Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Toulouse : Paris SG - 10. února 2018   17:00

0:1
(0:0)
Paris SG
68' Neymar  (Di María)
Toulouse
Lafont – Amian, Diop (C), Yago, Sylla – Blin, Cahuzac, Imbula – Jean (74. Mubele), Sanogo (77. Delort), Gradel.
Goicoechea – Delort, Durmaz, Michelin, Moubandje, Mubele, Toivonen.
Buquet – Annonier, Debart
Stadium Municipal, Toulouse
Paris SG
Aréola – Dani Alves, Marquinhos (C), Kimpembe, Berchiche – Lo Celso, Diarra (61. Verratti), Rabiot (71. Pastore) – Di María (71. Draxler), Mbappé, Neymar.
Cibois – Draxler, Meunier, Nkunku, Pastore, Silva, Verratti.

Je dobojováno! Pařížský klub dnes zaslouženě vítězí, avšak pouze nejtěsnějším jednogólovým rozdílem. Každopádně těch šancí, které si o skórování říkaly, bylo mnohem víc. PSG dnes hned několikrát ztroskotalo na výborně chytajícím mladičkém gólmanovi Lafontovi a zejména Neymar pak orazítkoval pravou tyč i břevno. Toulouse navzdory velké dominanci soupeře mělo chuť hrát, nebezpečné bylo zejména při rychlých brejcích, ale úspěšně překonat Aréolu nedokázalo. Pařížané si dnešní výhrou zajistili na čele tabulky minimálně dvanáctibodový náskok, ovšem Toulouse vzhledem k prohře a zbylým zápasům tohoto kola může spadnout mezi sestupující týmy.
90+4'
90+3'
Mubeleho nákop do šestnáctky na Delorta nepropadl a i tentokrát míč jisté Aréola. Tohle už si hosté bezpečně pohlídají.
90+2'
Fialoví to nyní zkouší naplno v útoku, Blinův prudký centr však parádním skokem Aréola chytá.
90+1'
Hlavní sudí nastavuje tři minuty.
90'
Následný rohový kop pro hosty končí nepovedeným brejkem Toulouse, vyběhnuý Mubele byl dokonale odstaven od balónu Kimpembem, který byl posléze faulován.
89'
Draxler se dostal z levé strany do šestnáctky, ale z velkého úhlu pouze nastřelil Lafonta, který míč zblokoval do zámezí.
88'
Neymar z levého křídla nastartoval na dlouhý centr za obranu, u balónu byl však dříve vyběhnutý gólman Lafont.
87'
Hráči ve fialových dresech mají značné problémy se založením nějaké lepší útočné akce.
86'
Po autové rozehrávce a nepřesném nákopu hostí se míč dostává až k brankáři Lafontovi.
85'
Žlutí jsou momentálně zatlačeni na vlastní části hřiště.
83'
Rohový klub pro pařížský velkoklub. Neymar rozehrál tradiční krátkou přihrávkou, ale hosté se kvůli svým nepřesnostem sami dostali ze soupeřovy půlky hřiště.
82'
Na druhé straně se ocitá v ofsajdu pro změnu nedávno příchozí Andy Delort.
81'
Do konce utkání již zbývá méně než deset minut, Toulouse čas na vyrovnání bude velmi rychle utíkat.
80'
Neymar znovu v šanci! Brazilský ostrostřelec tentokrát pálil z hranice velkého vápna výše a smolně nastřeluje břevno!
79'
Mbappé si sbíhá na Draxlerovu přihrávku za obranu, ale vidí zdvižený praporek pomezního sudí, který značí ofsajd.
78'
Toulouse dvěma předchozími střídání posiluje a oživuje ofenzivní řady, ale zapomenout by nemělo také na defenzivu. Neymar nastřeluje tyč.
77'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Yaya Sanogo, přichází Andy Delort.
76'
Klub z hlavního města se pevně usazuje na domácí polovině, Pastore nakonec míč ztrácí.
75'
Faul na středu hrací plochy, hosté budou rozehrávat volný kop.
74'
Fialky se snaží hrát aktivně vpřed, jednogólové manko není nic nemožného na zvrácení, ale proti PSG to bude opravdu velmi těžké.
74'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Corentin Jean, přichází Firmin Ndombe Mubele.
73'
Nepříliš povedený centr do šestnáctky ještě hlavičkoval Max Gradel, ale pouze k brankáři Aréolovi.
72'
Přímý kop pro Toulouse FC.
71'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Adrien Rabiot, přichází Javier Pastore.
71'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Julian Draxler.
70'
Navíc PSG hraje stále velmi aktivně a nechce se uchýlit k defenzivní taktice. Lo Celso pálil z hranice vápna i kvůli podklouznutí nepřesně.
69'
Toulouse by zcela jistě rádo zareagovalo nějak na inkasovanou branku, ale hráči ve fialových dresech to nyní budou mít velmi těžké.
68'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Hosté se dostávají do zaslouženého vedení! Di María dlouhým přesným centrem našel NEYMARA, který parádně vymotal kličkami obránce Toulouse a posléze zakončil úspěšně mezi tři tyče.
66'
PSG nadále pokračuje v obléhání domácí poloviny hřiště.
64'
Neymar se nebezpečně prohnal z levé strany dovnitř šestnáctky, ale z velkého úhlu nastřelil pouze boční síť.
62'
Rabiot velmi dobře prošel středem hřiště a z hranice pokutového území vyslal do běhu Neymara, ten si však nepohlídal své ofsajdové postavení.
61'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Lassana Diarra, přichází Marco Verratti.
61'
Rozehrávka přímého kopu se protahuje. Neymar zakončil technicky svou pravačkou těsně vedle levého horního rohu.
59'
Toulouse se v posledních chvílích dostává více k balónu, nyní se však musí vypořádat s rychlým brejkem v podání Neymara. Yago drobným podražením přerušuje akci a vidí okamžitě žlutou kartu.
58'
Jean se uvolnil k průniku po levém křídle a z velkého úhlu vyslal zpětný centr před bránu. Bohužel pro domácí Jeanův centr nabral příliš velkou rychlost a výšku, a tak skončil pouze na kopačkách hostí.
57'
Toulouse z přímého kopu jen nacentrovalo do velkého vápna, kde se k finální hlavičce dostal zřejmě Blin. Jeho zakončení Aréolovi příliš problémů nenadělalo.
56'
Diarra zastavil nebezpečně se rozvíjející domácí protiútok pouze za cenu žluté karty.
54'
Velká smůla! Mbappé uvolnil Neymara do pokutového území, který dokázal šikovně propasírovat míč pod padajícím obráncem k pravé tyči, kde chybělo dobíhajícímu Di Maríovi jen kousek ke vstřelení prvního gólu.
52'
Prvotní rozehrávka hostům nevyšla, následný další centr a hlavičku ve vápně domácí defenziva s přehledem kryje.
51'
PSG bez jakýchkoliv potíží přemílá míč napříč celou šíří hřiště, Di María skvělou patičkou vybojoval rohový kop.
50'
Po Lafontově dlouhém výkopu načínají další akci hosté až hloubi vlastní půlky.
49'
V druhém poločase se zatím hraje bez nějakého většího rozruchu.
47'
Sanogo si nebezpečně zabíhal za defenzivní řadu, jenže se přitom ocitl v ofsajdové pasti.
46'
Úvodní dějství dnešního utkání končí po velmi dominantní hře hostujícího celku stále bezbrankovou remízou. Na obou stranách byly k vidění určité šance, byť počet a nebezpečnost jasně hovoří pro PSG. Pařížský klub má herně viditelně na vrch, avšak ne vždy si dokáže pohlídat soupeřovy pokusy o brejkové akce, které se naopak Toulouse daří. Hrdinou Toulouse je zatím hlavně gólman Lafont, který již dvakrát instinktivně zastavil míč na brankové čáře.
45+1'
45'
Toulouse potřebuje zastavit soupeře v nebezpečném náporu, odpovědnost bere na sebe Sanogo, který za podražení Neymara vidí žluté napomenutí.
45'
Di Maríův prudký kop do malého vápna dokázal Lafont vyboxovat. Následuje ještě kop od rohového praporku. Lafont se možná i dotkl ve vzduchu letícího balónu, ale domácí od inkasování gólu zachránilo horní břevno.
44'
Lo Celso po kontaktu se Syllou padá k zemi, bude z toho pro hosty další přímý kop.
43'
Neymar dostal na hranici šestnáctky přímo do nohy Mbappého patičku, následná střela se snesla nad horní tyčí do zámezí.
41'
No a ve „žlucení“ se bude pokračovat, Max Gradel se nechal v souboji o balón předběhnout Diarrou, kterému vystavil velmi okatý šlapák.
40'
Jean posléze přerušil pokračování útočné akce soupeře a vidí žlutou kartu.
39'
Tak tohle si o gól přímo říkalo! Neymar dostal od Mbappého narážečku přímo do nohy a na hranici malého vápna okamžitě usměrnil míč mezi tři tyče. Gólman Lafont předvedl výborný instinktivní zákrok nohou a stále drží pro Toulouse bezbrankový stav!
37'
Z protiakce naopak hosté vytváří značné nebezpečí v předbrankovém prostoru, domácí nadále odolávají.
36'
Fialky se pomalým přechodem dostávají na dostřel Aréolovy brány, samotného brankáře však ohrozit nedokázaly.
34'
Rohový kop pro Paris Saint-Germain FC. Neymarův centr na bližší tyč byl prodloužen domácími obránci mimo pokutové území, hráči ve žlutých dresech nakonec o míč přichází.
33'
Toulouse získalo míč, ale jakýkoliv přechod vpřed je díky agresivnímu napadání soupeře velmi obtížný. Jean se o to pokusil rychlým sprintem podél postranní čáry, ale neudržel míč v hracím poli.
32'
Tohle bylo hodně nepovedené. Neymar vyslal do vápna polovysoký nákop, který Cahuzac ihned odhlavičkoval za postranní čáru.
31'
Yago v důrazném souboji o míč zatahal mrštnějšího Neymara za dres, PSG má před sebou přímý kop z dobré pozice.
30'
A obdobná situace k vidění takřka ihned na opačné straně, centrující Di María pouze nechal vyniknout Lafonta.
29'
Gradelův nepřesný křižný centr končí pohodlně v Aréolově náruči.
28'
Lo Celso prohodil míč mezi dvěma obránci, avšak zřejmě bez jakéhokoliv kontaktu, a tak bude následovat pouze odkop od brány.
26'
I nadále se pokračuje na domácí půlce hřiště.
24'
Neymar táhne míč středem hřiště, PSG má na svědomí dominantní kombinaci, avšak ve velké distanci od brány.
23'
Žlutí jsou momentálně tak trochu zatlačeni na vlastní části hřiště, Toulouse pohotově napadá jakýkoliv přechod do ofenzivní fáze.
21'
Rozehrávka přímého kopu se domácím vůbec nepovedla, po Gradelově centru následoval okamžitě faul Sanoga.
20'
Toulouse se snad poprvé za dnešní zápas vážněji usazuje na půlce soupeře. Rabiot si nepohlídal zabíhajícího Blina a za stažení protihráče k zemi vidí žlutou kartu.
19'
Dani Alves nepřesným nákopem posílá míč až k brankáři Lafontovi, který nohami posouvá míč zpět do pole.
18'
Neymarova rozehrávka nakrátko úspěch neslaví, Pařížané jsou vytlačeni až na vlastní půli hřiště.
17'
Kylian Mbappé dokázal svým pohotovým průnikem mezi obránci vybojovat alespoň roh.
16'
Celek z hlavního města má momentálně téměř 75% držení míče!
14'
Dobrá šance! Gradel parádně na levém křídle obešel Daniho Alvese a nacentroval před bránu, kde hlavičkující Sanogo donutil Aréolu nadvakrát k nejistému zákroku!
13'
Hraje se velmi svižně ze strany na stranu.
11'
Domácí zkouší útočit pomocí rychlých nákopů vpřed, dlouhé balóny ale končí až u Aréoly.
10'
Rabiot na středu velmi dobře zakládá útočné akce, po jeho přihrávce Berchiche dobrou kolmicí našel na hranici šestnáctky Lo Celsa, který nalezl přízemní střelou Lafontovu náruč.
9'
Úvod utkání je v podání obou týmů velmi aktivní, Di María zkusil překvapit gólmana Lafonta, jenže zamířil pouze vedle brány.
8'
Také Toulouse nyní dokazuje, že nechce hrát pouze „druhé housle“, Gradelovo zakončení míří vysoko nad bránu.
6'
Fialky kontrují rychlým brejkem, při němž musel pohotově zakročit gólman Aréola. Čárový rozhodčí ale signalizuje ofsajd.
5'
Prvotní rohový kop příliš rozruchu ve vápně nenadělal, následná druhá rozehrávka už byla výrazně nebezpečnější. PSG rozehrálo nejprve nakrátko, po rychlé sérii přihrávek usměrnil z velkého vápna Neymar míč před bránu, kde Kimpembe smolně nastřelil brankáře!
4'
Neymar hledal vysokým centrem před bránu Di Maríu, u míče byl však první Gradel, jenž posílá balón na rohový kop.
3'
Hosté nastupují dnes ve venkovní žluté sadě dresů a hned od úvodního výkopu obléhají soupeřovu půlku.
2'
Jak už bylo dopředu avizováno, pařížský velkoklub dnes nenastupuje v té nejsilnější sestavě.
1'

Toulouse FC: Lafont – Amian, Diop (C), Yago, Sylla – Blin, Cahuzac, Imbula – Jean, Sanogo, Gradel.
Náhradníci: Goicoechea – Delort, Durmaz, Michelin, Moubandje, Mubele, Toivonen.

Paris Saint-Germain FC: Aréola – Dani Alves, Marquinhos (C), Kimpembe, Berchiche – Lo Celso, Diarra, Rabiot – Di María, Mbappé, Neymar.
Náhradníci: Cibois – Draxler, Meunier, Nkunku, Pastore, Silva, Verratti.

Rozhodčí: Buquet – Annonier, Debart.
Hezký sobotní podvečer! V 25.kole francouzské Ligue 1 se dnes podíváme na souboj dvou celků z opačných konců tabulky, konkrétně proti sobě nastoupí Toulouse FC a Paris Saint-Germain FC.

Toulouse má na svém kontě 26 bodů a průběžně se nachází na 15.místě, avšak pouhý bod od sestupových příček. Fialky v posledních dvou zápasech naplno bodovaly po jednogólových výhrách nad Nice a Troyes, jarní bilanci doplňují prohry s Montpellierem a Saint-Étienne a remíza proti Nantes. Nejlepším střelcem týmu je s 6 góly záložník z Pobřeží slonoviny Max Gradel.

Pařížský velkoklub pohodlně proplouvá letošním ligovým ročníkem a v pozici prvního týmu v tabulce si aktuálně drží náskok 10 bodů před druhou Marseille. PSG na jaře z pěti utkání hned čtyřikrát vyhrálo, podlehlo pouze Lyonu a nastřílelo dohromady úctyhodných 17 branek! Tým z hlavního města Francie má před sebou ve středu v rámci Ligy mistrů těžký oříšek v podobě španělského Realu Madrid, a tak je otázkou, jestli dnes nastoupí v plné síle. Nejproduktivnějšími hráči jsou s 21 góly Edinson Cavani a s 18 brankami Neymar.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.