Ligue 1 - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Caen - 12. srpna 2018   21:00

Paris SG
10' Neymar (Nkunku) • 35' Rabiot (Di María) • 89' Weah
3:0
(2:0)
Caen
Caen
Paris SG
Buffon – Dagba, Silva (C), Marquinhos, Nsoki – Rabiot, Diarra (70. Diaby), Bernede – Nkunku, Neymar (82. Weah), Di María (70. Draxler).
Trapp – Rimane, Meunier, Draxler, Lo Celso, Diaby, Weah.
Bastien – Haquette, Ocak
Park Princů, Paříž
47 289 diváků
Caen
Samba – Armougom, Genevois, Djiku, Mbengue (46. Imorou) – Fajr, Oniangué (C), S. Peeters – Ninga (77. Stavitski), Tchokounté, Deminguet (62. Crivelli).
Zelazny – M. Dabo, Imorou, Marega, Crivelli, Rodelin, Stavitski.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Zápas sledovalo 47 289 diváků.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 2:2. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:7.
Je dobojováno. Domácí potvrdili roli favorita a po dvou brankách v prvním poločase přidali ještě jednu, a to v samotném závěru, kdy po hrubé chybě brankáře Samby lehce skóroval Timothy Weah. Hosté v podstatě nic nepředvedli a mnohdy velké šance Pařížanů připravovali sami. Povinné tři body si tak připisuje Paris Saint-Germain, hosté podle předpokladů nezískali ani jeden bod.
90+2'
90+2'
Ještě přichází autové vhazování pro hosty, zápas je už ale u konce. Po vrácení míče zpět do hry hlavní sudí tento duel ukončí.
90+1'
Domácí se už příliš nikam neženou, hosté naopak vědí, že se zápasem jen těžko něco udělají. Utkání se tak už pouze a jen dohrává.
90'
Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase se budou nastavovat ještě dvě minuty navíc.
89'
Weah radostí sundal dres a za to dostává pochopitelně žlutou kartu.
89'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Tak přeci jenom ještě vidíme třetí branku v hostující síti. Bylo to po další velké chybě Samby. Ten dostal míč na malou domů a chtěl ho odehrát pryč, nevšiml si nabíhajícího TIMOTHYHO WEAHA, jenž ho překvapil a dopravil balon za jeho záda – 3:0.
88'
Další náběh před branku hostů, kde tváří v tvář Sambovi střílel Nsoki, prvně jmenovaný ale uspěl.
86'
Další náznak domácí akce, který zastavila obrana hostů a hráči Caenu se vydávají do útočné akce. Tam střílel Peeters, ale bylo to jen do rukavic Buffona.
84'
Weah byl v obrovské šanci. Střílel z pravé strany, míč se odrazil od pravé Sambovy tyče a prolétl podél brankové čáry. Následně pak ho Samba schoval do rukavic. Další velká šance domácích.
83'
Zápas jde do koncovky, domácí hráči stále drží dvoubrankový náskok. Ovšem výkon oproti prvnímu poločasu šel rapidně dolů. A to cítí i diváci v hledišti.
82'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Neymar, přichází Timothy Weah.
81'
Ten zahrál Neymar, obstřelil zeď, ovšem míč poslal jen vysoko nad břevno hostující branky.
79'
Domácí hráči založili další akci, ve které se pokusili o zakončení. Nkunku byl však sražen před velkým vápnem a PSG bude zahrávat nebezpečný volný přímý kop.
78'
Nsoki odcentroval míč z levé strany, ten prolétl pokutovým územím a rázem je po další akci PSG.
77'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Rodrigue Casimir Ninga, přichází Timo Stavitski.
76'
Centr z rohového kopu hosté přetáhli a před Buffonovou brankou tak nezahrozili. Ještě ale získali možnost autového vhazování, takže u míče zůstanou.
75'
A hosté vybojovali rohový kop.
74'
Rabiot vyslal dlouhý nákop od půlící čáry a míč se dostal až do pokutového území, kde ho Samba zase chytá do rukavic. Bleskovým odkopem pak posílá své spoluhráče do útoku.
73'
Neymar znovu ohrozil branku hostů, z levé strany prošel až do pokutového území, jeho přízemní střela ovšem končí na pozorném brankáři Sambovi.
72'
Rodrigue Casimir Ninga vedl akci po levé straně a poté se přiblížil velkému vápnu, jeho pokus o přihrávku však skončil na noze jednoho z domácích hráčů. Hosté tak pokazili další slibně se rodící akci.
71'
Neymar si nabíhal do pokutového území, byl tam ale sám a Samba tak neměl problém sebrat míč a poté ho znovu odkopnout od své branky.
70'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Julian Draxler.
70'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Lassana Diarra, přichází Moussa Diaby.
69'
Opět ale nevymysleli vůbec nic a na branku PSG vůbec nevystřelili. Rodí se tak šance také na druhé straně, tedy té domácí.
68'
Neymar si nyní pomohl útočným faulem a jeho tým tak opět přichází o míč. Další akci mohou založit hráči v bílých dresech.
67'
Nsoki dostal průnikovou přihrávku, zastavil ho ale obránce hostů, jenž ho do zakončení nepustil. Domácí tak ztrácejí míč a hosté mohou jít do útočné akce.
66'
Tuto standardní situaci zahrál Neymar a po jeho centru se balonu dotkl Adrien Rabiot, jenž poslal míč jen vysoko nad hostující branku. Následuje tak pouze odkop od ní.
65'
Nkunku byl faulován Fajrem a následuje tak další volný přímý kop pro Paris Saint-Germain.
64'
Pařížané mají stále velkou územní převahu, vypracovávají si spousty šancí ke skórování, ve druhém poločase se jim ale střelecky příliš nedaří.
63'
Di María připravuje svým spoluhráčům střelecké pozice, ale zatím ho jeho spoluhráči nevyslyšeli. Až po chvilce střílel Nkunku, do akce ale vložil ruku Samba a další šanci domácích zastavil.
62'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Jessy Deminguet, přichází Enzo Crivelli.
61'
Moc nechybělo a mohlo to být o tři góly. Ángel Di María hlavičkoval těsně před Sambou, druhý jmenovaný ovšem pohotovým zákrokem šanci pařížského hráče zneškodnil.
59'
Další pokus domácích srazili hosté do bezpečí a snažili se pak projít na polovinu Paříže. Ovšem o míč přišli už v půlce hřiště.
58'
Neymar si sbíhal před branku Caenu, a i když měl velkou rychlost, na míč nedosáhl. Blíže u něho byl Brice Samba, jenž dostal balon do své moci.
57'
Ten zahrál Ángel Di María, jenž poslal centr do velkého vápna, na který si naskočil Brice Samba a zneškodnil tak další šanci Paris Saint-Germain.
56'
Nsoki prošel přes Armougoma, udělal kličku ve vápně a jeho pokus byl sražen na rohový kop.
54'
Hosté začínají více vystrkovat růžky a snaží se o kontaktní branku. Naopak tempo hry domácích hráčů trochu opadlo a už se tak neženou do akcí, jako tomu bylo v první části hry.
53'
Na opačné straně centroval balon do pokutového území Ángel Di María, nabíhající spoluhráč však na míč nedosáhl a navíc ho jeden z hostujících obránců zastavil ve skluzu.
52'
Ten rozehrál Stef Peeters a orazítkoval tyčku Buffonovy branky.
51'
Hosté vybojovali po domácím faulu volný přímý kop ze slibné vzdálenosti. Buffon si už rovná zeď a bude potřeba i její pomoci. Fajr bude hráčem, který volný kop rozehraje.
49'
Thiago Silva, který na konci prvního poločasu donutil Buffona k zákroku po jeho hlavičce, se nyní uvolnil a táhl akci svého týmu. Hráči PSG ale před Sambou nic nevymysleli.
48'
Stanley Nsoki dobíhal míč, který šel před branku PSG, nakonec ho získal a hned na to založil další akci domácích, kteří tak otočili hru na opačnou stranu.
47'
Sice se jim nepodařilo ohrozit Sambovu branku, ale u balonu zůstali i nadále. Poté střílel Adrien Rabiot, který však poslal svou střelu jen vedle hostující branky.
46'
Domácí mají opět míč ve své moci a míří poprvé ve druhém poločase před hostující branku.
46'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Adama Mbengue, přichází Emmanuel Imorou.
46'
Střely na branku: 4 – 1
Uvidíme, co nám přinese další část hry, která začne přibližně ve 22:05.
První poločas je za námi. V něm se domácí dokázali dvakrát prosadit. Už v desáté minutě otevřel skóre zápasu Neymar a poslal tak svůj celek do vedení. V pětatřicáté minutě skóroval do prázdné branky Adrien Rabiot, jenž tak navýšil pařížský náskok. Po celou dobu byli hráči Paříže lepším týmem a měli velkou převahu. I hosté však měli nějaké šance, tu největší zlikvidoval v závěru prvního poločasu Buffon, který prokázal mezi třemi tyčemi své velké kvality. Likvidoval totiž střelu hlavou vlastního spoluhráče Thiaga Silvy, jenž si málem vsítil vlastní gól.
45'
45'
Rodící se akci na hostující straně zastavil obránce Marquinhos, jenž pak táhl další domácí akci. Jenže sudí zřejmě nenastaví ani minutu a první část hry je tak pomalu, ale jistě minulostí.
44'
Domácí se pak dostali na druhou stranu, kde ještě střílel Neymar, ale bylo to jen do obránce hostů, který odkopl míč do bezpečí.
43'
A další, tentokráte už velká šance na straně Caenu. Thiago Silva chtěl míč poslat hlavou do bezpečí, nakonec však balon mířil přímo na vlastní branku a Buffon musel vytasit přesný zákrok, jinak by z toho pravděpodobně byla vlastní branka!
43'
Hráči Caenu se sami znovu připravili o balon a Pařížané se tak dostali do další šance. Rabiot však svou střelu uvnitř pokutového území poslal mimo tři tyče.
42'
Alexander Djiku chtěl spíše míč centrovat na nabíhajícího spoluhráče, to se mu však nepovedlo a balon směřoval na bližší tyč. Tam byl ale připravený Gianluigi Buffon, který dokázal tuto situaci pokrýt.
41'
Hosté vybojovali po domácím faulu nebezpečný volný přímý kop z velmi slibné vzdálenosti.
40'
Blíží se koncovka prvního poločasu a u míče jsou opět domácí hráči. Ti se pomalu, ale jistě dostávají na hostující polovinu a pokusí se ještě o další střelu, která by mohla znamenat navýšení skóre.
38'
Hosté čelili dalšímu nebezpečnému útoku pařížského celku, ten ale ustáli i díky pozorné obraně, která odvrátila hrozící se nebezpečí a odkopla míč daleko od Sambovy branky.
37'
Domácí hrají v absolutní pohodě, potvrzují tak roli velkého favorita a diváky baví svým fotbalem.
35'
A je z toho další branka v hostující síti. Ángel Di María počkal u malého vápna a poté centrem našel před brankou volného ADRIENA RABIOTA, který měl před sebou jednoduchou úlohu, a sice trefit úplně prázdnou branku – 2:0. Nutno podotknout, že Rabiot celou akci založil a zaslouženě tak slízl smetanu. Asistence: Ángel Di María.
34'
Hosté i nadále zůstanou na polovině Paris Saint-Germain, vybojovali autové vhazování, ale o míč přišli a do útoku jdou zase domácí.
33'
Di María nevybojoval rohový kop, míč od jeho nohy skončil za zadní čárou a následovat tak bude pouze odkop od Sambovy branky.
32'
Ángel Di María tuto standardní situaci rozehrál, míč se snesl do pokutového území, ale nikdo z jeho spoluhráčů ho nedokázal dopravit za záda Briceho Samby.
31'
Christopher Nkunku na pravé straně před velkým vápnem centroval míč zpoza hostujícího hráče, ovšem balon skončil v zámezí. PSG bude zahrávat rohový kop.
30'
Po třiceti minutách hry sledujeme útočný fotbal, hlavně ale ze strany pařížského týmu, který má jasnou herní převahu. Pařížané od desáté minutě vedou o jednu branku a toto vedení stále drží.
29'
Neymar se neprocpal mezi dvěma obránci hostů a ti ho o míč připravili. Minga se pak dostal do rychlého protiútoku, proti Buffonovi vyslal nepovedenou střelu a brankář PSG tak bez větších problémů bere balon a odkopne ho od svého zařízení.
28'
Colin Dagba se snažil vybojovat míč na svou stranu, nakonec se mu to nepovedlo a navíc fauloval soupeře. Hosté tak získávají míč a jdou směrem dopředu.
27'
Ta však nepřišla, balon zachytil obránce Caenu Alexander Djiku a odkopl ho daleko od vlastní branky. Caen tak může jít do útočné akce.
26'
Hosté se stále nemohou dostat do blízkosti pařížské branky. U míče jsou opět domácí a dá se očekávat další jejich útočný manévr. Neymar už se staví před velké vápno a čeká na přihrávku.
25'
Nakonec je útočník PSG v pořádku a už je na nohou. Zapojil se tak do rodící se akce na pařížské straně.
24'
Adrien Rabiot poslal zpětnou přihrávku na Ángela Di Maríu, ten byl však obsazeno. Nakonec se dokázal uvolnit a akce PSG pokračovala dále. Poté Neymar upadl v pokutovém území a zatím se nezvedá.
23'
Znovu domácí hráči získali míč na svou stranu, kombinují před velkým vápnem. Zatím je to ale bez jediné střely. Ani Nkuknu svou střelu z rohu pokutového území neposlal mezi tři tyče.
21'
Ángel Di María z levé strany před velkým vápnem vyslal jedovatou střelu, kterou vyrazil do bezpečí Brice Samba. Míč pak chvilku zůstal u brankoviště, hostující obránce Armougom ho však hned odkopl pryč.
20'
Už mají míč zase domácí hráči a míří s ním před branku Caenu. Po několika kombinacích se zatím ke střele nedostali.
19'
První vážnější zákrok si z ničeho nic připisuje Gianluigi Buffon. Hosté se po hodně dlouhé době dostali na pařížskou polovinu, kde pálil z voleje Malik Tchokounté a Buffon musel zasahovat rukama! Za to sklidil opět obrovské ovace v pařížském publiku.
18'
Nsoki na pravé straně poslal míč na Neymara, který si naběhl prakticky na stejné místo, na jakém se dokázal prosadit. Tentokráte však jeho pokus po zemi kryje znovu Brice Samba.
17'
Útočník PSG ho zahrál nakrátko s Ángelem Di Maríou, nakonec se pak zrodila střela z hranice velkého vápna a vleže míč chytil do rukavic opět Brice Samba. Ten pak odkopl balon na opačnou stranu hřiště.
16'
Nsoki se nedostal k centru z levé strany, Prince Oniangué pak zakopl míč za zadní čáru a Neymar tak zahraje další rohový kop.
15'
Ten rozehrál sám Neymar, nacentroval balon až před hostující branku, z výskoku však míč chytil do rukavic Brice Samba.
14'
A další akce Neymara, po které PSG vybojovalo rohový kop.
13'
Agilní Neymar dostal přihrávku od Di Maríi a jeho střela pak zamířila mimo tři tyče. Nicméně stále mají domácí hráči velkou územní převahu.
12'
Hosté pokračují ve svém ledabylém výkonu a toho mohli znovu využít domácí, kteří se dostali do blízkosti Samby, ovšem tentokráte na něho nevyslali žádnou střelu.
10'
Pařížané se v desáté minutě ujímají vedení. Po fatální chybě hostujícího brankáře Samby, který laxně odehrál míč před sebe, ho získal Nkunku, jenž vysunul NEYMARA. Ten si v pokutovém území poradil jak nejlépe mohl a přízemní střelou k levé tyči prostřelil Sambu – 1:0. Asistence: Christopher Nkunku.
9'
Po delší době získali míč na svou stranu hosté a opět se snažili dostat se na polovinu Paříže. Znovu se jim to ale nepodařilo a ztrácejí tak míč znovu.
8'
Antoine Bernede vybojoval míč a poté vyslal nepřesnou přihrávku, kterou ale zachytil jiný hráč domácích a Pařížané tak na polovině Caenu zůstanou.
7'
Z levého křídla centroval míč Marquinhos, trefil ale jen hostujícího hráče. Díky tomu se balon dostal za postranní čáru a následuje tak autové vhazování pro pařížský celek.
6'
Domácí mají podle předpokladů územní převahu a neustále se tlačí před Sambovu branku. Zatím to ale nedokázali zužitkovat střelecky.
5'
Následně pak zahrávali hráči Paris Saint-Germain volný přímý kop z pravé strany, Ángel Di María však střílel jen do zdi. Na druhé straně pak sklidil ovace v publiku Buffon, jenž si poprvé sáhl na míč, aby ho odkopl od své branky.
4'
A nebude tomu ani nyní, i když to už vypadalo, že se hráči Caenu dostanou před domácí branku, opak byl pravdou. Sami se totiž připravili o míč a ten získali na svou stranu opět Pařížané.
3'
Hosté se ještě nedostali před branku domácích, Gianluigi Buffon je tak zatím bez práce. Ovšem ten hostující musí být neustále na pozoru.
2'
A Neymar si seběhl na levou stranu velkého vápna, špičkou kopačky naslepo střílel z úhlu, nicméně brankář Brice Samba musel být připraven a míč dostat do své moci.
1'
Přes zhuštěnou obranu Paris Saint-Germain se jim to ovšem nepovedlo a na druhou stranu bleskově míří domácí celek. Akci táhne Neymar.
1'
O úvodní výkop se postarali hosté a hned se pokusí projít na pařížskou polovinu. Akci zakládají z hloubi vlastní poloviny.
1'
Všichni rozhodčí přivádějí na hrací plochu oba celky a zápas tak bude moci za malý okamžik začít.

Paris Saint-Germain FC: Buffon – Dagba, Silva (C), Marquinhos, Nsoki – Rabiot, Diarra, Bernede – Nkunku, Neymar, Di María.
Náhradníci: Trapp – Rimane, Meunier, Draxler, Lo Celso, Diaby, Weah.

SM Caen: Samba – Armougom, Genevois, Djiku, Mbengue – Fajr, Oniangué (C), S. Peeters – Ninga, Tchokounté, Deminguet.
Náhradníci: Zelazny – M. Dabo, Imorou, Marega, Crivelli, Rodelin, Stavitski.

Rozhodčí: Bastien – Haquette, Ocak.
SM CAEN
Caen cestuje do Paříže a je jasné, že bez vyhlídek na tři body... ty se mu totiž nedaří na hřišti PSG získat již mnoho let a nejinak by tomu mělo být i nyní. Los nového ligového ročníku Ligue 1 si trochu zažertoval s oběma týmy, neboť Caen duelem s PSG končilo ročník předchozí a nyní tak s tím samým soupeřem novou sezónu zahájí.
Do nového ročníku vstupuje Caen s jasným cílem – na rozdíl do minulé sezóny nemít problémy se záchranou, která nakonec o bod minulou sezónu vyšla.
PARIS SAINT-GERMAIN
Pařížský velkoklub, který dominuje již několik let francouzské nejvyšší fotbalové soutěži, vtrhl do nové sezóny velkolepě – začátkem srpna totiž v Číně smetl ve francouzském Superpoháru Monako 4:0! Na hřišti nechyběl ani hvězdný Neymar nebo letní brankářská akvizice Buffon. Přestupové vody vířily v létě spekulace o odchodu Neymara do Realu, ale to se nepotvrdilo. Stejně tak se nepotvrdily ani spekulace o odchodu Mbappého, kterého měl údajně také chtít Real...
PSG tak stojí na začátku nové sezóny v plné síle, byť do úvodního zápasu nebude moci zasáhnout Verratti, ani Cavani.
Utkáním, které se odehraje v pařížském Parku Princů, provede jako hlavní rozhodčí Benoit Bastien, kterému budou na čarách asistovat Frederic Haquette a Husseyin Ocak.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 1. kola francouzské Ligue 1, v němž obhájce titulu a vládce posledních sezón PSG přivítá na svém stadionu SM CAEN.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.