Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C -  ONLINE PŘENOS -  Gruzie : Estonsko - 18. listopadu 2020   18:00

Gruzie
G. Loria – Kakabadze, Chočolava (46. Grigalava), Tabidze, Kašia – Davitašvili (66. Papunašvili), Kvekveskiri, Kankava (C), Kazajšvili – Kačarava (79. E. Lobžanidze), S. Lobžanidze (85. Mikeltadze).
Peljto (BIH) – Ibrišimbegović (BIH), Beljo (BIH)
Boris Paichadze Stadium, Tbilisi
Estonsko
Hein – Teniste (81. Lilander), Tamm, Kuusk, Pikk – Soomets (79. Miller), Kreida – Zenjov (79. Marin), Vassiljev (C), Siňavskij (86. Liivak) – Sappinen (86. Anier).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 7:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:13.
V zápase mezi Gruzií a Estonskem jsme na gól čekali marně. Aktivní domácí marně bušili na kompaktní defenzivu soupeře, která odolala až do závěrečného hvizdu. V celém utkání byli k vidění jenom dvě střely na orbánu, obě obstarali domácí fotbalisté. Nejprve v první půli Hein nadvarát zpacifikoval dalekonosný projektil Kankavy, v té druhé zase dokázal vyrazit štiplavou ránu Papunašviliho. Šlo vidět, že oběma celkům už o nic nešlo. Gruzie v Lize C, skupině 2 zůstala na třetí pozici, Estonsko bez jediného vítězství na příčce čtvrté, poslední.
90+4'
90+3'
Nestalo se, hráči v modrých dresech utkání zkušeně dohrávají ve středu hřiště. Přílišné problémy jim nedělá ani vysunutý presink favorita.
90+2'
Útočný prohřešek Valerije Kazajšviliho zhatil postupný útok Gruzínců. Ty budou mít šanci na závěrečný útok, pokud jim ještě Estonci půjčí míč.
90+1'
Konstantin Vassiljev kroutil balón na zadní tyčk, kam nabíhal úplně osamocený Joonas Tamm. Naštěstí pro domácí výběr na míč těsně nedosáhl.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Rychlý brejk levou stranou podnikl čerstvý Henri Anier. Toho podrazil Kašia, který může být rád, že ho arbitr neposlal předčasně do sprch.
88'
Zákrok protihráče se vůbec nelíbil Guram Kašia, jenž okamžitě vystartoval k rozhodčímu a neodpustil si zřejmě ostřejší poznámky, za které inkasoval žlutý kartónek.
87'
Vladislav Kreida byl rychlejší než Elguža Lobžanidze, před nímž odkopl kulatý nesmysl do zámezí a vzápětí protivníka tvrdě, ale čistě poslal k zemi.
86'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Rauno Sappinen, přichází Henri Anier.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Vasilij Siňavskij, přichází Frank Liivak.
85'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Saba Lobžanidze, přichází Beka Mikeltadze.
84'
Voolaidova družina má možnost vydechnout. Artur Pikk sice při dlouhém odkopu napálil Kankavu, právě od jeho těla se ovšem odrazil balón mimo hrací plochu.
83'
Nepovedená střela paradoxně mohla způsobit velké zmatky v estonské defenzivě. Valerij Kazajšvili totiž poslal míč ideálně do nohy, Elgužovi Lobžanidzenovi, který byl ale pořádně překvapený a vůbec nevystřelil.
82'
Hosté skutečně vrhli všechny zbytky sil do defenzivy. V pokutovém území se dokonce objevuje i útočník Vasilij Siňavskij.
81'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Taijo Teniste, přichází Michael Lilander.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Domácím utíká čas belskovým tempem, Estonsko s největší pravděpodbností vzdá útočné snahy a bude bránit remízu.
79'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Kačarava, přichází Elguža Lobžanidze.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Sergej Zenjov, přichází Pavel Marin.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Markus Soomets, přichází Martin Miller.
78'
Na hráčích v červených dresech je vidět obrovská frustrace. nelze jim upřít snahu, avšak koncovka je dnes v jejich podání mizerná.
77'
Joonas Tamm podržel hru, málem na to však doplatil. Před presujícím kačaravou přihrál Pikkovi v posledním možném okamžiku.
76'
A další střela mimo tři tyče. Po sklepnutí od Kazajšviliho střílel technicky Džaba Kankava, míč se vykroutil těsně vedle pravé tyče.
75'
Karl Jakob Hein musel podruhé v utkání zasahovat. Na zakončení střídajícího Giorgiho Papunašviliho dobře viděl a předvedl jistý zákrok.
74'
Smyčka kolem estonské šestnáctky se utahuje víc a víc. Do jejího vnitra zkoušel proniknout Nika Kvekveskiri, dokázal jej zastavit až Joonas Tamm.
73'
Pravý bek Otar Kakabadze dnes plní spíše roli křídelníka. Perfektně naběhl na přenesení hry od Kašii, aby posléze nepřesně odcentroval na Kačaravu.
72'
Ofenzivní složku podpořil Artur Pikk. Při kličkování se mu však zamotal kulatý nesmysl mezi nohama, čehož stínící Kankava dokázal využít.
71'
Vladislav Kreida si ještě poležel, aby ušetřil pár cenných vteřin na odpočinek sobě, i svým spoluhráčům. Rozehrávat bude brankář Hein.
70'
Kačarava si krásně narazil s Kazajšvilim a chtěl střílet, když jej vyrušil hvizd rozhodčího. Útočník totiž ve sprintu dal facku Kreidovi, což bosenský hlavní postřehl.
69'
Džaba Kankava dlouho hledal prostor na centr a nakonec našel. Balón ovšem posadil ideálně na hlavu protivníka Tamma.
68'
Pěknou individuální akcí se prezentoval Otar Kakabadze. Od pravé lajny si naběhl až do střelecké pozice, projektil zblokoval Pikk do rukavic brankáře.
67'
Celky si příležitosti střídají. Vladislav Kreida předal vedle sebe lépe postavenému Soometsovi, dělovka z voleje proletěla nad.
66'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Zuriko Davitašvili, přichází Giorgi Papunašvili.
65'
Střeleckými pokusy fotbalisté nešetří. Kousek za šestnáctkou vypálil po zemi Valerij Kazajšvili, i on minul.
64'
Ojedinělé zakončení hostů vyprodukoval z velké dálky Markus Soomets. Giorgi Loria mohl zůstat naprosto klidným, rána byla hodně nepřesná.
63'
Estonci odolávají zuby nehty. V posledních minutách jsou pod enormním tlakem, i přesto Hein doposud drží čistý štít.
62'
Kapitán Džaba Kankava nebyl daleko od důležité první branky! Balón si nachystal na levačku, střelou k pravé tyči minul!
61'
Hodina střetnutí je pryč, v Tbilisi pořád čekáme na úvodní gól. Domácí pokračují v aktivním pojetí hry, avšak okénko v defenzivě soupeře ještě nenašlo.
60'
Třetí žlutá karta do estonských řad. Prohřešek Markuse Soometse nebyl nijak zvlášť ostrý, ale arbitr Peljto dal najevo, že mu sečetl všechny tyto drobné fauly dohromady.
59'
Pokračuje trpělivá kombinace Gruzie, kterou máme možnost sledovat prakticky po celou dobu střetnutí. Estoncům tato skutečnost žádné problémy nedělá, naopak mají více času na vydechnutí.
58'
Rauno Sappinen přenesl hru na Vasilije Siňavského. Forward dobře zpracoval, ale posléze nedokázal projít kolem Tabidzeho.
57'
Tentokráte Kvekveskiri přenechal rozehrávku Kankavovi. Jeho centr zamířil na hranici penalty, kde se nejvýše vyšplhal bránící Märten Kuusk.
56'
Výborné pokrytí balónu ukázal Valerij Kazajšvili. U lajny před Kreidu postavil tělo, středopolař konkurenta fauloval zatažením za dres.
55'
Až moc agresivní byl při presinku Vasilij Siňavskij. Nic netušícího Kašiu nekompromisně podrazil, vyvázl však bez karetního trestu.
54'
Velké štěstí měl Artur Pikk. Skluzem zasáhl balón špičkou kopačky a právě tento drobný kontakt rozhodl o tom, že Kačarava již kulatý nesmysl na hrací ploše nestihl.
53'
Saba Lobžanidze podskočil vysoký míč, přesto domácí u balónu zůstali. Valerij Kazajšvili totiž dokázal zareagovat rychleji než Zenjov, následně zklidnil hru přihrávkou na stopery.
52'
Exekuci si opět vzal na starosti Nika Kvekveskiri. Přetažený centr vracel do ohně Otar Kakabadze, před Grigalavou odkopával Pikk.
51'
Nika Kvekveskiri předběhl pasivně stojícího Markuse Soometse. Překvapený Estonec protivníka fauloval a daroval mu standardku.
50'
Druhé zakončení Gruzínců v krátkém časovém sledu měl na starosti Džaba Kankava. Tvrdou ránu z dvaceti metrů obětavě zblokoval Kreida.
49'
Aktivní Valerij Kazajšvili si dokázal vytvořit prostor ke střele, z mírného záklonu těsně minul prostor u levé části brankové konstrukce.
48'
Stoper Joonas Tamm zkusil dlouhým nákopem oslovit Sergeje Zenjov. Forward vystartoval příliš pozdě, ztrátu na Kašiu nedokázal smazat.
47'
Zatímco hostující kouč poslal do druhého poločasu totožnou sestavu, tak domácí trenér jednu změnu udělal. A to v obranných řadách, Chočolavu nahradil Grigalavou.
46'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Davit Chočolava, přichází Gija Grigalava.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
První poločas zápasu mezi Gruzií a Estonskem branku nenabídl. Více ze hry mají jednoznačně domácí fotbalisté, avšak svou převahu v gól přetavit nedokázali. Jediný pokus směřující mezi tři tyče vyslal Džaba Kankava, avšak Hein si s dalekonosným projektilem nadvakrát poradil.
45+2'
45+2'
Poslední akci první půle táhl levou lajnou Jemal Tabidze. V blízkosti rohového praporku byl podražen Märtenem Kuuskem, jenž je druhým hráčem potrestaným žlutou kartou.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Po zákroku na Kazajšviliho Gruzínci rozehrávali zajímavě vypadající přímý kop. Nika Kvekveskiri centroval, vyběhnuvší brankář Hein vyboxováním zažehnal hrozící nebezpečí. Vladislav Kreida za faul, který způsobil standardku, dostal žlutou kartu.
43'
Standardky dnes Estonsku nevycházejí. Markus Soomets vůbec nezvládl roli exekutora, napálil dvoučlennou zeď.
42'
Stoper Davit Chočolava si ve vzdušném souboji se Zenjovem vypomohl loktem, což pozornosti pomezného neuniklo, na jeho povel hlavní arbitr přerušil hru.
41'
Valerij Kazajšvili patří k nejaktivnějším hráčům dosavadního průběhu. Chtěl vystřelit, jenže neměl kudy, proto musel hrát pouze do lajny na Kvekveskiriho.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minut. Dočkáme se gólu nebo půjdou celky do kabin za nerozhodného stavu?
39'
Dobrou práci odvedl Vasilij Siňavskij. U lajny byl sám proti Kašiovi, jehož sice neobešel, ale balón udržel, Kuusk bude vhazovat.
38'
Hráči v červených dresech stále kombinují, avšak převážně kolem středového kruhu. Osobní obranu zatím Estonci zvládají nad očekávání.
37'
Dlouhý výkop Giorgiho Lorii zapříčinil hlavičkový souboj mezi Kazajšvilim a Kreidou. Úspěšnější byl hostující fotbalista.
36'
Hra se v posledních minutách zklidnila. Tlak Gruzie opadl, Estonsko se dostává více do hry. Bezbrankový poločas by určitě bralo všemi deseti.
35'
Ani Zuriko Davitašvili nedokázal najít svým centrem spoluhráče. Do odraženého balónu se ještě opřel Džaba Kankava, vysoko přestřelil.
34'
Jak si povedou s volným přímým kopem svěřenci kouče Svanadzeho? Markus Soomets šel do skluzu, jenže balón o vlásek minul, místo toho zasáhl nohy Kačaravy.
33'
K nim se ovšem balón vůbec nedostal. Vladislav Kreida totiž vyslal příliš nízký centr, který na hranici šestnáctky odvrátil do bezpečí Kašia.
32'
Na vlastní polovině se dopustil faulu Džaba Kankava. Kapitán by za svůj prohřešek mohl pykat, do gruzénské šestnáctky již nabíhejí estonští stopeři.
31'
Blízko vedoucímu gólu měl Valerij Kazajšvili. Zasekávačkou do protipohybu vyřadil ze hry Märtena Kuuska, technický pokus následně proletěl těsně nad břevnem.
30'
Po půl hodině panuje v Gruzii i nadále bezbrankový stav. Domácí jsou o třídu lepším týmem, ovšem na početnou estonskou defenzivu zatím recept nenašli.
29'
Další faul v podání hostů. Rauno Sappinen okopával Kankavu tak dlouho, až nakonec donutil rozhodčího fouknout do píšťalky.
28'
Estonci u míče dlouho nevydrželi. Vladislav Kreida vyslal dlouhý nákop za obranu, Senjov prohrál hlavičkový souboj s Kakabadzem.
27'
Valerij Kazajšvili posadil na zem Kuuska a navedl si balón více na pravou stranu. Poté vyzkoušel křižné zakončení, levou tyč minul jen o pár centimetrů.
26'
Taktický faul na polovině hřiště předvedl Markus Soomets. Unikajícího Kazajšviliho nekompromisně podrazil, i teď hostující fotbalista vyvázl bez karty.
25'
Pravou lajnou zkusil štěstí Džaba Kankava. Utekl osobnímu strážci, na což dobře zareagoval Pikk, jenž sokovi zkřížil cestu a zabránil mu pokračovat v cestě.
24'
Märten Kuusk zůstává ležet na trávníku a drží se za postižené místo. Nakonec ale vstal po svých, lékaři mohli zůstat na svých místech.
23'
Kačarava už si připravoval míč na střelu, jenže v klíčovou chvíli si balón moc předkopl a ve skluzu pak bolestivě trefil do kolene Kuuska. Jasný faul.
22'
Prorazit obranný val není pro domácí mužstvo vůbec jednoduchým úkolem. Individuálně zkusil uspět Zuriko Davitašvili, ztroskotal na Pikkovi.
21'
Pokračuje kombinační hra Gruzie. Ta je po většinu času nastěhovaná na útočné polovině, Estonci brání v kompletní sestavě.
20'
Za nákopem Davita Chočolavy startoval Kačarava. Ovšem rozběhl se příliš pozdě, jako první doběhl k balónu gólman Hein.
19'
Zákrok, který si říkal o žlutou kartu. Konstantin Vassiljev zezadu zatáhl Kazajšviliho bez viditelné snahy hrát míč, šlo jen o přerušení brejku. Arbitr Peljto byl shovívavý, spokojil se s ústním varováním.
18'
Artur Pikk podklouzl, čehož Saba Lobžanidze využil k pniku levou lajnou. Posléze ještě zkusil proniknout do vápna, ale stopeři ho zavřeli do kleští.
17'
Gruzínská defenziva mohl zůstat naprosto klidnou. Ještě, než kulatý nesmysl doletěl do jejich šestnáctky, odpískal sudí faul Kreidovi.
16'
Estonci mají možnost zahrozit ze standardky v podobě rohového kopu. Markus Soomets pod tlakem šikovně nastřelil nastavenou nohu Tabidzeho.
15'
Aut Chočolavy prodloužil Kakabadze naslepo za sebe, přímo k nohám Zenjova. Překvapený Estonec selhal při zpracování.
14'
První střelecký pokus na bránu obstaral kapitán Džaba Kankava. Balón zaplaval, Karl Jakob Hein zpacifikoval zakončení nadvakrát.
13'
Mizerná rozehrávka Joonase Tamma středem, soupeře poslal do nebezpečného útoku. Avšak Saba Lobžanidze nepřesně nahrál.
12'
Stopera Gurama Kašiu dostal pod menší tlak presující Sergej Zenjov. DOmácí fotbalista neriskoval, volil jistotu, a sice malou domů gólmanovi.
11'
Výbornou techniku ukázal Valerij Kazajšvili. Na malém prostoru dokázal obkličkovat tři protivníky. Stopku mu vystavil až čtvrtý, Märten Kuusk.
10'
Hosté mají velký problém dostat se na útočnou polovinu s míčem na kopačkách. Konstruktivní rozehrávku chtěl zkusit Markus Soomets, jenže čitelnou přihrávku vystihl Chočolava.
9'
Málem jsme byli svědky vlastního gólu. Střílený centr Kakabadzeho zprava Pikk nebezpečně poslal na vlastní bránu, brankář Hein však stihl zareagoval a kulatý nesmysl zachytit.
8'
Pěkně to nyní zamýšlel Saba Lobžanidze. Forward mohl střílet, ale nesobecky ještě chtěl přihrát do lepší pozice nabíhajímu Kačaravovi. Na poslední chvíli balón před útočníkem odpálil Kuusk.
7'
Těžký balón sklepnul Džaba Kankava na pravou stranu, kde byl osamocený Nika Kvekveskiri. S centrem do pokutového území si estonská defenziva poradila.
6'
Výkop brankáře Giorgiho Lorii dopadl až k jeho protivníkovi na druhé straně Heinovi. Kačarava totiž míč ve vzduchu podskočil.
5'
S útočnou agresivitou to nyní přehnal Saba Lobžanidze. Pasivně čekajícího Tamma chtěl obrat o míč, místo toho jej pravou rukou tvrdě shodil k zemi.
4'
Gruzie se od úvodu vrhla do útočení. Džaba Kankava zkusil lobem za obranu vyslat do úniku Kazajšviliho, s nímž se dobře stáhl Pikk.
3'
V gruzínském Tbilisi panuje velmi špatné počasí. Hustě prší, což určitě bude mít vliv na kvalitu utkání. Těžkou pozici budou mít gólmani, každá střela totiž může na mokrém trávníku nepříjemně zrychlit.
2'
Domácí vstoupilo do utkání v tradičních červených dresech. Hostující Estonsko pro dnešní střetnutí obléklo dresy barvy modré.
1'

Gruzie: G. Loria – Kakabadze, Chočolava, Tabidze, Kašia – Davitašvili, Kvekveskiri, Kankava (C), Kazajšvili – Kačarava, S. Lobžanidze.
Náhradníci: Kupatadze, Makaridze – Aburžania, Daušvili, Dvali, Grigalava, Gvilija, S. Kvěrkvelija, E. Lobžanidze, Mikeltadze, Navalovski, Papunašvili.

Estonsko: Hein – Teniste, Tamm, Kuusk, Pikk – Soomets, Kreida – Zenjov, Vassiljev (C), Siňavskij – Sappinen.
Náhradníci: Igonen, Meerits – Ainsalu, Anier, Järvelaid, Liivak, Lilander, Marin, Miller, Purg, Sorga, Tur.

Rozhodčí: Peljto (BIH) – Ibrišimbegović (BIH), Beljo (BIH).
Estonsko

Osud Estonska je definitivně zpečetěn, v dalším ročníku Ligy národů bude hrát v nejnižší Lize D. Po pěti odehraných zápasech má totiž Voolaidova družina na kontě pouhé dva body za remízu s Arménií a Severní Makedonií, přičemž ztráta na třetí Gruzii činí body čtyři. Na Euro Estonci podle očekávání nepostoupili, ve skupině potvrdili roli outsidera, v osmi utkáních vybojovali jediný bod.
Gruzie

Gruzínci v poslední době zažili hned dvojnásobné zklamání. Nejprve v kvalifikačním finálovém utkání baráže o postup na Euro nedokázali využít domácího prostředí a s Makedonií prohráli 0:1 a na úkor stejného protivníka mají už jen teoretickou šanci na postup do vyšší ligy v rámci Ligy národů. Svěřenci slovenského trenéra Weisse přitom měli k postupu skvěle nakročeno, jenže na domácím stadiónu v neděli selhali proti Arménii (1:2) a ze třetího místa nyní ztrácejí tři body na Makedonce a dva na Arménce. A protože tyto dva celky spolu sehrají poslední zápas, tak je jasné, že Gruzie nemá šanci přeskočit oba naráz.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční podvečer! Vítám vás při sledování Ligy národů UEFA – Ligy C, u zápasu mezi Gruzií a Estonskem.