To je z tohoto utkání francouzské Ligue 1 vše, já Vám přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Statistiky

Držení míče: 43 % : 57 %
Střely celkem: 19:10
Střely na branku: 9:1
Rohy: 4:4
Fauly: 9:10
Utkání nám končí a na stadionu propuká velká radost, neboť domácí Méty porazily Bastii 3:1. Rozhodnutí padlo ve druhé půli a o vítěznou branku se v 65. minutě postaral Milan, když využil zmatků v pokutovém území a razantně zakončil. Potvrzení pak v 74. minutě přidal po rychlém brejku Falcon. Domácí tak zaznamenali druhou výhru v sezóně a mají osm bodů, hosté z Bastie zůstávají na šesti bodech.
90+5
90+4
Hosté vhazují, ale už se čeká jen na závěrečný hvizd.
90+3
Nakonec však nebudou potřeba, Choplin odešel s pomocí lékařů za postranní čáru.
90+2
Rozhodčí přerušil hru pro ofsajd hostů, ale také kvůli zranění Choplina, který nepříjemně uklouzl a na trávníku se dokonce objevila nosítka.
90+1
Po statické rozehrávce z místa se ze střední vzdálenosti opřel do míče Kashi jeho přízemní rána skončila o notný kus mimo.
90
Bude se nastavovat pět minut.
90
Hosté přitvrdili, což teď odnesl Ngbakoto. Následuje přímý kop Mét.
88
Domácí jsou v naprosté pohodě a kráčí ke třem bodům. Nepřesný centr bez zakončení je tak trápit nemusí.
86
Velká šance domácích na definitivní pojistku. Po levé straně unikl Sarr, jeho bombu Aréola vyrazil k Bussmannovi, který nic nevymýšlel a taky se pokusil o ráznou střelu. Trefil ale pouze boční síť.
85
Další centr od rohového praporku se stal kořistí Mfy, který jej vyboxoval.
85
Rohový kop pro hosty. Centr dolétl pouze k bližší tyči, kde jej domácí obrana alespoň na chvíli odvrátila.
84
A vzápětí je tu i poslední změna Mét, Juana Falcona nahradil Federico Andrada.
82
Domácí vystřídali, Florent Malouda šel za potlesku tribun dolů, zbývající minuty si zahraje Ahmed Kashi.
82
Přímý kop skončil nezdarem. Místo překvapivé střely z úhlu prolétl míč vysoko nad břevnem.
81
A žlutou kartu za protesty dostal i Francois Modesto.
81
Tvrdý faul hostujícího Christiana Romarica přinesl přímý kop pro Méty a pro viníka žlutou kartu.
80
Je tu poslední desetiminutovka a pokud chtějí hosté ještě něco udělat s nepříznivým stavem, budou mít pěknou honičku.
78
Hosté střídají, odešel Hervin Ougenda, místo něj nastoupil Benjamin Mokulu Tembe.
76
Moc nescházelo a bylo to 4:1! Hostující obrana byla totálně rozhozená, Krivec měl spoustu prostoru pro střelu a mířil pod břevno. Aréola však předvedl svou mrštnost a bombu vytlačil na roh!
74
Metz právě vstřelilo branku!
A je to 3:1 pro domácí! Méty podnikly rychlý brejk, Krivec si všiml nabíhajícího JUANA FALCONA a ten v pokutovém území nezaváhal a prostřelil gólmana.
73
Yannick Cahuzac už pokračovat kvůli zranění nebude, místo něj nastoupil Francois Modesto.
72
Cahuzac je za postranní čárou, kde dojde k ošetření, viník vyvázl bez trestu.
71
Na trávníku leží hostující Cahuzac a v obličeji má krev, která se mu objevila po vzdušném souboji s Maloudou.
70
Po Sarrové přiklepnutí pálil z asi 28 metrů Falcón a nebýt sražení hostující obranou, nadělala by tato rána Aréolovi velké problémy.
69
Je to tu, odchází Kévin Lejeune, místo něj nastupuje Bouna Sarr.
68
Domácí chystají své první střídání.
67
A najednou se probudily i tribuny a ženou domácí tým na další zteč.
65
Domácí jdou opět do vedení. Po prvním nepříliš povedeném centru totiž přišlo pokračování akce, závar před Aréolou, který rozsekl nebojácným a trochu akrobatickým pokusem GUIDO MILAN. Aréola proti jeho bombě neměl nárok.
64
Domácí mají k dispozici další rohový kop, rozehraje jej Lejeune.
62
Hosté vystřídali. Odešel Christopher Maboulou, místo něj nastoupil Ryad Boudebouz.
61
Míč je na horní síti hostující branky, kam jej poslala hlavička Falcóna. Stále trvá stav 1:1.
60
Na druhé straně se za obranu dostával Krivec, snažil se doběhnout vysoký oblouček, míč však skončil v zámezí a rozehrávat tak bude gólman Aréola.
58
Po domácí ztrátě se míč odrazil k Ongendovi, ten udělal několik rychlých kroků a ze střední vzdálenosti zkusil štěstí. Trefil boční síť domácí branky.
56
Z něj hosté nezahrozili, přesto jsou opět u míče.
56
Hostující Maboulou šel rybičkou neohroženě do souboje, ale Choplin zariskoval a vyšší nohou odvrátil na rohový kop.
55
Ofsajd hostujícího týmu, za linií se ocitl Tallo.
53
Stadionem to jen vzdechlo, když domácí místo pokusu o útok vrátili hru na vlastní polovinu až k brankáři.
52
Rozehrání přímého kopu si vzal na starost Ayité, jenže trefil pouze dobře postavenou zeď.
51
Faul na Lejeuneho poblíž vápna a to znamená, že hosté budou mít k dispozici velice nebezpečný přímý kop!
49
Lejeune se sice snažil, natahoval se po míči, seč mu síly stačily, ale nakonec jej na hrací ploše neudržel. Vhazují hosté.
47
Úvod druhé půle se odehrává na půlce Bastie, ale bez zakončení. Hostující obrana pracuje dobře.

Fauly: 5:4
Máme za sebou první poločas a stav je zatím nerozhodný 1:1. Úvodní branka padla ve 14. minutě a radovali se hráči Mét. Ti přečkali velkou příležitost soupeře a sami pak udeřili, když se hezky trefil Krivec. Hosté však s přibývajícím časem vyrovnali hru a těsně před půlí i skóre. Ve 42. minutě předvedl své fotbalové umění Ayité a perfektním volejem nedal Mfovi žádnou šanci! Zápas je tak stále otevřený, máme se na co těšit.
45
44
Domácí se s touto situací nechtějí srovnat a důkazem toho byla snaha Krivece, který si naskočil na centr z pravého křídla a pokusil se zamířit k tyči. Minul.
42
Bastia právě vstřelila branku!
Tak tohle byla naprostá paráda a fotbalová báseň! Na Cahuzacův centr z hloubi pole si na levé straně naběhl FLOYD AYITÉ a nádherným křížným volejem srovnal na 1:1!
41
Domácí reklamovali nedovolený zákrok poblíž pokutového území, vše však bylo podle pravidel.
39
Už je zpátky na nohou, oba týmy tak pokračují v plném počtu.
38
Po jednom ze vzdušných soubojů zůstal na trávníku hostující Peybernes, srazil se s Ngbakotem.
37
Hosté dostali výhodu, ke střele se odhodlal Maboulou, jenže míč se mu svezl na opačnou šajtli a rána tak skončila v autu. Domácí vhazují.
35
Tohle byla pro Mfu lahůdka, centr od rohového praporku si dokonale vychutnal a stáhl do náruče.
34
Roh pro hosty, Maboulou dokázal zachránit takřka ztracený míč a vybojovat tuto standardní situaci.
33
Bastia trochu vyrovnala hru, nyní jsou to právě hosté, kdo drží míč na svých kopačkách.
31
Ayitého centr byl vyboxován gólmanem, střela Cahuzaca byla zase sražena k rohovému praporku. Zde se pak odehrál souboj o míč, který skončil faulem hostů.
30
Standardka pro hosty, uvidíme centr z pravé strany. Ve vápně Mét je pořádně živo.
29
O pár vteřin později přilétl do domácího vápna další centr, nyní se k zakončení dostal Tallo, jenže jeho hlavička skončila vysoko nad.
29
Palmieri vhodil dlouhý aut do vápna Mét, jenže obrana domácích byla připravena a podařilo se ji míć dostat do bezpečí.
27
Squillaci začíná akci Bastie od vlastní branky, jenže nemá komu. Hosté se tak stále motají na vlastní polovině.
25
Krivec je při chuti, nyní vyslal na branku hostů střelu z velké dálky a i když se vůbec netrefil, z tribun se snesl potlesk.
24
Trochu nám teď pokleslo tempo, což je možná škoda, zápas je rozjížděl opravdu dobře.
22
Zákrok Milána na Mabouloua zůstal bez potrestání, dle sudího se o vrážení nejednalo.
21
Z dálky to zkusil domácí Ngbakoto, vyslal na branku nepříjemně skákavou střelu, Aréola si s ní ale dokázal poradit.
20
Krivecův centr dolétl až na zadní tyč, kde byl Choplin, jeho hlavička ale skončila mimo.
19
Rohový kop pro domácí tým.
17
Opět to byl Krivec, kdo se snažil o zakončení, nyní z halfvoleje, jenže skončil na zemi, neboť schytal od Cahuzaca tvrdý šlapák.
16
Vstřelená branka domácí hodně povzbudila a opět jsou v tlaku.
14
Nedáš – dostaneš! Toto pravidlo teď potvrdili domácí, když SERGEJ KRIVEC dostal příhru na ofsajdovou hranu, zpracoval a přesnou ranou zamířil do míst, kde Areola nemohl dosáhnout!
12
Obrovská šance hostů na otevření skóre. Nejprve Ayité unikl ofsajdové pasti a i když se mu nepodařilo zakončit, posunul na Talla a jeho rána z hranice vápna orazítkovala domácí břevno!
10
No a po jeho rozehrání přišla chyba v rozestavení domácích, je tu ofsajd.
10
Nakonec ani dlouhé přípravy nevedly k přesné střele, od Romarica se míč odrazil na rohový kop.
9
Rozehrávka se nám trochu protahuje, rozhodčí není spokojen s postavením zdi.
8
Faul i na druhé straně, domácí tak budou moci rozehrát docela zajímavý přímý kop. Míč si bere Malouda.
7
První žlutá karta utkání. Za tvrdý skluz na Ayitého ji dostal domácí Romain Métanire.
6
K přímému kolu se nakonec postavil Ongenda, zeď sice překonal, s ní však i branku Mét.
5
Mfa si postavil bytelnou zeď, uvidíme, zda bude stačit.
4
Tallo to nyní vzal středem, už se dostával do zajímavé pozice pro střelu, když jej skluzem zastavil Choplin. Je tu přímý kop pro Bastii.
3
Hostující Ayité se hodlal probíjet po pravém křídle, obranný zákrok domácích však znamenal pouze autové vhazování. Méty se tak mohly rozestavět do požadovaných pozic.
2
Domácí tým se vydal do útoku, do zakončení se hnal Krivec, jenže se mával ofsajd.
1

FC Metz: Mfa – Métanire (C), Milan, Choplin, Bussmann – Ngbakoto, N´Daw, Malouda, Lejeune – Falcon, Krivec.
Náhradníci: Oberhauser – Marchal, Palomino, B. Sarr, Andrada, Kashi, Maïga.

SC Bastia: Aréola – G. Gillet, Squillaci, Peybernes, Palmieri – Romaric, Cahuzac (C) – Ougenda, Maboulou, Ayité – Tallo.
Náhradníci: Leca – Mokulu, Modesto, Boudebouz, Kikabidze, Kamano, Marange.

Rozhodčí: Sébastien Desiage – Djemel Zitouni, Cedric Moreau.
Zápas na Stade Saint-Symphorien začne ve 20 hodin a vy si tuto zajisté dramatickou bitvu dvou houževnatých týmu nenechte ujít – jste ke sledování všichni zváni!

Hlavním rozhodčím tohoto klání bude Sébastien Desiage, kterému budou na pomezí pomáhat Djemel Zitouni a Cedric Moreau.
Poslední vzájemné duely

K posledním vzájemným střetnutím musíme do sezóny 2011/12, kdy se oba celky střetly celkem třikrát, dvakrát v rámci Ligue 2 a jednou v Ligovém poháru. Ve všech případech vyhrála Bastia, v lize 1:0 venku a 3:0 doma, v poháru vyhrála doma opět 3:0.
SC Bastia

Hosté jsou na tom o bod lépe, což jim stačí na 14. místo. Bastia je zatím hodně remízová, z pěti zápasů skončily plichtou hned tři. Ta poslední přišla minulé kolo, Bastia hrála proti Lens a zápas dopadl 1:1. Hosté vedli od 40. minuty po trefě Chavarríi, Bastia srovnala krok v 54. minutě po přesném zakončení Gilleta. Bodu by se Bastia určitě nebránila ani dnes, lze však předpokládat, že si brousí zuby na všechny tři.

FC Metz

Domácímu týmu patří po pěti odehraných duelech 17. místo s pěti body za jednu výhru, dvě remízy a dvě porážky. Jedna z proher přišla v minulém kole, kdy Méty prohrály v Nice 1:0. O jedinou branku se tehdy postaral až v nastaveném čase Bosetti. Klub tak bude chtít na tuto zajisté hořkou porážku co nejrychleji zapomenout, nejlépe už dnes v domácím souboji pro Bastii.

Lille – Méta 0:0
Méty – Nantes 1:1
Montpellier – Méty 2:0
Méty – Lyon 2:1
Nice – Méty 1:0
Dobrý večer u šestého kola francouzské Ligue 1, společně budeme sledovat zápas dvou týmů ze spodní části tabulky, FC Metz a SC Bastia.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.