Ligue 1 - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Paris SG - 28. října 2018   21:00

0:2
(0:0)
Paris SG
67' Mbappé  (Di María) • 90+5' Draxler  (Neymar)
Marseille
Mandanda – B. Sarr, Rami, Kamara, Amavi – M. Sanson (74. Radonjić), Strootman, Gustavo – Thauvin (75. Germain), Ocampos (86. Mitroglu), Payet (C).
Pelé – Ćaleta-Car, Germain, Hubočan, Maxime López, Mitroglu, Radonjić.
Bastien – Haquette, Mugnier
Stade Vélodrome, Marseille
Paris SG
Aréola – Meunier, Marquinhos (C), Nsoki, Bernat – Verratti, Kehrer – Di María (81. Rabiot), Neymar, Draxler – Choupo-Moting (62. Mbappé).
Buffon – Rimane, Diarra, Rabiot, Mbappé, Nkunku, Diaby.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:11.
Pět nastavených minut je minulostí a PSG vítězí i v jedenáctém utkání aktuálního ročníku Ligue 1. Z Marseille si veze tři body po výhře 2:0.

Ani jeden tým se v úvodu nesnažil tlačit na soupeře. PSG i ve výrazně změněné sestavě diktovalo tempo, po deseti minutách mohl zakončovat přes hlavu Neymar, ale o vynikající obrannou práci se postaral Luiz Gustavo. Následně na druhé straně vystrašil Aréolu hlavičkou Ocampos, ale hostujícího brankáře pokusem ke vzdálenější tyči nepřekonal. Po změně stran se cpalo více do útoku Marseille, ale vše se změnilo po hodině hry, kdy se dostal z lavičky na trávník Kylian Mbappé. Ihned po pěti minutách v zápase utekl po přihrávce Di Maríi a parádní ránou ke vzdálenější tyči poslal pařížský klub do vedení. Marseille tlačilo v nastavení soupeře ve vápně, ale po ztrátě PSG pojistilo výsledek druhým zásahem. Neymar pálil mimo, ale skluzem dopravil balon do sítě Julian Draxler.

PSG zvítězilo i v jedenáctém utkání Ligue 1, ale vůbec poprvé nevstřelilo minimálně tři body.
90+5'
90+5'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Marseille ztratilo míč na útočné polovině, dlouho vedl míč k brance domácího týmu Mbappé, nakonec přihrával Neymarovi, který ale střelou netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Celou situaci ale zavíral skluzem na zadní tyči JULIAN DRAXLER, který už dopravil míč do sítě.
90+5'
Luiz Gustavo přihrával Germainovi, který byl ale zády k brance. Následně se domácí dožadovali odpískání pokutového kopu po zásahu Nsokiho, ale ani nyní se Marseille nedočkalo.
90+4'
Verratti měl před sebou spoustu prostoru ve střední části trávníku. Ještě se pokusil přihrával Mbappému, ale domácí obrana ještě stačila zasáhnout před vápnem.
90+3'
Marseille se obírá v nastaveném čase o drahocenné sekundy komunikací s rozhodčím. Navíc Luiz Gustavo vyfasoval žlutou kartu.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase hned pět minut.
90+1'
Jordan Amavi dohrál po odehrání míče Mbappého, který se následně skácel k zemi. Je udělena žlutá karta a u balonu bude PSG.
90'
Mbappé se hnal za nakopnutým balonem, skvěle se uvolnil kolem Kamary, ale vše ukončil až pohotovým zákrokem Mandanda.
89'
Domácím se ale rychle podařilo získat balon pro sebe. Amavi přihrával Gustavovi, následně ale Payet neměl komu a tak zvolil až příliš složitou přihrávku a vše musel řešit faulem Adil Rami.
88'
Po protestech navíc domácím utekl potřebný čas a nyní už to bude s vyrovnáním skóre velmi těžké. Navíc Kylian Mbappé získal na útočné polovině autové vhazování.
87'
Marseille se radovalo z vyrovnání, ale pouze několik málo sekund! Payet skvěle nacentroval do pokutového území, Gustavo ještě hlavičku neproměnil, ale následně Mitroglu už byl přesný. Je však pískán faul Strootmana, který navíc inkasuje žlutou kartu.
86'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Kostas Mitroglu.
86'
Payet rozehrál útočnou akci s Ocamposem. Následně byl ve vápně nedaleko míče střídající Germain, ale jako první byl u hracího předmětu opět Marquinhos.
85'
Až nyní se Marseille udrželo na útočném území. Po Payetově centru musel do vzduchu Stanley Nsoki. Také devatenáctiletý stoper PSG si vede v dnešním zápase velmi dobře.
84'
Střídající Adrien Rabiot zkoušel prostrčit míč do vápna na nabíhajícího Bernata. Proti byl ale skvěle postavený Bouna Sarr, který míč sebral pod svou kontrolu.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá domácímu týmu na srovnání stavu. Marseille se ale nemůže dostat ani do tlaku.
82'
Lucas Ocampos se rozzuřil na rozhodčího po tom co posoudil situaci ve vápně pouze jako odkop od hostující branky. Ocampos žádal rohový kop, ale místo toho viděl žlutý trest.
82'
Bouna Sarr vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Následně se po přistrčení Gustava odhodlal k centr do šestnáctky, ale tam je dnes bezkonkurenční Marquinhos.
81'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Adrien Rabiot.
81'
Zničehonic pálil z velké vzdálenosti Jordan Amavi. Také Alphonse Aréola musel být u své tyče velmi rychle a míč vyrazit na rohový kop.
80'
Na zadní tyči jistil Neymarův rohový kop Kylian Mbappé. Následně se již desetibrankový útočník pokusil o obstřel, ale balon skončil jen mimo.
79'
Juan Bernat si narazil s Neymarem, následně pálil z hranice vápna Thomas Meunier, ale jeho dělovka přeletěla břevno domácí branky o několik centimetrů.
78'
Julian Draxler hledal dlouhým pasem na levé straně Di Maríu. Ten byl ale od balonu až příliš daleko a centr německého záložníka tak proletěl za brankovou čáru.
77'
A Kylian Mbappé nebyl daleko od své druhé vstřelené branky. Podobně jako u prvního zásahu se dral do vápna z pravé strany, ale tentokrát jeho střelu dokázal Mandanda pohltit.
76'
PSG je po příchodu Kyliana Mbappého jako vyměněné. Hostům se daří držet dlouho sekundy míč v těsné blízkosti pokutového území Marseille.
75'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Valère Germain.
74'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Nemanja Radonjić.
73'
Mbappé skvěle přenesl hru křížem vápna k Neymarovi. Tomu ale utekl balon až za brankovou čáru a rozehrávat tak bude Mandanda.
72'
Neymarova pobídka tentokrát ale jen prolétla pokutovým území. Di María byl postaven výtečně na levém kraji a ještě balon udržel na hrací ploše a Pařížané tak mohou pokračovat v kombinaci.
71'
Draxler vybojoval míč, posunul ho Neymarovi. Brazilec to chtěl vzít na sebe, ale v pokutovém území nepřešel přes Amaviho. Nakonec to bude pro PSG alespoň rohový kop.
70'
Marseille se rozhodně nevzdává. Payet se pokoušel najít v pokutovém území Ocampose. Ten byl ale strážen hned trojicí soupeřů a k hlavičce neměl šanci se prodrat.
69'
K Mbappému putoval míč i po rohovém kopu. Tentokrát ale mladého Francouze ztratil stav trávníku, po podklouznutí ztrácí balon ve slibné pozici.
68'
PSG se úvodní brankou zápasu uklidnilo a nyní pokračuje v bezproblémové kombinaci ve středu trávníku. Marseille je otřeseno, protože do této chvíle hrálo s lídrem soutěže zcela vyrovnaný zápas.
67'
KYLIANU MBAPPÉMU stačilo pět minut! Sanson ztratil míč ještě na útočné polovině, poté se balon dostal po ose Verratti – Di María až k devatenáctiletému útočníkovi, který prosvištěl kolem bránícího Kamary a zakončil přízemní střelou ke vzdálenější tyči.
66'
Thauvin si kličkou k ose trávníku poradil s bránícím Bernatem. Následná střela se ale nevešla mezi tři tyče a Aréola mohl být v klidu.
65'
PSG se po delší době posunulo až na útočnou polovinu. Di María ale posílal Neymarovi až příliš prudkou přihrávku a brazilská hvězda nedokázala míč zpracovat.
64'
V útoku pokračuje Marseille. Po faulu na Sarra rozehrával Payet nebezpečný volný přímý kop, ale obrana PSG v čele s Marquinhosem obstála na jedničku.
62'
Marseille se bude muset mít ještě více na pozoru! Trenér PSG Thomas Tuchel totiž posílá na trávník s desíti zásahy nejlepšího střelce Ligue 1 Kyliana Mbappého! Naopak herní čas vypršel Choupo-Motingovi.
61'
Poslední minuty patří jednoznačně Marseille. Di María to chtěl změnit přihrávkou na Neymara, ale balon stačil tečovat Kamara.
60'
Také rohový kop Marseille byl pořádně nebezpečný. Gustavo hlavičkoval jen do obránce před sebou, poté v krkolomné pozici už nedokázal pálit Sanson.
59'
Alphonse Aréola si nechal postavit pětičlennou zeď, která byla ještě nastavena o další hráče Marseille. Payet dokázal dostat míč před zeď, ale jen do míst, kde byl postaven Aréola.
58'
Florian Thauvin byl faulován Draxlerem těsně před pokutovým územím PSG. Velká šance pro domácí celek na ohrožení branky Alphonse Aréoly.
58'
Neymar se dokázal uvnitř pokutového území uvolnit hned proti třem obráncům, ale poté jeho levačka poslala míč za vzdálenější tyč.
57'
Tentokrát se již Bernat k míči po přihrávce Draxlera dostal. Na levé straně ale neměl příliš mnoho prostoru a tak zvolil přihrávku pouze zpět na obránce.
55'
Di María střeleným centrem měl najít Bernata, ale balon skončil snad dvacet metrů od španělského obránce pařížského celku.
54'
Bouna Sarr chtěl najít na pravé straně Payeta. Před kapitánem Marseille se ale zjevil na poslední chvíli Marquinhos, který balon odpálil do bezpečí.
53'
Di María získal míč na útočné polovině, poté si chtěl narazit s Choupo-Motingem, ale ten mu už balon nevrátil do běhu. Di María se následně vztekle ohnal proti Thauvinovi a dostal žlutou kartu.
52'
Vedle Neymara u rohového praporku padaly různé předměty od fanoušků Marseille. Exekuce se tak o několik sekund musela pozdržet. Brazilcův pokus ale následně našel jen Mandandu.
51'
PSG je na začátku druhé půle více u balonu. Di María ale svou akci na pravém kraji překombinoval a do obrany musel rychle přišlápnout Verratti.
50'
Amavi nahrával do středu Gustavovi. Následně měl slušnou rychlost na levé straně Thauvin, ale před ním se stačil vrátit do obranné pozice Marquinhos.
49'
Juan Bernat čaroval s balonem, ale svou akci přehnal. Jeho klička byla pro Sarra lehce čitelná a krajní obránce Marseille bez komplikací získal míč.
48'
Neymarův centr od rohového praporku s klidem pokryl v pokutovém území Luiz Gustavo. Marseille se ale po nepřesné nahrávce Strootmana příliš dlouho u balonu nezdrželo.
47'
Ángel Di María vyzkoušel pozornost Mandandy střelou ze střední vzdálenosti. Zkušená brankář byl ale u své tyče včas a míč vyrazil.
46'
Druhé dějství odstartoval rozehrávkou ze středového kruhu Eric Choupo-Moting. PSG se znovu nikam nehnalo a kombinuje pouze těsně za půlící čárou.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:05.
Šedesát nastavených sekund je pryč a první poločas končí bezbrankovou remízou.

Ani jeden tým se v úvodu nesnažil tlačit na soupeře. PSG i ve výrazně změněné sestavě diktovalo tempo, po deseti minutách mohl zakončovat přes hlavu Neymar, ale o vynikající obrannou práci se postaral Luiz Gustavo. Následně na druhé straně vystrašil Aréolu hlavičkou Ocampos, ale hostujícího brankáře pokusem ke vzdálenější tyči nepřekonal. Až v nastaveném času první půle bylo horko před Stevem Mandandou, ale na brankové čáře zastavil střelu Draxlera Jordan Amavi.
45+1'
45+1'
V nastavené minutě bylo před Mandandou pořádně horko. Neymar zavezl míč do šestnáctky, Choupo-Moting přihrával Draxlerovi, který sice pálil na zadní tyč, ale z brankové čáry dokázal vykoupnout balon Amavi.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Luiz Gustavo zvládl středem trávníku poslat nebezpečnou nabídku Ocamposovi. Ten byl ale tentokrát čistě odtlačen mimo hrací plochu Meunierem.
44'
Teď už to ale za kartu je. Thilo Kehrer zastavil rukou rozběhnutého Ocampose a hlavní rozhodčí byl nekompromisní k mladému obránci.
43'
Juan Bernat mohl sice nahrávat do vápna, ale zvolil individuální průnik a neudělal dobře. Domácí získali balon a Draxler musel velmi tvrdě faulovat Ocampose. Příště to už bude mít německý reprezentant za žlutou kartu.
42'
PSG se ubránilo s přehledem dalšímu rohovému kopu. Marquinhos vyhrál klíčovou hlavičku ve středu vápna a poté u se balonu zmocnil Aréola.
41'
Opět byl u balonu Dimitri Payet. Kapitán Marseille se podíval na nabíhajícího Sanson a ihned mu adresoval parádní centr. Před Sansonem musel odvracet na rohový kop Marquinhos.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Šlágr jedenáctého kola zatím příliš šancí nepřinesl. Nyní nechal hlavní rozhodčí výhodu po faulu na Payeta, ale domácí rychle ztratili míč a ještě se museli vracet do obrany.
39'
Právě Adil Rami bleskově vyvezl míč až na útočnou polovinu. Už už to vypadalo, že by se domácí mohli hnát do přečíslení, ale Rami nepřesně nahrával Sansonovi.
38'
Také PSG rozehrávalo od rohového praporku. Neymar se dlouho nechtěl vydat k rozehrávce pod kotel Marseille. Nakonec odcentroval na přední tyč, ale tam byl pouze Adil Rami.
37'
Ocampos přihrával Gustavovi, následně byl ale u balonu o něco dříve Kehrer. Na druhou stranu šel Bernat, pohnul se po lajně, ale k centru už se neodvážil.
35'
Ocampos trefil míč zadní částí hlavy po rohovém kopu Payeta. Balon se stáčel k zadní tyči, ale Aréola dokázal předvést povedený zákrok.
34'
Marseille hraje zatím vyrovnanou partii s jasným lídrem Ligue 1. Luiz Gustavo dokázal vyškrábnout balon pro Amaviho, ten následně posílal míč do vápna a jen zásluhou skluzu Marquinhose nemohl zakončovat Sanson.
33'
Po několika minutách v obraně se vydalo do útoku také PSG. Ocampos byl ale rychleji u balonu na pravé straně, Meunier se chtěl vrátit do souboje, ale pomohl si pouze rukou.
32'
Marseille je i nadále s míčem pod kontrolou na útočné polovině. Thauvin byl v zajímavé pozici v pokutovém území, ale balon si před centrem ukopl za koncovou čáru.
31'
Ocampos rozehrával útočnou akci domácího týmu. Bouna Sarr si narazil s Payetem, ten mu balon vrátil do pohybu, ale vše vyvrcholilo obrannou hlavičkou Kehrera.
30'
Ani půlhodina hry stoprocentní šanci nepřinesla. Neymar se vydal do nerovného souboje proti dvojicí hráčů Marseille a o balon velmi rychle přišel.
29'
Průnikovou přihrávkou se prezentoval Morgan Sanson. Před nabíhajícím Thauvinem sice stačil odkopnout balon Marquinhos, ale Aréola zaváhal při rozehrávce. Z následné dohrávky pálil Luiz Gustavo jen vedle levé tyče.
28'
Nsoki přihrával do souboje Verrattimu. Ital neudržel míč pro svůj tým, navíc se od něj odrazil za postranní lajnu a Marseille může vhazovat u půlící čáry.
27'
Dimitri Payet se postavil k exekuci dalšího rohového kopu. Tentokrát je ale velmi rychle pískán útočný faul Ocampose. Velká škoda pro domácí, kteří byli ve vápně v dobrém náběhu.
26'
Právě Marco Verratti si následně pomohl v hlavičkovém souboji nedovoleným způsobem a k balonu se dostávají znovu domácí fotbalisté.
25'
Hosté se nemohli dlouho dobu dostat ani přes první obrannou hradbu domácího celku. Verratti si narazil s Kehrerem, následně vyzval ke střele Di Maríu, ale jeho pokus skončil jen na prvním bránícím hráči.
24'
PSG napadalo hned v pěti hráčích. Teprve osmnáctiletý stoper Marseille Boubacar Kamara ale situaci zvládl na jedničku, když si pomohl kombinací s Amavim.
23'
Marseille mělo k dispozici rozehrávku rohového kopu. Payet uvedl míč do hry centrem pouze k Aréolovi. Do protiútoku se hnal Neymar, ale balon mu utekl za postranní čáru.
22'
I tentokrát posílal míč do vápna Jordan Amavi. Balon byl ale tečován Meunierem a skončil bez razance v rukavicích Alphonse Aréoly.
21'
Jordan Amavi nebezpečně centroval do šestnáctky PSG. Od Marquinhose se balon dorazil mimo pokutové území, ale Marseille pokračuje v tlaku.
20'
I po dvaceti minutách úvodní branka nepadla. Sarr neudržel míč na pravé straně proti přesile. Následně se domácí museli vracet do obrany, ale ani Di María se ke střele nedostal.
18'
Nsoki se vydal s balonem hluboko na útočnou polovinu. Stoper PSG přihrával Di Maríovi jen do souboje, a Argentinec to odnesl přišlápnutým nártem.
17'
Před Choupo-Motingem odvracel míč za postranní lajnu Amavi. Útočník PSG ale balon ještě tečoval a domácí tak mohli dokonce vhazovat.
16'
Meunier měl na pravé straně spoustu prostoru. Míč se v pokutovém území odrážel od několika hráčů, Neymar už napřahoval k nůžkám, ale skvěle zasáhl v obraně Luiz Gustavo.
15'
Aréola nyní své spoluhráče rozehrávkou za postranní lajnu příliš nepotěšil. Neymar se ale dokázal rychle zmocnil balonu. Bernat došel až do vápna, ale přihrávku už k Di Maríovi neprocedil.
14'
Luiz Gustavo zastavil Neymara, následně si povodil brazilskou hvězdu také Lucas Ocampos. Vše ale ukončil velmi nepřesnou ránou Florian Thauvin.
13'
Německá souhra Kehrera s Draxlerem vyvrcholila nebezpečným centrem ke vzdálenější tyči. Kamara musel odvracet balon jen na rohový kop. Toho se ujal Neymar, ale jeho přízemní centr napálil nad branku Draxler.
12'
Bouna Sarr je u pravé postranní lajny hodně aktivní. Znovu si narazil s Ocamposem, ale poté mu už dloubáček za obranu příliš nesedl a balon končí u Aréoly.
11'
Také na druhé straně trávníku je pískán ofsajd. Neymar vysouval na pravou stranu Meuniera, ale belgický reprezentant si nepohlídal své postavení za posledním obráncem.
10'
Úvodní desetiminutovka výraznější vzrušení ani u jedné z branek nenabídla. Amavi vyškolil na levé straně Di Maríu, následně posílal míč do vápna Thauvin, ale v ofsajdovém postavení byl přistižen Ocampos.
9'
Thauvin se pustil do rychlostního souboje s Bernatem. Španělský obránce stačil bránit a navíc ukopl balon do bezpečí za postranní lajnu. Po následném centr se balonu zmocnil jen Marquinhos.
8'
Bernat zaváhal v rozehrávce. Domácí chtěli chyby hostů potrestat brejkem, ale Payet byl vytlačen Nsokim z nebezpečné pozice. Na druhé straně si situaci pohlídal po dlouhém nákopu zkušený Adil Rami.
7'
PSG tentokrát útočilo po levé straně, Neymar se stáhl pro balon až téměř mezi stopery. Následně byl pod tlakem Sarra, ale ten ho dokázal zastavit pouze za cenu faulu.
6'
Kevin Strootman skvěle zpracoval dlouhý hod Sarra zpoza postranní lajny. Marseille se přesunulo přes Ocampose a Gustava až do pokutového území, ale tam už kraloval Marquinhos.
5'
Hostující hráči si posouvají míč ze strany na stranu. Thomas Meunier dokázal najít Choupo-Motinga, ale tomu balon přeskočil kopačku. Hosté však zůstávají natlačeni na útočné polovině.
4'
Zdlouhavá rozehrávka PSG neměla šanci na úspěch. Choupo-Moting byl velmi snadno obrán o balon, následně přišel o hrací předmět tak Gustavo a musel faulovat Neymara.
3'
A právě kapitán PSG se ujal rozehrávky útočné akce. Verratti měl míč uprostřed hrací plochy, následně vyzval ke spolupráci Di Maríu, ale hosté se do útoku příliš neženou.
2'
Payet dokázal dostat pod tlak Nsokiho. Následně měl dost prostoru před vápnem Thauvin, ale jeho střela skončila jen na dobře postaveném Marquinhosovi.
1'
Domácí fotbalisté rozehráli netradičně dlouhým nákopem z prvního doteku až za brankovou čáru. Aréola tak následně mohl vykopávat od své branky.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na marseillské Stade Vélodrome. Šlágr jedenáctého kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 tak může za několik málo okamžiků začít.
Trenér Marseille Rudi García postavil do základní sestavy uzdraveného Floriana Thauvina, která chyběl v posledních dvou zápasech vinou zranění paty. Kromě dlouhodobě zraněného Rolanda tak má Marseille zcela kompletní kádr pro šlágr jedenáctého kola Ligue 1.

To lodivod PSG Thomas Tuchel má výrazně početnější marodku. Tradiční opory základní sestavy Dani Alves a Thiago Silva chybí Pařížanům již delší dobu, to neúčast Edinsona Cavaniho je novinkou, hrotový útočník má potíže se stehenním svalem a k dnešního utkání není připraven. Navíc si Presnel Kimpembe odpykává trest za červenou kartu, kterou obdržel v souboji s Lyonem. Pouze na lavičce zůstal jen Kylian Mbappé, stejně tak i Gianluigi Buffon nebo Adrien Rabiot. Na postu stopera naskočí od první minuty teprve devatenáctiletý Stanley Nsoki, který má na kontě pouhých pět zápasů v dresu A týmů PSG. Na hrotu útoku se bude snažit zastoupit zraněného Cavaniho Eric Choupo-Moting z Kamerunu.

Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr, Rami, Kamara, Amavi – M. Sanson, Strootman, Gustavo – Thauvin, Ocampos, Payet (C).
Náhradníci: Pelé – Ćaleta-Car, Germain, Hubočan, Maxime López, Mitroglu, Radonjić.

Paris Saint-Germain FC: Aréola – Meunier, Marquinhos (C), Nsoki, Bernat – Verratti, Kehrer – Di María, Neymar, Draxler – Choupo-Moting.
Náhradníci: Buffon – Rimane, Diarra, Rabiot, Mbappé, Nkunku, Diaby.

Olympique Marseille

Marseille do posledních chvil bojovalo v loňském ročníku Ligue 1 o přímý postup do základní skupiny Ligy mistrů. V předposledním kole ale Olympique zaváhal remízou 3:3 na půdě Guingampu a právě dva body nakonec chyběly Marseille ke konečné třetí příčce, která by zajistila milionářskou soutěž. Na Evropskou ligu ale francouzský celek vzpomíná v dobrém, loni totiž dokráčel až do samotného finále, kde už nestačil jasně 0:3 na Atlético Madrid.

Mizerné přípravné období, ve kterém Marseille dokázalo vyhrát pouze jediný zápas ze sedmi. V generálce na novou sezonu padl francouzský celek 2:5 proti anglickému Bournemouthu.

Ani v Ligue 1 Marseille nijak zvlášť nezáří, po deseti kolech ztrácí na nedostižné PSG již jedenáct bodů. Na domácí půdě sice Olympique dokáže bodovat naplno, ale jak vyjede k soupeřům je zle. Jasnou porážku si Marseille odvezlo z Lyonu, Lille i od nováčka z Nimes. Poslední dvě kola ale už zvládlo bez potíží, nejprve zdolalo Caen a po reprezentační přestávce také Nice.
Paris Saint-Germain FC

Pařížané obhajují francouzský titul. V minulém ročníku poznali hořkost porážky jen třikrát, navíc třetí prohra přišla až v závěru sezony, kdy už mělo PSG jistotu zisku trofeje pro mistry ligy. Po vítězství ve francouzském poháru si PSG pomýšlelo i na Ligu mistrů, ale v nejprestižnější klubové soutěži padlo již v osmifinálovém dvojutkání s Realem Madrid.

V přípravě se pařížský celek představil v International Champions Cupu. Nejprve prohrál 1:3 s Bayernem, poté schytal ještě o něco větší přiděl 1:5 od Arsenalu. Na závěr si ale napravil náladu vítězstvím 3:2 nad Atléticem Madrid.

Ani v právě rozehraném ročníku Ligue 1 nemá PSG konkurenci. Po deseti odehraných kolech má pařížský celek na kontě plný počet bodů, nadstavbou je také norma minimálně třech branek na zápas, kterou se daří PSG držet. Po reprezentační přestávce Thomas Tuchel šetřil v zápase proti Amiens Neymara, Thomase Meuniera nebo Thiaga Silvu, nenastoupil ani Gianluigi Buffon. Dlouhodobě jsou zranění Dani Alves a Layvin Kurzawa. I bez těchto opor PSG přehrálo tým z konce tabulky jasně 5:0. Především poslední desetiminutovka byla z pohledu Pařížanů excelentní, když navyšovali vedení postupně Draxler, Mbappé a Diaby.
Krásný nedělní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská soutěž Ligue 1 pokračuje jedenáctým kolem a my se společně zaměříme na utkání Marseille, které před domácím publikem přivítá favorita PSG.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.