To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:16.
Je dobojováno. Domácí celek Rennes rozhodl duel v prvním poločase, kdy se čtyřikrát prosadil a vedl 4:0. Ve druhém poločase Nantes alespoň snížil, ale nic víc se už nestalo a domácí celek zcela zaslouženě získal tři body za výhru 4:1.
90+4
90+4
Nic se už nestane.
90+3
Hosté se ještě snaží něco vymyslet, ale nic z toho nebude.
90+1
Rozhodčí přidal čtyři minutky.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Duel se už pouze dohrává a nic se zřejmě už nestane.
87
Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Kamil Grosicki, přichází Joris Gnagnon.
85
Je před námi posledních zhruba osm minutek, tak uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké branky.
83
Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Jeremie Boga.
81
Žlutou kartu dostává Johan Audel (FC Nantes).
80
Nyní svým spoluhráčům pomohl Benoît Costil, který vyběhl až na hranici velkého vápna a kulatý nesmysl zkušeně sebral.
78
Hosté se samozřejmě tlačí dopředu a zdramatizovat ještě tento duel, ale domácí to zvládají na jedničku.
76
Ale domácí se v pohodě ubránili a stále tedy vedou o tři branky a kráčí za vítězstvím.
75
Rohový kop pro hosty.
74
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Kolbeinn Sigþórsson, přichází Emiliano Sala.
72
Rozhodčí musel řešit menší potyčku, ale nakonec to zvládl i bez žlutých karet a hraje se dále.
70
Tak je tu komplikace pro domácí, protože Sio zasáhl protihráče loktem, vyfasoval žlutou kartu a protože už jednu měl, tak následuje karta červená!
68
Po dalším centru měl práci Benoît Costil, který to ale zvládl a poté svým spoluhráčům pořádně vyčinil, protože ti úplně přestali hrát.
66
Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Yoann Gourcuff, přichází Ludovic Baal.
64
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Johan Audel.
62
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Adryan, přichází Yacine Bammou.
60
Nantes právě vstřelili branku!
Hosté snižují na rozdíl tří branek! Adrien Thomasson skvěle zatáhl míč do vápna, poté vymyslel povedenou zpětnou přihrávku a ADRYAN už neměl problém uklidit míč do branky.
59
Domácí vybojovali rohový kop, míč poslal do vápna Grosicki, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal.
57
Na druhé straně se ke střele dostal Grosicki, ale druhou branku nepřidal, protože Rémy Riou si s jeho pokusem v pohodě poradil.
55
Domácí Costil měl práci, ale s tečovaným pokusem si v pohodě poradil a stav zápasu se tedy ani tentokrát nemění.
53
Nepřesná přihrávka zastavil akci Rennes a od své branky taky bude rozehrávat Rémy Riou.
52
Ve druhém poločase tempo hry výrazně opadlo a hraje se především uprostřed hrací plochy. Na první střelu tak stále čekáme.
50
Pedro Mendes si dovolil jako poslední hráč kličku, ale zvládl to skvěle a pobavil diváky.
49
Domácí se nakonec ubránili, drží míč a nikam nepospíchají.
47
Hosté jsou u míče a tlačí se dopředu, ale domácí zatím velmi dobře napadají.
46
Hráči se vrací zpět na trávník, druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
První poločas je za námi. Sledujeme duel, který zcela ovládl domácí celek, který po dvaceti minutách vedl nad Nantes 3:0. V závěru přidal domácí celek ještě jednu trefu a v poločase tak vede 4:0 a o vítězi je rozhodnuto. Hosté bojují, ale dnes se jim vůbec nedaří a na nějaký velký obrat to opravdu nevypadá.
45+1
45
Rennes právě vstřelilo branku!
A domácí jdou přeci jen do vedení 4:0! OUSMANE DEMBÈLÉ dostal parádní přihrávku za obranu, ve vápně se zbavil posledního obránce a zkušeně prostřelil Rioua.
44
Po další akci vyzkoušel své střelecké štěstí Gourcuff, ale ani on nedokázal zamířit přesně.
43
Aktivní Ousmane Dembèlé šel sám na brankáře, chtěl mu udělat kličku, ale zamotal se do toho a ani nezakončil, škoda pro domácí.
42
A po rychlé akci to vzal na sebe Bedoya, ale jeho ráně scházela přesnost.
41
Ale ani domácí nic nevymysleli a stav se nemění. U míče jsou nyní hostující fotbalisté.
40
První rohový kop pro Rennes.
39
Nakonec se domácí přeci jen vydali dopředu, ale nic z toho nebylo, takže na tahu je opět celek Nantes.
38
Domácí drží míč na své polovině a trpělivě kombinují, takže hrají přesně to, co potřebují.
37
Nedočkáme. Domácí se v pohodě ubránili a na konci prvního poločasu stále vedou o tři branky.
36
Rohový kop pro Nantes. Dočkáme se další branky?
35
Žlutou kartu dostává Giovanni Sio (Stade Rennais FC).
35
Domácí trochu polevili a nikam se netlačí, hlavně ale lehce ztrácejí míč, což by se jim nemuselo vyplatit. Nyní už totiž kombinují opět hosté.
34
Na hranici velkého vápna se k míči dostal Alejandro Bedoya, ale měl to hodně těžké a nakonec z toho byl jen takový propagační pokus.
33
Nyní jsou aktivnější hosté, kteří se usadili na polovině domácího celku, ale kombinují daleko od branky, kterou střeží Benoît Costil.
32
Po další akci se ke střele dostal hostující Adryan, ale zařízení trefit nedokázal a stav zápasu se nemění.
30
Je za námi úvodních třicet minutek a celek Rennes vede nad Nantes 3:0. Troufám si tvrdit, že o vítězi tohoto duelu je tak rozhodnuto.
28
Po delší době se dopředu vydali i hosté, ale jejich akce skončila velmi nepřesným centrem.
27
Žlutou kartu dostává Sylvain Armand (Stade Rennais FC).
25
Žlutou kartu dostává Kolbeinn Sigþórsson (FC Nantes).
23
Domácí na trávníku dominují a jdou do vedení už 3:0. Po centru se ve vápně k míči dostal CHEIKH M'BENGUE, který ho lehce tečoval a Rémy Riou byl bez šance.
21
Domácí jsou u míče a snaží se něco vymyslet na polovině svého soupeře, který nyní vůbec neví, co má hrát.
19
Domácí stále drží míč, kombinují a nikam nepospíchají, což je za současného stavu zcela pochopitelné.
17
Domácí jsou při chuti a opět se tlačí dopředu. Divákům se takový scénář samozřejmě líbí a dávají to hlasitě najevo.
15
Hra se vyrovnala, ale domácí přidávají druhou branku a to je velká rána pro hosty. KAMIL GROSICKI dostal skvělou přihrávku za obranu, prosmýkl se mezi dvěma obránci a se štěstím překonal brankáře.
13
Po nepovedeném začátku ale hosté přidali a hra se vyrovnala. Je jasné, že nás čeká hodně zajímavé utkání.
11
Ze svého prvního rohu ale celek Nantes nic nevytěžil a stále tak prohrává o jednu branku.
10
Po rychlé akci je tu první rohový kop pro Nantes.
8
A opět Ousmane Dembèlé, jenže tentokrát branku netrefil vůbec a rozehrávat tak bude Rémy Riou.
7
Aktivní Ousmane Dembèlé se dostal opět ke střele, ale tentokrát hradbu těl nepropálil a stav zápasu se nemění.
6
Domácí jsou ale na koni a po brzké brance se už opět tlačí dopředu. Celek Nantes to dnes nebude mít vůbec lehké.
4
Hosté se hned vydali dopředu, ale vše skončilo velmi nepřesným centrem a míč sebral Benoît Costil.
2
Ale pozor, protože domácí celek jde velmi brzy do vedení 1:0. Po centru se k míči na hranici velkého vápna dostal OUSMANE DEMBÈLÉ, který zakončil a trefil to parádně, protože kulatý nesmysl skončil v šibenici a brankář byl bez šance.
1
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří hrají v červených dresech. Hosté hrají ve žlutém.
1
Vše je připraveno, jdeme na to.

Stade Rennais FC: Costil – Danzé, Mendes, Armand, M'Bengue – André – Grosicki, Fernandes, Gourcuff, Dembèlé – Sio.

FC Nantes: Riou – Sabaly, Vizcarrondo, Cana, Moimbé – R. Gomis, G. Gillet – Thomasson, Bedoya, Adryan – Sigþórsson..
Poslední vzájemné zápasy

Nantes – Rennes 0:2
Rennes – Nantes 0:0
Nantes – Rennes 1:1
Nantes – Rennes 0:3
Rennes – Nantes 1:3
Stade Rennais FC má zatím na svém kontě 41 bodů a v tabulce je domácí celek na slušném sedmém místě. Z posledních pěti zápasů uhrál celek Rennes 7 bodů, když dvakrát vyhrál, jednou remizoval a dvakrát prohrál. Naposledy vyhrál 2:1 na hřišti Toulouse.

FC Nantes je na tom dost podobně. Hosté mají na svém kontě bodů 40 a jsou na osmé pozici. Nantes ale hraje v posledních týdnech ve skvělé formě, protože z posledních pěti zápasů ani jednou neprohrál, třikrát vyhrál a dvakrát remizoval. Naposledy uhrál bod s Monakem.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy 29. kola a my budeme sledovat duel mezi Rennes a Nantes. Mírným favoritem je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.