Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Izrael : Skotsko - 11. října 2018   20:45

Izrael
Izrael
52' Peretz  • 75' Tierney(vl.)
2:1
(0:1)
Skotsko
Skotsko
26' Mulgrew
Izrael
Harush – Yeini, Tibi, Ben Harush – Dasa, Peretz, Kayal (82. Einbinder), Twatha (76. Atar) – Natcho – Dabbur, Sahar (46. Saba)
Daniel Stefanski – Marcin Boniek, Dawid Igor Golis (vš. POL)
Stadion Sammyho Ofera, Haifa
Skotsko
A. McGregor – Mulgrew (46. McKenna), Souttar, Robertson – O´Donnell, McDonald, McGinn, Tierney – C. McGregor – Russell (67. Forrest), Naismith (76. McBurnie)
Gordon, McLaughlin – Armstrong, Forrest, Hendry, McBurnie, McKenna, Shinnie

Ode mě je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji dobrou noc.
Izrael ve druhém poločase korunoval svou převahu dvěma góly a otočil tak střetnutí se Skotskem, které po druhé žluté kartě Souttara dohrávalo od 61. minuty v deseti. V tabulce skupiny C mají po dvou odehraných utkáních všechny tři týmy shodně po třech bodech.
90+6'
90+6'
Robertson neprošel na levé straně přes bránícího protihráče, míč se vrací na kopačky Izraele.
90+5'
Dasův střílený centr z pravé strany si stáhl McGregor do rukavic. Skotsko rozehraje zřejmě svou poslední akci.
90+5'
Izrael získal balon a může jej vyvézt dopředu.
90+4'
O´Donnell vhazuje na vlastní polovině hřiště. To nejsou místa, kde by se měli Skotové v závěru střetnutí příliš zdržovat.
90+3'
Balon po chvíli opět v rukou Harushe, který jej dlouhým odkopem posílá pomalu až k protější brance.
90+2'
Izrael už je na hřišti kompletní, navíc má v držení míč.
90+1'
Natcho je za postranní čarou, hra pokračuje.
90+1'
Zápas bude nastaven o pět minut.
90'
Izraelský kapitán Natcho leží na zemi a nevypadá to, že by se v brzké době chystal na nohy. Na trávník jsou přivoláni lékaři.
89'
McGregorova střela byla zblokována, následný průnik stejného hráče končí odpískání útočného faulu.
88'
Skotský kapitán Robertson vidí za slovní protesty žlutou kartu.
87'
Teď hosté za hlasitého pískotu tribun dobrou minutu oblékali domácí šestnáctku, nakonec se o zakončení připravili nepřesnou přihrávkou.
85'
Skotové se ještě nevzdávají a i v deseti hráčích se snaží útočit.
83'
Sám Saba roh i rozehrál, celá situace končí nepřesným volejem Atara.
83'
Rychlý protiútok domácích zakončoval Saba, jehož ránu z hranice vápna musel McGregor vytěsnit na rohový kop!
82'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Kayal, přichází Einbinder.
82'
McGregor se dostal k prudké střele, ta končí pouze na rukavicích připraveného Harushe!
80'
Postupný útok Skotska ztroskotal na přetaženém centru kapitána Robertsona. Ten dnes nehraje nejpovedenější utkání.
78'
Na druhé straně zkoušel štěstí z větší dálky nově příchozí Atar, ani jeho pokus se ale neujal.
77'
McGregor se po přiťuknutí spoluhráče dostal ke střele z pravé strany vápna, vysoko ale přestřelil.
76'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Twatha, přichází Atar.
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Naismith, přichází McBurnie.
75'
Izrael právě vstřelil branku!
Obrat je dokonán! Střílený centr Kayala si nešťastně srazil do vlastní brány KIERAN TIERNEY.
74'
Izrael nadále kombinuje na polovině soupeře. Dá se očekávat, že se bude v posledních minutách jeho převaha ještě stupňovat.
72'
Po rychlém přesunutí na protější stranu hřiště se zrodily dva nebezpečné centry do skotského vápna, v obou případech je ale hráči ve žlutých dresech odhlavičkovali.
72'
Teď se Skotsko dostalo do útoku, ten ale končí zdviženým praporkem pomezního rozhodčího.
71'
Vzdušnou přihrávku z levé strany hřiště odvrátili Skotové na autové vhazování.
70'
Protiútok Skotska končí míčem v zámezí a odkopem od Harushovy svatyně.
68'
Robertson teď na poslední chvíli odvrátil přihrávku na nabíhajícího útočníka domácích.
67'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Russell, přichází Forrest.
65'
Twatha teď zahodil tisíciprocentní tutovku! Po centru z pravé strany zakončoval domácí hráč nikým nehlídaný na zadní tyči, ze tří metrů ale napálil balon do břevna, a tak se jen nevěřícně chytá za hlavu!
64'
Hosté se osmělili v deseti. Russellův centr z pravé strany neudržel Harush v rukavicích, v pádu zakončující Naismith ale nezamířil z těžké pozice přesně.
63'
Kayalova dělovka doletěla pouze do rukavic brankáře McGregora!
62'
Domácí útočník už se zvedá ze hřiště. Izrael bude mít k dispozici standardku z hranice velkého vápna.
61'
A jejich snaha bude podpořena hrou v početní výhodě! Souttar se nevybíravě ohnal rukou po Dabburovi a oslabuje svůj tým druhou žlutou kartou!
60'
Izrael je po vyrovnávací brance neustále na míči. Na domácích je vidět obrovská chuť výsledek otočit.
57'
Izrael si teď žádal rohový kop, rozhodčí ale nařizuje odkop od brány.
56'
Po hlavičce jednoho ze spoluhráčů se míč odrazil k Natchovi, jenž dalekonosnou střelou bez přípravy vyprášil McGregorovy rukavice!
54'
Míč odvrátil Naismith, ten se posléze dostává až k protější bráně, odkud rozehrává Harush novou útočnou akci.
53'
Domácí jsou při chuti. Teď vybojovali hráči v modrých dresech rohový kop.
52'
V Haifě je k radosti domácích příznivců vyrovnáno! Twatha poslal míč do vápna na DORA PERETZE, který ošálil bránícího Robertsona a posléze přízemní ranou i brankáře McGregora!
50'
Dabbur nedosáhl na prudký centr na zadní tyč.
48'
Následně musel být v permanenci gólman McGregor. Celá akce Izraele ale končí pouze odkopem od brány.
47'
Hosté vybojovali zkraje druhého dějství rohový kop. Ten rozehrál McGinn, Harush ale jeho centr z pravé strany vyboxoval do bezpečí.
46'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Sahar, přichází Saba.
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Mulgrew, přichází McKenna.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:51.
Izrael prohrává po úvodním dějství se Skotskem 0:1, nutno ale říci, že byl v první půli značně aktivnějším týmem. Domácí lépe kombinují a dostávají se častěji do zakončení, to ale zatím vázne – buď jdou míče vedle, nebo míří doprostřed brány, kde číhá připravený McGregor. Dá se očekávat, že s jednogólovým náskokem v zádech budou Skotové i po přestávce spoléhat především na defenzívu a případné brejky. Uvidíme tedy, co Izrael vymyslí.
45+2'
45+2'
Hosté vyhlavičkovali míč od své brány. Další centr dolétl jen do rukavic McGregora.
45+2'
Přízemní centr do vápna odvrací Skotsko na rohový kop.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Na druhé straně musel vytáhnout pozorný zákrok pro změnu brankář McGregor.
43'
McGregorův volej se mezi tři tyče nevešel.
42'
Izrael je v prvním poločase jasně lepším mužstvem, přesto vinou pokutového kopu prohrává. O přestávce tak bude mít rakouský kouč Andreas Herzog se svými svěřenci rozhodně co řešit.
40'
A další velká možnost Izraele! Tentokrát orazítkoval Sahar přízemním pokusem pravou tyč!
39'
Peretz předal míč Dabburovi a ten zkusil štěstí z dobrých dvaadvaceti metrů. Míč z jeho kopačky zamířil jen těsně nad břevno!
38'
Skotsko nezahrálo standardku dobře, celá akce končí odmávaným, a následně i odpískaným ofsajdem.
37'
Na druhé straně budou Skotové zahrávat přímý kop. Domácí kapitán Natcho by si zároveň měl dát pozor na jazyk, neboť má již za protesty žlutou kartu. To mu ale momentálně nebrání opět na adresu rozhodčího vehementně gestikulovat, sám byl přitom faulujícím hráčem.
35'
Další šance Izraele už byla o poznání nebezpečnější. K přízemní ráně se dostal Kayal, McGregor ale jeho pokus k tyči hbitě lapil.
35'
Natcho vyzval dlouhým pasem do běhu ke skórování Sahara, ten by ale na své zakončení potřeboval spíše rugbyovou bránu.
33'
Teď si zkušený šestatřicetiletý brankář stáhl do rukavic prudký centr.
32'
Po Kayalově centru z pravé strany hlavičkoval na zadní tyč Dabbur, jeho pokus šel ale hodně mimo, a tak McGregorovi příliš vrásek na čele nenadělal.
30'
Dlouho to ale neplatilo. Domácí již opět vymýšlejí, kterak se prokombinovat na dostřel McGregora.
29'
Ben Harush ztratil zbytečně balon, ten se tak dostává do držení Skotska.
28'
Souttar přišlápl u postranní lajny Dabbura a vysloužil si žlutou kartu.
26'
Skotsko právě vstřelilo branku!
CHARLIE MULGREW poslal míč na opačnou stranu, než zamířil skokem brankář Harush. Skotsko tak vede v Haifě 1:0!
24'
Domácí kapitán Natcho ještě vidí za protesty žlutou kartu. Nutno ale říci, že penalta je dle opakovaných záběrů odpískána správně.
24'
Peretz povalil ve vápně Naismitha, Skotsko bude kopat penaltu!
23'
Ben Harush si svým úderem do Russellova obličeje vykoledoval žluté napomenutí.
21'
Další akci domácích zastavuje praporek pomezního sudího. V ofsajdu načapán Dabbur.
20'
A byla z toho další velká možnost domácích! Do centru z levé strany hrací plochy se opřel hlavou Peretz, trefil ale pouze prostor, kde stál číhající Allan McGregor.
20'
Střílený centr Twathy odvrací Skotové na rohový kop.
19'
Tu ale hosté nezahráli ideálně. Míč se po chvíli dostal do rukavic Harushe.
18'
Russell byl povalen Dasaem, Skotové budou mít na konci 18. minuty k dispozici standardní situaci.
17'
Na druhé straně se rýsoval zajímavý útok Izraelců, který však ztroskotal na špatné finální přihrávce.
16'
McDonald zastihl míč na brankové čáře a vracel jej do vápna, nabíhající spoluhráč byl ale ubráněn.
14'
V souboji dvou osmiček fauloval Peretz McDonalda. Míč se dostává na kopačky Skotů.
13'
Hra se po rychlejším začátku uklidnila. Izrael má míč na svých kopačkách, nikam se ale nežene.
11'
Hosté si opět udělali výlet na polovinu Izraele, ten ale jejich akci v poklidu ubránil.
9'
Balon propadl až na zadní tyč, odkud ho však domácí fotbalisté odkopli do bezpečí.
9'
Poprvé se osmělili také hosté. Callum McGregor vybojoval pro Skoty první rohový kop.
8'
A zrodila se z něj první velká možnost utkání! Po centru z levé strany se ke hlavičce dostal Dabbur, jenž poslal míč těsně nad břevno!
7'
Izrael nadále operuje na polovině soupeře. Dlouhý centr na zadní tyč končí dalším rohovým kopem.
5'
Ten rozehráli domácí nakrátko, posléze přišla přihrávka před vápno, kde se však nabíhajícímu hráči přimotal do cesty rozhodčí. Následná střela byla zblokována.
5'
Izrael ovšem hýří aktivitou. Další útočné snažení přináší první rohový kop.
4'
Také další akce příliš vzruchu nepřinesla, hosté ji hasí hlavičkou na svého gólmana.
3'
Prudký centr dolétl pouze do rukavic připraveného brankáře McGregora.
2'
Twatha byl faulován u postranní čáry, domácí budou mít k dispozici první standardku.
1'
Hráči obou celků jsou již na hrací ploše, momentálně zní státní hymny. Izrael bude hrát ve světle modrých dresech, Skotové ve žlutých.

Izrael: Harush – Yeini, Tibi, Ben Harush – Dasa, Peretz, Kayal, Twatha – Natcho – Dabbur, Sahar
Náhradníci: Haimov, Kannadil – Atar, Awwad, Biton, Einbinder, Glazer, Habashi, Hemed, Micha, Saba, Tzedek

Skotsko: A. McGregor – Mulgrew, Souttar, Robertson – O´Donnell, McDonald, McGinn, Tierney – C. McGregor – Russell, Naismith
Náhradníci: Gordon, McLaughlin – Armstrong, Forrest, Hendry, McBurnie, McKenna, Shinnie

Rozhodčí: Daniel Stefanski – Marcin Boniek, Dawid Igor Golis (vš. POL).
Skotsko:

Skotsko se rovněž v prvním a taky posledním zápase postavilo proti Albánii, ale na své domácí půdě v Hampden Parku v Glasgow před 17 455 diváky. Ani tady první poločas nepřinesl branku, ale to vynahradil ve 47. minutě hostující Djimsiti, který si vstřelil vlastní branku a Skotsko šlo do vedení. V 68. minutě poslal domácí do dvoubrankového vedení Naismith. Skotsko tak nakonec vyhrálo 2:0 a úspěšně vkročilo do Ligy národů.
Izrael:

Izrael v prvním a taky posledním utkání zavítal na stadion Elbasan Arena v Elbasani a utkal se tak s Albánií. V prvním poločase branka nepadla, ovšem to se změnilo ve druhé půli, když v 55. minutě poslal domácí do vedení Xhaka. Následně Izrael tlačil na svého soupeře, ale 4 126 diváků už gól nevidělo a Izrael prohrál úvodní zápas 0:1.
Tabulka Ligy C skupina 1:

1. Skotsko 3 body skóre 2:0
2. Albánie 3 body skóre 1:2
3. Izrael 0 bodů skóre 0:1
Ve 3. kole Ligy národů v Lize C se proti sobě utkají týmy Izrael a Skotsko. Naposled se spolu tato mužstva utkala k kvalifikaci na Mistrovství Světa v roce 1981, kdy Skotsko dvakrát vyhrálo. Dnes se bude hrát na stadionu Sammyho Ofera v městě Haifa. Tento stadion nabídne kapacitu pro 30 870 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Daniel Stefanski a jeho asistenti Marcin Boniek a Dawid Igor Golis (vš. POL). Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.