Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Gibraltar : Arménie - 16. listopadu 2018   20:45

Gibraltar
Gibraltar
10' De Barr  • 78' Priestley
2:6
(1:1)
Arménie
Arménie
27' Movsisjan   • 48' Movsisjan   • 52' Movsisjan   • 54' Movsisjan   • 66' Kartašjan   • 90+4' Karapetjan
Gibraltar
Goldwin – Olivero, Walker, R. Chipolina (C), Casciaro – Bardon, De Barr, Sergeant – J. Chipolina (83. Mouelhi), Pons (81. Priestley), Ant. Hernández (81. And. Hernández)
Steen – Engan, Knutsen (všichni Norsko)
Victoria Stadium (Gibraltar)
Arménie
Airapetjan – Hovhannisjan, Harojan, Kartašjan, Daghbasjan – Grigorjan, Hovsepjan (62. G. Malakjan) – Mchitarjan (C) – Adamjan (83. E. Malakjan), Movsisjan (69. Karapetjan), Ghazarjan

Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 1:6. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 5:13.
Je konec! Ačkoliv první poločas nabídl pouze dvě branky, v tom druhém se diváci dočkali dalších šest přesných tref! Arménie vstoupila do druhého poločasu opravdu velmi dobře, během krátké chvíle skórovala hned čtyřikrát, čímž vlastně rozhodla o vítězi tohoto zápasu. Hosté měli i nadále více ze hry, avšak si nakonec nepohlídali ojedinělý protiútok soupeře, který znamenal kontaktní branku, avšak v nastaveném čase se opět prosadila Arménie, která tak zvítězila 6:2. Arménie tedy zvládla roli jasného favorita, na druhou stranu se Gibraltar nemusí za svůj výkon stydět.
90+4'
90+4'
Arménie právě vstřelila branku!
Tak přeci jenom je tu ještě jedna branka! Domácí obrana naprosto propadla, do solidního protiútoku se dostala hladová smečka protihráčů, přičemž akci táhl ALEXANDER KARAPETJAN, který jí také sám zakončil. Rána nártem slavila úspěch, Goldwin si ale na míč sáhl.
90+3'
Vypadá to, že dnešní utkání už žádnou branku nenabídne. Před malým momentem ještě zasahoval Goldwin, který za sebe nepustil přihrávku do Ghazarjana.
90+2'
Nakonec se jednalo o dalekonosný pas na Olivera, kterému se ale následný centr moc nepovedl. Aireptjan si vyzkouší jednu z posledních rozehrávek.
90+1'
De Barr se dokázal natlačit za Harojana, který musel faulovat. Gibraltar rozehraje standardku, zřejmě se pokusí o centr přímo do šestnáctky.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, stále se hraje celkem ofenzivně. Arménie obléhá pokutové území soupeře.
88'
U středového kruhu si nedovoleným zákrokem pomohl Priestley, který vletěl do protihráče. Hlavní sudí neváhal ani chvíli, Arménie s rozehrávkou nečekala.
87'
Z hodně velké vzdálenosti zkoušel své štěstí Ghazarjan, který ale vypálil vysoko nad branku. Goldwin nemusel zasahovat, naopak bude vykopávat.
83'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Joseph Chipolina, přichází Ayman Mouelhi.
83'
Hra se celkem uklidnila, do rozehrávky se zapojil také brankář Airapetjan, který raději rozehrál na jistotu do strany, kde se nacházel Harojan.
82'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut, o vítězi utkání je zcela jistě rozhodnuto. Gibraltar ale i nadále usiluje nad další kontaktní brankou.
81'
Na druhé straně to dalším centrem zkoušel Hovhannisjan, kterému se podařilo najít Malakjana, jehož otočka a následná střela skončil na Chipolinovi.
80'
Domácí jsou najednou mnohem aktivnější, avšak Sergeantovi se nepodařilo přenést hru křížem, čehož využil pozorný brankář Airapetjan.
79'
Gibraltar musel vzdorovat autovému vhazování, které z pravé strany obstaral Hovhannisjan. Hostující zadák jednal s Malakjanem, který ale přišel o balón.
78'
Gibraltar právě vstřelil branku!
Je tu kosmetické snížení v podání domácích! Chipolina si vybral jediného volného spoluhráče, kterým byl ADAM PRIESTLEY. Osmadvacetiletý útočník se rychlostně dostal za obranu, načež z úhlu celkem překvapivě propálil brankáře, který rozhodně nemá čisté svědomí.
78'
Po delší době zakončení ze strany Gibraltaru. Z velkého úhlu zkoušel své štěstí střídající Hernández, jehož rána ale prosvištěla snad dva metry vedle.
77'
Karapetjan si nyní nabíhal za obranu soupeře, která situaci ve vlastní šestnáctce hodně podcenila. Na poslední chvíli ale přispěchal Chipolina.
76'
Olivero se dostal do těžké pozice, ze které ale dokázal vytěžit alespoň nedovolený zákrok. Rychlý nákop byl příliš rychlý, Priestley byl přichycen v ofsajdu.
75'
Centrovaná nabídka se snášela ke vzdálenější tyči, kde se k hlavičce dostal střídající Karapetjan, který ale nedokázal zamířit mezi tři tyče.
74'
Harojan se bleskovým způsobem dostal s míčem zpět na polovinu soupeře. Tam jeho celek rozjel další rychlou kombinaci, po které vybojoval aut zleva.
73'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Sargis Adamjan, přichází Edgar Malakjan.
72'
Hodně prostoru měl kolem sebe Grigorjan, který to zkoušel kolmicí na pravou stranu, avšak naběhnuvší Hovhannisjan k ní měl hodně daleko.
71'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Anthony Hernández, přichází Andrew Hernández.
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Alain Pons, přichází Adam Priestley.
70'
Gibraltar si míče moc dlouho neužil, naopak se dopředu vydal Mchitarjan, který se snažil oslovit Daghbasjana, jenž ale nevybojoval ani roh.
69'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Juro Movsisjan, přichází Alexander Karapetjan.
66'
Pátá branka na sebe nenechala dlouho čekat! Arménie měla k dispozici přímý kop, který obstaral celkem nenápadný Mchitarjan. Jeho střelu Goldwin vyrazil pouze před sebe, kam si naběhl ARTUR KARTAŠJAN, který doklepl míč do poloprázdné brány.
66'
Žlutou kartu dostává Tjay De Barr (Gibraltar).
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Arménie je i nadále výrazně aktivnější, naopak domácí celek se konečně dostal na útočnou polovinu.
63'
Bylo to za cenu rohového kopu pro soupeře. Polovysoká nabídka nakonec doputovala na nohu Grigorjana, jehož zablokovaná střela se dostala k Movsisjanovi, kterého dokázal ustrážit Pons.
62'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Rumjan Hovsepjan, přichází Gor Malakjan.
61'
Domácí dokonce zahrávali rohový kop, který ale nepřinesl žádné zakončení. Na druhé straně se za míčem řítil Adamjan, kterého dokázal ubránit Olivero.
60'
Na druhé straně si ramenem vypomohl vracející se Hovhannisjan, který tak přichystal volný kop pro soupeře. U míče už stojí obránce Walker.
59'
Už se zdálo, že se Ghazarjan dostane do vyložené šance, avšak včas zareagoval pomezní sudí, který si všiml menšího ofsajdového postavení.
58'
Nakonec se k dalekonosnému pasu dostal domácí Olivero, jehož práce s míčem se nesetkala s přesností. Balón skončil daleko za postranní čárou.
57'
Nakonec se nejednalo o nic vážného, mezitím Gibraltar sportovně odevzdal míč svému soupeři, který ale nedokázal rozvinout akci po křídle.
56'
Momentálně se nehraje, neboť si nedovoleným zákrokem pomohl domácí De Barr, který poslal k zemi Ghazarjana. Hlavní sudí přerušil hru.
55'
Tohle je pro domácí hráče velký šok, úvodních deset minut druhého poločasu přineslo hned tři branky, všechny v jejich síti.
54'
Žlutou kartu dostává Kyle Goldwin (Gibraltar).
54'
Hosté zahrávali rohový kop, který nakonec přináší čtvrtou branku v domácí síti! Jeden z hostů se dostal k míči na zadní tyči, následně ho vracel zpět před bránu, kam strčil kopačku JURA MOVSISJAN, který se dočkal už čtvrté dnešní branky!
53'
Gibraltaru absolutně nevychází vstup do druhého poločasu, během krátkého časového sledu inkasoval už podruhé, nyní prohrává o dvě branky.
52'
Netrvalo dlouho a je tu další branka v domácí síti! Domácí celkem zbytečně ztratili míč, čehož dokonalým způsobem využil Grigorjan, který na pravém křídle našel Hovhannisjana, jehož přízemní přihrávka skončila na kopačce JURY MOVSISJANA. Hostující forvard ani v tomto případě nezaváhal, hattrick je na světě!
52'
Goldwin si tak vyzkoušel rozehrávku od své branky, po které se ke střele dostal De Barr, jehož další pokus skončil v rukavicích Airapetjana.
51'
De Barrovi se podařilo vybojovat autové vhazování, které obstaral obránce Olivero. Ten si jako adresáta vybral Hernándeze, před kterým odkopl Harojan.
50'
Domácí to nyní budou mít hodně složité, prohrávají totiž o jednu branku. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času, skóre se klidně může obrátit.
49'
Posléze měl kolem sebe hodně prostoru Grigorjan, který rozjel akci po levém křídle, kde si ale patřičně důrazně počínal Walker, který za sebe nepustil Daghbasjana.
48'
Hosté otáčejí stav ve svůj prospěch! Velice svižná akce Arménie putovala na kopačku Hovsepjana, který z první přeposlal na úplně volného JURA MOVSISJANA, který svoje sólo zakončil střelou do protipohybu brankáře Goldwina.
48'
Hned v úvodu se Hovsepjan prezentoval nepovedenou přihrávkou, kterou Hovhannisjan nedokázal zachytit na hrací ploše.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hned dvě branky. Lépe do utkání vstoupil Gibraltar, který se hned v úvodu dočkal vedoucí trefy. Posléze si Arménie vytvořila celkem drtivý nápor, ze kterého vzešla vyrovnávací branka, o kterou se postaral forvard Movsisjan. Koncovka poločasu nám nabídla ještě jednu šanci, a sice ze strany hostujícího celku. Velmi dobře ale zasáhl brankář Goldwin, který tak zamezil vedení soupeře.
45+3'
45+3'
Následně se po pravém křídle dostal na útočnou polovinu Grigorjan, který si úprk vpřed hodně rychle rozmyslel. Už zase sledujeme pomalou kombinaci.
45+2'
Mchitarjan prodlužoval míč za sebe, kde se nacházel pouze De Barr, který ale nedokázal rozvinout akci svého mužstva.
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
45'
Tohle už byla šance! Na centrovaný balón si naskakoval Adamjan, jehož hlavičku o zem dokázal Goldwin vyrazit před sebe.
44'
V posledních vteřinách nesledujeme nic moc zajímavého. Arménie je sice častěji u míče, avšak kombinace probíhají daleko od branky soupeře.
43'
Několik desítek vteřin se nehrálo, neboť jeden z domácích měl zdravotní problémy. Do akce musel také lékařský personál, o nic vážného by se ale nemělo jednat.
40'
Hovsepjanovi se nepodařilo vyvézt míč po levém křídle, obětavě totiž zasáhl domácí Bardon, od kterého se balón odrazil za postranní čáru.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
S míčem si zahrál také brankář Airapetjan, který rozehrál na jistotu do steany, kde číhal Hovhannisjan. Arménie to zkouší pozvolnou kombinací.
37'
Přenesení hry křížem našlo volného Adamjana, kterému zpracování trvalo o něco déle, čehož využil pozorný obránce Casciaro.
36'
Harojan vyvezl míč k půlící čáře, kde Mchitarjanovi adresoval přihrávku do přehuštěného prostoru, nicméně druhý jmenovaný to zvládl znamenitě.
35'
Gibraltar si vyzkoušel rozehrávku prvního rohového kopu. Míč se snášel ke vzdálenější tyči, kam si pro něj v poklidu seběhl brankář Airapetjan.
34'
Domácí Walker si nechtěl komplikovat život a volný míč nekompromisně poslal na druhou stranu hrací plochy, kde si podobně počínal Kartašjan.
33'
Hráči v bílém hodně rychle přešli z vlastní poloviny na útočnou. Grigorjan si navedl míč na pravou nohu, avšak centr se snesl daleko za brankovou čáru.
32'
Na druhé straně se málem do vyložené šance dostal Pons, avšak na poslední chvíli k němu přispěchal jeden z protihráčů, který navíc zasáhl čistě.
31'
Nakonec jsme se dočkali další střely, tu obstaral hostující Hovhannisjan, který ale z hranice pokutového území zamířil vysoko nad branku.
30'
V pokutovém území se dostal k míči Daghbasjan, který to zkoušel zpětnou přihrávkou. Míč ale pouze prosvištěl pokutovým územím.
29'
Do pokutového území Gibraltaru připlachtil další centr, který tentokráte odklidil kapitán Chipolina. Soupeř se ale dostal k autovému vhazování.
27'
Je tu vyrovnávací branka Arménie! Hovhannisjan poslal do pokutového území velice nebezpečný centr, na který si nabíhalo hned několik spoluhráčů. Nakonec na zadní tyči zakončoval JURA MOVSISJAN, který otřel míč o tyč, aby následně skončil za brankovou čárou.
24'
Arménie je v tuto chvíli na vlastní polovině, kde se zdlouhavou kombinací snaží uspat soupeře. Míč putuje z kopačky na kopačku.
23'
Bylo tomu skutečně tak, druhý jmenovaný sklepl na pravou stranu, kde se k centru dostal Hovhannisjan, jehož nabídku zkrotil brankář Goldwin.
22'
Jenomže se jednalo o velmi krátký pobyt, který nakonec končí odkopem od hostující svatyně. Airapetjan zřejmě zkusí odkop na Movsisjana.
21'
Goldwin musel zasahovat na brankové čáře, kde se mu podařilo vyboxovat míč do bezpečí. Následně se jeho kolegové nastěhovali na útočnou polovinu.
20'
Jenomže po jednom ze zákroků, zůstal na zemi ležet hostující Movsisjan, který se chytil za hlavu. Nakonec se to obešlo bez faulu protihráče.
19'
Následně si obrannou povinnost splnil Hovsepjan, který za sebe nepustil Ponse. Gibraltaru to příliš vadit nemusí, nyní bude vhazovat od pravé autové čáry.
18'
Arménie zahrávala rohový kop z pravé strany, nejvýše do vzduchu se ale dostal domácí Chipolina, který prodlužoval míč za svá záda.
17'
Už se zdálo, že se Hernández dostane k míči, nakonec mu míč utekl pod pravou kopačkou. V opačném případě bychom sledovali šanci Gibraltaru.
16'
Celkem překvapivou kolmici vyprodukoval Ghazarjan, avšak přihrávka na Adamjana byla příliš dlouhá. Míč skončil až v moci brankáře Goldwina.
15'
Posléze se k centrovanému pokusu dostal Ghazarjan, který poslal míč pouze do náruče brankáře Goldwina. Domácí brankář ihned odkopl na druhou stranu.
14'
Daghbasjan se dostal k autovému vhazování od levé postranní čáry. Jeho nabídka směřovala na Movsisjana, kterého včas dokázal zastavit Walker.
13'
Naopak se tu rodila celkem slušná protiakce Arménie, kterou čistým zákrokem přerušil domácí Chipolina, za což si vysloužil potlesk zaplněného stadionu.
12'
Bardon měl kolem sebe dostatek prostoru, nakonec se rozhodl přenést hru na levou stranu, kde se kolega Sergeant vůbec nedostal k míči.
11'
Hosté to zkoušeli ihned po rozehrávce, avšak střelecký pokus v podání Mchitarjana směřoval hodně daleko vedle brány. Goldwin nemusel zasahovat.
10'
Tak to je velice překvapivý úvod utkání, domácí se totiž dostávají do vedení! Hostující Hovsepjan nedokázal kloudně rozehrát, k míči se tak dostal Casciaro, který vyslal do úniku ANDRE TJAYE DE BARRA. Posledně jmenovaný obešel brankáře a poté zamířil do opuštěné brány.
9'
Airapetjan si musel poprvé vážněji sáhnout na míč, ten se mu ale podařilo vyrazit do strany, kde se nacházel zcela osamocený Harojan.
8'
Na opačné straně se za obranu dostával Movsisjan, který se nakonec nacházel v ofsajdovém postavení, což následně potvrdil také opakovaný záběr.
8'
Žlutou kartu dostává Yura Movsisjan (Arménie).
7'
Nakonec tu byla další standardka pro domácí reprezentaci. Tentokráte se míč stáčel do vhodnějšího prostoru, i tak na hranici šestnáctky zasahoval Harojan.
6'
Jenomže rozehrávka nebyla dvakrát povedený, míč totiž skončil daleko za brankovou čárou. Airapetjan si vyzkouší rozehrávku od své branky.
5'
Nyní se k míči dostanou hráči Gibraltaru, kteří si vybojovali volný kop kousek za polovinou hrací plochy. U balónu už stojí obránce Walker.
4'
Posléze to po levém křídle zkoušel Sergeant, který se snažil spolupracovat s Hernándezem, u kterého byl důrazný obránce Hovhannisjan.
3'
Žlutou kartu dostává Artur Kartašjan (Arménie).
3'
Arménie měla k dispozici úvodní standardku, kterou z levé strany obstaral Ghazarjan. Střílenou nabídku nakonec včas odklidil do bezpečí De Barr.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Gibraltar: Goldwin – Olivero, Walker, R. Chipolina (C), Casciaro – Bardon, De Barr, Sergeant – J. Chipolina, Pons, Ant. Hernández
Náhradníci: Coleing, Cafer – Annesley, Barnett, Britto, Coombes, García, And. Hernández, Jolley, Mouelhi, Priestley, Styche

Arménie: Airapetjan – Hovhannisjan, Harojan, Kartašjan, Daghbasjan – Grigorjan, Hovsepjan – Mchitarjan (C) – Adamjan, Movsisjan, Ghazarjan
Náhradníci: Avagjan, Beglarjan – Arakeljan, Hambardzumjan, Hajrapetjan, Karapetjan, Chačaturov , E. Malakjan, G. Malakjan, Petrosjan, Voskanjan

Rozhodčí: Steen – Engan, Knutsen (všichni Norsko).

Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 14:3. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 10:11.
Arménie

Reprezentace země ležící v Zakavkazsku rovněž disponuje 50% úspěšností. Po vydřené výhře nad Lichtenštejnskem vyšla Arménie dvakrát gólově naprázdno, střelecký půst si ovšem bohatě vynahradila deklasováním lídra z Makedonie. Učiní nestabilním výkonům přítrž?

Odehraná utkání:

Arménie – Lichtenštejnsko 2:1 (Pizzelli, Barseghjan)
Makedonie – Arménie 2:0
Arménie – Gibraltar 0:1
Arménie – Makedonie 4:0 (Pizzelli, Movsisjan, Ghazarjan, Mchitarjan)
Gibraltar

Příjemné překvapení skupiny má po čtyřech zápasech vyrovnanou bilanci. Gibraltar zapomněl na porážky s Makedonií a Lichtenštejnskem a zaznamenal dvě výhry v řadě. Nejprve naprosto senzačně udolal venku Arménii a poté v domácím prostředí přetlačil Lichtenštejnsko.