Ligue 1 - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Troyes : Paris SG - 3. března 2018   17:00

0:2
(0:0)
Paris SG
47' Di María  (Draxler) • 77' Nkunku  (Dani Alves)
Troyes
Zelazny – Cordoval, Vizcarrondo, Hérelle, J. Obiang – Bellugou – Grandsir, Azamoum (C) (73. Nivet), Walter (82. Ben Saada), Pelé – Suk Hjun-Čun (56. Khaoui).
Samassa – Ben Saada, Confais, Giraudon, Khaoui, Mbeumo, Nivet.
Abed – Viala, Aube
Stade de l'Aube, Troyes
Paris SG
Aréola – Meunier, Silva (C), Kimpembe, Kurzawa – Lo Celso (79. Weah), Diarra, Rabiot (61. Motta) – Di María (57. Dani Alves), Draxler, Nkunku.
Trapp – Dani Alves, Berchiche, Motta, Callegari, Rimane, Weah.

Je dobojováno! Hostující PSG v roli favorita dokázalo ve druhé půli bleskurychle vstřelit vedoucí branku a následně pak úspěšně pokračovalo v ofenzivním obléhání soupeřovy brány, po druhém gólu ze 77.minuty už bylo definitivně hotovo. Další dobrý zápas ze strany vedoucího týmu ligy, ale pochválit lze i domácí Troyes, které minimálně pětačtyřicet minut velmi úspěšně vzdorovalo a hned několikrát domácí zachránil, gólman Zelazny, který předvedl, že je ve výborné formě. ESTAC se ve druhé půli moc k balónu nedostalo, avšak v poslední desetiminutovce utkání dokázalo i ono nebezpečně kousat. Po dnešním sehraném zápase má PSG na čele tabulky nadále náskok 14 bodů před druhým Monakem, Troyes zůstává na sestupové 18.pozici.
90+4'
90+4'
Následuje ještě rychlý centr Thiaga Motty, po němž Dani Alves uklízí míč mezi tři tyče, avšak z ofsajdu.
90+3'
Timothy Weah si při svém dnešním debutu skvěle naběhl za bránícího obránce a po levém křídle pelášil směrem na bránu. S míčem se dostal až do pokutového území, avšak tam nedokázal svým zakončením překonat vyběhnutého Zelaznyho.
90+1'
Hráči ESTAC nabírají na nebezpečnosti, po nástřelu do velkého vápna se míč nebezpečně odrazil před Grandsira, kterému však chybělo pár desítek centimetrů, aby balón zasáhl.
90'
Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.
89'
Srážka Pelého s Thiagem Silvou. Na hrací ploše jsou aktuálně ošetřující lékaři.
88'
Grandsir obdržel přenesený pas na levé křídlo, kde se zasekávačkou zbavil Meuniera a po otočce vystřelil z hranice šestnáctky. Jeho střela prolétla zhruba metr nad břevnem.
87'
Modří jsou momentálně usazeni na hostující polovině hřiště.
86'
Draxler na vlastní půlce ztratil míč po kontaktu s protihráčem, sudí však nezapískal faul a následně se Khaoui nebezpečně prohnal napříč středem hřiště.
85'
Kurzawův nepovedený vzdušný pas končí v ochozech Stade de l'Aube.
84'
Po nepovedeném rohovém kopu Troyes se dostávají do útoku zase hosté, ti se ale vystavují ofsajdové pasti.
83'
Ben Saada se dostal k odraženému míči a pohotově vypálil z dobrých třiceti metrů! Aréola střelu mířící pod břevno vyrazil bez větších potíží.
82'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Rémi Walter, přichází Chaouki Ben Saada.
81'
PSG se postupným přechodem přes půlící čáru přesouvá opět na půlku soupeře, ale tentokrát bez ohrožení brány.
79'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Timothy Weah.
79'
Sudí Abed následně míří k domácí střídačce, kde po menší diskuzi vykazuje kouče Garciu na tribunu!
78'
Gólman Erwin Zelazny se okamžitě po inkasované brance vydává na protest za hlavním sudím a vidí žlutou kartu.
77'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Hosté podruhé skórují v dnešním zápase! První centr Daniho Alvese obrana hostí ubránila, ale posléze se k míči dostal znovu a opětovným centrem nalezl za obranou CHRISTOPHERA NKUNKA, který po zpracování uklidil balón mezi tři tyče. Z opakovaných záběrů je vidět, že samotnému gólu předcházel ofsajd Nkunka!
76'
A další nákop PSG, tentokrát míč letí k brankáři Zelaznymu.
75'
Nepřesný nákop hostí, míč letí daleko za půlící čáru a končí mimo hrací plochu.
74'
Bellugou ostrým skluzem zasáhl z boku Daniho Alvese, sudí tento incident řeší pouze důraznou domluvou.
73'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Karim Azamoum, přichází Benjamin Nivet.
72'
Lo Celso rychlým sklepnutím míče uvolnil Meuniera do pokutového území, kde si však křídelní obránce PSG příliš předkopl míč, a ten následně zachytává brankář Zelazny.
70'
Diarra se prohnal po pravém křídle do pokutového území, kde křižnou přihrávkou na střed hřiště našel Draxlera. Ten pálil z prvního doteku takřka pod střechu tribuny.
69'
No ale to jisté neplatí na druhé straně, kde Dani Alves vyslal nepříjemnou kolmici do malého vápna a brankáři Zelaznymu míč vypadl směrem do brány. Celou situaci hasil pohotově odkopávají obránce Obiang.
68'
Přímý kop Troyes rozhodně vzbudil před Aréolou nějaký ten rozruch, ale k vážnějšímu ohrožení brány nedošlo.
67'
Před samotnou rozehrávkou ještě vidí žlutou kartu Lassana Diarra, jenž v jednom z předchozích soubojů vystavil svým tělem protihráči důraznou stopku.
66'
Grandsir u postranní čáry vybojoval v souboji s Meunierem přímý kop.
65'
A na druhé straně se dostává ke slovu Khaoui, ten vypálil z poměrně velké dálky hodně slabou střelu. Ačkoliv balón míří do zámezí, Aréola ve skoku míč chytá.
64'
Thiago Motta nedlouho po svém příchodu na hrací plochu vyzkoušel své střelecké štěstí, ale trefil pouze gólmanovu otevřenou náruč.
62'
Draxler se nádherně prokličkoval do pokutového území, kde až skoro nemožnou kolmicí našel Nkunka, který z prvního doteku nedokázal zamířit mezi tři tyče.
61'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Adrien Rabiot, přichází Thiago Motta.
60'
Modří se snad poprvé v druhém poločase dostávají do blízkosti Aréolovy brány, ovšem Grandsirův nepřesný pas prolétá skrze vápno až do zámezí.
59'
Hra v podání Troyes je doprovázena četným množstvím nepřesností, tato skutečnost velmi sráží domácí hráče.
57'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Dani Alves.
56'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Suk Hjun-Čun, přichází Saif-Eddine Khaoui.
55'
Azamoum se ve skluzu ostře natáhnul po Lo Celsovi, který šikovně stihl odehrát balón před samotným kontaktem, a tak vidí záložník ESTAC žlutou kartu.
53'
Lo Celso nebezpečně centroval do Zelaznyho předbrankového prostoru, kde hráči Troyes s vypětím všech sil ubránili svého soupeře před zakončením.
52'
Žlutí získali díky nepřesné přihrávce Cordovala míč na své kopačky a nyní rozsáhle kombinují po celém hřišti.
51'
Pařížané okamžitě napadají jakoukoliv aktivitu soupeře, ten je tak prakticky bez možnosti ohrožení Aréolovy brány.
50'
Rohový kop pro hostující tým. Prvotní centr vyšel takřka naprázdno, ale posléze se ještě dostal k hlavičce Kimpembe, jenž pouze prověřil náruč brankáře.
49'
Suk Hjun-Čun fauluje v oblasti středového kruhu, na svoje agresivní počínání by si vzhledem k obdržené žluté kartě měl dávat pozor.
48'
Troyes se nadechuje k rychlé reakci na inkasovanou branku, ovšem nedostává se ani na soupeřovu polovinu.
47'
Bleskurychlá vedoucí branka hostí! Hráčům Troyes se nepodařilo odkopnout míč z vlastní poloviny hřiště a po zásahu hostí se k míči dostal Draxler, který přihrávkou do běhu vyslal do šestnáctky ÁNGELA DI MARÍU, jenž velmi šikovně přeloboval padajícího Zelaznyho.
46'
Úvodní dějství končí navzdory velké převaze hostujícího celku bezbrankovou remízou 0:0. Oba týmy se zpočátku spíše opatrně oťukávaly, ale postupně si PSG dle očekávání převzalo dominantní roli na svá bedra a obléhalo polovinu Troyes. O tom svědčí i statistika držení míče, která se pro hosty vyšplhala až na 75%. K vidění je mnoho šancí zejména ze strany hostí, Troyes spoléhá spíše na rychlé protiútoky, které však občas vypadaly opravdu slibně. Velkou záchranou pro ESTAC je zatím gólman Zelazny, který výbornými zákroky přivádí hosty tak trochu k šílenství.
45+3'
45+3'
Tentokrát už hráči Troyes dokázali odkopnout míč ke středu hřiště, nic víc už se v prvním poločase nestane.
45+2'
Defenzivní záložník Bellugou odhlavičkoval míč z předbrankového prostoru pouze znovu do zámezí, rohový kop se bude opakovat.
45+1'
Rohový kop pro Paris Saint-Germain FC.
45'
Rozhodčí Abed nastaví dvě minuty navrch.
44'
Nebezpečná souhra mezi Kurzawou a Draxlerem nadělala domácím velké starosti, ovšem ty zažehnává zdvižený ofsajdový praporek čárového sudí.
42'
Di Maríovu nevýraznou střelu Zelazny rutinním zákrokem chytá.
41'
Do konce úvodního dějství zbývá už jen pět minut, PSG doslova kraluje statistice držení míče v poměru 74%:26%.
40'
Hosté z hlavního města jsou teď ještě více aktivní, po centru do předbrankového prostoru zakončil odražený míč Nkunku na oko efektivními „nůžkami“. Zelazny míč na brankové čáře zblokoval.
39'
Přetažený centr z rohového kopu našel na zadní tyči v malém vápně zřejmě Kimpembeho, který hlavičkoval míč pouze do blokujícího obránce.
38'
Lo Celso z hranice šestnáctky znovu pálil ostrými, gólman Zelazny se musel hodně natahovat, aby střelu k pravé tyči pokryl a vytěsnil míč na roh!
36'
Suk Hjun-Čun opět v osobním souboji s obráncem Kimpembem, za své podražení už ale tentokrát vidí útočník Troyes žlutou kartu.
35'
Pelé teď svým sprintem založil na levém křídle rychlý brejk, jenže jeho kolmice pouze naprázdno prolétla skrze velké vápno a zastavila se až o rohový praporek.
34'
Paris Saint-Germain FC nadále kolaboruje na domácí části hřiště a stále bezúspěšně.
32'
A střílí také Di María, jeho ránu z pravé strany Zelazny v pádu na zem chytá.
31'
Rabiot nejprve svým lobem našel ve vápně Nkunka, který ale okamžitě posunul balón zpět na levého záložníka. Následně se rozhodl Rabiot střílet, ale bránu vůbec netrefil.
29'
Kimpembe v hlavičkovém souboji se Sukem nejprve svého soupeře odhodil rukami na zem a následně přes Suka přepadl. Tohle by měl být spíše faul hostí, ale sudí nařizuje volný kop pro PSG.
28'
Meunierův centr z pravého křídla adresáta před bránou nenašel, avšak posléze se k míči dostal Kurzawa, jenž vysoce přestřelil.
27'
Hráči PSG okamžitě napadají jakoukoliv rozehrávku soupeře směrem vpřed, a tak je pro domácí velmi obtížné dostat se vůbec k půlící čáře.
26'
Lo Celso se snad poprvé v dnešním utkání ukázal u balónu a hned z toho byla hezká střela zpoza vápna, při níž měl Zelazny plné ruce práce!
25'
Troyes se nakrátko usazuje na hostující půlce, Aréolova brána však zůstává neohrožena.
24'
Přetažený nákop domácích. O míč sice ještě svedli hráči sprinterský souboj, ale nakonec vše končí výkopem od Aréolovy brány a pádem Azamouma na zem.
22'
Modrým se již dobrých pět minut nedaří opustit vlastní část hřiště.
20'
Míč mimo hrací plochu. Při samotném autovém vhazování panovaly určité neshody v tom, kdo vlastně bude po nepřehledné situaci vhazovat. Nakonec jsou to hráči ESTAC.
19'
Meunier přihrával uličkou do pokutového území, kde si pro balón dravě skočil gólman Zelazny, přes nějž ještě přepadává dobíhající Nkunku.
18'
Walter společně s Pelém založil rychlý protiútok středem hřiště, celá akce ztroskotala ještě dříve, než došlo k nějakému ohrožení brány.
17'
Rozehrávka standardní situace se poněkud protahuje. Di María nakonec zvolil rotující střelu přes obrannou zeď, jenže míč zamířil přímo doprostřed brány, kde stál připravený Zelazny.
15'
Rabiot byl při rychlém „ťukecu“ faulován a získal pro hostující tým přímý kop.
14'
Kimpembe je nyní hlavním strůjcem hry hostí, v tísni napadajícího Suka musel zvolit přihrávku až k vlastnímu brankáři.
13'
Pelé vyslal z pravého křídla skákavý nástřel na bránu, Aréola bezpečně chytá do náruče.
12'
Oba týmy se v úvodních minutách zatím spíše opatrně oťukávají.
11'
Královský velkoklub se teď ale musí bránit, Troyes jde do protiútoku. Grandsir vyvezl míč po pravém křídle a skvělým přenesením našel na opačné straně Pelého, ovšem jeho přihrávka ve vápně žádného ze spoluhráčů nenašla.
10'
Hra se pomalu přesouvá na domácí polovinu hřiště, Rabiotův průnik do vápna byl zablokován.
8'
Grandsir nebezpečně centroval do předbrankového prostoru na číhajícího Pelého. Ten se však díky pohotové hlavičce Meuniera k zakončení nedostal.
7'
Di María dostal na hranici šestnáctky nabito ke střele z prvního doteku, přízemní střelu však Zelazny kryje svými nohami.
6'
Hráči ve žlutých dresech zatím obklopují spíše oblast kolem středového kruhu.
5'
Troyes velmi dobře napadá soupeřovu kombinaci, Silva v blízkosti vlastní šestnáctky musel zakopnout míč za postranní lajnu.
4'
Karim Azamoum zkusil vypálit z hranice šestnáctky, avšak jen do Aréolovy náruče.
3'
Domácí dnes nastupují v tradičních modrých domácích dresech, kvůli tomu naopak hosté museli dnes navléct žlutou sadu dresů.
2'
Paříž se ihned po úvodním výkopu zmocňuje míče a prvním přechodem přeš půlku se ihned oťukává se svým soupeřem.
1'

ESTAC Troyes: Zelazny – Cordoval, Vizcarrondo, Hérelle, J. Obiang – Bellugou – Grandsir, Azamoum (C), Walter, Pelé – Suk Hjun-Čun.
Náhradníci: Samassa – Ben Saada, Confais, Giraudon, Khaoui, Mbeumo, Nivet.

Paris Saint-Germain FC: Aréola – Meunier, Silva (C), Kimpembe, Kurzawa – Lo Celso, Diarra, Rabiot – Di María, Draxler, Nkunku.
Náhradníci: Trapp – Dani Alves, Berchiche, Motta, Callegari, Rimane, Weah.

Rozhodčí: Abed – Viala, Aube.
Příjemný sobotní podvečer! Společně se dnes v rámci 28.kola francouzské Ligue 1 podíváme na utkání mezi domácím ESTAC Troyes a hostujícím Paris Saint-Germain FC.

Troyes se se ziskem 28 bodů nachází na průběžné 18.pozici a na jaře bude mít ještě hodně starostí v bojích o udržení. Domácí dokázali v posledních pěti kolech získat celkem čtyři body, když porazili 1:0 poslední Méty a bezbrankově remizovali s Dijonem. Nejlepším střelcem týmu je s 6 góly Adama Niane.

Pařížský velkoklub je se 71 body, s celkovým náskokem 11 bodů před druhým Monakem, na vedoucím místě celé soutěže. PSG naposledy prohrálo v lize 21.ledna proti Lyonu, od té doby ve všech zápasech bodovalo naplno. Královský klub se na konci února utkal hned dvakrát s třetí Marseille a jak v Ligue 1, tak i ve francouzském poháru PSG vyhrálo 3:0. Suverénně nejlepším střelcem mužstva je se 24 brankami Edinson Cavani.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.