Ligue 1 - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Amiens - 18. ledna 2019   20:45

Lille
45+2' Leao  • 85' Xeka (Pied)
2:1
(1:1)
Amiens
5' Otero  (Timite)
Lille
Maignan – Y. Koné, Fonte, Soumaoro, Pied – Mendes, Maia (73. Xeka) – Bamba (67. Araújo), Ikoné, Pépé – Leao (89. Soumaré).
Jakubech – Xeka, Araújo, Edgar Ié, Gabriel, Rémy, Soumaré.
Delajod – Annonier, Jeanne
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Amiens
Gurtner – Lefort, Dibassy, P-D. Gouano, Krafth – Blin, Monconduit, Gnahoré (89. Kurzawa), Timite (73. Bodmer) – Otero, Mendoza.
Dreyer – Bodmer, El Hajjam, Kurzawa, Segarel, Sy, G. Traoré.

Pro dnešek je to již vše, já se s Vámi rozloučím a přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 10:0. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 5:15.
Je konec. Lille to dnes mělo hodně těžké, asi více než se předpokládalo. Amiens moc nepouštěli domácí do šancí, ale sami po vstřelené brance v 4. minutě skoro nic nemělo a hrálo prostě na remízu. Domácí se prosadili v 85. minutě hlavičkou Xeka a můžou slavit tři body.
90+4'
90+4'
Po rozehrání je míč u praporku a domácí ušetřili mnoho času. Hosté již nestihnout asi ani rozehrát od branky...
90+3'
Krafth míč dostal skoro k pokutovému území. Poté ale následuje faul hostů a je z toho další žlutá! Lefort ji viděl od hlavního rozhodčího.
90+2'
Mendoza z Amiens fauloval a vidí žlutou kartu.
90+1'
Roh rozehrál Kurzawa, ale nenašel nikoho v modrém. Na půlce faulovali domácí a musí se zase bránit.
90+1'
Nastavují se 4 minuty.
90'
Hosté jsou u míče ještě se snaží něco vymyslet, zkusili to centrem a získali rohový kop.
89'
Střídání v týmu Lille OSC: odešel Leao a místo něj nastupuje Soumaré.
Střídání v týmu Amiens SC : odešel Gnahoré a místo něj nastupuje Kurzawa R.
87'
Domácí fanoušci jsou při chuti, jejich celek se nakonec prosadil a vypadá to nadějně, že vybojují domácí tři body.
85'
Lille právě vstřelilo branku!
Lille se dokázalo prosadit a dává velice důležitý gól! Parádně načasovaný centr od Pieda na střed vápna směřoval na XEKA, ten se opřel do míče hlavou a trefil se na přední tyč.
84'
Amiens zatím tohle vyhovuje, zápas nemá moc tempo a Lille se dostane do možnosti jednom jednou za čas, i když míč drží převážně na své straně.
83'
Druhý celek ligy se zatím nedokáže prosadit, v týdnu ztratili body Lyon, teď to vypadá, že i Lille nevyhraje. Ale ještě uvidíme.
82'
Mendosa se pokusil rozhýbat beka hostů a centrovat před branku, jeho pokus byl ztečován a hosté se tedy ubránili.
81'
Dibassy se dopustil faulu před šestnáctkou hostů a k míči se postavil kdo jiná než Pépé, jeho pokus skončil ale nad brankou.
80'
Bacha na to, centr před branku od hostů si málem srazil do vlastní sítě Fonte, ale nakonec to nebylo tak nebezpečné.
79'
Jde vidět, že Lille dneska vyhrát prostě chce. Ovšem soupeř celkem dobře brání a přeci jen vytvořit si víc šancí, je celkem těžké pro domácí.
77'
Centr Pépého si našel Gurtner, pak poslal míč na střed hřiště. Jeho spoluhráči o něj ale přišli.
76'
Lille mohlo jít do vedení! Centr do pokutového území našel naskakující Rafael Leao, jeho hlavičku parádně vychytal brankář hostů a drží bodové naděje.
75'
Střelu zkusil před vápnem Leao, jeho zapadající střela skončila jenom nad brankou.
75'
Amiens míč ztratilo a Lille již zase kombinuje po pravé straně.
73'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Timite, nastupuje Bodmer.
73'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odešel Maia, místo něj nastupuje Xeka.
72'
Mendesova rozehrávka našla sice jeho spoluhráče, tomu pokus nevyšel a míč se od něj odrazil do zázemí.
71'
Po delší době se dostal do náběhu Pépé, nahrávka na něj byla sražena a bude z toho rohový kop.
70'
Poslední minuty najednou vzrušení nepřinesly, přitom předtím to vypadalo, že zápas nabral tempo.
69'
Teď to ale nevyšlo a míč skončil v náručí gólmana na druhé straně. Amiens vhazuje, ale o míč pak přišlo.
68'
Balón je u brankáře Lille, ten ho dostal na obránce a ti postupně zakládají útok.
67'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odešel Bamba, nastupuje místo něj Araújo.
66'
Lille je na míči a kombinuje zatím v prostoru kolem vápna. Nyní vyslal Mendes centr za obranu, ta ale situaci zvládla a míč odkopla.
65'
Po faulu Amiens letěl centr do vápna, ale brankář Gurtner vyběhl a ve výskoku sebral míč.
64'
Brankář Amiens Gurtner vidí žlutou kartu, když zdržoval při rozehrání.
63'
Střelu z první vyslal Rafael Leao, na poslední chvílí jeden z hostů skluzem padl do rány a zblokoval pokus na branku.
62'
Mendoza posílal míč obloučkem do vápna na jeho spoluhráče. Míč se k němu nedostal a Lille hraje s míčem už na polovině hostů.
61'
Brankář rozehrál z místa určení. Jenže hosté se zase museli bránit, Pépé byl na poslední chvíli ubráněn.
60'
Faul u lajny v podání domácích znamená, že u míče budou hosté. Uvidíme, na jak dlouho to bude.
59'
S míčem vepředu jsou zase domácí a Pépé centroval do prostoru před brankou, obrana vše ubránila a poslal míč do bezpečí.
58'
Piedův centr do vápna byl odvrácen a hosté jsou s míčem ve středu hřiště.
57'
Amiens se nyní jen brání a k míči se nemlže vůbec dostat. Lille zatím ale čeká na větší možnost.
56'
Domácí jsou lepším celkem zatím a vytváří si další možnosti. Amiens to má již těžší na bránění než v první půli.
55'
Pépé ukázal, že si s míčem rozumí a po kličce obešel hráče, pak střílel z pravé strany, rána byla nakonec sražena do bezpečí.
54'
Otero málem postupoval sám na branku. Píská se však ofsajd a opravdu to tak bylo. Lille vyráží do brejku.
53'
Bamba se krásně uvolnil pomocí Traoreho, Lille však o míč ráze přišlo.
52'
Pépé nahrával míč dopředu na svého spoluhráče, nahrávka neprošla a hosté si mohli oddechnout.
51'
U míče jsou modří a hledají ideální pozici na centr, tu však prováhali, po autu jsou ale zase na míči hosté.
50'
Skutečně následoval prudký centr do šestnáctky, ale Amiens zapracovala dozadu na jedničku.
49'
tohle byl jasný faul v podání Kraftha. Z levé strany bude následovat asi centr do vápna po rozehrání přímého volného kopu.
48'
Druhý pokus stejného hráče najít někoho ze spoluhráčů byl lepší, Lefortovi míč ale utekl do zázemí.
47'
Amiens získalo rohový kop. Rozehrál ho Mandoza, míč byl odvrácen opět na roh.
46'
Hned v úvodu poločasu velká šance pro Lille, míč se odrazil do vápna k Bambovi, ale ten jenom minul branku! Velká škoda pro domácí.
46'
Hráči nastupují již na hrací plochu a za okamžik začne druhá půle.
První půle skončila remízou, skvěle začali hosté a vedli již v 5. minutě. Lille mohlo srovnat z penalty, ale Pépé jen minul branku. Takže vyrovnání přišlo až v poslední minutě nastavení z kopačky Leaoa.

Držení míče – 62% : 38%
Střely celkem – 8:2
Střely na branku – 1:1
45+2'
45+2'
Parádní práce Lille, těm se povedlo vsítit branku do poločasu, když po centru byl míč vrácen před branku, kde si ho našel REFAEL LEAO. Ten tvrdou střelou po zemi překonal brankáře.
45+2'
Po faulu bude následovat přímý volný kop z pravé strany. Lille má šanci vyrovnat do konce poločasu.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Míč sebral po centru brankář Amiens a nakopává jej na Otera, ten vybojoval na sebe faul a Amiens rozehrává standartku.
44'
Amiens se s míčem nacházelo na polovině soupeře, poté se po čistém skluzu od hráče Lille míče ujali domácí a získali po odražené střele aut kousek od praporku.
43'
Juan Otero z místa na pravé straně centroval před branku, míč však lapl ve výskoku Maignam a okamžitě rozehrává.
42'
Po několika hlavičkách ve středu hřiště získali míč domácí, ty zradil ale centr dopředu a musí se vracet bránit.
41'
Po nepřesném pasu se bude odkopávat od branky Gurtnera.
40'
Tak Lille mohlo srovnat, ale nestalo se tomu tak. Domácí se drží na míči, ale strašně těžce se dostávají do šancí.
39'
K míči se postavil Pépé. Ale druhý nejlepší střelec francouzské ligy ani netrefil branku a míč skončil těsně vedle levé tyče.
37'
Pozor! Lille bude kopat penaltu po faulu Gouana.
36'
V posledních minutách ale hosté přidali na aktivitě a drží se na míči již častěji, než předtím. Oterův centr do vápna nenašel nakonec nikoho.
35'
Hosté se nadějně drželi s míček okolo šestnáctky, když už se chystal Mendoza vystřelit, tak fauloval a zbytečně hosté o míč přišli.
34'
Nádherný centr do běhu na Kraftha, ten si míč zpracoval a posílal jej do vápna, míč byl odkopnut obranou Lille.
33'
Další nepřesnost v podání Lille u pravé lajny, Amiens se díky tomu dostali na polovinu Lille a drží se na balónu.
32'
Nyní přišel centr na nabíhajícího hráče na levou stranu, míč hosté dostali do zázemí a vhazovali domácí.
31'
Nahrávky putují z jedné strany na druhou pomocí krátkých a lehkých přihrávek.
30'
Favorit zápasu si zatím nerozumí v té finální fázi, obrana Amiens je pozorná.
29'
Po delší době s míčem na noze šli hosté do brejku z levé strany, následný centr nenašel útočníka ve vápně.
28'
Lille sice drží míč o hodně více jak Amiens, ale hosté zatím precizně brání a nedopouští šance pro Lille.
27'
O střelu se pokusil Bamba z pravé strany, kdy oběhl jednoho protihráče, jeho pokus byl ale sražen.
26'
Z pravé strany pokutového území posílal míč do ohně Leao, nenašel nikoho a bude se vhazovat u praporku.
25'
Po aktivním začátku Amines, se hosté soustředí hlavně na defenzívu a vyráží jenom do brejku, ale těch jsme popravdě moc neviděli.
24'
Na straně druhé zkoušel vybojovat alespoň roh Otero, nepovedlo se mu to a po odkopu brankáře je na míči zase Lille.
23'
Hráč Amiens Timite se dopustil tvrdého zákroku kousek od poloviny hřiště a může být rád, že nevidí žlutou kartu.
22'
Byli jsme svědky dalšího rohového kopu Lille. Byl to zas Mendes, který se ujal kopu, jeho centr úspěšný nebyl a hosté centr odvrátili.
21'
Lille se postupem času drží na míči víc a víc postupně přidává na tlaku. Zatím ale vyloženou šanci domácí neměli.
20'
Jenže po rychlém výpadu Lille bude následovat rohový kop, jehož se ujme Mendes. Našel jenom hlavičku hráče hostů.
19'
Amiens je na míči a snaží se zklidnit hru.
18'
Po pravé straně proběhl v rychlosti Juan Otero a nahrával před branku, kde stáli jenom hráči Lille.
17'
V šestnáctce se k míči probojoval Bamba, jeho pohotová střela končí vedle.
16'
Odkop od branky měli hosté, míč skončil v zázemí a po vhazování jsou v držení balónu Lille.
15'
Mendes roezhrál standartku špatně a hosté dostali hru aspoň na chvíli ke středu hřiště.
14'
U pravé strany se dopustil držení za dres Krafth a bude se kopat přímý volný kop,. Tohle bude na centr.
13'
Roh rozehrál Bamba, míč skončil na hlavičce Mendese, ale jeho hlavička nebyla přesná.
12'
Amiens dostalo míč na polovinu soupeře, ale teď se musí zas bránit. Centr do vápna posílal Pied, ale míč byl sražen a bude se kopat rohový kop.
11'
Naopak vyrazili do brejku a až na poslední chvíli zasáhli domácí a sebrali míč útočníkovi Leaovi.
10'
Hosté zatím nepřipustili žádnou možnost pro favorita zápasu a úspěšně se brání.
9'
Domácí kombinují zatím jenom na polovině hřiště. Po pravé straně se málem míč dostal k volnému hráči, ale nestalo se tak.
8'
Takový začátek si domácí jistě nepřáli, zatím se nedostali ani k jedné střele.
7'
Po brance jsou aktivní hosté a Krafth dostal nahrávku do vápna, poté se opřel do míče, jenže trefil jenom střed branky.
5'
Amiens právě vstřelilo branku!
Tohle velice dobrý nástup hostů do dnešního zápasu! Nahrávka před malé brankoviště prošla až na JUANA OTERA, ten pravačkou střílel na branku. Brankář si sice sáhl na míč, ale nakonec balón skončil pod břevnem. Asistence: Timite.
4'
Lille se snažilo projít do vápna, ale zradilo je zpracování a následuje odkop od brankáře.
3'
Na hřišti zůstal ležet Timite a je ošetřován, ve hře by měl ale pokračovat.
2'
Hosté získali míč a od svého brankáře rozehrávají. Zatím se přes půlku hřiště nedostali.
1'
Po rozehrání drží míč Lille a zakládá první útok zápasu.
1'
Oba celky jsou již nastoupeny na hřišti, za chvíli začínáme.

Lille OSC: Maignan – Y. Koné, Fonte, Soumaoro, Pied – Mendes, Maia – Bamba, Ikoné, Pépé – Leao.
Náhradníci: Jakubech – Xeka, Araújo, Edgar Ié, Gabriel, Rémy, Soumaré.

Amiens SC: Gurtner – Lefort, Dibassy, P-D. Gouano, Krafth – Blin, Monconduit, Gnahoré, Timite – Otero, Mendoza.
Náhradníci: Dreyer – Bodmer, El Hajjam, Kurzawa, Segarel, Sy, G. Traoré.

Rozhodčí: Delajod – Annonier, Jeanne.
Amiens SC
Celek je až na 17. pozici a bude mít si muset dávat pozor na záda, jelikož zaujímá poslední místo s jistotou záchrany, ale náskok má jen bod na 19. Monako tři body. Amiens hlavně ve venkovních zápase je nejhorším týmem v lize, získal jen 8 bodů a dal pouze 5 branek. Lídrem týmu je Eddy Gnahor, jenž nasázel čtyři branky a k tomu má jednu asistenci.

Poslední zápasy:
Amiens – PSG 0:3
Amiens – Angers 0:0
(pohár) Amiens – Valenciennes 1:0
Boardeaux – Amiens 1:1
Lille OSC
Druhý celek francouzské ligy získal prozatím 37 bodů a po dvaceti odehraných kolech má náskok nad třetím St. Etienne jeden bod a nad Lyonem, jenž je čtvrtý je náskok tři body. Suverénně první PSG má bodů 50 a zcela jasně vede soutěž, Lille bude především bojovat o přímou účast v Lize mistrů, či alespoň o kvalifikaci. Tahounem celku je Nicolas Pepe, tento třiadvacetiletý útočník je nejproduktivnějším hráčem celé soutěže (13+7), v počtu branek je sice Mbappe o jeden zásah lepší, ale Pepe má nejvíce asistencí v lize.

Caen – Lille 1:3
(pohár) Lille – Sochaux 1:0
Lille – Toulouse 1:2
Nimes – Lille 2:3
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.