Kawašima – Balliu, Niakhaté, Rivierez, J. Palmieri – Poblete, Cohade – Dossevi, Milićević (45+1. Lempereur), Roux (81. Niane) – Rivière (89. Nguette).
Lafont – Amian, Diop, Jullien, Moubandje – Sangaré, Cahuzac (76. Mubele), Blin (57. Toivonen) – Jean (57. Durmaz), Delort, Gradel.
Goicoechea – Sanogo, Toivonen, Yago, Durmaz, Mubele, Imbula.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 5:11. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 7:14.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a společně s nimi také celý zápas. Pohledný úvod zápasu z obou stran rychle pominul, po půlhodině hry se ale začali více prosazovat domácí fotbalisté. Po centru Mathieua Dosseviho se dostal k hlavičce Nolan Roux, který si již věděl z blízkosti rady. Ještě před poločasovým hvizdem ale oslabil domácí tým nesmyslným skluzem Julian Palmieri, který tam musel po červené kartě předčasně do sprch. Ve druhém poločase to už bylo jen na jednu branku. Mety dlouhou dobu vzdorovaly, ale vyrovnání pět minut před koncem přece jen přišlo. Po přistrčení od Durmaze se prosadila dělovkou do horní části branky Kelvin Amian. V závěru se ještě domácí pokoušeli vzít si vedení zpět, ale Lafonta už nepřekonali.

Mety si připisují druhou remízu v řadě a jsou stále jasně poslední. Pro Toulouse to je dokonce třetí remíza, ale hosté jsou na tom v sestupové loterii o něco lépe.
90+3'
90+3'
Durmaz dostává žlutou kartu ve třetí minutě nastavení za příliš mnoho gestikulace k hlavnímu rozhodčímu.
90+3'
Domácí vrhli všechny zbytky sil do útoku. Dossevi předběhl na pravé straně bránícího Moubandjeho, který ho musel následně faulovat.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90+1'
Domácí nyní vsadili na útok. Po nepřehledné situaci v pokutovém území pálil Niane v dobré pozici, ale trefil jen bránícího Diopa. Domácí se ještě dožadovali pokutového kopu, ale hlavní rozhodčí byl blízko a nechal hru pokračovat.
90'
Kawašima si pohlídal prudký pas z levé strany. Sebral balon z trávníku a může rozehrál, ale samozřejmě nikam nespěchá.
89'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Emmanuel Rivière, přichází Opa Nguette.
89'
Riviere si hned za půlící lajnou nepohlídal ofsajdové postavení. Domácí ale získali znovu další čas do konce zápasu.
88'
Toivonen udeřil soupeře loktem a je za to odměněn žlutou kartou.
87'
Tlak hostujícího celku ale s vyrovnávací brankou nepolevuje. Hosté se stále ženou do útoku, ale nyní nepřihrál přesně Durmaz a domácí tak mohou znovu ušetřit několik sekund.
85'
Toulouse právě vstřelilo branku!
Je srovnáno! Tlak Toulouse přináší druhou branku zápasu. Durmaz skvěle zavezl balon až k brankové lajně, poté zpětnou přihrávkou našel KELVINA AMIANA, který dělovkou poslal míč do sítě od břevna. Kawašima byl na brankové čáře zcela bez šance.
85'
Tlak Toulouse se znovu zvyšuje. Po rohovém kopu z pravé strany centroval na zadní tyč Durmaz, ale hlavičkující Gradel netrefil balon ideálně.
83'
Zhruba posledních deseti minut zápasu i s nastavením pro oba týmy. Mety brání jednobrankové vedení, ale Toulouse chce proti deseti domácím minimálně srovnat krok.
82'
Domácí chtěli ušetřit co nejvíce času a tak rozehráli jen do kombinace, ale hned druhá Dosseviho přihrávka jde za brankovou lajnu.
81'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Nolan Roux, přichází Ibrahima Niane.
81'
Mety bojují co to jen jde. Po dalším výpadu po pravé straně musel zasáhnout v obraně také Issa Diop. Domácí tým bude pokračovat rohovým kopem.
80'
Domácí obrana stále funguje skvěle. Prudký pas sice nezachytil hned Rivierez, ale za ním kontroloval situaci Niakhaté.
79'
Až teď se hostující celek dostal zpět k balonu. Na pravé straně se rozběhl směrem k brance Kevim Amian a po jeho zásahu se bude kopat od branky Met.
78'
Nyní se dokonce domácí na několik desítek sekund udrželi na útočné polovině a hned z toho je faul na Rouxe.
77'
Toulouse pomalu dochází čas na vyrovnání skóre. Oslabený domácí tým se statečně drží o jednu branku stále vpředu.
76'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Yannick Cahuzac, přichází Firmin Ndombe Mubele.
76'
Hra se znovu přesunula před branku Met. Po Durmazově centru do pokutového území hlavičkoval jen do obránce před sebou Gradel.
75'
To by byla paráda. Z pravé straně tentokrát centroval na druhém konci trávníku Dossevi. Spolupráci jako u zatím jediné branky zápasu s Rouxem nezopakoval.
74'
Durmaz chtěl kolmicí vybídnout k průniku Delorta, ale ještě před hostujícím útočníkem je u balonu Kawašima.
73'
Tlak Toulouse pokračuje. Ola Toivonen zatím nebyl po svém příchodu na trávník příliš vidět, ale nyní rozjel akci na levém kraji. Následně je ale Amianův centru zblokován.
72'
Moubandje byl velmi blízko druhé žluté kartě. Zcela nesmyslně zajel do rozehrávajícího Balliua. Hlavní rozhodčí se ale ještě nad obráncem ze Švýcarska smiloval.
71'
Domácí obrana si mohla vydechnout. Cohade společně s Pobletem udrželi balon na středu trávníku, netrvalo ale příliš dlouho a Toulouse získalo míč.
70'
Z pravé straně se vřítil do šestnáctky Jimmy Durmat. Tísněný Rivierezem se ale nemohl do střele naplno opřít a míč tak končí jen mimo.
69'
Po delším čase znovu domácí vyrazili na útočnou polovinu. Osamocený Riviere toho ale moc proti velké přesile nezmohl.
68'
Domácí co nejvíce šetří čas. Nyní trvalo několik desítek sekund než Cohade vhodil míč do hry zpoza postranní lajny.
67'
Domácí začínají mít problémy v obranné fázi. Nyní se hned trojice hráčů Toulouse zjevila ve vápně, ale ke střele se nedostala.
65'
Obrovská šance na vyrovnání. Na pravé straně se uvolnil k prudkému centru Amian, následně našel před brankou Delorta, který ale osamocen nedokázal ve skluzu dostat míč do sítě.
64'
Domácí mají ještě dostatek sil na bránění. Smyčka kolem vápna se ale nebezpečně stahuje. Kawašima dokázal sebrat balon ze vzduchu do rukavic.
63'
Obléhání domácí branky pokračuje. Durmaz uspěchal centr na levém kraji, měl kolem sebe spoustu místa. Následně ale poslal balon jen daleko od Delorta.
61'
Střídající Jimmy Durmaz centroval do pokutového území od rohového čtvrtkruhu. Delort se vyšrouboval ze všech nejvýše, ale hlavičku poslal jen vysoko nad.
60'
Po hodině hry stále Toulouse ztrácí o jednu branku. Ve druhém poločase ale výrazně oslabeného soupeře přehrává.
59'
Také Mety si vybojovaly rohový kop. Riviere se prosadil kolem obránce hostujícího celku a následně ho chytře otečoval. Po rohovém kopu se ale rychle ujímá balonu hostující tým.
58'
Toulouse se snaží zatlačit oslabeného soupeře, ale Mety se výborně brání před vlastním pokutovým územím.
57'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Alexis Blin, přichází Ola Toivonen.
57'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Corentin Jean, přichází Jimmy Durmaz.
56'
Snad vůbec poprvé ve druhém poločase se dostali domácí na útočnou polovinu. Jejich působení v blízkosti vápna Toulouse ale nemělo dlouhého trvání. Na druhé straně naopak vybojoval rohový kop Jean.
55'
Diop se chtěl dostat k balonu co nejdříve, ale pomohl si v souboji s Cohadem rukama. Hlavní rozhodčí bleskově přerušuje hru ve prospěch domácího celku.
54'
Tlak hostujícího týmu se stupňuje. Po dalším zblokovaném centru měl k dispozici rohový kop znovu Max-Alain Gradel. Tentokrát to už bylo o mnoho nebezpečnější, ale náběh Delorta nebyl úspěšný.
52'
Gradel centroval do pokutového území od rohového praporku, ale k balonu se jako prví dostal Kawašima, který s lehkostí boxuje balon do bezpečí.
51'
Mety jsou stále v obranném bloku. Hosté si přesouvají míč ze strany na stranu, ale do vápna se protlačit zatím nemůžou.
50'
Už se zdálo, že bude pískán faul na Jeana, ale k udivení všech nechal hlavní rozhodčí hru pokračovat. Hosté se prezentovali jen Amianovou střelou nad domácí branku.
49'
Kawašima si připsal první zákrok ve druhém poločase. Po střele z halfvoleje od Delorta se ale příliš domácí brankář nezapotil.
48'
Toulouse se zatím nikam nežene, po prudkém centru do vápna přišla parádní obranná hlavička Riviereze. Následně se ale balon odráží znovu na hostující kopačky.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou fotbalisté Met. Toulouse se ale ihned zmocnilo míč a bude rychle dobývat oslabený domácí celek.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:04.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas tak končí při vedení Met 1:0 nad hostujícím Toulouse. Zápas začal ve vynikajícím tempu, ale to po deseti minutách odeznělo bez velké šance. Ta přišla až po Dosseviho centru z pravé strany. Ve vápně byl volný Nolan Roux, který si již s hlavičkou z blízkosti věděl rady. Před poločasem se ale Metám cesta za třemi body výrazně zkomplikovala, když Julian Palmieri sestřelil skluzem Gradela a musel po červené kartě opustit trávník.
45+2'
45+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45+1'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Danijel Milićević, přichází Dylan Lempereur.
45'
Také Moubandje zcela zbytečně fauloval, ale tentokrát hlavní rozhodčí ukazuje hostujícímu hráči jen žlutou kartu.
45'
Kawašima musel vytáhnout parádní zákrok proti hlavičce Delorta. Zatím drží japonský brankář čisté konto.
44'
Tak tohle si Julian Palmieri rozhodně za rámeček nedá. Tvrdým skluzem zajel do Gradela u postranní lajny a je zcela po právu vyloučen. Mety tak budou dohrávat více jak poločas v deseti.
44'
Minutu před pauzou se hra znovu přesunula na polovinu hostujícího celku. Cohade hledal průnikovou přihrávkou Riviera, ale míč končí jen vedle pravé tyče Lafontovy branky.
42'
Toulouse si vybojovalo rohový kop. Ten ale končí jen na přední tyči u Delorta, který hlavičkuje vysoko nad domácí branku.
41'
Hostům se ale nedaří kombinovat. Nejprve přihrával o deset metrů od spoluhráče Alexis Blin, Gradel ještě udržel balon ve hře, ale poté také on nepřihrával přesně.
40'
První poločas pomalu míří ke svého závěru. Mety se po vstřelené brance lehce stáhly do obrany a nyní čekají do předvede jejich dnešní soupeř.
39'
Přece jenom se hosté dostali s balonem do pokutového území. Amian centroval na bod pro pokutový kop, ale tam byl jen pokrytý Gradel.
38'
Cahuzac si nyní chytře došel pro faul k Pobletemu. Hosté se tak udrželi u balonu ještě na útočné polovině.
37'
Toulouse se více tlačí na útočnou polovinu, ale nemůže se dostat přes domácí obranný val. Kombinace Cahuzaca s Delortem zatím vázne.
36'
Ale také Toulouse pomýšlí na vyrovnání. Cahuzac držel balon ve středu trávníku, poté vyzval ke sprintu Gradela, který ale souboj s Palmierim prohrál.
35'
Domácí jsou po vstřelené brance při chuti. Po dalším centru se ale k hlavičce neprobojoval Dossevi.
33'
Tým Méty právě vstřelil branku! Mety jsou zničehonic do vedení! Na pravé straně se odpoutal od svého strážce Dossevi, který perfektně našel NOLANA ROUXE. Třicetiletý ofenzivní fotbalista domácího týmu zamířil hlavičkou nekompromisně do sítě, nyní obrana Toulouse trestuhodně zaspala.
33'
První vážnější situace před Kawašimou. Po prudkém centru se položil do hlavičky Delort. Jeho pokus ale z hranice vápna do prostoru branky nezamířil.
32'
Corentin Jean se výborně dostal ve středu pole k balonu, poté si kličkou do osy trávníku udělal místo pro střelu a dělovkou donutil Kawašimu k parádním zákroku.
31'
Domácí se hnali do útoku po pravé straně, ale poté se na hrací plochu zatoulal druhý balon a hlavní rozhodčí muset hru přesušit.
30'
Ani první půlhodina zápasu nepřinesla větší nebezpečí u jedné z branek. Po otočce se rozhodl o střelu Riviere, ale Jullien se postaral, aby balon mezi tři tyče nedoletěl.
29'
Mety jsou v posledních minutách více u balonu. Postupný útok nyní ale ztroskotal u Rouxe, který špatně přihrával na Dosseviho.
28'
Na pravé straně se pokoušel projít kolem obránce domácí Balliu. Kličkou se zbavil soupeře, ale poté centroval jen za brankovou lajnu.
27'
Po dalším faulu Alexise Blina domácí rozehrávali volný přímý kop z nadějné pozice. Renaud Dossevi kroutil balon na zadní tyč, ale hostující obrana bez větších problémů odvrátila nebezpečí.
26'
Corentin Jean se hnal za nakopnutým balonem, jenže si nepohlídal ofsajdové postavení a musí balon rychle odevzdat.
25'
Až nyní to zkusil Dossevi individuálně středem trávníku. Po několika rychlých krocích je ale faulován Blinem.
24'
Domácí celek se ujal držení balonu. Střední pásmo ale nemůže pomalou kombinací přejít, hosté skvěle vyplňují prostory u postranních čar.
22'
Jakoby se hráči vyčerpali v prvních deseti minutách. Od té doby se totiž ani jeden z týmů nedostal ani do pokutového území.
21'
Mety se vysunuly do útoku. Na levé straně ordinoval s balonem u nohy Nolan Roux, ale po narážečce s Miličevičem domácí ztrácejí pozice.
20'
Tvrdý střet Pobleteho s Jeanem vyhodnotil hlavní rozhodčí jako faul hostujícího hráče. Zatímco je Poblete ošetřován, Jean dostává první žlutou kartu v zápase.
19'
Střed trávníku zatím patří hostujícímu týmu. Cahuzac se snažil rychle přenést hru do útoku na Delorta, ale tomu balon utekl pod kopačkou.
18'
Sangaré skvěle přesprintoval na pravé straně Palmieriho, ale poté už nepřidal přesný centr. Následně se v pokutovém území dopustil faulu Delort.
16'
Průniková přihrávka měla najít Riviera, ale balon k němu nedoputoval. Ani hosté se však neprezentují pohlednou kombinační hrou.
15'
Na pravé straně byl rozběhnutý Balliu, jeho centr po trávníku ale doputoval jen k Lafontovi, který sebral lehce míč ze země do rukavic.
14'
Dalším faulem se prezentoval u středového kruhu hostující Alexis Blin. Domácí mohou pokračovat v postupném útoku, ale Poblete dělá chybu ihned po rozehrávce.
12'
Cohade ve středu pole sestřelil nepříjemným zákrokem Cahuzaca. Hlavní rozhodčí jeho tvrdý faul ještě přešel bez udělení žluté karty.
11'
Hra se po zběsilém začátku uklidňuje. Po souboji ve středu pole s balonem nespěchal Poblete. Jeho následná střela ze třiceti metrů se mezi tři tyče nevešla.
10'
První desetiminutovka nabídla parádní tempo, ale zatím žádné šance. Mety se v posledních sekundách držely v útoku, ale na levém kraji zaúřadoval v obraně Moubandje.
9'
Toulouse se snaží o postupný útok, obehrává balon ze strany na stranu, ale přes domácí obrana se zatím nemůže dostat.
8'
Alban Lafont musel rychle z branky. Riviere tečoval balon, který jen pomalu mířil k hostujícímu brankáři. Lafont poté byl u balonu dříve než dobíhající Roux, který ho poté trefil lehce kopačkou do těla.
7'
O něco málo aktivnější je Toulouse. Po dalším nepříjemném centru se dral k balonu Jean, ale přes Palmieriho neuspěl.
6'
Úvod zápasu se odehrává ve vysokém tempu. Mety si nyní došly pro balon do středu trávníku, ale poté přišla nepřesná přihrávka Pobleteho a hned z toho byl problém v obraně. Delort ale na centr nedoskočil.
5'
Cahuzac byl tentokrát faulován v boji o balon. Nepříjemným zákrokem se prezentoval Cohade a hosté tak mohli poslat do vápna volný přímý kop, ale ten s lehkostí zpacifikoval Rivierez.
4'
Také domácí začali velmi aktivně. Po zblokované střele Dosseviho se rozehrával rohový kop i na druhé straně. Obrana Toulouse obstála podobně jako před malou chvílí tak domácí.
3'
Ten však končí jen u Kawašimy, který si došel pro balon do středu pokutového území. Následně ve středu pole fauluje hostující Cahuzac.
2'
Fotbalisté Toulouse rozehráli úvodní poločas dnešního utkání ze středového kruhu. K balonu se ale okamžitě protlačil Jean a vybojoval dokonce rohový kop.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas osmadvacátého kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 tak může za několik málo okamžiků začít.

FC Méty: Kawašima – Balliu, Niakhaté, Rivierez, J. Palmieri – Poblete, Cohade – Dossevi, Milićević, Roux – Rivière.
Náhradníci: Beunardeau – Selimovic, Biševac, Lempereur, Boulaya, Nguette, Niane.

Toulouse FC: Lafont – Amian, Diop, Jullien, Moubandje – Sangaré, Cahuzac, Blin – Jean, Delort, Gradel.
Náhradníci: Goicoechea – Sanogo, Toivonen, Yago, Durmaz, Mubele, Imbula.

Toulouse FC

Toulouse mělo extrémně špatný konec minulé sezony. Sedmkrát v řadě nevyhrálo a propadlo se tak až na čtrnáctou pozice v konečné tabulce.

Ani úvod nové sezony nepřineslo výrazné zlepšení. Po těžkém losu ze začátku nového ročníku, kdy tým z jihu Francie čelil PSG, Monaku i Bordeaux. Následně přišly dvě vydřené výhry 1:0 nad Amiens i na půdě Angers. V poslední době bojovalo Toulouse na domácím trávníku s PSG, ale po vlastním gólu Diopa putovaly všechny tři body do Paříže. V minulém týdnu se v Toulouse představilo také Monako, obhájce titulu se ale odvezl jen bod za přestřelku 3:3.
FC Méty

Méty se v minulém ročníku Ligue 1 pohybovaly ve spodní polovině tabulky, nakonec se ziskem třiačtyřiceti bodů obsadily konečné čtrnácté místo.

Ani v nové sezoně se týmu ze severu Francie vůbec nedaří. Po sedmadvaceti odehraných zápasů jsou Mety v tabulce jasně poslední s osmibodovou ztrátou na předposlední Lille. Na přelomu prosince a ledna se Mety zmohly na sérii čtyř zápasů bez porážky a už to vypadalo, že by ještě mohly pomýšlet na postup tabulkou, ale v posledních týdnem už znovu navázaly na nepřesvědčivé výsledky. V Marseille schytaly Mety debakl 3:6, před týdnem poté odvezly cenný bod za remízu 2:2 z Guingampu.
Krásný sobotní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Francouzská nejvyšší soutěž Ligue 1 pokračuje již osmadvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Met, které přivítají před domácím publikem Toulouse.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.