Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Troyes - 29. listopadu 2017   21:00

Paris SG
73' Neymar  • 90' Cavani (Neymar)
2:0
(0:0)
Paris SG
Trapp – Meunier, Silva (C), Kimpembe, Kurzawa – Lo Celso (70. Rabiot), Verratti, Pastore (88. Nkunku) – Di María (69. Mbappé), Cavani, Neymar.
Aréola – Dani Alves, Berchiche, Draxler, Mbappé, Nkunku, Rabiot.
Brisard – Zitouni, Pages
Parc des Princes, Paříž
Troyes
Samassa – Deplagne, Giraudon, Hérelle, Ch. Traoré – Azamoum, Bellugou (79. Pelé), Khaoui (62. Nivet) – Grandsir, Niane (62. Suk Hjun-Čun), Darbion (C).
Zelazny – Confais, Cordoval, Nivet, Pelé, Suk Hjun-Čun, Vizcarrondo.

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera a u dalších onlajnů se těším na počtenou.
Jelikož Lyon prohrál doma s Lille a Monako v Nantes, náskok PSG na čele vzrostl už na deset bodů, na druhé místo se totiž posunula Marseille. Troyes se po dnešní prohře propadlo na 13. místo, stále je však v kontaktu s předními příčkami.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 14:14.
Duel je u konce a PSG nakonec poráží Troyes 2:0. Vítězství to však nebylo vůbec jednoduché, hosté dobře bránili a dlouho odolávali tlaku Pařížanů. Samassa v první půli chytil Cavanimu penaltu a ve druhém poločase domácí dlouho na šanci čekali. V 73. minutě se však k míči dostal Neymar a z nenápadné akce otevřel skóre, když pěknou ranou k tyči vsítil devátý gól v Ligue 1. Troyes mělo šanci na srovnání, ale Hjun-Čun hlavičkou zblízka připraveného Trappa nepřekonal. V závěru pojistil výhru PSG svým 17. gólem v sezóně Cavani, který dostal dobrý pas od Neymara a se štěstím prostřelil Samassu.
90+3'
90+3'
Mbappé dostal přihrávku do vápna a vybojoval rohový kop.
90+2'
Neymar opět předvedl své umění, zdánlivě lehce přešel přes Deplagneho a poté byl faulován.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Domácí potvrzují vítězství druhou brankou! Neymar dostal přihrávku na levou stranu, počkal si na dobíhající spoluhráče, našel přesně EDINSONA CAVANIHO, který tvrdou ranou prostřelil Samassu a připsal si 17. letošní branku! Hostující gólman si na míč nohou sáhl, ale vytěsnit ho mimo tři tyče nedokázal.
90'
Nkunku přihrál do strany Meunierovi, který mu vracel míč do pokutového území, Nkunku se s ním chtěl obtočit, ale v dobré pozici mu odskočil.
89'
Střídající Nkunku si s prvním dotykem neporozuměl a nepřihrál přesně Neymarovi.
88'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain F.C.: ze hřiště odchází Javier Pastore, přichází Christopher Nkunku.
87'
Azamoum čistě zastaven Pastorem, autové vhazování pro Troyes.
87'
Verratti našel na středu Cavaniho, který si ťukl míč před sebe do pokutového území, dobře zasáhl bránící Traoré.
86'
Neymar byl teď na poslední chvíli vyskluzován Hérellem. Brazilský útočník už si chytal míč na pravačku, hostující obránce zasáhl včas.
85'
Deplagne na poslední chvíli zasáhl proti Neymarovi, který přihrával před bránu nabíhajícímu Cavanimu. Rohový kop pro Pařížany.
84'
Deplagne poslal ostrým skluzem k zemi Verrattiho, míč pro PSG.
83'
Traoré našel přízemní přihrávkou ve vápně Hjun-Čuna, který dokázal v tísni zakončit patičkou, ale s nerazantní střelou neměl Trapp problém.
82'
Domácí vyrazili do přečíslení, Neymar to vzal na sebe a vypálil, obránci Troyes srazili jeho pokus na roh.
82'
Velká šance Troyes! Suk Hjun-Čun si naskakoval na centr z levé strany, z přední tyče hlavičkoval jen do připravené nohy brankáře Trappa!
81'
Pastore hledal ve vápně nabíhajícího Mbappého, který však hrál v ofsajdu.
80'
Nivet nadělal přihrávkou dozadu Samassovi hodně problémů, hostující brankář však stihl před Cavanim míč odkopnout.
79'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází François Bellugou, přichází Bryan Pelé.
79'
Hosté vybojovali autové vhazování na útočné polovině a snaží se ještě něco vymyslet.
78'
Neymar nepřihrál přesně, Deplagne vyrazil dopředu, ale byl stažený Pastorem.
78'
PSG kombinuje na útočné polovině, tohle domácím vyhovuje.
76'
Neymar faulovaný za půlící čárou Deplagnem, domácí mohou šetřit čas.
75'
Hosté se ještě snaží s výsledkem něco udělat, vyrážejí do brejků, ale budou to mít velice těžké. Naopak pro Pařížany se nabízí možnost proniknout do otevřenější obrany.
73'
Nenápadná akce PSG a domácí vedou! Po tvrdém souboji o míč si odražený balon vzal NEYMAR, navedl si ho ke střele a levačkou zamířil k protější tyči mimo dosah Samassa, přesně k tyči!
73'
Neymar ještě stihl míč na hrací ploše a vrátil ho před bránu, tam se hosté ubránili.
72'
Tlak PSG sílí, ale zatím domácí stále čekají na větší šanci ve druhé půli. Je to lehce marné obléhání brány dobře bránícího Troyes.
71'
Pastore se dostal až do vápna, místo střely však chtěl ještě přihrávat a o míč přišel.
70'
Po dobré akci Grandsira centroval do vápna Azamoum, míč nikým netečován prolétl vápnem.
70'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain F.C.: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Adrien Rabiot.
69'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain F.C.: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Kylian Mbappé.
68'
Aktivní Neymar táhl další akci PSG, dlouho vedl míč na střed a v pokutovém území upadl. Zdálo se, že byl podražené Giraudonem podražen, ale penalta se nepíská!
68'
Následný centr Neymara odhlavičkoval Giraudon.
67'
Se schovanou ránou měl Samassa potíže, ale díky tomu, že šla jen doprostřed, tak ji dokázal vyrazit.
67'
K míči se staví samozřejmě Neymar.
66'
Bellugou podkopl Neymara jen těsně před vápnem, zajímavý přímý kop pro PSG! Jen 25 metrů od brány.
66'
Hjun-Čun dlouho táhl míč po levé straně, nakonec odcentroval, ale před bránou nenašel nikoho v bílém.
65'
Domácí pokračují v kombinaci, ve druhé půli však čekají na pořádnou šanci. Čas se jim pomalu krátí.
64'
Meunier dostal dobře myšlený pas od Neymara do běhu, ale míč těsně nestihl na hrací ploše. Za tvořivost útočníka PSG však ocenil potleskem.
63'
Neymar hledal před bránou nabíhajícího Cavaniho, který na míč nedosáhl. Poté ještě „obejmul“ Hérella, který se ochotně poroučel k zemi.
63'
Hosté střídali přes minutu, což se samozřejmě domácím fanouškům nelíbilo, také to dali hlasitě najevo. Teď už však hra pokračuje a kombinují Pařížané.
62'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Adama Niane, přichází Suk Hjun-Čun.
62'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Saif-Eddine Khaoui, přichází Benjamin Nivet.
61'
Dvojí střídání hostů, ti nikam nepospíchají.
60'
Jednoduče rozehraná standardka, Silva jen přiťukl míč Lo Celsovi, který měl před sebou dálnici, nakonec vypálil těsně za hranicí vápna. Přízemní střela skončila jen uprostřed brány na připraveném Samassovi,
59'
Niane dorážel na Neymara a fauloval, poté zakopl míč a dostává žlutou kartu. Kombinace PSG je však teď trochu kostrbatá.
59'
Po centru Neymara si na přední tyč nabíhal Cavani, ale z úhlu míč nedokázal tečovat za Samassu. To však byla pěkně sehraná akce PSG.
58'
Neymar si zasekl míč a několik metrů za hranicí vápna vypálil, tečovaná střela skončila nad bránou, roh pro hosty.
58'
Grandsir se snažil přejít přes Kurzawu, ale ztratil stabilitu.
57'
Rychlá akce Troyes, na centr z levé straně si naskočil Grandsir, Trapp s lehkými problémy míč zkrotil. Napadal ho Niane, ale domácí brankář byl faulovaný.
56'
Tentokrát byl faulovaný bránící Deplagne Pastorem, dořpedu vyráží hosté.
55'
Neymar faulovaný, Cavani zastavil domácí výhodu a PSG rozehraje kousek za půlící čárou.
55'
Darbion nepřesně sklepl míč pro Traorého, hosté poté fauloval Lo Celsa.
54'
Faul Kimpembeho ve středu hřiště, Niane se rychle zvedá.
53'
Pastore pěkným dloubáčkem našel Kurzawu, který po nedobrém zpracování ještě stihl míč na hrací ploše. Z akce PSG však nebylo nic, dalšího centru se zmocnil skvělý Samassa.
53'
Di María dlouhým centrem hledal nabíhajícího Cavaniho, ale míč skončil jen v rukavicích připraveného Samassy.
52'
Dopředu vyrazil Pastore, chtěl vysunout Neymara, ale přihrávka na něj byla příliš rychlá a brazilský útočník nestihl míč na hrací ploše.
51'
Grandsirův centr na osamoceného Niana zachytil Kimpembe.
51'
Faulovaným byl Bellugou, ale je v pořádku a bude pokračovat.
50'
Na zemi zůstává po faulu domácích jeden z hráčů Troyes, PSG protestuje, začíná být vidět mírná frustrace Pařížanů.
50'
Po pěkné akci střílel z voleje Meunier, bránící Darbion jeho pumelici srazil.
49'
Pastore vybojoval míč, na hraně vápna našel Verrattiho, který se mu snažil vrátit míč. To se mu nepovedlo, tak chtěl vypálit, ale neprostřelil bílou bránící zeď.
49'
Domácí rozehráli opět nakrátko, ale k ohrožení branky Troyes se nedostali.
48'
Samassa odehrál pěkný centr Di Maríi raději na rohový kop.
48'
Lo Celso si přiťukl míč o Cavaniho, poté našel ve vápně Neymara, který nepřešel přes hostující obranu.
47'
Přihrávka na pravou stranu na Di Maríu byla příliš vysoká, hosté mají k dispozici autové vhazování.
46'
Rozehráli domácí a hned kombinují na útočné polovině. Troyes napadání rozhodně nepřehání.
46'
Hráči obou týmů se vrací zpět na hrací plochu.
Na Parc des Princes jsme zatím branku neviděli, Troyes drží s favorizem z Paříže bezbrankovou remízu. Hosté brání pozorně a nepouští PSG do mnoha šancí. Domácí si jich přesto vypracovali dostatek, zatím však selhávají v koncovce, zejména Di María nemíří z dobrých pozic přesně. Největší šanci však měl Cavani, který šel na penaltu po faulu Azamouma. Pokutový kop však nekopl dobře a Samassa hosty podržel. Troyes rovněž nebylo bez šancí, dokonce vsítilo branku, která však nebyla pro milimetrový ofsajd uznána.
45+1'
45'
Lo Celso nemířil z velké dálky přesně, o kousek přestřelil.
45'
Dopředu zamířili hosté, Darbion dostal přihrávku na levou stranu a z rohu pokutového území vypálil. Jeho pokus neměl gólové ambice.
44'
Neymar se přiřítil do vápna, ale místo přihrávky pokračoval sám a o míč přišel.
43'
Verratti nepřihrál přesně a DI María poté fauloval.
42'
Neymarův centr Samassa vyboxovavá.
41'
Neymarova akce překažená, je tu však roh pro PSG!
41'
Edinson Cavani při pokutovém kopu selhal! Špatně kopnutá penalta v ideální výšce pro brankáře, který vystihl stranu, navíc ani nebyla umístěná, Samassa chytá!
40'
Kopat bude Edinson Cavani.
39'
Penalta pro PSG! Po centru Meuniera Cavani upadl ve vápně, jelikož byl stažený za dres Azamoumem!
37'
Pastore přešel přes dva obránce, poté o míč přišel, odražený balon napálil Verratti, ale nemířil přesně.
37'
Veliký tlak PSG, domácí kombinují těsně před vápnem.
36'
Hosté rychlou akcí ohrozili branku Trappa, dokonce dostali míč do brány, ale už byl dávno předtím máván ofsajd. Opakované záběry však ukázaly, že akce po levé straně na Darbiona se rozhodně dala pustit a následná střela Grandsira mířící do brány mohla být uznána!
35'
Neymar teď předvedl pěknou parádičku při centru z pravé strany. Otázkou je, jestli je pro PSG vhodná situace na takové triky.
34'
Kurzawa čistě vyskluzován Deplagnem, ale domácí zůstávají u míče.
33'
Domácí rychle rozehráli na levou stranu na Neymara, který si nabíhal, ale Samassa výtečně zareagoval a byl u míče dříve.
33'
Po faulu hostů Nianeho na Verratiho následovala menší strkanice, vše se zatím obejde bez žluté karty.
32'
Další zajímavý brejk Troyes, Grandsir hledal před bránou nabíhající spoluhráče, ale ani Niane ani Darbion se k míči nedostali.
31'
Azamoum neodcentroval přes Kurzawu a poté fauloval.
31'
Znovu rychlý Grandsir, který hledal před bránou nabíhajícího Nianeho, který však na balon nedosáhl.
30'
Domácí vyrazili do rychlého brejku, ale do zakončení se nakonec nedostali.
30'
Další akce Grandsira byla už o mnoho nebezpečnější, několikrát si přešlápl a poté přes Kurzawu nebezpečně vypálil, Trapp dokázal jeho tvrdou ránu vyrazit na roh. Tak i hosté dokáží zaútočit!
29'
Grandsir si teď hodně věřil, snažil se obhodit Silvu, ten se nenechal.
29'
Neymar nasadil Bellugouovi housle, ale poté ztratit stabilitu a míč mu utekl.
28'
Meunier si navedl míč na pravačkou a vypálil, jeho přízemní pokus nemířil mimo tři tyče. Samassa navíc situaci jistil, zasahovat nemusel.
27'
Neymar se zbavil dvou obránců, ale hosté zvládli jeho individuální akci utnout včas.
26'
Azamoum vybojoval pro Troyes autové vhazování, ač dobře vracející se Neymar protestuje.
25'
Lo Celso zasáhl dobře v obraně, ale Cavani poté nepřihrál přesně.
25'
Dlouhý nákop Silvy dopředu nenašel nikoho z Pařížanů, jen rukavice brankáře Samassy.
24'
PSG pokračuje v trpělivé kombinaci na málo dotyků, ale příliš daleko od brány Troyes.
23'
K míči se znovu dostal Neymar, ale při zpracování hrál rukou.
23'
Neymar se snažil přejít přes protihráče, ale to se mu nepovedlo, poté co upadl po zákroku Khauoiho. Odražený míč napálil Cavani, ale obranu neprostřelil.
22'
Neymar vysokou přihrávkou hledal nabíhajícího Verratiho, který chtěl prodloužit hlavičkou na Cavaniho, ale nepřihrál přesně.
21'
Domácí kombinovali znovu blízko k pokutovému území, ale přihrávka Di Maríi do křídla nebyla přesná.
20'
Pěkná kombinace Cavani uvolnil patičkou Di Maríu, který si našel prostor ke střele, ale levačkou těsně minul vzdálenější tyč!
19'
Darbion našel skákavou přihrávkou ve vápně Niana, kterému však míč odskočil.
18'
PSG kombinuje na útočné polovině, ale obrana Troyes zatím drží pohromadě a jen těžko se v ní hledají skulinky.
17'
Veratti o míč v těžké situaci přišel, ale Hérrele ho jen odehrál do zámezí.
16'
Troyes se teď chvíli drží na míči a snaží se něco vymyslet, domácí lehce polevili při napadání.
15'
Deplagne nacentroval před bránu, odkud z těžké pozice zády k brance zakončoval Azamoum, ale neměl šanci zamířit přesně a razantně zároveň.
14'
První šance utkání. Veratti skvěle hledal nabíhajícího Di Maríu, u míče byl první Samassa, ale balon mi poté vypadl a zmocnil se ho Cavani. Ten se nesnažil z těžké pozice střílet, ještě hledal Di Maríu, ale Samassa se dobře vrátil a napravil své zaváhání.
13'
Ovšem hosté se o míč připravili nepřesnou přihrávkou.
13'
Troyes se však dokázalo z těžké situace dostat a Azamoum byl faulovaný.
12'
Hosté se snaží kombinovat, PSG vysoko napadá.
11'
Neymar byl faulovaný kousek před vápnem, domácí však rychle rozehráli, Pastore dloubáčkem našel nabíhajícího Cavaniho, ten však tvrdou ranou z voleje vysoko přestřelil.
11'
Další akci Di Maríi, který po přechodu přes obránce hledal před bránou Neymara, ten byl obsazený.
10'
Di María se na pravé straně nevypořádal s dvojicí protihráčů a obrana Troyes si na chvíli může odpočinout.
9'
Lo Celso dloubáčkem poslal dopředu Pastoreho, který ale na míč nedosáhl, tak hrál Neymar, jenž však byl v ofsajdovém postavení.
9'
Znovu rozehraný nakrátko, Pastore vypálil z úhlu, možná spíše přihrával před bránu, hosté odvrátili na další roh.
8'
Po rychlé kombinaci Pastoreho s Meunierem vybojovalo PSG rohový kop.
8'
Rychlý brejk z toho není, domácí to zkouší pomalou kombinací.
8'
PSG se ubránilo a míří dopředu.
7'
Hosté vzápětí vybojovali rohový kop.
7'
Rychlá akce Troyes po pravé straně, Darbion našel ve vápně Grandsira, který se snažil obtočit kolem Silvy a upadl, tady však nemůže být o penaltě řeč.
6'
PSG se snaží napadat vysoko, což činí hostům veliké problémy.
6'
Pastore se snažil najít na levé straně pronikajícího Neymara, přihrávka na něj však neprošla.
5'
První střela utkání. Domácí rozehráli roh nakrátko, dostali míč na hranici vápna k Di Maríovi, který se do něj opřel, ale jeho tvrdá rána mířila pouze doprostřed brány.
4'
Di Maríovi už se to povedlo, snažil se před bránou najít Neymara, ale včas zasáhl Hérelle, který odvrátil míč na roh.
4'
Meunier neprošel po pravé strany do vápna, ale Pařížané zůstávají u míče.
3'
Di Maríův centr vyboxoval Samassa, hosté poté odkopli míč daleko do bezpečí.
2'
Teď už se však píská. Traoré poslal k zemi Di Maríu, standardka pro domácí z pravé strany.
2'
Pastore upadl kousek před vápnem, ale rozhodčí Brisard zůstává v klidu.
1'
Rozehrávku mělo Troyes, ale hned o balon přišlo.
1'
Hosté budou hrát v bílých dresech, Pařížané v tmavě modrých.
Hráči obou celků jsou již nastoupeni na hrací ploše.
Favorit dnešního utkání je jasný, kurz na vítězství PSG je 1,03:1, na Troyes pak 54:1. Dokáží hosté ubránit hvězdné trio Neymar – Cavani – Di María, nebo si PSG zastřílí?

Paris Saint-Germain F.C.: Trapp – Meunier, Silva (C), Kimpembe, Kurzawa – Lo Celso, Verratti, Pastore – Di María, Cavani, Neymar.
Náhradníci: Aréola – Dani Alves, Berchiche, Draxler, Mbappé, Nkunku, Rabiot.

ESTAC Troyes: Samassa – Deplagne, Giraudon, Hérelle, Ch. Traoré – Azamoum, Bellugou, Khaoui – Grandsir, Niane, Darbion (C).
Náhradníci: Zelazny – Confais, Cordoval, Nivet, Pelé, Suk Hjun-Čun, Vizcarrondo.

Rozhodčí: Brisard – Zitouni, Pages.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu naposledy utkaly v březnu roku 2016 a tehdy hostující Paris Saint-Germain rozdrtil domácí Troyes vysoko 9:0. To v týmu ještě působil Zlatan Ibrahimovič, který v tomto duelu nasázel čtyři branky.
ESTAC Troyes

Hosté z ESTAC Troyes jsou jedenáctí, když si dosud připsali osmnáct bodů za pět výher, tři remízy a šest proher. Mají o propastných dvacet bodů méně než jejich dnešní soupeř z Paříže. Na hřiště velkého favorita ale jedou s cílem překvapit a sebrat domácímu celku minimálně bod. O tom, že to ale nebude vůbec nic jednoduchého není třeba psát. Každý zápas ale začíná od nuly a naděje na dobrý výsledek existuje. Uvidíme, jak si na hřišti PSG hosté povedou a zda se zrodí překvapení kola či si pařížský celek znovu připíše tříbodový zisk.
Paris Saint-Germain F.C.

Zatím suverénní domácí tým Paris Saint-Germain F.C. je na prvním místě prvoligové tabulky se ziskem osmatřiceti bodů a k obhajobě titulu tak mají skvěle vykročeno. Hráči PSG, kam v průběhu podzimu přestoupil hvězdný Neymar z Barcelony, dosud neokusili hořkost porážky. Na svém kontě mají dvanáct výher a dvě remízy. A skvěle si počínají také v Lize mistrů, kde už mají jistý postup do vyřazovacích bojů. Dnes přivítají Troyes, který se do Ligue 1 vrátil s roční pauzou, kdy hrál druhou francouzskou ligu. A v zápase budou rozhodně favoritem. Potvrdí v Parku princů tuto roli?
Hezký středeční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu vložené kolo francouzské Ligue 1, a sice patnácté a my v jeho rámci budeme sledovat duel mezi týmy Paris Saint-Germain F.C. a ESTAC Troyes. Pojďme si oba celky přiblížit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.