Ligue 1 - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Lyon - 26. dubna 2019   20:45

Bordeaux
34' Briand (Otávio) • 38' de Préville (Briand)
2:3
(2:1)
Lyon
14' Depay  (Cornet) • 67' Cornet  (Fékir) • 85' M. Dembélé  (Fékir)
Bordeaux
Costil – Koundé, Pablo, Jovanović – Sabaly (69. Benrahou), Bašić, Otávio, Poundjé – Kamano (77. Palencia), de Préville (84. Youssouf), Briand.
Poussin – Adli, Benrahou, Karamoh, Palencia, Plašil, Youssouf.
Lyon
A. Lopes – Tete (80. F. Mendy), Marcelo, Denayer, Dubois – NDombèlé, Aouar, Cornet (69. B. Traoré), Fékir – Terrier (69. M. Dembélé), Depay.
Gorgelin – M. Dembélé, Pape Diop, F. Mendy, Morel, Tousart, B. Traoré.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Fauly: 15:11
Zápas skončil, Bordeaux doma prohrává s Lyonem v předehrávce 34. kola 2:3. Lyon byl většinu utkání lepším týmem, takže si vítězství zaslouží. Hosté se v prvním poločase dostali do vedení zásluhou Memphise Depaya . Pak ovšem přišla povedení pětiminutovka ze strany hostů, kteří skóre otočili, když se prosadil Jimmy Briand a krátce po něm Nicolas de Préville. Do druhého poločasu ale opět vstoupil lépe Lyon a dostával svého soupeře pod tlak a vyrovnat se povedlo po skvělé přihrávce Fékira Maxwelu Cornetovi. Zlomovým okamžikem bylo vyloučení domácího Vukašina Jovanovića pravděpodobně za neslušný výrok na adresu sudího. Následně tři body Lyonu vystřelil střídající Moussa Dembélé.
90+5'
90+5'
Anthony Lopes chytil dlouhý nákop Bordeaux do svého vápna, a to by mělo být pro dnešní zápas vše.
90+4'
Bertrand Traoré šel do míče skluzem hodně zostra a zboural Tomu Bašiće. I on dostává žlutou kartu.
90+3'
Sergi Palencia zezadu fauloval Traorého a také on si vysloužil žlutou kartu.
90+2'
Rohový kop mířil do hodně nebezpečného prostoru, hlavičkoval Zaydou Youssouf. Ale nenamířil míč na branku.
90+1'
Hosté si teď pořádně zavařili, zpětná přihrávka Marcela totiž končí rohovým kopem pro Bordeaux.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
89'
Fékir dlouho držel míč a hledal si palebnou pozici, nakonec však o balón přišel.
89'
S tvrdostí to při boji o míč přehnal útočník Lyonu Nabil Fékir a dostává žlutou kartu.
88'
Lyon v těchto chvílích už vůbec nikam nespěchá a pouze kombinuje v okolí středového kruhu.
87'
A teď už je to zase Lyon, který si předává míč na polovině soupeře.
86'
Bordeaux se pokusilo hned po rozehrávce zaútočit, ale branku Lyonu neohrozilo.
85'
Lyon právě vstřelil branku!
Znovu se prosazuje střídající MOUSSA DEMBÉLÉ a tentokrát už jeho branka platí a Lyon tak vede 3:2! Féir krásně přiťukl míč k Dembélému, a ten už svou tvrdou střelou propálil Costila. Asistence: Nabil Fékir:
84'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Zaydou Youssouf.
83'
Traoré tentokrát z pravé strany centroval, i když mohl i střílet. Bordeaux míč odvrátilo.
82'
Depay sice našel centrem od rohového praporku Marcela, ale jeho hlavička mířila jen přesně do rukou Costila.
81'
Z pravé strany centroval Léo Dubois, míč na rohový kop odvrátil Pablo.
80'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Kenny Tete, přichází Ferland Mendy.
80'
Bertrand Traoré si krásně míč zasekl a tím si vytvořil prostor ke střela. Jenže levačkou poté minul branku.
79'
Bordeaux je už zase kompletně zataženo na vlastní půlce a brání se nájezdům Lyonu.
78'
Žlutou kartu obdržel Léo Dubois za faul na Yassina Benrahoua.
77'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází François Kamano, přichází Sergi Palencia.
76'
Lyon se snažil něco vytěžit z drobných zmatků před brankou Bordeaux, ale domácí se nakonec ubránili.
75'
Akce Lyonu skončila nepřesností a od své branky bude rozehrávat Benoît Costil.
73'
Vukašin Jovanović dostává červenou kartu, zatím není vůbec jasné za co.
72'
Moussa Dembélé sice propálil Costila, ale jeho branka neplatí kvůli ofsajdu.
71'
Po faulu ve středu pole bude rozehrávat Bordeaux.
70'
Zápas tak začíná de facto od znovu a dá se očekávat, že Lyon se bude cpát dopředu, potřebuje tři body, aby udržel krok s Lille.
69'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Bertrand Traoré.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Moussa Dembélé.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Youssouf Sabaly, přichází Yassine Benrahou.
67'
Je vyrovnáno a Lyon se tak vrací do hry o vítězství i o konečné druhé místo v tabulce. Fekir dostal přihrávku na levou stranu, odkud našel parádní přihrávkou pod sebe MAXWELA CORNETA. Ten měl před sebou už jen prázdnou branku, kterou průstřelem mezi dvěma obránci Bordeaux trefil. Asistence: Nabil Fékir.
66'
Z levé strany přilétl nebezpečný centr před branku Bordeaux, ale žádný z hráčů Lyonu na něj nedosáhl.
64'
Benoît Costil zachytil slabou střelu Fékira z dálky.
63'
Na druhé straně zahrávalo přímý kop Bordeaux, ale technický pokus de Prévilleho byl nepřesný.
62'
A podle toho to také dopadlo, Bordeaux se v pohodě ubránilo.
61'
Lyon bude kopat standardní situaci, ale je to hodně daleko od branky Bordeaux.
60'
Nejprve se měl kopat rohový kop Lyonu, ale nakonec je z toho jen odkop od brány.
58'
Tentokrát z pravé strany centroval Tete, ale ten pro změnu a zadní tyči nenašel Depaye.
57'
Maxwel Cornet pronikl dopředu po pravé křídle a před brankou pak hledal Fékira. Ten se však k míči nedostal.
56'
Po špatné rozehrávce Dubouise se Bordeaux dostalo k míči ještě na útočné polovině, ale nic nedokázalo vymyslet, Lyon se včas vrátil.
55'
Teteho centr na propadl až na zadní tyč na Fékira, ale ten už s ním nic nebezpečného nevymyslel.
54'
Z pravé strany centroval před branku Lyonu Nicolas de Préville, ale jeho míč nikoho z hráčů Bordeaux nenašel.
53'
Jules Koundé loktem fauloval Depaye a dostává žlutou kartu.
52'
Z levé strany z poza pokutového území se rozhodl vystřelit Léo Dubois, ale branku Bordeaux netrefil.
50'
Bordeaux šlo opět do rychlého protiútoku, ale ten skočil přihrávkou na paty pro Kamana.
49'
A když to bylo možné, šli domácí do protiútoku, na jehož konci ovšem byla zablokovaná střela Bašiče.
48'
Bordeaux se ale zatím brání dobře, nepouští Lyon do žádné šance.
47'
Lyon je znovu na začátku poločasu aktivnější a má větší držení míče.
46'
Lyon si myslel, že bude vhazovat, ale míč nakonec musí přenechat na útočné polovině Bordeaux.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
První poločas je za námi a rozhodně jsme se nenudili, Bordeaux vede nad Lyonem doma 2:1.Úvodních třicet minut jasně patřil Lyonu, který ovládal hru, a také se po zásluze dostal do vedení, když se trefil Memphis Depay. Jenže domácí poté předvedli, jak dokáží být produktivní. Nejprve po standardní situaci vyrovnal Jimmy Briand a poté Bordeaux poslal do vedení po rychlé akci Nicolas de Préville.
45+2'
45+1'
Ani ten Lyonu vyrovnání nepřinesl, protože Cornet hlavičkující na zadní tyči byl v ofsajdu.
45+1'
Standardní situaci se hosté ubránili, ale ještě se bude kopat roh.
45'
Nastavovat se bude jedna minuta.
44'
A Nicolas de Préville následně předvedl skluz zezadu na nohy Teteho a po zásluze vidí žlutou kartu.
44'
Po centru Lyonu do šestnáctky se nakonec nikdo do zakončení nedostal, míč poté odkopl Nicolas de Préville.
43'
Pablo nedovoleně poslal na trávník Fékira a znovu se tak bude kopat proti brance Lyonu.
42'
Martin Terrier se stal obětí faulu, takže je to další standardní situace pro Lyon.
41'
Lyon se musel bránit rohovému kopu a zvládl to, i proto, že byl faulovaný Léo Dubois.
40'
Standardka branku Bordeaux vůbec neohrozila, míč skončil jen na horní síti branky.
39'
Lyon hned může odpovědět, bude zahrávat standardní situaci z pravé strany.
38'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Bordeaux otáčí skóre a jde do vedení 2:1! Míč získal ještě na své polovině NICOLAS DE PRÉVILLE a nakonec to byl právě on, kdo po narážečce s Briandem vstřelil míč do sítě. Asistence: Jimmy Briand.
37'
Lyon byl nastěhovaný na polovině suopeře, ale jeho kombinaci skvěle vystihl Nicolas de Préville.
36'
Bordeaux je po svém vyrovnání rázem při chuti, ale jeho další centr do vápna tentokrát branku Lyonu neohrozil.
34'
Z první velké šance Bordeaux je vyrovnáno! Centr ze standardní situace ještě hosté odvrátili, ale pak našel parádní přihrávkou Otavio JIMMYHO BRIANDA, který se obtočil kolem Denayera, který zakončil perfektně k tyči. Asistence: Henrique Otávio.
33'
Lyon se zatím velice dobře brání, ale nyní se bude muset popasovat se standardní situaci Bordeaux.
30'
Kenny Tete se dostal do velké šance, kdy pálil z pravé strany pokutového území. Koncovka mu ale nevyšla, znovu minul branku.
29'
Nicolas de Préville bude nakonec nejspíš v pořádku, už se zapojuje do hry.
28'
Na trávníku zůstává ležet Nicolas de Préville a má nějaké problémy s pravou nohou.
26'
Bordeaux znovu v postupu vpřed zradila nepřesnost, nákop na Poundjého byl nepřesný.
25'
Bordeaux bylo pod mírným tlakem, a tak se uchýlilo k zpětné přihrávce na brankáře Benoita Costila.
23'
Bordeaux se po delší době podívalo dopředu, ale centr z pravé strany na Brianda byl hodně nepřesný.
22'
Zpoza pokutového území se rozhodl vystřelit Maxwel Cornet, ale jeho pokus byl zablokovaný.
20'
Lyon znovu získal míč ještě na polovině Bordeaux a to se tak znovu musí bránit.
19'
Toma Bašić byl příliš pomalý a zezadu fauloval. Hrát tak budou hosté.
18'
Hosté jsou znovu na míči a sebevědomě kombinují na polovině soupeře.
17'
Bordeaux nijak neohrozilo branku Lyonu, ten se v pohodě ubránil.
16'
Domácí dostávají šanci na rychlou odpověď, budou rozehrávat standardní situaci z pravé strany.
14'
Další šanci už ovšem MEMPHIS DEPAY využívá a Lyon jde zasloužení do vedení 1:0. Z pravé strany výborně odcentroval Cornet a Depay už se před prázdnou brankou nemýlil. Asistence: Maxwel Cornet.
13'
Memphis Depay si dobře na zadní tyči naběhl na centr z pravé strany, ale ani on skóre neotevřel, protože netrefil hlavou branku.
12'
Ke střele z dálky se dostal Houssem Aouar, ale mířil jen doprostřed branky, takže Costil neměl problém zasáhnout.
11'
Benoît Costil stále zůstává bez zákroku, protože po rohovém kopu Lyonu střílel Jason Denayer vedle.
9'
Bordeaux se svým napadáním neuspělo a nyní už se zase musí bránit postupnému útoku Lyonu.
8'
Ani Lyon ovšem nehraje v žádném zběsilém tempu a nyní využívá v rozehrávce i brankáře Lopese.
7'
Lyon je zatím mnohem aktivnějším týmem a hlavně je častěji na míči než jeho soupeř.
5'
Po individuální akci Depaye se dostal k míči Fékir, ale nakonec se ke střele ve vápně Bordeaux nedostal.
4'
Ke střely z dálky se dostal Kenny Tete, ovšem těsně minul pravou tyč branky Bordeaux.
3'
Z levé strany prudce centroval Depay, ale jeho nabídka nenašla nabíhajícího Fékira.
2'
Lyon drží v těchto chvílí míč na svých kopačkách, ale zatím hodně daleko od branky Bordeaux.
1'
Zápas začal poměrně opatrně, první minuta se odehrála ve středu pole.
1'
Domácí Bordeaux bude hrát ve svých tradičních tmavomodrých dresech, hostující Lyon celý v bílém.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupení na hrací ploše a utkání už brzy začne.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Koundé, Pablo, Jovanović – Sabaly, Bašić, Otávio, Poundjé – Kamano, de Préville, Briand.
Náhradníci: Poussin – Adli, Benrahou, Karamoh, Palencia, Plašil, Youssouf.

Olympique Lyon: A. Lopes – Tete, Marcelo, Denayer, Dubois – NDombèlé, Aouar, Cornet, Fékir – Terrier, Depay.
Náhradníci: Gorgelin – M. Dembélé, Pape Diop, F. Mendy, Morel, Tousart, B. Traoré..
Vzájemná utkání

V prvním vzájemném duelu v právě probíhající sezóně se v Lyonu zrodila remíza 1:1. Oba celky si tak body rozdělily.
Olympique Lyon

Hosté z Olympique Lyon jsou totiž na třetí pozici v tabulce francouzské nejvyšší soutěže a stále se tak drží na pozicích pro pohárovou Evropu. Třetí místo jim zaručuje kvalifikaci o Ligu mistrů, čtvrté pak základní skupinu Evropské ligy. Ve hře ale mají ještě i skupinovou fázi Ligy mistrů, na druhé místo ztrácejí šest bodů. Na svém kontě mají devětapadesát bodů a dnes by rádi připsali další. Jejich cíl pro dnešní duel v Bordeaux je jasný, a sice odvézt si všechny tři body. Lyonu se v posledním odehraném kole dařilo, když porazil 2:1 Angers.
Girondins Bordeaux FC

Dnes domácí Girondins Bordeaux je v tabulce francouzské Ligue 1 na čtrnáctém místě s osmatřiceti body a s blížícím se závěrem probíhající sezóny nejsou sice ohroženi sestupovými či barážovými starostmi, ovšem na baráž mají náskok deseti bodů. Ve hře je ještě bodů patnáct, takže jistého nic nemají. Musí tak stále sbírat body, aby si svou pozici upevnili nebo ještě vystoupali o nějaký ten stupínek výše. Naposledy se jim nedařilo na hřišti Nimes, kde padli 1:2 z jejich pohledu. Dnes se pokusí na svém hřišti Lyon oloupit o bodový zisk, nebude to ale vůbec jednoduché.
Hezký páteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu úvodní zápas čtyřiatřicátého kola francouzské Ligue 1 a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Girondins Bordeaux FC a Olympique Lyon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.