Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C -  ONLINE PŘENOS -  Slovinsko : Moldavsko - 6. září 2020   18:00

Slovinsko
Slovinsko
28' Bohar
1:0
(1:0)
Moldavsko
Moldavsko
Slovinsko
Oblak (C) – Stojanović, Blažič, M. Mevlja, Balkovec – Kouter, Kurtić – Zajc (57. Živec), Vučkić (68. Vetrih), Bohar – Šporar (85. Kramer).
Brisard (FRA) – Pages (FRA), Finjean (FRA)
Stadion Stožice, Lublaň
Moldavsko
Koșelev – S. Platica, Mudrac, Posmac, Armaș (C), Reabciuk – Rață (69. Suvorov), Carp, Ionita – Damascan (60. Milinceanu), Caimacov (46. Epureanu).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 5:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 20:19.
Slovinsko ve druhém utkání Ligy národů UEFA – Ligy C potvrdilo roli favorita, Moldavsko sice porazilo rozdílen jedné branky, utkání však měli po celou dobu pevně pod kontrolou. O osudu střetnutí rozhodl moment z 28. minuty. Tvrdou střelu Stojanoviće vyrazil brankář pouze k Damjanu Boharovi, jenž s klidem poslal míč do odryté brány. Druhý poločas kontrolovala Kekova družina s velkým přehledem. Navýšit těsné vedení mohl Zajc, avšak gólman parádním zákrokem poslal balón na břevno. Slovinsko po remíze s Řeckem zapisuje do tabulky tři body za vítězství, Moldavsko zůstává na bodu, který sebralo Kosovu.
90+5'
90+4'
Francouzský arbitr Brisard neměl pro zdržování Petara Stojanoviće před autovým vhazováním pochopení. Udělil mu žlutý kartónek.
90+3'
Ubíhají poslední vteřinky ze zápasu, který mají domácí pod kontrolou. Kombinují na útočné polovině, dopředu se pochopitelně tolik neženou.
90+2'
Definitivní razítko na vítězství domácího mužstva mohl dát Blaž Kramer. Střídající útočník si pěkně navedl balón do pokutového území, střelecký pokus Koșelev vyrazil.
90+1'
Snad poprvé musel Jan Oblak zasahovat. Gólman Atlética Madrid vystartoval ze své svatyně proti pasu Ionity, míč z rukavic nepustil.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Přímý kop Moldavci rozehráli na což je možná trošku škoda. O to víc, že předem očekávaný pas na Koutera vystihl Reabciuk.
88'
Po zastavení solidně vypadajícího brejku nemohlo následovat nic jiného, jak žlutá karta. Veaceslav Posmac zatáhl Bohara a s jasným cílem jej zastavit.
87'
Blaž Kramer vyskočil podstatně výše než Veaceslav Posmac, avšak nebylo mu to nic platné, protože arbitr viděl při jeho výskoku ruce na zádech protihráče.
86'
Velmi chytrá hra Nicolaeho Milinceana. Útočník počkal, až k němu přiběhne Jasmin Kurtić, těsně před ním si píchl balón po lajně a nechal se nedovoleně poslat k zemi.
85'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Andraž Šporar, přichází Blaž Kramer.
84'
Chvilku se zdálo, že bude Moldavsko zahrávat přímý kop z nebezpečného místa, avšak opak je pravdou, útočným faulem se provinil Cătălin Carp.
83'
Hosté z poslední sil bojují alespoň o jeden, za to velmi cenný bod. Hlouběji do pole si pro přihrávku sběhl Sergiu Platica, následný centr zprava pak letěl do země nikoho.
82'
Saša Živec udělal chybu a moc dobře to věděl, přesto chtěl ještě zmást pomezního a vyhádat autové vhazování pro Slovinsko. Neúspěšně.
81'
Hodně velkou parádu si Alexandru Suvorov dovolil proti jednomu z protihráčů. Špičkou kopačky si míč vyhodil do vzduchu, čímž přehodil překvapeného soka.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Veaceslav Posmac vyslal slušný centr z pravé strany, Mihail Caimacov ve velkém záklonu netrefil cílové zařízení, i teď Oblak nemusel nic dělat.
79'
Hlavní rozhodčí nařídil oběma celkům pauzu na občerstvení. Těžko říct, proč sáhl k tomuto kroku, v první půle nic takového týmům neumožnil.
78'
Dnešní střetnutí je bez diváků, ale pár by se jich našlo. A jeden dokonce stojí na hřišti. Jan Oblak, gólman Slovinska, je absolutně bez práce.
77'
Vypadá to, že hostům docházejí fyzické síly. Jejich minimální presink klesl na úroveň nuly. Pokulhává i osobní bránění.
76'
Středopolař Artur Ionita by si měl dávat velký pozor. Před pár minutami jednu žlutou kartu obdržel, zatažení za dres Blažiče si o ni taky říkalo.
75'
Koutet hraje výborně i s obvázanou hlavu. Pasivně stojící obranu měl v úmyslu překvapit lobem na Šporara. Ten střílel mimo.
74'
Presující domácí začínají dělat Moldavcům obrovské starosti. Veaceslav Posmac odkopl před sprintujícím Šporarem v posledním možném okamžiku.
73'
Petar Stojanović si několikrát vyměnil míč s Blažičem, až od druhého jmenovaného vzešel zdařilý centr do šestnáctky. Hlavičkující Bohar ale byl zase v ofsajdu.
73'
Žlutou kartu dostává Artur Ionita (Moldavsko).
72'
Domácí mužstvo se už radovalo z druhého vstřeleného gólu, avšak radost přetrvala opravdu chvilku. Koutet totiž trefil Šporara, který stál v době zakončení v postavení mimo hru.
71'
Pod velkým tlakem hrající Victor Mudrac zvolil nejjistější řešení, malou domů. Brankáři sice podjel balón pod nohou, měl však dostatek času na nápravu.
70'
Z velké vzdálenosti a z poměrně velkého úhlu vypálil Petar Stojanović. Střela postrádala razanci i přesnost, gólman mohl zůstat klidným.
69'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Vadim Rață, přichází Alexandru Suvorov.
68'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Haris Vučkić, přichází Amedej Vetrih.
67'
Pěkná kombinační akce na jeden dotek se zastavila zase u Šporara. Bývalý forward bratislavského Slovanu nenašel jemným lobem Koutera.
66'
Svělou, bojovnou práci odvedl u poloviny hřiště Artur Ionita. Sám proti třem vybojoval přímý kop. Byl to Vučkić, kdo mu bolestivě přišlápl kotník.
65'
Andraž Šporar naslepo a v těžké pozici nahrával za sebe, kde očekával kolegu Bohara. Ten se ale zapomněl na vlastní polovině.
64'
Hru zase začali ovládat Slovinci. Jednobrankový náskok určitě není jistotou tří bodů, ačkoli soupeř působí směrem dopředu bezzubým dojmem.
63'
V souboji dvou osmiček úspěšnější ta domácí. Jasmin Kurtić přeskočil Carpa, jenž zlostně hodil s balónem o zem. Zlobit se ovšem může jen sám na sebe.
62'
Nově příchozí Saša Živec hrál moc agresivně. Na Carpa dotíral tak dlouho, dokud mu arbitr neodpískal nedovolený zákrok.
61'
Tak jsem to zakřikl! Z levé strany přišel přízemní centr na zapomenutého Cătălina Carpa. Tomu rána vůbec nesedla, trefila pouze obránce stojícího mimo úhel brány.
60'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Vitalie Damascan, přichází Nicolae Milinceanu.
59'
Hráči v bílých dresech hrají možná až příliš pasivně. Do obrany jim ovšem zatím není co vytknout, Moldavce k ničemu nepustili.
58'
Srážka na polovině hřiště, hlavní rozhodčí nařizuje přímý volný kop pro domácí mužstvo. Ionita přiběhl do souboje s Kouterem pozdě.
57'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Miha Zajc, přichází Saša Živec.
56'
Středopolař Cătălin Carp vyvinul snahu dlouhým nákopem za obranu překvapit defenzivu. To se povedlo, jenže útočník Vitalie Damascan byl v době pasu v ofsajdu.
55'
Slovinci jako by potřebovali chvilku vydechnout, protože nechávají soupeře kombinovat. Ale pouze na obranné polovině, útočná zatím zůstává uzavřená.
54'
Petar Stojanović si počkal do poslední chvíli, až mu po pravé straně naběhne Andraž Šporar. Útočník nakonec balón nezískal, skluzující Reabciuk jej odkopl mimo hrací plochu.
53'
Levý bek Jure Balkovec se rozhodl podpořit ofenzivní složku týmu. Právě u něj však útočná akce skončila, protože průnikovou nahrávku adresoval jenom protihráči.
52'
Snad poprvé v průběhu jedné třetiny může zaútočit rovněž Moldavsko. Na sebe to vzal levou stranou Cătălin Carp, dobrý skluz proti němu vyprodukoval Blažič.
51'
Miha Zajc mohl potrestat zákrok na vlastní osobu! Po parádně sehraném signálu vystřelil, blokující Mudrac míč pořádně zpomalil. Ležící brankář Alexej Koșelev na poslední chvíli vyskočil a konečky prstů vyrazil míč na břevno!
50'
Domácímu křídelníkovi se na nohy nechce. Ale zdržovat určitě nebude, po chvilce vstal a šel mezi fotbalisty čekající na pas do šestnáctky.
49'
Krásné přenesení hry na pravou stranu, kde stál osamocený Petar Stojanović. Ten druhým dotekem předal Zajcovi, jehož tvrdým skluzem zezadu přejel Armaș.
48'
Dosud jediný střelec Damjan Bohar teď hrál sobecky. Mohl přihrávat, ale věřil si na souboj s Mudracem, v němž o kulatý nesmysl přišel.
47'
Těžko říct, zda šlo o vyřizování účtů nebo Nino Kouter šlápl soupeři na lýtko omylem. Každopádně vyfasoval žlutou kartu.
46'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Mihail Caimacov, přichází Alexandru Epureanu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Skončil první poločas zápasu mezi Slovinskem a Moldavskem, který se zatím vyvíjí podle papírových předpokladů. Domácí jsou jednoznačně aktivnějším týmem, což korunovali gólem v 34. minutě, vyraženou střelu umístil do brány Damjan Bohar. Lze jen těžko očekávat, že by se Moldavsko ještě nadechlo ke zvratu.
45+3'
45+2'
Poslední minuta první půle probíhá na obranné polovině Slovinska. Zde domácí drží balón na kopačkách a nikam se neženou, čekají na hvizd sudího.
45+1'
Z velké dálky vyzkoušel štěstí Haris Vučkić. Balón měl razanci, ale potřeboval ještě o trochu lepší přesnost, proletěl kousek vedle levé tyče.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
Miha Zajc chtěl ukázat technické dovednosti, místo toho jsme měli možnost vidět úsměvný moment. Křídelník Slovinska uklouzl na balónu a upadl na zem.
43'
Čitelnou nahrávku Reabciuka po lajně vystihl rychlonohý Haris Vučkić. při zakládání rychlého brejku hledal Šporara, našel jen Carpa.
42'
Tím postiženým je Victor Mudrac. Nevypadá to na nic vážnějšího, avšak na hřiště byli povoláni lékaři, proto musí odběhnout za postranní čáru.
41'
Miha Zajc dostal příliš volného prostoru na pravé lajně. Rozhlédl se a vysokým balónem hledal Šporara, útočník místo míče trefil hlavu protivníka.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou domácí do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Pokračuje trpělivá kombinační hra na obranné polovině Moldavska. Centr Petara Stojanoviće trefil Posmaca, od nějž se balón odrazil zpět k původně centrujícímu fotbalistovi.
38'
Pasivní hru Mevlji využil Artur Ionita, který si však hodil až moc do běhu. Výborným skluzem ho připravil o kulatý nesmysl Blažíč.
37'
Victor Mudrac dlouho otálel s rozehrávkou, pod tlak jej mezitím dostal Nino Kouter. Stoper raději zvolil malou domů gólmanovi.
36'
Slovinci rychle získali balón zpátky do své moci. Povedenou nahrávku do vnitra pokutového území obdržel Miha Zajc, přes Mudrace ale neprošel.
35'
Jasmin Kurtić se vysoko do vzduchu, přitom ovšem zasáhl Posmace, o němž neměl ani ponětí. Hlavní rozhodčí píská faul.
34'
Což svěřenci trenéra Keka určitě nebudou chtít povolit, naopak se budou snažit přidat pojistku! Povedený projektil vypálil Mevlja, Koșelev zasahoval s velkými problémy!
33'
Proti centru vystartoval Alexej Koșelev. Míč vyboxoval přímo na kopačky Mudrace, jenž vybojoval nedovolený zákrok na svou osobu.
32'
Oleg Reabciuk se diví, avšak jeho faul byl vidět jasně a zřetelně. Obránce zezadu nebezpečně zasáhl na lýtko Zajce.
31'
Po půl hodině střetnutí tedy vede Slovinsko jednobrankovým rozdílem. Moldavsku se rozsypaly předzápasové plánu udržet bezbrankovou remízu, budou se teď muset tlačit více dopředu.
30'
Velmi prudkou přihrávku adresoval Kurtić kolegovi Harisovi Vučkićovi. Záložník těžké zpracování nezvládl, i s balónem skončil za postranní čárou.
28'
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Zničehonic přichází vedoucí branka favorita! Stojanović vypálil zprava tvrdou ránu, kterou Koșelev vyrazil jenom před sebe, do prázdné brány kulatý nesmysl uklidil DAMJAN BOHAR.
27'
Máme tu první žlutou kartu. Jejím držitelem se stal Vadim Rață, který na polovině hodně tvrdě, ale hlavně zbytečně atakoval Stojanoviće.
26'
Kombinace na jeden dotek v podání Faritových svěřenců neměla dlouhého trvání. Finální pas skvěle přečetl Jasmin Kurtić, jenž rychle předal osamocenému Blažičovi.
25'
Až teď se Nino Kouter vrátil na hřiště, přičemž má obvázanou hlavu. Zdá se tedy, že středopolař v souboji utržil krvavý šrám.
24'
Hráči v červeném brání v opravdu hlubokém bloku. Kolem vlastního vápna pobíhá osm jedinců, jenom tři se snaží alespoň předstírat presink.
23'
Hra může pokračovat. Moldavsko sportovně vrátilo míč soupeři, který byl v době přerušení v jeho držení. Může pokračovat postupná kombinace.
22'
Naštěstí to vypadá, že jsou oba schopni pokračovat v utkání. Hůře vypadal domácí fotbalista, i on však po chvíli vstal na nohy bez cizí pomoci.
21'
Francouzský arbitr Brisard na trávník okamžitě přivolal lékaře obou celků. Hráči, kteří byli účastníky souboje, jsou Nino Kouter a Veaceslav Posmac.
20'
Andraž Šporar ukázal výborné držení balónu, když na zádech udržel Reabciuka, a navíc vyslal do běhu Zajce. V průběhu běhu rozhodčí přerušil hru, na trávníku leží dva fotbalisté.
19'
Standardka rovněž na druhé straně. Haris Vučkić pěknou kličkou obelstil Igora Armașe, kapitán raději zatáhl soka za dres, čímž mu zamezil v pohybu.
18'
Následoval první roh Moldavska, který byl rozehrán mizerně. Cătălin Carp dal míči příliš malou výšku, na přední tyči kulatý nesmysl odklízel Blažič.
17'
Právě faulovaný Artur Ionita rozehrál standardní situaci. Vysoký míč letěl na Victora Mudrace, před nímž ještě dokázal přizvednout míč mimo jeho dosah Balkovec.
16'
Nyní ovšem může zaútočit. Artur Ionita si dobře pokryl míč tělem, načež jej zezadu podrazil Nino Kouter. Velmi zbytečný zákrok.
15'
Zatím sledujeme poměrně nudný zápas. Slovinsko jakoby teprve hledalo ideální provozní teplotu, Moldavsko podle očekávání klade důraz především na defenzivu.
14'
Premiérový roh zahráli Slovinci na krátko. Přes Zajce se balón dostal Jasminu Kurtićovi, přetažený centr na Balkovce odhlavičkoval pozorný Carp.
13'
Bleskový protiútok táhl pravou stranou Miha Zajc. Průnikovým pasem uvolnil Šporara, centr z pravé strany zblokoval za cenu rohového kopu Igor Armaș.
12'
Středopolař Miha Mevlja přiběhl pozdě do souboje s Mudracem, jehož ve vzduchu kolenem nakopl do zad. Jasný faul, který pozornosti pomezního neunikl.
11'
Gólman Alexej Koșelev našel svým dlouhým odkopem pouze protihráče. Slovinsko může zase střádat plány na vstřelení důležitého úvodního gólu.
10'
Veaceslav Posmac má velký dohoz, kulatý nesmysl hodil z blízkosti rohového praporku až do šestnáctky soupeře. Zde dobře operoval stoper Miha Blažič.
9'
První střelecký pokus domácího mužstva přišel jen o pár vteřinek později. Haris Vučkić zpětným pasem oslovil Jasmina Kurtiće, utažená rána proletěla těsně nad.
8'
Hodně volného prostoru dostal na pravé straně Miha Zajc. Vysokým míčem hledal útočníka Šporara, který se přes stoperskou dvojici neprocpal k zakončení.
7'
Fotbalisté v bílých dresech uklidňují postupnou kombinací dění na trávníku. Série přihrávek probíhá zatím kolem středového kruhu.
6'
Výbornou práci odvedl Vadim Rață. Ten i navzdory dvěma skluzujícím protihráčům udržel míč na kopačkách a ještě dokázal přesně rozehrát.
5'
Překvapivě aktivnější jsou však zatím Moldavci. Vitalie Damascan se bál souboje s posledním obráncem raději přihrál Carpovi nalevo. Do jeho centru se položil Caimcov, jenž vysoko přestřelil.
4'
Jasmin Kurtić byl na polovině hřiště příliš agresivní proti Ionitovi. Hlavní rozhodčí nakonec jeho počínání vyhodnotil jako nedovolené.
3'
Očekávanému rozložení sil odpovídá i zvolená formace hostů. Pět obránců, tři záložníci a dva útočníci. To určitě není ofenzivní sestava.
2'
Domácí fotbalisté vstoupili do utkání v bílých dresech, hosté z Moldavska oblékli dresy barvy červené. Jasným favoritem jsou Slovinci.
1'

Slovinsko: Oblak (C) – Stojanović, Blažič, M. Mevlja, Balkovec – Kouter, Kurtić – Zajc, Vučkić, Bohar – Šporar.
Náhradníci: Belec, Rozman – Bijol, Janža, Krajnc, Kramer, Lotrič, Mitrović, Rep, Skubič, Vetrih, Živec.

Moldavsko: Koșelev – S. Platica, Mudrac, Posmac, Armaș (C), Reabciuk – Rață, Carp, Ionita – Damascan, Caimacov.
Náhradníci: Rusu, Cebotari – Ambros, Cociuc, A. Cojocari, Drăgan, Epureanu, I. Jardan, Marandici, Milinceanu, Racu, Suvorov.

Rozhodčí: Brisard (FRA) – Pages (FRA), Finjean (FRA).
Moldavsko

Fotbalisté Moldavska mohou na lublaňském stadiónu jenom překvapit. Avšak proč by to nemohli dokázat. Před startem druhého ročníku Národní ligy sice měli sérii osmi prohraných utkání v řadě za sebou, avšak v prvním skupinovém klání vybojovali proti Kosovu cenný bod za remízu 1:1. Stejně jako v případě Slovinska, ani Moldavsko se na odloženém Euru nepředstaví, v kvalifikační skupině skončilo beznadějně poslední.
Slovinsko

Slovinsko bude v utkání proti Moldavsku obrovským favoritem. Svěřenci kouče Keka odehráli první skupinové utkání Národní ligy ve středu, na domácím stadiónu uhráli s Řeckem bezbrankovou remízu 0:0. Na EURO, které bylo odloženo na příští rok, Slovinsko nepostoupilo, ve skupině skončilo čtvrté o pět bodu za druhým postupujícím Rakouskem.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní podvečer! Vítám vás při sledování Ligy národů, u zápasu mezi Slovinskem a Moldavskem.