráli zápas s míčem na kopačkách a Černohorce k šancím pustili až v samotném závěru. V 68. minutě byl navíc vyloučen z lavičky domácí trenér Radulović.
Finsko přeskakuje Černou Horu a jde na druhé místo. Oba týmy zůstávají v lize B a mohou se potkat znovu za dva roky. Ze skupiny postupuje Bosna a Hercegovina a sestupuje Rumunsko díky horším vzájemným zápasům s Černou Horou.
90+3'
90+3'
Zřejmě poslední roh zápasu budou zahrávat domácí.
90+3'
Finové s vhazováním už nikam nespěchají.
90+2'
Kamara vyslal do protiútoku Forsse, Vukčević mu však míč odkopl do autu.
90'
Černohorci jsou v posledních minutách aktivnější. Balićova hlavička jen o kousek minula bránu.
90'
Camajova střela byla zblokována nad břevno. S následným rohem si poradil Hrádecký.
89'
Střídání ve finském týmu:
odchází Oliver Antman, přichází Pyry Soiri.
88'
Hrádecký zbytečně vyběhl mimo bránu a velkou šanci měl Djurdjević. Jeho střelu však zblokoval jeden z bránících hráčů, který zastoupil finského gólmana.
87'
Janković skončil na zemi a zřejmě má svalové problémy. Černohorci však už nemohou střídat.
86'
Mijatović sebral další z finských nákopů. Obě strany už jsou nejspíš smířeny s výsledkem a nechce se jim moc na těžkém povrchu běhat.
85'
Marcus Forss teď nevyužil přečíslení Finů a zkazil šanci nepřesnou přihrávkou. Pohjanpalo se na něj zlobí.
84'
Marko Vešović se po centru do vápna dostal ke střele, kterou ale zblokovala finská obrana.
83'
Žlutou kartu za faul poblíž středového kruhu obdržel Santeri Hostikka.
82'
Tentokrát se faulem provinil jeden z Finů, Mijatović bude odkopávat.
81'
Rozhodčí teď ponechal Finův výhodu, poté co Janković srazil na trávník Kairinena. Pohjanpalo ji však nevyužil, jeho střela byla zblokována.
79'
Po špatném zpracování Pohjanpala budou vhazovat domácí.
78'
Další centr do vápna Finů zlikvidoval Hrádecký.
77'
V ofsajdu se ocitl Forss.
75'
odchází Benjamin Källman a Teemu Pukki, přichází Santeri Hostikka a Marcus Forss.
73'
Alhův centr z pravé strany sebral Mijatović.
72'
Vukčević byl teď nucen faulovat Pukkiho, který unikal do zajímavé šance.
71'
Djurdjevićův centr skončil v náručí Hrádeckého.
69'
Černohorci už evidentně tento náročný zápas nezvládají a teď přišli i o svého trenéra. Vše nasvědčuje pohodlnému vítězství Finů.
68'
Červenou kartu za stížnosti na rozhodčího obdržel trenér domácích Miodrag Radulović.
67'
Uroš Djurdjević teď vystartoval na asistenta rozhodčího kvůli otočenému autu, za což vidí žlutou kartu.
65'
Útočný faul Djurdjeviće vrací míč Hrádeckému.
63'
Poslední střídání v týmu Černé Hory:
odchází Stefan Mugoša a Vladimir Jovović, přichází Uroš Djurdjević a Marko Vukčević.
62'
Saša Balić se vyšplhal nejvýše a míč odvrátil.
62'
Finové budou zahrávat roh z levé strany.
61'
Finové v posledních minutách moc domácím míč nepůjčují a kombinuje hlavně jejich obrana v bezpečné vzdálenosti od brány Hrádeckého.
60'
Mijatović včas vyběhl a zlikvidoval další nákop hostujících obránců.
58'
Po nepřesném nákopu Väisänena bude od brány rozehrávat Mijatović.
57'
Finové teď kontrolují hru a zdá se, že už je o dnešním výsledku rozhodnuto.
55'
Další akce hostů končí do nepřesné přihrávce Pukkiho, kterou Kamara na hrací ploše nestihl.
53'
Finsko právě vstřelilo branku!
Hosté vedou 2:0 a zase u toho byl Antman! Tentokrát vracel odvrácený centr před bránu, kde úplně sám zůstal BENJAMIN KÄLLMAN, který jednoduše doklepl míč hlavou do brány.
52'
Finové teď reklamovali ruku po střele Kamary, rozhodčí však rozpažil.
52'
Špatně vhozený aut domácích znamená míč pro Finy.
51'
Černohorcům se nedaří přejít na útočnou polovinu kvůli vysokému presinku Finů.
50'
Centr byl odvrácen, Kamara bude na druhé straně hřiště vhazovat aut.
49'
Přichází další roh Finů.
48'
Pro Černohorce teď bude hodně těžké zareagovat. Jednak jsou v početní nevýhodě a jednak už mají k dispozici jen jedno okno na střídání.
47'
OLIVER ANTMAN oslavil svůj debut v národním týmu gólem! Všichni obránci se seběhli k Teemu Pukkimu, který viděl na levé straně velkého vápna právě volného Antmana, který se přízemní střelou trefil ke vzdálenější tyči.
46'
Střídání v týmu Finsko:
odchází Lucas Lingman, přichází Joel Pohjanpalo.
46'
Místo pohledných akcí jsme v prvním poločase měli možnost vidět spíš žluté karty. Hned dvě obdržel Žarko Tomašević a musel tak už v 17. minutě opustit hřiště. Finův kombinaci komplikuje mokrý trávník. Potřebují vyhrát, aby měli jistotu záchrany v lize B bez ohledu na výsledek zápasu Rumunska.
Největší šanci hostů měl Antman, který využil nekvalitního povrchu a vyslal skákavou střelu na Mijatoviće. Domácí gólman si s ní však poradil. Za hosty měl jedinou šanci na skórování Stevan Jovetić, který ale později musel být kvůli zranění vystřídán.
45+3'
45+2'
Vladimir Jovović teď schytal ránu míčem do břicha. Rozhodčí přerušuje hru, aby mohl být jablonecký záložník ošetřen.
45+1'
Finové mají stále balón na svých kopačkách, chybí jim však přesné přihrávky na své hráče ve vápně. Budou mít k dispozici další roh.
45'
Finský roh hlavou odvrátil Camaj.
43'
Obrana domácích si po Kamarově útočném faulu bude moci zase chvíli oddechnout.
43'
Probíhá další dlouhá kombinace Finů.
40'
Šćekićův centr byl velmi nepřesný a končí za brankovou čárou.
38'
První útok domácích po dlouhé době zhatil útočný faul.
37'
Skvělá kombinace, při které Kamara patičkou posunul míč Antmanovi a ten našel ve vápně Pukkiho, končí přízemní střelou finského útočníka, kterou Mijatović chytil.
35'
Ani Alhův centr nebyl přesný, míč letěl přímo do rukavic Mijatoviće.
34'
Lucas Lingman je z Finů asi nejaktivnější. Teď několikrát centroval do vápna, nikoho v modrém však nenašel.
33'
Proběhla dvě střídání v týmu Černé Hory:
odchází Sead Hakšabanović a Stevan Jovetić, přichází Aleksandar Šćekić a Driton Camaj.
31'
A hra je zase přerušena, tentokrát něco řeší Glen Kamara a Vladimir Jovović. Rozhodčí je odděluje od sebe.
30'
Černohorci se teď seběhli k rozhodčímu a požadují žlutou kartu pro Pukkiho za ruku v obličeji Vujačiće. Rozhodčí však tentokrát kartu nevyndává.
28'
Rohový kop překazil Finům útočný faul.
27'
Skákavou střelu zpoza vápna zkusil Oliver Antman, Milan Mijatović vyráží na roh.
26'
Déšť je opravdu silný, což nemůže být příjemné pro hráče ani rozhodčí. Snad se kvůli počasí nebude tento zápas přerušovat či odkládat.
25'
Střídání v týmu Černá Hora:
odchází Risto Radunović, přichází Saša Balić.
24'
Žlutou kartu obdržel hráč Finska Kaan Kairinen.
23'
Källman, Kamara a Pukki se ve třech vydali proti dvěma obráncům, prvního jmenovaného však zradilo zmoklé hřiště a míč mu utekl.
22'
Černohorcům červená karta rozhodně komplikuje situaci. Už při vyrovnaném počtu hráčů měli Finové územní převahu, nyní se dá očekávat ještě větší nápor Seveřanů.
20'
A přichází už pátá žlutá karta pro domácí. Tentokrát ji dostal Marko Vešović.
19'
Finové navázali standartkou z nějakých 40 metrů. Po centru se k hlavičce dostal Robert Ivanov, bránu však netrefil.
18'
Za hádku s rozhodčím dostal žlutou kartu kapitán Stevan Jovetić.
17'
Druhou žlutou kartu obdržel Žarko Tomašević. Domácí budou pokračovat v deseti hráčích.
16'
Teemu Pukki se teď hodně divil, že rozhodčí po jeho souboji s Vešovićem neukázal na rohový praporek.
15'
Finové se teď po dlouhé kombinaci sice nedokázali s míčem dostat do vápna, ale budou vhazovat v jeho blízkosti.
13'
Standartka se nepovedla a míč skončil v náručí Mijatoviće. Z rychlého protiútoku se po centru Jankoviće dostal ke střele Stevan Jovetić. Hrádecký vyráží nad břevno.
12'
Žlutou kartu obdržel Igor Vujačić.
12'
Finové se opět tlačili do útoku, přišel ale další faul na Pukkiho. Hosté budou zahrávat standartku z levé strany.
11'
Lucas Lingman si nedokázal zpracovat míč v pokutovém území a útok Finů končí.
9'
Pukkiho únik musel za cenu žluté karty zastavit Žarko Tomašević.
7'
Z prvního rohu Finů žádné nebezpečí nevzniklo.
6'
První šanci zápasu měl debutant Oliver Antman. Po kombinaci s Kamarou se dostal k míči ve vápně a vystřelil. Milan Mijatović jeho střelu vyrazil na roh.
5'
V Podgorici prší, což rozhodně nepřispěje kvalitě hry obou týmů.
3'
K míči se dostávají také domácí, kombinují však jen na vlastní polovině.
2'
K míči se poprvé dostal Teemu Pukki, narazil však hned na prvního obránce.
1'
Finové nastupují v modrém, Černohorci v červeném.
1'
Hráči nastoupili na hrací plochu a vyslechnou si hymny obou zemí.

Černá Hora: Mijatović – Vešović, Vujačić, Tomašević, Radunović – Jovović, Janković, N. Vukčević, Hakšabanović – Jovetić (C), Mugoša.
Náhradníci: Carević, Šarkić – Balić, Božović, Camaj, Djurdjević, Raičković, Šćekić, Simić, Šipčić, M. Vukčević.
Trenér: Miodrag Radulović

Finsko: Hrádecký – L. Väisänen, Ivanov, R. Jensen – Alho, Kamara, Kairinen, Lingman, Antman – Källman, Pukki.
Náhradníci: C. Eriksson, Sinisalo – Forss, Hoskonen, Hostikka, F. Jensen, Niskanen, Pohjanpalo, Soiri, Tenho, Uronen, Valakari.
Trenér: Markku Kanerva

Rozhodčí: Letexier, Mugnier, Rahmouni.
Finsko

Finové v pátek doma jen remizovali s Rumunskem a jsou tedy stále v ohrožení sestupu. Rumuni na ně ztrácí jeden bod a hrají s Bosnou a Hercegovinou, které už o nic nejde.
Sestup do ligy C se budou snažit odvrátit útočníci Teemu Pukki a Joel Pohjanpalo. Druhý jmenovaný dal minule Černé Hoře dva góly. Ve finské sestavě nebudou chybět další známí hráči Lukáš Hrádecký nebo Glen Kamara, naopak Robin Lod, záložník Minessoty, do zápasu kvůli zranění nenastoupí.
Černá Hora

Černohorci v pátek prohráli v balkánském derby s Bosnou a Hercegovinou, čímž přišli o naději na postup do ligy A. Dnes už však mohou být v klidu, protože sestup jim nehrozí. Rumunsko, které je poslední, se sice může Černé Hoře bodově vyrovnat, má s ní však horší vzájemné zápasy.
Právě proti Rumunsku se hattrickem blýskl útočník z japonské ligy Stefan Mugoša, který v nominaci nechybí. Najdeme v ní také záložníka Jablonce Vladimira Jovoviće nebo kapitána Stevana Jovetiće z Herthy. Největší hvězda domácím však chybí. Obránce Atlética Stefan Savić po zápase s Bosnou a Hercegovinou tým opustil.
Černá Hora se v posledním utkání letošní Ligy národů utká s Finskem. Utkání skupiny 3 ligy B začne ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.