Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy nashledanou.
Remíza byla zaslouženým výsledkem v utkání, které bylo hlavně o bojovnosti. Bohužel pro oba celky prakticky nic neřeší, z posledních dvou míst je totiž tenhle výsledek neodlepí. Pořádně hořkou pilulku pak museli spolknout především domácí – z vůbec poslední možné akce soupeře totiž ve třetí minutě nastavení inkasovali na 1:1.
90+3
Sochaux vstřelilo branku!
Za pět minut dvanáct. Úplně poslední možnost celého zápasu hosté proměnili v branku a v ten moment zraněný domácí kapitán Cavalli na lavičce myslel, že snad sní celou trávu ze hřiště. Jednoduše – závěrečný centr z rohového čtvrtkruhu od Fraua skončil i díky lehké teči Ayewa na hranici malého vápna u volného VINCENTA NOGUEIRY, jenž v klidu zacílil do prázdné branky. Asistence: Jordan Ayew.
90+2
Všechny míče, které nyní dostanou hráči Ajaccia na nohu, odkopávají co nejdál od své branky. Logicky – do konce utkání zbývají jen desítky vteřin.
90
Rozhodčí Duhamel nastavuje tři minuty.
89
Střídání v týmu AC Ajaccio: ze hřiště odchází Aboubacar Demba Camara, přichází Dennis Oliech.
88
Sochaux v závěru navyšuje tlak! Nogueira na pravé straně chytře podržel balón a ve vhodnou chvíli ho posunul do středu pole na Poujola. Ten vyslal pořádně nebezpečnou a nepříjemně tečovanou dělovku, kterou Ochoa vyrazil jen s vypětím všech sil.
86
Velký závar před brankou Ajaccia po rohovém kopu Fraua! Teď měli domácí velké štěstí, že se defenzíva semkla a celou situaci nakonec vyřešila – konkrétně Bonnart, jenž rázným odkopem poslal balón do bezpečí.
84
Camara dostal balón k levé lajně, odtud však neměl proti žluté přesile šanci. Teď se navíc domácí hráč ocitá na zemi, přece jenom dostal úder zezadu přes kotníky.
83
... Frau to vymyslel moc dobře! Poslal prudký a kroucený centr do vápna z levé strany, který byl zároveň jakousi střelou. A Ochoa musel míč vyrazit do zámezí.
82
Hostům se čas stále krátí a krátí, přitom ofenzíva stále zůstává na mrtvém bodě. Mayuka vybojoval standardku, tak co teď...?
80
Přesnější centry, to je velká slabina hráčů Sochaux. Potvrzují to snad všichni, včetně Faussuriera, jehož pas zase našel jen dobře postaveného protihráče.
79
Ofsajd – odmávaný a odpískaný. Mayuka se zase zlobí, ale musí svého podnikání prostě nechat. Napětí se na stadionu stupňuje. Troufám si tvrdit, že pokud AJA vstřelí ještě jednu branku, bude se radovat z vítězství.
77
Střídání v týmu FC Sochaux: ze hřiště odchází Marco Ilaimaharitra, přichází Sanjin Prcić.
76
FCSM se i nadále snaží zoufale útočit. Obrana Ajaccia zatím funguje velmi dobře, ve druhé půli zatím nedovolila soupeři dostat se ani jednou k blízkosti Ochoy.
73
Nůžkami se nyní pokusil zakončit Camara! Tahle akce konečně nabídla jakési vzrušení. Eduardo dokázal poskakující balón dostat na Camaru, jenž střílel přes Carlaa. Brankář Pouplin však v klidu chytil, pokus zamířil jen doprostřed jeho svatyně.
72
Ajaccio je nyní aktivnější, i když v ofenzívě se nemůže prakticky prosadit ke střele na bránu. Domácí se dopouštějí hodně faulů, jako nyní v případě Ayewa.
71
Mayuka si pomohl držením, nemůže se ničemu divit. Mávnutí rukou směrem k rozhodčímu je v tuhle chvíli úplně zbytečné.
70
Poujol se nyní dopustil útočného faulu. Ačkoli bude hodně daleko ze své branky, rozehraje přímý volný kop dlouhým nákopem gólman Ochoa.
69
Míč je opět u Ochoy, který s rozehrávkou nikam nepospíchá. Mayuka ho tak musí atakovat, aby ho donutil balón sebrat do rukavic.
68
Dlouhými nakopnutými míči si hosté zřejmě nepomůžou. Ayew se sice s Maykou snaží vepředu uvolňovat, ale úplně zbytečně – nenajde je jediná přesnější přihrávka či centr.
66
Střídání v týmu AC Ajaccio: ze hřiště odchází Claude Goncalves, přichází Joshua Nadeau.
65
Dvacet pět minut do konce. Sochaux se sice dostává do jakýchsi pološancí, ale zatím Ochou mezi třemi tyčemi neohrozilo. Musí směrem dopředu výrazněji zabrat.
63
Frau hledal svou přihrávkou Mayuku, ten ovšem v šestnáctce nebyl na správném místě, takže se k míči dostal pohotově Ochoa.
60
Ayewovi se dnes hrubě nedaří. Tentokráte se objevil sám u rohového čtvrtkruhu, odkud měl poslat nebezpečný centr do vápna. Byl ovšem nebezpečný maximálně tak pro podavače míčů za brankou.
58
Míč se v posledních několika minutách nachází spíše v zámezí než na hrací ploše. Oba týmy bojují především u lajn, prořídlým tribunám stále nabízejí spíše bojovnou podívanou.
55
Střídání v týmu FC Sochaux: ze hřiště odchází Cédric Bakambu, přichází Emmanuel Mayuka.
53
Ayew je hodně podrážděný, u lajny ho totiž obtřěžoval Mostefa, jehož odstavil loktem do obličeje. Duhamel řeší celou situaci pouhou domluvou.
52
Goncalves se vřítil do šestnáctky, tam se ovšem k míči nedostal. Ještě zkusil na Duhamelovi vymodlit si pokutový kop, ten ovšem ani za téhle situace do píšťalky nefouká.
51
Zubar si skvěle poradil s Ayewem, který se přes tohoto urostlého obránce nedokázal prosadit. Odkopávat od branky bude brankář Ochoa.
50
Prvních pět minut tohoto poločasu nenabídlo žádnou zajímavější situaci. Až nyní zazněl hvizd rozhodčího Duhamela, u míče zůstanou domácí.
48
Druhý poločas nám hned zkraje nabízí stejný obrázek jako z prvního dějství. Tedy hodně soubojů, zákroky na hranici pravidel, bitvu o každý balón.
46
Střídání v týmu FC Sochaux: ze hřiště odchází Sébastien Roudet, přichází Pierre-Alain Frau.
46
Prozatím jsou na tom v tomto zápase lépe hráči Ajaccia, kteří se zkraje utkání zásluhou Andrého ujali vedení. Právě prvních patnáct minut první půle jasně vládli a tuhle pasáž dokázali využít, jak nejlépe mohli. Uvidíme, jak si ovšem poradí bez svého kapitána Cavalliho, jenž musel pět minut před koncem střídat. Sochaux totiž ve třech možnostech bylo velmi blízko vyrovnání.
45+2
45+2
Camara se ujal ztraceného míče a postupoval na branku. Nakonec se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, ta se ovšem vlastně jen došourala k Pouplinovým rukavicím.
45+1
Běží nám první minuta z avizovaného dvouminutového nastavení prvního dějství.
45
Mostefa rozehrál standardku z pravé strany, ovšem hodně nepřesně. Odkopávat od branky bude Pouplin.
44
Břevno! Bakambu sklepl míč hlavou pro Nogueiru, který se nacházel přímo před ním, z voleje ho napálil vší silou a zvonila branková konstrukce. Ochoa se na své spoluhráče zlobí, měli by v těchto situacích přistupovat k hráčům důrazněji.
43
Ayew nyní leží na zemi, Zubar si ho vyčíhal a nešetrně ho srazil k zemi. Těžkých osobních soubojů přibývá.
41
Sunzu nyní bránil Camaru, ten do něj strčil a zambijský rodák přepadl přes svého gólmana Pouplina. Zimní posila FCSM se ze země nehodlá jen tak zvedat.
40
Střídání v týmu AC Ajaccio: ze hřiště odchází Johan Cavalli, přichází Aboubacar Demba Camara. Domácí kapitán má zřejmě nějaké zdravotní potíže, proto musel ze hřiště odstoupit.
39
První žlutá karta pro Ilaimaharitru (SOC), který zezadu atakoval svého soupeře. Ačkoli se souboj nezdál tak ostrý, Duhamel pro něj měl pochopení jen za cenu osobního trestu.
38
Hra se nyní hodně srovnala, Sochaux si ovšem stále nemůže vytvořit větší a soustavnější tlak na soupeře. Střed hřiště, to je nyní prostor, ve kterém se oba týmy pohybují.
35
Druhá nebezpečná střela Sochaux v tomto utkání! Roudet sklepl míč pro Ayewa, který se vyřítil pro míč ze druhé vlny, po pár krocích si srovnal míč na levačku a zamířil jen těsně mimo Ochoovu svatyni.
34
Cavalli se snažil přihrávkou najít Eduarda, ovšem bezúspěšně. Míč ve vápně v klidu sebral Pouplin.
33
Faty versus Poujol, to byl další ostrý souboj mezi těmito dvěma soky. Domácí záložník musí k rozhodčímu Duhamelovi, i jemu je podobně jako Bakambuovi před pár minutami striktně domlouváno.
32
Cavalli poslal ze standardky někam do středu vápna, kde se míč snažil prodloužit za sebe Zubar. Obrana Soxhaux zase nebyla srovnaná, měla štěstí, že se k němu nedostal jiný protihráč.
30
Pouplin nyní musel vyběhnout z brány! Řítil se na něj totiž Eduardo, který se snažil zachytit dlouhý pas. Skvěle mu totiž možnost připravili Cavalli s Goncalvesem.
29
Ayew dostal míč k levé lajně, jako by se mu ale vůbec nechtělo útočit. A tak Sochaux přesunulo během tří sekund míč z útočné poloviny na tu vlastní. Tímto stylem se o horožení branky Ajaccia určitě nedostane.
28
Mostefova přihrávka po lajně byla tečovaná, tudíž se k adresátovi vepředu nedostala. Domácí alespoň zůstali u vhazování.
26
Bakambu je na koberečku u sudího Duhamela, který mu notně domlouvá. Hengbart je jinak již ošetřen, měl by být v pořádku.
25
Bakambu se nedokázal prosadit na levé straně přes Hengbarta, s nímž následně dohrál dost nešetrně souboj. Podrážkou kopačky ho trefil do holeně. Duhamel zatím nechává hru plynout bez osobního trestu.
23
Bonnart měl před sebou dost prostoru i času, snažil se odcentrovat do vápna, ovšem jeho pas byl hodně nepřesný. Odkopávat od branky bude Pouplin.
22
Posledních nekolik minut oba týmy bojují krutě o každý míč. Hraje se hodně ostře, je vidět, že je to souboj o záchranu se vším všudy. Nikomu totiž remíza nepomůže.
19
Boumal to dnes bude mít na levé straně hodně složité. Vždy, když je u míče, je ihned ostře atakován. Jako nyní v tomto případě. Sudí Duhamel přerušil kvůli faulu hru.
17
Velká možnost pro Sochaux! Bakambu vyslal pravačkou přízemní pokus z hranice šestnáctky a gólman Ochoa musel na zem. Jeho mířenou ránu k tyči tečoval konečky prstů do zámezí.
16
Cavalli rozehrál rohový kop na zadní tyč, kam si dobře seběhli Tonucci a Zubar. K hlavičce se sice nedostali, nicméně pokud takto nedůrazně bude bránit Sochaux i nadále, nedopadne to s ním dobře.
15
Svěřenci kouče Bracconiho navíc i skvěle napadají. Boumal se nyní nemohl prosadit, jelikož byl ihned presován, jakmile dostal přihrávku. Vhazovat tak bude soupeř.
13
Ajaccio i nadále drží míč na svých kopačkách, navíc na soupeřově polovině. Možná že ani sami domácí takovýto začátek utkání nečekali.
11
Marná byla snaha Boumala, který se snažil uniknout po levé straně. S míčem se už dostal do autu, zřejmě by ani proti dvěma protihráčům neuspěl.
10
Ajaccio zatím hraje směrem dopředu daleko lépe. Především mu vychází přihrávky do stran, odkud hrozí nejvíce. I když on ani střed pole nemá Sochaux pohlídaný.
8
Ajaccio právě vstřelilo branku!
Korsičané se z ničeho nic ujímají vedení! Cavalli vyslal doprava Mostefu, ten prudkou přihrávkou skrz malé vápno našel u druhé tyčky úplně volného BENJAMINA ANDRÉHO, který neměl problém zacílit do prázdné branky. Skvělý vstup AJA do tohoto veledůležitého klání. Asistence: Mehdi Mostefa Sbaa.
7
...Ayew poslal z levé strany takovou přihrávku na hokejovou teč. Jenže míč nakonec nezachytil žádný z jeho spoluhráčů, Ochoa ho tak v klidu sebral do náruče.
6
Hosté se snažili kombinovat v trojúhelníku, nakonec Hengbart fauloval Bakambua. První standardka pro Sochaux...
4
Bakambu dostával dlouhý pas dopředu, jenže tak rychlé nohy neměl, aby ho zachytil. Sochaux je zatím na hřišti zataženější než soupeř.
3
André sťukl míč rozeběhnutému Bonnartovi, který se vřítil do vápna a tam ztratil rovnováhu. Sudí Duhamel ale domácímu hráčovi jasně naznačil, že penaltu pískat nebude.
2
Tonucci na úvod tohoto střetnutí zajel ostře šlapákem do Poujola. Rozhodčí Duhamel musí poprvé v utkání přerušovat hru.
1
Utkání bude řídit zkušený mezinárodní sudí Laurent Duhamel, asistovat mu budou Grosbost a Lang. Čtvrtým rozhodčím byl delegován Falcone.
Ani se zraněními na tom nejsou oba týmy nejlépe. Domácí budou postrádat Arracheho, Talla a bývalého francouzského reprezentanta Pedrettiho, hosté naopak Rafaëla Diase, Boukariho, Guerberta, Contouta a vykartovanou novou zimní posilu Sinkalu, jenž se v minulém utkání s Montpellierem nechal zbytečně vyloučit. Do sestavy se kouči Hervému Renardovi alespoň vrací po zranění Roudet.
Ve strašidelných statistikách můžeme pokračovat: nejhorší obrana a nejhorší útok Ligue 1? Ano, hádáte správně, Ajaccio i Sochaux se o tento "primát" dělí společně. I třeba posledních deset zápasů přináší mizerná čísla: AJA prohrál osmkrát, FCSM narozdíl od soupeře "pouze" sedmkrát.
Ajaccio má na kontě jednu výhru v této sezóně, Sochaux pouze dvě. V tomto týdnu Francouzská fotbalová federace naplánovala Coupe de France a ani na tomhle poli si kluby nenapravily reputaci – Korsičané doma podlehli Caenu 0:2, FCSM venku Angers, tedy druholigovým týmům.
Ačkoli Ligue 1 nabízí teprve 22. kolo, o Ajacciu a Sochaux se mluví už nyní jako o dvou jistých sestupujících. Oba týmy jsou na posledních dvou místech tabulky a na záchranné pásmo ztrácejí více než dost – hovoříme-li přesněji, v bodech to znamená již dvouciferné číslo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.