Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Monaco  - 16. prosince 2018   21:00

Lyon
7' Aouar  • 35' Fékir (Tete) • 61' F. Mendy (Tete)
3:0
(2:0)
Lyon
A. Lopes – Tete, Denayer (86. Terrier), Marcelo, Marçal, F. Mendy – Tousart, Fékir (C), Aouar (81. Cheikh Diop) – B. Traoré (68. Dembélé), Depay.
Gorgelin – Dubois, Cheikh Diop, NDombèlé, Terrier, Dembélé, Ndiaye.
Turpin – Gringore, Danos
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Monaco
Benaglio – Raggi, Glik, Jemerson, Badiashile (55. Moussa Sylla) – Tielemans, Pelé (70. Massengo) – Henrichs, Golovin, Chadli (55. Diop) – Falcao (C).
Badiashile – Panzo, Biancone, Diop, Massengo, Thuram-Ulien, Moussa Sylla.

Držení míče: 74 % : 26 %.
Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 6:1. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 14:9.
Jedna nastavená minuta vypršela a zápas osmnáctého kola končí. Lyon s přehledem přehrál i nadále se trápící Monako 3:0.

Převaha Lyonu byla znát od první minuty. Obrana Monaka odolávala pouze osm minut, Traoré pronikl po pravé straně do vápna, Benaglio míč jen vyrazil k nohám Houssema Aouara, který už neměl potíže skórovat. Druhý zásah přišel po velmi podobné akci. Kenny Tete ve skluzu přihrával pod sebe, Nabil Fékir překonal nepřipravenou obranu a zakončil k levé tyči. Monako si v první pětačtyřicetiminutovka nevypracovalo ani jedinou nadějnou šanci. Po změně stran se nehrálo více jak minutu a hráči se do sebe pustili po faulu Golovina na Fékira. Po konzultaci s videem byl ruský záložník vyloučen, za roztržku byli odměněni žlutou kartou Depay, Falcao i Raggi. Po hodině hry pečetil vítězství Lyonu Ferland Mendy, který uklidil hlavičku po centru Tetea ke vzdálenější tyči.
90+1'
90+1'
O útočnou akci se ještě pokusil středem trávníku Dembélé. Jeho přihrávku na Depaye byla přesná, ale před nizozemským útočníkem se stačil vrátit Glik.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase jednu minutu.
90'
Lyon je znovu v pohodovém tempu u balonu. Diop si pomohl přihrávkou k Fékirovi, následně se kapitán domácího celku rozhodl o spolupráci s Tousartem. Dembélému ale už na levé straně utekl balon do zámezí.
89'
Ferland Mendy cpal balon do nebezpečného prostoru ve středu vápna. Domácí už ale nejdou po zakončení tak hladově jako v prvním poločase, navíc byl Tousart přistižen v ofsajdu.
88'
Tousart posílal kolmici na rozběhnutého Diopa, ale ke střídajícímu útočníkovi balon neprošel. Skvěle se obrátil na hranici vápna Jemerson, který alespoň na chvíli potlačil útočnou aktivitu Lyonu.
87'
Depay sice napálil volným přímým kopem pouze obrannou zeď, ale tlak Lyonu tak mohl pokračovat od rohového praporku. Fékir rozehrával pouze do kombinace.
86'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Jason Denayer, přichází Martin Terrier.
85'
Čtvrtý gól Lyonu nebyl daleko. Tete měl na pravé straně vápna spoustu prostoru, ale nedokázal si včas připravit míč ke střele a toho využil bránící Kamil Glik.
84'
Lyon i nadále diktuje tempo zápasu. Fékir už nyní tak aktivní jako v prvním poločase, ale nyní se zapojil do kombinace. Po jeho přihrávce centroval Tete, ale jen k Raggimu.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením do konce zápasu. O třech bodech je sice rozhodnuto, ale oslabené Monako se jistě bude pokoušet alespoň o čestný úspěch.
82'
Falcao sice udržel míč na hrací ploše po nepovedeném centru Henrichse, ale k ničemu to nebylo. Balon odražený od kapitána Monaka sebral pod svou kontrolu Jason Denayer.
81'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Pape Cheikh Diop.
80'
Po centru Youriho Tielemanse musela být v pozoru i domácí obrana. Massengo sice statečně bojoval o balon, ale proti přesile obránců se neprosadil, vše vyřešil sebráním balonu do rukavic Lopes.
79'
Ani další rozehraný roh nemířil do vápna. Za šestnáctkou se přihlásil o přihrávku Aouar, ale jeho pokus vylétl vysoko nad břevno hostující branky. Diego Benaglio bude vykopávat.
78'
Monako i v oslabení bez vyloučeného Golovina se snaží napadat rozehrávku Lyonu. Aouar se ale snadno dostal ke střele, na poslední chvíli lehce tečoval míč bránící Glik.
77'
Lucas Tousart zůstal po lehkém kontaktu na trávníku s bolestivou grimasou. Po krátkém pobytu na zemi se ale záložník Lyonu zvedá a může se pokračovat.
76'
Lyon pokračoval v tlaku rozehrávkou rohového kopu. Sympatické rozehrání na krátko ale nevyšlo úplně podle představ. Aouarova hlavička byla příliš slabá.
75'
U levé postranní lajny byl rozběhnutý Mendy, následně přenesl hru přes celou šířku trávníku až k Teteovi, který prudkou ránou v pádu přinutil Benaglia vyrazit míč nad břevno.
74'
Dembélé hledal dloubáčkem do vápna Fékira, domácí kapitán sice dokázal skvěle zpracovat míč, ale opět je pískán milimetrový ofsajd. Velké štěstí pro obranu Monaka.
73'
Domácí tým nikam nespěchá. Trpělivě obléhá pokutové území Monaka, Tousart si už několikrát vyměnil míč s Depayem, ten zase s Fékirem.
72'
Tete sice udržel na zádech napadajícího Henrichse, ale s míčem vycestoval mimo hrací plochu. Po autovém vhazování se ale Lyon lehce zmocnil balonu po chybě Diopa.
71'
Tlak Lyonu znovu narůstá. Mendy zkoušel přihrávat za obranu na střídajícího Dembélého, ale míč skončil jen u Benaglia. Navíc je také pískán ofsajd.
70'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Pelé, přichází Han-Noah Massengo.
69'
Po zblokovém centru rozehrávali domácí rohový kop. Depay si nechal připravit míč ke střele od Tousarta, ale nebezpečný pokus jen prosvištěl kolem vzdálenější tyče.
68'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Moussa Dembélé.
67'
Od Marcala putoval míč středem na Traorého. Domácí útočník dlouho hledal v souboji s Pelém stabilitu, ale nakonec dokázal ještě vyzvat ke spolupráci Mendyho.
66'
Tielemansova slabá rána neměla šanci zaskočit Lopese v domácí brance. Lopes okamžitě rozběhl na pravé straně Depaye, ale domácí svůj útok výrazně zpomalili.
65'
Po třetím zásahu nechávají hrát domácí fotbalisté také soupeře. Andrea Raggi přihrával podél postranní lajny na Henrichse, který byl faulován.
64'
Po ruce Lucase Tousarta se ještě Monako udrželo před vápnem domácího celku. I nyní se postavil k rozehrávce volného přímého kopu mladý Belgičan, ale Tielemansova rána z třiceti metrů skončila na zdi.
63'
Snad poprvé ve druhém poločase se hosté dostali na útočnou polovinu. Po centru Tielemanse se musel zapojit do hry také Lopes, který zpacifikoval vysokou přihrávku.
62'
Lyon navíc vezl další nebezpečí před hostující branku. Fékir byl ale po narážečce s Aouarem vystaven do ofsajdu a musel odevzdat balon.
61'
Lyon právě vstřelil branku!
Lyon navyšuje své vedení již na 3:0! Kenny Tete nakopával míč z pravé strany do vápna jakoby nazdařbůh. FERLAND MENDY si ale dokázal poradit s bránícím Raggim a přesnou hlavičkou ke vzdálenější tyči překonal bezmocného Benaglia. S oslabeným Monakem to začíná vypadat zle.
61'
Fékir se objevil s balonem na levé straně, nepřesnou kombinací s Aouarem vyzval k protiútoku hosty, ale Tielemans se společně s Pelém nedostali ani za polovinu.
60'
Po hodině hry vede Lyon před domácím publikem nad Monakem o dva zásahy. O ty se postarali ještě v prvním poločase Aouar s Fékirem.
59'
Vysoký centr Tousarta sice dokázal Traoré ještě zasáhnout levačkou, ale svou střelu nepřesně načasoval. Lehký pokus Benaglio snadno sbírá ze země.
58'
Ferland Mendy si dokázal ideálně zpracovat přihrávku Marcala, poté už ale nedosáhl na pobídku Nabila Fékira. Lyon se ale okamžitě po ztrátě dostává zpět k balonu.
57'
Kenny Tete si stačil zpracovat míč hrudí u postranní lajny, poté ale předal míč Aouarovi. Monako se i v oslabení snažilo o rychlý kontr, ale Falcao byl snadno odzbrojen.
56'
Sylla se ihned po příchodu na trávník zapojil do hry. Před Tousartem stačil zasáhnout mírně nepřesnou přihrávku Fékira, vyvedl Tousarta z koncentrace a ten poté zahrál do autu.
55'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Nacer Chadli, přichází Sofiane Diop.
55'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Benoît Badiashile, přichází Moussa Sylla.
54'
Opět to byl Nabil Fékir, kdo rozehrával útočnou akci Lyonu. Tete se dostal k odraženému balonu na zadní tyči, ale razantní ránou přestřelil branku Monaka.
53'
Fékir přihrával do vápna na Tetea. Ten se ještě pokoušel zaseknout, ale Badiashile dokázal skvěle ubránit rozběhnutého soupeře a nedovolil mu odcentrovat.
52'
Raggi se vytáhl až těsně před vápno Lyonu, ale balon nezískal. Hosté se radují alespoň z nepřesnosti Aouara, který balon radovat Monaku.
50'
Lyon navazuje na první část dnešního zápasu. Fékir dokázal tečovat prudký centr těsně před Benagliem, ale švýcarský brankář dokázal ochránit Monako od třetí inkasované branky.
49'
Za protesty vidí ještě žlutou kartu také Andrea Raggi. Hrálo se jen několik sekund, ale už hlavní rozhodčí měl více práce, než za celý první poločas.
48'
Hlavní rozhodčí ještě dostal pokyn, aby se šel na zákrok Golovina na Fékira podívat na video. Netrvalo to dlouho a Alexandr Golovin vidí červenou kartu.
47'
Za vzájemné pošťuchování dostávají po žluté kartě Radamel Falcao a Memphis Depay.
46'
Do druhého poločasu vkročili rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Ihned poté byl ale faulován Golovinem. A hráči obou týmů si mají co vyříkávat.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc. Do šaten tak míří o poznání spokojeněji domácí fotbalisté, kteří vedou nad Monakem 2:0.

Převaha Lyonu byla znát od první minuty. Obrana Monaka odolávala pouze osm minut, Traoré pronikl po pravé straně do vápna, Benaglio míč jen vyrazil k nohám Houssema Aouara, který už neměl potíže skórovat. Druhý zásah přišel po velmi podobné akci. Kenny Tete ve skluzu přihrával pod sebe, Nabil Fékir překonal nepřipravenou obranu a zakončil k levé tyči. Monako si v první pětačtyřicetiminutovka nevypracovalo ani jedinou nadějnou šanci.
45'
45'
Lyon i těsně před odchodem do šaten diktuje tempo zápasu. Tielemans nedosáhl na přihrávku Aouara, následně se rychle musel vracet do obrany. Belgickému záložníkovi pomohl alespoň odkopem Jemerson.
44'
Minutu před pauzou rozehrával volný přímý kop Lyonu Memphis Depay. Společně s Fékirem si ale jen posunuli míč do kombinace. Depay si následně troufl projít středem, ale přes zhuštěný prostor se nemohl dostat.
43'
Houssem Aouar přihrával na hranici vápna Traorému. Domácí se drali ve třech do vápna, ale Jemerson stačil zastavit tlak Depaye s Traorém vlastním tělem.
42'
Ve středu pole operoval s balonem velmi aktivní Nabil Fékir. Domácí kapitán toho ale následně příliš nevymyslel, přihrávku k levé straně dokázal vypíchnout Raggi.
41'
Diego Benaglio nyní pomohl svým obráncům včasným vyběhnutím proti útočníkovi Lyonu. Nebezpečný pas posílal do vápna Tete, ale nakonec míč skončil jen u brankáře.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Už to vypadalo, že rozhodčí odpíská faul těsně před vápnem po tom, co se ocitl na trávníku Traoré, ale nakonec hra pokračuje.
39'
Badiashile přihrával za obranu na Falcaa, ale kapitán Monaka neměl nejmenší šanci se protlačit k balonu přes rozběhnutého Mendyho.
38'
Marcalův lob našel na levé straně Mendyho. Ten dokázal podobně jako před malou chvílí Tete ještě odcentrovat do vápna, ale tam si pomohl rukou při zpracování Fékir.
37'
Ani dva zásahy domácím nestačí. Lyon se žene v kombinaci za třetím úspěchem. Domácí pokračují v aktivní hře směrem dopředu.
35'
Lyon přidává druhou branku! Po pasu Jasona Denayera se rozběhl za balonem Kenny Tete. Ten ustál souboj s Badiashilem, obětoval se ve skluzu a parádní přihrávkou poslal míč do šestnáctky. NABIL FÉKIR předskočil stojícího Jemersona a umístil svou střelu k levé tyči.
35'
Tielemansův centr mířil sice do vápna, ale byl příliš nízký a s tím si poradil bránící Marcal. Domácí po rozehrávce nikam nespěchají a s klidem pokračují v kombinaci.
34'
Andrea Raggi schytal v souboji s Mendym pořádně tvrdý úder do obličeje. Hlavní rozhodčí byl celé situaci blízko a odpískal faul. Monako má volný přímý kop.
33'
Mendy pošťouchl balon po levém kraji Fékirovi, ten měl volný prostor k centru, ale míč mu sjel po kopačce a zamířil jen do náručí hostujícího brankáře.
32'
Od Denayera putoval míč směrem k Traorému. Útočník Lyonu byl v obležení hned třech protihráčů, ale dokázal udržet balon pro Mendyho.
31'
Aouar nebyl daleko od své druhé dnešní branky. Pohotovou ránou k přední tyči donutil švýcarského brankáře ve službách Monaka k povedenému zákroku.
30'
Lyon i nadále dominuje. Aouar zkoušel rozběhnout prudkou pobídkou Tetea, ten z druhého doteku centroval do vápna, ale před Traorém hlavičkoval Jemerson.
29'
Po dlouhém nákopu Diega Benaglia se udržel u míče Golovin. Ve vápně měl hned dva své spoluhráče, ale před Falcaem a Henrichsem zasáhl hlavou Marcelo.
28'
Denayer přihrával skrz klubko hráčů na Fékira, domácí kapitán se dostal k míči, poté ještě oslovil Depaye. Traoré si nakonec udělal rychlou kličkou místo ke střele, ale Benaglio skvěle zasáhl.
27'
Youri Tielemans rozjížděl útočnou akci kombinací s Henrichsem. Tentokrát německý záložník ještě vracel míč na Golovina, který byl úplně odstaven od balonu Mendym.
25'
Také Monako se postupem času dostává ke slovu. Od Kamila Glika putoval balon přes levou stranu k Chadlimu. Belgický záložník ještě přihrával Henrichsovi, který byl podražen, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat.
24'
Lyon už je znovu v tlaku před vápnem Monaka. Denayerova pobídka našla na levém kraji Mendyho v plné rychlosti, skvěle se ale vrátil Badiashile. Následný centr už byl pokryt Benagliem.
23'
Falcao udržel míč proti velké přesile, poté přihrál Raggimu, který ale už na svého kapitána nenavázal a balon snadno ztratil. Do protiútoku se hnal Fékir, ale akci výrazně zbrzdil.
22'
Denayer si několikrát vyměnil míč s Marcelem. Následně letěla parádní přihrávka do vápna na Depaye, ale opět je pískán ofsajd. Kamil Glik by měl co dělat, aby zastavil rozběhnutého Depaye.
21'
Také na straně Monaka je pískán ofsajd. Golovin vysouval průnikovou přihrávkou Chadliho, který si ale nepohlídal své postavení za obranou Lyonu.
20'
Po dvaceti minutách vede Lyon nad Monakem stále jen o jednu branku. Převaha domácího celku je oproti předposlednímu týmu ligové tabulky značná.
19'
Lyon si žádal pokutový kop po faulu na Fékira, ale nejprve byl zaznamenán ofsajd domácího útočníka. Vzrušení před brankou Diega Benaglia je tak zbytečné.
18'
Depay si dokázal poradit s náběhem Chadliho. Domácí útočník ještě otřel míč o soupeře a Lyon tak mohl vhazovat na polovině trávníku. Domácí pokračují v obléhání vápna soupeře.
17'
Domácí hráči jsou opět natlačeni před vápnem Monaka. Depay si narazil s Aouarem, střelec zatím jediné branky skvěle přichystal míč pro svého kolegu, ale Depayova rána Benaglia příliš nezaměstnala.
16'
Tousart ztratil míč ve středu pole, následně chtěl překvapit Lopese v domácí brance dlouhým pokusem Falcao, ale střela kolumbijského útočníka se do branky nevešla.
15'
Obrana Lyonu čelila prvnímu pořádnému útoku. Marcal prvotní centr odhlavičkoval na rohový kop, ten následně ukončil nekompromisním odkopem Denayer.
14'
Traoré parádní patičkou našel Fékira, ten ale ještě rozehrával akci více k levé straně. Průnik Mendyho byl ukončen skvěle postaveným Jemersonem.
13'
Vůbec poprvé se Monako zdrželo déle na útočné polovině. Chadli si narazil s Tielemansem, poté už bylo belgické duo vytlačeno dotírajícím Tousartem.
12'
Bertrand Traoré si chtěl pomoci v obležení přihrávkou na Fékira, ale kapitán Lyonu byl pokrytý. Monako však jen odkoplo míč do středu pole, kde jsou jen domácí.
11'
K rozehrávce volného přímého kopu se postavil čtyřiadvacetiletý Nizozemec Memphis Depay. Na první tyči ale snadno odhlavičkoval do bezpečí Falcao.
10'
První desetiminutovka je jasně v režii domácího celku. Traoré přihrával podél postranní lajny na Tetea, který byl faulován Raggim. Lyon má k dispozici volný přímý kop.
9'
Monako se snaží rychle odpovědět, ale Golovinova přihrávka po trávníku neměla šanci najít Falcaa. Hostující kapitán je utopen za obranou Lyonu.
7'
Lyon tlačil soupeře od úvodní minuty a jde po zásluze do vedení! Andrea Raggi propadl na levé straně proti náběhu Traorého. Prudký centr ještě Benaglio odrazil před sebe do malého vápna, ale jako první byl u balonu HOUSSEM AOUAR, který z blízkosti dopravil míč snadno do sítě.
6'
Lyon sice pokračoval rozehrávkou od rohového praporku, ale Diego Benaglio mohl být v klidu. Prvotní centr odhlavičkoval do bezpečí Kamil Glik a následná rána Lucase Tousarta skončila daleko od tyče.
5'
Nabil Fékir si pomohl přihrávkou na Depaye, poté centroval po trávníku do vápna, kde ale předskočil Traorého stále jen sedmnáctiletý Benoit Badiashile.
4'
Teď už si ale Depay pomohl ve vzdušném souboji s Jemersonem faulem. Až od Benaglia začínala akce Monaka, hosté se ale s balonem nedostali ani za polovinu trávníku.
3'
Po nedorozumění Aouara s Mendym se na okamžik dostal k míči také bránící Raggi, ale příliš dlouho si ho neužil. Depay skvěle napadal a získal hrací předmět znovu pro domácí.
2'
Fékir se stáhl pro balon až téměř mezi stopery, následně se kapitán Lyonu pokusil přenést hru na levou stranu, kde byl připravený Mendy. Od krajního obránce už ale centr do vápna nepřišel.
1'
Radamal Falcao se jako první v dnešním zápase dotkl míče. Lyon ale okamžitě získal balon na pravé straně a po faulu na Tousarta může uklidnit hru v kombinaci.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas osmnáctého kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 tak může za několik málo okamžiků začít.

Olympique Lyon: A. Lopes – Tete, Denayer, Marcelo, Marçal, F. Mendy – Tousart, Fékir (C), Aouar – B. Traoré, Depay.
Náhradníci: Gorgelin – Dubois, Cheikh Diop, NDombèlé, Terrier, Dembélé, Ndiaye.

AS Monaco FC: Benaglio – Raggi, Glik, Jemerson, Badiashile – Tielemans, Pelé – Henrichs, Golovin, Chadli – Falcao (C).
Náhradníci: Badiashile – Panzo, Biancone, Diop, Massengo, Thuram-Ulien, Moussa Sylla.

Olympique Lyon

Lyon obhajuje v nejvyšší francouzské soutěži konečné třetí místo. Především díky parádnímu závěru roku si zajistil posun na pozice zaručující základní skupinu Ligy mistrů. V ní dokázal hned na úvod šokovat Manchester City na jeho půdě. Po dalším pěti remízách si Lyon zajistil postup do jarní vyřazovací části.

Na obhájení třetího místa nyní Lyon ztrácí v Ligue 1 jediný bod. V posledních dvou kolech si ale Lyon připsal remízu a porážku. Především domácí prohra 0:2 s Rennes byla pro Lyon velkou ztrátou. Naopak vydřená byla remíza 2:2 na půdě skvěle hrajícího Lille.
AS Monaco FC

Monacký tým marně v loňské sezoně naháněl supersilné PSG. Z bitvy o druhé místo ale celek z jihu Francie vyšel vítězně. Za sebou nechal o dva body Lyon, tři body scházely Monaku na Marseille. Po úspěšné sezoně si vysloužili zajímavější angažmá Fabinho a Thomas Lemar, tedy hráči základní sestavy.

Příprava se Monaku vůbec nevydařila. V obměněné sestavě inkasovali Francouzi spoustu branek. Ani jeden ze třech posledních přípravných zápasů se Monako k vítězství neprotlačilo. S německými týmy Paderbornem, Bochumí a Hamburkem vždy inkasovalo minimálně dvakrát. Ve francouzském Superpoháru proti PSG dokonce čtyřikrát.

Monako prožívá otřesný vstup do sezony! V prvních třinácti kolech zvítězil pouze jednou a to když v prvním zápase přehrálo 3:1 Nantes. Poslední tři kola už ale byly o poznání povedenější. Tým potýkající se s mnoha zraněnými hráči dokázal naplno bodovat v Caen po výsledku 1:0. Také před týdnem Monako urvalo všechny tři body v Amiens.

Základní skupinu Ligy mistrů zakončilo Monako s jediným získaným bodem jasně na posledním místě a v jarní části sezony se tak může soustředit jen na domácí soutěž.
Krásný nedělní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská soutěž Ligue 1 pokračuje již osmnáctým kolem a my se společně zaměříme na utkání Lyonu, který před domácím publikem přivítá trápící se Monako.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.