Skončilo nám utkání 5. kola francouzské Ligue 1, ve kterém se z vítězství raduje hostující celek. Ten díky dvěma brankám Oliveiry z první půle se dostal jasně do vedení, ale od 50. minuty, kdy korigoval stav utkání Bériguad, se museli bát o výsledek, protože Évian byl jasně lepším celkem. Avšak k vyrovnání stavu nedošlo a 3 body putují do Rennais. Já se s Vámi loučím a u dalšího přenosu na viděnou!
90+4
Střela z velké vzdálenosti v podání Djédjého končí vysoko nad brankou.
90+3
Chicku Diarra za dres stahuje Bertoglia a vidí za to žlutou kartu.
9+2
Nastavují se 4 minuty.
90+1
Cédric Barbosa po ostrém skluzu zezadu na Hunoua vidí žlutou kartu.
90
Po faulu Barbosy se na hřišti strhla menší potyčka.
90
Taktického faulu se dopustil Bakayoko.
89
K míči se staví Berigaud, ale jeho centr do vápna Féret odkopává do bezpečí.
88
Domácí tým vybojoval rohový kop.
87
Střelec dvou branek Nelson Oliveira jako třetí střídající hráč hostí, přenechává své místo na hřišti Adrienu Hunouovi.
86
Nepřesnou přihrávku Bakayoko posílá do zámezí.
84
Diarra na pravé straně nachází Makouna, ale ten nepřesně míč zasahuje.
82
Druhé střídání hostů, Dimitri Foulquier nahrazuje Jonathana Pitroipu.
81
Barbosa přímým kopem nachází hlavu Djédjéa, který v další své tutovce nastřeluje brankář!
80
Před hranicí vápna fauluje Rubena Théophile, zajímavý přímý kop pro domácí.
79
Z půli hřiště Wass centruje míč do vápna, tam však hostující obrana má k míči blíže.
78
Poprvé střídají hosté, Mevlüt Erdinç přenechává své místo Chicku Diarraovi.
76
Hosté se po delší době usazují ve svém útočném pásmu a to díky rohovému kopu, který se dostává na Théophila, avšak ten branku přestřeluje.
75
Útočným faulem se prezentuje Ruben na Théophila.
74
Další nepřesný pas v podání domácího celku, Mensah nepřeně nachází Berteglia.
73
Dlouhý pas Wasse nedokáže zpracovat Bertoglio, díky tomu míč končí v zámezí.
72
Jonathan Mensah stahuje za dres k zemi Oliveiru a vidí za to žluté napomenutí.
71
Hosté po obdržené brance jako by zmizeli ze hřiště do šatny, od té doby vládne na hřišti jen domácí celek.
70
Domácí naposledy střídají, do hry se zapojí Facundo Bertoglio a nahradí Pape Sougoua.
69
Centr z pravé strany od Djédjého nachází Rubena, který se pokouší nůžkami zavěsit míč do branky, ale to se mu nedaří.
68
Za nebezpečnou hru vysokou nohou na DjéDjého vidí žlutou kartu Kevin Théophile-Catherine.
67
Danzé svým kopem posílá míč přímo do náruče brankáře.
66
Hostující celek bude zahrávat rohový kop.
64
Přímý kop posílá Wass přímo na Sougou, který tváří tvář brankáři ho hlavou nastřeluje!
63
Danzé si šlapákem vyšlápl na Bérigauda.
61
Po rohovém kopu Wasse se k míči dostává Djédjé a z velmi dobrého místa netrefuje branku.
59
Ve vápně se snaží Oliveira najít Erdinca, ale do přihrávky dává nohu Mensah.
57
Centr Djédjého blokuje Pitroipa do zámezí.
56
Barbosovu střelu blokuje dobře stojící Makoun.
55
Domácí jsou po vstřelené brance při chuti do útoku se žene Bérigaud, ale v poslední chvíli ho o míč připravuje Danzé.
53
Sougou se řítí sám na brankáře, ale v tutové šanci vyprašuje rukavice Costilovi!
51
Důrazné kázání dává Pitroipovi hlavní arbitr po faulu na Sorlina.
50
Évian právě vstřelilo branku!
Sorlin z autového vhazování nachází KEVINA BÉRIGAUDA a z voleje posílá míč do sítě z nějakých 35 metrů!
48
Unikajícího Pitroipu posílá u postranní čáry k zemi Bérigaud.
47
U míče Djédjé přihrává na Sorlina, který okamžitě centruje na Bériguada, ale ten o míč přichází.
46
46
Před začátkem druhé půle tu máme dvojité střídání domácího celku. V šatně zůstali Youssouf Sabaly a Nicolas Benezet. Jejich místa zaujmou Djakaridja Koné a Brice Dja Djédjé.
46
Hlavní sudí nenastavuje ani jednu minutu a ukončuje první půli. Hosté se v ní zaslouženě ujali vedení. Nejprve v 11. minutě Oliveira proměnil pokutový kop a ten stejný hráč v minutě 35. zvyšoval tvrdou střelou na poločasových 2:0. Druhá půle je na programu od 21:00.
45
Ve vzduchu fauluje Makoun a hlavní arbitr mu připomíná, že už jednu kartu má.
44
Sabaly loktem ve vzduchu udeřil Féreta.
43
V ofsajdovém postavení opět jeden z domácích hráčů.
42
Před Sabalym odkopává míč Danzé.
41
Další postavení mimo hru pro domácí celek, nyní v něm nachytám Ruben osamotě.
40
Na půlící čáře Barbosa zezadu podráží nohy Oliveirovi.
39
Mensah nevybíravě posílá k zemi Erdinca, rozehrávka pro hosty.
38
V postavení mimo hru se nacházeli dva hráči domácích, Ruben a Sorlin.
37
Z jedné strany hřiště na druhou se snaží Sorlin nalézt Benezeta, který jeho přihrávku musí poslat do zámezí.
36
Do útoku se dere domácí Sorlin, avšak o míč ho připravuje pozorná hostující obrana.
35
Rennes právě vstřelilo branku!
Féret se žene do vápna, kde na něj číhají dva obránci domácích, míč se ze souboje odráží mimo vápno na NELSONA OLIVEIRU, který propaluje vše co mu stojí v cestě!
33
V postavení mimo hru načapán Benezet.
32
Po zásahu Kana-Biyika Mensah padá ve vápně k zemi, všichni hráči domácích si žádají pokutového kopu, avšak marně.
31
Ostrým skluzem zezadu posílá k zemi Benezeta Jean Makoun a vidí za to žlutou kartu.
30
Z pravé strany přihrává Benezet chytrý pas na Rubéna, který sám před brankou míjí!
28
Na druhé straně domácí zahrávali rohový kop, ale hostující obrana ho bez větších potíží zlikvidovala.
27
K přímému kopu se staví Danzé a krásně nachází Théophila, který střelou z první orazítkoval břevno!
26
Před hranicí vápna Barbose posílá k zemi Erdinca a hosté budou zahrávat velmi slibný přímý kop.
25
Po útočném faulu Pitroipy budou domácí rozehrávat útočnou akci z hloubi svého pole.
23
Mladík Bakayoko se snaží protlačit středem hřiště, kde ho Barbosa obehrává o míč.
22
Na hranici ofsajdu dostává Erdinc míč od Makouna, ale nedokáže přesně přelobovat brankáře domácích a míjí o pár centimetrů levou tyčku!
21
Míč si vyměňují Féret s Erdincem, ale jejich útočné choutky přerušuje Wass.
20
Na levé straně hřiště v postavení mimo hru načapán Erdinc.
19
Oliveira sice z rohu našel Moreiru, ale ten hlavičkuje velmi nepřesně.
18
Hosté díky Erdincovi budou zahrávat další rohový kop.
17
Propagační střelu z levé strany na Laquaita vyslal Féret.
16
Ve vápně bojuje o míč Bériguad, ale Théophile k němu včas přistupuje a o míč ho obehrává.
15
Hostující rozehrávka se nedostává přes dobře postavený val domácích hráčů, a tak zahajují svůj útok znovu od brankáře Costila.
13
Po střetu Bakayoky s Rubénem prvně jmenovaný leží na trávníku, avšak akce pokračuje dál.
12
Přihrávka Barbosy nemíří na Benezeta, ale do zámezí.
11
NELSON OLIVEIRA posílá Lanquaita na druhou stranu a bezpečně proměňuje pokutový kop!
10
Ve vápně fauluje Sabaly Pitroipu a sudí nařizuje pokutový kop!
8
Z vlastní půle hřiště Makoun posílá pas na Erdinca, který je odtlačen od míč Wassem.
6
Hosté zahrávají první roh utkání, míč do hry posílá Danzé, ale ten vápnem letí až do zámezí.
5
Krásnou kličkou Sabaly přechází přes Makouna, avšak další hráč hostí mu míč odebírá z kopaček.
4
Po faulu Sabalyho na Erdinca nařizuje sudí přímý kop.
3
K odraženému míči se dostává kapitán domácích Sorlin a zpoza vápna posílá míč nad branku.
2
Dobrým obraným zákrokem Sabaly ukončuje útok Pitroipy.
1

Évian Thonon Gaillard: Laquait – Sabaly, Mongongu, Mensah, Wass – Benezet, Sorlin (C), Rubén, Barbosa, Sougou – Bérigaud

Stade Rennais FC: Costil – Danzé (C), Kana-Biyik, Théophile-Catherine, Moreira – Pitroipa, Bakayoko Bakayoko, Féret, Makoun, Erdinç – Oliveira

Rozhodčí: S. Jochem – D. Zitouni, H. Zakrani.
Rennais drží 8. příčku se 3 body za vítězství, které získal hned v 1. kole na domácím hřišti proti Reims. Vybojoval výhru 2:1, o branky se podělili Pajot a Erdinc. V předešlém kole Rennais zavítali na hřiště Nice a odjeli s porážkou 1:2. V následujícím kole bude Stade Rennais hostit Lille.
Domácí celek má po dvou kolech jediný bodík za remízu 1:1 v úvodním kole doma se Sochaux, o vyrovnávací branku se postaral Ehret. Ve 2. kole zavítal Évian do Marseille a s místním Olympiquem prohrál 0:2. V dalším kole bude domácí celek hostit Lyon.
Přeji krásný sobotní večer a vítám Vás u 3. kol francouzské Ligue 1. Hostující Stade Rennais FC navštíví stadion Évian Thonon Gaillardu, úvodní hvizd je na programu od 20:00,
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.