Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Caen : Štrasburk - 17. února 2019   15:00

Caen
Caen
0:0
(0:0)
Caen
Samba – Guilbert, Djiku, Baysse, Armougom – Gradit (79. Diomandé), Oniangué (C), Chauí (71. Sankoh), Fajr – Ninga, Crivelli (74. Beauvue).
Zelazny – Tchokounté, Bammou, Mbengue, Beauvue, Diomandé, Sankoh.
Léonard – Hebrard, Aube
Stade Michel d'Ornano, Caen
Štrasburk
Sels – Lala, Caci, S. Mitrović (C), P. Martinez, Liénard – Sissoko, Corgnet (66. Mothiba), Prcić, Thomasson (75. Fofana) – Ajorque (85. Da Costa).
Kamara – Gonçalves, Ndour, Da Costa, Grandsir, Fofana, Mothiba.

Zápas s hodně špatnou úrovní branku nepřinesl. Oba týmy si vypracovaly jednu větší příležitost v prvním poločase. Ve druhém dějství byla hra plná chyb na obou stranách. Tenhle nepohledný zápas nudil prakticky celých 90 minut. Remíza naprosto zasloužená. Znamená to tak, že Caen je předposlední o pět bodů před posledním Guingapem. Štrasburk je na osmé pozici v ligové tabulce a má stejně jako bodů jako deváté Rennes, resp. desátý Nimes.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 5:7. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 6:13.
90+4'
90+3'
Dva centry v krátkém sledu, napodruhé si balón našel rukavice Selse.
90+3'
Následný roh z pravé strany odvracela obrana hostů zákrokem na první tyči.
90+2'
Lala nepadal Sankoha z pravé strany, domácí se krátce poté přesunuli na hostující polovinu a za podpory svých fanoušků následoval centr Guilberta zprava na přední tyči, kde zakončil Diamondé do levé ruky brankáře.
90+1'
Snadná práce rukama pro hostujícího brankáře na zadní tyči proti centru Armougoma z levé strany.
90+1'
Tři minuty se nastavují!
90'
Da Costovi byla povedená klička na levé straně úplně k čemu, následně jeho zakončení zablokoval jiný obránce.
90'
Na bližší tyči nepřipustili hosté žádné komplikace před Selsem.
90'
Poslední minuta normální hrací doby začíná domácím rohem zprava.
89'
Guilbertovi se nepovedl centr z pravé strany daleko vedle vzdálenější tyče, výkop pro Selse.
88'
Diamondé měl okolo sebe dva beky na pravé straně vápna a Sels se zakončením z úhlu nenechal překvapit, zasáhl rukavicemi.
88'
Lalův centr z pravé strany na dlouhou tyč odvrátil jeden ze dvou bránících hráčů na zadní tyči svojí hlavou.
87'
Fajr poslal standardní situaci k přední tyči do boční sítě a je docela dost naštvaný.
86'
Armougom podpořil útok po levé straně a i díky němu disponují domácí rohem.
86'
Domácí sevřeli hosty, ale ti přestáli centr z levé strany na zadní tyč, kde nastavil Sels náruč pro padající balón.
85'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Nuno Da Costa.
84'
Po tlaku na středu vápna dopadl balón o zem do rukavic Samby.
84'
Budeme svědky hostujícího rohu z pravé strany.
83'
Tvrdou střelu ze středu vyrazil Samba u své levé tyče a nikdo z protihráčů už poté nedorážel.
83'
Oniangué roztáhl hru na levou stranu, ale tam předskočil Lala před útočícího fotbalistu.
82'
Liénard si seběhl na levou stranu, ale jeho centr proskákal k druhé tyči na nohy bránících hráčů.
81'
Diamondé posunul balón na levé straně kolem tří obránců, ale poté pro balón skočil připravený Sels ve velkém vápně.
80'
Martinez to trošku schytal do nohy u středového kruhu, kulhal, ale pokračuje nadále, vůbec nebylo zapotřebí jakékoliv ošetření.
79'
Roh z pravé strany doletěl na hlavu Onianguého a poté minul tři tyče, od kterých bude rozehrávat Sels.
79'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Jonathan Gradit, přichází Ismaël Diomandé.
78'
Po velké domácí chybě v rozehrávce hned hosté přišli o balón na ose hřiště a musí se tak vracet na pomoc Selsovi.
77'
Po centru Liénarda z levé strany se balón od bránícího fotbalisty odrazil k Fofanovi a hosté tak natahují svou dlouhou kombinaci.
76'
Sels spolupracoval s Liénardem na levé straně, hosté si posléze nahrávali až Lala neprošel přes beka v pravé části hřiště.
75'
Sudí zapískal do píšťalky a přerušil hru, neboť viděl faul na Djikua na levé straně, domácí zvolili rozehru nakrátko.
75'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Youssouf Fofana.
74'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Enzo Crivelli, přichází Claudio Beauvue.
74'
Liénard přetáhl centr zleva vedle vzdálenější tyče, kde si nabíhal Mothiba a vykopávat tak bude Samba.
73'
Ninga postrčil protihráče na pravé straně a hranici vápna, ale o faul se podle signalizace hlavního rozhodčího nejednalo.
72'
Liénard s Prcičem přesunuli míč na pravou stranu, ale Lala zasáhl balón nečistě, takže Samba jen sledoval balón letící za domácí branku.
71'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Sajfaddín Chauí, přichází Baissama Sankoh.
71'
Po nahrávce Sissoka měl zajímavou šanci Liénard, ale jeho vlastní spoluhráč Ajorgue srazil balón z velkého vápna vedle bližší tyče.
70'
Djiku si dovolil kličku á la Zidane na polovině hřiště a běžel po levé straně, následnou střelu na přední tyči chytil Sels do rukavic.
69'
Sledovali jsme sérii rychlých a přesných domácích nahrávek až vše pokazil Chaouí na pravé straně.
68'
Kvůli faulu hostů v levé části domácí poloviny končí snaha Štrasburku nedovoleným útočným zákrokem.
67'
Mitrovič přistoupil ke Crivellimu a poslal balón z pravé strany do bezpečí.
66'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Benjamin Corgnet, přichází Lebogang Mothiba.
66'
Při souhře s dvěma spoluhráči napřáhl Corgnet k zakončení zleva vedle zadní tyče.
65'
Lala obešel na pravé straně prvního hráče, ale přes druhého fotbalistu neprocpal balón do velkého vápna.
64'
Jeden z domácích hráčů nahrál křížem na pravou stranu, ale od Guilberta skončil balón mimo hrací plochu.
63'
Crivelli otravoval obranu svým presinkem z levé strany, ale hosté jsou stále na balónu při přechodové fázi.
63'
Sissoko nebyl faulovaný na středu při své akci, hosté tomu nemohou uvěřit. Tak či onak – přání hostů hlavní arbitr nevyslyšel.
62'
Statistika držení míče – 48:52 (vyjádřeno v procentech).
61'
S nepatrným zpožděním odpískal hlavní rozhodčí faul Crivelliho na levé straně a někteří domácí fotbalisté vyjádřili svůj nesouhlas.
60'
Liénard se postavil při kombinaci na levou stranu, následně po křižném balónu se pustil Lala do prohraného souboje s obráncem.
59'
Ajourgue si nemyslí, že by po souboji s Bayssem měli vhazovat domácí, ale sudí má opačný názor.
58'
Sissoko vytlačili Djikua do zámezí a k vidění tak bude hostující roh z pravé strany na území domácích.
57'
Po centru z pravé strany zakončoval Diamondé hlavou na středu vápna nadvakrát vedle levé tyčky a poté sklonil svojí hlavu do dlaní.
57'
Narážečka Liénarda se s mužem ve stejném dresu na levé straně skončila neúspěchem a hosté se tak následně brání domácí souhře u středového kruhu.
56'
Domácí napadali hostující rozehrávku a vyžádali si zatím jen autové vhazování protivníka.
55'
Po faulu na Djikua na levé straně rozehráli domácí křížem do pravé části hrací plochy, kde byl pokrytý Crivelli a uvidíme tak aut Caen na polovině soupeře.
54'
Ve druhém dějství se hraje bez vyložené šance na obou stranách.
54'
Liénard si chtěl na levé straně narazit se spoluhráčem, jenže pro to neměla pochopení domácí vytažená obrana.
53'
Chabá křižná rozehrávka na levou stranu dává hostům autové vhazování z poloviny hrací plochy.
52'
Samba si zahrál nohama, následně si domácí obránci vyměňovali balón a vůbec nikam nepospíchali. Hosté byli celkem aktivní, co se týče presinku.
51'
Centr rozběhnutého Diamondého z pravé strany byl snadnou kořistí rukavic Selse na přední tyči.
50'
Onianugé se odpoutal na bližší tyči při rohu Fajra, ale netrefil balón nečistě a vykopává tak Sels svojí pravou nohou.
50'
Caci se na pravé straně vrhl skluzem pod nohy Diamondého a také na druhé straně se tak kope roh.
49'
Prcičova standardní situace z levé strany dopadla na vzdálenější tyči do rukavic brankáře.
48'
Hosté využili nejprve svou levou stranu, vzápětí přihrál Prcič křžíem na pravé křídlo až následný centr poslal Gradit na roh.
48'
Martinez vyhrál jeden na jednoho z levé strany díky povedenému skluzu, ale vhazovat bude Guilbert.
47'
Ajorgue odcentroval zleva do pravé části vápna a proti následnému křižnému zakončení skočil Samba a skryl balón do koše.
46'
Caci přerušil útok vypíchnutím balónu z pravé strany, domácí vhazují u vápna protivníka.
46'
První poločas skončil bezbrankovou remízou. Moc zajímavého toho nenabídl. V úvodu zápasu byli lepší spíše domácí. Ti si také vypracovali asi největší šanci úvodního dějství, když Chauí běžel po pravé straně sám na Selse, ale trefil jej do nohy. Na druhé straně byla k vidění zajímavá střela Thomassona do levé ruky Samby. Ale jinak tohle utkání nemá moc dobrou úroveň. Remíza 0:0 odpovídá tomu, co se dělo na hrací ploše. Obě mužstva se hledají.
45+2'
45+2'
Od Diamondého z levé strany zamířil balón do zámezí, aut pro Lalu na půli.
45+2'
To vše v době, kdy běží dvouminutové nastavení.
45+1'
Podstatné je také, že sudí nezapískal po zákroku Prciče na polovině hřiště, kdy na trávníku ležel zřejmě Guilbert. Ten už je však v pořádku.
45'
Po faulu na Chauího na pravé straně bude hrát Martinez (Štrasburk) pod hrozbou vyloučení.
45'
Fanoušci už pískali na Sambu, který dlouho otálel s rozehrávkou z vlastního velkého vápna.
44'
Po centru Laly na zadní tyč postřehl hlavní rozhodčí útočný faul rukama v podání Sissoka.
44'
Samba našel ve složité pozici Fajra na levé straně, ten ztratil balón a ihned poté držel svého protihráče.
43'
Na druhé straně došlo na faul na Thomassona, a tak už to vypadá, že první poločas skončí bezbrankovou remízou.
42'
Faulem Sissoka na levé straně na Baysseho končí útok hostů, k míči nyní jde rozehrávající Samba.
41'
Corgnet si pomohl útočným faulem na pravé straně na Djikua a součástí domácí rozehry je tak následně Baysse.
40'
Hostující obrana nepustila Crivelliho k balónu a Sels má tak dost času na to, aby si rozmyslel, kam pošle balón při své rozehrávce.
39'
Diamondé byl zablokovaný na pravé straně, domácí vhazovali a poté ztratili balón na středu dvacet metrů od hostující branky.
38'
Crivelli se na levé straně natlačil před Sissoka (Štrasburk) a ten poté nemohl uvěřit, že za svůj faul viděl žlutou kartu.
37'
Domácí si přihrávali na polovině hřiště a byli dost pasivní, někteří fanoušci Caen už začali vlivem své nespokojenosti pískat na fotbalisty v tmavém.
36'
Diamondé byl na levé straně až moc blízko u bránícího fotbalisty a ten následně zamezil k cestě balónu na branku Selse.
35'
Mitrovič máchá rukama, ale je pískaný faul na Crivelliho. Hlavní rozhodčí si k sobě ještě přivolal hostujícího kapitána.
35'
Hosté obléhali domácí vápno, Lala poté sklepl míč zprava do šestnáctky, ale Caen se bez problémů ubránilo.
34'
Fajr vypíchl balón Lalovi z levé strany a ještě jej šikovně otřel o kopačku svého protihráče, tím pádem můžou útočit domácí fotbalisté.
33'
Hosté postupují po pravé straně k domácí brance, nyní vhazuje Lala.
32'
Lala se dožadoval faulu na vlastní osobu na pravé straně, balón následně doputoval až za domácí branku a pískat se nebude proti Caen. Je z toho pouze rohový kop.
31'
Guilbert odkopl míč na pravou stranu a to byl začátek konce pro jakýkoliv domácí přesun do hostujícího vápna.
30'
Lala vyskočil na pravé straně a udržel míč na hřišti, za pískotu některých domácích fanoušků poté drží hosté balón na vlastní polovině.
29'
Armougom se otočil kolem Sissoka a ještě k tomu jej přinutil k nedovolenému zákroku na levé straně zhruba na polovině hrací plochy.
27'
Je to Mitrovič. Hostující kapitán je docela otřesený. Je to důsledek souboje s Onianguém v šestnáctce, ale vypadá to, že se muž s páskou na levé ruce vrátí na hrací plochu.
26'
Dva hráči domácích byli na středu vápna, ale nikdo nezakončil. Místo toho leží ve svém vápně někdo z hostů.
26'
Crivelli vytěžil ze souboje jeden na jednoho na pravé straně rohový kop, ten rozehraje Fajr.
25'
Chauí měl docela dobrou rychlost na pravé straně, ale proti střele levačkou byl připravený bránící hráč, který tak pomohl Selsovi.
24'
Prcič si na levé straně pohrál s Onianguém a při zajímavé střele přestřelil branku.
24'
Tak to nebyla vůbec špatná střela Thomassona z osy hřiště, když si navedl míč na pravou nohu, dal mu faleš a u pravé tyče trefil levou ruku Samby.
23'
Armougom rozehrál po levé straně pouze do autu v době, kdy hledal Diamondého, vhazovat by měl Lala.
22'
Hosté rozhýbali domácí obranu, ale po zablokované střele z levé strany se balón odrazil na nohu Ningy.
21'
Domácí rozehra nebyla vůbec ideální a v možnostech levého obránce nebylo, aby zastihl křižnou přihrávku na hrací ploše. Tak trošku míč zadarmo pro hostující celek.
21'
Samba zakřičel na Baysseho a poté padl s míčem na ose malého vápna na trávník.
20'
Roh zprava pro hosty.
19'
Hosté kombinovali na vlastní polovině, nikam moc nespěchali. Až Lala přihrál Sissokovi a ten posléze našel jen nohu zřejmě Bammoua.
18'
Lala vyřadil ze hry Diamondého, ale centroval z postu pravého beka do rukavic Samby, pro kterého to byl rutinní zákrok rukama.
17'
První větší šance zápasu! A nutno podotknout, že domácí jsou zatím lepší! Chauí se rozběhl na pravé straně a převzal křižnou nahrávku, byl víceméně sám před Selsem, ale ten zasáhl nohou.
16'
Sels kontroval dlouhý a nepřesný centr z levé strany v podání Armougoma, navíc neměl okolo sebe nikoho z domácích fotbalistů.
15'
Domácí centrovali z pravé strany, Diamondé si seběhl na střed, ale byl ve složité pozici a balón nezpracoval, sudí následně povolil aut Lalovi.
15'
Gulibert si obhodil protihráče na pravé straně, ale balón skončil v zámezí, aut na vlastní polovině bude záležitostí pro Martineze.
14'
Zajímavý nástřel na bližší tyč, ale Mitrovič z výskoku poslal balón nad břevno, takže následovat bude rozehrávka Samby.
13'
V závěru kombinace nedosáhl Corgnet na balón v pravé polovině vápna, ale sudí ukazuje, že se bude kopat roh.
13'
Další centr Laly zprava končí uprostřed vápna v náruči Samby.
12'
Centr Laly z pravé strany odvrátil vyskakující hráč na přední tyči ve velkém vápně hlavou mimo šestnáctku.
11'
Guilbert dostal jesle z pozice pravého beka od Ajorgueho, ale následně přistál balón u kopačky bránícího fotbalisty.
11'
Balón se odrazil na střed a přízemní pokus Prciče přes Oninaguého minul pravou tyčku.
10'
Obranný zákrok Mitroviče na pravé straně byl hraniční, ale sudí nechal hru pokračovat. Oniangué ještě během hry debatoval s hlavním arbitrem, ale ten své rozhodnutí nezměnil.
9'
Diváci zatleskali křižnému pasu rozběhnutého Diamondého z pravé strany vedle dlouhé tyčky.
8'
Ajorgue si naskočil na delší tyči na centr z pravé strany a hlavičkoval vedle branky, rozehraje tak Samba svojí kopačkou.
8'
Zatím bez zakončení na branku a jsou to spíše domácí, kdo je více na balonu.
7'
Domácí ukončili svojí souhru centrem zprava na vzdálenější tyč, kde byl Diamondému odmávaný ofsajd.
6'
Domácí ztratili míč, Diamondé následně neúspěšně presoval zleva proti Lalovi, ten bude vhazovat poblíž svého vápna.
5'
Gradit se rozběhl, ale na pravé straně měl proti sobě dva bránící fotbalisty, následuje tak domácí aut na hostující polovině.
4'
Po nepřesném nákopu na levou stranu se domácí vydali do protiútoku, Gulibert se zbavil protihráče, ale zprava odcentroval na hlavu soupeře ve vápně.
3'
Po autu z levé strany hrál Crivelli rukou a hosté tak rozehráli u svého vápna.
3'
Ninga je na nohou, míří mimo hřiště, ale brzy se vrátí do boje.
2'
Ninga si ublížil při presink na levé straně, leží na hrací ploše, na nohy se mu nechce. Bude tak ošetřovaný.
1'
Crivelli hned debatuje, ale nic to nemění na tom, že hosté můžou rozehrát nakrátko z levé strany.
1'

SM Caen: Samba – Guilbert, Djiku, Baysse, Armougom – Gradit, Oniangué (C), Chauí, Fajr – Ninga, Crivelli.
Náhradníci: Zelazny – Tchokounté, Bammou, Mbengue, Beauvue, Diomandé, Sankoh.

RC Štrasburk Alsace: Sels – Lala, Caci, S. Mitrović (C), P. Martinez, Liénard – Sissoko, Corgnet, Prcić, Thomasson – Ajorque.
Náhradníci: Kamara – Gonçalves, Ndour, Da Costa, Grandsir, Fofana, Mothiba.

Rozhodčí: Léonard – Hebrard, Aube.
SM Caen
Je prakticky jisté, že fotbalisté Caen budou v letošní sezoně bojovat o holý ligový život. V aktuálním vydání tabulky francouzské Ligue 1 jsou na předposlední pozici, když nasbírali pouhých osmnáct bodů ve svých čtyřiadvaceti zápasech. V uplymulých čtyřech duelech pokaždé prohráli. Ba dokonce postupně proti Marseille, Montpellier, Amiens a Nantes se neprosadili. Platí tak, že v letošní sezoně je ve francouzské lize horší pouze poslední Guingamp. Ten už má své utkání 25. kola za sebou. V pátek podlehl venku Lyonu poměrem 1:2.
RC Štrasburk Alsace
Štrasburk je podle mínění sázkových kanceláří mírným favoritem dnešního střetnutí. V tabulce nejvyšší francouzské fotbalové soutěže jej momentálně najdeme na desáté pozici se ziskem pětatřiceti bodů. V posledních dvou duelech prohrál poměrem 1:2. Nejprve před vlastními fanoušky s Angers, poté na půdě v současné době pátého Saint Etienne. Poslední výhra hostů se datuje k 26. lednu, kdy doma porazili Bordeaux vítěznou trefou Laly ze třetí nastavené minuty druhého poločasu. Nejlepším střelcem Štrasburku v letošní sezoně je však někdo úplně jiný, a sice Jihoafričan Mothiba autor osmi přesných zásahů v tomto ligovém ročníku.