To je ode mne pro dnešek vše, přeji krásný zbytek večera či dobrou noc a u dalších zápasů Ligue1 napočtenou.

Žluté karty: 2 – 1
Tak nakonec hlavní rozhodčí celých 5 minut nenastavil. Hosté dnes zaslouženě vyhráli, vstřelili jediný gól. Bordeaux vyšlo opět naprázdno. Tento zápas měl obdobný scénář jako ten poslední, kdy Bordeaux prohrálo doma s Toulouse. Tam také muselo dohánět jednobrankové manko. A i přes velký tlak v závěru utkání ani posledně, ani dnes na vyrovnání nedosáhlo. Bordeaux čeká sešup tabulkou, naopak Bastia by mohla o nějakou příčku vyskočit.
90+3
Bastia si pomáhá dalekými odkopy na polovinu Bordeaux. To se musí rychle vracet, protože na jejich polovině je již pouze brankář Carrasso.
90+2
Mariano při převzetí přihrávky podklouzl a po jeho zásahu míč končí v zámezí. Domácí již nikam spěchat nebudou. Ví moc dobře, že hrát musí především hosté.
90+1
Bylo nastaveno 5 minut. To bude pro domácí ještě peklo.
90
Začala poslední minuta druhé půle, domácí takticky dohrávají zápas a snaží se držet míč co nejdále od vlastní branky.
89
Po rohu se k míči za šestnáctkou domácích opřel Mariano, jenže jeho pokus se vznesl příliš nad branku.
87
Bastia spěchala na druhou stranu. Ilan za vápnem použil špici aby vystřelil, míč jen lízl pravou tyč hostující branky.
87
Přímý kop Obraniaka od půlící čáry odvrací domácí obrana.
86
Bordeaux si vytvořilo velký tlak, kterým se snaží o vyrovnání.
85
Domácí jim někdy svými nedolovenými zákroky pomáhají. Přímý kop ze 40 metrů.
84
Carrasso si pomohl s Marianem. Hosté budou nyní v každém případě pospíchat.
83
Leca sebral ze vzduchu vysoký míč mířící do jeho vápna. Hosté se přibližují.
82
Dlouhé míče Bordeaux končí na pozorné obraně domácích, tudy cesta hostů rozhodně nepovede.
81
Domácím k zisku 3 bodů zbývá ještě něco málo ke 14 minutám včetně nastavení.
80
Na krátko rozehraný přímý kop skončil na kopačkách Boudebouze, který si míč připravil na střelu, jenže jeho pokus šel po trávníku, takže ji Carrasso zachytil.
79
Žlutou kartu dostává Julien Faubert (Girondins Bordeaux).
79
Žlutou kartu dostává Yannick Cahuzac (SC Bastia).
78
Faubert se dostal do konfliktu se svým strážcem, kterého povalil v pokutovém území na zem. Ten mu to chtěl vrátit, ale podkopnutí se mu nezdařilo, pak si vše ještě vyříkávali slovně.
77
A poslední střídání v týmu Bordeaux. Abdou Traoré nahradí Grégory Sertice.
76
Rozehraný přímý kop skončil na dobře postavené zdi hostujícího týmu.
75
Přímý kop asi 28 metrů bude zahrávat Bastia. Míč si postavil Khazri.
74
Saivet se snažil získat míč, poprvé se mu to povedlo, proti druhému hráči si již pomohl nedovoleným způsobem, což bylo odhaleno.
73
Držení míče se blíží vyrovnanému stavu, nyní je to 51% ku 49% pro Bastii.
72
Tak ještě ne, ještě střídají domácí. François-Joseph Modesto nahrazuje Sambou Yataberého.
71
Přímý kop po faulu na Sertice budou zahrávat hosté.
71
Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Diego Rolán, přichází Julien Faubert.
70
Yatabarého včasným vyběhnutím eliminoval Carrasso.
69
Leca chtěl pomoci svým kolegům, ale při odkopu mu míč sjel z kopačky a míč skončil v zámezí.
68
Odražený míč si chtěl na brankové čáře zpracovat ještě Saivet, což učinil, pokud by míč propadl za brankovou čáru, mohli si hosté zahrát rohový kop.
67
Dokonce tak velká, že dělají chyby. Jednu z nich teď mohl potrestat, Raspentino, ale tváří v tvář Carrassovi neuspěl. Domácí pak neuspěli ani z následného rohu.
66
Bordeaux začíná zvyšovat obrátky. Jejich snaha o získání bodů je velká.
65
Z následného rohu se k míči dostal Maurice-Belay, ale ani on se mezi tři tyče nevešel.
64
Hoarau přesvědčil Leca proč přišel na hřiště. hostující útočník si na hranici vápna zpracoval těžkou přihrávku a poslal míč k pravé tyči domácí branky. Leca musel jeho pokus vytěsnit tygřím skokem.
63
Harek zakombinoval s Khazrim, pak se odvážil nacentrovat míč do vápna, kde však byl Yatabaré pokryt.
62
Na střelecké pokusy je to zatím 5 – 10, tzn. že ve druhém poločase zatím stříleli jen domácí.
62
Boudebouzův první dotek s míčem znamenal ohrožení branky Carrassa. Ale jeho křižná střela minula mimo jiné i pravou tyč hostující branky.
61
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Adama Ba, přichází Ryad Boudebouz.
60
Rolána dál nepustil jeden z domácích hráčů, bude se kopat pouze od branky Leca.
59
Teď se jim to povedlo, ale zas to zhatil centr Maurice-Belaye, tentokráte z levé strany.
58
Bordeaux se snaží seč může o to dostat se do bezprostřední blízkosti branky Bastie, ale zatím se o to pokouší marně.
57
Na jedné straně byl v ofsajdu Hoarau, na druhé Ilan.
56
Hosté dokázali přenést hru z levé strany na tu pravou, jenže Maurice-Belay se při pokusu o centr ukopl tak, že míč skončil až za brankovou čárou, vysoko nad brankou Leca.
55
Třetí rohový kop Bordeaux poslal Sertic do vápna, domácí i za pomoci Leca míč získali pod svoji kontrolu.
54
Khazri byl několikrát faulován, tedy alespoň podle jeho názoru. Podle soudu rozhodčího nikoliv, protože jeho píšťalka mlčí.
53
Domácí si na vlastní polovině nekomplikují život a při nejbližší příležitosti pošlou míč daleko od své branky.
52
Mariano našel Hoaraua, ale ten měl sice vysoký výskok, jenže míč byl o něco delší než měl, tak jej hostující hráč posunul jen za sebe, kde pozorně hlídkoval domácí stoper.
51
Milose Krasiće z dresu domácích nahrazuje Maročan Wahbi Khazri.
50
Domácí vystihli rozehrávku Bordeaux, Ba postupoval se dvěma spoluhráči na 3 obránce hostů. Nakonec zvolil střelu zpoza vápna, jeho pokus letěl příliš nad branku.
49
Až teď se hosté dostali na polovinu domácích ale příliš dlouho si přítomnosti neužili.
48
Druhá půle začala ve vysokém tempu, zejména ho určují hráči Bastie, kteří hosty nepouští na svoji polovinu.
47
Domácím se povedlo dostat míč před vápno Bordeaux, ale dál již ne.
46
Ilana zastavil nedovoleně Rolán. Bastia bude kopat přímý kop zhruba z poloviny hřiště.
46
Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází André Biyogo Poko, přichází Guillaume Hoarau.

Červené karty: 0 – 0
Po prvním poločase odchází do kabin spokojenější domácí fotbalisté, jenž zásluhou Ba vedou 1:0. Na začátku této části hry hráli lépe hosté z Bordeaux, jenže nakonec se nechali přehrát a vstřelit si zmíněný gól. V následujících 45 minutách budou muset hodně přidat.
45+2
45+2
Hraje se poslední minuta nastavení.
45+1
Pro Bodreaux to nakonec dopadlo dobře, když si domácí nedokázali předat míč přesně.
45+1
Krasić v dobré pozici netrefil míč, Raspentino však míč ještě ukořistil a akce Bastie pokračuje.
45
Ale ten jim žádnou branku nepřinesl, naopak k rychlému brejku se vydali domácí.
45
Bastia je vstřelenou brankou namlsána, její útok teď narazil na připravenou obranu hostí, kteří rychle přešli před branku Leca a získali roh.
44
Hosté by rádi do poločasu ještě vyrovnali, ale domácí obrana se ještě více zpevnila.
42
Bastia právě vstřelila branku!
Tak domácí se nakonec ujímají vedení. Raspentino se na pravé straně dostal do šestnáctky přihrál přes celou její šíři na ADAMA BA, který střelou do protipohybu otevřel skóre.
41
Ani jeden tým již do poločasu nechce udělat chybu, je vidět, že na sebe narazily vyspělé týmy.
40
Obraniak se vrací na trávník. Rozhodčí ještě posouvá Orbanovi míč na místo přestupku. S hostujícím hráčem diskutuje, aby si míč jen tak neposouval, jak uzná za vhodné.
39
Ano je to tak, Krasić jej trefil nezaviněně loktem a hostující hráč je výrazně otřesen.
39
Na zemi se ocitl Obraniak, který musí být ošetřen. zřejmě se srazil s protihráčem.
38
Na střelecké pokusy vede jasně hostující celek 2 – 8, jenže žádný z celkem deseti pokusů nezamířil do sítě.
36
Rolán předal na Mariana, který z pravé strany centroval míč do vápna, k adresátovi přihrávky však nedoputoval, Domácí obrana zatím svoji šestnáctku brání dobře.
36
I hosté okusí co znamená zahrát si rohový kop. Při jeho bránění se zaskvěl především Squillaci.
35
Bordeaux se dostalo až před vápno, jenže Sertic předával míč nepřesně.
34
Krasićovu přihrávku zastavil Poko a rozehrál na pravou stranu, kde má volno Sertic.
33
Tempo hry mírně opadlo, toho využívají hráči Bordeaux, aby se dostali před vápno Bastie.
31
Yatabaré putuje za postranní čáru. Domácí vrací míč hostům, kteří jej předtím zakopli.
30
Yatabaré fauluje Obraniaka, sám se při skluzu poranil a musí být ošetřen.
30
Zatím je k vidění více než vyrovnaný souboj, zřejmě dnešní utkání rozhodne maličkost, možná jediná chyba.
29
Nyní se valí útoky na obě strany, ale žádný ze soupeřů branku neohrozil.
28
Na druhé straně už se karta dává, Maurice-Belaye nepustil dál Drissa Diakité a vidí žlutou kartu.
27
Rozehraný přímý kop dolétl do vápna Bastie, ale to je všechno, naopak na druhou strnu spěchají domácí. Za záchrannou brzdu zatáhl Sertic. Toto se naštěstí obešlo bez karty.
26
Rolán si předkopl míč před sebe, pak si stihl ještě obhodit Squillaciho, který jej fauloval. Domácím divákům se to vůbec nelíbí.
25
Harek zasáhl do kombinace hostujícího týmu, ten bude na pravé straně hřiště vhazovat.
24
Obraniak ve vápně soupeře mohl vypálit, ale skákavý míč netrefil, Bastia se následně dalším útokům ubránila.
23
Yatabaré fauluje, domácí zůstanou míče.
22
A platí to i v tomto případě, kdy Leca chytá střelu Saiveta.
21
Je za námi 20 minut utkání, branku jsme zatím neviděli, na začátku chtěli hosté brzy rozhodnout, ale domácí postupem času hru vyrovnali a nyní jsou aktivnějším týmem. Ani jeden z brankářů zatím nemusel řešit nějakou ošemetnou situaci.
20
Bastie by toho ráda využila avšak Romaric se nepochopil se spoluhráči a míč po jeho přihrávce končí v zámezí, aut pro Bordeaux asi v půlce hřiště.
19
Hosté vyklidili pozice a nyní se soustředí na bránění.
18
Krasić předal míč na Ilana, který hledal Yatabarého. málem jej přes několik hráčů Bordeaux našel. obrana hostí však přihrávku zachytila a vyváží míč až k půlící čáře.
17
Rohový kop Bastie mířil do prostoru velkého vápna, kde si na hlavičku vyskočil Raspentino, ale jeho pokus skončil pouze u brankáře Carrassa.
16
Držení míče: 55% – 45%.
16
Jenže Rolán si nedokázal v situaci jeden na jednoho poradit a tak přišel o míč.
15
Druhý roh zahráli domácí špatně, Bordeaux se ubránilo a navíc dostalo do protiútoku.
14
Hra se začíná vyrovnávat, domácí se snaží svému soupeři oplatit veškeré útoky.
13
zahraný roh dopadl na hlavu Squillaciho, který svůj pokus namířil pouze doprostřed branky, kde stál připravený Carrasso.
13
Nejnebezpečnějším hráčem domácích je Krasić, který nyní vybojoval roh.
12
Hosté mají více ze hry, jenže zatím pálí slepými, jako v tomto případě Maurice-Belay.
11
Sertic procpal přihrávku přes celé vápno na Obraniaka, který domácí branku překopl.
10
Krasić si zpracoval míč na prsa, pak i na zem, ale vyslaná střela se mezi tři tyče nevešla.
9
Na druhé straně se průnikem a střelou prezentoval Orban.
9
Jenže domácí jim na své polovině sebrali míč a Krasić mohl vybídnout ke skórování spoluhráče, jenže přihrávku neadresoval zcela přesně. Carrasso si pro míč vyběhl a ukryl do svých rukavic.
8
hosté se vrátili k míči a zahajují postupný útok směrem k brance Bastie.
7
Sertic nepustil dál pronikajícího Krasiće, kterého fauloval.
6
Nyní se hra přesunula do středu hřiště, domácí se snaží kombinovat v oblasti středového kruhu.
5
Další centr mířící do vápna Bastie, jenže tentokrát byl až příliš dlouhý, takže skončil až za brankovou čárou.
4
Rolán si pokryl míč u pravé postranní čáry, ale i přesto se domácím podařilo dostat míč do zámezí.
3
Centr z levé strany mířil do pokutového území, kde přistál na kopačce Maurice-Belaye, který však domácí branku minul.
2
Domácí se osmělili jako první před branku soupeře, ale zatím Carrasso neměl žádnou práci.
1

SC Bastia: Leca – Romaric, Harek, Squillaci, Diakité – Krasić, Ba, Cahuzac (C), Raspentino – Ilan, S. Yatabaré.
Náhradníci: Samuel – Modesto, Cioni, Boudebouz, Palmieri, Bruno, Khazri.

Girondins Bordeaux: Carrasso (C) – Mariano, Henrique, Sané, Orban – Obraniak, Biyogo Poko, Saivet, Sertic, Maurice-Belay – Rolán.
Náhradníci: Olimpa – Savić, Faubert, N'Guémo, Traoré, Hoarau.

SC Bastia

Domácí jsou až na 13. místě se ziskem 24 bodů. Z toho rovných 20 získali na svém vlastním hřišti, ale v posledních 5 utkání nevyhráli ani jeden zápas. Domácí budou jistě usilovat, aby si nepřipsali celkově druhou prohru právě na svém trávníku. Jejich celkový brankový poměr je 23:29.

Girondins Bordeaux

Hosté se po špatném úvodu sezóny vyšvihli až na 8. místo, když po 20 utkáních mají 31 bodů (8-7-5). Za posledních 5 zápasů vyhráli třikrát. Na venkovních hřištích to Bordeaux moc nejde i přesto se v této statistice drží na 9. místě se ziskem 12 bodů a s brankovým poměrem 13:12.

Bordeaux – Toulouse 0:1
Marseille – Bordeaux 2:2
Bordeaux – Valenciennes 2:1
Bordeaux – Lille 1:0
Guingamp – Bordeaux 0:1

Nejlepší střelec: Cheick Diabate – 7 branek.
Dobrý večer vážení sportovní přátelé, vítám Vás u utkání 21. kola francouzské Ligue1. Dnes je na programu několik zápasů, z nichž my budeme sledovat to, ve kterém na hřiště Bastie přijede Girondins Bordeaux. Utkání začne ve 20:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.