Ligue 1 - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Bordeaux - 12. května 2019   17:00

Lille
29' Rémy (Ikoné)
1:0
(1:0)
Lille
Maignan – Celik, Soumaré, Gabriel, Y. Koné – Mendes, J. Fonte – Pépé (90+4. Araújo), Ikoné (81. Maia), Bamba – Rémy (71. R. Fonte).
Jakubech – Dabila, Araújo, Maia, Leao, Pied, R. Fonte.
Lesage – Ocak, Stien
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Bordeaux
Costil – Sabaly, Pablo, Koundé, Poundjé – Plašil, Otávio, Bašić (72. Benrahou), Youssouf (67. Kamano) – Briand, Adli (77. Lottin).
Poussin – Benrahou, Cissokho, Lauray, Palencia, Kamano, Lottin.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 6:10.
Pět nastavených minut je minulostí a zápas končí. Lille v důležitém utkání porazilo na domácí půdě Bordeaux 1:0.

Ani jeden z týmů se v samém úvodu zápasu nemohl dostat do tempa. Úvodní ránu směrem na branku vyslal až po dvaceti minutách Jimmy Briand. Geniální standardní situaci ale vymyslel Nanitamo Ikoné společně s Loïcem Rémym. Když první jmenovaný lobem překonal obrannou zeď a Rémy zakončil z voleje přesně k pravé tyči.

Po změně stran se tempo lehce snižovalo. Až v samém závěru mohl jít do brejku Nicolas Pépé, kterého ale za červenou kartu fauloval Pablo. V deseti už Bordeaux na vyrovnání nedosáhlo a z dnešního utkání odchází bez bodu.

Celý zápas odehrál v dresu Bordeaux i Jaroslav Plašil, který po sezoně po deseti letech z Bordeaux odchází.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Nicolas Pépé, přichází Luiz Araújo.
90+3'
Bordeaux mělo ještě v samém závěru zápasu rohový kop. Rui Fonte odvrátil prvotní centr, poté se o ostatní postaral Mike Maignan.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90+1'
Lille navíc po faulu Pabla rozehrávalo velmi nebezpečnou standardní situaci. Jonathan Bamba však přestřelil kromě zdi i branku Bordeaux.
90'
Bordeaux bude závěrečné chvíle zápasu dohrávat v deseti! Pablo si nepřesně zpracoval míč, poté ho předskočil Pépé a stoper hostujícího celku musel sáhnout k faulu za červenou kartu.
90'
Jimmy Briand si šel do pokutového území pro penaltu. Po pádu hostujícího útočníka však hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat. Soumaré si poté ještě celou situaci s Briandem vysvětloval.
89'
Bordeaux se přece jen ještě nadechuje k náporu. Otávio zkoušel prostrčit míč na Lottina. Sedmnáctiletý útočník hostujícího celku ale v souboji jeden na jednoho na Gabriela nevyzrál.
88'
Maignan si vyskočil pro vysoký centr, při tom ale udeřil loktem do hlavy spoluhráče Gabriela. Po krátkém pobytu na trávníku jsou už ale oba připraveni pokračovat ve hře.
87'
Domácí tým rozehrával od rohového praporku jen do kombinace. Nicolas Pépé společně s Jonathanem Bambou drželi balonu v blízkosti pokutového území, ale faulem se provinil Maia.
86'
Zdá se, že Bordeaux už nemá síly na vyrovnání. Lille s klidem kombinuje ve středu pole, naopak hosté se nemohou ani dostat k balonu.
85'
S Gabrielem si narazil José Fonte, poté už domácí mířili do útoku po pravém kraji, ale tentokrát byl Pépé zastaven hned prvním bránícím hráčem soupeře.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Otávio marně naháněl Pépého, ale útočník Lille postupoval k brance hostů. Až před vápnem si Pépé neporadil s velkou přesilou.
82'
Na levé straně přebral balon do běhu Youssouf Sabaly, poté přišel centr před Maignana, ale jako první byl u balonu domácí obránce Gabriel.
81'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Nanitamo Jonathan Ikoné, přichází Thiago Maia.
80'
Těsně před pokutovým územím Bordeaux fauloval Maxime Poundjé. Lille mělo k dispozici velmi nebezpečnou standardní situaci. K balonu na místě přestupku se postavil Rui Fonte a Thiago Mendes. Nakonec pálil přes zeď Ikoné, ale branku netrefil.
79'
Nepřesná přihrávce sice nenašla Brianda, ale přesně do kroku vyšla Sabalymu. Ten ale v běhu trefil jen obránce před sebou. Následně musel fauloval za žlutou kartu Otávio.
78'
Před vápnem Bordeuax byl téměř osamocený Rui Fonte, ale přihrávce od svého bratra Josého nedostal přesně do pohybu. Hosté se ubránili a mohou se pokusit o vyrovnání.
77'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Yacine Adli, přichází Albert Nicolas Lottin.
76'
Po nepřesném centru zakončoval přes hlavu Rui Fonte, ale nůžky nebyly přesné. Lille se ale ještě udrželo u balonu a dokonce i na útočné polovině.
75'
O nebezpečný přízemní centr se pokusil z levé strany Nanitamo Ikoné. Před vápnem byl ale pouze obránce Jules Koundé. Lille nemůže vstřelit pojišťovací branku.
74'
José Fonte bez potíží ubránil rozběhnutého Otávia. Domácí se poté přestěhovali s míčem na útočnou polovinu, ale podobně jako Fonte zahrál i hostující Pablo.
73'
Na pravém kraji si nabíhal na dlouhý pas Nicolas Pépé. Ani rychlík z Lille ale nestačil dostihnout míč ještě před koncovou lajnou.
72'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází Yassine Benrahou.
71'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Loïc Rémy, přichází Rui Fonte.
70'
Hostům již příliš času na vyrovnání nezůstává. Navíc je v posledních minutách více u balonu jednoznačně domácí celek. Gabriel přihrával na pravou stranu k Pépému.
69'
Ikoné podklouzl při centru do pokutového území a tak mohl snadno sebrat balon pro hosty Maxime Poundjé. Následně se provinil proti pravidlům Plašil po faulu na Pépého.
68'
Nápor Lille se v posledních minutách zvýšil. Rémy si zabíhal za obranu na přihrávku Bamby, ale k míči měl daleko. Navíc domácí nebudou rozehrávat ani rohový kop.
67'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Zaydou Youssouf, přichází François Kamano.
66'
Nanitamo Ikoné rozehrával standardní situaci centrem do pokutového území, ale v něm zvítězila protentokrát jen obrana hostujícího celku. Z velké dálky poté pálil Bamba vysoko nad.
65'
Toma Bašić inkasuje žlutou kartu za faul na Bambu na pětatřiceti metrech od branky Bordeaux.
64'
Jaroslav Plašil podkopl Pépého u středového kruhu. Český záložník by si měl dávat na podobné zákroky pozor, přece jen už má z prvního poločasu žlutou kartu.
63'
Boubakary Soumaré je potrestán žlutou kartou za faul ve střední části trávníku.
62'
V pokutovém území byl přidržen Loïc Rémy, po pádu na zem se ale pokračovalo ve hře. Hlavní rozhodčí penaltu pro Lille nenařídil.
61'
Nejprve nyní vychytal Maignan v jasné pozici Brianda, poté se hra velmi rychle přesunula na opačnou stranu, kde zakončoval z nadějném postavení Nicolas Pépé jen do boční sítě.
60'
I po hodině hry vede domácí Lille nad Bordeuax jen o jeden zásah. Po změně stran jsou více u balonu hosté, ale na brankovou šanci si musí ještě počkat.
59'
Ve druhém poločase zatím zápas postrádá vyšší tempo. Bašić byl až příliš agresivní při napadání, povalil rozehrávajícího Soumaora a byl odpískán faul.
58'
Costil měl co dělat, aby odehrál míč do bezpečí před napadajícím Rémym. Hosté se však dokázali udržet u balonu. Také Maignan vyběhl až před vápno a zahrál na jistotu do zámezí.
56'
Plašil si narazil ve středovém kruhu s Bašićem, poté měl přispěchat do kombinace Otávio, ale hosté se museli zatáhnout až k Costilovi kvůli napadajícím soupeřům.
55'
Po nákopu Mikea Maignana se dostal k míči na středu trávníku José Fonte, Plašil ale okamžitě získal balon pro Bordeaux, ale prudkým pasem už Brianda nenašel.
54'
Ve druhém poločase se zatím podobně jako v úvodu první půle nemůže ani jedné z týmů prosadit ke střele. Zaydou Youssouf se nedokázal prosadit proti bránícímu Bambovi.
53'
Jonathan Bamba byl v rychlosti ve středu pole, ještě chtěl přihrávat Rémymu, ale přihrávka byla na střelce zatím jediného dnešního gólu příliš prudká.
52'
Také z levé strany se domácí dokázali prosadit až těsně před vápno. Bamba si narazil s Ikoném, poté přišla přihrávka na šestnáctku, kde byl ale v oslabení Rémy.
51'
O balon bojoval na pravém kraji domácí Youssouf Koné. V silovém souboji uspěl proti Sabalymu, ale další přihrávka směrem na Rémyho už nebyla nejpřesnější.
49'
Loïc Rémy udeřil do obličeje Jaroslava Plašila a po zásluze vidí od hlavního rozhodčího žlutou kartu. Bývalý český reprezentant se zvedá z trávníku jen s bolestivou grimasou.
48'
V rohu pokutového území skončil na trávníku Briand, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat. Domácí následně mohou vhazovat zpoza koncové čáry.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou hostující fotbalisté. Bordeaux se vydalo do útoku po levém kraji, ale Poundjé s Youssoufem neuspěli s centrem.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Jedna nastavená minuta je minulostí a první poločas končí. Lille vede nad Bordeaux před domácím publikem 1:0.

45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Hostujícímu celku se nepodařilo rozehrát ideálně. Bordeaux se ale ještě udrželo na útočné polovině, Plašil přihrával do běhu Briandovi, ale ten zakončoval pod tlakem nepřesně.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu hostující Yacine Adli. Bordeaux postupovalo do útoku, ale centr Brianda zblokoval na rohový kop Gabriel.
43'
Také Jonathan Bamba se ocitl na trávníku. Po souboji s Otáviem neustál situaci a skončil na zemi. Po odpískaném faulu ale budou moci domácí pokračovat v držení balonu.
42'
Zaydou Youssouf už mohl pálit, ale proti Celikovi si netroufl zakončit. Následně po zpětné přihrávce se už ke střele nedostal z druhé vlny Toma Bašić.
41'
Přetažený pas z pravé strany skončil až za koncovou čárou. Domácí mohli rozehrávat z vlastní poloviny, ale ještě před středovou lajnou přišel o míč Mendes.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Lille i nadále drží jednobrankové vedení, ale v posledních minutách jsou více u balonu hostující fotbalisté.
38'
Nápor Lille po vstřelené brance je pryč. Nyní diktuje tempo zápasu hostující celek. Se Sabalym se vydal po pravé straně do útoku Plašil, ale přihrávka českého hráče nebyla nejpřesnější.
37'
Thiago Mendes nahrával do běhu Bambovi. Bordeaux se stačilo rychle zatáhnout a velmi lehce získalo míč na Bambovi na levém kraji.
36'
Zformovaná obrana domácího celku si snadno poradila s náběhem Plašila. Následně mohl jít do protiútoku Pépé, který ještě přihrával Rémymu na hranici pokutového území.
35'
Pablo neměl komu nahrát směrem dopředu a tak oslovil do kombinace Poundjého. Lille se však už stačilo vrátit před vlastní pokutové území.
34'
Gabriel byl u balonu jako první. Yacine Adli ale soupeře dohrál a byl po právu potrestán žlutou kartou.
33'
Napadající Ikoné zkoušel vybojovat míč skluzem, ale těsně na něj nedosáhl. Kombinace hostujícího celku se však Lille dokázalo zachytit.
31'
Bordeuax uklidňuje hru postupnou kombinací. Ve středu pole si několikrát vyměnil balon Bašić s Otáviem, ale Lille je v posledních minutách při chuti.
30'
Po půlhodině hry tak vedení druhý celek Ligue 1 nad Bordeaux o jednu branku. Na pravém kraji se znovu provinil proti pravidlům Jaroslav Plašil, tentokrát to je dokonce za žlutou kartu.
29'
Lille právě vstřelilo branku!
Neskutečně rozehraný volný přímý kop! Lille se dostává do vedení po fantastickém signálu, Ikoné lobem překonal obrannou zeď, následně se míč snesl přesně do běhu LOÏCA RÉMYHO, který z voleje napálil dělovku přesně k pravé tyči.
28'
Plašil fauloval nebezpečně blízko od branky Bordeaux Ikoného. Lille může po delší době znovu ohrozit branku hostujícího celku.
27'
Ve středu pole zaváhal při rozehrávce Otávio. Domácí se přesunuli s balonem na pravou stranu, kde ale Pépého nenechal odcentrovat do pokutového území Poundjé.
26'
Zaydou Youssouf pálil z nepřipravené pozice. Po odskoku netrefil míč ideálně, balon zamířil vysoko nad domácí branku. Mike Maignan bude rozehrávat.
25'
Bordeuax se znovu velmi lehce ubránilo útoku soupeře. Costil ale následně rozehrával mizerně jen k nohám Pépého, ale ani domácí se neprosadili proti rozhozené obraně.
24'
Youssouf Koné je opět na trávníku. Tentokrát mu postavil tělo do cesty Youssouf Sabaly. Krajní obránce domácího celku se ale rychle zvedá a může se pokračovat ve hře.
23'
Jimmy Briand trefil Koného loktem do obličeje. Hlavní rozhodčí odpískal faul proti hostům, ale žlutou kartu útočníkovi Bordeaux neukázal.
21'
Hned dva parádní zákroky předvedl Benoit Costil. Nejprve hostující brankář vychytal Rémyho, následně ještě pálil z hranice vápna i Jonathan Bamba, ale ani on Costila nepřekonal.
20'
Už už to vypadalo na nadějnou akci Bordeuax. Na Plašilovu přihrávku si naběhl na pravé straně Briand, z úhlu zakončoval těsně nad, ale je pískán ofsajd.
19'
Bordeaux praktikovalo znovu dlouhou přihrávku za obranu domácího celku. Po nakropeném trávníku se ale míč svezl až k Maignanovi.
18'
Vyčkávaná pokračuje. Otávio přihrával Youssoufovi jen do souboje, právě hostující záložník byl u balonu až jako druhý a pomohl si faulem.
17'
S Celikem si zahrál na pravé straně Pépé. Lille se ale příliš dlouho u balonu nezdrželo. Rozehrávat může Benoit Costil.
16'
Mike Maignan zboural při výběhu bránícího Koného společně s Briandem. Právě hostující útočník musí být ošetřován na hrací ploše. Ani Koné s Maignanem se nezvedají zrovna s úsměvem.
15'
Pépé zkoušel patou uvolnit Ikoného, ale jako první byl u balonu Bašić. Ani jeden z týmů se nemůže dostat byť jen k jedinému zakončení. Maignan nyní sebral ze vzduchu vysoký pas.
13'
Poundjé musel hodně zabrat, aby odstavil od balonu Pépého. Lille následně rozehrávalo rohový kop, ale ten odvrátil s přehledem Jules Koundé.
12'
Bambovu přihrávku do vápna ještě zpracoval za zadní tyčí Pépé, ale další pokus vzduchem domácím nevyšel. Obrana Bordeuax se snadno brání.
11'
Až od Costila muselo Bordeaux rozehrávat útočnou akci. Pépé si s klidem poradil s kličkou Youssoufa, ale sám přihrávku na Rémyho nedal přesně.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Jonathan Bamba se nemohl dostat k míči přes Sabalyho a tak sáhl k nedovolenému zákroku.
9'
S Plašilem nyní spolupracoval Youssouf Sabaly, do kombinace se přidal i Otávio, ale Lille rychle získalo míč. Po bleskové přihrávce na Pépého ale zasáhl Poundjé.
8'
Úvod zápasu pokračuje v pozvolném tempu. Pablo si několikrát narazil s Bašićem, následně mohl vysunout Adliho, ale jako první byl u balonu Adama Soumaoro.
7'
Tak Koné přihrával podél postranní lajny Bambovi. Lille se na moment usadilo na útočné polovině, ale faulem na Plašila se provinil Loïc Rémy.
6'
Jimmy Briand se pokusil o první střelu zápasu. Po přistrčení od Sabalyho pálil z nepřipravené pozice a míč prolétl jen vysoko nad domácí brankou.
5'
Yacine Adli napadal až příliš agresivně, po odpískaném faulu na Celika rozehrávali domácí pouze do kombinace. Ani jeden tým se v úvodu zápasu nikam nežene.
4'
José Fonte mohl nechal projet balon až za koncovou čáru. Po rozehrávce s Maignanem se domácí kapitán odhodlal k dlouhému nákopu, který ale sebral jen hostující Bašić.
3'
Bordeaux se napadáním dostalo k balonu. Od Costila putoval míč k Bašićovi, ten zase našel Plašila. U středové čáry poté zastavil přihrávku Thiago Mendes.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou domácí fotbalisté. Bamba si říkal o přihrávku na levou stranu, ale Fonteho putoval míč jen k nohám Otávia.
1'

Lille OSC: Maignan – Celik, Soumaoro, Gabriel, Y. Koné – Mendes, J. Fonte – Pépé, Ikoné, Bamba – Rémy.
Náhradníci: Jakubech – Dabila, Araújo, Maia, Leao, Pied, R. Fonte.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Sabaly, Pablo, Koundé, Poundjé – Plašil, Otávio, Bašić, Youssouf – Briand, Adli.
Náhradníci: Poussin – Benrahou, Cissokho, Lauray, Palencia, Kamano, Lottin.

Girondins Bordeaux FC

Bordeaux si povedeným závěrem loňské sezony v Ligue 1 vybojovalo účast alespoň v předkolech Evropské ligy, kde si nejprve poradili s lotyšským Ventspils celkovým skóre 3:1. Ani Mariupol z Ukrajiny si ve třetím předkole na Bordeaux nepřišel a postup vydřel Jaroslav Plašil a další i proti Gentu. V základní skupině si Bordeaux připsalo dvě vítězství ve dvou posledních zápasech a na postup nedosáhlo.

V přípravných zápasech je cenná je pro Bordeaux výhra 2:1 nad sokem ze Saint-Étienne, když se o branky postarali Kamano a Tchouameni. Generálka však celku Jaroslava Plašila příliš nevyšla. Proti Unionu Berlín z druhé Bundesligy zachraňoval jen remízu 1:1 po hodině hry Koundé.

V Ligue 1 zatím Bordeaux zaostává. Po pětatřiceti kolech je na aktuální čtrnácté pozici, ale s pohodlným náskokem na sestupová místa. V pěti zápasech Bordeaux vyhrálo pouze proti Marseille, poté hned čtyřikrát v řadě padlo, naposledy před týdnem 0:1 s Angers.
Lille OSC

Lille až do předposledního kole loňské sezony bojovalo o záchranu. Tři vítězné zápasy v řadě ale celek ze severu Francie udrželo v nejvyšší francouzské soutěži.

V přípravě Lille zářilo. S Portem se podařilo Lille zvítězil 2:1, když po jedné brance vstřelili Soumaoro s Mothibou. Utkání s Evertonem rozhodovaly až pokutové kopy, které dopadly lépe pro francouzský celek. Španělský Betis v přípravě šel proti Lille do vedení, ale ještě do poločasu Francouzi otočili průběh utkání. V závěru druhé půle však srovnal na konečných 2:2 Canales.

Skvělý start si Lille připsalo i v nové sezoně Ligue 1. V úvodu jako jediný tým dlouho naháněl suverénní PSG. A druhá pozice patří Lille i tři kola před koncem. Před měsícem Lille naprosto deklasovalo pařížské celek v domácím prostředí 5:1, v posledním kole ale už pouze remizovalo 2:2 v důležitém souboji s Lyonem.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská soutěž pokračuje již šestatřicátým kolem a my se společně zaměříme na zápas Lille, které před domácím publikem přivítá Bordeaux.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.