Ligue 1 - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Toulouse - 20. října 2018   20:00

Nantes
25' Sala (Boschilia) • 38' Boschilia  • 71' Sala  • 77' Sala (Kwateng)
4:0
(2:0)
Nantes
Tătăruşanu – Kwateng, Mbodji, Diego Carlos, Lucas Lima – A. Touré, Girotto – Boschilia (74. Waris), Rongier (C), Limbombe (88. Moutoussamy) – Sala (82. K. Coulibaly).
Dupé – K. Coulibaly, Krhin, Waris, Moutoussamy, Pallois, Ch. Traoré.
Bastien – Haquette, Zakrani
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Toulouse
Reynet – Moreira, Todibo, Jullien, Moubandje – Cahuzac (67. Durmaz), Mbia – Dossevi (46. Mubele), García (78. Bodiger), Gradel (C) – Jean.
Goicoechea – Amian, Bodiger, Durmaz, Mubele, Sylla, Sidibé.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 8:1. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 12:13.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které jsme se dočkali dalších dvou branek. Postaral se o ně jediný muž – Emiliano Sala, který díky jedné brance z prvního poločasu mohl oslavit hattrick. Domácí byli nebezpečnější a výhru si zasloužili. Hosté sice ve druhém poločasu byli dlouho vyrovnaným soupeřem, ale jejich tlak byl spíše platonického rázu. Domácí naopak získali velmi důležité tři body do tabulky v boji o záchranu nejvyšší soutěže. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+2'
90+1'
Závěr zápasu se vyloženě dohrává z povinnosti, protože o vítězi je již delší dobu rozhodnuto.
90'
Nastavovat se budou pouze 2 minuty nad rámec základní hrací doby.
89'
Reynet musel řešit další nepříjemnou situaci, ale s centrem z levé strany si nakonec poradil.
88'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Anthony Limbombe, přichází Samuel Moutoussamy.
87'
Ale ani standardní situace neznamená žádné vážné ohrožení domácí branky.
86'
Tečovaná přihrávka hostujícího družstva znamená rohový kop pro Toulouse FC.
85'
Opět v akci hostující kapitán, jehož centr do pokutého území sice našel spoluhráče, ale hlavička koníčkem domácího gólmana nezaskočila.
84'
Max Gradel chtěl zpracovávat míč na dlouhou nohu, ale před ním dokázal míč odehrát protivník.
83'
Hosté kombinují s míčem u kopaček na vlastní obranné polovině. Ani do útoku se tedy již příliš nehrnou.
82'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Emiliano Sala, přichází Kalifa Coulibaly.
81'
Hosté sice vybojovali rohový kop, ale ani po jeho rozehrání se alespoň čestného úspěchu nedočkali.
79'
Na trávníku skončil po nedovoleném zákroku soupeře Andrei Girotto. Brazilec se po chvíli zvedá a může pokračovat v utkání.
78'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Manu García, přichází Yann Bodiger.
77'
Nantes právě vstřelili branku!
EMILIANO SALA kompletuje hattrick! Povyskočil si na Kwatengův centr z pravé strany a hlavou poslal míč mimo dosah brankáře Reyneta.
76'
Zpoza vápna napřáhl ke střele Valentin Rongier, jehož rána končí kousek vedle tyče.
75'
Další střela z větší vzdálenosti neudělala Reynetovi větší potíže. V podstatě celou dobu kontroloval let míče, takže zasáhl.
74'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Gabriel Boschilia, přichází Majeed Waris.
73'
Hosté se dostali k vápnu, ale tam Gradel volil příliš dlouhou přihrávku na spoluhráče, takže rumunský brankář ve službách Nantes snadno sbírá míč.
71'
Velký nedůraz v hostující obraně končí brankou v Reynetově síti. První střelu z levé strany sice ještě Reynet vyrazil, jenže obrana si nepohlídala dobíhajícího EMILIANA SALU, který přilétl a doklepl volný míč do sítě.
70'
Další akce hostujícího družstva skončila poblíž soupeřova pokutového území.
69'
Centr z levé strany proskákal pokutovým územím, aniž by míč kdokoliv trefil.
68'
Hosté začínají novou kombinačí akci od vlastního brankáře. Uvidíme, jak se jim tentokrát povede.
67'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Yannick Cahuzac, přichází Jimmy Durmaz. Cahuzac nakonec odchází ze hry.
67'
Yannick Cahuzac krvácí z nosu, takže ho rozhodčí posílá na ošetření mimo hrací plochu.
66'
Anthony Limbombe dostává za ránu loktem do Cahuzacova obličeje žlutou kartu.
65'
Ofsajdové postavení si nepohlídal domácí hráč, který navíc fauloval soupeře.
64'
Poslední minuty nenabízí vůbec nic zajímavého a obě družstva se drží daleko od území, ze kterého by mohlo vzejít nebezpečí pro branku.
62'
Steven Moreira fauloval protivníka, takže k míči se mohou dostat opět i domácí fotbalisté.
61'
Ve druhém poločasu sledujeme mnohem vyrovnanější hru, kdy se více do útočení zapojují i hosté.
59'
Do zakončení se propracovali opět i domácí, leč míč míří jen na tribunu.
58'
Rychlý únik nedokázal Corentin Jean přetavit v branku, což ho musí mrzet, protože šlo o velmi svižnou akci, která domácí obranu zaskočila. Reynet vyslal Jeana do úniku, jenže útočník trefil jen brankáře.
57'
Jean-Clair Todibo šikovně zahrál proti soupeři a získal autové vhazování pro vlastní celek.
56'
Střelecký pokus Emiliana Saly z větší dálky letěl kus nad bránu, kterou hájí Reynet.
55'
Ani jeden z celků se nepotkal s přesností, takže se oba v držení míče střídají celkem pravidelně.
54'
Tvrdší zákrok předvedl také Manu García, který zřejmě trochu nechtěně zajel do Limbombeho.
53'
Hosté jsou v úvodu druhého poločasu celkem aktivní, ale zatím se jim moc nedaří dostávat do šancí.
52'
Rozehrávky se ujal Max Gradel, ale našel pouze hlavu nejbližšího soupeře.
51'
Na trávníku končí Manu García, po zákroku na něhož dostává Lima žlutou kartu. Tvrdý skluz domácího zadáka.
50'
Hostující defenziva se nacházela pod celkem velkým tlakem, takže jeden ze zadáků musel poslat těžkou přihrávku až na vlastního brankáře. Ten však pod tlakem nebyl, takže mohl v klidu rozehrát.
49'
Domácí rozehrávali volný přímý kop z levé strany, ale nic zásadního z celé situace nevzešlo.
48'
Moreira zblokoval Limův centr pouze na rohový kop. Od praporku míč uvedl do hry Rongier, našel sice spoluhráče, ale ten nedokázal najít nikoho dalšího ve žlutém.
47'
Hostující kapitán Max Gradel se pokusil o střelu z větší dálky, ta ale neměla vůbec nebezpečné parametry a mizí v historii.
46'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Mathieu Dossevi, přichází Firmin Ndombe Mubele.
46'
Oba celky již míří na hrací plochu, takže zanedlouho budeme moci odstartovat druhou polovinu zápasu.
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které jsme dlouhou dobu sledovali nezáživný fotbal bez šancí. Domácí se však postupně zlepšovali a vypracovali si několik příležitostí, z nichž dvě se jim podařilo přetavit v branky. O první se postaral Emiliano Sala a o druhou po pohledné kombinaci s trochou štěstí Gabriel Boschilia. Hosté byli ve většině případů neškodní a na soupeřovu polovinu se příliš často nepodívali. Pokud pomýšlí na úspěch, budou muset svou hru od základů změnit. Druhý poločas začne přibližně v 21:01.
45+1'
45+1'
Valentin Rongier poslal k zemi rozběhnutého protihráče, který už hrozil, že poběží do brejkové situace. Vidíme žlutou kartu.
45'
Sala se propracoval až do pokutového území, ale zakončení mu dovoleno nebylo. Vybojoval však roh. Po něm už se však hosté ubránili.
44'
Hosté sice nyní častěji drží míč, ale k ničemu jejich zvýšená aktivita nevede.
43'
Blíží se nám závěr poločasu a vypadá to, že Nantes si ponesou příjemné dvoubrankové vedení.
42'
Další okénko v hostující obraně, ale hlavička v pádu v podání Saly zamířila vedle levé tyče z Reynetova pohledu.
41'
Fotbalisté Toulouse chvíli kombinovali s míčem u kopaček, ale po chvíli o něj opět přišli.
40'
Hosté zatím nejsou schopni vymyslet nic moc zajímavého směrem dopředu.
38'
Povedená akce domácích končí druhou brankou Nantes. Několik doteků a na konci akce stál GABRIEL BOSCHILIA, který trefil volné místo na zadní tyči.
37'
První žlutou kartu zápasu vidí Stéphane Mbia po faulu na vlastní polovině.
36'
Hosté se dostali k ohrožení branky, ale defenziva Nantes si s vypětím všech sil dokázala poradit.
35'
Na trávníku skončil tentokrát Gabriel Boschilia, který se držel za nos. Hrát však budou hosté.
34'
Manu García dostal loktem, načež se skácel k zemi. Po chvíli se však opět zvedá a může pokračovat.
33'
Přihrávka Toulouse na levou stranu byla zachycena obranou soupeře. Hostům se příliš nedaří.
32'
Ovšem po rohovém kopu domácí soupeřovu branku neohrozili a hosté odvrací míč pryč.
31'
Christopher Julien raději odhlavičkoval míč před soupeřem na rohový kop.
30'
Hra se nyní po předcházejících hektických okamžicích uklidnila a hraje se ve středu hřiště.
28'
Boschilia se dostal k dorážce před poloodkrytou brankou, jenže nedokázal najít volné místo a zamířil vedle.
27'
Hosté spěchali s odpovědí, ale to se jim nepovedlo, protože přihrávka neprošla přes dobře postaveného soupeře.
25'
Znenadání se však domácí dostali k ohrožení soupeřovy brány a EMILIANO SALA poslal přesnou střelu, na kterou neměl Reynet šanci dosáhnout. Obrovská radost na tribunách i na hřišti!
24'
Hráči Nantes opět kombinují s míčem u kopaček, ale stále daleko od soupeřovy branky.
22'
Domácí ztratili míč na útočné polovině, nicméně hosté se nevydali do rychlého protiútoku a celou akci zabrzdili.
21'
Emiliano Sala dostal míč kousek od soupeřova vápna, otočil se s míčem a vypálil, leč rána zamířila nad břevno.
20'
Zatím nesledujeme příliš záživný zápas, protože sledujeme pouze minimální množství zajímavých situací.
19'
Anthony Limbombe si hrubě nepohlídal své postavení, protože se nacházel ve velkém ofsajdu, přičemž se zapojil do hry.
17'
Další střelecký pokus Nantes neskončil ohrožením Reynetovy branky, jelikož rána mířila mimo tři tyče.
16'
Max Gradel se snažil projít po levém křídle, leč soupeř mu cestu zastoupil a míč končí v autu.
15'
Corentin Jean si v osobním souboji dle rozhodnutí sudího Bastiena počínal v rozporu s pravidly, takže stadionem zní hvizd rozhodcovské píšťalky.
14'
Po rohovém kopu se však defenziva Toulouse dokázala ubránit celkem v poklidu.
13'
Rána z velké dálky, kterou vyslal Boschilia, nadělala problémy Reynetovi, který s obtížemi vyrazil na roh.
12'
Tentokrát už musel Baptiste Reynet vytáhnout zákrok, který ale nebyl vůbec složitý, protože ránu z větší dálky dobře viděl.
11'
Hráči ve žlutém se drží na útočné polovině. Zatím však poměrně daleko od branky, kterou hájí Reynet.
10'
Domácí kombinovali nedaleko pokutového území soupeře, ale nepřesná přihrávka vše pokazila.
9'
Defenziva Toulouse si nedělala problémy a míč odpálila hluboko do pole.
8'
Ofsajdové postavení si nepohlídali hráči Toulouse, ale dlužno dodat, že šlo o poměrně těsnou záležitost.
7'
Přihrávka hostujícího celku na levé křídlo o kousek neprošla, protože zadák Nantes byl dobře postaven.
6'
Toulouse se provinilo na útočné polovině, takže se hra opět přesouvá na druhou stranu.
5'
Andrei Girotto si dělal místo, jenže činil tak nedovoleně, takže sudí Bastien píská jeho faul.
4'
Útočná akce Nantes byla tažena po levé straně, nicméně hráč ve žlutém o míč jednoduše přišel.
3'
Z volného přímého kopu na polovině Nantes se nic zajímavého nevyklubalo.
2'
Max Gradel skončil na trávníku po kontaktu se soupeřem, takže hosté mají standardní situaci na útočné polovině.
1'
Hosté se vydali hned v úvodu na útočnou polovinu, leč do šance se jim probojovat nepodařilo.
1'

FC Nantes: Tătăruşanu – Kwateng, Mbodji, Diego Carlos, Lucas Lima – A. Touré, Girotto – Boschilia, Rongier (C), Limbombe – Sala.
Náhradníci: Dupé – K. Coulibaly, Krhin, Waris, Moutoussamy, Pallois, Ch. Traoré.

Toulouse FC: Reynet – Moreira, Todibo, Jullien, Moubandje – Cahuzac, Mbia – Dossevi, García, Gradel (C) – Jean.
Náhradníci: Goicoechea – Amian, Bodiger, Durmaz, Mubele, Sylla, Sidibé.

Rozhodčí: Bastien – Haquette, Zakrani.
Toulouse FC

To hostující celek prožívá celkem dobrý vstup do soutěže, když zapsal do tabulky třináct bodů za tři výhry, čtyři remízy a pouhé dvě porážky se skóre 10:12. V poslední době však Toulouse také nevyhrává a zapisuje spíše remízy. Na venkovních stadionech Toulouse získalo pět bodů ze čtyř zápasů – zvítězilo v Guingampu a remizovalo v Angers a naposledy v Rennes. Jediná porážka na hřištích soupeřů přišla v prvním kole v Marseille a hned to byl pořádný debakl – 0:4. Nejlepším střelcem týmu je Gradel se třemi góly, ke kterým zároveň přidal další tři asistence, takže ho můžeme označit za klíčového hráče Toulouse.
FC Nantes

Domácí družstvo má na svém kontě dosud pouhých šest bodů za jednu výhru, tři remízy a pět porážek při nepěkném skóre 8:16. Na domácím hřišti dosud získalo Nantes pouhé dva body za remízy Caen a Remeší. Jediný zisk tří bodů se Nantes podařil na půdě Štrasburku první zářijový den. Nejlepším střelcem je čtyřgólový Argentinec Sala. V základní sestavě Nantes v posledním ligovém utkání byste našli pouze dva Francouze. V týmu působí několik Brazilců – Boschilia, Diego, Fábio, Lima, Evangelista.
Po reprezentační přestávce se opět můžeme pustit do ligových soutěží. V nejvyšší francouzské Ligue 1 se spolu střetnou týmy FC Nantes a Toulouse FC. Domácím se zatím v úvodu soutěže příliš nevedlo, což budou chtít zlomit proti týmu z jihozápadu Francie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.