Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nîmes : Dijon - 15. února 2019   19:00

Nîmes
28' Savanier (Ferri) • 84' Bobichon (Maouassa)
2:0
(1:0)
Nîmes
Bernardoni – Alakouch, Briancon (C), Landre, Maouassa – Ferri, Savanier – Thioub (84. Valls), Bobichon – De. Bouanga (72. Ripart), Guillaume (57. Alioui).
Valette – Harek, Bozok, Alioui, Paquiez, Ripart, Valls.
Miguelgorry – Danizan, Mouysset
Stade des Costières, Nîmes
Dijon
Allain – Chafik (87. Coulibaly), Aguerd, Lautoa, Haddadí – Marié, Abeid, Balmont (63. Kwon Čang-hoon) – Tavares (C), Kaba (72. Saïd), Slití.
Rúnarsson – Bouka Moutou, Amalfitano, Coulibaly, Kwon Čang-hoon, Keita, Saïd.

Já děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek pátečního večera.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:10.
Na Stade des Costières jsme sledovali vcelku pohledný zápas, který nabídl dva vcelku vyrovnané celky, z nichž měl ale lehčí převahu domácí Olympique. Ten si také po nádherných brankách Savaniera a Bobichona bere do kapsy všechny tři body.
90+4'
90+3'
Savanierův volný přímý kop se díky dobré práci brankáře nesetkal s odezvou žádného z domácích hráčů.
90+1'
Závar před brankou Dijonu nakonec po několika dobrých zákrocích Allaina ukončila hostující obrana odkopem.
89'
Haddadí nešikovně dohrál jednoho z protivníků a po druhé žluté se pakuje do sprch!
87'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Fouad Chafik, přichází Sennou Coulibaly.
86'
Briancon dalekým odkopem zastavil postup hostujícího celku.
84'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Sada Thioub, přichází Theo Valls.
84'
Nîmes právě vstřelil branku!

A máme tady k vidění další famózní branku! Bobichon se na hranici šestnáctky odpoutal od svého strážce a famózní střelou zavěsil míč do horního rohu Allainovy klece!
82'
Po Kabově zblokované střele z úhlu dostane hostující mančaft příležitost v podobě rohového kopu.
80'
Přímý volný kop hostí domácí obrana snadno odvrátila.
78'
Ošetření se nyní dostává Brianconovi.
75'
Landre si ve vlastní šestnáctce zbytečně zpracovával míč a musel jej pak na poslední chvíli odvracet.
73'
Zbytečně pod tlak dostali vlastního gólmana hráči Dijonu, naštěstí pro ně si však Allain s nelehkým úkolem poradil a i přes presink domácích dokázal balón odehrát.
72'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Sory Kaba, přichází Wesley Saïd.
72'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Denis Bouanga, přichází Renaud Ripart.
71'
Alioui se ještě v úniku na Allaina pokusil vyhledat dobíhajícího spoluhráče, před kterým ale včas zasáhl pozorně se vracející Aguerd!
70'
Alakouchův balón původně myšlený na jednoho ze spoluhráčů ve vápně skončil až u osamoceného krajního beka Dijonu.
68'
Bouanga nezdařilým zpracováním přerušil útok vlastního mančaftu.
65'
Alakouch schytal od Haddadího hodně nepříjemný šlapák, který bude muset chvíli rozchodit. Tuniský fotbalista viděl za svůj přestupek žlutou kartu.
65'
Chafikův centr Bernardoni sesbíral, aniž by se nacházel pod větším tlakem.
63'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Florent Balmont, přichází Kwon Čang-hoon.
60'
Savanier se z přímého volného kopu ze slušné pozice neostýchal přímo ohrozit Allaina, jenž ale nepříliš umístěný pokus střelce první branky utkání vytáhl.
59'
Slitího záměr vyslat míč na gólmanovu tyč nebyl z nejhorších, Tunisanova střela ale o nějaký ten metřík minula cíl.
58'
Landre nešetrným skluzem jen pár metrů od vlastní šestnáctky poslal k zemi Kabu a za svůj čin ještě spatřil žlutý kartónek.
57'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Baptiste Guillaume, přichází Rachid Alioui.
57'
Alakouchova dalekonosná střela se mezi tři tyče Allainovy svatyně nevešla.
56'
Savanier se pokoušel vysunout Guillaumeho, ten byl ale včas dostoupen a zbaven hracího předmětu.
54'
Lautoa rukou uzemnil Bobichonovu chytrou obhazovačku a za jasné překročení pravidel vyfasoval žlutou kartu.
51'
Bouanga sice donutil Allaina tvrdou střelou z dálky vyrážet balón, Guillaume ovšem dorážkou minul poloodkrytou hostující klec!
50'
Pohledný ťukec Dijonu vyústil po přiťuknutí Slitího v gólovou hlavu Kaby, proti němuž se však vyznamenal reflexivním zákrokem Bernardoni!
49'
Rychlý kontr vedený Mariém nakonec ztroskotal na nepovedeném centru výše zmíněného.
47'
Aktivněji vstoupili zpět do zápasu fotbalisté Dijonu, Slití to však s presinkem Savaniera přehnal a vykoledoval si fouknutí sudího píšťalky.
46'
Nîmes nás rozehrávkou uvedlo do druhé poloviny zápasu.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:01.
V Nîmes jsme zatím sledovali fotbal hraný ve velmi vysokém tempu, přičemž iniciativu utkání držel po jeho většinu domácí tým. Ten si ovšem nevypracoval až tak mnoho brankových příležitostí a gólové čekání utnul až gólem téměř z půlící čáry Savanier.
45+1'
45+1'
V době rozehrávky přímého volného kopu Nîmes se někdo z útočících nacházel v postavení mimo hru.
45+1'
Sudí nastavuje jednu minutu.
45'
Aguerd ve vzdušném duelu udeřil Bobichona loktem.
44'
Rohový kop Dijonu netčeně proletěl celým pokutovým územím a vyústil tak pouze v odkop od brány Nîmes.
42'
Nepříliš razantní střela z téměř nulového úhlu Bernardoniho ani nemohla nějak postrašit.
41'
Maouassa svůj centr přetáhl a znemožnil tak jakémukoliv z kolegů změnit trajektorii míče.
39'
Slití předložil dobrou přihrávkou Abeidovi, ten ale tváří v tvář Bernardonimu příliš podkopl balón a vyslal jej z gólové pozice vysoko nad!
38'
Bouanga se vytáhl famózním průnikem po levé straně, bohužel pro domácí pak už pod sebou nikoho krom hostujících beků nenašel!
37'
Balmontův nákop před určeným adresátem Kabou domácí defenzíva přestřihla.
35'
Do strkanice se na po Savanierově lehkém prohřešku proti pravidlům zapletli Ferri a Abeid. Ani jeden karetnímu trestu neunikl.
33'
Maouassa posadil balón přesně na Guillaumeho hlavu, domácímu hroťakovi se ale nepodařilo svůj střelecký pokus dostatečně zkrotit.
32'
Alakouchův střílený centr Allain posbíral.
31'
Balmontův dalekonosný pokus skončil až na tribuně domácích skalních fandů.
29'
Ferri si na volej z hranice vápna očividně věřil, balón jím vyslaný ovšem zamířil vysoko nad.
28'

Tak toto je fotbalová paráda! TÉJI SAVANIER prokázal nesmírnou herní vyzrálost a přehled, když po zisku balónu ve středu pole zbystřil vyběhnuvšího brankáře Allaina a famózním svícnem jej překonal!
27'
Zatím jednoznačně největší šanci zápasu měl na kopačce Thioub, ten se však po průnikovce Guillaumeho vyhnal do lehkého úhlu a svým zakončením na bližší tyč už pak Allaina překvapit nedokázal.
26'
Slitího přihrávka, jejímž adresátem měl být Kaba, se ukázal jako ofsajdová.
25'
Balmontův servis od praporku nepatřil k nejpovedenějším a taky že příliš vrásek na domácích čelech neudělal.
24'
Slitího zblokovaná střela z dálky vyústí v rohový kop pro hosty.
23'
Alakouch se neocitl na stejně myšlenkové vlně jako Thioub, a tak jeho pas po lajně skončil v autu.
22'
Pozorná obrana si na své levé straně dokázal s Thioubovou rychlostí poradit a alespoň prozatím Francouze zastavila.
21'
Také tentokráte byl Kabovi při nátlaku na rozehrávajícího Savaniera pískán faul.
19'
Balmont si v duelu se Savanierem nepočínal úplně nejohleduplněji a může být rád, že za tvrdý bodyček neviděl žlutou kartu.
18'
Za postranní čarou dojde k ošetření Guillaumeho, který si z jednoho ze vzdušných soubojů odnesl tržnou ránu na hlavě.
18'
Thioubův centr Aguerd bez větších potíží odvrátil.
16'
Po něm se na přední tyči dostal k hlavičce Bouanga, Gabonec ale Allain zasáhnout nedonutil.
15'
Nîmes rozehraje první rohový kop zápasu.
14'
Chafik poblíž levé postranní čáry nešetrně dohrál Maouassu po odehrání míče a za své počínání byl sudím odměněn žlutou kartou.
13'
Nebezpečně přizvednutý průnikový pas za domácí obranu musel řešit včasným výběhem sám gólman Bernardoni.
12'
Kaba to s napadáním Landreho přehnal a za pomoc horními končetinami mu byl odpískán nedovolený zákrok.
11'
Thioubův balón do šestnáctky zastavil jeden z hostí již na první tyči.
10'
Alakouchův přízemní centr od pravé lajny doskotačil až k Bobichonovi, ten se ovšem po špatném prvním doteku nechal snadno odzbrojit.
9'
Bouangovu přehazovačku přes obráncovu hlavu nakonec defenzíva Dijonu přečetla a nebezpečí zneutralizovala.
7'
Kaba se pokoušel odpoutat od svého strážce na levém křídle, vlastní těžkopádností se však vyhnal až za brankovou čáru.
7'
Aktuálně na trávníku sledujeme sekvenci soubojů ve středu pole.
6'
Vysokým centrem na jednoho z hostujících útočníků se Landre nenechal zaskočit a merunu odhlavičkoval.
5'
Domácímu Olympiqu se zatím daří držet Dijon pod značným tlakem.
4'
Bobichon se na hranici vápna neostýchal opřít do poskakujícího míče, volejem ale zamířil mimo oblast tří tyčí.
4'
Vysoký nákop za vlastní obranu si Aguerd pohlídal a odklidil hrací předmět do zámezí.
3'
O oslovení někoho ze spoluhráčů se vzápětí pokoušel také Maouassa, jím vyslaný balón ovšem skončil dokonce až za bránou Allaina.
2'
Bobichon na pravé straně dobrým presinkem vybojoval míč, následný centr se však ukázal jako značně přetažený.
1'
Úvodní rozehrávku provedli ve tmavě modrých dresech hrající hosté. Nîmes se dnes pro změnu obléklo do typické červené.
1'

Nîmes Olympique: Bernardoni – Alakouch, Briancon (C), Landre, Maouassa – Ferri, Savanier – Thioub, Bobichon – De. Bouanga, Guillaume.
Náhradníci: Valette – Harek, Bozok, Alioui, Paquiez, Ripart, Valls.

Dijon FCO: Allain – Chafik, Aguerd, Lautoa, Haddadí – Marié, Abeid, Balmont – Tavares (C), Kaba, Slití.
Náhradníci: Rúnarsson – Bouka Moutou, Amalfitano, Coulibaly, Kwon Čang-hoon, Keita, Saïd.

Rozhodčí: Miguelgorry – Danizan, Mouysset.
Vzájemné zápasy:

Podíváme-li se do historických zápisů, otevře se nám pohled na velmi vyrovnanou bilanci duelů právě těchto dvou soupeřů. Lehce úspěšnější byl Dijon, který Nîmes zdolal celkem osmkrát, zatímco Olympique slavil jen v šesti případech. Po šesti utkáních se body dělily. Poslední zápas z listopadu loňského roku pak vyzněl jasně pro Dijon, jenž venku vyhrál vysoko 0:4.
Dijon FCO:

To hosté na tom tak ideálně nejsou. Nacházejí se na 17. příčce a na záda jim dýchá Monako prahnoucí po zlepšení letošní hrozivé formy. Z výjezdů moc bodů svěřenci Antoina Kombouareho nevozí, vždyť z dvanácti venkovních střetnutí vyválčili pouhých devět bodů (2-3-7).

Nîmes Olympique:

Domácím mančaftu se po postupu daří na poměry nováčka velice dobře. Aktuálně si stojí na 11. místě s vysokým odstupem třinácti bodů na sestupové pozice. Trochu paradoxní ovšem je, že venku vybojoval dokonce o bod více než z domácích zápasů, v nichž mají bilanci 4-4-4.

Téji Savanier (8 asistencí)
Dobrý den a vítejte u textového přenosu utkání pětadvacátého kola francouzské nejvyšší soutěže mezi Nîmes Olympique a Dijonem FCO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.