Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C -  ONLINE PŘENOS -  Řecko : Slovinsko - 18. listopadu 2020   20:45

Řecko
Vlachodimos – Mavrias, Chatzidiakos, Tzavellas (79. Masouras), Tsimikas (90. Kyriakopoulos) – Zeca (67. Tzolis), Kourbelis – Limnios, Bakasetas (C), Fortunis – Giakoumakis (46. Pavlidis).
C. del Cerro Grande – J. Carlos Yuste, R. Alonso Fernandez (všichni ESP)
Georgios Kamaras Stadium, Athens.
Slovinsko
Oblak (C) – Stojanović, Blažič, M. Mevlja, Balkovec – Lovrić (90+2. Skubič), Bijol (77. Vetrih), Kurtić, Bohar (67. Verbič) – Iličić (90+2. Bajrić), Vučkić (76. Šporar).

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost, přeji krásnou dobrou noc a příště na shledanou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 5:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 18:15.
Tak ani druhá půle branku nenabídla, třebaže v ní bylo k vidění více šancí a i aktivita, především domácího celku, byla o poznání větší. Řecko však nedokázalo žádnou ze svých gólovek využít, Oblak chytal famózně, a po bezbrankové remíze se tak z postupu do Ligy B raduje tým Slovinska.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Giorgos Kyriakopoulos (Řecko), který podržel za dres Jasmina Kurtiće.
90+2'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Kenan Bajrić.
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Sandi Lovrić, přichází Nejc Skubič.
90+1'
Josip Iličić rozehrál přímý kop, nemířil špatně, ale přeci jen bránu nedokázal trefit. Míč proletěl nad břevnem.
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Kostas Tsimikas, přichází Giorgos Kyriakopoulos.
90'
Červenou kartu dostává Pantelis Chatzidiakos (Řecko), který poslal skluzem k zemi do šance se dostávajícího Josipa Iličiće. Tady je červená zřejmě oprávněná a ani hráč nijak neprotestoval a rychle opustil hrací plochu. Komplikace pro jeho barvy je to velká.
89'
Evangelos Pavlidis hlavičkoval v pokutovém území přímo do náruče připraveného Oblaka.
88'
Žlutou kartu dostává Jure Balkovec (Slovinsko).
87'
Teď se oba celky dožadovaly míče, Řekové chtěli rohový kop, Slovinci odkop od brány. K nelibosti domácích se děje to druhé.
86'
Málem se Slovinci dostali do přečíslení dva na jednoho, avšak domácí se stihli vrátit a nebezpečí zažehnali včas.
85'
Žlutou kartu dostává Tasos Bakasetas (Řecko).
84'
Evangelos Pavlidis si míč výborně zpracoval a pak střihl parádní nůžky, Oblakovi se povedlo s vypětím sil míč vyrazit.
82'
Kostas Fortunis zamířil přes zeď těsně vedle bližší tyče. Slušný pokus, kterému ale chyběla větší přesnost.
81'
Žlutou kartu dostává Amedej Vetrih (Slovinsko) a to za zcela jasný faul na pronikajícího Dimitrise Kourbelise. Domácí rozehrají přímý kop z dobré vzdálenosti.
79'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Georgios Tzavellas, přichází Georgios Masouras.
78'
Druhá velká šance Řecka, po přihrávce na střed měl před sebou Dimitris Kourbelis otevřený prostor, avšak balón poslal trestuhodně vedle levé tyče. Takováto šance by se měla využívat.
77'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Jaka Bijol, přichází Amedej Vetrih.
76'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Haris Vučkić, přichází Andraž Šporar.
74'
Hosté drží balón u brány Řecka.
72'
Střela Dimitrise Limniose byla tečována a míč se snesl Oblakovi přímo do náruče.
71'
Nepřesnou přihrávkou Řecko o míč přichází, ovšem Slovinci se do žádného útočení nehrnuli a míč posunuli pouze k Vlachodimosovi.
69'
Domácí jsou znovu zahnáni na svoji stranu, čas jim neúprosně běží.
67'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Zeca, přichází Christos Tzolis.
67'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Damjan Bohar, přichází Benjamin Verbič.
66'
Tak tohle byla obrovská možnost. Tasos Bakasetas napřáhl z dálky a zamířil pod horní tyč, ovšem Oblak ukázal své umění a fantastickým zásahem vytěsnil balón nad břevno.
65'
Domácí rozjíždí útok ze své strany.
63'
Další ofsajd na straně domácího celku.
61'
Miha Blažič další ze Slovinců, který leží na trávníku a drží se za obličej. Ve vzdušném souboji se srazil s Evangelosem Pavlidisem, ale nebylo to nic hrozného.
58'
Hosté nic neriskovali a míč od své brány odkopli do zámezí na soupeřově polovině.
56'
Žlutou kartu dostává Georgios Tzavellas (Řecko).
Žlutou kartu dostává Josip Iličić (Slovinsko).
56'
Josip Iličić upadl v pokutovém území, penalty se nedočkal. Avšak opět vznikla roztržka, neboť domácím se jeho chování nelíbilo a tady už se žlutit bude.
54'
Zeca pálil po zemi, ovšem nebylo to nic těžkého a Oblak si v klidu poradil. Míč ukryl do náruče.
54'
Kostas Tsimikas se zničehonic dostal k volnému míči, ale byl sám příliš překvapen, tak nevystřelil hned. Když se mu to konečně podařilo, stál poblíž soupeř, který odrazil tečoval střelu do zámezí.
53'
Josip Iličić to zkusil z velké dálky, Vlachodimos neměl mnoho práce s touto střelou.
52'
Josip Iličić zůstal na trávníku a na nohy se mu příliš nechtělo, čímž hodně vytáčel domácí hráče. Připomínám, že remíza Slovincům k prvenství bohatě stačí, jsou to Řekové, kdo musí útočit.
51'
Domácí v situaci dva na dva brankáře neohrozili, ten si vyběhl z brány a u přihrávky byl dříve, než soupeř.
49'
Řekové kombinují na své strany, do hry zapojují i brankáře.
47'
Ofsajd a v něm domácí tým.
46'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Giorgos Giakoumakis, přichází Evangelos Pavlidis.
46'
Reklama na fotbal to zatím opravdu není, o něco aktivnější jsou domácí, avšak žádnou gólovku si vytvořit nedokázal ani jeden tým. Oba trenéři mají o přestávce svým svěřencům jistě co říct, pokud takto budou hrát i ve druhé půli, tak se dnes gólu v tomto klání určitě nedočkáme.
45+1'
45'
V závěru přichází ještě jeden faul hostů a Řecko může zkusit ohrozit jejich bránu.
43'
Georgios Tzavellas se teď hodně zlobí na Josipa Iličiće, který po souboji s ním skončil na zemi a hlavní arbitr to vyhodnotil jako faul ve prospěch Slovinců.
42'
Odisseas Vlachodimos musel ven z pokutového území, aby míč před dobíhajícím soupeřem odkopl včas do bezpečí.
40'
Hodně nepřesný nákop Slovinců končí u řeckého gólmana.
39'
Charis Mavrias nedokázal skrz Damjana Bohara prostrčit míč, ten se navíc odrazil zpět do řeckého hráče a pak do zámezí, takže do nebude ani roh.
37'
Řecko má prostor před svým brankářem dobře pokrytý, třikrát se soupeř pokoušel o centr, vždy domácí obrana včas zareagovala.
36'
Slovinci zabránili brejku soupeře, míč získali ještě na jeho straně a mohou zkusit opět zaútočit.
35'
Po faulu se musí slovinští hráči stáhnout na svoji polovinu, rozehrávat bude gólman Řecka.
34'
Domácí míč zblokovali a je tu druhý roh pro hosty.
33'
Slovinci rozehrají svůj první roh v zápase.
31'
Giorgos Giakoumakis obdržel přihrávku na střed, ale míč se mu zamotal mezi nohama a řecký hráč tak vystřelil tam, kam určitě nechtěl.
30'
Možná zatím největší šance zápasu. Po pěkné kombinaci se do zakončení dostal Kostas Fortunis, jeho pokus vyhlavičkoval z brány jeden z obránců. Avšak brankář by případně na míč nejspíš dosáhl.
27'
Josip Iličić střílel z hranice pokutového území příliš vysoko nad bránu.
26'
Na druhé straně si přihrávku na střed nedokázal zpracovat Tasos Bakasetas. Poté se ještě dožadoval rohu, ale nebyl vyslyšen.
25'
Zpočátku slibně vypadající souhra Slovinců končí nezdarem, neboť finální přihrávka před bránu byla velmi nepřesná.
22'
Těsně, ale přeci jen se domácí chytili do ofsajdové pasti.
21'
Žlutou kartu dostává Jasmin Kurtić (Slovinsko).
20'
Haris Vučkić zasprintoval za míčem, ten sice dostihl před lajnou, ale nedokázal jej zpracovat a šanci si tak nevytvořil.
18'
Josip Iličić pálil jen do zdi, jeho tým u míče zůstává.
17'
Tak teď Josip Iličić předvedl ukázkové herectví, bohužel rozhodčí mu skočil na špek a nařídil přímý kop.
16'
Giorgos Giakoumakis jen o kousek nedosáhl na přihrávku, míč mu utekl za lajnu a rozehrávat bude Oblak.
14'
Charis Mavrias byl přehlavičkován v pokutovém území, Řecko si tak zkusí druhý roh.
13'
Útočí Řekové, Slovinci odehrávají míč raději za postranní lajnu.
12'
Jeden ze Slovinců si nabíhal na letící míč z pravé strany, avšak do zakončení se nedostal.
10'
U míče hosté, kteří si dlouho přihrávají a nemohou najít průchod domácí obranou.
8'
Domácí přenesli hru ze soupeřovy strany až ke svému gólmanovi, ten rozehrál na nejbližšího spoluhráče.
6'
Žlutou kartu dostává Damjan Bohar (Slovinsko).
6'
Giorgos Giakoumakis zasekl míč, přihrál dobíhajícímu spoluhráči, kterým byl Dimitris Limnios, jenž okamžitě střílel, ovšem rovnou do Oblakovy náruče.
5'
Domácí se dožadovali repete, avšak je nařízen pouze odkop od brány.
4'
Hosté si nevynutili faul, akce Řeků tak pokračovala a nebezpečně střílel Tasos Bakasetas, míč byl tečován těsně vedle vzdálenější tyče a následovat bude první roh duelu.
2'
Odisseas Vlachodimos po malé domů nerozehrál příliš dobře, míč odkopl jen do autu.
1'

Řecko: Vlachodimos – Mavrias, Chatzidiakos, Tzavellas, Tsimikas – Zeca, Kourbelis – Limnios, Bakasetas (C), Fortunis – Giakoumakis.
Náhradníci: Dioudis, Barkas – Rota, Michailidis, Kyriakopoulos, Bouchalakis, Pelkas, Siopis, Masouras, Tzolis, Pavlidis, Chatzigiovanis.

Slovinsko: Oblak (C) – Stojanović, Blažič, M. Mevlja, Balkovec – Lovrić, Bijol, Kurtić, Bohar – Iličić, Vučkić.
Náhradníci: Belec, Rozman – Skubič, Jurčević, Bajrić, Kouter, Zajc, Črnigoj, Verbič, Vetrih, Šporar, Matavž.

Rozhodčí: C. del Cerro Grande – J. Carlos Yuste, R. Alonso Fernandez (všichni ESP).
Posledních pět vzájemných zápasů

Slovinsko – Řecko 0:0 (Liga národů)
Řecko – Slovinsko 1:1 (přátelský zápas)
Slovinsko – Řecko 0:3 (EURO)
Řecko – Slovinsko 2:2 (EURO)
Slovinsko – Řecko 0:3 (Mistrovství světa)
Slovinsko

Soupeř je ještě lepší, skupinu 3 vede se třinácti body, když ztratil pouhé dva body. V úvodním utkání, jak už bylo zmíněno, remizoval bez branek doma právě s Řeckem, poté však přišly na řadu už jenom výhry. Slovinci postupně porazili Moldavsko a Kosovo shodně 1:0, pak znovu Moldavany, které deklasovali na jejich hřišti poměrem 4:0 a naposledy na svém stadionu 2:1 opět Kosovo. Díky tomu se může pochlubit nejlepším skóre skupiny, osm dosažených branek a jen jeden ve své bráně.
Nejlepším střelcem týmu i celé skupiny je se čtyřmi góly španělské Zaragozy Haris Vuckić.
Řecko

Domácí se nachází na druhé příčce s jedenácti body, které získali v pěti zápasech. Dosud ještě nepoznali hořkost porážky, nejprve remizovali bez branek na hřišti svého dnešního protivníka, poté vyhrála 2:1 a 2:0 nad Kosovem, resp. Moldavskem, poté hráli znovu bez gólů doma s Kosovem a následovala výhra 2:0 v Moldavsku, které Řekové dosáhli v neděli. Na kontě tak mají šest vstřelených gólů a jediný inkasovaný.
Dobrý den, zvláště fotbalovým příznivcům. Liga národů dnes slibuje pořádnou zápasovou nálož, v lize C bude k vidění šest duelů, jako poslední přijde na řadu skupina 3 a v ní také pikantní souboj prvního mužstva s druhým, a sice Řecka se Slovinskem. Favoritem je prvně zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.