Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Srbsko - 9. června 2022   20:45

Švédsko
Švédsko
0:1
(0:1)
Srbsko
Srbsko
45+3' Jović  (Pavlović)
Švédsko
Olsen (C) – J. Andersson, H. Ekdal, Nilsson (41. Kurtulus), Augustinsson – Svanberg, Cajuste, K. Olsson (77. Forsberg) – Elanga (86. Gyökeres), Quaison, Claesson (77. G. Gudmundsson).
Linde, Rinne – Isak, Hrgota, Nyman, Sundgren, Karlström, Papagiannopoulos.
L. Visser – R. Vanyzere, T. Nijssen (všichni BEL)
Friends Arena - Solna
Srbsko
Dmitrović – Pavlović, Veljković, Milenković – A. Terzić (63. Radonjić), S. Milinković-Savić, Gudelj, Lazović (64. Kostić) – Djuričić (70. Račić), Tadić (C) – Jović (77. Lukić).
V. Milinković-Savić, Rajković – Mašović, Eraković, I. Ilić, S. Mitrović, Grujić.

Srbsko nakonec dokázalo poctivě odehrát druhý poločas a aktivní obrannou hrou nepustilo Švédsko do žádných nebezpečných šancí, které by měly přinést potenciální vyrovnání.
O osudu celého zápasu rozhodla třetí minuta nastaveného času v prvním poločase a ideálně zahraný rohový kop Srbska! Hosté se tak radují z druhého vítězství po třech odehraných zápasech, zatímco Švédsko si připsalo druhou porážku.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 7:3. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:13.
90+3'
90+3'
Švédsko se něco snaží vymýšlet před brankou Srbska, ale nedaří se jim pořádné zakončení.
90+1'
Stejně jako v prvním poločase, i ten druhý je nastaven o tři minuty. Uvidíme taky branku v poslední minutě nastavení?
90'
Další útočný pokus domácích dokázala srbská obrana odrazit a domácímu týmu se už rapidně krátí čas.
89'
Žlutá karta pro tým Srbsko (Uroš Račić).
89'
Od Forsberga celá útočná akce započala a taky skončila. Jeho střela ze střední vzdálenosti se nevešla mezi tři tyče.
88'
Emil Forsberg se pokoušel poslat míč do ulice, ale jeho počin byl hodně předvídatelný a obránci včas zastavili míč.
87'
Srbsko je blízko ke své druhé výhře. Zatímco Švédsko ke své druhé prohře.
86'
Elanga byl dnes asi nejaktivnějším hráčem na hřišti, leč dnes mu branka nebyla souzena.
86'
Střídání v týmu Švédsko:
ze hřiště odchází Anthony Elanga, přichází Viktor Gyökeres.
85'
Nemanja Radonjić vyslal tvrdou střelu, ale přesně do středu branky, kde byl připraven Olsen.
84'
Srbsko se snaží být aktivní a snaží se hrát hlavně na polovině Švédska.
83'
Následoval srbský roh, který přinesl centr do vápna. Ten nebyl využit. Srbsko se poté dostalo k dalšímu centru, který se pokoušel hlavičkou usměrnit jeden z hráčů, ale nacházel se už v ofsajdové pozici.
83'
Dušan Tadić se natlačil před obránce k zakončení v malém pokutovém území. Obránce však úspěšně jako první zasáhl míč a rozhodně se o faul na Tadiće nejednalo.
82'
Joel Andersson zakončoval k pravé tyči, kde už byl včas připraven Marko Dmitrović.
81'
Posledních deset minut základní hrací doby a na nějaký souvislejší tlak ze strany Švédska to rozhodně nevypadá.
80'
Dobrá práce dvou srbských hráčů, kteří nyní podrželi hru u brankové čáry. Nakonec sice s faulem, ale další vteřiny ušetřené pro hostující celek.
79'
Dle opakovaného záběru se Gudelj v předchozím souboji hlavou střetl se švédským hráčem. Ale vše už by mělo být v pořádku a hra pokračuje.
78'
Nemanja Gudelj má nějaké problémy na polovině hrací plochy a hra je přerušena, v době, kdy Srbsko kombinovalo směrem dopředu.
77'
Střídání v týmu Srbsko:
ze hřiště odchází Luka Jović, přichází Saša Lukić.
77'
ze hřiště odchází Viktor Claesson, přichází Gabriel Gudmundsson.
ze hřiště odchází Kristoffer Olsson, přichází Emil Forsberg.
76'
Švédsko se snaží roztahovat hru do strany a to jim přináší rychlé přechody před branku Srbska. Po jednom z nich přišlo další zakončení, ale opět mimo tři tyče.
75'
Nikola Milenković nic složitého nevymýšlel a lehce hlavičkou na polovině hřiště odrazil míč do zázemí.
74'
Dobrý útok vedený po levé straně! Kristoffer Olsson přihrál pod sebe na Ludwiga Augustinssona, který byl v dobré palebné pozici, ale střela mu nesedla a míč skončil nad brankou!
73'
A nakonec jejich snaha vedla i k zakončení, které však bylo hodně vysoko nad branku Olsena.
72'
Srbsko se nyní snaží kombinovat a držet míč. To je nejlepší odpověď na zvyšující se aktivitu jejich soupeře v posledních minutách.
71'
Jens Cajuste ukázal ukázkový obranný skluz a přesně trefil míč před hrajícím srbským hráčem.
70'
ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Uroš Račić.
69'
Jens Cajuste se pokoušel vše změnit, ale jeho zakončení v tísni bránícího hráče si pohlídal brankář hostí.
68'
Ač domácí zvýšili své úsilí v držení míče, to je zatím vše, k čemu se v průběhu druhého poločasu dostali.
67'
Švédové se zatím nedostávají do nějakých nebezpečných situacích a Srbsko si stále hlídá své nabité vedení z konce prvního poločasu.
66'
Druhý pokus v krátké době za sebou nepřinesl další nebezpečí pro Dmitroviće.
65'
Po rohovém kopu dokázalo Švédsko dostat míč k zadní tyči, kde se pokoušel hlavičkovat jeden z hráčů. Srbsko se ubránilo za cenu dalšího rohu.
64'
Aktivní Elanga si to nyní razil přímo do pokutového území. O míč byl nakonec připraven a jeho pád v pokutovém území nechal hlavního sudí chladným.
64'
ze hřiště odchází Darko Lazović, přichází Filip Kostić.
63'
ze hřiště odchází Aleksa Terzić, přichází Nemanja Radonjić.
63'
Postupný útok Švédska nakonec nepřinesl nic zajímavého a bude z toho jen odkop od branky soupeře.
61'
Mattias Svanberg svůj první pokus napálil přímo do zdi. Jeho druhý pokus skončil vysoko nad brankou. Ani tato standardní situace nebyla zahrána zrovna nejlépe.
60'
Strahinja Pavlović těsně před pokutovým území fauloval švédského hráče, který se mohl dostat do zakončení. Švédsko má velkou šanci vyrovnat z této standardní situace.
59'
Centrovaný míč byl zahraný hodně vysoko a zamířil mimo vyznačené hřiště. Tato standardní situace se Švédsku tuze nevydařila.
58'
Faul srbského hráče, kterému následně domlouvá rozhodčí. Standardní situace pro domácí tým.
57'
Tadić rozehrál na Lazoviće a ten směroval míč do vápna. Olsen byl u něj jako první a chytil jej do svých rukavic.
56'
Elanga napřáhl ke střele z větší dálky a byla z toho první práce pro Dmitroviće v tomto poločase. Ten však měl rutinní zákrok.
55'
Elanga ve snaze zpracovat vysoký míč se dopustil faulu a musí přenechat míč svému soupeři.
54'
Srbové zatím v poklidu kontrolují své vedení. Nyní rozehrávají až na svého brankáře, který je zatím ve druhém poločase zcela bez práce.
53'
Trochu zbrklé vyhození brankáře Olsena, který nakonec zahrál míč až do autu.
52'
Viktor Claesson nedosáhl na dlouhý míč a autového vhazování se ujme soupeř.
51'
Robin Olsen musel reagovat na střelu ze střední vzdálenosti a přízemní míč zachytil. No, domácí nezačali druhý poločas zrovna nejlépe.
50'
Tentokrát z toho není branka. Ale opět Švédsko ukázalo, že se ztěžka dostávalo ze svého pokutového území. Ke střele se nakonec dostal Darko Lazović, který však zamířil mimo branku!
49'
Anthony Elanga na poslední chvíli srazil přihrávku do vápna z levé strany a nabízí soupeři další roh.
49'
První vážnější poplach před brankou domácích. Srbsko operovalo v pokutovém území, ale nakonec se do zakončení nedostalo.
48'
Nepřesná přihrávka nyní připravila Švédsko o slibný postup do útoku.
47'
Srbsko se snaží držet míč a v poklidu kombinovat. Dá se předpokládat, že nyní už bude spíše vyčkávat na nějaké šance, které jim soupeř nabídne.
46'
Švédsko se jako první snažilo dostat do útoku, ale tato kombinace neměla žádnou šanci na nějaký úspěch.
46'
V prvním poločase bylo Srbsko lepším týmem, daleko více se dostávalo do útočení a bylo i nebezpečné. Jejich aktivita byla odměněna v poslední minutě nastaveného času, kdy se dokázali hosté prosadit z rohového kopu! Švédsko bude muset výrazněji přidat směrem do útoku, jestliže chce pomýšlet na nějaké body do tabulky.
45+3'
45+3'
Srbsko právě vstřelilo branku!
Srbsko se nakonec dokázalo ještě prosadit v prvním poločase. Autorem branky je LUKA JOVIĆ, který dokázal doklepnout míč, po sklepnutí hlavičkou od svého spoluhráče, do branky. Vše se odehrálo po zahrávání rohového kopu. Asistence: Strahinja Pavlović.
45+1'
První poločas je nastaven o tři minuty.
45'
Poslední minuta prvního poločasu a první velká šance ze strany Švédska! Jens Cajuste nasměřoval přesně přihrávku na Claessona a ten trefil jen kousek vedle levé tyčky!
44'
Anthony Elanga už měl k míči hodně daleko a bude následovat odkop od branky Srbska.
43'
A nakonec z této standardní situace byla první gólovka zápasu! Střela mířila na protější levou tyč, ale míč skončil jen kousek vedle. Střílený míč se ještě pokoušel navíc hlavičkovat nabíhající hráč, kterému taky moc nechybělo!
42'
Luka Jović už se dostával do vápna, avšak těsně pře dním jej fauloval Kristoffer Olsson! Slibná situace pro Srbsko a další žlutá karta pro Švédsko.
41'
Tak nakonec Nilsson nebude moci pokračovat, ač odcházel bez nějakého kulhání. Každopádně jeho místo nahradil Kurtulus.
41'
Ten se po delší době zvedá zpět na nohy a vypadá to, že bude moci pokračovat v zápase.
40'
Nyní se už delší čas nehraje. Na hřišti probíhá ošetřování Nilssona.
39'
Na polovině hřiště byl sražen na trávník Elanga a rozhodčí ihned odpískal nedovolený zákrok soupeře.
38'
Stále se hraje poměrně vyrovnaná partie, avšak stále platí, že Srbsko je nebezpečnější ve svých útočných pokusech.
37'
Marko Dmitrović přečetl hru včas a bezpečně sebral vysoký míč do své moci.
36'
Na hřišti se začíná trochu přiostřovat. V prvním souboji byl sražen Dušan Tadić, což nebylo vyhodnoceno jako faul. Nicméně následný faul ze strany Filipa Djuričiće už rozhodčí ohodnotil žlutou kartou.
35'
Standardní situace přinesla lob do vápna, následné prodloužení hlavičkou na Sergeje Milinkoviće-Saviće, který se zády nůžkami pokoušel o první branku.
34'
Mattias Svanberg doslova podkopl Gudelje a bude prvním hráčem Švédska, který dostane žlutou kartu.
33'
Luka Jović se prosmýkl mezi dva obránce a doběhl dobrou přihrávku. Jeho střela nakonec šla mimo branku, ovšem za přispění teče jednoho z obránců. Roh pro Srbsko.
32'
Centr z levé strany si bezpečně pohlídal Olsen.
31'
Rohový kop z pohledu Srbska přinesl jen centr a nic dalšího. Každopádně standardní situace Švédska mohla nakonec paradoxně přinést úvodní branku pro soupeře.
30'
Švédsko nakonec rozehrálo domluvený signál, ale ten se jim nepovedl dle představ. Ihned po něm přišel protiútok Srbska a obránce musel na poslední chvíli hasit požár v pokutovém území!
29'
Je to tak, Nemanja Gudelj je prvním potrestaným hráčem a nabízí soupeři zajímavou standardní situaci.
28'
Robin Quaison dostal nohou od Gudelje, který pravděpodobně uvidí za hru vysokou nohou žlutou kartu.
27'
Elanga zakroutil míč z pravé strany a ten skončil přesně v rukavicích srbského gólmana.
26'
Viktor Claesson zůstal ležet na trávníku a hra je přerušena. Švédsko bude následně rozehrávat z poloviny hřiště.
25'
Dobře myšlená přihrávka tzv. do uličky. Obránci Švédska však měli dobře pokryté útočníky v pokutovém území.
24'
Hosté jsou i nadále lepším týmem, který je dopředu více aktivnější. Švédsko mělo zatím jednu slabší epizodu, kdy se jim dařilo dostat k brance Dmitroviće.
23'
Aleksa Terzić se pokoušel stopnout hodně vysokou přihrávku. Nakonec mu kousek scházelo a míč skončil v zázemí.
22'
Dušan Tadić dostal míč lobem do vápna. Obránce Švédska s menšími obtížemi nakonec dostal z pokutového území.
19'
To se rázem mohlo změnit. Přihrávka z pravé strany šla přesně na nabíhajícího švédského hráče, ale ten netrefil přesně a míč skončil mimo branku.
18'
Švédsko mělo nyní epizodu, kdy drželo míč, ale k žádné střele směrem na branku Dmitroviće se nedostalo.
17'
Hráči ve žlutých dresech hledají vzápětí další cestu k brance Srbska. Nyní to zkoušeli po pravé straně hřiště.
16'
Po hodně dlouhé době se Švédsku podařilo po levé straně zaútočit. Míč se ocitl až ve vápně, kde jej však obránce v poklidu dostal mimo tuto nebezpečnou oblast.
15'
Nikola Milenković to možná myslel dobře, ale svou přihrávku nasměřoval do prostoru, kde si nikdo ze spoluhráčů nenaběhl.
14'
Švédsko i nadále spíše brání a do útoku se dostává sporadicky. Srbsko opět s míčem poblíž půlící čáry.
13'
Aleksa Terzić ještě stihl dlouhý míč na hrací ploše a těsně před rohovým praporkem jej centroval před branku. Tam nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
12'
Hráč Srbska byl včas obklopen hned dvěma hráči Švédska a z tohoto útoku hostí nic nebude.
11'
Stále je míč na kopačkách hráčů hostujícího celku. Švédsko se nyní brání poblíž půlící čáry.
10'
Srbsko má míč ve své moci a hledá další cestu k brance svého soka.
9'
Další zajímavý centr přilétl do vápna před brankáře Olsena. Nakonec obránce hlavičkou odpravil míč mimo nebezpečnou zónu.
8'
Srbsko je zatím v úvodu zápasu lepším týmem a podniká nebezpečnější útočné akce.
7'
Joel Andersson si pohlídal postup Terziće a i za jeho pomoci dostal míč mimo hřiště. Bude následovat odkop od branky Švédska.
6'
Viktor Claesson se až moc aktivně snažil získat míč, až se dopustil drobnějšího faulu.
5'
Dušan Tadić obdržel před pokutovým územím míč, ale obránce k němu rychle přistoupil a znemožnil mu pokračovat v nadějném útoku.
5'
Nikola Milenković se dopustil na polovině hrací plochy faulu a domácí zůstanou v držení míče.
4'
Nadějný útok Srbska byl zastaven na hranici pokutového území. Švédsko dostává hru na polovinu hřiště.
3'
První roh Švédska nepřinesl žádné nebezpečí pro srbskou svatyni. Ti se nyní pokouší dostat poprvé před branku severského celku.
2'
Strahinja Pavlović špatně odehrál míč přímo na branku. Marko Dmitrović musel těžký vysoký míč odehrát na rohový kop!
1'
Do první kombinace se dostalo Srbsko. Založení jejich prvního útoku bylo zmařeno soupeřem kousek za polovinou hřiště.
1'

Švédsko: Olsen (C) – J. Andersson, H. Ekdal, Nilsson, Augustinsson – Svanberg, Cajuste, K. Olsson – Elanga, Quaison, Claesson.
Náhradníci: Linde, Rinne – Isak, Forsberg, Hrgota, Kurtulus, Gyökeres, G. Gudmundsson, Nyman, Sundgren, Karlström, Papagiannopoulos.

Srbsko: Dmitrović – Pavlović, Veljković, Milenković – A. Terzić, S. Milinković-Savić, Gudelj, Lazović – Djuričić, Tadić (C) – Jović.
Náhradníci: V. Milinković-Savić, Rajković – Mašović, Eraković, I. Ilić, Radonjić, S. Mitrović, Lukić, Kostić, Račić, Grujić.

Rozhodčí: L. Visser – R. Vanyzere, T. Nijssen (všichni BEL).

Švédsko

Švédsko třetí ročník Ligy národů začalo vítězně. V prvním zápase si po výsledku 2:0 poradilo se Slovinskem. Skóre otevřel Forsberg z penalty. V závěru pak pečetil vítězství Kuluševski, který se prosadil v úniku na brankáře Oblaka.
Na tohle vítězství však už nedokázali navázat proti Norsku. Norsko se prosadilo jako první díky pokutovém kopu. Na počátku druhého poločasu se Švédové dostali k několika šancím k vyrovnání. Poté se o slovo přihlásil útočník Manchester City, Haaland, který křižnou ranou k levé tyči dal svou druhou branku v tomto utkání. V samotném závěru už jen skóre korigoval snižující brankou Elanga.

Srbsko

I Srbové mají po dvou kolech stejnou bilanci jako jejich dnešní soupeř. Jen v opačném stylu. V prvním kole padli Norskem, kdy nedokázali odpovědět na jejich jedinou branku v podání Haalanda z 26. minuty zápasu.
Ovšem proti Slovinsku si Srbsko spravilo chuť hned čtyřmi brankami! O úvodní trefu se postaral kanonýr Fulhamu, Mitrovič, který byl na správném místě při zahrávání rohového kopu. Nicméně za šest minut dokázali Slovinci na první inkasovanou branku odpovědět. Do druhého poločasu vešli lépe Srbové, kterým vrátil vedení Savič. V samotném závěru Oblak inkasoval ještě od střídajícího Joviče a Radonjiče.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.