Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Arménie - 9. září 2018   18:00

Makedonie
Makedonie
13' Alioski  • 59' Pandev
2:0
(1:0)
Arménie
Arménie
Makedonie
Dimitrievski – Ristovski, Musliu, Bejtulai, Ristevski – Spirovski, Bardi (74. Nikolov), Elmas – Tričkovski (56. Trajkovski), Pandev (C) (69. Nestorovski), Alioski.
Nilson – Toševski, Cikarski, Trajkovski, Velkoski, Nikolov, Nestorovski.
Trenér: Igor Angelovski.
Schüttengruber – Brandner, Riedel (všichni Rakousko).
Arena Filipa II. Makedonského (Skopje)
Arménie
Airapetjan – Hambarcumjan, Calisir, Harojan, Išchanjan – G. Malakjan (68. Özbiliz), Mkrtčjan – Barseghjan (77. Sarkisov), Mkchitarjan (C), Ghazarjan – Adamjan (46. Pizzelli).

4. Gibraltar – 0 bodů (0:2), 1 zápas
Makedonie pokračuje v dobrých výkonech. Tým pod taktovkou Igora Angelovskiho se výhrou 2:0 nad Arménií osamostatnil na čele 4. skupiny a svou šňůru bez porážky tím natáhl už na devět utkání v řadě.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 19:25.
90+4'
90+3'
Přeci jen měli hosté příležitost závěr zápasu zdramatizovat. Musliu si naběhl na zadní tyč, ale ve vysoké rychlosti nedokázal míč usměrnit.
90+1'
Domácí dovezli míč do rohu hřiště a tam ho drží.
90'
Oslavy musí odložit o čtyři minuty. Tolik času totiž nastavil sudí Manuel Schüttengruber.
88'
Makedonie si hlídá náskok s míčem na kopačkách.
86'
U lajny tvrdě fauloval také Ghazarjan (Arménie), v tomto případě se to obešlo bez trestu.
84'
Nepřehlédnutelný a hlavně dosti bolestivý šlapák. Žlutou kartu za něj vidí Nikolov (Makedonie).
82'
Už to vypadalo, že se Nestorovski (Makedonie) dostane do úniku, asistent ale zdvihl praporek.
81'
Bezohledný faul musí být potrestán. Soupeři se omlouvá a svědomí zpytuje Sarkisov (Arménie).
78'
Definitivně rozhodnout mohl střídající Nikolov (Makedonie). Neohroženě vešel na pravou stranu pokutového území, aby křižnou střelou o chlup minul tyč!
77'
Střídání v týmu Arménie: zatímco se se spoluhráči loučí Barseghjan, u lajny už na něj čeká Sarkisov.
76'
V tuto chvíli se hraje u půlící čáry.
74'
Střídání v týmu Makedonie: svou směnu si odpracoval Bardi, odteď bude makat Nikolov.
71'
Poté, co Ghazarjan (Arménie) orazítkoval pravou brankovou konstrukci, musí Dimitrievskimu pořádně zvonit v uších. Vůbec bych se tomu nedivil, vždyť to byla rána jako z děla!
69'
Střídání v týmu Makedonie: za potlesku ozývajícího se z tribun se na střídačku posadil Pandev, autora druhého gólu vystřídal Nestorovski.
68'
Střídání v týmu Arménie: odešel G. Malakjan, oživit tým by měl příchod Özbilize.
67'
Při svižném tempu Ristovski (Makedonie) prověřil Airapetjanovu pozornost jakýmsi obloučkem.
66'
Na opačné straně zasahoval Dimitrievski (Makedonie) proti taktéž slabému pokusu Ghazarjana.
65'
Jsou to domácí. Alioski mohl díky tomu vyprodukovat skákavku, tu gólman Airapetjan bez potíží pokryl.
63'
Tam se stále hraje. Řekl bych, že líté bitvy právě vrcholí. Uvidíme, kdo je nakonec vyhraje.
61'
Pandev (Makedonie) fauloval uprostřed hřiště.
59'
Makedonie právě vstřelila branku!
Po svém příchodu na trávník připravil Trajkovski gólovou situaci. Obranou prošel jako nůž máslem a poté od pravého okraje vápna načepoval balon GORANU PANDEVOVI, který si na něj krásně naběhl do předbrankového prostoru a z bezprostřední blízkosti se nemýlil.
56'
Střídání v týmu Makedonie: víc už toho nepředvede Tričkovski, protože ho nahradil Trajkovski.
54'
Úmysl vyrovnat měl také Pizzelli (Arménie), jeho pokus po zemi se však stěží došoural za brankovou čáru.
51'
Jak málo chybělo k vyrovnání?! Stačilo, aby Barseghjan (Arménie) v předbrankovém prostoru dosáhl na zprava centrovaný balon.
50'
Centr, který vyprodukoval Ghazarjan (Arménie), odhlavičkoval jeden z obránců do bezpečí.
49'
Hosté ho ubránili a po brejku rovněž rozehrají roh.
48'
V souboji muž proti muže uspěl Bejtulai (Makedonie) jen částečně, vytěžil z něj rohový kop.
46'
Poločasová výměna v týmu Arménie se očekávala. Na hřiště se nevrátil Adamjan, místo něj pracuje Pizzelli.
46'
Úvodní část devadesátiminutové partie sehrála lépe Makedonie. Výběr Igora Angelovskiho skóroval už po necelé čtvrthodině z pokutového kopu a také poté disponoval územní převahou, zatímco věčně zatažení hosté téměř nezlobili.
45+1'
45'
Manuel Schüttengruber přidal jedinou minutku.
43'
To muselo bolet. Barseghjan (Arménie) nešetrným zkluzem atakoval Ristevskiho. Ptáte se na jeho trest? Samozřejmě žlutá karta.
42'
Airapetjanem otřásla pořádná bomba! Z přímého kopu ji sestrojil Bardi (Makedonie).
40'
Je to rohový kop. Musliu (Makedonie) adresoval balon do klubka hráčů, z něj míč vypadl ven.
39'
Poněkud zatažená arménská defenziva trpělivě vyčkává, s čím novým na ni soupeř vyrukuje.
38'
Ofsajdové pravidlo odmítl respektovat také Alioski, takže hosté opět rozehrají nepřímý kop.
36'
Makedonským fotbalistům se v ofenzivní fázi vůbec nedaří, ofsajdem to dokumentuje Pandev.
35'
Airapetjan (Arménie) musel ven z brány, aby stihl skrýt merunu před dotírajícím útočníkem.
33'
Navzdory tomu vydrželi u míče, do něhož se z dálky opřel Bardi (Makedonie). Důrazná střela prolétla vysoko nad horní brankovou konstrukcí.
32'
Domácí tentokrát zkusili přenést hru doprava, jenomže i tuto kombinaci pokazili.
31'
Záměr dobrý, ale provedení nikoliv. Přihrávku za obranu neprocpal Ristovski (Makedonie).
29'
Mkrtčjan (Arménie) si koledoval o žlutou kartu, když uprostřed hřiště přišel pozdě do souboje a doslova sestřelil Elmase. Naštěstí pro něj byl sudí milosrdný.
27'
Od neplánovaného přerušení hry se balon motá výhradně kolem středového kruhu.
24'
Ano, Dimitrievski (Makedonie) se postavil na nohy a je schopen čelit dalším střeleckým pokusům.
23'
Po srážce s protihráčem musí být ošetřen Dimitrievski (Makedonie). Snad se vrátí mezi tři tyče.
21'
Mkrtčjan (Arménie) spáchal útočný faul.
20'
Hned z dalšího útoku vytěžili domácí roh, nicméně Spirovskiho centr žádnou paseku nenadělal.
18'
Ofsajd a v něm Alioski (Makedonie).
15'
O rychlé vyrovnání usilující Išchanjan (Arménie) zpoza pokutového území vysoko přestřelil.
13'
Penaltovým katem se stal EKZIJAN ALIOSKI. Mířil kousek od levé šibenice, Airapetjan sice natahoval svá chapadla, ale na míč nedosáhl.
12'
Penalta! Calisir (Arménie) stáhl k zemi Pandeva a rozhodčí neváhal ukázat na bílý puntík.
11'
Oba týmy se teď střídají v držení míče.
10'
Vůbec poprvé musel zakročit také Dimitrievski. Stalo se tak při Barseghjanově dalekonosné ráně směřující přesně doprostřed branky.
7'
Hambarcumjan (Arménie) ho vybojoval jen za cenu faulu, čehož si sudí Schüttengruber všiml.
6'
A mohla tak přesunout hru blíže ke středovému kruhu, kde se právě tuze bojuje o balon.
4'
Následný roh Arménie hravě ubránila.
3'
Jako první zahrozili domácí. Pandev se kousek od pravého rohu šestnáctky postavil k rozehrání standardky. Po krásném obstřelu obranné zdi mířil k bližší tyči, kam jako nějaká kočkovitá šelma musel skočit Airapetjan.
2'
Začalo se pozvolnou kombinací arménské reprezentace ve vlastním území.
1'
Teprve teď je vše připraveno k rozehrání duelu.
Oficiality proběhly s mírným zpožděním, takže si na zahajovací výkop musíme ještě chvíli počkat.
Arenou Filipa II. Makedonského se postupně rozezní národní hymny obou zúčastněných zemí.
Rakouský arbitr Manuel Schüttengruber spolu se svými krajany přivedl reprezentanty na zelený pažit.

Makedonie: Dimitrievski – Ristovski, Musliu, Bejtulai, Ristevski – Spirovski, Bardi, Elmas – Tričkovski, Pandev (C), Alioski.
Náhradníci: Nilson – Toševski, Cikarski, Trajkovski, Velkoski, Nikolov, Nestorovski.

Arménie: Airapetjan – Hambarcumjan, Calisir, Harojan, Išchanjan – G. Malakjan, Mkrtčjan – Barseghjan, Mkchitarjan (C), Ghazarjan – Adamjan.
Náhradníci: Beglarjan, Aivazov – Voskanjan, Petrosjan, E. Malakjan, Pizzelli, Sarkisov, Jagan, Vardanjan, Jedigarjan, Hovsepjan, Özbiliz.

Rozhodčí: Schüttengruber – Brandner, Riedel (všichni Rakousko).

Arménie – Lichtenštejnsko 2:1 (1:1)
Branky: 30. Pizzelli, 76. Barsegjan – 33. Wolfinger.
ŽK: Malakjan, Mkrtčjan – Kaufmann, Polverino, Rechsteiner, Salanovič.
ČK: 74. Polverino (Arménie).

Favorizovaná Arménie byla v zápase s Lichtenštejnskem lepší ve všech směrech. Nezvítězila sice přesvědčivě, zato zaslouženě rozhodně ano.

Gibraltar – Makedonie 0:2 (0:2)
Branky: 19. Tričkovski, 35. Alioski.
ŽK: De Barr, Barnett – Alioski, Tričkovski.

To samé platí o makedonském duelu na Gibraltaru. V zemi fotbalového trpaslíka si hosté už v prvním poločase vypracovali dvougólový náskok, který si udrželi až do závěrečného hvizdu.
Víkendové pokračování Ligy národů obstará také výkonnostně nejslabší liga "D". V její 4. skupině dojde na souboj po úvodních utkáních neporažených reprezentací Makedonie a Arménie. Textovým přenosem vás provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.