Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ázerbajdžán : Faerské ostrovy - 17. listopadu 2018   18:00

Ázerbajdžán
Ázerbajdžán
18' Nattestad(vl.)  • 28' Madatov
2:0
(2:0)
Faerské ostrovy
Ázerbajdžán
K. Agajev (C) (46. S. Agajev) – Pashajev (71. Mammadov), Medvedev, Husejnov, Khalilzade – Madatov, Garajev, Almeida de Oliveira, Abdullajev – Nazarov – Dadashov (78. M. Abbasov)
D. Massias (Kypr)
Baku Olympic Stadium (Baku)
Nielsen – Baldvinsson, Gregersen (C), Nattestad, V. Davidsen (46. Bartalstovu) – Sörensen, Faerø (73. Frederiksberg), Hansson, S. Vatnhamar – K. Olsen (63. Thomsen), B. Olsen

Ode mě je to pro dnešek vše. Těším se na Vás zase příště.
Je konec! Ázerbájdžán ani v pátém zápase v Lize národů UEFA neprohrál a dokonce zvítězil nad Faerskými ostrovy 2:0. Obě branky padly v prvním poločase. V 18. minutě se trefil do vlastní sítě stoper Sonni Nattestad a druhou branku přidal o deset minut později záložník Mahir Madatov. Domácí tak slaví zaslouženou výhru a v posledním utkání v úterý si to přímo rozdají s Kosovem o postup do vyšší ligy. Kosovo dneska vyhrálo na Maltě vysoko 5:0.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 3:0. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:13.
90+4'
90+3'
Ještě jedna velká šance domácích se zrodila. Khalilzade pálil z voleje z poměrně velké vzdálenosti a jen díky skvělému postřehu Nielsena hosté neinkasovali.
90+3'
Nazarov ještě vypálil z velké dálky, ale horní tyč Nielsenovy svatyně přestřelil asi o dva metry.
90+2'
Ázerbájdžán má závěr zápasu naprosto pod kontrolou a už zřejmě nehodlá půjčit Faerským ostrovům balón.
90+1'
Stejně jako v poločase prvním, tak i v tom druhém se budou nastavovat 3 minuty.
90'
Nazarov chtěl se spoluhráčem rozehrát na krátko, ale vůbec se jim to nepovedlo. Hosté mířili vpřed, ale stejně nakonec o balón přišli.
89'
Ázerbájdžánu naprosto vyhovuje fakt, že drží teď míč na půli soupeře. Zdá se, že o majiteli tří bodů je rozhodnuto.
87'
Faerské ostrovy se už často tlačí dopředu a nechávají vzadu okénka. Nyní mohl trestat Nazarov, který si dával se zakončením načas. Těsně před Nielsenem přihrával před prázdnou bránu, ale skvěle se tam zorientoval jeden z obránců a odkopl míč pryč.
85'
Nazarov chtěl podobně jako v prvním poločase načechrat míč na hlavu spoluhráče. Příliš se mu to nepovedlo, ale přesto se pak dostal k zakončení z velké dálky. Trefil to dobře, ale Nielsen byl u tyče včas a ránu chytil.
84'
Žlutou kartu dostává Nattestad (Faerské ostrovy).
83'
Abdullajev pálil z otočky, ale jeho rána byla sražena na roh. Obránce Baldvinsson byl ve skluzu včas a pohotově zasáhl.
81'
Frederiksberg si nerozuměl v náběhu se spoluhráčem a ocitl se v ofsajdovém postavení.
80'
Faerské ostrovy drží míč mnohem častěji než v první půli. Na výraznější ohrožení brány Ázerbájdžánu je to ale stále málo.
79'
Madatov měl prostor k centru, ale balón nakonec podržel na svých kopačkách. Poté byl ale čistě atakován a o míč přišel.
78'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Dadashov, přichází M. Abbasov.
75'
Obrovská šance hostů! Krásně to vykombinovali až do pokutového území, kde se dostal do zakončení Brandur Olsen. Zakončoval levačkou, ale jeho rána šla vedle. Ihned po střele byl faulován protihráčem a ještě si žádal pokutový kop. Sudí jej nevyslyšel.
73'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Faerø, přichází Frederiksberg.
73'
Nattestad se dostal do menší roztržky s Madatovem a vypadá to, že sudí tentokrát už bude udělovat karty.
71'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Pashajev, přichází Mammadov.
69'
Hosté odevzdali míč soupeři a brankář Agajev si dává s rozehrávkou trochu na čas.
68'
Pashajev má zřejmě nějaký problém a co nevidět se bude střídat. Pravý bek domácích si očividně něco natáhl a pokračovat nebude moct.
67'
Další z mnoha ostrých soubojů byl k vidění okolo půlící čáry. Trenéři se na obou stranách diví, že sudí neuděluje víc karet.
66'
Nazarov mohl postupovat úplně sám na brankáře, ale byl zastaven ofsajdem. Byl to vůbec první ofsajd, který jsme v utkání viděli.
65'
Khalilzade nesouhlasí s rozhodnutím pomezního arbitra a snaží se získat aut na svou stranu. Nyní sledujeme pasáž hry, ve které příliš mnoho šancí bohužel nevidíme.
64'
Nielsen vyhání své spoluhráče kupředu a zároveň posílá dlouhý nákop na čerstvého Thomsena.
63'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází K. Olsen, přichází Thomsen.
62'
Žlutou kartu dostává Brandur Olsen (Faerské ostrovy).
60'
Faerské ostrovy tak trochu získávají kvalitu na balónu a snaží se postupným útokem něco vytvořit.
59'
Dlouhý nákop nedokázal záložník Sörensen zpracovat. Měl to obtížné, jelikož byl tísněn hned dvěma obránci. Ti dokázali posunout míč k Agajevovi.
58'
Na hrací ploše zůstala ležet dvojice Pashajev a Hansson. Ošklivě se střetli, ale zdá se, že oba budou nakonec v pořádku.
56'
Nielsen si pohlídal přední tyč a dokázal zasáhnout. Situaci tak může na malou chvíli uklidnit.
54'
Území kolem brány hráčů v bílých dresech neustále domácí obléhají. Nyní budou zahrávat již sedmý roh v zápase.
52'
Madatov krásným lobem našel za obranou Dadashova, který však měl problém se zpracováním a vystřelit nedokázal.
51'
Velká šance pro Faerské ostrovy! Na levé straně potáhl míč Vatnhamar a potáhl jej mezi obránci. Poté poslal přízemní balón na velké vápno, odkud pálil Baldvinsson. Ten však trefil bránícího hráče a gól z toho tak nebyl.
50'
Tvrdě se bojuje o míč na půlce hřiště. Garajev byl hodně důrazný.
49'
Centr z pravé strany z kopačky Nazarova byl sražen do bezpečí. Domácí rozehrají další rohový kop.
47'
Začátek druhé půle je zatím hodně podobný té první. Ázerbájdžán nikam nespěchá a drží balón.
46'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází V. Davidsen, přichází Bartalstovu.
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází K. Agajev, přichází S. Agajev.
46'
První půle je za námi. Ázerbájdžán drží skvělý výsledek a zaslouženě vede 2:0. První branka padla v 18. minutě. Nazarov se parádně opřel do míče a Nattestad si jej nešťastně srazil do brány. Druhá branka padla o deset minut později a byla výstavní. Střela Madatova byla skvěle trefená a určila vedení Ázerbájdžánu. Druhá půle začne přibližně v 19:04.
45+3'
45+3'
Oba týmy se zřejmě už vidí v šatně. Ázerbájdžán drží míč a očividně ho nehodlá už Faerským ostrovům půjčit.
45+2'
Domácí dostali při rozehrávce hosty pod tlak a Nattestad pak vůbec nezvládl přihrávku. Autové vhazování pro Ázerbájdžán bude následovat.
45+1'
V prvním poločase došlo k několika prodlevám, a proto se budou nastavovat 3 minuty.
45'
Rozehrávka se Faerským ostrovům vůbec nevyvedla. Nerozuměli si a míč se tak dokutálel k Agajevovi.
44'
Agajev se už zdá být v pořádku. Zřejmě bude v zápase pokračovat.
42'
Ázerbájdžán kombinoval a Garajev zapojil do hry i Agajeva. Ten ihned poté, co míč rozehrál, tak si lehl na trávník. Vypadá to, že si něco poranil.
41'
Medvedev si rozehrávku dobře promyslel a místo přihrávky do pozic, kde by to mohlo znamenat ztrátu, tak si radši přihrál s Khalilzadem.
40'
Domácí se vlastní nepřesností připravili o zajímavou střeleckou pozici. Rozehrávky se právě teď ujímá Nielsen.
38'
První problém pro domácí obranu! Z ničeho nic vyplaval na levé straně Davidsen, který poslal střílený centr do malého vápna. Jeden z beků míč tečoval a málem si jej srazil do brány. Agajev ukázal postřeh a zasáhl.
36'
Mohlo to být už o tři góly! Nazarov posadil skvělý centr na hlavu Dadashova, který nezakončil špatně. Jeho hlavička ale asi o půl metru přesná nebyla.
35'
Útok po pravé straně, který řídil Dadashov, nebyl úspěšně dokonán. Jakmile se domácí rovnali k zakončení, tak zasáhl jeden ze záložníků Faerských ostrovů a odkopl balón do autu.
34'
Utkání je zatím pod kontrolou Ázerbájdžánu. O tom odpovídá také statistika držení míče, která je momentálně 74% ku 26% ve prospěch domácích.
33'
Khalilzade si pomohl v souboji s Vatnhamarem nedovoleně a fauloval jej. Sudí vše viděl a zapískal.
32'
Už se zase pokračuje ve hře a hosté sportovně dávají míč soupeři.
30'
Jeden z hostujících hráčů leží v bolestech na trávníku. Na hřiště přispěchali lékaři.
28'
Ázerbájdžán právě vstřelil branku!
Tohle byla naprostá paráda. MAHIR MADATOV si šel pro míč do hloubi pole, dokázal si jej popostrčit a z velké vzdálenosti vypálil. Jeho rána krásně zaplavala a mířila přímo k tyči. Nielsen byl úplně bez šance. 2:0. Asistence: Maksim Medvedev.
27'
Dadashov byl v jednu chvíli úplně sám na pravé straně, ale balón držel velmi dlouho. Nakonec vymyslel lob, který dopadl na kopačky Madatova. Ten ovšem zakončit nedokázal.
26'
Hosté jsou zatím v útoku úplně bezzubí. Za celých 26 minut zatím snad ani jednou nepřešli i s míčem polovinu Ázerbájdžánu.
24'
Almeidův míč nebyl ideální, a proto si s ním hosté poradili. Faerské ostrovy odkopli míč až do míst, kde stál brankář Agajev.
24'
Centry do vápna míří z obou stran. Gregersen i ten poslední dokázal nohama odvrátit na roh.
21'
Ázerbájdžán tato branka nabudila a modří i nyní obléhají území okolo brány Nielsena.
18'
První branku střílí domácí! Rohový kop byl odhlavičkován, ale odražený míč si našel Dmitrij Nazarov. Z voleje se parádně opřel do míče, jehož dráhu vychýlil stoper Nattestad. Právě SONNI NATTESTAD je uznán jako autor vlastní branky. 1:0.
17'
Pashajev lehce přetáhl svůj centr a do správné pozice se stáhl Sörensen. Jelikož byl tísněn hráčem Ázerbájdžánu, tak raději odkopl balón do zámezí.
15'
Davidsen hraje zatím velmi dobrý zápas. Pozičně zatím nedává prostor Madatovovi a navíc si své úkoly plní na jedničku. Nyní vybojoval aut.
14'
Domácí jsou zatím mnohem aktivnější a nápaditější. Faerské ostrovy jsou postavené v hlubokém bloku poblíž vlastního pokutového území.
13'
Další rohový kop pro Ázerbájdžán. Abdullajevův centr byl totiž sražen pravým bekem hostů do zámezí.
12'
Dlouhý centr Vatnhamara nenašel nikoho. Levý záložník Faerských ostrovů se omlouvá spoluhráčům, protože byl velmi nepřesný.
11'
Brandur Olsen nezpracoval těžký míč, a tak rozehrávky se ujme domácí brankář Agajev.
10'
V hlavičkovém souboji byl Gregersen zasažen do obličeje Dadashovem. Sudí vytáhl první kartu v zápase.
8'
Velká příležitost domácích! Abdullajev vypálil levačkou a jeho pokus letěl přes zeď. Nielsen musel vytáhnout parádní zákrok, aby neinkasoval.
7'
Dadashov byl nedovoleně zastaven Hanssonem, a tak budou domácí rozehrávat standardní situaci ze zajímavé pozice.
6'
Rychlý útok podnikli hráči Ázerbájdžánu po pravé straně. Přihrávka však mohla být přesnější. Hosté nebezpečí zažehnali.
5'
Davidsen raději odhlavičkoval míč do autu, neboť si nebyl jistý situací za sebou. Spoluhráči mu nezakřičeli, že měl času dostatek.
4'
První roh v zápase rozehráli domácí. Centr letěl na přední tyč, ale tam jej hosté v pohodě odvrátili.
3'
Dlouhou přihrávku přečetl na levé straně hostující Davidsen. Vyrazil vpřed a dostal se až k pokutovému území. Jeho následná přihrávka však byla velmi nepřesná a míč jde opět na kopačky hráčů v modré barvě.
2'
Ázerbájdžán stále svému soupeři nepůjčil míč, ale nic si zatím nevytvořil.
1'
Domácí začali zápas opatrně. Kombinují na své polovině hřiště a žádný ze stoperů se zatím neodváží rozehrát.
1'
Ázerbájdžán bude hrát v modrých dresech, hosté oblékli bílé barvy dresů.

Ázerbájdžán: K. Agajev (C) – Pashajev, Medvedev, Husejnov, Khalilzade – Madatov, Garajev, Almeida de Oliveira, Abdullajev – Nazarov – Dadashov
Náhradníci: S. Agajev, Balajev – M. Abbasov, U. Abbasov, Alijev, Izmailov, Mahmudov, Mammadov, Qurbanov, Sheydajev, Amirgulijev, Imamverdijev

Faerské ostrovy: Nielsen – Baldvinsson, Gregersen (C), Nattestad, V. Davidsen – Sörensen, Faerø, Hansson, S. Vatnhamar – K. Olsen, B. Olsen
Náhradníci: Gestsson, K. Joensen – Egilsson, Bartalstovu, Bjartalid, J. Davidsen, Frederiksberg, M. Olsen, Thomsen, Vatnsdal, G. Vatnhamar

Rozhodčí: D. Massias (Kypr).
FAERSKÉ OSTROVY
Hosté zatím v Lize národů porazili jen Maltu. Už tři zápasy čekají na výhru a v posledním kole uhráli remízu s Kosovem. Faerské ostrovy už mají jen teoretickou šanci na postup, a tak tento zápas musí bezpodmínečně zvládnout.
ÁZERBÁJDŽÁN
Hráči Ázerbájdžánu jsou na tom o dva body lépe. Mají větší šanci na postup než jejich dnešní soupeř. Navíc v posledním kole hrají s Kosovem, takže lze čekat, že to bude přímá bitva o skupinu C. Ázerbájdžán zatím ani jednou neprohrál, ale hned třikrát remizoval. Naposledy doma s Maltou 1:1.
Oba týmy jsou účastníci skupiny D v Lize národů. Tabulka skupiny vypadá takto:
1. Kosovo, 4 zápasy, 8 bodů
2. Ázerbájdžán, 4 zápasy, 6 bodů
3. Faerské ostrovy, 4 zápasy, 4 body
4. Malta, 4 zápasy, 2 body
Pěkné sobotní odpoledne při sledování online přenosu z Ligy národů UEFA. Dnes se proti sobě představí národní celky Ázerbájdžánu a Faerských ostrovů. Utkání, které bude komentovat Daniel Fekets, začne v 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.