Ligue 1 - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Monaco  - 21. dubna 2019   21:00

Paris SG
15' Mbappé (Diaby) • 38' Mbappé (Dani Alves) • 55' Mbappé (Dani Alves)
3:1
(2:0)
Monaco
80' Golovin  (Carlos)
Paris SG
Aréola – Kehrer, Marquinhos (C), Kimpembe – Dagba, Dani Alves, Paredes (73. Cavani), Verratti (76. Draxler), Kurzawa (46. Neymar) – Diaby, Mbappé.
Buffon – Di María, Draxler, Cavani, Neymar.
C. Turpin – C. Gringore, N. Danos
Parc des Princes, Paříž
Monaco
Subašić (13. Benaglio) – Badiashile, Jemerson (66. Aholou), Glik – Henrichs, Golovin, Adrien Silva, Ballo-Touré – G. Martins, Rony Lopes – Falcao (C) (46. Carlos).
Benaglio – N'Doram, Raggi, Aholou, Chadli, Moussa Sylla, Carlos.

Já děkuji za pozornost, přeji krásný zbytek večera a dobrou noc.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:9.
Druhá půle nabídla znovu dvě branky, tentokrát se však o ně oba celky podělily. Nejprve Mbappé po deseti minutách navýšil vedení svého mančaftu už na třígólový rozdíl a zkompletoval tak hattrick, za Monaco kosmeticky upravil deset minut před koncem Golovin, avšak na víc se jeho tým už nezmohl.
90+6'
90+5'
Cavani v útoku špatně přihrál, ale mrzet jej to už moc nemusí, hra vzápětí končí.
90+4'
Neymar si zahrál kličkovanou a vynutil si faul, jeho tým tak může v klidu rozehrát a šetřit cenný čas.
90+2'
Rychlý přechod do útoku domácím hráčům nevyšel a musí se rychle vracet zpátky na svoji stranu.
90+1'
Nastavuje se ještě pět minut.
89'
Ošetření si vyžádal Kehrer, hra je přerušena.
89'
Aréola si ale dobře postavil svoji zeď, která míč zastavila. Domácí brankář tak práci neměl.
87'
Rozhodčí píská faul a domácí budou čelit přímému kopu soupeře, bude to jen o jednu branku?
86'
Už podruhé se dnes hráči PSG radují z gólu předčasně, Cavani sice hlavou z bezprostřední blízkosti překonal Benaglia, ovšem v tomto případě byl ofsajd zcela evidentní.
83'
Jeden z hostů teď střílel z hranice pokutového území příliš vysoko nad bránu. Trochu škoda pro Monaco.
80'
Monaco právě vstřelilo branku!
Jak jsem před chvílí chválil domácí obranu, tak teď si své renomé trochu pokazila. Hráči PSG nedokázali odkopnout lehký míč do bezpečí, toho využil ALEXANDR GOLOVIN, který se s ním dostal až před brankáře a zamířil prudkou ranou k tyči. Takže menší drama je na světě.
78'
Domácí vyrazili do otevřené obrany Monaca, ale špatnou přihrávkou se sami o šanci zbytečně připravili.
76'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Julian Draxler.
74'
Domácí obránci plní hodně dobrou práci, Golovin hodně nebezpečně střílel už v pokutovém území, avšak do jeho rány se položil jeden z protihráčů a míč zastavil předtím, než se dostal Aréolovi.
73'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Leandro Paredes, přichází Edinson Cavani.
72'
Hra je přerušena, u postranní lajny je ošetřován hráč PSG.
71'
Neymarovi chybělo málo, aby se před odkrytou bránou dostal k hlavičce. Kdyby byl vyšší, už se radoval z gólu.
70'
Aholou se v pokutovém území dostal do zakončení hlavou, avšak zamířil příliš vysoko nad bránu.
68'
Jeden z hráčů Monaca vystihl špatnou rozehrávku domácích, poté zasprintoval do pokutového území, kde v souboji o míč upadl k zemi, ale hra pokračuje.
66'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Jemerson, přichází Jean-Eudes Aholou.
64'
Carlos byl blízko kontaktní brance, ale neposlušný míč mu utekl od kopačky a hostující hráč tak nezakončit tak, jak by chtěl.
63'
Golovin tvrdou ranou z levé strany bránu PSG vysoko přestřelil.
61'
Martins měl na pravé straně dost prostoru ke střele, avšak hostující hráč trochu zbytečně ještě přihrával, což byla chyba, neboť domácí míč odvrátili do bezpečí.
60'
Možná se něco změní po rohovém kopu, který rozehrají hosté.
58'
Hra se trochu uklidnila, míč si týmy mezi sebou vyměňují, ale žádný z brankářů zasahovat nemusí.
55'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Čepice na trávník, hattrick je tu. Teď už je gól potvrzený a uznaný, Dani Alves zavedl míč k bráně, místo střely se rozhodl přihrát na střed, kam naběhl KYLIAN MBAPPÉ, kterého nedokázali obránci od míče odstavit a který lehce poslal míč do odkryté hostující svatyně.
54'
Diaby si naběhl za hostující obranu a přízemní ranou překonal Benaglia, radost domácímu celku však dlouho nevydržela, neboť byl odmáván ofsajd. Bylo to hodně těsné.
54'
Dani Alves se vyhnul ofsajdové pasti, ale míč si nedokázal zpracovat. Následovat bude rohový kop.
53'
Mbappé byl blízko hattricku, nejprve střelou z levé strany orazítkoval tyč. Akce pokračovala a Dani Alvés posílal balón před odkrytou bránu, kde stál opět Mbappé, avšak na balón nedosáhl.
51'
Příliš přetaženou přihrávku neměl Neymar šanci doběhnout, míč končí u hostujícího brankáře.
49'
Martins přes bránícího soupeře neprošel a Aréolu tak neohrozil.
47'
Mbappé měl před sebou dost volného prostoru, ale místo střely přihrával. Následně hru přerušuje hvizd hlavního arbitra, neboť domácí hráč stál v ofsajdu.
46'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Radamel Falcao, přichází Carlos.
46'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Layvin Kurzawa, přichází Neymar.
46'
Více se toho v první půli nestalo. Hosté sice začali aktivně, ale byli to oni, kdo jako první inkasoval. Poté převzali iniciativu domácí, kteří svůj náskok ještě navýšili. Stále však vyhráno nemají, Monaco má celý druhý poločas na zdramatizování tohoto mače.
45+4'
45+1'
Adrien Silva teď nezasáhl míč tak, jak by si přál, přesto musel Aréola zasáhnout, ačkoliv mnoho práce neměl a balón v klidu ukryl do náruče.
45+1'
První poločas bude prodloužen o tři minuty.
44'
No, jako bych to zakřikl. Martins zaběhl k volnému míči a tvrdou střelou pod horní tyč vystrašil domácího brankáře, ten ale stál na správném místě a balón stačil vyrazit nad.
42'
Do hry se zapojuje i Aréola, který po malé domů rozehrává na nejbližšího spoluhráče. Je pravda, že domácí brankář se musí v brance v posledních chvílích spíše nudit.
40'
Hosté mohli snížit, ale to by musel Ballo-Touré lépe přihrávat, jeho pas končí v zámezí.
38'
Na třetí pokus už je KYLIAN MBAPPÉ úspěšný. Domácí hráč nejprve poslal přihrávku na střed, následně od Dani Alvese obdržel pas za hostující obranu a tváří v tvář brankáři zamířil na pravou stranu. Velice pěkná souhra domácích fotbalistů.
37'
Následuje rohový kop PSG.
36'
Hosté sice odvrátili hrozící nebezpečí, ale domácí u míče nadále zůstávají.
35'
Dagba si vynutil faul a jeho tým bude rozehrávat poblíž pokutového území.
33'
Mbappé už dnes mohl dát tři góly, v další velké šanci se zbavil obránce a vypálil na vzdálenější tyč, kam by Benaglio nedosáhl, avšak těsně minul.
31'
Kimpembe, jenž byl faulovaným, je ošetřován a hra je přerušena.
30'
Žlutou kartu dostává Kamil Glik (AS Monaco FC). Hráč se sice diví, ale karta byla oprávněná.
30'
Hosté dlouho drží míč na polovině soupeře, ale přes jeho obranu se nemohou propracovat.
27'
Golovin zkusil vzít odpovědnost na sebe a střílel z dálky na vzdálenější tyč, ale tu asi o dva metry minul.
26'
Krátce na to tečoval přihrávku před bránu mezi tři tyče jeden z hráčů PSG, ale Aréola stál na správném místě a velkou práci neměl.
26'
Henrichs si ze vzduchu zpracoval letící balón, naběhl blíž k bráně a poté střílel, avšak pouze do bránícího protihráče.
24'
Mbappé upadl v pokutovém území, ale rozhodčí faul nepíská a to zcela správně.
23'
Nedařilo se ani hráčům Monaca na druhé straně, oba brankáři teď dlouho nezasahovali.
21'
Dagba dobíhal přihrávku na pravou stranu, avšak u míče byl jako první protivník a domácí fotbalista se tak do zakončení nedostal.
19'
Mbappé měl na kopačce druhý gól, znovu zpracoval velmi dobrou přihrávku spoluhráče, avšak tentokrát střílel z ostrého úhlu a Benaglio jeho pokus vyrazil.
18'
Rony Lopes střílel z levé strany, ale pálil pouze do protihráče před sebou.
15'
Domácí byli pod tlakem, avšak nakonec z protiútoku otevírají skóre tohoto duelu. Diaby načasoval přesnou přihrávku před bránu pro svého spoluhráče a KYLIAN MBAPPÉ zblízka zamířil pod břevno, kam Benaglio nedosáhl. Domácího borce nezastavili ani tři bránící protihráči.
14'
Aréola musel být ve střehu, míč tečoval Dani Alves, avšak domácí gólman byl na správném místě a balón zastavil.
13'
Tak střídání brankářů na straně hostů je na světě, Subašić se zranil zřejmě při svém předchozím vyběhnutí, v bráně tak nevydržel ani čtvrt hodiny.
13'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Danijel Subašić, přichází Diego Benaglio.
12'
Subašić je u své brány ošetřován a rozcvičovat se začíná náhradní gólman Monaca.
11'
Jasný faul Alvese znamená nepříjemnost pro domácí svatyni.
9'
Až teď hostující brankář měl práci, když vyběhl z pokutového území a balón před dobíhajícím Diabym odkopl do bezpečí.
8'
To domácím se přes hostující obranu projít nedaří, Subašić si ještě nesáhl na míč.
7'
Ovšem tohle byla už dobrá možnost. Rony Lopes nabíhal po levé straně v podstatě sám na brankáře, neměl patřičnou rychlost, přesto stačil zakončit a Aréola předvedl první výborný zákrok, balón se mu povedlo vyrazit.
6'
Paredes byl atakován hodně tvrdým skluzem od Golovina, ten by určitě zasloužil žlutý trest, ale neděje se tak.
5'
Na první šanci se čeká, u balónu jsou opět hráči PSG, ale hra se odehrává u středové lajny.
3'
Martins bojoval proti trojité přesile a do pokutového území se nedokázal prodrat.
1'
Od úvodního hvizdu mají míč v moci domácí hráči, ale jen si přihrávají na své straně.
1'

Paris Saint-Germain FC: Aréola – Kehrer, Marquinhos (C), Kimpembe – Dagba, Dani Alves, Paredes, Verratti, Kurzawa – Diaby, Mbappé.
Náhradníci: Buffon – Di María, Draxler, Cavani, Neymar.

AS Monaco FC: Subašić – Badiashile, Jemerson, Glik – Henrichs, Golovin, Adrien Silva, Ballo-Touré – G. Martins, Rony Lopes – Falcao (C).
Náhradníci: Benaglio – N'Doram, Raggi, Aholou, Chadli, Moussa Sylla, Carlos.

Rozhodčí: C. Turpin – C. Gringore, N. Danos.
Zatímco v loňské sezóně se oba kluby naháněly v souboji o titul, letos je situace úplně jiná. Při pohledu na tabulku zjistíme, že Paris Saint-Germain se vyhřívá na prvním místě tabulky, když získalo jednaosmdesát bodů. Domácí celek tak pomalu kráčí k dalšímu ligovému titulu. Ovšem PSG v posledních třech zápasech získalo pouhý jeden bod, a tak by se na konci sezóny chtělo vrátit na vítěznou vlnu. Nejlepším střelcem týmu i celé soutěže je Kylian Mbappé, jenž se prosadil sedmadvacetkrát. V mnohem horší situaci se nachází Monaco, které bojuje o setrvání mezi francouzskou smetánkou. Knížecí klub je totiž až šestnáctý, když získal dvaatřicet bodů. Hostující mužstvo tak má náskok na sestupové příčky pouhé čtyři body. V posledních pěti zápasech připsalo AS pouhou jednu výhru a hned tři remízy. Nejlepším střelcem týmu pak je třiatřicetiletý Falcao, který zaúřadoval dvanáctkrát.
Vítám všechny fotbalové nadšence u dohrávky třiatřicátého kola Ligue1, v níž se představí Paris Saint-Germain FC a AS Monaco FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.