Ligue 1 - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Metz - 2. prosince 2017   20:00

Nice
26' Pléa (Souquet) • 56' Balotelli  • 73' Saint-Maximin
3:1
(1:1)
Metz
29' Roux  (Cohade)
Nice
Benítez – Souquet, Marlon, Le Marchand, Jallet – Saint-Maximin (76. Srarfi), Tameze, Seri (C) (89. Koziello), Lees-Melou – Balotelli, Pléa.
Cardinale – Burner, Koziello, N. Mendy, M. Sarr, Srarfi, Walter.
Lesage M.
Allianz Riviera, Nice
Metz
Kawašima – Balliu (40. Poblete), Rivierez, Niakhaté, Assou-Ekotto – Diagné – Philipps, Cohade (C) – Dossevi (66. Nguette), Roux, Niane (81. Rivière).
Didillon – Basin, Nguette, Rivière, Poblete, V. Thill, Wollscheid.

Je konec! Nice si v tomto zápase došlo pro vítězství 3:1, když ve druhém poločase své branky přidali Balotelli a Saint-Maximin. Nutno podotknout, že jsme sledovali utkání s minimem šancí, ale domácí nakonec výhru vytěžili z převahy v držení míče.
90+4'
90+4'
Zřejmě v poslední šanci zápasu se ocitl Balotelli, který ale branku soupeře přestřelil.
90+4'
Balotelli teď chytře donutil soupeře odehrát míč do autu. Zdá se, že o výsledku zápasu je už rozhodnuto.
90+3'
Domácí už chytře kouskují hru a nenechávají soupeře hrát. Závěr zápasu si tak hlídají na výbornou.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Další rohový kop se hostům nepovedl. Bude z toho totiž odkop od branky.
89'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Jean Michaël Seri, přichází Vincent Koziello.
88'
Jonathan Rivierez jej rozehrál nakrátko, avšak Poblete branku přestřelil.
88'
Hosté budou zahrávat rohový kop.
87'
Pierre Lees-Melou se nyní těžce zvedá. Lékaři jej přichází ošetřit na hrací plochu.
86'
Ve vápně si sice Nguette dokázal zpracovat míč, ale prokličkovat se z davu před bránou už nezvládl.
85'
Jejich kombinaci doprovází hlasitý pískot domácích fanoušků.
84'
Christophe Jallet se vydal na výlet dopředu, ale dál už jej nepustil Diagné. Hosté se v posledních pěti minutách ještě pokusí o zdramatizování zápasu.
83'
Na trávníku zůstal ležet Srarfi, kterého musejí lékaři přijít ošetřit.
82'
Další faul na polovině hřiště. Tentokrát skolil Poblete Tamezeho.
81'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Ibrahima Niane, přichází Emmanuel Rivière.
80'
Balotelli dostal míč za obranu. Z úhlu však nezvolil přihrávku, nýbrž střelu na přední tyč, kterou si ale Kawašima pokryl.
79'
Centr z levé strany odvrací Maxime Le Marchand. Hosté zůstávají u balónu.
78'
Hosté konečně začali presovat rozehrávku Nice. Hned díky tomu také získávají míč.
77'
Ke konci zápasu se na trávníku docela přiostřuje. Balotelli byl na polovině hřiště nešetrně faulován. Rozhodčí situaci řeší zatím jen domluvou.
76'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Allan Saint-Maximin, přichází Bassem Srarfi.
75'
Žlutou kartu dostává Opa Nguette (FC Méty).
74'
Hosté opět rychle ztrácejí míč. Domácí opět kombinují.
73'
Nice právě vstřelilo branku!
A je nejspíše rozhodnuto! ALLAN SAINT-MAXIMIN se po individuální akci dostal do střelecké pozice, ze které uklidil míč přesně na zadní tyč.
72'
Mario Balotelli tak, jak ho známe. Téměř z poloviny hřiště zkoušel střelou za patou překvapit hostujícího brankáře. Střela se mu ale vůbec nepovedla.
71'
Rozehrávka se hostům nepovedla, jelikož míč doputoval pouze k brankáři soupeře.
70'
Po hlavičkovém souboji zůstal Poblete ležet na trávníku.
70'
Už i kombinaci domácích doprovází pískot tribun.
68'
I ve druhém poločase postrádáme nějaké nebezpečnější příležitosti. Většina času se hraje na polovině hřiště.
66'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Mathieu Dossevi, přichází Opa Nguette.
65'
Útočného faulu se dopustil Allan Saint-Maximin.
64'
Hosté zatím nenapadají a umožňují tak soupeři klidné přihrávky na jejich polovině.
63'
Rouxova střela z otočky byla hodně nepřesná. Benítez bude odkopávat od branky.
62'
Další dlouhý pas sbírá Diagné. Následně se mu podařilo i rozehrát.
60'
Výborným obranným zákrokem nyní Rivierez zachránil celou situaci! Balotelli totiž mohl jít sám na Kawwašimu.
59'
U míče hosté dlouho nevydrželi, do útoku se opět řítí Nice.
58'
Domácí jsou stále útočně naladěni. Nyní rozhodčí pískl útočný faul Pléovi, který by jinak mohl jít sám na bránu.
56'
K míči se postavil MARIO BALOTELLI, který s přispěním odrazu od zdi dostává míč do sítě!
55'
Po nedovoleném zákroku budou domácí kopat přímý kop z nebezpečné pozice.
54'
Kawašima se vrhl pod nohy Pléa a sebral mu míč. S rozehráním však už nikam nespěchá.
53'
Střela Lees-Meloua letí vysoko nad.
52'
Rychlý protiútok domácích skončil u Saint-Maximina, který špatně přihrál a celou akci tak zbrzdil.
51'
Z něho si domácí brankář míč sbírá.
51'
Ibrahima Niane z kroku vystřelil a pořádně protáhl Beníteze! Ten konečky prstů vyrazil míč alespoň na roh.
50'
Allan Saint-Maximin si po souboji pokopl míč příliš silně. Ten tak skončil za brankovou čarou.
49'
Další roh žádnou šanci nepřinesl.
49'
Na zadní tyči číhal Chris Philipps, kterého střelu ovšem vykopl jeden z obránců z brankové čáry!
48'
Benítez se u branky nedohodl s Jalletem. Následuje tak rohový kop hostů.
47'
Hosté začali druhý poločas rychlým nákopem.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:03.
První poločas je u konce. Zápasu určitě chybí více střel. Bylo k vidění mnoho nepřesností a chyb na obou stranách. Nicméně po jedné z nich padla branka, kterou i s trochou štěstí vsítil Pléa. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, když do minuty stačil vyrovnat tvrdou hlavičkou Roux. Do druhého poločasu se tak máme na co těšit.
45+2'
45+2'
Ani tento dlouhý nákop Balotelliho nenašel. Obrana Mét opět zafungovala na výbornou.
45+2'
U míče však moc dlouho nevydrželi. Nice se chystá do jednoho z posledních útoků v prvním poločase.
45+1'
Další nepřesnost zastavila rozvíjející se útok domácích. Hosté budou vhazovat.
45'
Budou se nastavovat dvě minuty.
44'
První poločas už se víceméně dohrává. Nice kombinuje na polovině hřiště.
43'
Saint-Maximin se sympaticky probíjel po lajně, ale Philipps jej dokázal odstavit od míče.
42'
Centr Marlona odvrací Dossevi do bezpečí.
41'
Hosté po delší odmlce drží míč na své polovině.
Balliu má ze souboje s Pléou problémy s ramenem. Raději tak opouští hřiště, ihned se jej ujímají lékaři.
40'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Iván Balliu, přichází Gerónimo Poblete.
39'
Iván Balliu nyní odvedl dobrou obrannou práci. Hosté budou odkopávat od branky.
38'
Balotelli se prodíral do vápna, ale na poslední chvíli mu Diagné sebral míč.
37'
Iván Balliu dostává první žlutou kartu v zápase za přitažení pronikajícího Tamezeho.
36'
Pléa byl na hrací ploše ošetřen, hra může pokračovat.
34'
Pléa po střetu s protihráčem navíc zůstává ležet na hrací ploše.
33'
Domácí si rázem mohli vzít vedení zpět! Balotelli chytrou patičkou vrátil míč Pléovi, kterého střela byla na poslední chvíli zablokována.
32'
Dlouhý pas na Balotelliho je opět zachycen pozornou obranou.
31'
Domácí se snaží uklidnit hru přihrávkami kolem vlastního vápna.
29'
Tým Méty právě vstřelil branku!
Tak to je odpověď jako hrom! NOLAN ROUX si naskočil na centr z pravé strany a tvrdou hlavičkou dostal míč za Benítezova záda.
26'
Domácí se dostávají do vedení! ALASSANE PLÉA si počkal před bránou na přihrávku Souqueta a nadvakrát překonal Kawašimu!
25'
Allan Saint-Maximin se na pravé lajně zamotal do kliček, a tak z nadějné šance nevzniklo žádné nebezpečí.
24'
Hostující obrana si už kolmice hlídá. I tentokrát Niakhaté dobře přečetl hru a míč odvrátil.
23'
Kawašima nyní musel předvést dva dobré zákroky. Nejprve dobře přečetl hru, vyběhl z branky a hlavou dostal míč do bezpečí. Poté ještě vychytal střelu Balotelliho z vápna.
22'
Nyní si domácí určitě oddychli. V závaru před brankou se nejlépe zorientoval Jallet a odkopl míč.
21'
Diagné v souboji Marlonovi nic nedaroval. Rozhodčí zákrok vyhodnotil jako nedovolený.
21'
Benítez nemusel předvést nějak zvlášť těžký zákrok proti střele Dosseviho. Nicméně i ten se počítá.
20'
Pro daleký centr do vápna si nejvýše vyskočil Benítez.
20'
Jallet se na polovině hřiště dopustil faulu.
19'
Ne na dlouho. Maxime Le Marchand vyřešil situaci nejlépe, jak mohl, když míč hrudí sklepl Benítezovi do náruče.
19'
Balliu svým důrazem vybojoval autové vhazování na útočné polovině. Méty tak mohou končeně podržet míč daleko od své branky.
18'
Alassane Pléa si navedl míč na střed a zkusil střelu z dálky. Ta však byla hodně nepřesná.
17'
Jenže z toho žádná šance nevznikla, hostující obrana odvrací míč do bezpečí.
17'
Seri se pěkně uvolnil první dotekem a soupeři už nezbývalo nic jiného, než jej srazit na zem. Domácí tak budou zahrávat přímý kop z nadějné vzdálenosti.
16'
Nepřesnosti se teď jen kupí a kupí. O míč teď zbytečnou chybou přišel Marlon.
15'
Nyní sledujeme pasáž plnou nepřesností. Zatím jedinou šanci zápasu měl domácí Balotelli.
14'
To stejné ale teď udělal na druhé straně Diagné. Jeho přihrávka skončila až u brankáře soupeře.
14'
Hosté ale pouze odevzdali soupeři míč. Tato rozehrávka byla hodně nepovedená.
13'
Dalšího faulu na polovině hřiště se dopustil Lees-Melou.
12'
V obraně dobře zareagoval Assou-Ekotto, který dlouhý míč směřující za obranu hlavou sklepl Kawašimovi.
11'
Seri vysvobodil soupeře, který si došel pro faul.
11'
Tentokrát už se k míči Balotelli dostal, ale Kawašima proti němu dobře vyběhl a střelu zneškodnil.
10'
Balotelli nyní dostal dobrou kolmici za obranu, jenže míč před ním na poslední chvíli odkopl Niakhaté.
9'
Niane proti dvěma bránícím hráčům neuspěl. U míče jsou tedy opět domácí.
9'
Další centr domácích byl hodně nepřesný. Míč končí v náruči Kawašimi.
8'
Pléa centroval míč do vápna, jenže na něj si nejvýše naskočil soupeřův obránce a odhlavičkoval jej do autu.
7'
Po sérii hlaviček hosté uklidňují hru a s kombinací se stahují na vlastní polovinu.
6'
Po chybě v rozehrávce se Méty dostaly do šance. Míč přistál na kopačcce na vápně číhajícímu Rouxovi, jenž zkoušel přeloboval brankáře, ale do kopu nedal dostatečnou razanci.
5'
Výbornou obrannou práci nyní odvedl Souquer, který sebral soupeři míč a následně pro svůj tým vybojoval aut.
5'
Maximin vyslal první střelu na bránu. S tou si ale Kawašima poradil.
4'
Allan Saint-Maximin si došel pro faul na útočné polovině. Proti pravidlům se provinil Rivierez.
3'
Protiútok se hostům nezdařil. Obranná čtveřice domácích nyní kombinuje na své polovině.
3'
Mario Balotelli se pustil do přesily tří hráčů, ale nepochodil. Ti jej v klidu obrali o míč.
2'
První hostující útok si obrana Nice pohlídala. Benítez bude rozehrávat od branky.
1'
Ovšem záhy o něj přicházejí nepřesnou přihrávkou Jalleta.
1'
Úvodní výkop měli domácí, kteří nyní drží míč na své polovině.
1'
Týmy už nastoupily na hrací plochu. Nyní probíhá předzápasový los.

OGC Nice: Benítez – Souquet, Marlon, Le Marchand, Jallet – Saint-Maximin, Tameze, Seri (C), Lees-Melou – Balotelli, Pléa.
Náhradníci: Cardinale – Burner, Koziello, N. Mendy, M. Sarr, Srarfi, Walter.

FC Méty: Kawašima – Balliu, Rivierez, Niakhaté, Assou-Ekotto – Diagné – Philipps, Cohade (C) – Dossevi, Roux, Niane.
Náhradníci: Didillon – Basin, Nguette, Rivière, Poblete, V. Thill, Wollscheid..
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu naposledy utkaly v lednu letošního roku a došlo na dělbu bodů. Utkání skončilo bezbrankovou remízou. Jak to dopadne dnes? To se nechme překvapit.
FC Méty

Hostující FC Méty jsou na tom ještě hůře. Jsou totiž na posledním místě, tedy dvacátí a na své konto si zatím připsali pouhé čtyři body. Hosté tak jsou na sestupové pozici a aby se vyhnuli sestupu do druhé ligy, budou muset pořádně zabrat. Zatím to ale dle výsledků nevypadá. Nicméně minimálně bod ze hřiště soupeře by byl velmi důležitý. Uvidíme tedy zajímavý souboj, který si nenechte ujít.
OGC Nice

Domácí OGC Nice jsou v tabulce na čtrnáctém místě se ziskem sedmnácti bodů. To je oproti loňské sezóně velký propad. Vždyť hráči Nice skončili na třetím místě. A nyní nejsou daleko od baráže o zachování v nejvyšší soutěži. Musí tak sbírat veledůležité body, aby se posunuli o něco výše. Dnes na svém stadionu se o to rozhodně pokusí a proti Métám budou mírným favoritem. Uvidíme, zda tuto roli naplní.
Hezký večer přeji všem příznivcům fotbalu. O tomto víkendu je na programu šestnácté kolo nejvyšší francouzské fotbalové ligy, a sice Ligue 1 a my v rámci toho budeme prostřednictvím tohoto online přenosu sledovat duel mezi týmy OGC Nice a FC Méty. Pojďme si oba celky přiblížit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.