Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lucembursko : Bělorusko - 15. listopadu 2018   20:45

Lucembursko
Lucembursko
0:2
(0:1)
Bělorusko
Bělorusko
36' Dragun   • 54' Dragun
Lucembursko
Moris – Jans (C), Philipps, Chanot, Gerson (46. Bensi), Janisch – Thill, Martins, Sinani, Turpel (67. Da Mota) – Joachim
Serdar Gözübüyük – Rob van de Ven, Davie Goossens (vš. NED)
Stade Josy Barthel, Luxembourg
Bělorusko
Gorbunov – Šitov, Martynovič (C), Sivakov, Volodko – Dragun, Maevski – Staševič, Hleb (74. Pucila), Savickij (72. Balanovič) – Saroka (85. Signevič)

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Tabulka skupiny 2 Ligy D

1. Bělorusko 11 bodů skóre 8:0
2. Lucembursko 9 bodů skóre 10:3
3. Moldavsko 8 bodů skóre 3:4
4. San Marino 0 bodů skóre 0:14
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 8:5. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 19:18.
Je konec. Bělorusko udělalo ten největší krok k postupu do Ligy C, když porazilo Lucembursko 2:0 a posunulo se na první příčku. V posledním zápase se utká se San Marinem na jeho půdě a očekává se potvrzující výhra. Lucembursko dnes přišlo o vedení a v posledním utkání zavítá do Moldavska, kde musí vyhrát a také čekat na zázrak v San Marinu.
V 54. minutě se nejlépe zorientoval ve vápně Stanislav Dragun a přidal druhou branku. V 70. minutě mohl snížit Joachim, ale jeho rána skončila na břevně.
90+3'
90+3'
Střela hostujícího hráče nebyla nijak nebezpečná a letěla jen vedle domácí brány a o vítězi je rozhodnuto.
90+2'
Ovšem centr z nohy Sinaniho byl hodně nepřesný a míč zavítal pouze do zámezí.
90+1'
Lucembursko má k dispozici volný kop z pravé strany a může zdramatizovat konec utkání.
90'
Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.
89'
Nyní přišel faul z hostující strany, což se Lucembursku moc nelíbilo.
88'
Da Mota se snažil dostat po levé straně přes obránce, ale následně jeho přihrávka skončil pouze v zámezí a Bělorusko bude mít autové vhazování.
87'
Nyní už to vypadalo velice zajímavě, když se domácí útočník dostal do vápna po levé straně a posléze chtěl přelobovat brankáře, ovšem míč skončil jen vedle brány.
86'
Lucembursko se nemůže dostat do nějaké tlaku ke konci utkání, jelikož obrana Běloruska je dnes nepropustná.
85'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Saroka, přichází Signevič.
83'
Zatím jediný střelec zápasu Dragun nešel od míče, který získal soupeř a dostal za zdržování žlutou kartu a poslední dobou se nám tak hodně žlutí.
82'
O minutu později neudržel nervy Philipps, který sejmul protihráče a i on uviděl kartu žluté barvy.
81'
Martins se nyní provinil faulem ve středu hrací plochy a uviděl žlutou kartu.
80'
Posléze se dopředu vydal po pravé straně hostující hráč, ale jeho přihrávka nic nepřinesla.
79'
Nyní skončil balón pouze vedle brány Běloruska a Gorbunov tak má další odkop od své svatyně.
78'
Lucembursko svírá soupeře a nyní se dostal do zakončení Da Mota, ale ten vystřelil jen vedle pravé tyče.
76'
Konec zápasu je velice vyhrocený a nyní došlo ke konfrontaci mezi brankářem Gorbunovem a domácím útočníkem Da Motou.
75'
Zbývá patnáct minut a Bělorusko stále hájí dvoubrankový náskok a hrají dnes velice dobře.
74'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Hleb, přichází Pucila.
72'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Savickij, přichází Balanovič.
71'
Saroka ještě dostal za svůj přechodí faul, při kterém se lehce zranil žlutou kartu.
71'
Nyní je hra přerušena, jelikož leží na hrací ploše běloruský hráč Saroka.
70'
Joachim vypálil z otočky fantastickou střelu, která ale orazítkovala pouze horní tyč a Gorbunov měl velké štěstí!
69'
Následně se na druhé straně dostalo Lucembursko do šestnáctky soupeře, ale ani tentokrát nepřišla nějaké vážnější přihrávka.
68'
Savickij vypálil zpoza vápna, ale Moris byl připraven a chytil jeho pokus.
67'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Turpel, přichází Da Mota.
67'
Centr z rohu ale letěl jen do rukou Gorbunova.
66'
Lucembursko zvýšilo svoje tempo, ale obrana Běloruska dnes hraje velice dobře, ovšem nyní domácí získali rohový kop.
65'
Nákop z kopačky hostujícího hráče skončil jen v moci gólmana Morise.
63'
Ovšem míč pouze proletěl vápnem až do zámezí a Gorbunov tak má odkop od své svatyně.
62'
Nyní získalo Lucembursko volný kop z levé strany.
60'
Zbývá posledních třicet minut hry a Bělorusko vede zaslouženě 2:0.
58'
Střela Jansa skončila pouze v moci brankáře Gorbunova.
56'
Tentokrát už chytil balón do své moci gólman Moris.
55'
Hosté pokračují v tlaku a nyní získali rohový kop.
54'
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Je to 2:0 pro hosty a tohle už budou mít domácí velice těžké! STANISLAV DRAGUN se po volném kopu nejlépe zorientoval ve vápně a následně vypálil nekompromisně pod horní tyč a připisuje si druhý gól v dnešním zápase!
53'
Janisch skluzem poslal k zemi protihráče a uviděl žlutou kartu.
52'
Bělorusko je opět u balónu a snaží se něco vymyslet na pravé straně.
50'
Centr Běloruska se točil do vápna, ale tam jej odhlavičkovala obrana Lucemburska.
48'
Thill se dopustil faulu mimo hru a uviděl žlutou kartu.
47'
Bensi se sice dostal až za brankáře, ale posléze už nedokázal zakončit na hrací ploše.
46'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Gerson, přichází Bensi.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
První poločas je u konce a Bělorusko zatím vede v atraktivním zápase 1:0. Hosté byli od první minuty jasně aktivnějším týmem a obstřelovali domácí branku a nakonec se ve 36. minutě dočkali, když Saroka patičkou posunul balón na Stanislava Draguna a ten vypálil přesně do pravé šibenice. O minutu později to bylo málem 2:0 pro hosty, ale Moris předvedl skvělý zákrok.
45+2'
45+2'
Volodko se za každou cenu snažil zastavit Sinaniho a podařilo se mu to pouze za cenu faulu.
45+1'
Ovšem následný centr z kopačky domácího hráče nebyl nijak nebezpečný a Bělorusko si s ním lehce poradilo.
45'
Domácí navíc získali volný kop, o který se postará Thill.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.
43'
Centr z rohu sice vyboxoval Gorbunov, ale posléze se dostal ke střele Chanot, který přestřelil.
42'
Následně se domácí dostali dopředu po pravé straně, ale s následným centrem si poradil hostující obránce, který se ale srazil s protihráčem a momentálně leží na trávníku.
41'
Lucembursko nyní musí útočit a snažit se něco vymyslet a hlavně srovnat.
39'
Nyní je hra přerušena, jelikož byl zfaulován zatím jediný střelec Dragun.
37'
A málem šlo Bělorusko do dvoubrankového vedení, ovšem Moris si připsal veledůležitý zákrok!
36'
Hosté jdou po velmi aktivní hře do vedení! Saroka uvnitř vápna parádní patičkou uvolnil STANISLAVA DRAGUNA, který z jedné zakončil přesně do pravé šibenice a momentálně se Bělorusko nachází ve skupině na prvním místě! Asistence: Saroka.
34'
A opět to byl Dragun, který se dostal do zakončení hlavou po rohovém kopu, ovšem jeho pokus opět chytil Moris.
33'
Staševič si sběhl za obranu Lucemburska, ale jeho pokus z velkého úhlu vyrazil brankář Moris a následuje další rohový kop pro Bělorusko.
32'
Dragun se dostal do zakončení, ale jeho rána skončila těsně vedle levé tyče!
31'
Ojojoj, tohle byla velice riskantní přihrávka na brankáře Morise, který musel z voleje odkopnout balón.
30'
Půl hodina hry je u konce a branky jsme se zatím nedočkali. Zápas je poměrně vyrovnaný, ovšem víc se snaží Bělorusové, kteří dnes musí vyhrát.
28'
Centr domácích na pravou stranu se nepovedl a Jans tak už neukočíroval míč na hrací ploše.
27'
Gorbunov si lehce poradil se střelou domácího útočníka, když byl včas na zemi.
26'
Dragun se snažil dostat k míči uvnitř vápna, což se mu povedlo, ale nějak nebezpečně zakončit nedokázal.
25'
Posléze přišel jen další nákop domácích a ten skončil pouze v rukou Gorbunova.
23'
Lucembursko se dostalo do rychlého protiútoku, ale ten nic nepřinesl.
21'
Hostující hráč Hleb se dostal až do vápna a kolem obránce, ovšem posléze nedokázal zakončit.
19'
Posléze se dostal ke hlavičce Volodko, ovšem přestřelil domácí bránu.
18'
Následně Bělorusko ale získalo rohový kop a tlačí na domácího soupeře.
17'
Hosté poslali centr z pravé strany, ale míč jen proskákal vápnem na druhou stranu.
15'
Nyní se hosté dostali až do vápna, ale střela z otočky skončila jen zblokována.
14'
Bělorusové se musí snažit o vstřelení branky a vyhrání dnešního zápasu, jelikož je v posledním kole čeká San Marino a očekává se jasná výhra. Kdyby dnes remizovala Lucembursko tak se posléze utká s Moldavskem, které v prvním zápase zdemolovalo 4:0.
13'
Ovšem střela posléze šla jen doprostřed brány, bez nějaké razance.
12'
Domácí tým získal volný kop z levé strany, o který se postará Thill.
10'
Lucemburský obránce zblokoval finální přihrávku při běloruské akci.
9'
Poté se k míči dostalo Bělorusko a nakonec získalo další rohový kop.
8'
Nyní už je u balónu Lucembursko, ale přechod přes polovinu hřiště je komplikovaný.
7'
Bělorusové jsou od začátku zápasu velice aktivní a nyní byl zfaulován Hleb.
6'
Následný roh Běloruska už nic velkého nepřinesl, ale u míče jsou stále hosté.
5'
A nakonec tomu tak málem bylo, když se do odraženého míče opřel Savickij, ale jeho pokus skvěle vyrazil brankář Moris a bude to další roh.
4'
Bělorusko nyní získalo rohový kop z levé strany a může se tak postarat o otevření brankového účtu.
2'
Lucembursko má opět míč ve své moci a drží jej ve středu hrací plochy.
1'
Centr z nohy hostujícího hráče skončil pouze v zámezí za domácí bránou.
1'

Lucembursko: Moris – Jans (C), Philipps, Chanot, Gerson, Janisch – Thill, Martins, Sinani, Turpel – Joachim
Náhradníci: Kips, Schon – Barreiro, Bensi, Bohnert, Carlson, Da Mota, Deville, Hall, Kips, Mahmutovič, Skenderovič

Bělorusko: Gorbunov – Šitov, Martynovič (C), Sivakov, Volodko – Dragun, Maevski – Staševič, Hleb, Savickij – Saroka
Náhradníci: Černik, Šerbickij – Baga, Balanovič, Kisljak, Kovalev, Politevič, Poljakov, Pucila, Rios, Signevič, Skavyš

Rozhodčí: Serdar Gözübüyük – Rob van de Ven, Davie Goossens (vš. NED).

1. Lucembursko 9 bodů skóre 10:1
2. Bělorusko 8 bodů skóre 6:0
3. Moldavsko 5 bodů skóre 2:4
4. San Marino 0 bodů skóre 0:13
V 5. kole Ligy D se proti sobě utkají týmy Lucembursko a Bělorusko. Tento zápas je veledůležitý a pravděpodobně také rozhodující pro obě mužstva. Když vyhraje Lucembursko tak se může radovat z postupu. Pokud dnes zvítězí Bělorusko tak se dostane na první příčku a v posledním zápase se utká se San Marinem, kde se očekává výhra a tím pádem postup. V prvním vzájemném zápase se hrálo na Stadionu Dinamo v Minsku před 10 870 diváky. O jediný gól se postaral ve 43. minutě domácí Saroka a Bělorusko vyhrálo 1:0. Hrát se bude na Stade Josy Barthel v Luxembourgu. Tento stadion nabídne kapacitu pro 8 125 diváků. Dnešní utkání bude řídit hlavní rozhodčí Serdar Gözübüyük a jeho asistenti Rob van de Ven a Davie Goossens (vš. NED). Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.