Ligue 1 - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Guingamp - 19. ledna 2019   17:00

Paris SG
11' Neymar (Dani Alves) • 37' Mbappé (Neymar) • 45' Mbappé (Cavani) • 59' Cavani (Bernat) • 66' Cavani (Di María) • 68' Neymar (Mbappé) • 76' Cavani  • 80' Mbappé (Cavani) • 83' Meunier
9:0
(3:0)
Guingamp
Guingamp
Paris SG
Buffon – Kehrer, Silva (C) (77. Meunier), Marquinhos, Bernat (67. Kurzawa) – Dani Alves, Verratti (19. Draxler), Neymar – Di María – Cavani, Mbappé.
Aréola – Diaby, Draxler, Choupo-Moting, Kurzawa, Meunier, Nkunku.
Delerue – Aube, Jouannaud
Parc des Princes, Paříž
Guingamp
Caillard – Ikoko, Kerbrat (C), Eboa Eboa, Rebocho – Deaux (56. Blas), Phiri, Didot – Ngbakoto (73. Djilobodji), A. Mendy (57. Rodelin), Thuram.
Johnsson – J. Larsson, Rodelin, Roux, Sorbon, Blas, Djilobodji.

Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 12:0. Střely mimo: 10:2. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:7.
Gólová přehlídka je u konce! Paris Saint-Germain v dnešním utkání doslova smetlo Guingamp, čímž mu vrátilo pohárovou porážku tím nejlepším možným způsobem. Pařížané se totiž dohromady radovali hned devětkrát, hned šest branek nabídl druhý poločas. Dnešní utkání nabídlo hned dva hattricky, o ten první se postaral Edinson Cavani, ten druhý měl na svědomí Kylian Mbappé. Guingamp byl dnes naprosto neškodný, za celé utkání nevyprodukoval ani jeden střelecký pokus na branku. Vítězství 9:0 znamená pro PSG vylepšení svého ligového rekordu, doposud byl nejvyšší výhrou výsledek 8:0.
90'
89'
Žlutou kartu dostává Layvin Kurzawa (Paris Saint-Germain FC).
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Paris Saint-Germain je i nadále aktivnější, dost možná přijde také desátá branka.
88'
Obrannou povinnost si před malým momentem splnil Kehrer, který vzorně vystoupil z obrany, čímž nedaroval Thuramovi žádný prostor s míčem.
85'
Alves to zkoušel kolmicí na Neymara, před kterým ale zasahoval Ikoka. Výsledkem je rohový kop pro Paris Saint-Germain, který rozehraje právě Neymar.
84'
Caillard nyní raději podržel míč, posléze ho odkopl na druhou stranu hrací plochy, kde ve vzdušném souboji neuspěl Thuram. Domácí zakládají kontr.
83'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Gólová přehlídka v podání domácích hráčů zdaleka nekončí! Nejprve se do pokutového území dostával Cavani, který ale nevyzrál na dvojici protihráčů. To nemuselo vadit, jeden z hostů skluzem "oslovil" THOMASE MEUNIERA, který pravačkou propálil brankáře Caillarda.
83'
Guingamp se konečně dostal k souvislejší práci s míčem, jenomže naprosto zbytečné přenesení hry na Ikoka směřovalo mimo dosah hostujícího obránce.
83'
Za obranu soupeře si nabíhal Thuram, který odstavil od míče protihráče, jenomže vzápětí vyletěl nahoru praporek sudího – další ofsajd.
82'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut, pro Guingamp to bude ještě hodně dlouhá doba. Naopak domácí hráči jsou dnes při chuti.
81'
Na hranici pokutového území skončil na zemi Draxler, jehož pád ale hlavní sudí ignoroval. Posléze se hra přerušila, domácí záložník totiž stále leží na zemi.
80'
Na další branku jsme nečekali vůbec dlouho! Draxler vysunul do tandemu Cavaniho, který před brankou našel volného KYLIANA MBAPPÉHO, jenž z bezprostřední blízkosti překonal Caillarda, který byl i tentokráte zcela bez šance.
80'
Mbappému sice uskočil míč daleko od nohy, široko daleko se ale nenacházel nikdo z protihráčů. Krátce poté sáhl k nedovolenému zákroku Didot.
79'
Neymar si počkal na náběh Draxlera, což ale dokázal přečíst brankář Caillard. Přihrávka byla hodně čitelná, následný odkop ale sebral Kehrer.
78'
Krátce poté se autového vhazování ujal Rebocho, který si tuto úlohu opět zopakuje. Jako poslední se totiž míč odrazil od nohy domácího hráče.
77'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Thiago Silva, přichází Thomas Meunier.
76'
Je tu další branka v hostující síti! Kurzawa přihrával pod sebe, Caillard vyrazil míč pouze před sebe, kde se nacházel EDINSON CAVANI, který střelou o tyč překonal hostujícího brankáře posedmé! To je neskutečné představení domácích hráčů!
76'
Kehrer se ujal autového vhazování od pravé postranní čáry. Jako adresáta si vybral Alvese, který se celkem snadným způsobem dostal na druhou stranu.
75'
Neymar rozehrál rohový kop cvičeným signálem, nabídku poslal za pokutové území, kde do míče udeřil Alves, jehož ránu zablokoval protihráč.
74'
Mbappé mohl zkompletovat hattrick, avšak Caillar včas vyběhl z branky, čímž soupeři zmenšil úhel. Bude z toho další rohový kop pro domácí.
73'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Yeni Ngbakoto, přichází Papy Mison Djilobodji.
69'
Guingamp je ve druhém poločase skutečně na ruční, v krátkém časovém sledu inkasuje už potřetí. Hosté by určitě rádi slyšeli závěrečný hvizd.
68'
Rázem už je to o šest branek! Špatná rozehrávka směřovala přímo na kopačku Draxlera, který přesunul míč k Mbappému, jenž okamžitě vysunul NEYMARA, jehož přízemní zakončení směřovalo do hostující svatyně.
68'
Paris Saint-Germain rozehrálo rohový kop nakrátko, načež Neymar spolupracoval s Mbappém. Poslední přihrávku ale dokázal přečíst obránce Ikoko.
67'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Juan Bernat, přichází Layvin Kurzawa.
66'
Domácí jsou i nadále při chuti! I další rohový kop byl rozehrán nakrátko, Di María si uvnitř pokutového území narazil s Neymarem, načež vzdušnou nabídku před branku hravě zakončil EDINSON CAVANI, jenž hlavičkou propálil brankáře.
66'
Thuram se vrátil do obrany, kde čistým způsobem obral Neymara o balón. Prvně jmenovaný to zkoušel individuálně, avšak neuspěl proti přesile.
65'
Guingamp měl k dispozici další volný kop, který nebyl vůbec nebezpečný. Další nepřesnost, která přinese odkop od domácí svatyně.
64'
Neymar se opět dostal do šestnáctky, kde vybojoval rohový kop. Na něj si naskakoval kapitán Silva, který zamířil pouze na horní síť.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, o vítězi utkání se zdá být rozhodnuto. Paris Saint-Germain opět rozjíždí další útočnou akci.
62'
Thuram našel u rohového praporku Rodelina, který ale v souboji s Bernatem fauloval. Hlavní sudí celou situaci zachytil, PSG okamžitě rozehrálo.
61'
Tohle bude pro hostující celek hodně složitý úkol, prohrává totiž už o čtyři branky. Na remízu to nevypadá, avšak Guingamp se snaží zkorigovat výsledek.
60'
Neymar to po delší době zkoušel centrem z pravé strany, který ale dokázal odklidit do bezpečí Kerbrat. I přesto se Paris Saint-Germain drží u vápna.
59'
Po nudnější pasáži tu máme další branku! Brazilec Neymar si všiml volného Bernata, který přízemní přihrávkou z jedničky našel úplně volného EDINSONA CAVANIHO, kterému stačilo nastavit nohy, hostující brankář Caillard byl bez šance.
59'
Buffon poprvé musel do trochu vážnější situace, boxoval totiž míč před hostujícím Rodelinem. Velezkušený brankář to s problémy nakonec zvládl.
58'
Neymar to zkoušel individuálním způsobem, avšak tato snaha mu vůbec nevyšla. Na druhou stranu hrací plochy zavítal Didot.
57'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Alexandre Mendy, přichází Ronny Rodelin.
56'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Lucas Deaux, přichází Ludovic Blas.
55'
Ngabakoto zahrával rohový kop z pravé strany, jeho centr směřoval na přední tyč, kde si naskakoval Bernat. Prvně jmenovaný poté fauloval Neymara.
54'
Pokračuje se ve stejném duchu. Tentokráte to s přihrávkou křížem nezvládl Draxler, který trefil kopačku hned prvního protihráče, kterým byl Didot.
53'
Po krátké kombinaci to Alves zkoušel kolmicí za obranu, která ale postrádala větší přesnost. Míč totiž doplachtil přesně na hlavu Kerbrata.
52'
Cavani si zkoušel obhodit vracejícího se Ebou, který ale zasáhl na jedničku. Hrací předmět se navíc odrazil přímo do moci brankáře Caillarda.
51'
Jeho vzdušná nabídka sice směřovala na Thurama, avšak ten se v době přihrávky nacházel v ofsajdu, což potvrdil také následný opakovaný záběr.
50'
Následně přišel nedovolený zákrok od Bernata, naopak na zemi se ocitl Thuram. K rozehrávce standardní situace se postavil Rebocho.
49'
Neymar si vyměnil míč s Bernatem, načež to zkoušel kombinací ve středu hrací plochy. Následně se do vyložené šance dostal Draxler, kterého vychytal brankář.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu to průnikem do pokutového území zkoušel Di María, který ale neuspěl. Paris Saint-Germain bude i přesto vhazovat.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl tak trochu očekávaný scénář hry. Paris Saint-Germain má výraznou převahu, přičemž se prosadilo hned třikrát. První branka padla po necelých deseti minutách hry, prosadil se totiž Neymar. O druhou trefu se postaral jeho útočný kolega Mbappé, kterému opět asistoval Neymar. Aby toho nebylo málo, tak třetí branku měl na svědomí Mbappé. Domácí zvládají tento zápas celkem v poklidu, navíc Buffon nemusel ani jednou zasahovat.
45+1'
45'
Je tu třetí branka v hostující síti! Eboa Eboa chyboval v rozehrávce, trefil pouze napadajícího Cavaniho, od kterého se míč odrazil před hostující branku, kde se zjevil KYLIAN MBAPPÉ, který přízemní střelou překonal Caillarda.
43'
Do pokutového území zavítal také obránce Marquinhos, který ještě přihrával do malého vápna, kde zasahoval Kerbrat. Guingamp si poradil i s následnou akcí.
42'
Di María doslova obelstil Rebocha, kterému nasadil jesličky. Centrovaná nabídka směřující na Neymara přinesla hlavičku vysoko nad branku.
41'
Rebocho neměl kolem sebe potřebnou podporu spoluhráčů, logicky tak přišel o balón. Paris Saint-Germain se opět dostalo do šestnáctky.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Již zmiňovaný Mbappé se dostal až před Caillarda, kterého si ukázkově položil na zem, načež se ocitl ve velkém úhlu. Proto ještě hledal Neymara, kterého ale nenašel.
38'
Neymar se dokázal dostat kolem dvojice protihráčů, avšak následná přihrávka na Mbappého byla příliš čitelná. Zachytil jí totiž obránce Ikoko.
37'
Tak přeci jenom tu máme druhou branku! Pařížané se s míčem dostali do pokutového území, tam si KYLIAN MBAPPÉ několikrát vyměnil balón s Neymarem, načež pravačkou zamířil do pravé části brány, kam Caillard nedosáhl.
36'
Kehrer měl nyní velké starosti s Thuramem, ke kterému propadl balón. Nakonec mu ale na pomoc přispěchal Marquinhos, jenž odklidil hrací předmět.
35'
Na druhé straně se Alves pokoušel nastartovat Neymara, což nevyšlo dle představ. Druhý jmenovaný mu za tuto nabídku podekoval, míč ale skončil zámezí.
34'
Guingamp rozehrával volný kop kousek od poloviny hrací plochy. Rebocho raději přihrál zpět na Ebou, jehož přenesení hry našlo volného Ikoka.
29'
Cavaniho zpětná příhra byla velice nepřesná, avšak uruguayský forvard se dokázal vzorně vrátit, za což si vysloužil potlesk zaplněného stadionu.
28'
PSG to zkoušelo po pravém křídle, kde si ale Kehrer nevěřil na centr přes Rebocha. Místo toho přišla přihrávka Di Maríovi, jenž ještě přenesl hru.
27'
Thuramovi vůbec nevyšlo zpracování míče, ten totiž skončil pouze v zámezí. Kehrer ho okamžitě poslal zpět na hřiště, momentálně s ním hraje Alves.
26'
Od pravé postranní čáry vhazoval míč zpět do hry Ikoko, který si pro spolupráci vybral Deauxe. Druhý jmenovaný se dokázal vymanit ze sevření.
25'
Zničehonic si do pokutového území naběhl Kehrer, který ještě přihrával před branku, kde ale zasahoval Kerbrat, jenž zažehnal nebezpečí.
24'
Hosté se opět na kratší časový úsek dostali na polovinu soupeře, kde ale moc dlouho nevydrželi. Jako první se k volnému míči dostal Marquinhos.
23'
Di María to zkoušel další kolmicí za obranu, tentokráte se pokoušel najít Cavaniho. To se nezdařilo, naopak si pro padající míč vyběhl Caillard.
22'
Aby toho nebylo málo, tak se za nohu chytil také Neymar, jenž si vyžádal ošetření. Pakliže by se střídalo, bylo by to už podruhé v utkání.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám nabídla jedinou branku. Guingamp se konečně začíná probouzet, hra je vyrovnanější.
20'
Buffon se postaral o odkop od branky, který poslal na útočnou polovinu. Tam se dokázal prosadit Ikoko, jenž na pravé straně oslovil Ngbakota.
19'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Julian Draxler.
18'
Neymar je dnes skutečně při chuti. Brazilec se pokoušel zbavit Kerbrata, který byl v tomto souboji úspěšnější. Záhy ale přišel faul na Silvu.
17'
Didot dokázal vytlačit Di Maríu mimo pozici pro nebezpečí. To nemuselo vadit, Neymar si totiž narazil s Mbappém, následnou přihrávku ale zastavil Kerbrat.
16'
Po delší době se k míči dostal také zkušený Buffon, který přeposlal přihrávku na Marquinhose, jenž celkem v poklidu dokráčel ke středovému kruhu.
15'
Za postranní čárou se už začal připravovat případný náhradník, zřejmě se skutečně bude střídat. Mezitím je PSG v držení balónu.
14'
Na hrací plochu přispěchal lékařský personál, který si vzal do péče Verrattiho. Maličký středopolař odkulhal za postranní čáry, vypadá to, že se bude střídat.
13'
O pár vteřinek později se Neymar dostal k dalšímu střeleckému pokusu, po kterém reklamoval ruku protihráče. Hlavní sudí nechává pokračovat ve hře.
12'
Guingamp to nyní bude mít hodně složité, proti vedoucímu celku tabulky prohrává o jednu branku. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času.
11'
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Alves předvedl naprosto přesnou kolmici k zadní tyči, kde se zjevil NEYMAR. Ten si dokázal obhodit protihráče, načež zakončil mimo dosah brankáře. Naprosto ukázková akce!
11'
Rozehrávka nakrátko směřovala na Neymara, kterému se opět nepovedla parádička. Je z toho ztráta míče, soupeř tak může pelášit kupředu.
10'
Di María si počkal na náběh Neymara, s čímž počítal také vracející se Didot. Paris Saint-Germain si vybojovalo další roh, ke kterému se staví Di María.
9'
Neymar si chtěl padající míč zpracovat finesou, která mu ale nevyšla. Následovalo autové vhazování, po kterém se faulem provinil kapitán Silva.
8'
Do pokutového území Guingampu se snášel centrovaný balón, na který jako první reagoval Kerbrat, jenž přihrával do náruče brankáře.
7'
I posléze se o útočnou akci staral Neymar, jehož prudkou přihrávku křížem ale zastavil Ikoko. Následně si Silva pohlídal pohyb Mendyho.
6'
Neymar se postavil k rozehrávce přímého kopu, který ale poslal vysoko nad branku. Caillard nemusel zasahovat, nyní bude vykopávat.
5'
Pařížané si vyzkoušeli úvodní rohový kop, který nepřinesl nic nebezpečného. Posléze ještě do míče udeřil Alves, jenž zamířil vedle branky.
4'
Průniková přihrávka našla na levém křídle Bernata, který ještě celou akci vyšperkoval zpětnou nabídkou na Di Maríu, jenž se ale ke střele nedostal.
3'
Paris Saint-Germain se s míčem usadilo na útočné polovině, kde se k míči dostal také Neymar. Jeho přenesení hry dopadlo na nohu Eboy Eboy.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Paris Saint-Germain FC: Buffon – Kehrer, Silva (C), Marquinhos, Bernat – Dani Alves, Verratti, Neymar – Di María – Cavani, Mbappé.
Náhradníci: Aréola – Diaby, Draxler, Choupo-Moting, Kurzawa, Meunier, Nkunku.

EA Guingamp: Caillard – Ikoko, Kerbrat (C), Eboa Eboa, Rebocho – Deaux, Phiri, Didot – Ngbakoto, A. Mendy, Thuram.
Náhradníci: Johnsson – J. Larsson, Rodelin, Roux, Sorbon, Blas.

Rozhodčí: Delerue – Aube, Jouannaud.
EA Guingamp

Na opačné straně stojí Guingamp, kterému se v letošním ročníku vůbec nedaří. Tento celek se po dvaceti kolech nachází na samotném chvostu tabulky, na první nesestupovou příčku ztrácí čtyři body. Guingamp se ale v posledních zápasech herně zvedl, poslední tři utkání nabídly hned dvě vítězství. To první se urodilo na hřišti předposledního Monaka, to druhé bylo rovněž hodně cenné, Guingamp totiž na domácím stadionu uspěl proti Rennes. Guingamp patří mezi dva nejhorší celky v rámci venkovních zápasů, dohromady odehrál deset klání, přičemž vyhrál pouze ve dvou případech, hůř je na tom už jen Amiens.
Paris Saint-Germain FC

Fotbalisté Paris Saint-Germain se i v letošním ročníku opírají o povedený výkony, které znamenají vedoucí pozici v domácí soutěži. Celek z hlavního města Francie má na druhé Lille náskok třinácti bodů, nicméně PSG má stále dva zápasy k dobru. Domácí celek dnešního utkání letos přišel o body pouze ve dvou případech, bylo tomu tak proti Bordeaux, který uhrálo cennou remízu 2:2, následně si nerozhodný výsledek připsal také Štrasburk, jenž remizoval 1:1. Co ale nevyšlo dle představ, to byl domácí pohár. Tam se Paris Saint-Germain utkalo v rámci čtvrtfinále právě s Guingampem, který nakonec oslavil postup, ačkoliv zahrával hned tři pokutové kopy.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Paris Saint-Germain FC a EA Guingamp.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.