Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Rumunsko : Černá Hora - 14. června 2022   20:45

Rumunsko
Rumunsko
0:3
(0:1)
Černá Hora
Černá Hora
43' Mugoša  (Janković) • 56' Mugoša  (Janković) • 63' Mugoša  (Vujačić)
Rumunsko
Nita – Manea, Chiricheş (C), Burcă, Bancu – R. Marin (57. Olaru), M. Marin (76. Păun), Maxim (46. Tanase) – Ștefănescu (57. Popescu), Puşcaş, Mihăilă (57. Sorescu).
Moldovan, Târnovanu – Camora, Cicâldău, Hanca, Ratiu, Rus.
Pinheiro – Costa, Jesus (všichni Portugalsko).
Stadion Giuleşti (Bukurešť)
Černá Hora
Mijatović – Vešović, Vujačić, Tomašević (C) (88. Šipčić), Radunović – Jovović (46. M. Vukčević), Šćekić (74. Raičković), Janković (63. Božović), Savičevič – Krstović (88. Djukanović), Mugoša.
M. Dragojević, Petković – Bećiraj, Bubanja, Camaj, Milović, A. Vukčević.

Mugoša sestřelil Rumunsko hattrickem!

Tři střely, tři góly. One man show. Stefan Mugoša a celá černohorská reprezentace se raduje z výhry v Bukurešti. Z výhry, která tým udržela v boji o postup do Ligy A. To před startem soutěže snad nikdo nečekal. Stěžejní zápas čeká Černohorce v září v Bosně, přímý boj o první místo v tabulce. Ta vypadá následovně:

Tabulka (po 4. kole):
1. Bosna a Herc. – 8 bodů (6:4)
2. Černá Hora – 7 bodů (6:3)
3. Finsko – 4 body (5:5)
4. Rumunsko – 3 body (1:6)
Držení míče: 57% : 43%.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 3:5.
Rohy: 2:5. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 13:13.
90+4'
90+3'
Další tvrdý zákrok. Tentokrát si na Savičeviče vyšlápl Darius Olaru, v tomto případě sudí netrestá.
90+2'
Žlutá karta pro tým Rumunsko (Cristian Manea).

Trest za hattrick? Manea se projel po Mugošově noze a právem vidí žlutou kartu.
90+2'
Na dobře zorganizovanou defenzivu Černé Hory nevyzrál ani Darius Olaru.
90+1'
Adrian Păun to zkusil z dálky. Snaha alespoň o čestný gól skončila kdesi v horních řadách tribuny.
88'
Střídání v týmu Černá Hora:
ze hřiště odchází Žarko Tomašević, přichází Nikola Šipčić.
88'
ze hřiště odchází Nikola Krstović, přichází Viktor Djukanović.
86'
Zápas už se pouze dohrává.
85'
Autor hattricku Stefan Mugoša dostal u středového kruhu naloženo od střídajícího Păuna. Z tváří rumunských fotbalistů zle odečíst bezmoc.
83'
Na opačné straně se Vukan Savičevič řídil pravidlem "když nevíš co s míčem, vystřel." A pro jeho tým to bylo špatné rozhodnutí.
81'
Florin Tanase uvnitř vápna vběhl mezi dvojici soupeřů a po letmém kontaktu s jedním z nich upadl. Rumunskou žádost o penaltu sudí rezolutně zamítl.
80'
Žlutá karta pro tým Černá Hora (Milan Mijatović).

Brankář je potrestán za otálení s výkopem.
79'
Série narážeček k zakončení nevedla. Domácí přesto pokračovali v útočení a po vylepšeném rohu Deian Sorescu minul černohorskou bránu.
78'
Marko Vukčević je v pořádku.
77'
Rumuni jsou bezradní, pomáhají si i viditelnými fauly. Třeba jako Nicusor Bancu, jenž zatáhl za dres Vukčeviće. Ten po špatném došlapu odchází za postranní čáru, kde proběhne jeho další ošetření.
76'
Střídání v týmu Rumunsko:
ze hřiště odchází Marius Marin, přichází Adrian Păun.
75'
Držení míče: 58% : 42%.
74'
ze hřiště odchází Aleksandar Šćekić, přichází Miloš Raičković.
73'
Série nepřesností zakutálela míč mimo hrací plochu, Miodrag Radulović toho využije ke střídání.
71'
Ten Rumuni ubránili, ve zbývajících dvaceti minutách ale potřebují vstřelit alespoň tři góly a žádný nedostat. Nebude to pro ně nadlidský úkol?
70'
Bránící Vlad Chiricheş vykročil na kraji pokutového území proti Božovićovi ve správnou chvíli, výsledkem je černohorský roh.
68'
Žlutá karta pro tým Rumunsko (Marius Marin).

Průběžným stavem možná frustrovaný středopolař si nebral servítky v souboji s Vujačićem.
65'
Hra se soustředí do středu hřiště. Po třetím gólu se zdá, že o vítězi utkání je už rozhodnuto.
63'
Černá Hora právě vstřelila branku!
Na světě je hattrick! Nekompletuje ho nikdo jiný než STEFAN MUGOŠA. V pokutovém území stojící černohorský útočník měl štěstí na odraz, vyšlo mu i těžké zpracování skákavého míče, které kolem obránce i s jeho možnou tečí poslal k levé tyči. K ní se Florin Nita natahoval zbytečně.
63'
ze hřiště odchází Marko Janković, přichází Draško Božović.
62'
Rumunsko bylo chvíli zpátky v zápase poté, co se prosadil George Puşcaş. Na kontaktní gól si však ještě musí počkat, opakované záběry totiž prokázaly ofsajd.
60'
Držení míče: 56% : 44%.
58'
Trojnásobná výměna znamená jediné, trenér Edward Iordanescu je pořádně rozladěný.
57'
ze hřiště odchází Marius Ștefănescu, přichází Octavian Popescu.
57'
ze hřiště odchází Valentin Mihăilă, přichází Deian Sorescu.
57'
ze hřiště odchází Răzvan Marin, přichází Darius Olaru.
56'
Po rychle vhozeném autu na útočné polovině odcentroval Janković mezi penaltový puntík a malé vápno, kde se do vzduchu pověsil STEFAN MUGOŠA. Jako při prvním gólu trefil hlavou místo, kam Florin Nita neměl šanci dosáhnout. A vlastně se o to ani nepokusil, ve své brance zůstal nehybný jako socha.
55'
Ve střední vzdálenosti od branky převzal přihrávku Marius Ștefănescu. Na chvíli zaváhal a nakonec o balon přišel. Příště to chce střílet, Mariusi!
53'
Líbivá hra z jedné strany na druhou. Chvíli útočí Rumunsko, chvíli Černá Hora.
51'
Domácí se ještě reklamovali penaltu, poněvadž se domnívali, že po Vujačićově teči zahrál Žarko Tomašević rukou. To je sice pravda, nicméně toto nebylo záměrné a rozhodčí správně nechává hru pokračovat.
50'
Při brejku byl ve středu hřiště faulován Nicusor Bancu. V následné rozehře trefil Vujačiće ranou zpoza vápna Marius Ștefănescu.
49'
Kolmice z levé strany neprošla, aktivní Černá Hora aspoň vytěžila roh. Savičevičův nízký centr odkopával z přední tyče Cris Manea.
48'
Nikola Krstović to vzal na sebe a při sólo akci si troufl na dvojnásobnou přesilu. Střela kolem obránců byla vyprodukovaná z úhlu a pod tlakem, což bylo důvodem pro její nepřesnost.
47'
Cristian Manea stihl odkopnout míč před dotírajícím útočníkem z černohorských řad.
46'
ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Marko Vukčević.
46'
ze hřiště odchází Alexandru Maxim, přichází Florin Tanase.
46'
Rumuni byli od začátku lepší, ale vysoké procento držení míče dlouho k ohrožení branky nevedlo. A tak se postupem času rozehráli hosté, kteří na konci poločasu vsítili zatím jediný gól. To se po Jankovićově centru z rohového kopu prosadil hlavou Stefan Mugoša. Zanedlouho poté mohli odpovědět Răzvan Marin nebo Marius Ștefănescu, proti jejich střelám se však Milan Mijatović blýskl brilantními zákroky. A tak Rumunsko prohrává s Černou Horou po úvodním dějství 0:1.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 1:3.
Rohy: 2:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 5:8.
45+2'
45+1'
Milan Mijatović udržel Černou Horu ve vedení blyštivými zákroky! Nejprve ránu Marina vytáhl s vypětím sil na břevno a pak na brankové čáře chytil pohotovou dorážku hlavou od Ștefănesca. Jedním slovem nádhera!
43'
Hosté otevřeli skóre po rohovém kopu! Při Jankovićově centru levačkou se míč točil na branku, STEFAN MUGOŠA v důležitém souboji přehlavičkoval Chiricheşe a zblízka trkl balon mimo Nitův dosah.
40'
Žlutá karta pro tým Rumunsko (Andrei Burcă).
Žlutá karta pro tým Černá Hora (Žarko Tomašević).

Strkanice poté, co Vladimir Jovović tvrdě vrazil do Bancua. Nejaktivnější hráči si zblízka prohlédli karty žluté barvy. Příště už si takové chování dobře rozmyslí.
38'
Žlutá karta pro tým Černá Hora (Vladimir Jovović).

Krajní záložník v souboji o míč udeřil Bancua loktem do tváře, tohle je další taxativní trest.
37'
Na centr z levé strany naskakující Vladimir Jovović hlavičkoval v těžké pozici hodně mimo.
35'
Byl to prvně jmenovaný, který zkusil technickou ránu na zadní pravou tyč. Míč nabral dobrou faleš, ale i tak se stočil vedle. Následuje tedy pouze odkop.
34'
Marinův centr hosté snadno odvrátili, pokračující akci se však ubránili jen za cenu standardky. K té se staví z levé strany Răzvan Marin, z pravé Marius Ștefănescu. Kdo z nich kopne do míče?
33'
Rohový kop bude mít i Rumunsko.
32'
Na centr vysoký tak akorát si v prostoru před brankou naskočil Andrei Burcă. Poslepu mířil na zadní tyč a k rozpoutání gólové radosti nebyl vůbec daleko. Řekl bych tak metr, možná metr a půl.
31'
Odvážným skluzem u branky sebral Vlad Chiricheş šanci Vešovićovi, a to za cenu rohového kopu.
30'
Držení míče: 65% : 35%.
29'
Stále častěji proniká do tempa Černá Hora. Přihrávkou do uličky hledal spoluhráče Nikola Krstović, mezeru mezi sebou však stopeři stihli zavřít.
27'
U laviček vzplanuly vášně poté, co Nicusor Bancu napálil míč do ležícího Jankoviće. Strkanici sudí rychle uklidnil a všem tím ukázal, kdo je tady pánem.
26'
Nový černohorský útok na sebe nenechal dlouho čekat. Parádní přihrávku ve vápně chtěl zachytit Marko Jankovič, selhal však při zpracování.
25'
Kdo by to po aktuálním průběhu řekl, že první střelu vyšlou hosté? Z hranice velkého vápna to zkusil Vukan Savičevič a nebylo to vůbec zlé. Technickou střelu poslal na zadní šibenici, kterou minul zhruba o metr.
23'
Žlutá karta pro tým Rumunsko (Răzvan Marin).

Pravý křídelník byl v souboji o míč o trošičku později, špičkou nohy trefil na středu hřiště Vujačiće a stal se prvním karetně potrestaným hráčem v utkání.
21'
Při pokusu o protančení kolem Šćekiće se Răzvan Marin dostal s míčem až za koncovou čáru. Hru naváže odkop brankáře Černé Hory.
20'
Černohorci zatím mají velký problém překročit střed hřiště. Z toho vyplynula ztráta míče a nebezpečný brejk, který zastavil Igor Vujačić v pokutovém území riskantním, ale čistým skluzem na Maxima.
19'
Rumuni se stále více tlačí do branky, zapomínají však při tom na ofsajdy. Třeba jako nyní Răzvan Marin. Tohle by si fotbalisté domácího celku měli lépe pohlídat.
17'
Náběhem za obranu a následnou ranou nad branku to mohl změnit Marius Ștefănescu. Záměrně jsem uvedl, že mohl, poněvadž i on byl nachytán v postavení mimo hru.
16'
Čtvrt hodina za námi. Zatím to vypadá na jednostrannou záležitost, ale šance ani jedna. Totéž platí i o střeleckých pokusech.
15'
Držení míče: 75% : 25%.
14'
Stejně jako na opačné straně Alexandru Maxim, na ofsajdy tak máme srovnáno.
13'
Po delším úseku se podívali dopředu hosté. Ne však na dlouho, protože Marko Vešović byl přistižen v ofsajdu.
12'
Není žádným překvapením, že první roh má k dispozici Rumunsko. Zhostil se ho Marius Ștefănescu, jenž zatočil míč směrem k bráně. Její strážce měl kolem sebe spoustu místa a tím pádem usnadněnou úlohu.
10'
Další rumunský útok už vypadal o trochu lépe. Alexandru Maxim totiž dokázal odcentrovat do šestnáctky, v ní však našel hlavu jen jednoho ze stoperů.
9'
Po autovém vhazování Rumuni pokračovali v útočení. To z pozice pravého beka podpořil i Cristian Manea, ze souboje muž proti muži ale vyšel poražen.
8'
Výraznou územní převahou disponující Rumunsko roztáhlo hru doprava. Bránící Risto Radunović se pak ve snaze odkopnout míč od rohového praporku srazil s asistentem rozhodčího.
6'
Ale ne, další indisponovaný hráč. Tentokrát jím je Vladimir Jovović, jenž v osobním souboji brnknul o nohy protihráče. Ani tady to nicméně nebude nic vážného. Hrajeme dál.
5'
Dobrá zpráva pro Rumunsko. Už ošetřený Valentin Mihăilă se zdá být v pořádku a je schopen se znovu zapojit do hry. Ta je navázána odkopem od hostující svatyně.
4'
Zatímco po špatném došlapu leží na trávníku Valentin Mihăilă, odpálili domácí fandové pyrotechniku za černohorskou brankou.
2'
Centrovaný balon hosté dostali do bezpečí, soupeř sice chvíli pokračoval v kombinaci, ale ta k prvnímu ohrožení Mijatovićovy branky nevedla.
1'
Zápas rozehráli ze středového kruhu domácí a hned získali první standardku, rozběhnutého Bancu fauloval na levé straně Vladimir Jovović.
1'

Rumunsko: Nita – Manea, Chiricheş (C), Burcă, Bancu – R. Marin, M. Marin, Maxim – Ștefănescu, Puşcaş, Mihăilă.
Náhradníci: Moldovan, Târnovanu – Camora, Cicâldău, Hanca, Păun, Olaru, Ratiu, Popescu, Rus, Sorescu, Tanase.
Trenér: Edward Iordanescu.

Černá Hora: Mijatović – Vešović, Vujačić, Tomašević (C), Radunović – Jovović, Šćekić, Janković, Savičevič – Krstović, Mugoša.
Náhradníci: M. Dragojević, Petković – Božović, Bećiraj, Bubanja, Camaj, Djukanović, Milović, Raičković, Šipčić, M. Vukčević, A. Vukčević.
Trenér: Miodrag Radulović.

Rozhodčí: Pinheiro – Costa, Jesus (všichni Portugalsko).
Nedálnou součástí každého zápasu jsou rozhodčí. Hlavní João Pinheiro i asistenti Tiago Costa a Bruno Alves Jesus přicestovali z Portugalska, stejně jako čtvrtý arbitr Vitor Ferreira i obsluha VAR Tiago Martins a Fabio Verissimo. Zápas na bukurešťském stadionu Giuleşti začne ve 20:45 a vy jste k jeho sledování srdečně zváni!
První vzájemný souboj skončil výhrou Černohorců. Svěřenci Miodraga Raduloviće vyzvali své soky v Podgorici a po trefách Mugoši a Vukčeviće zvítězili 2:0. Zopakují tříbodový úspěch v Bukurešti? Pracovníci sázkových kanceláří si myslí, že ne. Na výhru hostů bookmakeři vypsali kurzy až ke 4.60, zatímco kurz na výhru domácích stlačili pod hranici 2.00.
Tabulka (po 3. kole):

1. Bosna a Herc. – 5 bodů (3:2)
2. Finsko – 4 body (3:2)
3. Černá Hora – 4 body (3:3)
4. Rumunsko – 3 body (1:3)
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V rámci úterního programu Ligy národů se utkají také týmy Rumunska a Černé Hory. Rumuni jsou po třech zápasech se třemi body poslední, předposlední Černohorci mají o bod víc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.